کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بحث و تبادل نظر درباره تکمیل فرم DS-230
به اين دليل كه مدرك اصليش را گم كرده و نميدونيم تا ارسال فرم كاري ميشه كرد يا نه؟
[/quote]

خب این بحث دیگه است ولی درهر حال فکر نمی کنم بتونید دیپلم بنویسید چون کارت پایان خدمت نشون می ده که لیسانس دارن. حالا اصلش نباشه دانشگاه یه گواهی بهتون نمی ده؟ چند ماه فرصت هست تا موقع مصاحبه ها بشه. متاسفانه نمی تونید مسائل اینطوری رو از کی سی سی سوال کنید چون ارتباطی به اونا نداره، شاید بعداً که نامه دوم اومد بتونید از سفارت سوال کنید.

گواهي را مي شود ترجمه كرد؟

[/quote]

تشکر کنندگان:
سلام . آقا من برای اینکه ببینم قبول شدم یانه باید به کدوم ادرس برم؟ SadSad
تشکر کنندگان:
(2011-05-13 ساعت 11:11)uxmal09 نوشته:  
(2011-05-13 ساعت 11:08)has نوشته:  
(2011-05-13 ساعت 10:59)uxmal09 نوشته:  
به اين دليل كه مدرك اصليش را گم كرده و نميدونيم تا ارسال فرم كاري ميشه كرد يا نه؟

خب این بحث دیگه است ولی درهر حال فکر نمی کنم بتونید دیپلم بنویسید چون کارت پایان خدمت نشون می ده که لیسانس دارن. حالا اصلش نباشه دانشگاه یه گواهی بهتون نمی ده؟ چند ماه فرصت هست تا موقع مصاحبه ها بشه. متاسفانه نمی تونید مسائل اینطوری رو از کی سی سی سوال کنید چون ارتباطی به اونا نداره، شاید بعداً که نامه دوم اومد بتونید از سفارت سوال کنید.

گواهي را مي شود ترجمه كرد؟

[/quote]

گواهی لیسانس؟ نمی دونم. بچه های سال بالایی (!) راهنمایی کنن لطفاً.
[/quot
بله گواهي ليسانس را؟ضمنا مدارك من كه برنده اصلي هستم كامل است.ممنون
تشکر کنندگان:
قسمت 30
کلا هیچ جا نبودیم تا الان نوشتم تهران. تاریخش زده مثلا از چه تاریخی بزنم شروع تا الان /؟؟
از 16 سالگیم تاریخ بزنم و present بزنم بعدش ؟

قسمت 33 .
1 - مقطع های(اول دوم سوم) دبیرستان رو باید بنویسیم ؟ یا جلوی اسم هر کدوم فقط بنویسم high school کافیه ؟
2 - مثلا من 2 و 3 دبیرستان رو در هنرستان گذروندم بنویسم همون high schhool اون 2 تارم ؟
3 -پیش دانشگاهی چی باید بنویسم ؟
4 -توی همون قسمت 33 تاریخ شروع تحصیل رو بزنم ماه 09 که میشه مهر پایانشو بزنم خرداد یا بزنم مهر سال بعدش ؟
5 - از بالا شروع کنیم آخرین مدرک به پایین یا بر عکسه ؟ یعی آخرین مدرک بالای همه نوشته میشه ؟
6 - مثلا توی قسمت اول دبیرستان و پیش دانشگاهی که رشته نداره بنویسم N/a . و همینطور جلوش که نوشته degree or diploma هم بنویسم n/a ?
7 - جلوی 3 هنرستانم بنویسم دیپلم یا جلوی پیش دانشگاهی ؟
یه سوال دیگه در مورد کلاس زبان تو این زمان کم چه شیوه ای بریم بهتر بشه زبانمون ؟
8 - توی قسمت School and Location باید اسم دبیرستان و آدرس کامل بنویسم یا فقط تهران بنویسم کافیه /

قسمت 5 سن رو چجوری بنویسم؟ چون توی میلادی که حساب میکنیم 1 سال جونتر میشیم (DSmile
انتظار.....
تشکر کنندگان:
(2011-05-12 ساعت 12:21)gt3333 نوشته:  
(2011-05-12 ساعت 00:56)hooman78 نوشته:  
(2011-05-11 ساعت 23:57)اریو نوشته:  سلام
من یک بار دیگه هم پرسیدم
برای کیس نامبر ایا با دست بنویسیم
زمان ما این امکانات در مهاجر سرا نبود که بشه با کامپیوتر تایپ کرد
من رفتم دادم با ماشین تایپ فرم ها رو تایپ کردند.و بالای صفحه هم
شماره رو زد اما الان چه جوری شماره رو تایپ کنیم بالای صفحه؟
ممنون

دوستاني که ميخوان کيس نامبرشون بالاي همه برگه ها بصورت تايپي وارد کنن و از نرم افزار ادوبي آکروبات پروفشنال استفاده ميکنن اين مسير رو طي کنن :
tools-advance editing-forms-text field tool
در صفحه اول فرم و در مکان مورد نظر(بالاي برگه سمت راست) و به اندازه نرمال کادرشون بکشن و در پنجره text field properties در صورت نياز فونت خود را به arial تغيير دهند و در نهايت با زدن دکمه close پنجره را بسته و سپس دکمه esc را بزنيد.محل نوشتن کيس نامبر آماده است.
حال براي ايجاد همين کادر با همان اندازه در صفحه يا صفحات بعدي اين مسير را طي کنند:
پس از فعال شدن کادر بر روي آن راست کليک کرده و گزينه duplicate را انتخاب نماييد.

(2011-05-11 ساعت 17:12)shojadel نوشته:  
(2011-05-11 ساعت 15:35)alisarshar نوشته:  
(2011-05-11 ساعت 14:31)shojadel نوشته:  سلام و تشکر فراوان از همه دوستان وانشاالله اگه ماهم جستیم قول میدم هرچی تو این جریانات مطلب و مشکل تازه ای بود به آیندگان کمک کنم .
1:جاهائی که مثلا 5 ردیفه من سه تاشو نوشتم باقیمانده رو خالی بگذارم یا N/A بگذارم؟
2: قسمت خدمت سربازی برای همسر و فرزندم ؟ NO و N/A بگذارم ؟
3: در قسمت 31aو 31bکه برای خودم معلومه الان کسی نمیاد ولی بعدا میان تو فرمهای همسرم و پسرم چطوری بنویسم ؟
شرمنده میکنید اگه جواب بدید

1) براي اين جور جاها فرقي نميكنه كه در ادامه چيزي پر كنيد يا نه شما وقتي جايي رو كه نمي خواهيد داخلش اطلاعاتي وارد كنيد N/A ميزنيد كه سفارت مطمئن بشه كه اين قسمت به رويت شما رسيده ولي اينجر مواقع كه چند رديفه لزومي نداره كه رديفهاي باقيمانده رو پر كنيد
2)No و N/a بايد وارد شه
3)در قسمت 31a بايد اسامي كساني كه در قسمت 14و29 نام برديد و قراره كه با شما بيايند پر ميشه
در قسمت 31b بايد اسامي كساني كه در قسمت 14و29 نام برديد و قرارنيست كه فعلا با شما بيايند با شما بيايند پر ميشه و اگر كسي نيست بايد N/A پر شود
جناب علی سرشار متشکر ولی سوال سومم رو شاید بد مطرح کردم فرم خودم مشکلی نیست خوب تو مرحله اول خودم تنها میرم 31a رو N/A زدم و 31b رو اسم همسر و فرزندم رو که بعدا که من جا افتادم میان حالا تو فرم خود همسر و فرزندم چطور اسامی رو بنویسم ؟

یک سوال دیگه از حضورتان داشتم اگه لطف کنید جواب بدید
توی سطرهائی که N/a زدم جاهای خالی که تاریخ هستش یعنی حتما باید عدد بخوره , N/a نمیگیره چیکار کنم ؟

جواب سوال آخرتون:
همانطور که همه مي دونيم در فرمها بخش هايي هست که احتياج به پر شدن نداره. (مثلا در مورد من که مجرد هستم بند 15 فرم 230 نبايد پر شه ) و از اونجايي که به توصيه بزرگترها جاهاي خالي رو بايد با N/A پر کرد ما هم اينکارو ميکنيم .
مشکل نوشتن N/A در جاهايي که فرمت تاريخ دارند نمود پيدا ميکنه پس بايد فرمت آن را تغيير داد.اگر از ادوبي آکروبات پروفشنال استفاده مي کنيد مسير زير را دنبال کنيد:
Tools-Advanced Editing-Forms-Text field tool
با کليک برروي کادر فعال شده پنجره text field properties ظاهر ميشود که ميتوانيد از منوي Format براحتي فرمت را از date به none تغيير دهيد.

سلام آقا این مسیر اصلا وجود نداره کجاست دقیقا ؟
من ورژن 10 ادوب پروفشنالم
من به این نتیجه رسیدم که و قتی تو 1 سطر جاهائی که N/A میگیره بزنیم جاهائی که نمیگیره نه چون اونها خودشون از همه بهتر میدونند چطور این فرم رو طراحی کردن و چطور کار میکنه .

کیس نامبر: 2012AS00008999
دریافت قبولی : 1 می 2011
ارسال فرمها : 6 می 2011
باطل کردن 13 می 2011
دریافت میل عذرخواهی :28 می 2011
www.facebook.com/nasireddintoosi
تشکر کنندگان:
سلام دوستان من يه ایمیل بي كي سي سي زده بودم که عين نامه رو با اجازه مديران محترم اينجا ميزارم براي استفاده کاربران عزیز
To Kentucky Consular Center,

I am one o the selectees in the Diversity Visa Lottery Program 2012.

My Personal information are as follows:

Family Name: ,,,,,
First Name: ,,,,,,
Date of Birth:,,,,,,,,
Case Number:

I had some difficulties deciding about the correct answer to some of the questions in the form DS-230. I have seriously felt that I need your help for deciding about the answers, otherwise I would have not sent this message. I kindly request your help and advise.

I have included all my questions below in the order they appear in the form with the relevant data field number.

a) Question Number 6 (Place of Birth): I was born in a town which has been previously under the municipal authority of a larger city but since few years ago have grown and now of its own independent municipality, thus there are two names that appear in my documents. Both cities are parts of the same province, and the names of both appear in my birth certificate which references the town and the larger municipality. But in one of my previous passports the name of the larger city is written and in the new one, the name of the actual city I was born. The natural choice would be to write down the name of the actual city (meaning the smaller one in which I was born) but I want to consult you first to prevent inconsistencies between my documents and the informations I have provided in the forms.

b) Question Number 10 & 11 (Address): As I do not reside in the US and thus have no permanent address there, and have not decided about my place of residence yet, Is it required to provide an address? if Yes then, Is it possible to write down a family or friend's address temporarily until I decide about a more permanent place for my own ?

c) Question Number 30 (Places of Residence): I have resided in Dubai, UAE for about three years, and have finished my high school there but during this time I was not on a resident visa, but instead on multiple, continuous, back-to-back, three months, visit visas. Nonetheless I did spent that three years there. Am I ought to mention my stay there regardless of the visa I was on ? and if Yes, then do I have to bring a police report from the UAE government once it comes to the time when I have to send my documents? because this might not be possible since I have not been a "resident" in that country.

d) Question Number 33 (Education): Regarding the previous education, I want to ask what exactly I have to write on the field asking for the "Course of Study". If I do write the title of the course as it appears on my certificate, it will not fit, and even if I shorten it, I have noticed that it might be difficult to understand the exact meaning, e.g to write Comp Jurist instead of Comparative Jurisprudence. Will it be OK if I write down the general field of study? for instance in this case LAW ?

I would kindly appreciate your help regarding this matters,

Best Regards,
...................

و اما جواب اونا

Thank you for your inquiry.

KCC is not authorized to assist you with this issue. Please contact the American Embassy/Consulate with jurisdiction over your area for further information.

If you are currently unable to provide a response for question(s) 10 and/or 11 of the DS 230 Part I, you should state “N/A” (not applicable) for each question. This information can be updated at any time prior to the interview by notifying KCC or physically presented at the Embassy on the day of interview.

KCC is not authorized to assist you with this issue. Please contact the American Embassy/Consulate with jurisdiction over your area for further information.

For information about which countries require a police certificate, please refer to www.travel.state.gov.

If additional pages are need for a response, you may add a sheet of paper. Include the form number and the question number on the top of the added page. Any additional documents may be sent to KCC with your forms, or you may take those with you to the DV interview appointment. Please comply with the instructions provided on the website www.dvlottery.state.gov.
تشکر کنندگان: Masoudpish ، amiry ، abdolsalam77
(2011-05-13 ساعت 22:10)khabaloo نوشته:  
(2011-05-13 ساعت 22:04)uxmal09 نوشته:  دوست عزیز نتایج باطل شده.

چه نتایجی عزیز ؟

دوست عزیز یعنی دوباره قرعه کشی میکنن
همه چیز مالیده شد
شماره کیس :2012AS15XXX = باطل شد

تشکر کنندگان:
ببخشید چون در ایجاد موضوع اصلی محدودیت داریم مجبور شدم این خبر بد ( البته خبر خوب برای انتخاب نشده ها) رو اینجا اعلام کنم. (( خیر انسان ها در همان چیزی است که برایشان مقدر می شود نه در آن چیزی که آنها می خواهند))
شماره کیس :سری اول 2012AS00004XXX سری دوم اسمم در نیومد
کنسولگری:ANKARA
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: 12May2011
تاریخ ضایع شدن و ابطال نتایج 13MAy2011
جمع تقریبی هزینه ها: 96 هزارتومان هزینه عکس و دی اچ ال
تشکر کنندگان:
دوستانی که توی قرعه کشی دوم اسمشون دراومده Cool بیان درباره پر کردن این فرم بجث کنن Big Grin
راستی کسی نمیدونه واسه آدرس سکونت توی آمریکا چکار میشه کرد ؟
تارخ ثبت نام در سایت : October 28, 2010
شماره کیس : 2012AS0003XXXX
تاریخ رویت قبولی در سایت: 15 جولای
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: August 01, 2011
کنسولگری: آنکارا
تاریخ کارنت شدن کیس:
تاریخ مصاحبه:
تاریخ دریافت ویزا:
تاریخ ورود به آمریکا :
تاریخ دریافت گرین کارت :
جمع تقریبی هزینه ها تاکنون : 16000T
تشکر کنندگان:
(2011-07-16 ساعت 13:10)genix21 نوشته:  دوستانی که توی قرعه کشی دوم اسمشون دراومده Cool بیان درباره پر کردن این فرم بجث کنن Big Grin
راستی کسی نمیدونه واسه آدرس سکونت توی آمریکا چکار میشه کرد ؟

تبریک عرض می کنم خدمت شما دوست عزیز
در قسمت 10 فرم DS-230 اگر جایی را برای سکونت ندارید می توانید N/A بنویسید و در کل هرجایی که در این فرم جوابی نداشتید طبق نوشته بالای صفحه میبایست N/A بنویسید (Not Applicable).
من خودمم محل سکونت را N/A نوشتم اما در قسمت 11 که آدرسی برای تحویل گرین کارت هست ، آدرس یکی از آشنایان را نوشتم. که البته آن را هم اگر کسی را ندارید می توانید N/A بنویسید اما تا زمان مصاحبه سعی کنید یک آدرس از شخصی در امریکا پیدا کنید. چرا که در برگه آبی، در قسمت نقص مدارک ، "آدرس در امریکا" جزیی از موارد نقص مدرک حساب شده.
شماره کیس: 2011AS00033xxx
وضعیت کیس من

تشکر کنندگان: Masoudpish
ممنون از جوابتون ... منم منظورم همون قیمت بود
البته خودم دارم میگردم ولی میترسم کسی پیدا نشه که آدرسشو بما بده
تاریخ کارنت شدن کیس:
تاریخ مصاحبه:
تاریخ دریافت ویزا:
تاریخ ورود به آمریکا :
تاریخ دریافت گرین کارت :
تشکر کنندگان:
دوستان چندتا سؤال كلي:
1- پشت عكسها چه آيتمهايي بايد بياد؟
2- بعد از ارسال و ..... به چه وسيله اي كارنت شدن و نوبت مصاحبه اعلام ميشه؟ پست؟ ايميل؟ چك كردن در وبسايت سفارت؟ ...؟
3- قوانين پس از ورود را از كجا ميشه گير آورد و هي اطلاعات درست و غلط را در تاپيكها دست به دست نكرد؟ مثلا: مدت زمان انتظار براي دريافت گرين كارد؟ محدوديت ماندن در آمريكا در هر سال براي جلوگيري از ابطال آن؟ روش تبديل به پاس و مدت زمان لازم؟ ....
2012, Bay Area, CA
تشکر کنندگان:
(2011-07-16 ساعت 15:28)hoseyn نوشته:  دوستان چندتا سؤال كلي:
1- پشت عكسها چه آيتمهايي بايد بياد؟
2- بعد از ارسال و ..... به چه وسيله اي كارنت شدن و نوبت مصاحبه اعلام ميشه؟ پست؟ ايميل؟ چك كردن در وبسايت سفارت؟ ...؟
3- قوانين پس از ورود را از كجا ميشه گير آورد و هي اطلاعات درست و غلط را در تاپيكها دست به دست نكرد؟ مثلا: مدت زمان انتظار براي دريافت گرين كارد؟ محدوديت ماندن در آمريكا در هر سال براي جلوگيري از ابطال آن؟ روش تبديل به پاس و مدت زمان لازم؟ ....
دوست عزیز اولا که هر سئوال را برای منظم تر بودن تایپیک ها در بخش مخصوص خودش بپرسید. همچنین برای اطلاع بیشتر قبل از سئوال می توانید در بخش 2011 یا 2010 اطلاعات مفیدی کسب کنید. اما بطور کلی :
1. CASE NUMBER
FULL NAME
DOB = DATE OF BIRTH

2. جواب شما در بخش بولتن ویزا و کارنت شدن شماره ها داده شده.

3. وقتی که به امید خدا شما مصاحبه دادید و ویزا گرفتید و وارد خاک امریکا شدید ! معمولا بعد از یکماه از ورودتان گرین کارت می گیرید. برای ابطال نشدن گرین کارت هم نباید بیشتر از 6 ماه از خاک امریکا خارج شوید . تنها در صورتی که پاس سفید یا اجازه ورود مجدد (Re-Entry Permit)بگیرید می توانید تا 2 سال خارج شوید که شرایط آن را هم می توانید در تایپیک های سال پیش مطالعه فرمایید.

در ضمن این سایت بیشتر مبتنی بر تجربیات دوستانی ست که مراحل را گذارانده اند و اکثر اطلاعات هم درست است.اگر اطلاعات و قوانین خیلی دقیق و دست به دست نشده می خواهید و به زبان انگلیسی مسلط هستید به سایت های اصلی خود کشور امریکا رجوع بفرماییدWink.

شماره کیس: 2011AS00033xxx
وضعیت کیس من

تشکر کنندگان: funnybluesolea ، noura amini ، abdolsalam77
ممنون از پاسختون. البته چند روزي هست كه عضوم و اين سايت را مي خونم.
قضيه كارنت را هنوز نگرفتم و درباره قوانين هم بايد بگم موضوعي كه شما مطرح كرديد توي همين جا 2 يا 3 ورژن ديگرش را هم ديدم.
2012, Bay Area, CA
تشکر کنندگان:
(2011-07-16 ساعت 16:20)hoseyn نوشته:  ممنون از پاسختون. البته چند روزي هست كه عضوم و اين سايت را مي خونم.
قضيه كارنت را هنوز نگرفتم و درباره قوانين هم بايد بگم موضوعي كه شما مطرح كرديد توي همين جا 2 يا 3 ورژن ديگرش را هم ديدم.

ببینید کارنت شدن یعنی کسایی که شماره پروندشون بین مثلا 10000 تا 15000 باشه توی ماه مورد نظر باید به سفارت برای مصاحبه مرجعه کنند
فکر کنم به اندازه کافی واضح بود
تاریخ کارنت شدن کیس:
تاریخ مصاحبه:
تاریخ دریافت ویزا:
تاریخ ورود به آمریکا :
تاریخ دریافت گرین کارت :