کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
راهنمای قدم به قدم
سلام.خواهش می‌کنم.Smileیک پیشنهاد و آن اینکه اگر میتوانید به آمریکا بیشتر از کانادا فکر کنید چون وارد شدن به رزیدنسی کانادا حتا بد از گذراندن تمام امتحان‌های لازم بسیار سخت است(غیر ممکن نیست ولی‌ سخت است)،ولی‌ بد از گذراندن امتحان‌هایUSMLE مخصوصا اگر نمرات بالایی بگیرید (>95)شانس زیادی دارید که وارد رزیدنسی شوید به خصوص اگر با رفتن با شرق آمریکا مشکلی‌ ناداشته باشید .موفق باشید

[/quote]

با سلام مجدد خدمت خانم دکتر CMBT
ببخشید که دوباره مزاحم میشم.
میخواستم بدونم این مدارک چی هست و آیا واسه من که GP هستم لازم میشه:
1.Medical Degree Transcript
2.License/Registration
و آیا مدارک internship رو هم بفرستم,بهتره؟

ممنون و قول میدم آخرین پرسشم باشه
پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، lingni
(2012-01-05 ساعت 16:19)behzad84 نوشته:  سلام.خواهش می‌کنم.Smileیک پیشنهاد و آن اینکه اگر میتوانید به آمریکا بیشتر از کانادا فکر کنید چون وارد شدن به رزیدنسی کانادا حتا بد از گذراندن تمام امتحان‌های لازم بسیار سخت است(غیر ممکن نیست ولی‌ سخت است)،ولی‌ بد از گذراندن امتحان‌هایUSMLE مخصوصا اگر نمرات بالایی بگیرید (>95)شانس زیادی دارید که وارد رزیدنسی شوید به خصوص اگر با رفتن با شرق آمریکا مشکلی‌ ناداشته باشید .موفق باشید

با سلام مجدد خدمت خانم دکتر CMBT
ببخشید که دوباره مزاحم میشم.
میخواستم بدونم این مدارک چی هست و آیا واسه من که GP هستم لازم میشه:
1.Medical Degree Transcript
2.License/Registration
و آیا مدارک internship رو هم بفرستم,بهتره؟

ممنون و قول میدم آخرین پرسشم باشه
[/quote]
با سلام.این موارد که شما گفتید را من در ثبت نام برایPCRC ندیدم.مورد یک که همان ریز نمرات است و لازم نیست،منظور از مورد دوم را نمیدانام ولی‌ آن هم لازم نیست.internship لازم نیست ولی‌ بهتر است آن را داشته باشید.مثل اینکه یک سالی‌ است که internshipرا دیگر نمیدهند(قانون وزارتخانه،امیدوارم این خبر درست نباشد).موفق باشید.

***2012AS16
تاریخ دریافت ویزا:29 March
تاریخ ورود به آمریکا :June 1
تاریخ دریافت گرین کارت : 20 June,Big Grin
تعداد افراد با این کیس:3
پاسخ
تشکر کنندگان: armanbala ، SH1A2R3 ، REZA1390 ، lingni
خوب اومدیم اینجا. حاضرین؟ کمر بندها رو ببندین که رفتیم
قبل از هر چیز بذارین یه مطلبی رو مجدداً تاکید کنم. کلاً در US باید دو تا نکته رو در مورد پر کردن فرم ها (هر فرمی نه فقط فرم های ECFMG) در نظر داشته باشین:
1- صداقت داشته باشین. حتماً می دونین که آمریکایی ها (به جز بعضی اقلیت ها مثل ایرانی ها، عربها، هندی ها، چینی ها و ...Big Grin) معمولاً دروغ نمی گن و همیشه فکر می کنن که شما دارین راستشو می گین. بنابراین اگه بفهمن که دارین دروغ می گین رفتارشون با شما خیلی بد می شه و اگه کارتون دستشون گیر باشه که دیگه وا مصیبتا.
2- در پر کردن فرمها دقت کنین. در برخی موارد اگه شما اشتباهی در پر کردن فرم داشته باشین، تصحیحش خیلی سخته و ممکنه برای تصحیحش نیاز به حکم دادگاه داشته باشین.

(2012-03-04 ساعت 10:03)armanbala نوشته:  ........
من منظورم اين بود كه فرمهاي ٣٤٤-٣٤٥-١٨٧و ١٢ كاري دارند كه ما بايد ايران انجام بديم؟ مثل تاييديه دانشگاه و اينا
منظورم ١٨٦ نبود

همونطوری که قبلاً گفتم در مورد فرم 12 لازم نیست حتماً خودتون به وزارت بهداشت مراجعه کنین و یه نفر دیگه هم می تونه این کارها رو براتون بکنه.
در مورد فرم های چهارگانه ECFMG هم بستگی داره از کدوم روش بخواین استفاده کنین:
اگه بخواین از روش medical official استفاده کنین خودتون باید مدارک رو ببرین دانشگاه تا براتون تاییدش کنن و همه مدارک رو هم باید ببرین، چون دانشگاه مدارک رو می ذاره تو یه پاکت دربسته و می ده بهتون تا ببرین پستش کنین.
اگه بخواین از روش Notary public استفاده کنین هم باید خودتون فرم 186 رو (با باقی مدارک) ببرین پهلوی Notary public تا براتون تایید کنه. بعدش شما فرم 186 رو با باقی مدارک و سه فرم باقی مونده می ذارین تو پاکت و خودتون شخصاً به ECFMG پستش می کنین. Notary public در ایران همون آفیسر سفارت سویس هستش و در آمریکا هم دفاتری برای این کار وجود داره. من به دو دلیل Notary public رو توصیه نمی کنم:
1- اینجا ها در اینجور موارد خیلی سخت می گیرن و تا به طرف اثبات نشه که شما همونی هستین که اصولاً باید باشین فرمتون رو تایید نمی کنه.
2- در هر صورت ECFMG قسمتی از مدارک شما رو به دانشگاه می فرسته تا ازشون تایید بگیره. من که خودم ترجیح دادم دانشگاه از اول در جریان امور باشه تا بعداً نگن این چیه و چرا از اینجا اقدام نکردی.
در ضمن طبق تجربیات من در ایران، همیشه یا قیف نیست یا قیر تموم شده یا مسئول قیر رفته ناهار و نماز و ... معمولاً تو اینجور موارد همیشه یه مشکلات مسخره ای پیش می یاد (اون موقع که اینطوری بود، هنوزم همینطوره یا نه Wink) و من ترجیح می دادم که خودم دم دست باشم تا بتونم فوراً سوار رخش (پراید) بشم و با گرز گران (کلی قربون صدقه و فدات شم) برم به جنگ دیو سفید (همون مسئول قیرو می گم). البته باید بگم که خانم حمدی که کارهای مربوط به ما رو انجام می داد خیلی خوب بود ولی تو ایران، کارها متاسفانه دست 100 نفره و حتماً از این 100 نفر یه چندتایی شون یکی دو تا کروموزوم 21 اضافی دارن.

(2012-02-26 ساعت 22:50)REZA1390 نوشته:  ۱- در مورد other medical school attended چی باید بنویسم ؟ ایا دوران تحصیل تخصص رو باید بنویسم یا خیر ؟
۲-در مورد other institution attended چی باید بنویسم ؟
۳-در مورد clinical clerkships چی باید بنویسم ؟
۴- ایا در موردی که سوال کرده سوشیال سکیوریتی رو بنویسین بهتره که سوشیال مون رو بنویسیم یا نه ؟
۵- در صورتی که نتونم توی اون بازه زمانی که تعیین می کنم امتحان بدم و بخوام اون بازه رو تعقیر بدم بازه بعدی که می شه انتخاب کرد حدالقل وحداکثر فاصله زمانی با بازه قبلیه جقدر باید باشه ؟ مثلا می شه اون رو ۶ ماه به تاخیر انداخت ؟

1- من فکر می کنم باید بنویسین. البته همین الان هم اینور اونور گشتم ولی چیزی پیدا نکردم. نظر شخصی من اینه که بنویسین. ولی اگه خواستین می تونین به ECFMG هم زنگ بزنین و از اونها بپرسین. من که تو اینترنت چیزی پیدا نکردم.
2- به نظر من این مورد مربوط به دوره های غیر از دوران تحصیل پزشکی و تخصصتونه. مثلاً فرض می کنیم شما 6 ماه دوره ارتروسکوپی گذروندین. اون وقت بنویسین اشکال نداره. این سوالات بیشتر برای فارغ التحصیل های جاهایی مثل جزایر قناری هستش. چون این دانشجوها دوران اینترنی شون رو می یان آمریکا می گذرونن و ممکنه تو مراکز دیگه ای هم دوره بگذرونن.
3- clinical clerckship همون دوره اینترنی ماست. اگه دوره تخصصتون رو تو other medical school attended نوشتین فکر نکنم بخش های دوره تخصصتون رو لازم باشه تو این قسمت بنویسین.
4- من فکر می کنم بهتره بنویسین. اگه من بودم حتماً می نوشتم. زمانی که من اقدام می کردم SSN نداشتم.
5- شما بعد از ثبت نام اگه نتونستین در دوره Eligibility periodی که انتخاب کردین امتحان بدین می تونین یک بار (فقط یک بار) دوره Eligibility period تون رو به مدت 3 ماه دیگه تمدید کنین. این دوره 3 ماهه باید متصل به دوره 3 ماهه اصلی باشه. مثلاً اگه Eligibility period تون از January تا March بود شما می تونین در پورتال IWA تقاضای Eligibility period extension بدین در این صورت Eligibility period شما به April تا June انتقال پیدا می کنه و البته برای این کار باید 50 دلار به ECFMG بدین.
6- این جزو سوالات نبود ولی خودم نوشتم. شما نمی تونین بدون ثبت نام در یکی از مراحل USMLE اقدام به ECFMG registration بکنین.
چند تا خبر:
1- Bulletin of informatin و Information Booklet ورژن 2012 اومده. یه نگاه گذرا به Information Booklet انداختم. تغییر خاصی ندیدم. از Bulletin of Information خبر ندارم. اگه خواستین برین یه نگاهی بهشون بندازین.
2- از سال 2012 تغییراتی در نحوه ارزیابی امتحان USMLE step 2 CS اعمال شده. فعلاً حوصله ندارم بگم. فکرم نمی کنم فعلاً کسی به اون مرحله رسیده باشه. فقط کم مونده بگن International Medical graduate ها برای گرفتن ECFMG certification یه سر هم باید برن کره ماه
به پایان رسید این دفتر-مرده شور حکایت رو ببره
ارادتمند
یاشار و ماری
شماره کیس :2011AS35XXX
دریافت نامه: 9 خرداد -- 30 می
ارسال فرمها: 11 خرداد-- 1 ژوئن
کنسولگری:آنکارا
مصاحبه: 10 مرداد-- 1 آگوست
دریافت ویزا:23 شهریور-- 14 سپتامبر
ورود به آمریکا: ۱۴ مهر--۶ اکتبر
دریافت سوشال:۱۵ روز بعد از ورود
دریافت گرین کارت: ۲۱ روز بعد از ورود

پاسخ
تشکر کنندگان: cmbt ، ali_kuchulu ، SH1A2R3 ، lingni ، delir ، الدورادو
اون دفترم تموم شد، رفتم دفتر ماری رو ور داشتم بیام خط خطی کنم
من می خواستم قبل از اومدن به US حداقل step 1 رو امتحان بدم. بنابراین eligibility period مربوط به July تا September سال 2011 رو انتخاب کردم. ولی خوب می دونین که مهاجرت کردن کلی گرفتاری داشت در ضمن همون طور که احتمالاً حدس زدین (از رو عکس مون) ما یه پدر سوخته تو راه داشتیم (دیگه به خودمون هم نمی تونیم فحش بدیمWink). خلاصه کلی گرفتار شدم و نتونستم برسم. اواخر September بود که گفتم برم و برای eligibility period extension اقدام کنم. رفتم IWA، هی اینور بگرد، اونور بگرد، زیر فرش رو نگاه کن، لای بالش و ببین.... نه خیر، خبری از اون دگمه ی eligibility period extension نبود. به جای اون یه لینک قرمز بود که روش نوشته بود override. بعد از کلی نبش قبر اینترنت و کالبد شکافی ECFMG دیدم راهی ندارم و دگمه override رو زدم. بعد یه صفحه باز شد و بهم گفت: "پسر مطمئنی" منم گفتم "آره داداش". خلاصه Override شد. این قضیه می تونست یا کلاً ثبت نامم رو از بین ببره یا اینکه 950 دلارم بپره یا اینکه هر دوتا. ولی اتفاقی که افتاده اینه که 950 دلار دوباره برگشته به حسابم و من می تونم از اون استفاده کنم. از طرف دیگه ماه November یه نامه به دستم رسید که توش نوشته بود ECFMG مدارک شما رو Approve کرده. حالا این که چه اتفاقی افتاده رو دقیقاً نمی دونم. احتمالاً دعای خیر دوستان پشت سرم بوده.
ولی اکیداً توصیه می کنم که از این روش استفاده نکنین. باید بگم من فقط Eligibility period رو تعیین کرده بودم و امتحانم رو schedule نکرده بودم وگرنه حداقل پولم می پرید. من امیدوارم طی 2 الی 3 ماه آینده امتحان step 1 رو بدم. بذارین برای step1 دوباره ثبت نام کنم خبرش رو بهتون می دم. پس فعلاً با اون دگمه Override کاری نداشته باشین بذارین برای خودش زندگی کنه.
این دفتر هم که تموم شد. بذارین برم وبلاگم رو راه بندازم، یه عالمه دفتر می گیرم اونجا پرش می کنم.
ارادتمند
یاشار و ماری
ساعت 4 و 30 دقیقه و 36 ثانیه بامداد به وقت لس انجلس

پاسخ
سلام به همگی
1- فکر می کردم بعد از دو - سه تا پست اخیرم کلی خبر بشه اینجا، ولی دریغ از یه پِخی، فیییفی، های و هویی. نکنه قهر کردین اینجا نمی یایین. بابا بیایین نوروز رو حداقل دورهم خوش باشیم
2- البته می دونم اکثراً دارین Step 2 می خونین، ولی من که step 1 می خونم دارم به این فکر می کنم که تا حالا چه طوری طبابت می کردم. کلی مطلب تازه هستش که خیلی هم مهمه. الان که دارم نوروآناتومی می خونم دارم شاخ در میارم که ای بابا اینطوری بود پس Tongue
مخلص شما
یاشار و ماری

پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، ben10 ، kourosh2011 ، cmbt ، armanbala ، behzad84 ، lingni ، banafsheh58 ، Farhad23 ، الدورادو
با درود بر یاشار عزیز آقا اونقد حال کردم که با استپ یک شروع کردی
اگه منم بخوام شروع کنم حتما حتما با استپ یک شروع میکنم گفته باشم ( من الان هفت هشت ماهی هست که میخوام شروع کنم !!)
برات از صمیم قلب آرزوی موفقیت و سلامتی میکنم
راستی تو ف ی س ب و ک یک پیچ برای برو بچ استپ یک هست برای کل کل و سوال جواب بد نیس یه چرخی بزنی پیداش میکنی نکته های خوبی توش پیدا میشه

شماره کیس: *****ANK20058
کنسولگری: آنکارا
نوع ویزا: خانوادگی F3
تاریخ مصاحبه: January 2012
تاریخ دریافت کلیرنس: March 2012
تاریخ دریافت ویزا:
تاریخ ورود به امریکا:
تعداد افراد: 3

در سرزمینی که سایه آدمهای کوچک، بزرگ شد در آن سرزمین آفتاب در حال غروب است !!!
پاسخ
تشکر کنندگان: cmbt ، SH1A2R3 ، armanbala ، یاشار و ماری ، lingni ، الدورادو
(2012-03-10 ساعت 01:22)یاشار و ماری نوشته:  سلام به همگی
1- فکر می کردم بعد از دو - سه تا پست اخیرم کلی خبر بشه اینجا، ولی دریغ از یه پِخی، فیییفی، های و هویی. نکنه قهر کردین اینجا نمی یایین. بابا بیایین نوروز رو حداقل دورهم خوش باشیم
2- البته می دونم اکثراً دارین Step 2 می خونین، ولی من که step 1 می خونم دارم به این فکر می کنم که تا حالا چه طوری طبابت می کردم. کلی مطلب تازه هستش که خیلی هم مهمه. الان که دارم نوروآناتومی می خونم دارم شاخ در میارم که ای بابا اینطوری بود پس Tongue
مخلص شما
یاشار و ماری

علک سلام به یاشار گل
1- خدا خیرت بده ماها هنوز اندر خم یک کوچه ایم! شما هم اگه لاتاری برنده نمیشدی فکر میکنم مثل ما تاااااااااااا مدرکتو آزاد کنی و ترجمه کنی و بفرستی و ... یه دو سه هزار سالی طول میکشید. Smile از ما خیلی جلوتری چون مجبور بودی زودتر مدارکتو بفرستی که وقتی میری اونجا مدارکت ارسال شده باشه از قبل. واسه همین الان این نکاتی که گفتی خیلی از مرحله ای که ماها (لااقل من) هستم جلوتره و در واقع مربوط میشه به Advanced level ها Smile
2- البته منم دارم استپ یک میخونم ولی خدایی راست میگی . درست عین شما منم میبینم چقدددددددددر مطلب میس شده وجود داره که اون زمان دانشجویی اصلا بهش توجهی نکرده بودم. خوب دیگه زمان دانشجویی - اونم تو سن حول و حوش بیست سالگی - آدم به همه چیز و همه جا حواسش هست به غیر از درس! Smile ولی خودمونیم من که خیلی حال میکنم با خوندن مطالب ترم یک و دو . این مرور درسهای اون موقع ها، دائما باعث میشه به این فکر کنم که اون زمان تو چه حال و هوایی بودیم و الان تو چه حال و هوایی! اون زمان دنیا رو چطور میدیدیم و الان چطور...
ای ی ی ی ی ی ی روزگاااار ... بگذریم Smile

علی
پاسخ
با سلام گرم خدمت همه دوستان عزیز اینور آب و اونور آبی امیدوارم که به آقایون این ایام شیرینی خوران عید حسابی خوش گذشته باشه به خانم های عزیز هم در صورتی که رژیم نداشته باشند حتما حسابی خوش گذشته اون دسته ای هم که رژیم نذاشته حسابی شیرینی بخورند عیبی نداره دلشونو به دریا بزنن و از این شرینی خوران روزهای آخر حسابی لذت ببرن
خب دیدن کیس نامبر در سایت که دلیل بر کلیر شدن اینجانب بود باعث مسرت بسیار شد که خواستم سایر دوستان را در آن شادی شریک نمایم !
امیدوارم همتون در این ایام نوروز یک که نه چندتا خبر خوب بگیرید.
راستش از شما چه پنهان هنوز در حال جمع آوری مطالب و رفرانس های یو اس ام ال ای هستم !!!
حالا کی همت کنم و ثبت نام کنم و شروع کنم به خوندن خدا داند (شاید همین فرق کیس های لاتاری با خانوادگی باشد !!!)
نوروزتان پیروز
تاریخ دریافت ویزا:
تاریخ ورود به امریکا:

پاسخ
تشکر کنندگان: یاشار و ماری ، armanbala ، cmbt ، SH1A2R3 ، maryam.ft ، lingni ، delir ، الدورادو
سلام دوست خوبمون یاشار و ماری عزیز
اتفاقا من هم دارم نوروآناتومی می خونم. الان در spinal neuronal pathways هستم و گیرپاچ کردم. فکر هم نکنم تا دو سه روز دیگه بتونم باز موتورم رو راه بندازم. من فکر می کنم ما بجای طبابت فقط تاس میندازیم.

من با راهنمایی های شماها و یک دوست دیگه متخصص که پزشکی عمومی رو در دانشگاه آزاد تموم کرده بود بالاخره تونستم مدارکم رو جمع و جور کنم و از شهرستان دل بکنم و برم به شهر دود و ماشین و ترافیک Big Grin و سازمان مرکزی دانشگاه آزاد. حالا چه بلاهایی که در تهران سر من و یک پزشک دیگه که اونم از یه شهر دیگه اومده بود و در وزارت بهداشت حین دنبال فرم 12 دویدن با هم آشنا شدیم اومد بمونه واسه اون موقع که کارهام تموم بشه. اون وقت این اسناد رو منتشر می کنم که خودش یه کتابه Big Grin
من و دوست جدیدم دکتر ........ رفتیم معاونت علوم پزشکی دانشگاه آزاد در نیستان نهم، فرم 186 رو دکتر یحیوی امضا کرد و با باقی مدارک فرستادیم ecfmg و برای هر دو تای ما پزشک ها، ecfmg نامه زده که فرم 186 تون مشکل داره. من زنگ زدم به ECFMG اما علت دقیق رو نتونست بگه. چیزی در مورد امضای فرم گفت که من نفهمیدم، گفت انگاری از سال 2010 update نشده و به دوستم هم گفتن که باید رییس دانشگاه خودتون امضا کنه. تو ایمیل هر دو تاموت هم فقط اولش نوشته که
Your Certification of Identification Form (Form 186) must be signed by an appropriate
official as outlined below
.
و بعد هم کلی توضیح نوشته که تمامی اشتباهات ممکن رو توش نوشته و آدم نمی فهمه ایراد اصلی کجاست.
سازمان مرکزی هم کسی تلفن جواب نداد. فکر کنم چون عیده و تعطیل هستند اینطوری شده.
حالا به نظر شما امضای دکتر یحیوی هنوز معتبر هست یا update لازم داره؟ آیا در لیستی که از دفتر روابط بین الملل دانشگاه به ecfmg فرستاده شده منبعد باید بجای دکتر یحیوی، رییس هر واحد دانشگاهی دانشگاه آزاد باید فرم 186 ها رو امضا کنه؟ نکنه دکتر یحیوی عوض شده باشه با یک کس دیگه؟ کسی هست که در 1 یا 2 ماه اخیر از دکتر یحیوی امضا گرفته و امضاش رو ecfmg تایید کرده؟

من الان کیبورد با حروف فارسی ندارم واسه همین خلاصه نوشتم.
(2012-03-10 ساعت 01:22)یاشار و ماری نوشته:  سلام به همگی
مخلص شما
یاشار و ماری

پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، delir ، الدورادو
(2011-07-14 ساعت 01:09)perforin نوشته:  سلام
من تازه تصمیم گرفتم که توی امتحانای usmle شرکت کنم
من همین تابستان امتحان علوم پایه دارم و می خوام همراه با اون خودمو واسه usmle 1 هم آماده کنم
فکر کنم 2 سال دیگه برای امتحان دادن خوب باشه
یه سوال از یاشار و ماری عزیز که واقعا ازشممنونم برای این اطلاعات مفیدش
شما روش ثبت نام برای فارغ تحصیل ها را توضیح دادین ، برای کسایی مثل من که هنوز دانشجو هستیم کار خاص دیگه ای نیاز هست؟

با سلام به شما دوست عزيز. من اين راهي که شما مي خواهيد برويد رو قبلا امتحان کردم.متاسفانه چون براي ثبت نام نياز هست که دانشگاه فرم هاي ECFMG رو تاييد کنه و چون دانشگاه تا شما فارغ التحصيل نشو دست به اين فرم ها نميزنه!، بنابر اين بايد تا پايان دوران پزشکي صبر کني و بعد از اون طرح و دوران تعهدت رو از وزارت خونه بخري تا مدرکت آزاد شه و بتوني در امتحان شرکت کني. و گرنه که طرح و تعهد رو هم بايد به انتها برسوني و اون وقت براي امتحان اقدام کني....اينکه ecfmg گفته حين دوران تحصيل هم ميشه تو امتحان شرکت کرد براي دانشجوهاي خود کشور آمريکا ست که دانشگاهشون با وزارت خونشون هماهنگه. . . نه براي ما!!!
پاسخ
تشکر کنندگان: armanbala ، ali_kuchulu ، kourosh2011 ، SH1A2R3 ، lingni ، delir
(2012-03-26 ساعت 09:26)raminmedic نوشته:  من و دوست جدیدم دکتر ........ رفتیم معاونت علوم پزشکی دانشگاه آزاد در نیستان نهم، فرم 186 رو دکتر یحیوی امضا کرد و با باقی مدارک فرستادیم ecfmg و برای هر دو تای ما پزشک ها، ecfmg نامه زده که فرم 186 تون مشکل داره. من زنگ زدم به ECFMG اما علت دقیق رو نتونست بگه. چیزی در مورد امضای فرم گفت که من نفهمیدم، گفت انگاری از سال 2010 update نشده و به دوستم هم گفتن که باید رییس دانشگاه خودتون امضا کنه. تو ایمیل هر دو تاموت هم فقط اولش نوشته که
Your Certification of Identification Form (Form 186) must be signed by an appropriate
.
و بعد هم کلی توضیح نوشته که تمامی اشتباهات ممکن رو توش نوشته و آدم نمی فهمه ایراد اصلی کجاست.
حالا به نظر شما امضای دکتر یحیوی هنوز معتبر هست یا update لازم داره؟ آیا در لیستی که از دفتر روابط بین الملل دانشگاه به ecfmg فرستاده شده منبعد باید بجای دکتر یحیوی، رییس هر واحد دانشگاهی دانشگاه آزاد باید فرم 186 ها رو امضا کنه؟ نکنه دکتر یحیوی عوض شده باشه با یک کس دیگه؟ کسی هست که در 1 یا 2 ماه اخیر از دکتر یحیوی امضا گرفته و امضاش رو ecfmg تایید کرده؟

سلام رامین
تا اونجایی که من می دونم ECFMG چند نفر رو به عنوان مقام مسئول از هر دانشگاه می شناسه و فقط امضای اونها رو تایید می کنه، در سیستم دانشگاه آزاد یکیش دکتر یحیوی یه، در ضمن یکی دیگه هم هست که به صورت online مدارک شما رو تایید می کنه که نمی دونم کیه و ECFMG هم اسمش رو نمی گه چون باید محرمانه باقی بمونه. این شخص که می گم محرمانه است ممکنه هر ماه یک بار Email خودش رو چک کنه و اصلاً خبر دار نشه که یه جماعتی منتظر تایید اونن. یکی از مشکلاتی که معمولاً پیش می یاد همینه. از طرف دیگه خبر ندارم که دقیقاً چی شده ولی دانشگاه آزاد تا مشکلی براش پیش نیاد هیچ کاری نمی کنه. مثلاً یکی دو سال پیش فرمت دانشنامه دانشگاه آزاد عوض شد و هولوگرام و اینجور چیزا بهش اضافه شد. بعد این اتفاق هرکس که می خواست تو ECFMG ثبت نام کنه و مدارکش رو می فرستاد به ECFMG، جواب می گرفت که دانشنامه شما مورد تایید نیست، چون با فرمتی که قبلاً بهشون معرفی شده بود (و هولوگرام نداشت) فرق می کرد، تا اینکه بعد از پیگیری های مکرر پیش کسوت های ما در این راه، دانشگاه آزاد فرمت جدید دانشنامه رو با ECFMG هماهنگ می کنه (کاش این پیش کسوت ها می اومدن و زودتر ما رو در زمینه ثبت نام راهنمایی می کردن). حالا ممکنه ECFMG انتظار داشته باشه که Medical official هر دانشگاه، هر دو سال به طور رسمی به این سازمان اعلام بشه و اینکار انجام نشده باشه. به نظر من شما از همون دفتر مرکزی پیگیر باشین و البته با ECFMG هم تماس بگیرین. اگه قسمتهای بیشتری از متن نامه رو اینجا قرار بدین شاید بتونم کمک کنم. آرزو می کنم دیو این مرحله رو شکست بدی و بیای مرحله بعد با هم ببینیم دیو مرحله بعد رو چیکار کنیم.
در ضمن مطالبی که گفتم خیلی موثق نیست و بر شنیده ها استواره، بنابراین مسئولیتی بر عهده نمی گیرم Wink
ارادتمند
یاشار و ماری

پاسخ
تشکر کنندگان: kourosh2011 ، ben10 ، raminmedic ، ali_kuchulu ، SH1A2R3 ، kasrafo ، lingni ، delir ، الدورادو
(2012-03-31 ساعت 06:40)یاشار و ماری نوشته:  
(2012-03-26 ساعت 09:26)raminmedic نوشته:  من و دوست جدیدم دکتر ........ رفتیم معاونت علوم پزشکی دانشگاه آزاد در نیستان نهم، فرم 186 رو دکتر یحیوی امضا کرد و با باقی مدارک فرستادیم ecfmg و برای هر دو تای ما پزشک ها، ecfmg نامه زده که فرم 186 تون مشکل داره. من زنگ زدم به ECFMG اما علت دقیق رو نتونست بگه. چیزی در مورد امضای فرم گفت که من نفهمیدم، گفت انگاری از سال 2010 update نشده و به دوستم هم گفتن که باید رییس دانشگاه خودتون امضا کنه. تو ایمیل هر دو تاموت هم فقط اولش نوشته که
.

سلام رامین
تا اونجایی که من می دونم ECFMG چند نفر رو به عنوان مقام مسئول از هر دانشگاه می شناسه و فقط امضای اونها رو تایید می کنه، در سیستم دانشگاه آزاد یکیش دکتر یحیوی یه، در ضمن یکی دیگه هم هست که به صورت online مدارک شما رو تایید می کنه که نمی دونم کیه و ECFMG هم اسمش رو نمی گه چون باید محرمانه باقی بمونه. این شخص که می گم محرمانه است ممکنه هر ماه یک بار Email خودش رو چک کنه و اصلاً خبر دار نشه که یه جماعتی منتظر تایید اونن. یکی از مشکلاتی که معمولاً پیش می یاد همینه. از طرف دیگه خبر ندارم که دقیقاً چی شده ولی دانشگاه آزاد تا مشکلی براش پیش نیاد هیچ کاری نمی کنه. مثلاً یکی دو سال پیش فرمت دانشنامه دانشگاه آزاد عوض شد و هولوگرام و اینجور چیزا بهش اضافه شد. بعد این اتفاق هرکس که می خواست تو ECFMG ثبت نام کنه و مدارکش رو می فرستاد به ECFMG، جواب می گرفت که دانشنامه شما مورد تایید نیست، چون با فرمتی که قبلاً بهشون معرفی شده بود (و هولوگرام نداشت) فرق می کرد، تا اینکه بعد از پیگیری های مکرر پیش کسوت های ما در این راه، دانشگاه آزاد فرمت جدید دانشنامه رو با ECFMG هماهنگ می کنه (کاش این پیش کسوت ها می اومدن و زودتر ما رو در زمینه ثبت نام راهنمایی می کردن). حالا ممکنه ECFMG انتظار داشته باشه که Medical official هر دانشگاه، هر دو سال به طور رسمی به این سازمان اعلام بشه و اینکار انجام نشده باشه. به نظر من شما از همون دفتر مرکزی پیگیر باشین و البته با ECFMG هم تماس بگیرین. اگه قسمتهای بیشتری از متن نامه رو اینجا قرار بدین شاید بتونم کمک کنم. آرزو می کنم دیو این مرحله رو شکست بدی و بیای مرحله بعد با هم ببینیم دیو مرحله بعد رو چیکار کنیم.
در ضمن مطالبی که گفتم خیلی موثق نیست و بر شنیده ها استواره، بنابراین مسئولیتی بر عهده نمی گیرم Wink
ارادتمند
یاشار و ماری

1. خوب یاشار عزیز این هم از متن نامه ایمیل شده به من که attach کردم.
2. بعد از تماس اخیرم با ECFMG یه دختر خوش صدای دیگه و بسیار مودب، که خیلی تند تند حرف می زد گفت که امضای dean از سال 2010 update نشده! دوست من هم که همین مشکل من رو داشت زنگ زد به دانشگاه آزاد، گفتند که باید اول ecfmg به ما نامه بنویسه و سپس ما در جواب نامه، امضای dean را برایشان بفرستیم.
3. دوباره زنگ به ecfmg و باز یک دختر مودب، پرسیدم آیا لازم هست که شما فرم خاصی را به دانشگاه ما بفرستید یا دانشگاه می تونه مستقیما به شما نامه بنویسه و امضا رو معرفی کنه که فرمودند می تونه هر چه سریع تر نامه بفرسته برامون.
4. این مرحله هنوز انجام نشده: که زنگ بزنیم به دانشگاه و ازشون خواهش کنیم قبل از رسیدن نامه از ecfmg، مستقیم نامه بفرستن و امضا رو معرفی کنن. حال آیا قبول کنن یا نه و ما دچار ریسک از دست دادن پول و وقتمون بشیم نمی دونم. تازه حالت بدتری هم هست و اون اینکه بعد از معرفی امضای جدید، dean عوض بشه و حالا بیا درستش کن. اونوقت هست که یه نفر پیدا می شه بهم میگه اگه می رفتی آلمان یا استرالیا پزشکی رو از اول می خوندی زودتر می تونستی با مدرک اونجا ecfmg certified بشی!

.zip   CIF unapproval.zip (اندازه 878.68 KB / تعداد دانلود: 58) -->
.zip   CIF unapproval.zip (اندازه 878.68 KB / تعداد دانلود: 58)
پاسخ
تشکر کنندگان: kourosh2011 ، یاشار و ماری ، SH1A2R3 ، ali_kuchulu ، kia_0950 ، lingni ، delir
سلام به یاشار عزیز و بقیه دوستان که کمی آفازیک شدن.
شب خواب بودم و داشتم مریض Malignant Hypertension پریروزی رو که طی 6 ساعت زیر دستم تلف شد رو خواب می دیدم، بعدش هم خواب سقوط یک هواپیما رو. اعصابم خیلی خراب بود. بیدار که شدم ایمیل هام رو چک کردم. دیدم از ecfmg دو تا ایمیل اومده که certification of identification form من قبول شده و وقتی oasis رو چک کردم این ها رو نوشته بود که بهمراه متن ایمیل ها attach کردم. نمی دونم چطور بعد از رد شدن قبلی فرم 186، ناگهان و قبل از ارسال مجدد فرم confirm شدم.
1) کسی می دونه چه اتفاقی افتاده؟
2) آیا از مراحل بعدی که باید من یا دانشگاه انجام بدیم کسی خبر داره؟
3) فرم 327a چیه؟

و این هم فایل زیپ 2 تا ایمیل و 2 تا عکس oasis

.zip   ecfmg.zip (اندازه 179.71 KB / تعداد دانلود: 81) -->
.zip   ecfmg.zip (اندازه 179.71 KB / تعداد دانلود: 81)
پاسخ
[quote='raminmedic' pid='160145' dateline='1334043868']
سلام به یاشار عزیز و بقیه دوستان که کمی آفازیک شدن.
شب خواب بودم و داشتم مریض Malignant Hypertension پریروزی رو که طی 6 ساعت زیر دستم تلف شد رو خواب می دیدم، بعدش هم خواب سقوط یک هواپیما رو. اعصابم خیلی خراب بود. بیدار که شدم ایمیل هام رو چک کردم. دیدم از ecfmg دو تا ایمیل اومده که certification of identification form من قبول شده و وقتی oasis رو چک کردم این ها رو نوشته بود که بهمراه متن ایمیل ها attach کردم. نمی دونم چطور بعد از رد شدن قبلی فرم 186، ناگهان و قبل از ارسال مجدد فرم confirm شدم.
1) کسی می دونه چه اتفاقی افتاده؟
2) آیا از مراحل بعدی که باید من یا دانشگاه انجام بدیم کسی خبر داره؟
3) فرم 327a چیه؟

و این هم فایل زیپ 2 تا ایمیل و 2 تا عکس oasis

دوست عزیز مهم اینه که confirm شدی
بچسب به درس و اینو به فال نیک بگیر
شاد و تندرست باشی
تاریخ دریافت ویزا:
تاریخ ورود به امریکا:

پاسخ
و باز هم یک ایمیل گیج کننده از ecfmg :
ECFMG® is currently waiting for your medical school to verify your status through the EMSWP web portal once verified your application for USMLE® Step 1 will be processed.

فقط موندم که:

1) آیا دانشگاه آزاد ایران در
ECFMG Medical School Web Portal, EMSWP
http://www.ecfmg.org/online-services-emswp.html
عضو هست و از این طریق اقدام می کنه یا نه، اگه آره چطوری؟ باز چیکار کنم کجا برم پیش کی برم شروع شد. کی این سوالات بی پاسخ تمام خواهند شد نمی دانم.

2) این هم آخرین وضعیت Medical Education Credentials من: -->

3) این هم وضعیت جدید پروفایل من در قسمت USMLE Application Information هست. کمی نسبت به قبل تغییر کرده. می تونین داونلود کنین: -->

4) این هم my financial account summary که برای اینکه اون هایی که هنوز پرداخت نکردن ببینن بعدا چه بلایی سر دلارهاشون میاد گذاشتم اینجا Big Grin فقط نپرسید اون یک دلار ها چی هستن Tongue -->

update: (تازه فهمیدم اینارو.... تاریخ: 16 آوریل 2012)
ecfmg 2 در ابتدا 2 بار با داتشگاه شما مکاتبه می کنه:
1) فرم 327 پس از رسیدن مدارک اولیه پستی به ecfmg، (چه فرم 186 تایید بشه چه نشه) به دانشگاه شما با پست معمولی فرستاده می شه که بدون تایید اون هم می شه در امتحان شرکت کرد،
2) پس از تایید فرم 186، ecfmg یک ایمیل به دانشگاه می فرسته( از طریق پرتال EMSWP) که این ایمیل باید جواب داده بشه تا شما بتونید در امتحان شرکت کنین.
پاسخ
تشکر کنندگان: kourosh2011 ، یاشار و ماری ، ali_kuchulu ، SH1A2R3 ، kia_0950 ، farshid_k7 ، kasrafo ، lingni ، BitaM

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان