کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بحث و تبادل نظر درباره تکمیل فرم DS-230
(2011-05-11 ساعت 21:55)omidazadd نوشته:  من در قسمت 44 نوشتم سایت مهاجرسراCool

به نظرم این کار رو نکنید Big Grin
از پاسخ به پیام خصوصی معذورم. Shy
شماره کیس:‌ 2011AS18XXX
دریافت نامه قبولی: May/2010/19
ارسال فرم : June 6
نامه دوم : 4 April 2011
مصاحبه: آنکارا- 25 April 2011
کلیرنس :‌ June 2011 9
دریافت ویزا :‌ 15 June 2011
تاریخ پرواز : 8 July 2011
تشکر کنندگان: hooman78 ، khabaloo
(2011-05-11 ساعت 22:04)persiaonline نوشته:  قسمت پایین WOULD YOU LIKE TO RECEIVE REPLACEMNT CARD?چی بایستی انتخاب بشه؟
ممنونم
مطابق قوانین سایت ارسال یک سوال در چند نوبت یا تایپیکهای متفاوت مجاز نیست. ضمنا" جواب سوال شما هم که در چند ارسال قبلی داده شده.موفق باشید

نمی توانیم کاری بکنیم مرغان غم بالا سرمان پرواز نکنند ولی می توانیم کاری بکنیم که روی سرمان آشیانه نسازند. . .
تشکر کنندگان: persiaonline
سلام
من یک بار دیگه هم پرسیدم
برای کیس نامبر ایا با دست بنویسیم
زمان ما این امکانات در مهاجر سرا نبود که بشه با کامپیوتر تایپ کرد
من رفتم دادم با ماشین تایپ فرم ها رو تایپ کردند.و بالای صفحه هم
شماره رو زد اما الان چه جوری شماره رو تایپ کنیم بالای صفحه؟
ممنون
شماره کیس: 2009AS22800
دریافت اولین نامه: Mar 2008
دریافت نامه دوم: MAR 2009
مصاحبه: JUNE2009
دریافت ویزا: همون روز
تشکر کنندگان:
سلام.
من می خواستم در مورد پر نمودن قسمت 34- branch راهنمایی کنید.من سپاه خدمت کردم نیروی زمینی
تشکر کنندگان:
(2011-05-11 ساعت 23:57)اریو نوشته:  سلام
من یک بار دیگه هم پرسیدم
ممنون

دوستاني که ميخوان کيس نامبرشون بالاي همه برگه ها بصورت تايپي وارد کنن و از نرم افزار ادوبي آکروبات پروفشنال استفاده ميکنن اين مسير رو طي کنن :
tools-advance editing-forms-text field tool
در صفحه اول فرم و در مکان مورد نظر(بالاي برگه سمت راست) و به اندازه نرمال کادرشون بکشن و در پنجره text field properties در صورت نياز فونت خود را به arial تغيير دهند و در نهايت با زدن دکمه close پنجره را بسته و سپس دکمه esc را بزنيد.محل نوشتن کيس نامبر آماده است.
حال براي ايجاد همين کادر با همان اندازه در صفحه يا صفحات بعدي اين مسير را طي کنند:
پس از فعال شدن کادر بر روي آن راست کليک کرده و گزينه duplicate را انتخاب نماييد.

(2011-05-11 ساعت 17:12)shojadel نوشته:  
(2011-05-11 ساعت 15:35)alisarshar نوشته:  
(2011-05-11 ساعت 14:31)shojadel نوشته:  سلام و تشکر فراوان از همه دوستان وانشاالله اگه ماهم جستیم قول میدم هرچی تو این جریانات مطلب و مشکل تازه ای بود به آیندگان کمک کنم .
1:جاهائی که مثلا 5 ردیفه من سه تاشو نوشتم باقیمانده رو خالی بگذارم یا N/A بگذارم؟
2: قسمت خدمت سربازی برای همسر و فرزندم ؟ NO و N/A بگذارم ؟
3: در قسمت 31aو 31bکه برای خودم معلومه الان کسی نمیاد ولی بعدا میان تو فرمهای همسرم و پسرم چطوری بنویسم ؟
شرمنده میکنید اگه جواب بدید

1) براي اين جور جاها فرقي نميكنه كه در ادامه چيزي پر كنيد يا نه شما وقتي جايي رو كه نمي خواهيد داخلش اطلاعاتي وارد كنيد N/A ميزنيد كه سفارت مطمئن بشه كه اين قسمت به رويت شما رسيده ولي اينجر مواقع كه چند رديفه لزومي نداره كه رديفهاي باقيمانده رو پر كنيد
2)No و N/a بايد وارد شه
3)در قسمت 31a بايد اسامي كساني كه در قسمت 14و29 نام برديد و قراره كه با شما بيايند پر ميشه
در قسمت 31b بايد اسامي كساني كه در قسمت 14و29 نام برديد و قرارنيست كه فعلا با شما بيايند با شما بيايند پر ميشه و اگر كسي نيست بايد N/A پر شود
جناب علی سرشار متشکر ولی سوال سومم رو شاید بد مطرح کردم فرم خودم مشکلی نیست خوب تو مرحله اول خودم تنها میرم 31a رو N/A زدم و 31b رو اسم همسر و فرزندم رو که بعدا که من جا افتادم میان حالا تو فرم خود همسر و فرزندم چطور اسامی رو بنویسم ؟

یک سوال دیگه از حضورتان داشتم اگه لطف کنید جواب بدید
توی سطرهائی که N/a زدم جاهای خالی که تاریخ هستش یعنی حتما باید عدد بخوره , N/a نمیگیره چیکار کنم ؟

جواب سوال آخرتون:
همانطور که همه مي دونيم در فرمها بخش هايي هست که احتياج به پر شدن نداره. (مثلا در مورد من که مجرد هستم بند 15 فرم 230 نبايد پر شه ) و از اونجايي که به توصيه بزرگترها جاهاي خالي رو بايد با N/A پر کرد ما هم اينکارو ميکنيم .
مشکل نوشتن N/A در جاهايي که فرمت تاريخ دارند نمود پيدا ميکنه پس بايد فرمت آن را تغيير داد.اگر از ادوبي آکروبات پروفشنال استفاده مي کنيد مسير زير را دنبال کنيد:
Tools-Advanced Editing-Forms-Text field tool
با کليک برروي کادر فعال شده پنجره text field properties ظاهر ميشود که ميتوانيد از منوي Format براحتي فرمت را از date به none تغيير دهيد.

تشکر کنندگان: gt3333 ، اریو
(2011-05-12 ساعت 00:56)hooman78 نوشته:  
(2011-05-11 ساعت 23:57)اریو نوشته:  سلام
من یک بار دیگه هم پرسیدم
ممنون

دوستاني که ميخوان کيس نامبرشون بالاي همه برگه ها بصورت تايپي وارد کنن و از نرم افزار ادوبي آکروبات پروفشنال استفاده ميکنن اين مسير رو طي کنن :
در صفحه اول فرم و در مکان مورد نظر(بالاي برگه سمت راست) و به اندازه نرمال کادرشون بکشن و در پنجره text field properties در صورت نياز فونت خود را به arial تغيير دهند و در نهايت با زدن دکمه close پنجره را بسته و سپس دکمه esc را بزنيد.محل نوشتن کيس نامبر آماده است.
حال براي ايجاد همين کادر با همان اندازه در صفحه يا صفحات بعدي اين مسير را طي کنند:
پس از فعال شدن کادر بر روي آن راست کليک کرده و گزينه duplicate را انتخاب نماييد.

(2011-05-11 ساعت 17:12)shojadel نوشته:  
(2011-05-11 ساعت 15:35)alisarshar نوشته:  
(2011-05-11 ساعت 14:31)shojadel نوشته:  سلام و تشکر فراوان از همه دوستان وانشاالله اگه ماهم جستیم قول میدم هرچی تو این جریانات مطلب و مشکل تازه ای بود به آیندگان کمک کنم .
1:جاهائی که مثلا 5 ردیفه من سه تاشو نوشتم باقیمانده رو خالی بگذارم یا N/A بگذارم؟
2: قسمت خدمت سربازی برای همسر و فرزندم ؟ NO و N/A بگذارم ؟
3: در قسمت 31aو 31bکه برای خودم معلومه الان کسی نمیاد ولی بعدا میان تو فرمهای همسرم و پسرم چطوری بنویسم ؟
شرمنده میکنید اگه جواب بدید

1) براي اين جور جاها فرقي نميكنه كه در ادامه چيزي پر كنيد يا نه شما وقتي جايي رو كه نمي خواهيد داخلش اطلاعاتي وارد كنيد N/A ميزنيد كه سفارت مطمئن بشه كه اين قسمت به رويت شما رسيده ولي اينجر مواقع كه چند رديفه لزومي نداره كه رديفهاي باقيمانده رو پر كنيد
2)No و N/a بايد وارد شه
3)در قسمت 31a بايد اسامي كساني كه در قسمت 14و29 نام برديد و قراره كه با شما بيايند پر ميشه
در قسمت 31b بايد اسامي كساني كه در قسمت 14و29 نام برديد و قرارنيست كه فعلا با شما بيايند با شما بيايند پر ميشه و اگر كسي نيست بايد N/A پر شود
جناب علی سرشار متشکر ولی سوال سومم رو شاید بد مطرح کردم فرم خودم مشکلی نیست خوب تو مرحله اول خودم تنها میرم 31a رو N/A زدم و 31b رو اسم همسر و فرزندم رو که بعدا که من جا افتادم میان حالا تو فرم خود همسر و فرزندم چطور اسامی رو بنویسم ؟

یک سوال دیگه از حضورتان داشتم اگه لطف کنید جواب بدید
توی سطرهائی که N/a زدم جاهای خالی که تاریخ هستش یعنی حتما باید عدد بخوره , N/a نمیگیره چیکار کنم ؟

جواب سوال آخرتون:
همانطور که همه مي دونيم در فرمها بخش هايي هست که احتياج به پر شدن نداره. (مثلا در مورد من که مجرد هستم بند 15 فرم 230 نبايد پر شه ) و از اونجايي که به توصيه بزرگترها جاهاي خالي رو بايد با N/A پر کرد ما هم اينکارو ميکنيم .
مشکل نوشتن N/A در جاهايي که فرمت تاريخ دارند نمود پيدا ميکنه پس بايد فرمت آن را تغيير داد.اگر از ادوبي آکروبات پروفشنال استفاده مي کنيد مسير زير را دنبال کنيد:
Tools-Advanced Editing-Forms-Text field tool
با کليک برروي کادر فعال شده پنجره text field properties ظاهر ميشود که ميتوانيد از منوي Format براحتي فرمت را از date به none تغيير دهيد.

سلام آقا این مسیر اصلا وجود نداره کجاست دقیقا ؟
من ورژن 10 ادوب پروفشنالم

انتظار.....
تشکر کنندگان:
(2011-05-11 ساعت 19:37)rayan.s نوشته:  
(2011-05-11 ساعت 11:09)shojadel نوشته:  سلام به همه دوستان
کسی جواب مارو نداد
آیا میشه تو قسمت 44 که کسی در پر کزدن این فرم کمکتون کرده یا نه ؟
آدرس سایت مهاجر سرا رو بنویسیم

دوستان گرامی؛ در قسمت 44 برای خودتان و همسرتان چیزی ننویسید(N/A) ولی برای فرزندتان اسم پدر یا مادر(ترجیحا" اونی که برنده اصلی هست) را بنویسید..

-قابل توجه همه برندگان عزیز:قسمت 43a مربوط به SSN(شماره تامین اجتماعی یه چیزی مثل کد ملی ایران) را بزنید NO و در جواب... Do you want the Social بزنید YES و قسمت 43b را هم YES بزنید.
دوست عزیز من قسمت 43a رو همه گزینه ها رو نه زدم و 43b رو هیچ گزینه ای انتخاب نکردم و فرم ها رو پریروز فرستادم.مشکلی پیش میاد؟وقتی رسید دستشون میشه ایمیل بدم اصلاح بشه؟
یه خواهش دیگه.متن ایمیلی که برای پرسیدن اینکه فرمها رسیده دستشون رو به انگلیسی بزارید>و دوم متن ایمیلی که برای اصلاح باید فرستاد رو بزارید.ممنون
تشکر کنندگان:
خب خودم پیدا کردم توی Adobe pro 10
این مسیر رو برید
View => tools =>Forms
بعد سمت راست صفحه منویی میاد اونجا گزینه Edit رو بزنید . بعد روی هر کدوم از فیلد ها که میخواهید از حالت تاریخ در بیارید که بشه توش N/A نوشت راست کلیک کنید
Properties رو بزنید . بعد به تب Format برید و گزینه select format category رو به None تغییر بدید . و سیو کنید . تمام

حالا برای ایجاد فیلد بالای صفحه که بشه توش کیس نامبر نوشت همین آدرسو برید
View => tools =>Forms
و Edit رو از سمت راست صفحه بزنید .همون سمت راست صفحه گزینه Add New Field رو بزنید اوولی نوشته Text Field بزنید و کادرتونو مشخص کنید و سیو کنید تمام

قسمت 35 باید N/A بنویسیم یا NEVER ???
انتظار.....
تشکر کنندگان: اریو ، aden ، shaahinh66

قسمت بالای صفحه سمت راست کیس نامبر رو فقط عدد بنویسیم یا بنویسیم Case number:xxxx ?????
قسمت 43a پایینش سمت چپی چی هست ؟ چی باید زده بشه ؟
انتظار.....
تشکر کنندگان:
(2011-05-12 ساعت 14:49)uxmal09 نوشته:  
(2011-05-12 ساعت 13:37)gt3333 نوشته:  
قسمت بالای صفحه سمت راست کیس نامبر رو فقط عدد بنویسیم یا بنویسیم Case number:xxxx ?????

1- قسمت 35 رو خودش گفته اگه نرفتین آمریکا بنویسین never
2- فرقی نمی کنه، می فهمن
3- به نمونه فرمی که در صفحه اول همین تاپیک هست مراجعه کنید

سوال آخرو باید بگم من به اونم مراجعه کردم ولی جوابی نداده اونجارو هیچ توضیحی هم نداده
نگاه کنید
انتظار.....
تشکر کنندگان: shaahinh66
(2011-05-12 ساعت 18:30)uxmal09 نوشته:  
(2011-05-12 ساعت 18:04)gt3333 نوشته:  
(2011-05-12 ساعت 14:49)uxmal09 نوشته:  
(2011-05-12 ساعت 13:37)gt3333 نوشته:  

1- قسمت 35 رو خودش گفته اگه نرفتین آمریکا بنویسین never
2- فرقی نمی کنه، می فهمن
3- به نمونه فرمی که در صفحه اول همین تاپیک هست مراجعه کنید

سوال آخرو باید بگم من به اونم مراجعه کردم ولی جوابی نداده اونجارو هیچ توضیحی هم نداده
نگاه کنید

چرا هست، دوباره یک نگاه بکنید

http://mohajersara.com/attachment.php?aid=1293

سمت چپش رو نباید چیزی بزنید

توصیه دوستانه - خواهشا ناراحت نشید - حتما شروع کنید به کلاس زبان رفتن چون بعدا مشکل پیدا می کنید اونجا.

دیدید ننوشته بود همون چپی چیزی از ننوشتن اونجاشو نکرده
کلاس زبان با توجه زمان کم که داریم نسبت به زمانی که یادگیری زبان لازم داره چه کلاسی چه روشی پیشنهاد میکنید ؟
مثلا اینایی که میگن فقط مکالمه یا فشرده یا آیلتس و ...؟

انتظار.....
تشکر کنندگان:
قسمت 30
کلا هیچ جا نبودیم تا الان نوشتم تهران. تاریخش زده مثلا از چه تاریخی بزنم شروع تا الان /؟؟
از 16 سالگیم تاریخ بزنم و present بزنم بعدش ؟

قسمت 33 .
1 - مقطع های(اول دوم سوم) دبیرستان رو باید بنویسیم ؟ یا جلوی اسم هر کدوم فقط بنویسم high school کافیه ؟
2 - مثلا من 2 و 3 دبیرستان رو در هنرستان گذروندم بنویسم همون high schhool اون 2 تارم ؟
3 -پیش دانشگاهی چی باید بنویسم ؟
4 -توی همون قسمت 33 تاریخ شروع تحصیل رو بزنم ماه 09 که میشه مهر پایانشو بزنم خرداد یا بزنم مهر سال بعدش ؟
5 - از بالا شروع کنیم آخرین مدرک به پایین یا بر عکسه ؟ یعی آخرین مدرک بالای همه نوشته میشه ؟
6 - مثلا توی قسمت اول دبیرستان و پیش دانشگاهی که رشته نداره بنویسم N/a . و همینطور جلوش که نوشته degree or diploma هم بنویسم n/a ?
7 - جلوی 3 هنرستانم بنویسم دیپلم یا جلوی پیش دانشگاهی ؟
یه سوال دیگه در مورد کلاس زبان تو این زمان کم چه شیوه ای بریم بهتر بشه زبانمون ؟
8 - توی قسمت School and Location باید اسم دبیرستان و آدرس کامل بنویسم یا فقط تهران بنویسم کافیه /

قسمت 5 سن رو چجوری بنویسم؟ چون توی میلادی که حساب میکنیم 1 سال جونتر میشیم (DSmile

ممنون از توجهتون

انتظار.....
تشکر کنندگان:
با سلام و تشكر شوهر من به عنوان همراه اشكال نداره كه درجه سربازي را بزند ستوان 2 اما مدركش را ديپلم بزند؟ممنون
تشکر کنندگان:
سلام

هر دو فرم را باید هم خودم و هم همسرم پر کند؟
تشکر کنندگان:
(2011-05-13 ساعت 10:34)uxmal09 نوشته:  ببخشید متوجه نشدم، یعنی ایشون لیسانس دارن که درجه شون تو سربازی ستوان 2 بوده ولی شما می خواهید مدرک شون رو دیپلم بزنید؟ یعنی که باید توی کارت پایان خدمت شون درجه گروهبانی باشه. بعد اگر ایشون همراه شما هستن یعنی که شما برنده اصلی هستین و مدرک شما مهمه. می خواهیدبه خاطر کم کردن احتمال کلیرنس خوردن این کارو بکنید؟

تازه توی کارت پایان خدمت (حداقل مال ارتش که من دارم و می دونم) "مدرک تحصیلی:لیسانس" دقیقاً نوشته شده و شما هم باید اصل کارت شون رو موقع مصاحبه بدین هم ترجمه رسمی شو که اینو می نویسه.

آفیسرها مسلماً به این مسائل بدیهی آشنا هستن و سریعاً بابت ارائه اطلاعات غلط عمدی به شما گیر می دن . چه بسا که به همین خاطر رد بشین کلاً.

تنها توصیه ای که به ذهنم می رسه: اصلا و ابداً اطلاعات دروغ ندید.
به اين دليل كه مدرك اصليش را گم كرده و نميدونيم تا ارسال فرم كاري ميشه كرد يا نه؟

تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: