کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
لاتاری از آغاز تا پایان - راهنمایی جامع برای برندگان ۲۰۱۲
(2011-08-20 ساعت 13:53)m86eb نوشته:  با سلام به بچهای گل مهاجرسرا.
یه مشکل کوچولو تو فرمها داشتم.فامیلیمو EBRAHIMIYAN تو فرمها نوشتم.ولی تو پاسپورتم EBRAHIMIAN نوشته شده.میخواستم از شما بزرگواران بپورسم که این یک کاراکتر مشکلی واسم ایجاد نمیکنه؟اگه اینطوره پاسمو عوض کنم.
با تشکر از شما دوستان

حالا چرا پاستو عوض کنی ؟ خیلی دردسر داره. یه ایمیل به KCC بزن بگو یه Y اشتباهی اضافه نوشتم
بیدلی در همه احوال خدا با او بود *** او نمیدیدش و از دور خدایا میکرد !!!
خدایا شکرت!
تشکر کنندگان: kopol ، ali.narooei ، m86eb
سلام دوستان
چند روز بعد از ارسال فرمها به کی سی سی ایمیل بزنیم و مطمئن بشیم فرمها رسیده و مشکلی نداشته؟

ممنون از راهنماییتون
تشکر کنندگان:
(2011-08-21 ساعت 01:07)royce نوشته:  سلام دوستان
چند روز بعد از ارسال فرمها به کی سی سی ایمیل بزنیم و مطمئن بشیم فرمها رسیده و مشکلی نداشته؟

ممنون از راهنماییتون

شما بعد از اینکه دیدی مدارکت به کی سی سی رسیده یک ایمیل بزن و اونها هم معمولا چند روز طول میکشه جواب بدن

شماره کیس:2012AS700
کنسولگری:آنکارا
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:July-27
تاریخ مصاحبه: Oct-2011 آنکارا-- دریافت برگه آبیCool
تاریخ دریافت کلیرنس: Jan-2012
جمع تقریبی هزینه ها:شش میلیون تومان(پست،ترجمه،ویزا، 2بار سفر به ترکیه، تهیه بلیط آمریکا...)
تشکر کنندگان:
(2011-08-21 ساعت 01:07)royce نوشته:  سلام دوستان

ممنون از راهنماییتون

ما که معمولا 2 هفته بعد از اینکه رسید به دستشان (نهاز زمان ارسال )ایمیل میزدیم و جواب درست و حسابی می دادند.
شماره کیس: 2011AS00033xxx
وضعیت کیس من

تشکر کنندگان: ali.narooei ، 3rip
با سلام
در راستای اطلاع رسانی به دوستان محترم مهاجرسرا باید بگم من امروز بلیط آنکارا واسه اکتبر خریدم با هواپیمایی ترکیش شد 340/000 تومان.... که حتی از ایران ایر هم ارزونتر بود... حالا مشغول مکاتبه با هتل هستم... منتظر خبرهای تکمیلی باشید...
جمع تقریبی هزینه ها:شش میلیون تومان(پست،ترجمه،ویزا، 2بار سفر به ترکیه، تهیه بلیط آمریکا...)
تشکر کنندگان: frz61 ، t.azimaie ، frozen mind ، majid89 ، outlaw ، vahidvm60 ، shervn ، ozone ، flake
(2011-08-21 ساعت 14:15)ali.narooei نوشته:  با سلام
در راستای اطلاع رسانی به دوستان محترم مهاجرسرا باید بگم من امروز بلیط آنکارا واسه اکتبر خریدم با هواپیمایی ترکیش شد 340/000 تومان.... که حتی از ایران ایر هم ارزونتر بود... حالا مشغول مکاتبه با هتل هستم... منتظر خبرهای تکمیلی باشید...

دوست عزیز
من یه سایت خوب می شناسم که از طریق کارتهای شتاب می تونی هر هتلی رو هرجای دنیا رزرو کنی...
بد نیست یه نگاهی بهش بندازی:
http://www.berimsafar.com/
ورود به آمریکا: 2012
تشکر کنندگان: ali.narooei ، SH1A2R3 ، funnybluesolea ، 3rip ، الی الی ، ساری
(2011-08-21 ساعت 16:12)majid89 نوشته:  

دوست عزیز
من یه سایت خوب می شناسم که از طریق کارتهای شتاب می تونی هر هتلی رو هرجای دنیا رزرو کنی...

دوست خوبم ممنون از راهنماییت من این سایت رو چک کردم خیلی قیمتش بالاست البته به نسبت آژانس ها ... فکر کنم نهایتا ار آژانس هتل رو بگیرم...

تشکر کنندگان: majid89 ، kopol
(2011-08-21 ساعت 16:26)ali.narooei نوشته:  
(2011-08-21 ساعت 16:12)majid89 نوشته:  

دوست عزیز

دوست خوبم ممنون از راهنماییت من این سایت رو چک کردم خیلی قیمتش بالاست البته به نسبت آژانس ها ... فکر کنم نهایتا ار آژانس هتل رو بگیرم...

مشتاقانه منتظر جزئیات سفر شما هستیم...
تشکر کنندگان: ali.narooei
سلام به همه دوستان.چقدر از دیدن این سایت ذوق زده شدم.چقدر تو سایت imigration.comدنبال ایرانیها گشتم !بالاخره لینک این سایت هم از همونجا پیدا کردم.تبریک میگم به همهٔ شما که امسال بارند شدید و امیدوارم همگی‌ بتونیم GC را بگیریم CN من ***2012AS16.یه کم نگرانم!میترسم اینقدر دیر برم برای مصاحبه که زمان برایclearance نمونه یا اینکه تا نوبت به من برسه سهم ایران پر شده باشه!امسال برای اکتبر ۸۰۰۰ از آسیا کارنت شدند و این یعنی‌ روند کندترنسبت به بولتین پارسال!امید به خدا.
***2012AS16
تاریخ دریافت ویزا:29 March
تاریخ ورود به آمریکا :June 1
تاریخ دریافت گرین کارت : 20 June,Big Grin
تعداد افراد با این کیس:3
تشکر کنندگان: Donkey chance
(2011-08-23 ساعت 01:39)cmbt نوشته:  سلام به همه دوستان.چقدر از دیدن این سایت ذوق زده شدم.چقدر تو سایت imigration.comدنبال ایرانیها گشتم !بالاخره لینک این سایت هم از همونجا پیدا کردم.تبریک میگم به همهٔ شما که امسال بارند شدید و امیدوارم همگی‌ بتونیم GC را بگیریم CN من ***2012AS16.یه کم نگرانم!میترسم اینقدر دیر برم برای مصاحبه که زمان برایclearance نمونه یا اینکه تا نوبت به من برسه سهم ایران پر شده باشه!امسال برای اکتبر ۸۰۰۰ از آسیا کارنت شدند و این یعنی‌ روند کندترنسبت به بولتین پارسال!امید به خدا.
دوست خوبم تبریک می گم بابت قبولی شما.
در جواب نگرانی شما باید عرض کنم که امسال کیس نامبر های بالایی داریم مثل 60 هزار و 70 هزار در نتیجه کیس نامبر شما بسیار عالی ست و بنظر من تا قبل از عید مصاحبه خواهی شد.
در ضمن شما با هر کیس نامبری هم که باشی اصلا جای نگرانی ندارد و همه ی شرکت کننده گان ایرانی مصاحبه میشن و انشالله ویزا خواهند گرفت. اگر به جدول 2011 هم نگاهی داشته باشی می بینی که اکثرا زمان کلیرنس ها 1-2 ماهه است و در ماه های آخر مصاحبه ها هم این روند سریعتر انجام میشود، چه کسانی که زودتر کلیر میشوند و چه کسانی که خیلی کلیرنس شان طول می کشد معدود و جزو استثنا حساب می شوند.

شماره کیس: 2011AS00033xxx
وضعیت کیس من

تشکر کنندگان: outlaw ، cmbt ، ali.narooei ، parsy631
(2011-08-22 ساعت 16:44)omidooo نوشته:  سلام دوستان
بالاخره یکی از دوستان لطف کرد و یه صفحه فیس بوک برای برنده های 2012 باز کردش. منم خودم عضو شدم. اگه هم نمیخواهید از دوستانتون که تو فیس بوک اند کسی چیزی نفهمه بهترین راه حلش ایجاد یه اکانت جدیده با یه اسم متفاوت. کافیه تو فیس بوک سرچ کنید: Iranian lottery 2012 winners
همین
به امید دیدارتون تو فیس بوک که هدف اصلی از ایجادش فیکس کردن یه ملاقاته حضوریه برای تمام برنده های 2012

دوست عزیز
مرسی بابت اطلاع رسانی
ولی فکر کنم این پست رو 6-5 بار تو تاپیک های مختلف گذاشته ای که درست نیست...
تشکر کنندگان: 3rip ، kopol
(2011-08-22 ساعت 19:27)mehdiravanbod نوشته:  سلام به دوستان عزیز و برندگان لاتاری امسال
من هم جزء برندگان هستم با کیس نامبر 2012AS00058000 که کیس نامبر بالایی هستش
می خوام تمام مراحل رو به صورت خلاصه با اجازه پیشکسوتان براتون نقل کنم.
بعد از قبولی این مراحل می باشند؟
1- فرم های DSP-230 , DSP-122 را پر کرده و جایی را که می خواهید در فرم خالی بگذارید از کلمه N/A استفاده کنید ( به معنی نات اپلیکیشن )و بالای هر برگه در سمت راست از هر فرم : کیس نامبر - اسم و فامیل کسی که قبول شده و تاریخ تولدش رو به فرمت زیر بنویسید :
CASE NUMBER : 2012AS00000000
PRINCIPLE APPLICANT’S NAME : name , family name
DATE OF BRITH :mm-dd-yyyy
فرم ها برای تمام اعضاء خانواده به صورت جدا پر شود و فقط در بالای سمت راست فرم ها نام برنده باید نوشته شود و دو قطعه عکس برای شخص برنده و برای هر کدام از اعضای خانواده
دو قطعه عکس پشت نویسی شده به ادرس KCC پست کنید:
KENTUCKY CONSULAR CENTER U.S. DEPARTMENT OF STATE 3505 NORTH HIGHWAY 25W WILLIAMSBURG , KY 40769 , USA
با پس DHL بهتره چون از طریق سایت مرحله به مرحله می تونید با استفاده از کد رهگیری که پست در اختیارتون قرار می ده از طریق سایت WWW.DHL.COM با وارد کردن کد در قسمت TRACKING از رسیدن نامه به امریکا مطلع شوید.
2- بعد از رسیدن نامه به KCC , یک ایمیل به KCC بزنید ( KCCDV@state.gov ) و از رسیدن نامه به دست اونها مطلع شوید و متن نامه به صورت زیر باشد :
Case Number: 2011ASXXXXXXXX PA Name: Family Name, First Name

Date of birth: MM-DD-YYYY

Preference Category: DV DIVERSITY

Foreign State Chargeability: IRAN

Dear Sir / Madam

متن نامه شما

Sincerely,

Your Name
3- به قسمت BULLETIN (در فارسی به معنی تابلو اعلانات می باشد ) در آدرسhttp://www.travel.state.gov/visa/bulletin/bulletin_5542.html بروید و در قسمت آسیا چک کنید که آیا کارنت شدید یا نه ( آخرین شماره کارنت شده نوشده شده که یعنی تا این شماره برای مصاحبه می تونه بیاد که اگر جلوی آسیا کلا نوشته شده CURRENT یعنی همه برای مصاحبه مجاز شدن . (هر 15 روز قسمت BULLETIN آبدیت می شود
بعد یک ایمل بزنید به KCC و از روز و تاریخ مصاحبه مطلع شوید با فرمت دستور نامه بالا .
مدارک رو ترجمه کرده و از هر کدوم کپی برابر اصل گرفته (چه فارسی و چه انگلیسی ) و اونها رو پست کرده و طوری پست کنید که تا حداکثر 15 روز قبل از مصاحبه بدست سفارتی که می خواهید در اونجا مصاحبه داشته باشید برسد ( مدارک در زیر نوشته شده)
کارت واکسیناسیون خود را به انستیتو پاستور به آدرس :
انستیتو پاستور تهران مرکزی:
آدرس : تهران - میدان پاستور - خیابان پاستور شرقی - خیابان ۱۲ فروردین - مرکز انستیتو پاستور
تلفن : ۹-۶۶۹۵۳۳۱۱

انیستیتو پاستور شمیران:
آدرس: خ شریعتی - نرسیده به میدان قدس (دست چپ)- پایگاه شمیران انستیتو پاستور- پلاک ۱۹۹۶
تلفن: ۲۲۷۳۰۰۱۴
ساعت کار: ۱۳ - ۸
برده و کارت زرد رنگ بین المللی رو بگیرید - (اونجا بگید که برای گرین کارت می خواید دیگه خودشون می دونن چکار کنن)
4- دو روز قبل از مصاحبه در محل سفارت باشید و به همراه کارت واکسیناسیون و مدارک به انستیتو پزشکی مورد تایید سفارت امریکا رفته و با پرداخت مبلغی آزمایشات خون و عکس از قفسه سینه را گرفته (البته اگر به شما واکسنی نزنن) و در روز مصاحبه به همرا اصل مدارک فارسی و ترجمه آنها در محل مصاحبه حاضر شوید. مدارک شامل : کارت ملی -کارت پایان خدمت -پاسپورت و کپی از تمام صفحات آن - پنج عکس 5*5 - گواهی کار - کارت واکسیناسیون و سند ازدواج یا طلاق - شناسنامه و کپی تمام صفحات آن به همرا ه آخرین مدارک تحصیلی و ترجمه کلیه مدارک یاد شده
به غیر از مدارک یاد شده : فرم تکمیل شده I-134 یا Affidavit of Support که ساپرت اسپانسر در امریکا می باشد که حتما باید در محضر رسمی در امریکا توسط اسپانسر شما مهر شده باشد و یا در صورت عدم اسپانسر گواهی تملک مالی بیش از 20 میلیون تومان و یا سند خانه و ماشین یا هر چیز دیگه به همراه ترجمه آنها آورده شود که نشان دهنده این باشد که شما سربار دولت امریکا نیستید
5- در روز مصاحبه فقط حقیقت را بگویید و گفته های شما نباید با نوشته های شما در فرم و مدارک شما تناقض داشته باشد ( کسانی که در سپاه خدمت کرده اند و یا شغل دولتی دارند مواظب باشند چون از نظر اونها شما ممکنه یک خطر باشید)
6- در صورتی که فرم آبی به شما ندن بعد از دو روز ویزا رو به محل هتلی که در ان اقامت دارید می آورند( در روز مصاحبه آدرس هتل را بدهید) - رفتن به آنکارا با قطار 50 هزار تومان و با هواپیما 265 هزار تومان می باشد (الان قیمت ها بیشتر شده) که قطار سه روز در راه هستید و هواپیما سه ساعت - بهتره چند هفته قبل از مصاحبه به انستیتوی پزشکی مورد تایید سفارت امریکا ایمیل زده و برای آزمایش یک روز رو رزرو کنید - هتل هم رزرو کنید با تماس تلفنی ویا ایمیل
اگر بعد از این مراحل ویزا گرفتید که مبارکه و باید حداکثر تا شش ماه وارد خاک امریکا شوید و اگر ویزا نگرفتید و فرم آبی گرفتید باید منتظر بمانید و مرتب وارد سایت سفارتی که در ان مصاحبه شده اید شوید و صبر کنید که شمارتون کلیرانس شود ( کلیرانس یعنی ترخیص : Clearance ).
توصیه می کنم حتما یک ماه قبل از تست پزشکی مرتب ورزش کرده و چربی و شیرینی کم بخورید تا تست خون سالم و بهتری داشته باشید و یک بدن سرحال - تمام واکسن ها از جمله هپاتیت که سه مرحله هست رو هم بزنید -خودتون رو از نظر پزشکی کامل چک کنید قبل از سفر به شهری که مصاحبه دارید تا اگر مشکلی دارید برطرف کنید تا حد امکان

آدرس‌های ضروری
آدرس پیگیری جواب کلیرنس افرادی که در آنکارا مصاحبه شده‌اند: http://turkey.usembassy.gov/immigrant_security.html

آدرس پیگیری جواب کلیرنس افرادی که در ابوظبی مصاحبه شده‌اند: http://abudhabi.usembassy.gov/immigrant_status.html

آدرس‌های پستی و ای-میل سفارت‌ها
سفارت آمریکا در آنکارا:

AMERICAN EMBASSY ANKARA

110 Atatürk Blvd.

Kavaklıdere, 06100 Ankara - TURKEY

Phone: +90-312 455-5555

Fax: +90-312 467-0019

E-mail: webmaster_ankara@state.gov
سفارت آمریکا در امارات:

Embassy Operation Hours

P.O. Box 4009, Abu Dhabi, UAE

Phone: +971-2 414 2200

E-mail: abudhabiIV@state.gov
آدرس‌های مراکز پزشکی برای گرفتن گواهی آزمایشات پزشکی

پزشک یا مرکز پزشکی
دکتر مهمت و هندان اونگان mungan@duzen.com - trmungan@duzen.com.tr آنکارا / ترکیه

بیمارستان آمریکایی روزهای هفته: ۱۸ - ۸ - شنبه‌ها: ۱۳ - ۸
Güzelbahçe Sokak
+90-212-311-2501
+90-212-311-2502
http://americanhospitalistanbul.com استانبول / ترکیه

ابوظبی / امارات
Ahalia Hospital 02-6262677 - DR. J.P.R. McCulloch 02-6262677 - Oasis Hospital 03-7221251 - The Polyclinic 04-2959444 - Mideast Polyclinic 04-2216888 - New Medical Center 04-2683131

قسمت دوم حالا شما وارد خاک امریکا شده اید و مشکلات زندگی جدید تازه شروع شده قسمت دوم رو در متن بعدی می نویسم در صورت سوال به ایمیل DR3738@YAHOO.COM ایمیل بزنید

تشکر کنندگان: 3rip ، shervn ، ant1981 ، الی الی ، gol1 ، flake ، mahdicivil ، vahidreali ، MPU ، adel1348 ، parsy631 ، YKAR
(2011-08-22 ساعت 20:57)mehdiravanbod نوشته:  
(2011-08-22 ساعت 19:27)mehdiravanbod نوشته:  برای معاینات پزشکی و هزینه ویزا در ترکیه یا ابوظبی حتما مبلغ 1500 دلار به غیر از هزینه هتل و رفت و آمد و خورد و خوراک به همراه داشته باشید.
نکته : سعی کنید در غذاهاتون از روغن زیتون و روغنه هسته انگور به جای روغن معمولی استفاده کنید تا مشکلاتی چربی خون و فشار خون بهبود یابد و از گیلاس و آبلیو زیاد استفاده کنید -از زیاد خوردن نان و برنج و چربی خوداری کنید - مدتی رو در روز به دویدن و پیاده روی اختصاص دهید و در صورت امکان به بدنسازی بروید - هر چه مدارک علمی و دوره های تخصصی قوی داشته باشید شانستون برای ویزا چند برابر هستش -روز مصاحبه مرتب باشید -در روز مصاحبه شخصیت شما و نحوی حرف زدن شما و ادب شما برای گرفتن ویزا تعیین کننده می باشد.

قبل از امریکا رفتن امیدوارم یک یا چند حرفه رو یاد گرفته باشید چون وضع کار در امریکا خراب هستش و اگر حرفه بلد باشید مخصوصا فنی وضعیتتون بهتر می شه.
می تونید دوره های تخصصی رو در مراکز فنی و حرفه ایران بگذرونید چون کد بین المللی دارند و در بعضی موارد اعتبارش بیشتر از مدرک دانشگاه های ایران می باشد و حتما زبان خودت رو قبل از ورود به امریکا خوب کرده باشید تا به مشکل بر نخورید.
1- بعد از ورود به امریکا سعی کنید یا به شرق بروید یا به غرب و به ایالت های مرکزی نروید چون وضع کار اونجا خوب نیست
2- ایالت های که ایرانی زیاد دارند : کالیفرنیا ( توصیه می کنم نرید چون امنیت خوبی ندارد و اکثرا مهاجر هستن) - اوکلاهاما و تگزاس که از نظر آب و هوایی گرم می باشند ولی کرایه خونه ارزان و مالیات کم و جنس ارزان و در دانشگاه های اونجا می تونید ادامه تحصیل بدید و از نظر کاری تقریبا خوب می باشند - آریزونا که یک ایالت نفت خیز می باشد و به همراه تگزاس و اوکلاهاما منابع انرژی گاز نیز دارند - فلوریدا -جورجیا -ایلینوی - جورجیا ( شرکت هواپیما سازی F-22 و دانشگاه چهارم امریکا یعنی انستیتو صنعتی جورجیا در این ایالت می باشند) -نیویورک و واشنگتن دی سی( شهرهای گرانی میباشند) - اوهایو که شرکت ماشین سازی جیپ اونجاست و موزه هوانوردی برادران رایت - مریلند که دو دانشگاه خوب مریلند و دانشگاه علوم پزشکی هاپکینز در این ایالت می باشد - ایالت ماساچوست که سه دانشگاه تراز اول دنیا مثل دانشگاه بستون و کمبریج و MIT در این ایالت می باشد- شما در ایالت اوهایو در شهر تولیدو راحت تر می تونید پذیرش و حتی بورس برای ادامه تحصیل بگیرید و رئیس دانشکده مهندسی این دانشگاه ایرانی هستش
3- آب و هوا -امنیت ( امنیت مدرسه برای بچه هاتون رو در نظر بگیرید که خونه رو در نزدیکی مدرسه کرایه کنید یا بخرید و خوب بودن محیط مدرسه رو در نظر بگیرید)-میزان مالیات و کرایه خانه و قیمت خونه رو برای اسکان در نظر بگیرید چون ایالت به ایالت فرق دارد
4- شما بعد از ورود به امریکا تا چند ماه اول باید از جیب خود خرج کنید تا کار پیدا کنید و حتما به مراکز فنی جهت آموزش بروید
پل معلق گلدن گیت و زندان الکاتراز و دانشگاه برکلی و استنفورد در شهر سانفرانسیسکو در ایالت کالیفرنیا می باشد - مجسمه آزادی و آبشار نیاگارا و موزه ترومن و کلیسای سن پاتریک در نیو یورک می باشد -پارک هزار در شیکاگو می باشد -کوه های راشمون در داکوتای جنوبی می باشد - انجمن مسلمانان امریکا در ایالت شمالی میشیگان می باشد - شرکت هواپیما سازی لاکهید مارتین در مریلند می باشد و مریلند صنعتی می باشد -شرکت اپل در کالیفرنیا می باشد -پایگاه هوایی ناسا در فلوریدا می باشد که در جنوب شرقی امریکا واقع می باشد - آتلانتا در جورجیا بسیار سر سبز و خوش آب و هوا می باشد و هم ارزون و هم مالیات کم و هم ایرانی زیادی دارد - اگر اشتباه نکنم شرکت موتورولا در ایلینوی می باشد - از نظر تکنولوژی برق ایالت تگزاس وضعیت خوبی دارد - آموزشگاه نیروی هوایی امریکا در کلرادو می باشد -در شیکاگو یک رود خانه بسیار زیبا و خیلی تمیز وجود دارد - این هم یک سایت هستش که شهرهای موفق امریکا از هر لحاظر رو نشون می ده ( چه شغلی و چه اقتصادی و چه رفاهی ) :
http://finance.yahoo.com/real-estate/art...erica-2011
( کلا امریکا تمام ایالت هاش زیباست )
5- برای گرفتن بیمه و گرفتن گواهی رانندگی و حساب باز کردن در بانک و گرفتن کردیت به SSN نیاز دارید که مشابه همان کد ملی ما در ایران می باشد . برای حساب باز کردن بانک ( BANK OF AMERICA ) از همه راحت تر حساب باز می کند و مشاهده شده بدون SSN هم حساب باز کرده و کردیت داده -در صورت که کار درآمد ثایت داشته باشید و یا شروع به قسد دادن وام یا هر چیز دیگه کنید کردیت به صورت خودکار برای شما ایجاد می شود . ( مراقب باشید که SSN خود را هیج جا فاش نکنید چون هم به دنبال این کد هستن تا از آن سوء استفاده کنن و سعی کنید همیشه این کد رو محرمانه نگه دارید ) - خدمات اینترنت و تلفن همراه در امریکا و خرید گوشی و کامپیوتر از قیمت مناسبی برخوردار می باشد.
7- پیوستن به ارتش امریکا کلی مزایا برای اشخاص به ارمغان می اورد.
8- توی امریکا می تونید با یک سوم تا یک چهارم قیمت ماشینی رو که تو ایران می فروشند بخرید -حتما سریع برای گرفتن گواهی نامه اقدام کنید چون خیلی کارها رو راه می اندازه - شما از بعضی شرکت ها در امریکا می تونید برای خرید ماشین تخفیف زیادی بگیرید حتی تا 3000 دلار پس راحت می شه یک ماشین مدل بالا خرید.
9 - در امریکا بیمه و خدمات آب و برق بالا می باشد . برای هر کاری به SSN نیاز است پس اول برای این اقدام کنید و بعد گواهینامه رانندگی و قبل از اینها مکان اسکان خودتون رو تعیین کرده باشید
10- اینجا به چند طریق می تونید کردیت از بانک بگیرید : باز کردن حساب checking account و کار کردن با این حساب - داشتن income یا درآمد که بانک خودش کردیت می ده - باز کردن حساب secure credit account - گرفتن وام ماشین (secure loans for car ) در federal credit unions - در امریکا بدون SSN نمی شه حتی یک خط موبایل درست حسابی خرید - سه ماه طول می کشه تا SSN شما ارسال بشه - در امریکا خط تلفن و اینترنت و GPS می تونید بخرید کمتر از 90 دلار با امکانات نا محدود
11 - بعد از ورود به امریکا به اداره سوشیال بروید و خودتون رو معرفی کنید و فرم پر کنید و بعد با نامه این اداره و پاسپورت برید بانک و حساب سیوینگ و چکینگ رو به نام خود باز کنید ( در خواست کارت بانک رو هم بدید) و بعد برید دنبال خونه
دیگه بقیه زندگی دست خودتان می باشد -امیدوارم یک ایرانی موفق در اونجا بشوید و به ایرانی های دیگه هم کمک کنید و باعث حفظ آبروی آریایی بشید
نکته دیگه اینکه ممکنه در امریکا اولین کسانی که به فکر سوء استفاده از شما باشند ایرانی ها باشند(متاسفانه) -سعی کنید مثل این قبیل آدم ها نباشید و فقط باعث سرفرازی نام ایرانی باشید نه بی جنبه بازی و ابرو ریزی
با امید موفقیت برای تک تک شما - من که سال دیگه می رم ولی از از حالا دارم برنامه ریزی در مورد ایالت انتخابی و نوع زندگی و دیگر کارها می کنم و به شما هم توصیه می کنم اینگونه باشید

تشکر کنندگان: 3rip ، shervn ، outlaw ، ant1981 ، الی الی ، majid89 ، flake ، Omidooo ، علیرضا م ، amiry ، ali72 ، parsy631 ، MAHDI2012 ، aden ، Lucky Luke ، Babakvj400
آقا مهدي دمت گرم! خيلي زحمت كشيدي ولي چرا چندبار چندبار گذاشتي؟
2012, Bay Area, CA
تشکر کنندگان: darya_sahel
عیول دستت درد نکنه
الان در هیوستون
شماره کیس :2012AS00014xxx
کنسولگری:آنكارا
تاریخ مصاحبه : 8 دسامبر 2011
تاریخ کلیرنس : 13 ژانویه 2012
تاریخ ویزا : 24 ژانویه 2012
تاریخ ورود به آمریکا : 19 آپریل 2012
تعداد نفرات با این کیس : 2 نفر
خدایا من فدات بشم.......