کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ویزای جدید کارآفرینی امریکا
سلام دوستان
چند وقته تو یکی از شبکه های ایرانی ماهواره تبلیغی در مورد اخذ اقامت امریکا از طریق خرید زمین در فلوریدا نشون می ده. به نظر شما راست می گن؟
[font=Tahoma]2011AS22*** :case number
تاریخ مصاحبه: 11می
کنسولگری: آنکارا
[/font]

[font=Tahoma]تاریخ دریافت ویزا: 29سپتامبر[/font]
پاسخ
تشکر کنندگان: Tomas ، msar ، faraz15
(2011-03-21 ساعت 02:34)joy نوشته:  سلام دوستان
چند وقته تو یکی از شبکه های ایرانی ماهواره تبلیغی در مورد اخذ اقامت امریکا از طریق خرید زمین در فلوریدا نشون می ده. به نظر شما راست می گن؟

نه عزیزم نمیشه
آن مایه ز دنیا که خوری یا پوشی
معذوری اگر در طلبش میکوشی
باقی همه رایگان نیرزد هشدار
تا عمر گرانبها بدان نفروشی
پاسخ
تشکر کنندگان: Soren ، Tomas ، msar ، faraz15

درود دوستان
من هم واقعا در مورد برخی از این تبلیغات کنجکاو شده ام.همه میدانیم قوانین آمریکا در چنین مواردی چیست و اقامت با چنین شرایطی ناممکن است.پس این ادعاهای عجیب و غریب چیست،اصلا گیریم یک نفر به اینها مراجعه کرد و خواستار انجام این کار شد،به او چه میگویند و چه روالی را به او پیشنهاد میکنند؟آیا واقعا اینها وکیل هستند؟اگر هستند و یک نفر ادعاهای کذب اینها را برای مجامع صنفیشان بفرستد،به آنها چه جوابی خواهند داد؟و اگر نیستند،آیا این تبلیغات کاذب تحت هیچ قانونی قرار ندارد؟شرکت معروف WIP هم ادعا دارد با "پرداخت" مبلغ 180،000 دلار کانادا میتوان برای "تمام افراد خانواده" اقامت دائم کانادا را گرفت!هیچ هم نمیگوید این ویزا از چه نوعی است،سرمایه گذاری،تحصیلی،...تا بتوان درستی و نادرستی ادعا را سنجید.مبلغ 180 هزار با هیچ یک از مبالغ لازم برای اقامت دائم مطابقت ندارد.تازه،منظور از "پرداخت" چیست،آیا پول صرف چه کاری میشود،و اصولا برگشت پذیر هست یا نه؟به نظر شما مکانیسم این روال حقه بازانه چگونه است و کلاه برداری دقیقا در کدام مرحله از این فرآیند انجام میشود،یا به قول معروف،نکته انحرافی داستان کجاست؟
پی نوشت:
به سایت شرکت WIP بخش سرمایه گذاری
http://www.visa777.com/index.php/canada-...nu-29.html
یک سری بزنید،هریک از تب های سرمایه گذاری(فدرال،کبک،استانی و تخصص) یا ویزاهای دیگر(توریستی،دانشجویی،کار)را که انتخاب کنید فقط با یک علامت خطای 404(نشان دهنده این که اساسا چنین صفحه ای وجود ندارد یا شما اجازه دسترسی به آن پیج را ندارید)روبرو خواهید شد!!
در اینجا(http://www.visa777.com/index.php/canada-...al.html)هم مبلغ سرمایه گذاری بی بازگشت 120 هزار عنوان شده،در صورتی که از 5 تیر پارسال این مبلغ به 220 هزار افزایش پیدا کرده است!این هم نمونه ای از قابلیت اعتماد معروفترین نمونه این شرکتها!
موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، mavarfan ، مسافرکوچولو ، imankarimi ، Tomas ، msar
(2011-04-21 ساعت 20:47)Soren نوشته:  

درود دوستان
من هم واقعا در مورد برخی از این تبلیغات کنجکاو شده ام.همه میدانیم قوانین آمریکا در چنین مواردی چیست و اقامت با چنین شرایطی ناممکن است.پس این ادعاهای عجیب و غریب چیست،اصلا گیریم یک نفر به اینها مراجعه کرد و خواستار انجام این کار شد،به او چه میگویند و چه روالی را به او پیشنهاد میکنند؟آیا واقعا اینها وکیل هستند؟اگر هستند و یک نفر ادعاهای کذب اینها را برای مجامع صنفیشان بفرستد،به آنها چه جوابی خواهند داد؟و اگر نیستند،آیا این تبلیغات کاذب تحت هیچ قانونی قرار ندارد؟شرکت معروف WIP هم ادعا دارد با "پرداخت" مبلغ 180،000 دلار کانادا میتوان برای "تمام افراد خانواده" اقامت دائم کانادا را گرفت!هیچ هم نمیگوید این ویزا از چه نوعی است،سرمایه گذاری،تحصیلی،...تا بتوان درستی و نادرستی ادعا را سنجید.مبلغ 180 هزار با هیچ یک از مبالغ لازم برای اقامت دائم مطابقت ندارد.تازه،منظور از "پرداخت" چیست،آیا پول صرف چه کاری میشود،و اصولا برگشت پذیر هست یا نه؟به نظر شما مکانیسم این روال حقه بازانه چگونه است و کلاه برداری دقیقا در کدام مرحله از این فرآیند انجام میشود،یا به قول معروف،نکته انحرافی داستان کجاست؟
پی نوشت:
به سایت شرکت WIP بخش سرمایه گذاری
http://www.visa777.com/index.php/canada-...nu-29.html
یک سری بزنید،هریک از تب های سرمایه گذاری(فدرال،کبک،استانی و تخصص) یا ویزاهای دیگر(توریستی،دانشجویی،کار)را که انتخاب کنید فقط با یک علامت خطای 404(نشان دهنده این که اساسا چنین صفحه ای وجود ندارد یا شما اجازه دسترسی به آن پیج را ندارید)روبرو خواهید شد!!
در اینجا(http://www.visa777.com/index.php/canada-...al.html)هم مبلغ سرمایه گذاری بی بازگشت 120 هزار عنوان شده،در صورتی که از 5 تیر پارسال این مبلغ به 220 هزار افزایش پیدا کرده است!این هم نمونه ای از قابلیت اعتماد معروفترین نمونه این شرکتها!
موفق باشید

سلام
البته من قصد دفاع از این شرکت را ندارم که خودم یکبار با اینها برخورد داشتم دیدم فقط به منافع مادی خودشون فکر می کنند
اما در مورد کانادا باید بگم که وکیل های معروف دنبال این بودن که همان رقم 220.000 دلار برای یک بانک که ریبیت (پولی که بانک به انها بر می گرداند ) خوبی پرداخت می کرد بودند اما چند وکیل تازه کار جهت کسب مشتری با دو بانک که به مبلغ 180.000 دلار راضی بودند توافق کردند وبقیه هم مجبور شدند همان مبلغ 180.000 دلار را قبول کنند معروفترین انها شرکت پ.... بود که بعد از 2 ماه که همه با 180.000 دلار موافقت کرده بودند حاضر شد در سایت معروف خود به مشتریان بی خبری که با 220.000 دلار به این شرکت موافقت کند اعلام کند که انها هم 180.000 دلار بیشتر نباید پرداخت کند و ......
به هر حال ویزای سرمایه گذاری کانادا در حال حاضر داشتن ثروت به مبلغ 1.6 میلیون و سرمایه گذاری 800.000 دلاری به مدت 4 سال یا پرداخت 180.000 دلار بدون برگشت می باشد
بد نیست بدانید حدود 10% از این پول از طرف بانک به عنوان بازاریابی به وکیل پرداخت می شود که وکیلها اصلا درباره ان صحبتی نمی کنند

با ارزوی موفقیت برای همه
پاسخ
تشکر کنندگان: Soren ، mavarfan ، مسافرکوچولو ، Tomas ، msar
درود اشکان عزیز
واقعا اطلاعات شما همیشه به روز-ببخشید،به لحظه-است.جالب است که من فقط از افزایش 120 به 220 هزار خبر داشتم،که آن هم هنوز یک سال نشده که تصویب شده است.راستی،مبالغ ایالتی هنوز افزوده نشده اند؟من،همانطور که قبلا گفتم،دعوتنامه ای از یکی از دوستان مقیم کانادا گرفته ام(باید در همین چند روزه برسد)و خیال دارم اگر ویزا صادر شد،تابستان برای یک بررسی میدانی به آنجا بروم.داشتن این اطلاعات واقعا در هنگام مذاکره و تصمیم گیری حیاتی هستند،تا برای پول آدم کیسه ندوزند.
موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، Tomas ، msar
(2011-04-22 ساعت 07:47)Soren نوشته:  درود اشکان عزیز
واقعا اطلاعات شما همیشه به روز-ببخشید،به لحظه-است.جالب است که من فقط از افزایش 120 به 220 هزار خبر داشتم،که آن هم هنوز یک سال نشده که تصویب شده است.راستی،مبالغ ایالتی هنوز افزوده نشده اند؟من،همانطور که قبلا گفتم،دعوتنامه ای از یکی از دوستان مقیم کانادا گرفته ام(باید در همین چند روزه برسد)و خیال دارم اگر ویزا صادر شد،تابستان برای یک بررسی میدانی به آنجا بروم.داشتن این اطلاعات واقعا در هنگام مذاکره و تصمیم گیری حیاتی هستند،تا برای پول آدم کیسه ندوزند.
موفق باشید

سلام
ممنون از محبت شما
تا این لحظه هیچ تغییری در شرایط ویزای کار افرینی ایجاد نشده اما بعد چه اتفاقی می افتد خدا میداند در مورد ویزای کار افرینی هم الان ایالت بریتیش کلمبیا سریعتر از بقیه است و البته سرمایه بیشتری هم می خواهد
راستی در مورد انگلستان و نیوزیلند هم فکر کن
انگلستان به 200.000 پوند سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال برای 2 نفر و ایلتس 6.5 می خواد و کمتر از 6 ماه هم زمان میبرد یک مسافرتی هم می توانی به لندن داشته باشید
نیوزیلند هم که قبلا گفتم
در مورد سایر استانهای کانادا هم حداقل زمان ممکن 2 سال است و غیر از این هر حرفی گفتند دروغ است
با ارزوی موفقیت برای همه
پاسخ
تشکر کنندگان: Soren ، mavarfan ، Tomas ، msar
درود بر دوستان بویژه اشکان عزیز
حتما همین کار را میکنم.متاسفانه شرایط ویزای کارآفرینی شرایط ویژه ای هستند و چندان مناسب همگان نیستند.من خودم چند سال پیش دوبار بدون هیچ آمادگی بخصوصی و صرفا از روی کنجکاوی در آزمون آیلتس جنرال وزارت کار شرکت کردم و هردوبار نمره 6 توتال را گرفتم.گرفتن نمره 6.5 کار آسانی نیست.شاید برای امثال من با چند ماه تلاش قابل دسترس باشد،ولی برای اکثریت(با این وضعیت افتضاح تدریس زبان انگلیسی در دبیرستانهای ایران)واقعا خارج از دسترس است.بنابراین دلایل شخصا به ویزاهای سرمایه گذاری عادی بیشتر تمایل دارم،تا محیط را بهتر بشناسم و مهارتهای لازم را کسب کنم و بعد درگیر بیزینس شوم(البته در صورت امکان،و در شرایط برابر).میخواستم بپرسم آیا این دو سال که شما فرمودید مربوط به ویزای کارآفرینی است یا ویزاهای سرمایه گذاری معمولی ایالتی،و فرآیند صدور ویزاهای سرمایه گذاری ایالتی کانادا تقریبا چقدر طول میکشند؟متاسفانه من سایتی برای نشان دادن اینکه اینکه هر روال برای کشورهای مختلف بصورت تقریبی چقدر طول میکشد پیدا نکرده ام،جز تبلیغات وکیلها(که آنها هم سراپا با همدیگر تناقض دارند).آیا شما چنین منبعی میشناسید تا به من معرفی کنید؟
موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، Tomas ، msar
(2011-04-22 ساعت 20:30)Soren نوشته:  درود بر دوستان بویژه اشکان عزیز
حتما همین کار را میکنم.متاسفانه شرایط ویزای کارآفرینی شرایط ویژه ای هستند و چندان مناسب همگان نیستند.من خودم چند سال پیش دوبار بدون هیچ آمادگی بخصوصی و صرفا از روی کنجکاوی در آزمون آیلتس جنرال وزارت کار شرکت کردم و هردوبار نمره 6 توتال را گرفتم.گرفتن نمره 6.5 کار آسانی نیست.شاید برای امثال من با چند ماه تلاش قابل دسترس باشد،ولی برای اکثریت(با این وضعیت افتضاح تدریس زبان انگلیسی در دبیرستانهای ایران)واقعا خارج از دسترس است.بنابراین دلایل شخصا به ویزاهای سرمایه گذاری عادی بیشتر تمایل دارم،تا محیط را بهتر بشناسم و مهارتهای لازم را کسب کنم و بعد درگیر بیزینس شوم(البته در صورت امکان،و در شرایط برابر).میخواستم بپرسم آیا این دو سال که شما فرمودید مربوط به ویزای کارآفرینی است یا ویزاهای سرمایه گذاری معمولی ایالتی،و فرآیند صدور ویزاهای سرمایه گذاری ایالتی کانادا تقریبا چقدر طول میکشند؟متاسفانه من سایتی برای نشان دادن اینکه اینکه هر روال برای کشورهای مختلف بصورت تقریبی چقدر طول میکشد پیدا نکرده ام،جز تبلیغات وکیلها(که آنها هم سراپا با همدیگر تناقض دارند).آیا شما چنین منبعی میشناسید تا به من معرفی کنید؟
موفق باشید
برای کانادا منظورم از کارافرینی همان ویزاهای سرمایه گذاری استانی بود که در این روش شما اقدام به تاسیس بیزینس می کنید اگر تو اینترنت سرچ کنید همه چیز کامل هست
برای استان بریتیش کلمبیا حدود 1 تا 1.5 سال طول می کشد ولی برای بقیه
استانها بین 3 تا 4 سال معمولا طول می کشه
برای انگلیس هم که قبلا توضیح دادم شما برای کالجهای زبان در این کشور ثبت نام می کنید چند ماه انجا زندگی می کنید اگر خوشتون اومد از ویزای کارافرینی استفاده می کنید که حدود 6 ماه اگر از داخل انگلیس اقدام کنید طول میکشه در طی این مدت هم زبان شما قوی میشه هم با محیط اشنا میشید

منبع برای کبک و فدرال اینجا هست

پاسخ
تشکر کنندگان: laili ، Soren ، Tomas ، msar
دوستان يك سوال دارم.

آيا پس از 5 سال ميشه اون سرمايه 500 هزار دلاري رو از شريك آمريكايي پس گرفت؟ اگر پس بگيريم، به بهانه اين كه سرمايه گذاريمون پايان يافته، گرين كارتمون باطل نميشه؟
[en] PD: Jan. 6, 2001
Visa: July 2012
F4
[/en]
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، Soren ، Tomas ، msar
سلام
البته هنوز این ویزا نهایی نشده ولی بله هم در ویزای سرمایه گذاری و هم در این حالت بعد از 5 سال می تونید سرمایه خود را پس بگیرید و مشکلی نیست
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، Tomas ، msar
سلام

این لایحه چه موقع به رای گیری می گذارند؟
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، Tomas ، msar
(2011-04-28 ساعت 12:08)frozen mind نوشته:  دوستان يك سوال دارم.

آيا پس از 5 سال ميشه اون سرمايه 500 هزار دلاري رو از شريك آمريكايي پس گرفت؟ اگر پس بگيريم، به بهانه اين كه سرمايه گذاريمون پايان يافته، گرين كارتمون باطل نميشه؟

درود دوستان
بله،میشه.وگرنه چه کسی اقدام به چنین سرمایه برباددهی(نه سرمایه گذاری) میکرد!!من یکبار 4 سال پیش با یک پروژه دارای مجوز جذب سرمایه گذاری EB-5در فلوریدا(یک مجتمع تفریحی و هتل 6 ستاره)مکاتبه کردم.گفتند سرمایه فرد 5 سال در این پروژه "در معرض ریسک" است و هرسال در صورت سوددهی هم مجموعا 5.5 درصد سود سالیانه بصورت اقساط 3 ماهه به سرمایه گذار پرداخت خواهد شد.پس از 5 سال هم سرمایه باقیمانده فرد به او بازگردانده میشود.من از این پاسخها استنباط میکنم که اولا سرمایه در تمام مدت در معرض ریسک(البته معقول و حساب شده و با احتمال بالای سود)است،و دوم احتمالا به فرد سود سرمایه هم تعلق میگیرد.در پایان 5 سال هم هرچه از سرمایه مانده(شاید اضافه هم شده باشد)به فرد سرمایه گذار برگردانده میشود.البته این فرد تا پایان 5 سال احتمالا سیتیزنی خودش را هم گرفته است و در معرض اخراج قرار ندارد.روی هم رفته با این امتیازات و در صورت وجود سرمایه 500 هزارتایی،شرایط معقولی به نظر میرسند.البته این را هم در نظر بگیرید که هر پروژه ای مجوز جذب سرمایه گذاری از طریق EB-5 را ندارد و چنین پروژه هایی شرایط ویژه ای دارند(مثلا محرک اقتصادی و اشتغالزا بودن برای منطقه بزرگی از کشور)،و البته هر پروژه هم ریسکها و مزایای خودش را دارد.سایت ویکیپدیا در مدخل ویزای EB-5،پروژه های دارای مجوز را هم نام برده است:
http://en.wikipedia.org/wiki/EB-5_visa
موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، bill.goldberg1990 ، frozen mind ، Tomas ، msar
سلام دوستان
من همانطور که قبلا گفتم،برای یک سفر مقدماتی به کانادا اقدام کردم.سفارت که هیچ جوابی نمیده و شرکتهای آرامکس و دی اچ ال و یکی دیگه رو نماینده خودش معرفی کرده.من هم دعوتنامه دارم،هم دوست خانوادگی ما قول ساپورت مالی داده،هم سند خانه(با حدود 300 میلیون ارزش)،هم پول کافی میخوام با خودم ببرم،هم تا حالا به چند کشور مرفه اروپایی و آسیایی مسافرت کرده ام و برگشته ام،هم اینجا شغل خوبی دارم.اما شرکت آرامکس میگه ویزا نمیدن چون دعوت کننده دوستته نه فامیلت(یکی نیست بگه مرد حسابی،فامیل آدمو در هر شرایطی-حتی برنگشتن-حمایت میکنه،ولی دوست دیگه تو این شرایط خودشو کنار میکشه!)،حساب بانکی بالای 20 میلیون هم میخواد(من سرمایه ام رو معمولا بصورت طلای شمش نگه داری میکنم،که ارزشش تا حالا حداقل 4 برابر شده).خوبه صراحتا گفته ام برای بررسی شرایط سرمایه گذاری و ملاقات با وکیل دارم میرم!اگه شروع کار اینه،دیگه باقیش ناگفته پیداست!!این هم از کانادا!
موفق باشید.
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، frozen mind ، Tomas ، msar
(2011-04-29 ساعت 15:17)bill.goldberg1990 نوشته:  سلام

این لایحه چه موقع به رای گیری می گذارند؟

برای قانونی شدن این طرح باید سنا و مجلس اونو تصویب و سپس رئیس جمهور امضا (قبول) کنه، فعلاً سنا و مجلس هر دو درحال بررسی طرح در کمسیون هستند،‌ معلوم نیست کی تصویب می‌شه و شاید هم نشه.

از کجا می‌دونید بعد از ۵ سال می‌شه شهروند شد؟ من تو ویکیپدیا خوندم ۱۵ سال هست.
ویرایش: ضاهراً برای تبدیل گرین کارت به شهروندی همان ۵ سال درست.

این داستان کانادا رفتن سورن خان هم بدجوری از موضوع تاپیک فاصله گرفته.
پاسخ
تشکر کنندگان: bill.goldberg1990 ، Tomas ، msar
اگه کسی ۵۰۰ هزار دلار پول یا دارایی به هرشکل داشته باشه و هدفش آمریکا رفتن نباشه، ویزای مالتا (اروپا) گزینه خیلی خوبیه. اونهمه پول رو لازم نیست سرمایه گذاری کنه و به خطر بندازه یا از دست بده فقط سالی چند تومن (اگه اشتباه نکنم ۶ تومن) باید مالیات بده.

یکسری کشورها هم مثل دومنیکا (جزیره‌ای در دریای کارائیب) یه مقدار پول مثلاً ۲۰۰ هزار دلار به عنوان سرمایه گذاری در اون کشور و غیر قابل بازگشت می‌گیرن و ویزا می‌دن.

اینها معمولاً کشورهای کوچیک بدون منابع اولیه هستند که از این طریق مقداری منابع مالی دست میارن.
پاسخ
تشکر کنندگان: Tomas ، msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان