کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
نحوه گرفتن پاس سفید(Re-entry Permit)
(2017-02-05 ساعت 13:50)mamanraya نوشته:  ما هم الان فهمیدیم هزینه ها زیاد شده  باز هم از طریق مانی اردر باید پرداخت کنیم؟
بله.
راهنمایی کامل در مورد چگونگی پر کردن فرم پاس سفید (Re-entry Permit/Form I-131)و قوانین مربوطه :

https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid742810
https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid771485

لطفا از ورژن جدید فرم I-131 (تاریخ انقضا ۲۰۲۲) استفاده فرمایید.

قابل توجه دوستان : با توجه به رخدادهای اخیر (از قبیل کرونا و غیره..) اگرچه هزینه انگشت نگاری را میگیرند ولی عطف به انگشت نگاریهای قبل دیگر انگشت نگاری نمیکنند..
همینطور محدودیت تعداد درخواست پاس سفید برداشته شده و دفعه سوم هم دوسال  میتوان درخواست کرد و گرفت و ظاهرا  میتوان بار چهارم هم تقاضا کرد !  مهم برا آنها هزینه است که میگیرند!
پاسخ
تشکر کنندگان: mamanraya
(2017-02-03 ساعت 22:37)elisa6161 نوشته:  میشه بگید کجا باید پیگیری مراحل پاس سفید رو چک کرد؟

اینجا با دادن شماره رسید
https://egov.uscis.gov/casestatus/landing.do
F2A همسر
PD: Oct-2016
Approve: Jan-2018
Case No and InvoiceID: May-2018 ABD2018
Case Completed: Sep-2018
Interview: Feb-2019
Interview result: Waiver request & AP
OR: 28-Nov-2019
2nd Interview email: 26-Dec-2019
2nd Interview Date: 3-Feb-2020
پاسخ
تشکر کنندگان: shahin61 ، manamilad ، yasejavan
دوستان از زمان ارسال مدارك براي پاس سفيد تا زمان انگشت نگاري ٢ هفته زمان ميبره يا بيشتر؟
شماره كيس:**٦
تعداد افراد:٢نفر(١ نفر ميرم)
كنسولگري:آنكارا
تاريخ مصاحبه:٨ اكتبر
نتيجه:???يكضرب❤️❤️❤️
اولین ورود:20 فوریه2016
مقصد:واشنگتن دی سی
دریافت گرین کارت:14 آپریل2016
درخواست پاس سفيد:22فوريه 2017
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-02-06 ساعت 13:49)m_kh نوشته:  دوستان از زمان ارسال مدارك براي پاس سفيد تا زمان انگشت نگاري ٢ هفته زمان ميبره يا بيشتر؟
بستگی به شلوغی درخواستها دارد..بعضی مواقع بیشتر هم طول میکشد...
امیدوارم دوستان همراه با ارسال فرم اصلی فرم G-1145 را هم پر و ارسال کنند تا از روند کارشان فورآ مطلع شوند.
راهنمایی کامل در مورد چگونگی پر کردن فرم پاس سفید (Re-entry Permit/Form I-131)و قوانین مربوطه :

قابل توجه دوستان : با توجه به رخدادهای اخیر (از قبیل کرونا و غیره..) اگرچه هزینه انگشت نگاری را میگیرند ولی عطف به انگشت نگاریهای قبل دیگر انگشت نگاری نمیکنند..
همینطور محدودیت تعداد درخواست پاس سفید برداشته شده و دفعه سوم هم دوسال  میتوان درخواست کرد و گرفت و ظاهرا  میتوان بار چهارم هم تقاضا کرد !  مهم برا آنها هزینه است که میگیرند!
پاسخ
تشکر کنندگان: m_kh ، atlantis770
(2017-02-04 ساعت 22:39)shahin61 نوشته:  
(2017-02-02 ساعت 15:04)Soheil340 نوشته:  دوستان عزيز سلام به همگى من يه سؤال داشتم ممنون ميشم منو راهنمايي كنيد
من سال ٢٠١٢ گرين كارت گرفتم إز طريق لاتارى پسرم هم اونجا به دنيا امده يك بار هم قبلا پاس سفيد گرفتم
آخرين بار كه ٨ ماه پيش رفتم تقاضاى پاس سفيد كردم و دقيقا ٥ ماه و ٢٥ روز پيش فينگر پرينت رو هم انجام داديم و إز آمريكا خارج شديم
ولى هنوز هيچ خبرى نيست إز پاس سفيد زمانى هم كه سايت رو چك ميكنيم مينويسه كه :We mailed you a notice describing how we will process your case. Please follow the instructions in the notice. If you move, go to www.uscis.gov/addresschange to give us your ne
ولى ما هيچ نامه اى به دستمون نرسيده و ٥ روز ديگه هم ٦ ماه تموم ميشه و من نميدونم بايد چيكار كنم ازتون ممنون ميشم راهنماييم كنيد
دوست عزیز مطمینآ پاس شما صادر و بدستتان خواهد رسید.جای  نگرانی نیست...کمی اوضاع درهم برهم شده اما تغییر خاصی در روند صدور پاس بوجود نیامده..
پاسخ
تشکر کنندگان: shahin61
برای کالیفرنیا باید به کدام آدرس مدارک را پست کرد ؟
**2013AS57
مصاحبه ابوظبی هفته اول اوریل
تعداد کیس 4 نفر
نتیجه برگه آبی
پاسخ
(2017-02-07 ساعت 00:08)mamanraya نوشته:  برای کالیفرنیا باید به کدام آدرس مدارک را پست کرد ؟
یصورت پست اکسپرس :
USCIS
Attn:AOS
1920E.Skyharbor Circle S
Ste. 100
Phoenix, AZ 85034

یصورت پست معمولی :
USCIS
P.O. Box 21281
Phoenix, AZ 85036

پاسخ
تشکر کنندگان: mamanraya ، manamilad
سلام دوستان.ما بعد از ٨ماه وارد خاك امريكا شديم و الان اين پيام رو از فرودگاه تاكوما سياتل براتون مينويسم.بابت تاخيرمون افسر فقط توضيح داد كه نميتوني بيش از شش ماه ببرون باشي و به اصطلاح تذكر بهمون داد.خيلي برخوردش خوب بود.ما هم گفتيم اومديم بمونيم.در جريان گرفتن پاس سفيد ميذارمتون بچه ها.از پيشكسوتان اگر نكته اي هست راهنمايي بفرماييد
پاسخ
تشکر کنندگان: shahin61 ، gbtm ، atlantis770 ، yasejavan
(2017-02-07 ساعت 02:12)mahdif نوشته:  سلام دوستان.ما بعد از ٨ماه وارد خاك امريكا شديم و الان اين پيام رو از فرودگاه تاكوما سياتل براتون مينويسم.بابت تاخيرمون افسر فقط توضيح داد كه نميتوني بيش از شش ماه ببرون باشي و به اصطلاح تذكر بهمون داد.خيلي برخوردش خوب بود.ما هم گفتيم اومديم بمونيم.در جريان گرفتن پاس سفيد ميذارمتون بچه ها.از پيشكسوتان اگر نكته اي هست راهنمايي بفرماييد
بسیار خوشحالمان کردید.موفق یاشید.درخدمتیم.

پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام به دوستان
من و خانواده پارسال آذر ماه (آخر 2015 )با ویزای مهاجرت وارد آمریکا شدیم . در اون مدت درخواست مجوز ReEntrant کردیم و بعد از انگشت نگاری و 20 روز خارج شدیم.
بعدا کارت گرین کارت و مجوز ReEntrant از طریق پست دریافت کردیم. اعتبار مجوز ReEntrant تا ژانویه 2018 برایمان صادر شد.
با توجه به تنهایی مادر پیرم در ایران امکان مهاجرت فعلا برایم محیا نیست.
با توجه به اینکه مدت کوتاهی در آمریکا بودیم و درآمدی نداشتیم برای 2015 پرداخت مالیات نداشتیم.
برای مالیات 2016 امروز تماسی بایک وکیل ایرانی در لوس آنجلس گرفتم بپرسم در رابطه با مالیات چکار کنم و وقتی شرایط خود را گفتم گفت
"مجوز Reentrant بدرد بحث مهلت 6 ماهه مهاجرت نمیخورد و باید در طی شش ماه و یا حداکثر یک سال باید می آمدید به آمریکا
و اینطوری ممکن است گرین کارت باطل و یا مشکل عدیده ای ایجاد شود
و اگر اینطور بود همه مجوز میگرفتند و دو سال دو سال نمی آمدندو سریعا بیایید"!!!؟؟؟ Sad Sad Sad
بالاخره متوجه نشدم که کارکرد مجوز ReEntrant چیست؟ و آیا ما اشتباه کردیم و کارتمان به خطر افتاده؟
من تصمیم دارم تابستان سال آینده سپتامبر 2107 برای بیست روز دیگر بروم لوس آنجلس و مجددا درخواست مجوز ReEntrant بدهم تا شرایط مهاجرت برایم مهیا شود.
من میدانم این رفت و آمد من کمکی برای سیتیزن نمیکند ولی میتواند برایم وقت بخرد
نظر دوستان مرتبط با شرایط مشابه میتواند راهنمای خوبی باشد At At
پاسخ
تشکر کنندگان: gbtm ، shahin61
(2017-02-07 ساعت 10:39)MohT نوشته:  با سلام به دوستان
من و خانواده پارسال آذر ماه (آخر 2015 )با ویزای مهاجرت وارد آمریکا شدیم  . در اون مدت درخواست مجوز ReEntrant کردیم و بعد از انگشت نگاری و 20 روز خارج شدیم.
بعدا کارت گرین کارت و مجوز ReEntrant از طریق پست دریافت کردیم. اعتبار مجوز ReEntrant تا ژانویه 2018 برایمان صادر شد.
با توجه به اینکه مدت کوتاهی در آمریکا بودیم و درآمدی نداشتیم برای 2015 پرداخت مالیات نداشتیم.
برای مالیات 2016 امروز تماسی بایک وکیل ایرانی در لوس آنجلس گرفتم بپرسم در رابطه با مالیات چکار کنم و وقتی شرایط خود را گفتم گفت
"مجوز Reentrant بدرد بحث مهلت 6 ماهه مهاجرت نمیخورد و باید در طی شش ماه و یا حداکثر یک سال باید می آمدید به آمریکا
و اگر اینطور بود همه مجوز میگرفتند و دو سال دو سال نمی آمدندو سریعا بیایید"!!!؟؟؟ Sad  Sad  Sad
بالاخره متوجه نشدم که کارکرد  مجوز ReEntrant  چیست؟ و آیا ما اشتباه کردیم و کارتمان به خطر افتاده؟
من تصمیم دارم تابستان سال آینده سپتامبر 2107 برای بیست روز دیگر بروم لوس آنجلس و مجددا درخواست مجوز ReEntrant بدهم تا شرایط مهاجرت برایم مهیا شود.
نظر دوستان مرتبط  با شرایط مشابه میتواند راهنمای خوبی باشد At  At
من فکر میکنم این حرف وکیل شما بر اساس و ضعیت موجود گفته شده که معلوم نیست سرانجام کشمکش بحث دستورات احرایی قوه مجریه و مخالفت قاضی معروف فدرال و شکایت شاکیان ذیربط به کجا خواهد انجامید...
وگرنه برطبق قوانین مهاجرت شما تا سه یار میتوانید حتی پی در پی تقاضای پاس کنید(بعداز ورود البته ) فقط با این تفاوت که اگر دربار سوم فقط 5 سال از اولین ورود شما (دربافت کارت اقامت) گذشته باشد پاس سوم 1 ساله خواهد بود..طبیعتآ تمام اقامت های زیر 180 روز شمادر قبل از استفاده از پاس بدرد شمارش برای سیتیزنی نخواهد خورد.
در مورد مالیات 2016 هم وقتی حضور نداشته اید و طبیعتآ در آمدی هم کسب نشده نیاز به هیچ افدامی ندارید..
منهم تقریبآ شرایطی مشابه شما را دارم و وکیل منهم پیشنهاد کرد که قید یک سال مانده از مهلت پاس را بزنم و برگردم آنجا و برای دریافت پاس بعدی اقدام و مجددآ آنجا را ترک کنم..
ولی با توجه به مدت زمان یک سال باقیمانده ترجیح میدهم سال دیگر برگردم...چون بسیار بعید میدانم با توجه به مخالفت عمومی و مقاومت فوه مقننه این دستور اجرایی شود( حداقل برای کسانیکه رسمآ اقامت دایم گرفته و پاس سفید هم داشته باشند )
همین وضعیت 37 سال پیش هم در جریان گروگانگیری رخ داد ولی پایدار نماند...

پاسخ
تشکر کنندگان: baran.bahari1987 ، m_kh ، gbtm ، manamilad ، yasejavan
سلام دوستان .من 5ماه پیش انگشت نگاری شدم و تاریخ 27 ژانویه برام تو سایت زد که ما مدرک travel document شما رو mail کردیم. ولی هیچ track number نداده که بشه از سایت usps چک کرد .آیا این نرماله ؟
پاسخ
(2017-02-07 ساعت 14:31)baran.bahari1987 نوشته:  سلام دوستان .من 5ماه پیش انگشت نگاری شدم و تاریخ 27 ژانویه برام تو سایت زد که ما مدرک travel document شما رو mail  کردیم. ولی هیچ track number نداده که بشه از سایت usps  چک کرد .آیا این نرماله ؟
معمولآ نرمال هست.....بهر حال بزودی خواهد رسید.

پاسخ
تشکر کنندگان: baran.bahari1987
(2017-02-07 ساعت 14:20)shahin61 نوشته:  
من و خانواده پارسال آذر ماه (آخر 2015 )با ویزای مهاجرت وارد آمریکا شدیم  . در اون مدت درخواست مجوز ReEntrant کردیم و بعد از انگشت نگاری و 20 روز خارج شدیم.
و اگر اینطور بود همه مجوز میگرفتند و دو سال دو سال نمی آمدندو سریعا بیایید"!!!؟؟؟ Sad  Sad  Sad
بالاخره متوجه نشدم که کارکرد  مجوز ReEntrant  چیست؟ و آیا ما اشتباه کردیم و کارتمان به خطر افتاده؟
من فکر میکنم این حرف وکیل شما بر اساس و ضعیت موجود گفته شده  که معلوم نیست سرانجام کشمکش  بحث دستورات احرایی قوه مجریه و مخالفت قاضی معروف فدرال و شکایت شاکیان ذیربط  به کجا خواهد انجامید...
وگرنه برطبق قوانین مهاجرت شما تا سه یار میتوانید حتی پی در پی تقاضای پاس کنید(بعداز ورود البته )  فقط با این تفاوت که اگر دربار سوم  فقط 5 سال  از اولین ورود شما (دربافت کارت اقامت) گذشته باشد پاس سوم 1 ساله خواهد بود..طبیعتآ تمام اقامت های زیر 180 روز شمادر  قبل از استفاده از پاس بدرد شمارش برای سیتیزنی نخواهد خورد.
در مورد مالیات 2016 هم وقتی حضور نداشته اید و طبیعتآ در آمدی هم کسب نشده  نیاز به هیچ افدامی ندارید..
منهم تقریبآ شرایطی مشابه شما را دارم و وکیل منهم پیشنهاد کرد که قید یک سال مانده از مهلت پاس را بزنم و  برگردم آنجا و برای دریافت پاس بعدی اقدام و مجددآ آنجا را ترک کنم..
ولی با توجه به مدت زمان یک سال باقیمانده ترجیح میدهم سال دیگر برگردم...چون بسیار بعید میدانم با توجه به مخالفت عمومی و مقاومت فوه مقننه این دستور اجرایی شود( حداقل برای  کسانیکه رسمآ اقامت دایم گرفته و پاس سفید هم داشته  باشند  )

سلام،
من منظور وکیل های شما رو متوجه نمی شم یعنی کلا با ری اینتری پرمیت هم نمی شه زیاد خارج بود، یا تو وضعیت الان ما بهتره خارج نباشیم؟
طبق سایت uscis گفته اگر می خواهید بیشتر 1 سال خارج امریکا باشید درخواست ری اینتری پرمیت بدید
https://www.uscis.gov/green-card/after-g...ent#abroad
البته گفته بیشتر 2 سال هر ری اینتری پرمیتی که داشتید اکسپایر می شه. من فک می کنم طبق خود uscis فقط بهتره بیشتر 2 سال خارج نباشید. شما هم اگر چیز دیگه ای می دونید لطفا شر کنید
F1
تشکیل پرونده: آگوست 2007 |مصاحبه: جون 2015 ،ارمنستان | ویزا: یکضرب
ورود اول به امریکا: جون 2015 | دریافت سوشال: 2 هفته بعد از ورود - گرین کارت: 6 هفته بعد از ورود
سفرنامه
پاسخ
تشکر کنندگان: shahin61 ، gbtm
(2017-02-07 ساعت 23:58)nargesi نوشته:  
(2017-02-07 ساعت 14:20)shahin61 نوشته:  
من فکر میکنم این حرف وکیل شما بر اساس و ضعیت موجود گفته شده  که معلوم نیست سرانجام کشمکش  بحث دستورات احرایی قوه مجریه و مخالفت قاضی معروف فدرال و شکایت شاکیان ذیربط  به کجا خواهد انجامید...
وگرنه برطبق قوانین مهاجرت شما تا سه یار میتوانید حتی پی در پی تقاضای پاس کنید(بعداز ورود البته )  فقط با این تفاوت که اگر دربار سوم  فقط 5 سال  از اولین ورود شما (دربافت کارت اقامت) گذشته باشد پاس سوم 1 ساله خواهد بود..طبیعتآ تمام اقامت های زیر 180 روز شمادر  قبل از استفاده از پاس بدرد شمارش برای سیتیزنی نخواهد خورد.
در مورد مالیات 2016 هم وقتی حضور نداشته اید و طبیعتآ در آمدی هم کسب نشده  نیاز به هیچ افدامی ندارید..
منهم تقریبآ شرایطی مشابه شما را دارم و وکیل منهم پیشنهاد کرد که قید یک سال مانده از مهلت پاس را بزنم و  برگردم آنجا و برای دریافت پاس بعدی اقدام و مجددآ آنجا را ترک کنم..
ولی با توجه به مدت زمان یک سال باقیمانده ترجیح میدهم سال دیگر برگردم...چون بسیار بعید میدانم با توجه به مخالفت عمومی و مقاومت فوه مقننه این دستور اجرایی شود( حداقل برای  کسانیکه رسمآ اقامت دایم گرفته و پاس سفید هم داشته  باشند  )

سلام،
من منظور وکیل های شما رو متوجه نمی شم یعنی کلا با ری اینتری پرمیت هم نمی شه زیاد خارج بود، یا تو وضعیت الان ما بهتره خارج نباشیم؟
طبق سایت uscis گفته اگر می خواهید بیشتر 1 سال خارج آمریکا باشید درخواست ری اینتری پرمیت بدید
https://www.uscis.gov/green-card/after-g...ent#abroad
البته گفته بیشتر 2 سال هر ری اینتری پرمیتی که داشتید اکسپایر می شه. من فک می کنم طبق خود uscis فقط بهتره بیشتر 2 سال خارج نباشید. شما هم اگر چیز دیگه ای می دونید لطفا شر کنید
سلام متقابل دوست عزیز...
منظور وکلای ما و شما در وضعیت فعلی هست و گرنه قوانین مهاجرت در مورد پاس سفید کاملآ مشخص و واضح هست...
اما بنظر خود من وکلا فقط نگران اوضاع فعلی هستند...که من قبول ندارم چون همانطور که عرض کردم 37 سال پبش هم در چنین و ضعی خیلی از ماها گیر کرده بودیم اما دستورات موقت پایدار نماند ولی قوانین مهاجرت پا برحا ماندند..

پاسخ
تشکر کنندگان: nargesi ، gbtm

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان