کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بحث و تبادل نظر درباره تکمیل فرم DS-230
(2011-05-05 ساعت 13:30)uxmal09 نوشته:  
(2011-05-05 ساعت 13:23)gt3333 نوشته:  در قسمت اپانسر آیا میشه ننویسیم ولی بعدا که جور شد اسپانسر رو معرفی کنیم ؟ یا فقط همین الان میشه معرفیش کرد ؟

الان اصلا جایی از فرم ها مشخصات اسپانسر نخواسته که بنویسی

ببخشید من با اون ادرسه امریکا اشتباه گرفتم
انتظار.....
تشکر کنندگان: uvtik
قسمت 33 باید از دبستان شروع کنیم ؟
و جبوی مثلا دوم راهنمایی بنویسم چه مدرکی ؟
قسمت خدمت درجه ها چه شکلی نوشته میشن؟
و تاریخ شروع و پایان خدمت باید تو همون یک حط نوشته بشه ؟ با چی از هم جدا کنم ؟
توی تاپیک سالهای قبل دیدم نوشته مدارک همره بارکد. این بار کد چی هست ؟
مرسی
انتظار.....
تشکر کنندگان:
کسی جوابای منو نمدونه ؟ا
یه سوا دیگه
شغل ساده بنویسیم ایراد نداره؟
شغل آزاد رو باید دقیقا بنویسم؟مثلا فروشنده
انتظار.....
تشکر کنندگان:
با عرض سلام خدمت دوستان عزيز
به چندتا مشكل برخوردم در تكميل فرم ممنون ميشم كمكم كنين
١ : متاسفانه تاريخ تولدم رو در پاسپورت با يك روز اختلاف وارد كردن 18-11 زدن كه در اصل 19-11 ميشه يعني اگه شناسنامم رو ترجمه كنم مشخص ميشه كه اشتباهه
٢: در پاسپورت اولم مكان تولد رو شهري كه متولد شدم رو زده اما در پاسپورت دوم و سوم شهرستاني كه شهر محل تولدم بوده رو زده ! و جالب اينه كه شهر محل تولدم الان خودش شهرستان شده
٣: در سوال ٣٣ همه جاهايي كه درس خوندم به ١٠ تا ميرسه اما فقط ٤ تا جا داره ، اينو چيكارش كنم؟
٤: و نهايتا من دبيرستان رو تو ايران نيمه كاره گذاشتم و خارج از كشور از اول دوره دبيرستان رو گذروندم كه طبق نظام اونها ٣ ساله بود يعني در مجموع دوره ديپلم بنده ١١ ساله ميشه اما خوب كارشناسي و ارشد رو گرفتم پرسش اين هست كه دبيرستان به اتمام نرسيده ايران رو هم وارد كنم يا نه؟ و اين كه اگر دوره ديپلم ١١ سال باشه مشكلي ايجاد ميكنه يا خير؟!
سپاسگذارم
تشکر کنندگان:
ببخشید یعنی شغل آزاد بنویسم رد میکنن /؟
درجه سرجوخه
و اینکه توی قسمت محل های تحصیل مصلا بنویسم اول دبستان فلان جا و دوم دبستان که بازم هموجا هست چی؟ و اینکه مثلا جلوی همون ردیف دبستان مدرک چی بنویسم؟مدرک فقط از دیپلم به بعد نوشته میشه درسته /؟
انتظار.....
تشکر کنندگان:
دوستان عزیز 2012 در پر کردن فرم ها عجله نکنید

[u]قبل از تکمیل فرم های 230 و 122 و طرح سوال حتما تاپیک معادل در 2011 رو با دقت و کامل مطالعه کنید در غیر اینصورت احتمال خطای شما زیاد خواهد بود[/u]
آرزوی من مفید بودن برای مهاجرسراست در صورتی که پرسش و یا مشکلی دارید(هرچندغیرقابل حل) دارید می توانید تا حد توان من روی کمک من حساب کنید...Smile

دستهایی که کمک می کنند پاکتر از دستهایی هستندکه رو به آسمان دعا می کنند(کورش کبیر)
تشکر کنندگان: gt3333 ، khabaloo ، petross ، User ، سامان صفایی
(2011-05-05 ساعت 20:13)uxmal09 نوشته:  
(2011-05-05 ساعت 20:01)gt3333 نوشته:  ببخشید یعنی شغل آزاد بنویسم رد میکنن /؟
درجه سرجوخه
و اینکه توی قسمت محل های تحصیل مصلا بنویسم اول دبستان فلان جا و دوم دبستان که بازم هموجا هست چی؟ و اینکه مثلا جلوی همون ردیف دبستان مدرک چی بنویسم؟مدرک فقط از دیپلم به بعد نوشته میشه درسته /؟

دیروز هم توضیح دادم فروشندگی رو تو سایتی که دیتابیس مشاغل هست بزنید رده بندی job zone یک و دو بهش می ده یعنی که برای انجام این شغل نیاز به آموزش یا تخصص خاصی نیست. اینا شغل هایی رو قبول می کنن ازتون که job zone چهار یا پنج داشته باشه. شغل آزاد هم که همین طوری نمی توانید بنویسید. شغل آزاد دقیقاً یعنی چی؟ باید تو فرم کامل توضیج بدهید و بگید که وظایف شما در این شغل چی بوده.

سرجوخه هم میشه corporal

ببخشید دوست عزیز من منظورم اون قسمت فرمه که نوشته شغلتون تو 10 سال قبل چیا بوده.آیا اینو بنویسم ایراد میگیرن؟
دیروز د مورد سابقه کار پسیدم
مرسی
انتظار.....
تشکر کنندگان:
(2011-05-05 ساعت 22:28)gt3333 نوشته:  
(2011-05-05 ساعت 20:13)uxmal09 نوشته:  
(2011-05-05 ساعت 20:01)gt3333 نوشته:  ببخشید یعنی شغل آزاد بنویسم رد میکنن /؟
درجه سرجوخه

دیروز هم توضیح دادم فروشندگی رو تو سایتی که دیتابیس مشاغل هست بزنید رده بندی job zone یک و دو بهش می ده یعنی که برای انجام این شغل نیاز به آموزش یا تخصص خاصی نیست. اینا شغل هایی رو قبول می کنن ازتون که job zone چهار یا پنج داشته باشه. شغل آزاد هم که همین طوری نمی توانید بنویسید. شغل آزاد دقیقاً یعنی چی؟ باید تو فرم کامل توضیج بدهید و بگید که وظایف شما در این شغل چی بوده.

سرجوخه هم میشه corporal

ببخشید دوست عزیز من منظورم اون قسمت فرمه که نوشته شغلتون تو 10 سال قبل چیا بوده.آیا اینو بنویسم ایراد میگیرن؟
دیروز د مورد سابقه کار پسیدم
مرسی

دوست عزیز عنوان شغلی تحت عنوان "آزاد" چه بعنوان سابقه و یا هر چیز دیگر تعریف نشده است و بایستی نوع فعالیتتون رو بنویسید

آرزوی من مفید بودن برای مهاجرسراست در صورتی که پرسش و یا مشکلی دارید(هرچندغیرقابل حل) دارید می توانید تا حد توان من روی کمک من حساب کنید...Smile

دستهایی که کمک می کنند پاکتر از دستهایی هستندکه رو به آسمان دعا می کنند(کورش کبیر)
تشکر کنندگان: gt3333 ، User
من شغلم طراح شبرنگم.میوخام ببینم اگه این سابقه رو بنویسم حتما باید بیمه نامه یا چیزی که ثابت کنه من اونجا کار میکردم دارم.چون اونجا منو بیمه نکرد و یه مغازه معمولی بود.چی کار کنم؟
تشکر کنندگان: khabaloo ، سامان صفایی

(2011-05-05 ساعت 17:49)khabaloo نوشته:  با عرض سلام خدمت دوستان عزيز
به چندتا مشكل برخوردم در تكميل فرم ممنون ميشم كمكم كنين
١ : متاسفانه تاريخ تولدم رو در پاسپورت با يك روز اختلاف وارد كردن 18-11 زدن كه در اصل 19-11 ميشه يعني اگه شناسنامم رو ترجمه كنم مشخص ميشه كه اشتباهه
٢: در پاسپورت اولم مكان تولد رو شهري كه متولد شدم رو زده اما در پاسپورت دوم و سوم شهرستاني كه شهر محل تولدم بوده رو زده ! و جالب اينه كه شهر محل تولدم الان خودش شهرستان شده
٣: در سوال ٣٣ همه جاهايي كه درس خوندم به ١٠ تا ميرسه اما فقط ٤ تا جا داره ، اينو چيكارش كنم؟
٤: و نهايتا من دبيرستان رو تو ايران نيمه كاره گذاشتم و خارج از كشور از اول دوره دبيرستان رو گذروندم كه طبق نظام اونها ٣ ساله بود يعني در مجموع دوره ديپلم بنده ١١ ساله ميشه اما خوب كارشناسي و ارشد رو گرفتم پرسش اين هست كه دبيرستان به اتمام نرسيده ايران رو هم وارد كنم يا نه؟ و اين كه اگر دوره ديپلم ١١ سال باشه مشكلي ايجاد ميكنه يا خير؟!
سپاسگذارم

1. دارالترجمه ها معمولاً تو این موارد همکاری می کنن. بگید تاریخ تولد رو عین پاسپورت براتون تو ترجمه شناسنامه بنویسه.
2. دقیقاً متوجه نشدم. بالاخره همون شهره دیگه
3. کاغذ اضافه کنید و لیست بدید
4. شما چون تحصیلات بعد از دبیرستان دارین مجموع سال های تحصیلات رسمی تون خیلی بیشتر از 12 ساله بنابراین مهم نیست که دیپلم رو چند ساله گرفتین. اینا به مجموع سال های تحصیلات رسمی شما کار دارن.
[/quote]
با سپاس از شما
در مورد سوال دوم من در شهر به عنوان مثال ۱ به دنیا امدم که تابع شهرستان ۲ هست در پاسپورت اول زدن محل تولد شهر ۱ اما در پاسپورت دوم و سوم ۲ رو وارد کردن یعنی این که اسم دو شهر مختلف
در شناسنامه هم نوشته محل تولد شهر ۱ ، محل تنظیم سند شهرستان ۲
حالا این که چرا تغییرش دادن رو باید از کارمند های دسته دیزی سفارت پرسید
امکان عوض کردن پاسپورت رو هم ندارم چون اصولا دیگه منو به ایران راه نمیدن
تشکر کنندگان: Hmax ، میتی
من شغلم طراح شبرنگم.میوخام ببینم اگه این سابقه رو بنویسم حتما باید بیمه نامه یا چیزی که ثابت کنه من اونجا کار میکردم دارم.چون اونجا منو بیمه نکرد و یه مغازه معمولی بود.چی کار کنم؟
تشکر کنندگان:
دوستاني که ميخوان کيس نامبرشون بالاي همه برگه ها بصورت تايپي وارد کنن و از نرم افزار ادوبي آکروبات پروفشنال استفاده ميکنن اين مسير رو طي کنن :
tools-advance editing-forms-text field tool
در صفحه اول فرم و در مکان مورد نظر(بالاي برگه سمت راست) و به اندازه نرمال کادرشون بکشن و در پنجره text field properties در صورت نياز فونت خود را به arial تغيير دهند و در نهايت با زدن دکمه close پنجره را بسته و سپس دکمه esc را بزنيد.محل نوشتن کيس نامبر آماده است.
حال براي ايجاد همين کادر با همان اندازه در صفحه يا صفحات بعدي اين مسير را طي کنند:
tools-advance editing-forms-text field tool
پس از فعال شدن کادر بر روي آن راست کليک کرده و گزينه duplicate را انتخاب نماييد.
دوست عزیز فرم ۱۲۲ قابل تغییر رو در تاپیک خودش در پست اول گذاشتم Smile
از پاسخ به پیام خصوصی معذورم. Shy
شماره کیس:‌ 2011AS18XXX
دریافت نامه قبولی: May/2010/19
ارسال فرم : June 6
نامه دوم : 4 April 2011
مصاحبه: آنکارا- 25 April 2011
کلیرنس :‌ June 2011 9
دریافت ویزا :‌ 15 June 2011
تاریخ پرواز : 8 July 2011
تشکر کنندگان: free_free ، uxmal09 ، hooman78 ، User
Can u help me with finding Sponsor?
تشکر کنندگان:
همانطور که همه مي دونيم در فرمها بخش هايي هست که احتياج به پر شدن نداره. (مثلا در مورد من که مجرد هستم بند 15 فرم 230 نبايد پر شه ) و از اونجايي که به توصيه بزرگترها جاهاي خالي رو بايد با N/A پر کرد ما هم اينکارو ميکنيم .
مشکل نوشتن N/A در جاهايي که فرمت تاريخ دارند نمود پيدا ميکنه پس بايد فرمت آن را تغيير داد.اگر از ادوبي آکروبات پروفشنال استفاده مي کنيد مسير زير را دنبال کنيد:
Tools-Advanced Editing-Forms-Text field tool
با کليک برروي کادر فعال شده پنجره text field properties ظاهر ميشود که ميتوانيد از منوي Format براحتي فرمت را از date به none تغيير دهيد.
تشکر کنندگان: uxmal09 ، Hmax ، nayereh ، ARazmi ، Masoudpish ، bahar23

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان