کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سان فرانسیسکو، ایالت کالیفرنیا
(2016-05-12 ساعت 12:46)sasan_rock نوشته:  
(2016-05-11 ساعت 20:28)narges1234 نوشته:  سلام به همه دوستاني كه لطف ميكنن و وقت ميذارن و جواب ما مستاصلين رو ميدن
من و همسرم به زودي عازم امريكا هستيم و هنوز نميدونيم كه كجا بايد بريم. هيچ آشنايي كه بتونيم ازش كمك بگيريم نداريم. فقط يكي از دوستان كه همرشته من هست ساكن بركلي است و به من گفت اوضاع كار معماري در سانفرانسيسكو خوبه. كسي ميتونه ما رو راهنمايي كنه كه اگر ما بخواهيم اونجا بيايم با توجه به بودجه كمي كه داريم از كجا بايد شروع كنيم كه هم دسترسي خوبي به سانفرانسيسكو داشته باشه و هم اجاره خونه خيلي بالا نباشه و البته امنيت هم داشته باشه؟
فكر ميكنيد در نظر گرفتن ماهي ٣٠٠٠ تا براي دو نفر در اطراف سانفرانسيسكو منطقي باشه؟
در ضمن كار من معماري و همسرم هم در كار ساخت و سازه
لطفا لطفا لطفا اگر ميتونيد به من اطلاعات بديد

سلام دوست عزیز.اولا اصلا مستاصل نباشید.با اميد به موفقيت حركت كنيد.در مورد سوالتون اگر بخواهيد بعنوان يك آرشيتكت در يك گروه كار كنيد در مرحله اول بايد زبان انگليسي تان در حد قابل قبولي باشه و در مرحله بعد اين بستگي به استخدام كننده شما داره كه آيا به مدارك شما بيشتر أهميت ميده يا به كار شما.اگر كار بخواد كه مساله براي شما راحتتر ميشه ولي اگه براي مثال براي اتوكد از شما مدرك هم بخواد مجبوريد كه براي گرفتن مدرك به city college مراجعه كنيد.اگر بخواهيد دنبال كار إجرائي بريد بايد contractor license دريافت كنيد( بطور كلي براي هر شغلي در كاليفرنيا شما بايد لايسنس داشته باشيد).تا اونجايي كه من اطلاع دارم امتحاناتش هر سه ماه يكبار برگزار ميشه.البته خود contractor ها دسته بندي دارند بعنوان مثال براي لوله كشي يا برق ساختمان يا نازك كاري و.....شما بايد بريد سراغ امتحان General contractor كه شامل همه اين ها ميشه.البته همين license هم grade داره يعني هرچقدر رتبه بالاتر امكان شركت در مناقصه ها بيشتر.به خاطر شرايط خاص و قوانين سفت و سخت سانفرانسيسكو بيشتر معمار ها كارشون renew كردن ساختمانها هستش كه بصورت قراردادي انجام ميشه يعني شما بايد يه گروه قوي( در تمام رشته هاي ساختمان) داشته باشيد.
در مورد سوْال دوم از مبلغ ٣٠٠٠ تا در يك منطقه متوسط ( در حومه سانفرانسيسكو) شما حداقل براي يك آپارتمان كوچك يك خوابه حدود ١٢٠٠ تا ١٤٠٠ اجاره پرداخت كنيد.البته شايد دربعضي قسمتها قيمت كمتر باشه ولي به احتمال زياد جاهاي جالبي از لحاظ امنيت نخواهد بود.بطور كلي با ٣٠٠٠ تا در ماه شما تقريبا زير خط فقر يا مساوي با آن زندگي خواهيد كرد.شهرهاي زيادي در Bay Area هستند كه انتخاب آنها بستگي به شرايط كاري و مالي شما داره .برای بررسی قیمت مسکن به سایت https://sfbay.craigslist.org/sfc/ مراجعه کنید.موفق باشيد
واقعا ممنونم از پاسختون
پاسخ
تشکر کنندگان: Daneshjo ، alirezafarhang81 ، pishtaz611
سلام.از دوستان کسی هست همخونه بخواد تو سانفرانسیسکو اوکلند دیلی سیتی و یا اطراف
پاسخ
تشکر کنندگان: Daneshjo ، pishtaz611 ، alirezanz
سلام دوستان عزیز.من دو روز دیگه عازم سن فرانسیسکو هستم.آیا کسی می تونه اسم چندتا هتل خوب را در مناطق امن شهر و بادسترسی خوب به سیستم حمل و نقل عمومی و بانک ها و اداره مهاجرت و...که برای یک خانم تنها مناسب باشه ودر ضمن اروم هم باشه معرفی کنه؟
پاسخ
تشکر کنندگان: alirezafarhang81
(2016-07-09 ساعت 23:46)pupak نوشته:  سلام دوستان عزیز.من دو روز دیگه عازم سن فرانسیسکو هستم.آیا کسی می تونه اسم چندتا هتل خوب را در مناطق امن شهر و بادسترسی خوب به سیستم حمل و نقل عمومی و بانک ها و اداره مهاجرت و...که برای یک خانم تنها مناسب باشه ودر ضمن اروم هم باشه معرفی کنه؟
سلام .اینجا رو چک کنید www.holidayinn.com
تجربه نام مستعاري است كه بر خطاهاي خود ميگذاريم
پاسخ
تشکر کنندگان: pupak ، alirezanz
(2016-05-11 ساعت 20:28)narges1234 نوشته:  سلام به همه دوستاني كه لطف ميكنن و وقت ميذارن و جواب ما مستاصلين رو ميدن
من و همسرم به زودي عازم امريكا هستيم و هنوز نميدونيم كه كجا بايد بريم. هيچ آشنايي كه بتونيم ازش كمك بگيريم نداريم. فقط يكي از دوستان كه همرشته من هست ساكن بركلي است و به من گفت اوضاع كار معماري در سانفرانسيسكو خوبه. كسي ميتونه ما رو راهنمايي كنه كه اگر ما بخواهيم اونجا بيايم با توجه به بودجه كمي كه داريم از كجا بايد شروع كنيم كه هم دسترسي خوبي به سانفرانسيسكو داشته باشه و هم اجاره خونه خيلي بالا نباشه و البته امنيت هم داشته باشه؟
فكر ميكنيد در نظر گرفتن ماهي ٣٠٠٠ تا براي دو نفر در اطراف سانفرانسيسكو منطقي باشه؟

سلام دوست عزیز.اولا اصلا مستاصل نباشید.با اميد به موفقيت حركت كنيد.در مورد سوالتون اگر بخواهيد بعنوان يك آرشيتكت در يك گروه كار كنيد در مرحله اول بايد زبان انگليسي تان در حد قابل قبولي باشه و در مرحله بعد اين بستگي به استخدام كننده شما داره كه آيا به مدارك شما بيشتر أهميت ميده يا به كار شما.اگر كار بخواد كه مساله براي شما راحتتر ميشه ولي اگه براي مثال براي اتوكد از شما مدرك هم بخواد مجبوريد كه براي گرفتن مدرك به city college مراجعه كنيد.اگر بخواهيد دنبال كار إجرائي بريد بايد contractor license دريافت كنيد( بطور كلي براي هر شغلي در كاليفرنيا شما بايد لايسنس داشته باشيد).تا اونجايي كه من اطلاع دارم امتحاناتش هر سه ماه يكبار برگزار ميشه.البته خود contractor ها دسته بندي دارند بعنوان مثال براي لوله كشي يا برق ساختمان يا نازك كاري و.....شما بايد بريد سراغ امتحان General contractor كه شامل همه اين ها ميشه.البته همين license هم grade داره يعني هرچقدر رتبه بالاتر امكان شركت در مناقصه ها بيشتر.به خاطر شرايط خاص و قوانين سفت و سخت سانفرانسيسكو بيشتر معمار ها كارشون renew كردن ساختمانها هستش كه بصورت قراردادي انجام ميشه يعني شما بايد يه گروه قوي( در تمام رشته هاي ساختمان) داشته باشيد.
در مورد سوْال دوم از مبلغ ٣٠٠٠ تا در يك منطقه متوسط ( در حومه سانفرانسيسكو) شما حداقل براي يك آپارتمان كوچك يك خوابه حدود ١٢٠٠ تا ١٤٠٠ اجاره پرداخت كنيد.البته شايد دربعضي قسمتها قيمت كمتر باشه ولي به احتمال زياد جاهاي جالبي از لحاظ امنيت نخواهد بود.بطور كلي با ٣٠٠٠ تا در ماه شما تقريبا زير خط فقر يا مساوي با آن زندگي خواهيد كرد.شهرهاي زيادي در Bay Area هستند كه انتخاب آنها بستگي به شرايط كاري و مالي شما داره .برای بررسی قیمت مسکن به سایت https://sfbay.craigslist.org/sfc/ مراجعه کنید.موفق باشيد

سلام

در تکمیل حرفهای دوستمون
شما با 3000 تا تو سن فرانسیسکو میتونید جا پیدا کنید ولی معمولا خیلی تعریفی نداره و منطقی نیست این مقدار اجاره.
من به شما دو راه پیشنهاد میکنم.
اول اینکه شما می تونید تو منطقه East Bay و شهرهایئ مثل Dublin, Pleasanton که تو همین سایت کریج لیست می تونید منطقه east bay رو فیلتر کنید و یک خونه 1 خوابه رو با 2000تا یا شاید کمتر تو مناطق خوبش اجاره کنید و میتونید به سانفرایسیسکو کامیوت کنید مثل همین دوست هم رشتتون البته برکلی جز شهرهای گرونه و لی تمام شهرهای زیر برکلی قیمتها مناسبه.
راه دوم هم اینه که تو همون سایت کریج لیست افرادی هستن که خونه دارن و معمولا زوج هستند و یه اطاق خونشونو اجاره میدن که تو هزینه های نگهداری خونه یه کمکی داشته باشند و در واقع شما کل خونه رو با ایشون شریک میشید. که در این صورت تو همون سنفرانسیسکو هم میتونید جای خوب زندگی کنید.
پاسخ
تشکر کنندگان: alirezafarhang81 ، pishtaz611 ، alirezanz ، Essy
(2016-07-15 ساعت 13:57)Ali.kh نوشته:  

سلام

در تکمیل حرفهای دوستمون
شما با 3000 تا تو سن فرانسیسکو میتونید جا پیدا کنید ولی معمولا خیلی تعریفی نداره و منطقی نیست این مقدار اجاره.
من به شما دو راه پیشنهاد میکنم.
اول اینکه شما می تونید تو منطقه East Bay و شهرهایئ  مثل Dublin, Pleasanton که تو همین سایت کریج لیست می تونید منطقه east bay  رو فـیـلـتــر کنید و یک خونه 1 خوابه رو با 2000تا یا شاید کمتر تو مناطق خوبش اجاره کنید و میتونید به سانفرایسیسکو کامیوت کنید مثل همین دوست هم رشتتون البته برکلی جز شهرهای گرونه و لی تمام شهرهای زیر برکلی قیمتها مناسبه.
راه دوم هم اینه که تو همون سایت کریج لیست افرادی هستن که خونه دارن و معمولا زوج هستند و یه اطاق خونشونو اجاره میدن  که تو هزینه های نگهداری خونه یه کمکی داشته باشند و در واقع شما کل خونه رو با ایشون شریک میشید. که در این صورت تو همون سنفرانسیسکو هم میتونید جای خوب زندگی کنید.

خیلی ممنون از اطلاعاتتون
پاسخ
تشکر کنندگان: sahar2016 ، rezavfx
(2016-04-22 ساعت 12:00)sasan_rock نوشته:  سلام به همه دوستان
بعداز 2 سال بالاخره وقت آزاد برای پاسخ گویی به سوالات دوستان پیدا کردم و از این به بعد بیشتر در خدمت دوستان خواهم بود.سوالات در مورد مهاجرت علی الخصوص san francisco

با سلام به شما و سپاس از راهنمایی تون
اجاره حومه سانفرانسیسکو حدودا چقدر ارزانتر هست؟ (مثلا خانه ۱ خوابه و کوچک )
جایی که دسترسی به خود سانفرانسیسکو برای رفتن به محل کار باشه؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-08-18 ساعت 16:18)ad48 نوشته:  
(2016-04-22 ساعت 12:00)sasan_rock نوشته:  سلام به همه دوستان
بعداز 2 سال بالاخره وقت آزاد برای پاسخ گویی به سوالات دوستان پیدا کردم و از این به بعد بیشتر در خدمت دوستان خواهم بود.سوالات در مورد مهاجرت علی الخصوص san francisco

با سلام به شما و سپاس از راهنمایی تون
اجاره حومه سانفرانسیسکو حدودا چقدر ارزانتر هست؟ (مثلا خانه ۱ خوابه و کوچک )
جایی که دسترسی به خود سانفرانسیسکو برای رفتن به محل کار  باشه؟
بستگی به منطقه داره.مثلا oakland ارزان هستش اما امنیت نداره اما مثلا walnut creek امن و لوکس هستش و طبیعتا گرونتر. اکثر قسمت های bay area از طریق مترو قابل دسترسی هستند.بین 1400 تا 2500 دلار
پاسخ
تشکر کنندگان: alirezafarhang81 ، Ramkal ، alirezanz
سلام دوستان ،

ما براي چهار شب به اتفاق فاميل داريم ميايم سانفرانسيسكو ، برنامه سفرمون حدودا ٦ اكتبر هست و دنبال يك خونه براي هفت نفر و يك بچه هستم تا در اين چهار شب اونجا باشيم . لطفا اگر كسي ميتونه كمك كنه، جاي مناسب با قيمت خوب به من اطلاع بده .

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-09-04 ساعت 18:47)shahrokh11 نوشته:  سلام دوستان ،

ما براي چهار شب به اتفاق فاميل داريم ميايم سانفرانسيسكو ، برنامه سفرمون حدودا ٦ اكتبر هست و دنبال يك خونه براي هفت نفر و يك بچه هستم تا در اين چهار شب اونجا باشيم . لطفا اگر كسي ميتونه كمك كنه، جاي مناسب با قيمت خوب به من اطلاع بده .
برای 4 شب چیزی در حد غیرممکن هستش.بهتره دنبال motel یا Inn باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: alirezanz
سلام دوستان
من مهندس کامپیوتر هستم و 6 ماه هست که در سانفرانسیسکو ساکن هستم و ماه ژانویه سوشال سکیوریتیم میاد، کسی رو سراغ ندارید که استخدام کنه بصورت pay cash؟
پاسخ
تشکر کنندگان: pishtaz611
دوستان یک سوال داشتم آیا در سانفرانسیسکو و اطرافش گواهینامه بین المللی یا ترجمه گواهینامه رو قبول دارن یا خیر ؟ ممنون میشم پسخ بدید
شماره کیس:##50
تاریخ رویت قبولی:اوایل مهر94
کنسولگری:آنکارا تغییر به ایروان
تعداد افراد منظور در کیس:1
ارسال فرمها سری اول:اوایل آبان94
کارنت شدن کیس:اوایل اسفند94
مصاحبه:21آپریل-2اردیبهشت95
دریافت کلیرنس:22 مرداد 95
دریافت ویزا:27آگست یا 6 شهریور95
ورود به آمریکا:اگر زنده باشیم
دریافت گرین کارت: اگه بریم آمریکا
جمع هزینه ها:تا الان تقریبا5،300،000هزار تومن
پاسخ
تشکر کنندگان: alirezanz
(2016-10-02 ساعت 10:36)tirdad89 نوشته:  دوستان یک سوال داشتم آیا در سانفرانسیسکو و اطرافش گواهینامه بین المللی  یا ترجمه گواهینامه رو قبول دارن یا خیر ؟ ممنون میشم پسخ بدید

سلام.تا جایی که من اطلاع دارم قبول ندارند
پاسخ
تشکر کنندگان: pishtaz611 ، alirezanz
(2016-10-02 ساعت 10:36)tirdad89 نوشته:  دوستان یک سوال داشتم آیا در سانفرانسیسکو و اطرافش گواهینامه بین المللی  یا ترجمه گواهینامه رو قبول دارن یا خیر ؟ ممنون میشم پسخ بدید

از اداره راهنمایی و رانندگی همون منطقه سوال کنید
ارسال مدارک F2A (همسرم): 4Sep ,2013, رسید مدارک: 9Sep, 2013,  اپرو: 9Oct, 2013 , دریافت کیس نامبر (سفارت ابوظبی): 18Nov, 2013
پرداخت 22Nov, 2013: DS 261 $88  ,پرداخت 230$ :2013, Dec 11, ارسال مدارک: 2013, 19 Dec , تکمیل پرونده: 2014, 27 NVC) Jan). تاریخ مصاحبه 2015, Jun 3 , کلیر 1Sep, 2015Big Grin، تاریخ ویزا 2015, 9Sep
سفرنامه
لیست تمام مدارک ارسالی به USCIS , NVC ,و مدارک مدیکال و روز مصاحبه ویزای ازدواج Interview Questions+

پاسخ
تشکر کنندگان: pishtaz611 ، alirezanz
سلام به همه
من حدود چند هفته اي هست ساكن mountain view شدم آيا بايد سوالاتم رو اينجا بپرسم؟
ممنون از همه
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان