کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
نحوه گرفتن پاس سفید(Re-entry Permit)
درود
من 18 نوامبر سال گذشته (حدود دو ماه و نیم پیش)، انگشت نگاری رو انجام دادم و بعد از امریکا خارج شدم. اما هنوز چیزی برام ارسال نشده و وضعیت رو توی سایت uscis هنوز (Fingerprint Fee Was Received) نشون میده که مربوط به یک ماه قبل از تاریخ انگشت نگاری هستش.
این وضعیت به نظرتون طبیعیه یا اشکالی بوجود اومده؟
F2A همسر
PD: Oct-2016
Approve: Jan-2018
Case No and InvoiceID: May-2018 ABD2018
Case Completed: Sep-2018
Interview: Feb-2019
Interview result: Waiver request & AP
OR: 28-Nov-2019
2nd Interview email: 26-Dec-2019
2nd Interview Date: 3-Feb-2020
پاسخ
تشکر کنندگان: pishtaz611
(2017-02-03 ساعت 21:29)makhayat نوشته:  درود
من 18 نوامبر سال گذشته (حدود دو ماه و نیم پیش)، انگشت نگاری رو انجام دادم و بعد از آمریکا خارج شدم. اما هنوز چیزی برام ارسال نشده و وضعیت رو توی سایت uscis هنوز (Fingerprint Fee Was Received) نشون میده که مربوط به یک ماه قبل از تاریخ انگشت نگاری هستش.
این وضعیت به نظرتون طبیعیه یا اشکالی بوجود اومده؟
کاملآ طبیعی...جای نگرانی نیست..
راهنمایی کامل در مورد چگونگی پر کردن فرم پاس سفید (Re-entry Permit/Form I-131)و قوانین مربوطه :

https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid742810
https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid771485

لطفا از ورژن جدید فرم I-131 (تاریخ انقضا ۲۰۲۲) استفاده فرمایید.

قابل توجه دوستان : با توجه به رخدادهای اخیر (از قبیل کرونا و غیره..) اگرچه هزینه انگشت نگاری را میگیرند ولی عطف به انگشت نگاریهای قبل دیگر انگشت نگاری نمیکنند..
همینطور محدودیت تعداد درخواست پاس سفید برداشته شده و دفعه سوم هم دوسال  میتوان درخواست کرد و گرفت و ظاهرا  میتوان بار چهارم هم تقاضا کرد !  مهم برا آنها هزینه است که میگیرند!
پاسخ
تشکر کنندگان: makhayat
میشه بگید کجا باید پیگیری مراحل پاس سفید رو چک کرد؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام مجدد ميشه خواهش كنم اگه كسى اطلاع داره جواب من رو هم بده ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: shahin61
سلام دوستان عزیز
ما در اردیبهشت امسال جهت انگشت نگاری اقدام کردیم و امروز جهت پرونده بنده و خانومم در سایت نوشته که پاس سفید انجام شده و پست میشود ولی برای پرونده پسرم که 9 سالشه متن زیر رو میزنه :
On August 5, 2016, we received your Form I-131, Application For USCIS Travel Document, Receipt Number LIN123111545, and sent you the receipt notice that describes how we will process your case. Please follow the instructions in the notice. If you do not receive your receipt notice by September 4, 2016, please call Customer Service at 1-800-375-5283. If you move, go to www.uscis.gov/addresschange to give us your new mailing address.
کسی میدونه منظورش از این متن چیه؟
وباید اقدامی انجام بدیم یا نه؟
در ضمن من و خانواده ایران هستیم
باسپاس از راهنماییهای شما
CN:2016as00004###            رویت قبولی: 6 may
ارسال فرم : July           کنسولگری: انکارا تغییر به ایروان
کارنت : 8 ژانویه 2016
نامه دوم : 26 ژانویه
تعداد نفرات: ۳ نفر
مصاحبه: هفته چهارم مارس- سه شنبه بعدازظهر
مدیکال : به دلیل داشتن فرزند زیر ۱۲ سال ۴ روز قبل از مصاحبه
نتیجه : ویزای یکضرب برای کل اعضای کیس- تحویل پاس و ویزا جمعه ساعت 12
ورود به آمریکا:۳۱ جولای۲۰۱۶ مقصد : کالیفرنیا
دریافت سوشال : ۱۰ روز بعد از ورود
دریافت گرین کارت : ۴۳ روز پس از ورود
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-02-04 ساعت 12:38)omid40 نوشته:  سلام دوستان عزیز
ما در اردیبهشت امسال جهت انگشت نگاری اقدام کردیم و امروز جهت پرونده بنده و خانومم در سایت نوشته که پاس سفید انجام شده و پست میشود ولی برای پرونده پسرم که 9 سالشه متن زیر رو میزنه :
On August 5, 2016, we received your Form I-131, Application For USCIS Travel Document, Receipt Number LIN....., and sent you the receipt notice that describes how we will process your case. Please follow the instructions in the notice. If you do not receive your receipt notice by September 4, 2016, please call Customer Service at 1-800-375-5283. If you move, go to www.uscis.gov/addresschange to give us your new mailing address.
کسی میدونه  منظورش از این متن چیه؟

سلام.
بهتره شماره پروندتون رو تو سایتا یا جایی وارد نکنید LIN....
خب این چیزی که تو سایت نوشته گفته فرم شما آگوست رسیده یعنی چند ماه با اردیبهشتی که شما گفتین فرق داره و شماره پروندتون اینه.
این چیزی که گفته فک میکنم اولین مرحله هست و چیزی در مورد فینگر پرینت نگفته. برای پسرتون هم فینگر پرینت انجام دادین؟ تو متن اومده اگر رسید پرونده براتون نیمد تا 4 سپتامبر تماس بگیرید.
من فک کنم اگر برای پسرتون هم فینگر پرینت لازم بوده و انجام دادین بهتره با شماره ای که گفته شده تماس بگیرید ببینید ثبت شده فینگرپرینت اگرم فینگرپرینت لازم نبوده چک کنید ببینید تو چه مرحله ای هست.
F1
تشکیل پرونده: آگوست 2007 |مصاحبه: جون 2015 ،ارمنستان | ویزا: یکضرب
ورود اول به امریکا: جون 2015 | دریافت سوشال: 2 هفته بعد از ورود - گرین کارت: 6 هفته بعد از ورود
سفرنامه
پاسخ
تشکر کنندگان: omid40 ، shahin61
(2017-02-04 ساعت 12:53)nargesi نوشته:  
On August 5, 2016, we received your Form I-131, Application For USCIS Travel Document, Receipt Number LIN....., and sent you the receipt notice that describes how we will process your case. Please follow the instructions in the notice. If you do not receive your receipt notice by September 4, 2016, please call Customer Service at 1-800-375-5283. If you move, go to www.uscis.gov/addresschange to give us your new mailing address.

سلام.
خب این چیزی که تو سایت نوشته گفته فرم شما آگوست رسیده یعنی چند ماه با اردیبهشتی که شما گفتین فرق داره و شماره پروندتون اینه.
این چیزی که گفته فک میکنم اولین مرحله هست و چیزی در مورد فینگر پرینت نگفته. برای پسرتون هم فینگر پرینت انجام دادین؟ تو متن اومده اگر رسید پرونده براتون نیمد تا 4 سپتامبر تماس بگیرید.
من فک کنم اگر برای پسرتون هم فینگر پرینت لازم بوده و انجام دادین بهتره با شماره ای که گفته شده تماس بگیرید ببینید ثبت شده فینگرپرینت اگرم فینگرپرینت لازم نبوده چک کنید ببینید تو چه مرحله ای هست.
سلام
ببخشید اشتباه نوشتم در شهریور انجام دادیم و پسرم هم انگشت نگاری رو انجام داد
از رسید پرونده هم خبری ندارم چون بعد از انگشت نگاری برگشتیم ایران
از ایران میشه تماس گرفت و پیگیری کرد؟ یا دوستانی که اونجا هستن پیگیر بشن بهتره؟
مرسی از پاسخ و راهنماییتون
CN:2016as00004###            رویت قبولی: 6 may
ارسال فرم : July           کنسولگری: انکارا تغییر به ایروان
کارنت : 8 ژانویه 2016
نامه دوم : 26 ژانویه
تعداد نفرات: ۳ نفر
مصاحبه: هفته چهارم مارس- سه شنبه بعدازظهر
مدیکال : به دلیل داشتن فرزند زیر ۱۲ سال ۴ روز قبل از مصاحبه
نتیجه : ویزای یکضرب برای کل اعضای کیس- تحویل پاس و ویزا جمعه ساعت 12
ورود به آمریکا:۳۱ جولای۲۰۱۶ مقصد : کالیفرنیا
دریافت سوشال : ۱۰ روز بعد از ورود
دریافت گرین کارت : ۴۳ روز پس از ورود
پاسخ
(2017-02-04 ساعت 14:07)omid40 نوشته:  
(2017-02-04 ساعت 12:53)nargesi نوشته:  

سلام.
سلام
ببخشید اشتباه نوشتم در شهریور انجام دادیم و پسرم هم انگشت نگاری رو انجام داد
از رسید پرونده هم خبری ندارم چون بعد از انگشت نگاری برگشتیم ایران
از ایران میشه تماس گرفت و پیگیری کرد؟ یا دوستانی که اونجا هستن پیگیر بشن بهتره؟
مرسی از پاسخ و راهنماییتون

من از اروپا تماس گرفتم مشکلی نداشت فکر می کنم شما هم از ایران برای تماس نباید مشکلی داشته باشید. اگر کسی به جای شما زنگ بزنه و اونا متوحه بشن خوده شما نیستین کاستمر سرویس جواب نمی ده بشون.
F1
تشکیل پرونده: آگوست 2007 |مصاحبه: جون 2015 ،ارمنستان | ویزا: یکضرب
ورود اول به امریکا: جون 2015 | دریافت سوشال: 2 هفته بعد از ورود - گرین کارت: 6 هفته بعد از ورود
سفرنامه
پاسخ
تشکر کنندگان: omid40 ، shahin61
سلام دوستان عزیزم، من و همسرم شهریور ماه سال 94 درخواست پاس سفید دادیم و پس از گذراندن مراحل اخذ و قبل از دریافت پاس از امریکا خارج شدیم یک ماه بعد پاس سفیدها به آدرسی که داده بودیم ارسال شد و تاریخ انقضا پاس ها برای همسرم دوساله و برای من یک ساله صادر شده بود هر چی با اداره مهاجرت تماس می گرفتیم چه تماس تلفنی و چه ایمیل که اشتباه شده جواب درستی نمی دادن و می گفتن باید دوباره برگردید امریکا و درخواست بدید خلاصه در نهایت ی نامه کتبی برای مرکزی که پاس سفیدها رو صادر کرده بود با کپی مدارک و پاس سفید با پست دی اچ ال فرستادیم بعد از حدود دو ماه کتبی به ما جواب دادن که عملا پاس من دو ساله صادره شده بوده و اعتبار آن دو ساله است و تاریخ انقضا درج شده در پاس سفید اشتباه است و ازمون خواستن پاس رو براشون بفرستیم تا اصلاح ش کنن که دیگه ما این کار و نکردیم، اگه ی وقت با مشکل مشابه ما مواجه شدید خواستم تجربه مون و در اختیارتون بزارم و پیشنهاد می کنم با شرایط کنونی حتما با اداره صادر کننده پاس سفید مکاتبه کنید و نامه تائید انها را بگیرید که در فرودگاه هنگام ورود به مشکل نخورید
C.N : 2013AS31xx/ مصاحبه : آنکارا w3 jan/کلیرنس/افراد کیس : دو نفر کلیر بعد از 216 روز اخذ ویزا 9 سپتامبر
پاسخ
تشکر کنندگان: shahin61 ، omid40 ، yasejavan
(2017-02-04 ساعت 17:05)zohre02 نوشته:  سلام دوستان عزیزم، من و همسرم شهریور ماه سال 94 درخواست پاس سفید دادیم و پس از گذراندن مراحل اخذ و قبل از دریافت پاس از آمریکا خارج شدیم یک ماه بعد پاس سفیدها به آدرسی که داده بودیم ارسال شد و تاریخ انقضا پاس ها برای همسرم دوساله و برای من یک ساله صادر شده بود هر چی با اداره مهاجرت تماس می گرفتیم چه تماس تلفنی و چه ایمیل که اشتباه شده جواب درستی نمی دادن و می گفتن باید دوباره برگردید آمریکا و درخواست بدید خلاصه در نهایت ی نامه کتبی برای مرکزی که پاس سفیدها رو صادر کرده بود با کپی مدارک و پاس سفید با پست دی اچ ال فرستادیم بعد از حدود دو ماه کتبی به ما جواب دادن که عملا پاس من دو ساله صادره شده بوده و اعتبار آن دو ساله است و تاریخ انقضا درج شده در پاس سفید اشتباه است و ازمون خواستن پاس رو براشون بفرستیم تا اصلاح ش کنن که دیگه ما این کار و نکردیم، اگه ی وقت با مشکل مشابه ما مواجه شدید خواستم تجربه مون و در اختیارتون بزارم و پیشنهاد می کنم با شرایط کنونی حتما با اداره صادر کننده پاس سفید مکاتبه کنید و نامه تائید انها را بگیرید که در فرودگاه هنگام ورود به مشکل نخورید
من پیشنهاد میکنم نامه آنهارا پرینت گرفته و داشته باشید تا بهنگام برگشت مشکلی پیش نیاید..
راهنمایی کامل در مورد چگونگی پر کردن فرم پاس سفید (Re-entry Permit/Form I-131)و قوانین مربوطه :

قابل توجه دوستان : با توجه به رخدادهای اخیر (از قبیل کرونا و غیره..) اگرچه هزینه انگشت نگاری را میگیرند ولی عطف به انگشت نگاریهای قبل دیگر انگشت نگاری نمیکنند..
همینطور محدودیت تعداد درخواست پاس سفید برداشته شده و دفعه سوم هم دوسال  میتوان درخواست کرد و گرفت و ظاهرا  میتوان بار چهارم هم تقاضا کرد !  مهم برا آنها هزینه است که میگیرند!
پاسخ
تشکر کنندگان: omid40 ، zohre02
(2017-02-02 ساعت 15:04)Soheil340 نوشته:  دوستان عزيز سلام به همگى من يه سؤال داشتم ممنون ميشم منو راهنمايي كنيد
من سال ٢٠١٢ گرين كارت گرفتم إز طريق لاتارى پسرم هم اونجا به دنيا امده يك بار هم قبلا پاس سفيد گرفتم
آخرين بار كه ٨ ماه پيش رفتم تقاضاى پاس سفيد كردم و دقيقا ٥ ماه و ٢٥ روز پيش فينگر پرينت رو هم انجام داديم و إز آمريكا خارج شديم
ولى هنوز هيچ خبرى نيست إز پاس سفيد زمانى هم كه سايت رو چك ميكنيم مينويسه كه :We mailed you a notice describing how we will process your case. Please follow the instructions in the notice. If you move, go to www.uscis.gov/addresschange to give us your ne
ولى ما هيچ نامه اى به دستمون نرسيده و ٥ روز ديگه هم ٦ ماه تموم ميشه و من نميدونم بايد چيكار كنم ازتون ممنون ميشم راهنماييم كنيد
دوست عزیز مطمینآ پاس شما صادر و بدستتان خواهد رسید.جای نگرانی نیست...کمی اوضاع درهم برهم شده اما تغییر خاصی در روند صدور پاس بوجود نیامده..

پاسخ
تشکر کنندگان: omid40
دوستان امسال هزينه پاس سفيد براي هر فرد چند دلار شده؟
پاسخ
(2017-02-05 ساعت 02:11)mahdif نوشته:  دوستان امسال هزينه پاس سفيد براي هر فرد چند دلار شده؟
فکر کنم 565 دلار.

پاسخ
تشکر کنندگان: omid40
(2017-02-05 ساعت 02:34)shahin61 نوشته:  
(2017-02-05 ساعت 02:11)mahdif نوشته:  دوستان امسال هزينه پاس سفيد براي هر فرد چند دلار شده؟
فکر کنم 565 دلار.
ببخشید تصحیح میکنم :
575 دلار برای فرم بعلاوه 85 ذلار برای آنگشت نگاری (جمعآ 660 دلار).
برای اطفال زیر 13 سال و یزرگسالان بالای 79 سال هزینه انگشت نگاری نمیخواهد.

https://www.uscis.gov/i-131
زیر ستون Special Instructions ( بخش اول.)

پاسخ
تشکر کنندگان:
ما هم الان فهمیدیم هزینه ها زیاد شده باز هم از طریق مانی اردر باید پرداخت کنیم؟
**2013AS57
مصاحبه ابوظبی هفته اول اوریل
تعداد کیس 4 نفر
نتیجه برگه آبی
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: