کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سان فرانسیسکو، ایالت کالیفرنیا
ممکنه بفرمایید درامدش چقدره اوبر؟ وقتی ماشین برای شخص دیگه ای باشه مخصوصا؟
یعنی چند درصد از هر سرویس برای خود راننده است؟
پاسخ
تشکر کنندگان: اریوبرزن ، Daneshjo
(2015-11-05 ساعت 07:04)arash.ma نوشته:  سلام دوستان
35 سالمه اما ظاهرم 26 27 بهم میخوره ، اما قلبم 15 سالشه ، خیلی هم شوخ طبعم ، خیلی هم با اراده ، روشن فکر . فقط صادقانه بگم وضع مالی خوبی ندارم . چون خیلی وقت نیست که اینجام . دنبال یه خانم خوب ایرانی برای ازدواج هستم . کسی که به معنی واقعی یار باشه . فقط ظاهر بین نباشه اگه کسی رو میشناسید ممنون میشم معرفی کنید .ضمنا مشکل اقامت ندارم .WinkTongue

دوست عزیز فکر کنم راه بهتری برای پیدا کردن همسر باشه اینجا جای این صحبت‌ها نیست.
همیشه دلتنگ پدر ومادر.....
پاسخ
تشکر کنندگان: Interuniversal ، alirezanz
سلام

دوستان ما بزودی به منطقه Fremont میایم و می خواستم از دوستان اگر اطلاعاتی از این شهر و منطقه های خوبش برای زندگی خانوادگی دارند در اختیار من قرار بدن.... کجا خونه اجاره کنیم بهتره و چه مواردی رو مد نظر قرار بدیم با توجه به اون منطقه؟

باسپاس
شماره کیس: 4XXXX
رویت قبولی:Aug 2011
ارسال فرمهای اول و دوم :Oct 2011 و May 2012
مصاحبه:June 2012
دریافت کلیرنس:July 2012
دریافت ویزا:Aug 2012
ورود به آمریکا:Nov 2012
دریافت گرین کارتBig Grinec 2012
ورود مجدد: July 2014
پاسخ
تشکر کنندگان: Daneshjo ، alirezanz
(2015-11-05 ساعت 23:50)odiseh نوشته:  سلام

دوستان ما بزودی به منطقه Fremont میایم و می خواستم از دوستان اگر اطلاعاتی از این شهر و منطقه های خوبش برای زندگی خانوادگی دارند در اختیار من قرار بدن.... کجا خونه اجاره کنیم بهتره و چه مواردی رو مد نظر قرار بدیم با توجه به اون منطقه؟

باسپاس

سلام دوست عزیز.تا آنجایی که من یادم هست شما دالاس بودیم حتما موقعیت کاری پیدا کردین که میآیید به fremont .ما سن خوزه هستیم تازه 3 ماهه آوردیم تنها چیزی که میتوانم بگم در نظر داشته باشین کرایه خانه گرونه.من چندبار fremont رفتم فرق زیادی با سن خوزه نداره.اما در مورد اینکه کدوم منطقه بهترهست نمیتوانم نظر بدم.آگه کمکی از دستم بر بیاد خوشحال میشم کمک کنم.
پاسخ
تشکر کنندگان: odiseh ، Interuniversal ، alirezanz ، Essy
(2015-08-23 ساعت 17:04)M.d نوشته:  
(2015-08-21 ساعت 20:06)nora نوشته:  
(2015-08-21 ساعت 03:19)M.d نوشته:  سلام دوستان ،ممنون میشم راهنمایی کنید
من تصمیم دارم اکتبر یا نوامبر واسه بیست و پنج روز بیام آمریکا که کارهای گرین کارت را انجام بدهم برگردم و از دوستان پرسیدم گفتند بهتره بری شهرهای لس انجلس و سانفرانسیسکو و لاس وگاس (هر کدام یک هفته )که تفریح هم داشته باشی و خوش بگذره ،میخواستم نظر شما دوستان هم بدونم؟
و اینکه اگر قرار بر همین سه شهر باشه به نظرتون کدام شهر اول برم بهتره و کدام شهر بیشتر بمونم بهتره؟
و آخرین سوال که اواسط اکتبر با اوایل نوامبر (فاصله بیست روز)از لحاظ سردی هوا زیاد فرق داره ؟؟
دو حالت داره یا باید اول سانفرانسیسکو ،لس انجلس،لاس و گاس و یادوم لاس وگاس ،لس انجلس ،سانفرانسیسکو را انتخاب کنید.
در حالت اول سانفرانسیسکو اولین استاپ شما باشد هوای بهتری را خواهید داشت تا سفر اخر مقصد شما باشد .
اولین استاپ به پرواز شما هم ربط خواهد داشت . در ضمن لس انجلس بخاطر هزینه نباید انتخاب اول شما باشد چون مابین دو شهر دیگر است
ممنون دوست عزيز،حالت اول فكر كنم بهتر باشه،باز هم اگر به نظر دوستان اگر مثلا دو شهر سانفرانسيسكو و لاس وگاس برم و بيشتر بمونم تا اينكه بخوام هر سه شهر را برم بهتره ممنون ميشم راهنمايي كنند

دوست عزيز، در تاييد گفته هاي بالا،بايد بگم مسير شما به برنامه تون بستگي دارد و به تعداد نفرات همراهتون. اگه فقط قصد تفريح داريد، به اين شرط که اهل قمار نباشيد، لاس وگاس کم هزينه تر از دو شهر سان فرانسيسکو و لوس آنجلس هست و کلاً آمريکايي ها هم برا تفريح به لاس وگاس مي رن. لاس وگاس هزينه هتلش يک سوم شهري مثل لوس آنجلس هست. سانفرانسيکو هم که از همه فکر مي کنم گرونتر باشه. ولي خوب ارزش ديدن را داره. راستي اگه بخواي خيلي کم هزينه بين اين شهرها جابه جا بشين مي تونيد از اتوبوس بين شهري استفاده کنيد.
و اما اگه قصد باز کردن حساب و مقدمات آمدن و ساکن شدن دائم را داريد، بهتره اول به جايي بريد که پيگير SSN خودتون باشيد و حساب بانکي باز کنيد، کارت بانکي بگيريد، اگه آمادگي داريد، گواهينامه بگيريد که بتونيد ماشين اجاره کنيد. و بعد از اون برنامه هاي تفريحي را پيگيري کنيد. راستي تو آمريکا خيلي رسم نيست که شخص پول نقد زياد همراهش باشه و 300، 400 دلار پول نقد زياد حساب مي شه، و افراد سعي مي کنند پولشون تو بانک باشه، تا امن بمونه، مگه اينکه تو کار سياه باشه. در ضمن اگه پول نقد زياد همراتون باشه، ريسک خيلي بالايي داره، مخصوصاً که شما مي خواين از يک شهر به شهر ديگه برين.
ببخشيد اگه زياد توضيح دادم. امیدوارم که سفر به شما خوش بگذره.
برنده 2015، مقصد هيوستون، ورود ژانویه 2016
پاسخ
تشکر کنندگان: Danoosh ، matin86 ، sahar2016 ، amin arefi ، alirezanz
سلام ، دوستان من چهارشنبه اين هفته ١١/١٨ دارم از سن ديگو ميام سن فرانسيسكو كه كاري دارم پنج شنبه و برميگردم ، احتمالا چهارشنبه آخر شب ميرسم ، شما پيشنهاد جاي ارزون و مناسب براي يك شب رو اگه بفرماييد ممنون ميشيم ، ما دوست هم نداريم سن فرانسيسكو كه بريم پيشش ، اينم از شانس ماست.
2013AS45xx ღ دیدن قبولی: 07 نوامبر ۲۰۱۲ ღ ارسال فرم‌ها: 23نوامبر ۲۰۱۲ با ایمیل ღ مصاحبه: 20 مارچ ۲۰۱۳، آنکارا، برگهٔ صورتی ღ سفرنامه ღ مقصد:  *San diego *California  Smile ، کلیر:16 سپتامبر(180 روز انتظار)، تاریخ issued : سپتامبر 19، دریافت ویزا: 20 سپتامبر *آنکارا* تاریخ ورود به امریکا: 23 نوامبر(قطر ایرلاین)
پاسخ
تشکر کنندگان: alirezanz
سلام دوستان كسى اطلاعاتى از نواتو داره؟از كلاسهاى آكادميك تو سانفرانسيسكو يا نواتو كسى خبر داره؟
كيس نامبر:2016AS00004xxx  >>> رؤيت قبولى:12may>>>ارسال فرم:15may >>> تعداد افراد كيس:٤نفر>>> سفارت:ايروان >>>كارنت:9november>>>  نامه دوم:17november >>>  تاريخ مصاحبه:هفته سوم ژانويه>>>نتيجه:كليرنس>>آپديت ها Sad 19,20,21,22ژانويه) ،(2,19,25,26آگوست)
كليرى 26آگوست بعد از 220روز انتظار دريافت ويزاى برنده اصلى و بچه ها:٣١آگوست
شغل برنده اصلى خصوصى و سربازى س
كيس دوم خانه دار و همچنان كليرنس چون زمان تحويل پاسپورتها ويزا بهم داده نشد بااينكه تو سايت ستاره دار اعلام نشده بود كيس نامبرمون
پاسخ
تشکر کنندگان: Daneshjo
سلام دوستان من اواسط ماه مارچ میام سانفرانسیسکو ،کسی هست کمک کنه تو اجاره یک اتاق یا جایی برای مدت کوتاهی یا همخونه بخواد؟ ممنون میشم
[font=Tahoma]خوشبختی، یعنی هماهنگی با حوادث روزگار[/font]
مصاحبه3DEC2015
نتیجه:ویزای تک ضرب
دریافت پاس با ویزا:7DEC2015
مقصد:هر جا که خدا خواست
پاسخ
اگه هنوز كسى به اين تاپيك سر ميزنه ميشه كمى در مورد novato اگه اطلاعاتى داره بده ؟در مورد وضعيت كار و تحصيل ؟
كيس نامبر:2016AS00004xxx  >>> رؤيت قبولى:12may>>>ارسال فرم:15may >>> تعداد افراد كيس:٤نفر>>> سفارت:ايروان >>>كارنت:9november>>>  نامه دوم:17november >>>  تاريخ مصاحبه:هفته سوم ژانويه>>>نتيجه:كليرنس>>آپديت ها Sad 19,20,21,22ژانويه) ،(2,19,25,26آگوست)
كليرى 26آگوست بعد از 220روز انتظار دريافت ويزاى برنده اصلى و بچه ها:٣١آگوست
شغل برنده اصلى خصوصى و سربازى س
كيس دوم خانه دار و همچنان كليرنس چون زمان تحويل پاسپورتها ويزا بهم داده نشد بااينكه تو سايت ستاره دار اعلام نشده بود كيس نامبرمون
پاسخ
تشکر کنندگان: Daneshjo ، alirezanz
Thumbsup 
سلام به همه دوستان
بعداز 2 سال بالاخره وقت آزاد برای پاسخ گویی به سوالات دوستان پیدا کردم و از این به بعد بیشتر در خدمت دوستان خواهم بود.سوالات در مورد مهاجرت علی الخصوص san francisco
تجربه نام مستعاري است كه بر خطاهاي خود ميگذاريم
پاسخ
تشکر کنندگان: fariba_a ، aaa1990 ، Daneshjo ، alirezanz
سلام، ما دو ماهه که وارد امریکا،fremont،شدیم ولی هنوزکاری پیدا نکردیم،همسر من دکترای شیمی داره .
اگه کسی میتونه ممنون میشم کمکمون کنین.
محل مصاحبه انکارا
کیس نامبر **2016as3
زمان مصاحبه هفته اول اکتبر
تعداد افراد کیس:3 نفر...نفر اصلی خودم که با پسرم یک ضرب گرفتیم و همسرم ap(نداشتن cv)
تعداد آپدیتها:6و7و13و14و16و19و23و27و30 اکتبرو4 و 10و16و19 نوامبر
کلیر 19 نوامبر
پاسخ
تشکر کنندگان: alireza62 ، Daneshjo
(2016-05-07 ساعت 19:18)haaaa نوشته:  سلام، ما دو ماهه که وارد آمریکا،fremont،شدیم ولی هنوزکاری پیدا نکردیم،همسر من دکترای شیمی داره .

سلام دوست عزیز.
۲ ماه وقت زیادی نیست و نا امید نباشید.از طریق سایت‌هایی کاریابی میتونین دنبال کار باشین وبه نظر من سعی کنید توی شهر های ارزونتر دنبال کار باشید ما هم ساکن سن خوزه هستیم که به شما نزدیک هست و دنبال این هستم که توی ساکرامنتو که به ما ۲ ساعت فاصله داره کار پیدا کنم چون قیمت خانه خیلی ارزونتر از سن خوزه و اطراف هست .
یکی از کارهایی مرتبط با رشته همسرتان که من خودم الان توش هستم environmental lab هست چه بیشتر با آزمایشگاه وشیمی سرو کار داره البته اینجا که من کار میکنم بنا به دلایلی چون توی سن خوزه هست و گرونی زیاد آدم استخدام نمیکنن و هر لحظه احتمال داره درشو تخته کنن ولی ۱ آزمایشگاه هست به نامTEST AMERICA که همه جای آمریکا شعبه داره و اولین و بزرگترین آزمایشگاه آمریکا هست و ۲ تا شعبه نزدیک ما داره pleasenton,west sacramento که به نظر من اونی که توی ساکرامنتو هست بهتر و بزرگتر هست میتونین آنلاین برید توی خود سایت TEST AMERICA و اپلای کنید و رزومتونو آپلود کنید.ممکن هست اولش خیلی پوله زیادی ندن به واسطه اینکه میگن شما مدارکتان ماله اینجا نیست اما برای شروع گزینه مناسبی هست و اگر همسرتان از لحاظ علمی سطح بالایی داشته باشند که میدونم حتما هستن میتونن به مرور زمان پیشرفت کنند.
بازم آگه کاری داشتین من خوشحال میشم کمک کنم .میدونم اول کار خیلی سخته اونم توی این سن خوزه واطرافش که خیلی مسخره گرونه.من و واقعا برای دوستان که برای شروع میان اصلا گزینه مناسبی نیست.
هر کاری داشتین برام پیغام خصوصی بذارید در حد توآن حتما در خدمتم.
امیدوارم خبرهایی خوب بشنویم.
پاسخ
تشکر کنندگان: haaaa ، alirezanz
(2016-05-07 ساعت 21:13)alireza62 نوشته:  
(2016-05-07 ساعت 19:18)haaaa نوشته:  سلام، ما دو ماهه که وارد آمریکا،fremont،شدیم ولی هنوزکاری پیدا نکردیم،همسر من دکترای شیمی داره .

سلام دوست عزیز.
۲ ماه وقت زیادی نیست و نا امید نباشید.از طریق سایت‌هایی کاریابی میتونین دنبال کار باشین وبه نظر من سعی کنید توی شهر های ارزونتر دنبال کار باشید ما هم ساکن سن خوزه هستیم که به شما نزدیک هست و دنبال این هستم که توی ساکرامنتو که به ما ۲ ساعت فاصله داره کار پیدا کنم چون قیمت خانه خیلی ارزونتر از سن خوزه و اطراف هست .
یکی از کارهایی مرتبط با رشته همسرتان که من خودم الان توش هستم environmental lab هست چه بیشتر با آزمایشگاه وشیمی سرو کار داره البته اینجا که من کار میکنم بنا به دلایلی چون توی سن خوزه هست و گرونی زیاد آدم استخدام نمیکنن و هر لحظه احتمال داره درشو تخته کنن ولی ۱ آزمایشگاه هست به نامTEST AMERICA که همه جای آمریکا شعبه داره و اولین و بزرگترین آزمایشگاه آمریکا هست و ۲ تا شعبه نزدیک ما داره pleasenton,west sacramento که به نظر من اونی که توی ساکرامنتو هست بهتر و بزرگتر هست میتونین آنلاین برید توی خود سایت TEST AMERICA و اپلای کنید و رزومتونو آپلود کنید.ممکن هست اولش خیلی پوله زیادی ندن به واسطه اینکه میگن شما مدارکتان ماله اینجا نیست اما برای شروع گزینه مناسبی هست و اگر همسرتان از لحاظ علمی سطح بالایی داشته باشند که میدونم حتما هستن میتونن به مرور زمان پیشرفت کنند.
بازم آگه کاری داشتین من خوشحال میشم کمک کنم .میدونم اول کار خیلی سخته اونم توی این سن خوزه واطرافش که خیلی مسخره گرونه.من و واقعا برای دوستان که برای شروع میان اصلا گزینه مناسبی نیست.
هر کاری داشتین برام پیغام خصوصی بذارید در حد توآن حتما در خدمتم.
امیدوارم خبرهایی خوب بشنویم.

خیلی ممنون از اطلاعات خوبتون،ما اون سایت و رفتیم واپلای کردیم.
اگر شما جایی موقعیت شغلی پیدا کردین خیلی ممنون میشم مارو در جریان بذارید
محل مصاحبه انکارا
کیس نامبر **2016as3
زمان مصاحبه هفته اول اکتبر
تعداد افراد کیس:3 نفر...نفر اصلی خودم که با پسرم یک ضرب گرفتیم و همسرم ap(نداشتن cv)
تعداد آپدیتها:6و7و13و14و16و19و23و27و30 اکتبرو4 و 10و16و19 نوامبر
کلیر 19 نوامبر
پاسخ
تشکر کنندگان: alireza62 ، alirezanz
سلام به همه دوستاني كه لطف ميكنن و وقت ميذارن و جواب ما مستاصلين رو ميدن
من و همسرم به زودي عازم امريكا هستيم و هنوز نميدونيم كه كجا بايد بريم. هيچ آشنايي كه بتونيم ازش كمك بگيريم نداريم. فقط يكي از دوستان كه همرشته من هست ساكن بركلي است و به من گفت اوضاع كار معماري در سانفرانسيسكو خوبه. كسي ميتونه ما رو راهنمايي كنه كه اگر ما بخواهيم اونجا بيايم با توجه به بودجه كمي كه داريم از كجا بايد شروع كنيم كه هم دسترسي خوبي به سانفرانسيسكو داشته باشه و هم اجاره خونه خيلي بالا نباشه و البته امنيت هم داشته باشه؟
فكر ميكنيد در نظر گرفتن ماهي ٣٠٠٠ تا براي دو نفر در اطراف سانفرانسيسكو منطقي باشه؟
در ضمن كار من معماري و همسرم هم در كار ساخت و سازه
لطفا لطفا لطفا اگر ميتونيد به من اطلاعات بديد
پاسخ
(2016-05-11 ساعت 20:28)narges1234 نوشته:  سلام به همه دوستاني كه لطف ميكنن و وقت ميذارن و جواب ما مستاصلين رو ميدن
من و همسرم به زودي عازم امريكا هستيم و هنوز نميدونيم كه كجا بايد بريم. هيچ آشنايي كه بتونيم ازش كمك بگيريم نداريم. فقط يكي از دوستان كه همرشته من هست ساكن بركلي است و به من گفت اوضاع كار معماري در سانفرانسيسكو خوبه. كسي ميتونه ما رو راهنمايي كنه كه اگر ما بخواهيم اونجا بيايم با توجه به بودجه كمي كه داريم از كجا بايد شروع كنيم كه هم دسترسي خوبي به سانفرانسيسكو داشته باشه و هم اجاره خونه خيلي بالا نباشه و البته امنيت هم داشته باشه؟
فكر ميكنيد در نظر گرفتن ماهي ٣٠٠٠ تا براي دو نفر در اطراف سانفرانسيسكو منطقي باشه؟
در ضمن كار من معماري و همسرم هم در كار ساخت و سازه
لطفا لطفا لطفا اگر ميتونيد به من اطلاعات بديد

سلام دوست عزیز.اولا اصلا مستاصل نباشید.با اميد به موفقيت حركت كنيد.در مورد سوالتون اگر بخواهيد بعنوان يك آرشيتكت در يك گروه كار كنيد در مرحله اول بايد زبان انگليسي تان در حد قابل قبولي باشه و در مرحله بعد اين بستگي به استخدام كننده شما داره كه آيا به مدارك شما بيشتر أهميت ميده يا به كار شما.اگر كار بخواد كه مساله براي شما راحتتر ميشه ولي اگه براي مثال براي اتوكد از شما مدرك هم بخواد مجبوريد كه براي گرفتن مدرك به city college مراجعه كنيد.اگر بخواهيد دنبال كار إجرائي بريد بايد contractor license دريافت كنيد( بطور كلي براي هر شغلي در كاليفرنيا شما بايد لايسنس داشته باشيد).تا اونجايي كه من اطلاع دارم امتحاناتش هر سه ماه يكبار برگزار ميشه.البته خود contractor ها دسته بندي دارند بعنوان مثال براي لوله كشي يا برق ساختمان يا نازك كاري و.....شما بايد بريد سراغ امتحان General contractor كه شامل همه اين ها ميشه.البته همين license هم grade داره يعني هرچقدر رتبه بالاتر امكان شركت در مناقصه ها بيشتر.به خاطر شرايط خاص و قوانين سفت و سخت سانفرانسيسكو بيشتر معمار ها كارشون renew كردن ساختمانها هستش كه بصورت قراردادي انجام ميشه يعني شما بايد يه گروه قوي( در تمام رشته هاي ساختمان) داشته باشيد.
در مورد سوْال دوم از مبلغ ٣٠٠٠ تا در يك منطقه متوسط ( در حومه سانفرانسيسكو) شما حداقل براي يك آپارتمان كوچك يك خوابه حدود ١٢٠٠ تا ١٤٠٠ اجاره پرداخت كنيد.البته شايد دربعضي قسمتها قيمت كمتر باشه ولي به احتمال زياد جاهاي جالبي از لحاظ امنيت نخواهد بود.بطور كلي با ٣٠٠٠ تا در ماه شما تقريبا زير خط فقر يا مساوي با آن زندگي خواهيد كرد.شهرهاي زيادي در Bay Area هستند كه انتخاب آنها بستگي به شرايط كاري و مالي شما داره .برای بررسی قیمت مسکن به سایت https://sfbay.craigslist.org/sfc/ مراجعه کنید.موفق باشيد
تجربه نام مستعاري است كه بر خطاهاي خود ميگذاريم
پاسخ
تشکر کنندگان: alirezanz

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان