کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
نحوه گرفتن پاس سفید(Re-entry Permit)
دوستان کسی نمونه فرمو داره برا ما آپلود کنه
شماره کیس: 2012AS00026xxx
کنسولگری: ankara
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: 20/08/2011
تارخ ارسال فرمهای سری دوم : اواخر مارچ
زمان مصاحبه:آپریل
دریافت ویزا : روز مصاحبه _یکضرب
تعداد : یک نفر
زمان ورود به آمریکا :سپتامبر 2012
پاسخ
تشکر کنندگان: Old_Spider ، ara1980 ، azar1348
(2012-09-29 ساعت 07:40)frozen mind نوشته:  
(2012-09-29 ساعت 04:31)m0na_000 نوشته:  دوستان کسی نمونه فرمو داره برا ما آپلود کنه
[en]
I-131: Application for Travel Document
N-470: Application to Preserve Residence for Naturalization Purposes
[/en]
برای توضیحات هر فرم، این صفحه را ببینین.

ممنون از راهنماییتون منظورم فرم پر شده بود برای اطمینان ببینم

دوستان یه سوال فوری دارم :
اگه تو پارت 5 مثلا 2 تا 3 سال رو مشخص کنیم ولی بتونیم زودتر برگردیم این زمان برای سیتیزن شدن در نظر گرفته میشه ؟
شماره کیس: 2012AS00026xxx
کنسولگری: ankara
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: 20/08/2011
تارخ ارسال فرمهای سری دوم : اواخر مارچ
زمان مصاحبه:آپریل
دریافت ویزا : روز مصاحبه _یکضرب
تعداد : یک نفر
زمان ورود به آمریکا :سپتامبر 2012
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، ara1980 ، payam62 ، azar1348 ، atlantis770
من برایه دفعه اول می خوام برم امریکا. 12 روز اتلانتا هستم و 12 روز لس انجلس. برای گرفتن پاس سفید توی این مدت چی کار کنم.؟ اونجا کسی را دارم که مدارکم را امضا کنم وبراش بفرستم که زود تر برام پست کنه .ولی a number را چی کار کنم ؟یکی از دوستان گفت می شه برای سریع تر انجام شدن می شه از uscis وقت گرفت.ازکدوم قسمت سایتش می شه وقت گرفت؟بعد از پست کردن مدارک می شه حضوری رفت uscis و ازشون خواست که کارمون زود انجام بشه؟
پاسخ
تشکر کنندگان: Old_Spider ، ara1980 ، payam62 ، azar1348
(2012-10-03 ساعت 19:00)negar.ar نوشته:  من برایه دفعه اول می خوام برم آمریکا. 12 روز اتلانتا هستم و 12 روز لس انجلس. برای گرفتن پاس سفید توی این مدت چی کار کنم.؟ اونجا کسی را دارم که مدارکم را امضا کنم وبراش بفرستم که زود تر برام پست کنه .ولی a number را چی کار کنم ؟یکی از دوستان گفت می شه برای سریع تر انجام شدن می شه از uscis وقت گرفت.ازکدوم قسمت سایتش می شه وقت گرفت؟بعد از پست کردن مدارک می شه حضوری رفت uscis و ازشون خواست که کارمون زود انجام بشه؟

سلام a number شما همون registeration numbereتون تو پاسپورته
انتهای فرم رو هم که دیدید امکان این هست که شخص دیگری براتون فرم رو ارسال کنه اما زمان انگشت نگاری شما حتما باید در آمریکا باشی
و با توجه به پستهای قبلی به نظر این زمان ۲ تا ۳ هفته بعد از ارسال فرمها است
پاسخ
تشکر کنندگان: Rainy ، mitr.p ، ara1980 ، mk_2002ir ، payam62 ، azar1348
(2012-10-03 ساعت 19:25)shawn2012 نوشته:  
(2012-10-03 ساعت 19:00)negar.ar نوشته:  من برایه دفعه اول می خوام برم آمریکا. 12 روز اتلانتا هستم و 12 روز لس انجلس. برای گرفتن پاس سفید توی این مدت چی کار کنم.؟ اونجا کسی را دارم که مدارکم را امضا کنم وبراش بفرستم که زود تر برام پست کنه .ولی a number را چی کار کنم ؟یکی از دوستان گفت می شه برای سریع تر انجام شدن می شه از uscis وقت گرفت.ازکدوم قسمت سایتش می شه وقت گرفت؟بعد از پست کردن مدارک می شه حضوری رفت uscis و ازشون خواست که کارمون زود انجام بشه؟

انتهای فرم رو هم که دیدید امکان این هست که شخص دیگری براتون فرم رو ارسال کنه اما زمان انگشت نگاری شما حتما باید در آمریکا باشی
من چون دفعه اولمه و تو پاسم مهر نخورده .کپی پاسم را با فرم برام پست کنن مشکلی نداره؟
پاسخ
تشکر کنندگان: behzadb57 ، ara1980 ، payam62 ، azar1348
(2012-10-04 ساعت 01:36)negar.ar نوشته:  

من چون دفعه اولمه و تو پاسم مهر نخورده .کپی پاسم را با فرم برام پست کنن مشکلی نداره؟
اشکال داره ویزای شما با مهر ورود به عنوان یک مدرک شناسایی است
پاسخ
تشکر کنندگان: behzadb57 ، ara1980 ، payam62 ، azar1348

دوست عزيز
حقيقتا امكانش هست كه كسي ديگر فرمها را بجاي امضا و ارسال كند. آنوقت مشكلي برايمان پيش نمي آيد؟ چونكه طبق قوانين پاس سفيد بايد شما زمان در خواست آنجا باشيد. البته اينرا هم ميدانم كه ميشود قبلا مدارك را به دست دوستان رساند و آنها بسته ها را همراه پول به اداره مهاجرت ارسال كنند . ولي نميتوانند جاي ما امضا كنند (يعني از طرف خودشان با امضاي خودشان)
دريافت ويزا: 2011
باران باش و ببار و نپرس کاسه های خالی از آن کیست_كوروش بزرگ [/color]
پاسخ
تشکر کنندگان: ara1980 ، ASALI ، payam62 ، azar1348
سلام سوالی داشتم از دوستان عزیز اگر مدارک پاس سفید رو بخواهیم توسط فردی در امریکا پست کنیم برای ما که اولین ورودمون هست و ویزامون هنوز مهر ورود نداره تکلیف چیست؟ آیا واقعا کسی هست که این کار رو از طریق پست توسط فردی در امریکا انجام داده باشه؟وضمنا ما 4 نفر هستیم آیا کل مدارک رو آخر سر باید در یک پاکت بزرگ بگذاریم یا اینکه برای هر فرد یک پاکت بزرگ در نظر گرفت؟ ممنون میشم از دوستان اگه زودتر جواب بدن
پاسخ
تشکر کنندگان: lottory ، ara1980 ، azar1348
(2012-10-03 ساعت 00:34)Old_Spider نوشته:  
(2012-09-29 ساعت 04:31)m0na_000 نوشته:  دوستان کسی نمونه فرمو داره برا ما آپلود کنه

من هم لازم دارم مرسی
دوستان هر کسی ی شرایطی داره .
مثلا برای من که از طذیق لاتاری و برای بار اول می رفتم اینجوری پر کر دم:
Part 1.
Information About You (Type or print in black ink)

خوب معلومه . مشخصات فردی خودتون رو مینویسید .
-a.number مون رجیستر نامبر توی پاس پورتتون هست . فقطیه دونه صفر اولش بذارید میشه همون a.number
.6. Address (Number and Street) : همون ادرسی که در امریکا اقامت دارید و مدارک به همون ادرس براتون پست میشه

-8. Country of Citizenship :باید همون ایران رو بزنید

Part 2 Application Type (Check one:

فقط و فقط گزینه a رو تیک بزنید و به بقیه کاری نداشته باشید یعنی
:I am a permanent resident or conditional resident of the United States, and I am applying for a reentry permit.

Part 3. Processing Information

1. Date of Intended Departure (mm/dd/yyyy) : همون تاریخ برگشتتون به ایران یا همون خروج از امریکا رو مینویسید
2. Expected Length of Trip: بهتره بزنید 2 سال )
3. Are you, or any person included in this application, now in
exclusion, deportation, removal, or rescission proceedings?
: بزندی no
4. Have you ever before been issued a reentry permit or Refugee Travel Document? اگه برای بار اولتونه که دارید پاس سفید میگیرید بزنید no

5. Where do you want this travel document sent? (Check one)
همون گزینه a رو بزنید . یعنی مدارکتون ب همون ادرس گزینه اول بره

Part 4. Information About Your Proposed Travel

در کادر اول دلیل سفرتون رو مینویسید: ما نوشتیم که کارهای نا تمام در کشورمون داریم . توی یک کاغذ جداگانه هم برای محکم کاری بطور خلاصه نوشتیم . زیاد طولانی ننویسید کا گیج بشوند
- تو کادر دوم هم : ما فقط نوشتیم ایران

Part 5. Complete Only If Applying for a Reentry Permit
گزینه اول : less than six months
گزینه دوم : No

part 6 & 7
هیچ کدوم رو جواب ندید

پارت 8 و 9 رو هم امضا و تلفن و خلاص
نکته: امضاتون هم میتونه همون امضای شکلک که تو ایران میزنید باشه و همون که توی پاستون دارید و هم میتونه فقط نامتون به انگ
لیسی باشه
اما بهتره ی چیزی رو بنزید که میخواهید توی گرین کارتتون هم همون باشه
[font=Times New Roman]صبورانه در انتظار زمان بمان ! هر چیز در زمان خودش رخ میدهد .
باغبان حتی اگر باغش را غرق اب هم کند درختان خارج از فصل خود میوه نمی دهند[/font]
پاسخ
اگه كمتر از 6 ماه پس از تاريخ خروج دوباره برگرديم باز هم لازمه كه درخواست پاس سفيد بديم ؟ يا به عبارتي پاس سفيد براي زمانهاي بيشتر از 6 ماهه ؟
شماره کیس :2012AS0005XXXX - كارنت شدن كيس: June 2012 -تاريخ مصاحبه : هفته آخر June- كنسولگري :Ankara -
نتيجه مصاحبه :‌ كليرنس+ فرم 9 سوالي - تاريخ كليرنس : يه روزي تو نيمه اول سپتامبر ( 7th)

پاسخ
تشکر کنندگان: ara1980 ، azar1348
(2012-10-08 ساعت 12:27)mitr.p نوشته:  

من هم لازم دارم مرسی
Part 1.

-a.number مون رجیستر نامبر توی پاس پورتتون هست . فقطیه دونه صفر اولش بذارید میشه همون a.number
.6. Address (Number and Street) : همون ادرسی که در آمریکا اقامت دارید و مدارک به همون ادرس براتون پست میشه

:I am a permanent resident or conditional resident of the United States, and I am applying for a reentry permit.

1. Date of Intended Departure (mm/dd/yyyy) : همون تاریخ برگشتتون به ایران یا همون خروج از آمریکا رو مینویسید
4. Have you ever before been issued a reentry permit or Refugee Travel Document? اگه برای بار اولتونه که دارید پاس سفید میگیرید بزنید no

در کادر اول دلیل سفرتون رو مینویسید: ما نوشتیم که کارهای نا تمام در کشورمون داریم . توی یک کاغذ جداگانه هم برای محکم کاری بطور خلاصه نوشتیم . زیاد طولانی ننویسید کا گیج بشوند

part 6 & 7
هیچ کدوم رو جواب ندید

نکته: امضاتون هم میتونه همون امضای شکلک که تو ایران میزنید باشه و همون که توی پاستون دارید و هم میتونه فقط نامتون به انگ
لیسی باشه
متن انگلیسی نامه را لطفا برایم بگذارید
شماره کيس: 2012AS00027xxx
کنسولگري: آنکارا
تاريخ ارسال فرمهاي اوليه: 2011
تاريخ دريافت فرمها توسط Kcc :
تاريخ اعلام کارنت شدن کيس: April
تاريخ مصاحبه:
تاريخ دريافت کليرنس:
تاريخ دريافت ويزا:
تعداد نفرات کيس : 3 نفر
جمع تقريبي هزينه ها:7000عکس،50500 DHL،ترجمه مدارک 180
پاسخ
تشکر کنندگان: ara1980 ، payam62 ، azar1348 ، طهرانی ، atlantis770
دوستان عزیز
من حدودا 4 هفته هست که انگشت نگاری انجام دادم و برگشتم ایران. ولی هنوز خبری از ویزا نیست و هنوز به آدرس فامیلمون در آمریکا پست نشده. دیر نشده؟ کار خاصی نباید انجام بدم؟
میترا خانم کمککککککک Smile
شماره کیس:2012AS00035XXX آنکارا
تعداد افراد کیس: 4 نفر
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: 8 AUG
تاریخ کارنت شدن کیس: 7 مارچ
تاریخ مصاحبه: 24 می
تاریخ دریافت کلیرنس:29 june
تاریخ دریافت ویزا: 18 جولای 2012
تاریخ ورود به امریکا:15آگست 2012
جمع تقریبی هزینه ها :36000عكس،84000پست اول ،200000 ترجمه،41500پست آنکارا
پاسخ
تشکر کنندگان: ara1980 ، ASALI ، payam62 ، azar1348 ، zohre02
(2012-10-09 ساعت 07:31)gol1 نوشته:  [
متن انگلیسی نامه را لطفا برایم بگذارید

دوست عزیز:
من دلایل شخصی خودم رو نوشتم . اینکه در ایران کار دارم !!
دلایل من شاید با شما فرق کنه!!
شما هم بهتره نامه شخصی خودتون رو بنویسید.
ی نامه نهایتا 10 خطی !!!

(2012-10-09 ساعت 10:47)montazer59 نوشته:  دوستان عزیز
من حدودا 4 هفته هست که انگشت نگاری انجام دادم و برگشتم ایران. ولی هنوز خبری از ویزا نیست و هنوز به آدرس فامیلمون در آمریکا پست نشده. دیر نشده؟ کار خاصی نباید انجام بدم؟
میترا خانم کمککککککک Smile

بعد از انگشت نگاری عملا کاری با شما ندارند . باید منتظر بمونید . برای ما حدودا 5 هفته بعد اومد. نگران نباشید
[font=Times New Roman]صبورانه در انتظار زمان بمان ! هر چیز در زمان خودش رخ میدهد .
باغبان حتی اگر باغش را غرق اب هم کند درختان خارج از فصل خود میوه نمی دهند[/font]
پاسخ
تشکر کنندگان: montazer59 ، ara1980 ، saeid-ss ، payam62 ، azar1348 ، حاجی واشنگتن
(2012-10-08 ساعت 17:42)gulu نوشته:  اگه كمتر از 6 ماه پس از تاريخ خروج دوباره برگرديم باز هم لازمه كه درخواست پاس سفيد بديم ؟ يا به عبارتي پاس سفيد براي زمانهاي بيشتر از 6 ماهه ؟

اگه قراره بیشتر از 6 ماه خارج از امریکا نمونید اصلا چرا پاس میگیرید؟
حتی بیشتر از 6 ماه و زیر یکسال هم میتونید بمونید .
یعنی قبل از ی سال برگردید امریکا
معمولا کسانی که میخواهند بیشتر از 1 سال خارج بمونند پاس میگیرند
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، gulu ، m0na_000 ، Rainy ، ara1980 ، ASALI ، saeid-ss ، payam62 ، amir2640 ، azar1348 ، mpas89 ، حاجی واشنگتن
(2012-10-08 ساعت 12:27)mitr.p نوشته:  

من هم لازم دارم مرسی
Part 1.

.6. Address (Number and Street) : همون ادرسی که در آمریکا اقامت دارید و مدارک به همون ادرس براتون پست میشه

1. Date of Intended Departure (mm/dd/yyyy) : همون تاریخ برگشتتون به ایران یا همون خروج از آمریکا رو مینویسید

part 6 & 7
هیچ کدوم رو جواب ندید

لیسی باشه
شما برای انگشت نگاری رفتید؟
شماره کيس: 2012AS00027xxx
کنسولگري: آنکارا
تاريخ ارسال فرمهاي اوليه: 2011
تاريخ دريافت فرمها توسط Kcc :
تاريخ اعلام کارنت شدن کيس: April
تاريخ مصاحبه:
تاريخ دريافت کليرنس:
تاريخ دريافت ويزا:
تعداد نفرات کيس : 3 نفر