کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ترجمه رسمی مدارک، دارالترجمه و ...
(2011-09-15 ساعت 11:42)omidooo نوشته:  
(2011-09-15 ساعت 00:54)imanmamad نوشته:  
(2011-09-15 ساعت 00:42)amir53 نوشته:  دوستان سلام
من شناسنامه بچه هام را ترجمه کردم که در آبان 79 به دنیا آمده است دارلترجمه 24 اکتبر ترجمه کرده و گذرنامه 23 اکتبر ثبت کرده الان با مشکل رو به رو شدم . به دارالترجمه زنگ زدم گفتند ما بر اساس تقویم وزارت خارجه عمل کردیم حال نمی دانم چه کار کنم . آیا می توانم پاسپورت جدیدرا بر اساس این تاریخ بگیرم .
به نظر من که ایرادی نداره.هنگام مصاحبه به کارمند سفارت توضیح بدین

دوست عزيز اگه من جاي شما بودم يه بار ديگه مدرك رو با تاريخ درست ترجمه ميكردم
و ديگه نماز شك دار نميخوندم.
موفق باشيد

سوالم را درست مطرح نکردم . من ویزا را بر اساس پاسپورت گرفتم و گرین کارت بر اساس شناسنامه صادر شده است و دارالترجمه بیان کرده که تاریخی که من ترجمه کردم درست بوده و آن سال کبیثه بوده است . مشکل این است که دسترسی به گذرنامه ندارم که سوال کنم آیا اداره گذرنامه بر اساس تاریخ میلادی که ما می دهیم پاسپورت می دهد یا بر اساس تقویم خودش . 2- آیا تقویم اداره گذرنامه با تقویم امور خارجه فرق داره یا خیر ؟ به هر حال برای گرفتن سوشیال یک جوری باید مشکل را حل کنم ؟ با تشکر از همه عزیزان
الهی به ما آن ده که آن به .
تشکر کنندگان: arman_m
سلام
من 3 تا سئوال دارم.ممنون ميشم اگه راهنمايي كنيد:
1- تو پكيج كه از سايت سفارت گرفتم نوشته آخرين مدرك تحصيلي نفر(متقاضي) اصلي .سئوال اينجاست مدرك تحصيلي همسرم احتياج نيست بفرستم؟
2- ليسانس رو بفرستم كافيه يا ديپلم هم بفرستم؟
3 - من سربازيم رو خريدم.تو فرمها هم طبيعتاً نوشتم كه سربازي نرفتم.حالا بايد كارت سربازيمو ترجمه كنم بفرستم؟نميگن تو كه گفتي نرفتي اين كارت چيه اون وقت؟
شماره کیس : 2012AS00008XXX
تاریخ رویت قبولی در سایت : اواخر جولای 2011
تاریخ ارسال فرمهای سری اول : اوايل آگوست 2011
کنسولگری: آنکارا
تاريخ كارنت: اکتبر 2011
تاریخ مصاحبه: نوامبر 2011
تاريخ كليرنس: دسامبر 2011 Smile
تاریخ دریافت ویزا: فوريه 2012
تاریخ ورود به آمریکا : April 2013
تاریخ دریافت گرین کارت : May 2013
تشکر کنندگان:
با سلام خدمت همگی دوستان
من یه چند تا سوال داشتم و خواستم اینجا از دوستام بپرسم جواب کاملا صحیح رو دریافت کنم.
مهر وزارت خارجه برای چه مدارکی(شناسنامه،کارت ملی،خدمت،مدارک تحصیلی،ریز نمرات،سند ازدواج،سند ملکی )موردنیاز هست؟
مهر دادگستری برای چه مدارکی مورد نیاز هست؟
کدامیک از مدارک ایندو را نمی خوان؟
فکر میکنم اگه یه جواب دقیق برای تک تک مدارک نوشته شه به سوالات خیلی از عزیزان پاسخ داده میشه!!
و اینکه دو سری ترجمه گرفتن دقیقا به چه علتی هست؟
ممنون میشم عزیزانی که اطلاعات دقیقی دارند به این سوال جواب دهند
به امید پیروزی همه دوستان
شماره کیس: 2012As054XXX
رویت قبولی:16july
ارسال فرمهای اولیه:27july2011 DHL
کارنت شدن کیس:7aprill
مصاحبه:20june امیدواریم یکضربSadنتیجه آبی شد.
دریافت کلیرنس:31july
دریافت ویزا:15August
ورودبه آمریکا:
دریافت گرین کارت[/u]:
http://mohajersara.com/thread-5157.html
تشکر کنندگان:
(2011-09-19 ساعت 00:39)arman_m نوشته:  با سلام خدمت همگی دوستان
من یه چند تا سوال داشتم و خواستم اینجا از دوستام بپرسم جواب کاملا صحیح رو دریافت کنم.
مهر وزارت خارجه برای چه مدارکی(شناسنامه،کارت ملی،خدمت،مدارک تحصیلی،ریز نمرات،سند ازدواج،سند ملکی )موردنیاز هست؟
فکر میکنم اگه یه جواب دقیق برای تک تک مدارک نوشته شه به سوالات خیلی از عزیزان پاسخ داده میشه!!

سلام دوست گرامي
تا اونجا كه من ميدونم دو مهر رو برا همه مدارك ميخواند.
دو سري ترجمه هم لازم نيست شما ميتونيد يك سري ترجمه و مهمور كنيد بعد كپي هاشو براي سفارت بفرستيد و در روز مصاحبه مدارك اصلي رو به اونا نشون بديد. البته من خودم دو سري ترجمه كردم چرا؟ نميدونم. شايد به اين دليل بوده كه براي داشتن سري دوم فقط بايد هزينه مهرها رو پرداخت مي كردم كه با يه حساب و كتاب ديدم مي ارزه دو نسخه داشته باشم.
یقیــن دارم که ما روزی پــروانه خواهیــم شد. بگذار روزگار هـــر چه میـــخواهد پیــله کنـــد.
[font=Tahoma]زندگی در شیکاگو[/font]
تشکر کنندگان: arman_m ، ali.narooei
(2011-09-19 ساعت 09:15)omidooo نوشته:  

سلام دوست گرامي
تا اونجا كه من ميدونم دو مهر رو برا همه مدارك ميخواند.
دو سري ترجمه هم لازم نيست شما ميتونيد يك سري ترجمه و مهمور كنيد بعد كپي هاشو براي سفارت بفرستيد
دوستان عزیز،لطفا اشتباه نکنید.باید اصل ترجمها را بفرستید نه کپی‌ آنهارا!کپی‌ مدارک همراه با اصل ترجمه.و اصل مدارک را باخود ببرید.البته من هم تصمیم دارم دو سری ترجمه کنم که یک سری که باید ارسال کنم و یک سری هم با خودم میبرم که احیاناً اگر آنهارا گم کرده باشند بگم بفرماییدShy
All documents not in English or Turkish must be accompanied by a certified English Translation
دقت کنید نگفته
copy of certified translation
نگید چرا یکی‌ به ما نگفتSmile

***2012AS16
تاریخ دریافت ویزا:29 March
تاریخ ورود به آمریکا :June 1
تاریخ دریافت گرین کارت : 20 June,Big Grin
تعداد افراد با این کیس:3
تشکر کنندگان: arman_m ، ali.narooei ، aden ، behzad7
با سلام
یه سوال خیلی مهم..لطفا توضیح بدید برای من که دانشجوی فوق و همسرم دانشجوی دکترا است دقیقاً باید ترجمه چه مقاطع تحصیلی رو ببریم؟ یعنی بازم دیپلم و پیشدانشگاهی نیازه؟ اونا رو که وقتی لیسانس قبول میشی ازت میگیرن.دیگه بهمون ندادن.
شماره کیس :2012AS10XXX
کنسولگری: ANKARA
تاریخ مصاحبه:7Dec
کلیر:25 jan

در نبرد بين روزهاي سخت و آدمهاي سخت، روزهاي سخت مي روند و آدمهاي سخت مي مانند
تشکر کنندگان:
(2011-09-19 ساعت 14:11)sima s نوشته:  با سلام
یه سوال خیلی مهم..لطفا توضیح بدید برای من که دانشجوی فوق و همسرم دانشجوی دکترا است دقیقاً باید ترجمه چه مقاطع تحصیلی رو ببریم؟ یعنی بازم دیپلم و پیشدانشگاهی نیازه؟ اونا رو که وقتی لیسانس قبول میشی ازت میگیرن.دیگه بهمون ندادن.
دیپلمتون که باید تو دبیرستان باشه نه دانشگاه.من پزشک هستم ولی‌ دیپلمم را از دبیرستان گرفتم.بقیه دوستان هم که من خوندم همینطور بوده.

***2012AS16

(2011-09-19 ساعت 20:06)javad_2 نوشته:  

سلام دوست عزیز

معمولا مدارک رو با همون مهر مترجم هم ازت قبول میکنن فقط برای اطمینان خودت دادگستری هم اضافه کن ولی امور خارجه نیاز نیست برای هیچ مدرکی

گپی مدارک هم برای ارسال کافی هست و اصل اون رو موقع مصاحبه ببر همرات
(2011-09-15 ساعت 13:50)Mehrafarin نوشته:  مخارج ترجمه مدارک خواهرم 240،000 تومان شد. لیسانس، پیش دانشگاهی، دیپلم، سابقه کار (دو تا) شناسنامه، سوء پیشینه، کارت ملی . دارالترجمه کانون خ فاطمی. تازه هنوز ریزنمراتو ندادیم. همین دارالترجمه دو سه سال پیش تمام مدارک منو با مهر وزارت خارجه و دادگستری 67،000 تومان ترجمه کرد

سلام
من کل ترجمه مدارکم شد 50000 تومان برای دونفر چقدر زیاد شده هزینه خواهرتون من با مدیکال شده اینقدرSmile
سلام
سابقه کار را ترجمه کردن نیازه؟ و اینکه من مطمئن هستم سو پیشینه لازم نیست.
آیا تمام دارالترجمه های رسمی مهر وزارت امور خارجه و دادگستری رو دارن؟

شماره کیس :2012AS10XXX
کنسولگری: ANKARA
تاریخ مصاحبه:7Dec
کلیر:25 jan

در نبرد بين روزهاي سخت و آدمهاي سخت، روزهاي سخت مي روند و آدمهاي سخت مي مانند
تشکر کنندگان: ali.narooei
سلام دوستان من یک سول دارم لطفاً اگرکسی اطلاع داره راهنمایی کنه ، من همسرم پزشک هست و بخاطر تعهدی که به دانشگاه داره باید برابر مدت مدت تحصیلش کار بکنه تا اصل مدرکش رو دانشگاه براش صادر بکنه بنابراین فعلاً نمی تونیم اصل مدرکش رو بگیریم حال سوال من اینه که آیا گواهی موقت ایشون قابل ترجمه هست و برای سفارت قابل قبول هست و این که دانشگاه پشت گواهی موقت ایشون رو برای ترجمه مهر می کند؟؟؟؟
کنسولگری:انکارا
تاریخ مصاحبه: 2012/02/02
نتیجه مصاحبه: برگ آبی
تاریخ دریافت کلیرنس: 2012/5/15

تشکر کنندگان:
(2011-09-20 ساعت 20:15)javad_2 نوشته:  /quote]

سلام

دوست من اونها تمام مدارک رو ترجمه شده ازتون قبول میکنن حتی اگه اون مدارک به زبان انگلیسی باشه فقط باید ترجمه مترجم بشه و مهر مترجم کافیه
دوست عزیز اگر مدرک شما به انگلیسی باشد نیاز به ترجمه نیست این هم رفرنس آن از خود سایت( البته در انکارا .)تصمیم گیری با شماست:
TRANSLATION:All documents not in English or Turkish must be accompanied by a certified English Translation

(2011-09-20 ساعت 22:51)javad_2 نوشته:  
(2011-09-20 ساعت 22:46)kopol نوشته:  سلام دوستان من یک سول دارم لطفاً اگرکسی اطلاع داره راهنمایی کنه ، من همسرم پزشک هست و بخاطر تعهدی که به دانشگاه داره باید برابر مدت مدت تحصیلش کار بکنه تا اصل مدرکش رو دانشگاه براش صادر بکنه بنابراین فعلاً نمی تونیم اصل مدرکش رو بگیریم حال سوال من اینه که آیا گواهی موقت ایشون قابل ترجمه هست و برای سفارت قابل قبول هست و این که دانشگاه پشت گواهی موقت ایشون رو برای ترجمه مهر می کند؟؟؟؟

سلام دوست عزیز

اگر بتونید از دانشگاه گواهی موقت بگیرید به همراه ریز نمرات ترجمه کنید، برای سفارت قابل قبوله ولی گواهی موقت را میدن یا که نه من اطلاع ندارم باید از دانشگاه بپرسید
ریز نمرات را قبل از تمام شدن تعهد نمیدهند و آن را با مدرک میدهند

***2012AS16
تشکر کنندگان:
(2011-09-20 ساعت 23:38)javad_2 نوشته:  
(2011-09-20 ساعت 23:14)cmbt نوشته:  
(2011-09-20 ساعت 20:15)javad_2 نوشته:  /quote]

سلام

دوست من اونها تمام مدارک رو ترجمه شده ازتون قبول میکنن حتی اگه اون مدارک به زبان انگلیسی باشه فقط باید ترجمه مترجم بشه و مهر مترجم کافیه
دوست عزیز اگر مدرک شما به انگلیسی باشد نیاز به ترجمه نیست این هم رفرنس آن از خود سایت( البته در انکارا .)تصمیم گیری با شماست:
TRANSLATION:All documents not in English or Turkish must be accompanied by a certified English Translation
سلام

دوست عزیز معمولا مهر شرکتها به زبان فارسی و همین ایراد ،حتی اگر سربرگها هم لاتین باشه ، از من با ترجمه رسمی خواستن و از بقیه دوستامم هم همینطور ولی این متنی که گذاشتین صحبت شما رو تایید میکنه
اگر کلّ مدرک بخصوص مهر آن لاتین نباشد کاملا حق با شماست.من با این فرض گفتم که کل مدرک لاتین باشد مخصوصا مهر آن که خیلی‌ مهم است

***2012AS16
سلام به همه دوستان عزيز من به مشكلي برخوردم ! ديپلم و پيش دانشگاهي من گم شده و نيستن ~آموزش و پرورش هم المثني نمي دن...ولي گفتن ريز نمرات ميديم و از پتخانه تاييديه تحصيلي بگيريم! گفتن اينا قابل ترجمه هست؟بنظرتون مشكلي پيش نمياد تو مصاحبه ؟در ضمن ليسانس هم دارم ولي اونو گم نكردم

--------------------------------------------------------------------------------
شماره کیس : 2012AS00051XXX
تاریخ رویت قبولی در سایت:15جولای
تاریخ کارنت شدن کیس:10 آوريل
تاریخ دریافت نامه دوم:19 آوريل
[/size]تاریخ مصاحبه: اواسط جون
تاریخ دریافت ویزا:-برك ابي 14 جون-کلیرنس 31 آگوست
تاریخ ورود به آمریکا 1 دسامبر
هزینه ها : 7 تومن عکس+89 تومن دی اچ ال+

تشکر کنندگان:
(2011-09-25 ساعت 12:11)sheida.bvip نوشته:  سلام به همه دوستان عزيز من به مشكلي برخوردم ! ديپلم و پيش دانشگاهي من گم شده و نيستن ~آموزش و پرورش هم المثني نمي دن...ولي گفتن ريز نمرات ميديم و از پتخانه تاييديه تحصيلي بگيريم! گفتن اينا قابل ترجمه هست؟بنظرتون مشكلي پيش نمياد تو مصاحبه ؟در ضمن ليسانس هم دارم ولي اونو گم نكردم

--------------------------------------------------------------------------------

شما چاره ای نداری جز ترجمه لیسانس و تاییدیه تحصیلی ، حتما ترجمه کن .
اگر بتونی نامه ای از جایی بگیری که اینو به جای اصل مدرک دادن بازم خوبه.
در نهایت آفیسر هم می دونه که شما لیسانسو بدون دیپلم نمی تونی بگیری اگه 1درصد هم گفت چرا دوباره مدرک نگرفتی میگی روش نوشته المثنی نمیدن.اصلا نگران نباش اما
1.سعی کن حواست به مدارک مهمت باشه ممکنه نشه جبران کرد.Wink
موفق یاشی
شماره کیس :20125xxx
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:14 Aug
کنسولگری:آنکارا
تاریخ مصاحبه: Nov
تاریخ دریافت ویزا: خدا بخواد قبل از ژانویهBig Grin و خواست Big Grin دسامبر
تاریخ دریافت گرین کارت : 1 ماه پس از ورود
2 نفر
تشکر کنندگان: kopol ، Man ، tamanna ، arman_m
(2011-09-25 ساعت 12:11)sheida.bvip نوشته:  سلام به همه دوستان عزيز من به مشكلي برخوردم ! ديپلم و پيش دانشگاهي من گم شده و نيستن ~آموزش و پرورش هم المثني نمي دن...ولي گفتن ريز نمرات ميديم و از پتخانه تاييديه تحصيلي بگيريم! گفتن اينا قابل ترجمه هست؟بنظرتون مشكلي پيش نمياد تو مصاحبه ؟در ضمن ليسانس هم دارم ولي اونو گم نكردم

خب باز جای شکرش باقیه که لیسانستو گم نکردی با توجه به اینکه آخرین مدرکت لیسانس هست خیلی بهتون گیر نخواهند داد فقط شما می بایست گواهی دیپلم و پیش دانشگاهی و ریز نمرات رو ببرید ترجمه کنید و آنها را ارائه کنید
موفق و پیروز باشید به امید ویزای یکضرب همگی دوستان گل سایت
کنسولگری:انکارا
تاریخ مصاحبه: 2012/02/02
نتیجه مصاحبه: برگ آبی
تاریخ دریافت کلیرنس: 2012/5/15

تشکر کنندگان: outlaw ، Man ، tamanna ، Hediyeh
(2011-09-25 ساعت 12:47)kopol نوشته:  

خب باز جای شکرش باقیه که لیسانستو گم نکردی با توجه به اینکه آخرین مدرکت لیسانس هست خیلی بهتون گیر نخواهند داد فقط شما می بایست گواهی دیپلم و پیش دانشگاهی و ریز نمرات رو ببرید ترجمه کنید و آنها را ارائه کنید
موفق و پیروز باشید به امید ویزای یکضرب همگی دوستان گل سایت

گواهي جي بهم بدن؟ چيزي كه قابل ترجمه باشه يعني معتبر ه ديگه؟فكر كنم همون تاييديه تحصيلي بدن با ريز نمرات! بنظر كافيه!!؟؟
شماره کیس : 2012AS00051XXX
تاریخ رویت قبولی در سایت:15جولای
تاریخ کارنت شدن کیس:10 آوريل
تاریخ دریافت نامه دوم:19 آوريل
[/size]تاریخ مصاحبه: اواسط جون
تاریخ دریافت ویزا:-برك ابي 14 جون-کلیرنس 31 آگوست
تاریخ ورود به آمریکا 1 دسامبر
هزینه ها : 7 تومن عکس+89 تومن دی اچ ال+

تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان