کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سیاتل، ایالت واشنگتن
سلام خدمت دوستان و بزرگواران فعال در تاپیک سیاتل
از دوستانی که آنجا هستند و به قول معروف دیگر سیاتل را خوب می شناسند آیا در باره بازار هنرها و صنایع دستی ایرانی در آنجا مانند خاتم کاری ،مینیاتور،منبت کاری ،مینا کاری و ... کسی اطلاعی دارد یا خیر؟ آیا کسی در این زمینه آنجا فعال هست یا خیر؟
آیا این هنرها اصلا آنجا هست یا نه ؟ و اگر هست آیا بازار این جور کارها آنجا خوب است یا خیر؟
با سپاس از پاسخ دوستان
شماره کیس‎2016as5***‎    تاریخ رویت قبولی:‎19 نوامبر ‎2015‎   کنسولگری: آنكارا  تعداد افراد منظور در کیس :۳   برنده اصلی آقا- سربازی ارت ش    ارسال فرمهای260: 3 دسامبر2015  کارنت شدن کیس:9 فوريه2016   نامه دوم ‎: 22فوريه2016   مديكال: 2آپريل ‎2016‎   مصاحبه: 7 آپريل ۲۰۱۶     نتیجه:AP  آپدیتها: 8آپریل و کلی آپدیت بدرد نخور دیگر از سفارت ،آپديت سيس براي نفر اول و دوم و دو خطي شدن 3 آگست ،  8 آگست or کلیر:به خواست خدا 9 آگست  دریافت ویزا: 18 آگست  ورود به آمریکا:14 سپتامبر ‎  دریافت گرین کارت:    
پاسخ
تشکر کنندگان: taherifar
Wink 
ایکاش معنای گرفتاری را آنطور که باید درک میکردید و توقعتان از آدمها به اندازه‌ای بود که برایشان مقدور است.
به طور یقین جواد عزیز بیشتر از بنده وقت آزاد داشتند و همانند بنده موقعیت شغلیشان با کمکهای اینچنینی به شما به مخاطره نمی‌افتاد. بنده فقط برای همان روز اول ۱۰ روز تمام اضافه کاری کردم تا بتوانم جبران تأخیری را بکنم که نباید در تحویل فاز یک پروژه پیش می‌آمد! کاش توقعتان بیجا نبود!
کاش بجای بدگویی کردن از بنده در غیابم در حضور همین دوستان موجبات دلخوری بنده را فراهم نمیکردید.
نه نیازی به تشکر دارم و نه نیازی به عذرخواهی!
اینجا برای همین دوستان مینویسم که میدانم خیلی‌هاشان همانطور که بارها به خودم گفته‌اند از راهنماییهای بنده استفاده کرده‌اند و آنها که متوجه شدند منظور شما از «افراد یکی دو روز اول» کیست، با این گویش شما روی از حقیقت برنمیگردانند.
بهتر دانستم بقیه کاربران گرامی مهاجرسرا و خوانندگان این تاپیک هم این حقیر را بهتر بشناسند و گول هزاران پستی که اینجا گذاشته‌ام را نخورند و از کمکها و راهنماییهای بنده چه در این فروم و چه در پیام خصوصی روی بنده حسابی باز نکنند که من یک ایرانی دورو هستم که از دور دل میبرم و از نزدیک زهله. شاید اینگونه اگر بین دوستان کسی باشد که چون شما چنین اندیشه‌ای در سر داشته باشد همان بهتر که قبل از آمدن امید از بنده بریده و نه خود گرفتار شوند و نه بنده را هدف حملات لفظی آزار دهنده قرار دهند.

بدرود
امیر مهاجر
[/quote]

امیر جان خیلی آقایی...
شاید منم یه روز مزاحم تو شدم اما نه با این شدت Wink  Smile  Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: makf1365 ، سیاتل آبی ، امیر مهاجر
سلام
دوستان 1ماه اومدم شیکاگو برنده گرین کارت 24 ساله مجرد
هوای شیکاگو زده تو برجکم بدجور یعنی برجکمون چون یه همخونه اقا هم دارم که باهم اومدیم.دنبال ی جایی با هوای بهتر به سیاتل رسیدم که بشتر ساکنیم امریکایی داشته باشه و بشه درس خوند چون اولویت اولم درس خوندنه و در کنارش یه کاری ک بتونم هزینه هامو پرداخت کنم.زبانم در حدیه ک تقریبا کارامو اینجا راه میندازه.اما سوالاتی ک دارم یکی اینگه اگه گروهی هست تو تلگرام به من پیام خصوصی بدید
2.یکی راجع به اب هوای سیاتل یکم توضیح بده اینکه چه ماه هایی بارون میاد؟هواش شرجی میشه؟
3.خودم تو ایران تو بورس کار میکردم ممنون میشم اگه کسی اینجا هست تجربه معامله در بورس امریکا رو داره خصوصی بگه
4.کسی هست همخونه بخواد یکی دو ماه اینده؟
پاسخ
تشکر کنندگان: free pigeon
(2016-05-13 ساعت 08:42)Pigeon نوشته:  
(2016-05-03 ساعت 11:54)alborz3718 نوشته:  سلام خدمت دوستان و بزرگواران فعال در تاپیک سیاتل
از دوستانی که آنجا هستند و به قول معروف دیگر سیاتل را خوب می شناسند آیا در باره بازار هنرها و صنایع دستی ایرانی در آنجا مانند خاتم کاری ،مینیاتور،منبت کاری ،مینا کاری و ... کسی اطلاعی دارد یا خیر؟ آیا کسی در این زمینه آنجا فعال هست یا خیر؟
آیا این هنرها اصلا آنجا هست یا نه ؟ و اگر هست آیا بازار این جور کارها آنجا خوب است یا خیر؟
با سپاس از پاسخ دوستان

عرض کنم خدمت شما که این موارد رو شما میتوانید گوگل کنید در مورد بازار کارشان در سیاتل. چون هر کسی یک تخصصی داره. مثلا من تفاوت این هنرهایی رو که گفتید اصلا نمیدونم چیه
پس بهترین کار برای شما این است که در مورد بازار کارشان در سیاتل گوگل کنید. صد در صد به نتیجه میرسید

سلام دوست عزيز ممنون از پاسختان
فرض بر اينكه يك ايراني تفاوت هنرهاي دستي ايراني را خيلي نداند. آيا شما كه ساكن سياتل هستيد اصلا تا بحال هنرهاي دستي ايراني را در بازارها يا نمايشگاههاي آنجا ديده ايد يا اينكه آنجا اصلا هنرهاي دستي پيدا نميشود؟
ممنون از پاسختان
شماره کیس‎2016as5***‎    تاریخ رویت قبولی:‎19 نوامبر ‎2015‎   کنسولگری: آنكارا  تعداد افراد منظور در کیس :۳   برنده اصلی آقا- سربازی ارت ش    ارسال فرمهای260: 3 دسامبر2015  کارنت شدن کیس:9 فوريه2016   نامه دوم ‎: 22فوريه2016   مديكال: 2آپريل ‎2016‎   مصاحبه: 7 آپريل ۲۰۱۶     نتیجه:AP  آپدیتها: 8آپریل و کلی آپدیت بدرد نخور دیگر از سفارت ،آپديت سيس براي نفر اول و دوم و دو خطي شدن 3 آگست ،  8 آگست or کلیر:به خواست خدا 9 آگست  دریافت ویزا: 18 آگست  ورود به آمریکا:14 سپتامبر ‎  دریافت گرین کارت:    
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-05-13 ساعت 08:15)mk5800 نوشته:  سلام
دوستان 1ماه اومدم شیکاگو برنده گرین کارت 24 ساله مجرد
هوای شیکاگو زده تو برجکم بدجور یعنی برجکمون چون یه همخونه اقا هم دارم که باهم اومدیم.دنبال ی جایی با هوای بهتر به سیاتل رسیدم که بشتر ساکنیم آمریکایی داشته باشه و بشه درس خوند چون اولویت اولم درس خوندنه و در کنارش یه کاری ک بتونم هزینه هامو پرداخت کنم.زبانم در حدیه ک تقریبا کارامو اینجا راه میندازه.اما سوالاتی ک دارم یکی اینگه اگه گروهی هست تو تلگرام به من پیام خصوصی بدید
2.یکی راجع به اب هوای سیاتل یکم توضیح بده اینکه چه ماه هایی بارون میاد؟هواش شرجی میشه؟
3.خودم تو ایران تو بورس کار میکردم ممنون میشم اگه کسی اینجا هست تجربه معامله در بورس آمریکا رو داره خصوصی بگه
4.کسی هست همخونه بخواد یکی دو ماه اینده؟

سلام دوست عزیز. در مورد آب و هوای اینجا تجربه 8 ماهه خودم رو میگم. از حدود نوامبر فصل بارانی سیاتل شروع میشه و حدود مارچ کمتر میشه.به جرات میتونم بگم که تو 6-7 ماه پاییز زمستون اینجا، کمتر از یک ماه افتاب بود. حتی الان هم که بهاره بیشتر روزا ابریه.اگر افتاب دوست هستین که این یکم مشکلزاست، اما اگه نه باید بگم اب و هوای معتدل گاهی سرد داره. اما در مورد بورس هیچ نظری ندارم.اما خود من هم در زیمنه مالی کار میکردم ایران و اینجا هنوز موفق نشدم کاری مرتبط گیر بیارم فقط و فقط بدلیل زبان.پس فقط دنبال بهبود زبانتون باشین و تنها راهشم ارتباطاتتون هست.موفق باشین
پاسخ
تشکر کنندگان: قصه گو ، taherifar ، ELNAZ21 ، copol
(2016-05-13 ساعت 22:01)alborz3718 نوشته:  
(2016-05-13 ساعت 08:42)Pigeon نوشته:  
(2016-05-03 ساعت 11:54)alborz3718 نوشته:  سلام خدمت دوستان و بزرگواران فعال در تاپیک سیاتل
با سپاس از پاسخ دوستان

عرض کنم خدمت شما که این موارد رو شما میتوانید گوگل کنید در مورد بازار کارشان در سیاتل. چون هر کسی یک تخصصی داره. مثلا من تفاوت این هنرهایی رو که گفتید اصلا نمیدونم چیه
پس بهترین کار برای شما این است که در مورد بازار کارشان در سیاتل گوگل کنید. صد در صد به نتیجه میرسید

فرض بر اينكه يك ايراني تفاوت هنرهاي دستي ايراني را خيلي نداند. آيا شما كه ساكن سياتل هستيد اصلا تا بحال هنرهاي دستي ايراني را در بازارها يا نمايشگاههاي آنجا ديده ايد يا اينكه آنجا اصلا هنرهاي دستي پيدا نميشود؟
ممنون از پاسختان

سلام دوست عزیز. من خیلی وقت نیست اینجا ساکن هستم. اما محدوده ای هم که ندیدم تا حالا مغازه ایرانی برای صنایع دستی ندیدم. اما فکر میکنم طرفدار زیاد داشته باشه. واقعیتش اینه که هنر ایرانیا رو امریکایها ندارن. حتی میتونین تو پخت شیرینا و تزیین دسته گلهاشون هم اینو ببینین. حتی اگر خبره این کار باشین اینجا درامد خوبی میتونه داشته باشه.
پاسخ
تشکر کنندگان: alborz3718 ، taherifar
سلام
از دوستانی که تازه وارد ایالت واشنگتن شدند و کسانی که به کار ساخت فنس علاقه دارن با ایمیل زیر در تماس باشید:
farshad.varaste@gmail.com
پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017 ، copol
(2016-05-27 ساعت 04:01)free pigeon نوشته:  
(2016-05-13 ساعت 22:01)alborz3718 نوشته:  
(2016-05-13 ساعت 08:42)Pigeon نوشته:  عرض کنم خدمت شما که این موارد رو شما میتوانید گوگل کنید در مورد بازار کارشان در سیاتل. چون هر کسی یک تخصصی داره. مثلا من تفاوت این هنرهایی رو که گفتید اصلا نمیدونم چیه

فرض بر اينكه يك ايراني تفاوت هنرهاي دستي ايراني را خيلي نداند. آيا  شما كه ساكن سياتل هستيد اصلا تا بحال هنرهاي دستي ايراني را در بازارها يا نمايشگاههاي آنجا ديده ايد يا اينكه آنجا اصلا هنرهاي دستي پيدا نميشود؟
ممنون از پاسختان

سلام دوست عزیز. من خیلی وقت نیست اینجا ساکن هستم. اما محدوده ای هم که ندیدم تا حالا مغازه ایرانی برای صنایع دستی ندیدم. اما فکر میکنم طرفدار زیاد داشته باشه. واقعیتش اینه که هنر ایرانیا رو آمریکایها ندارن. حتی میتونین تو پخت شیرینا و تزیین دسته گلهاشون هم اینو ببینین. حتی اگر خبره این کار باشین اینجا درامد خوبی میتونه داشته باشه.
دوست عزیز از اینکه وقت گذاشتید و صبورانه به سوالم پاسخ دادید از شما سپاسگزارم
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان کسی هست که دنبال یک همخونه باشه؟

پاسخ
تشکر کنندگان:
من برگشتم
دلیل این غیبت طولانی مشکلتت مهرارسرا بود چون زبان انگلیسی رو ساپورت نمیکرد و اکانتمن رویانگلیسیتنظیم شده بود
Case No:2015AS2000
Ds260:23may2014
Second update: 15 Aug 2014
Interview:Ankara 20 Oct 2014
کلیرشده در تاریخ 30/January 2015
seattle 13/07/2015
از پاسخ دادن به سوالات شما شدیدا کیف میکنیم

مدارک پستی آنکارا
نرخنامه مترجم رسمی
تمکن مالی بانک ملی
پاسخ
تشکر کنندگان: غنچه ، ali.b ، tabim4 ، taherifar ، abonayer ، قصه گو ، lighthouse ، AlireZaz
(2016-06-04 ساعت 03:37)reza.aa نوشته:  من برگشتم
دلیل این غیبت طولانی مشکلتت مهرارسرا بود چون زبان انگلیسی رو ساپورت نمیکرد و اکانتمن رویانگلیسیتنظیم شده بود

خوش اومدی داشتیم نگران می شدیم
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان عزيز سلام ، من الان چند ماهي هست كه تو كاليفرنيا هستم ولي احتمال داره بنا به دلايلي به سياتل نقل مكان كنم ، كسي خبر از اوضاع كالج هاي اونجا داره كه ايا بايد يك سال براي اين استيت شدن صبر كرد يا قوانينش با كاليفرنيا فرق داره؟( منظورم كالج كرديتي هست)
سوال ديگه اينكه ايا با گواهينامه كاليفرنيا ميشه اونجا هم رانندگي كرد يا بايد باز امتحان بدم؟
F2A# ارسال اوليه مدارك  Nov.25.2013 #اپرو feb.12.2014 #ارسال مدارك به nvc و تكميل فرمها may.13.2015 #دريافت نقص مدرك و فرستادن دوباره مدارك July.27.2015 #تكميل پرونده AUG.21.2015 #مصاحبه اواخر سپتامبر- ابوظبی
ويزاي يك ضربsep.20.2015Cool
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان من از برندگان 2016 هستم. دوستان با تجربه به من کمک کنن، ممنون میشم.
من میخواستم برای سپتامبر یلیط بگیرم برای سیاتل با ترکیش. البته خوب چیکار کنم 2 استاب زورکی خواهم داشت. یکی تو استانبول که 9 ساعت استاپ داره و دومی تو شیکاگو که اونجا هم 2.5 ساعت استاپ داره. اما سوالهام:
1- اینکه آیا تو شیکاگو من چمدونهامو تحویل میگرم ؟(البته خود شرکت ترکیش میگه نه نمیگیری تو سیاتل تحویل میگری ولی خوب من به حرفشون اعتماد ندارم)
2- آیا من افسر مهاجرت رو تو شیکاگو میبینم یا به عبارتی کارهای مهاجرتیم تو شیکاگو انجام میشه یا سیاتل؟ (خودم به شدت اصرار دارم تو سیاتل کاهای مهاجرتیمو انجام بدم)
Case number : 2***‎
Interview: ‎17 November‎
Abu ‎Dhabi‎
Up ‎dates:18 November‎
Ceac ‎update: 09 December,25 ‎January‎,1 April, 21 April
clear: 24 April

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-06-07 ساعت 21:53)amir2016 نوشته:  سلام دوستان من از برندگان 2016 هستم. دوستان با تجربه به من کمک کنن، ممنون میشم.
من میخواستم برای سپتامبر یلیط بگیرم برای سیاتل با ترکیش. البته خوب چیکار کنم 2 استاب زورکی خواهم داشت. یکی تو استانبول که 9 ساعت استاپ داره و دومی تو شیکاگو که اونجا هم 2.5 ساعت استاپ داره. اما سوالهام:
1- اینکه آیا تو شیکاگو من چمدونهامو تحویل میگرم ؟(البته خود شرکت ترکیش میگه نه نمیگیری تو سیاتل تحویل میگری ولی خوب من به حرفشون اعتماد ندارم)
2- آیا من افسر مهاجرت رو تو شیکاگو میبینم یا به عبارتی کارهای مهاجرتیم تو شیکاگو انجام میشه یا سیاتل؟ (خودم به شدت اصرار دارم تو سیاتل کاهای مهاجرتیمو انجام بدم)

چمدونها رو تو شیکاگو تحویل میگیری و افیسر اداره مهاجرت هم تو شیکاگو میبینی‌. برای اینکه این کارا رو تو سیاتل انجام بدی باید اولین جایی که توی آمریکا از هواپیما پیاده میشی‌ سیاتل باشه. مثلا با پرواز امارات که مستقیم از دوبی‌ میاد سیاتل.
شماره کیس: 2013AS000082XX - کنسولگری: ابوظبی - مصاحبه : 10 June - کلیر شدن: 14 August -مقصد: Seattle
پاسخ
تشکر کنندگان: behjan ، amir2016
(2016-06-06 ساعت 05:22)vania77 نوشته:  دوستان عزيز سلام ، من الان چند ماهي هست كه تو كاليفرنيا هستم ولي احتمال داره بنا به دلايلي به سياتل نقل مكان كنم ، كسي خبر از اوضاع كالج هاي اونجا داره كه ايا بايد يك سال براي اين استيت شدن صبر كرد يا قوانينش با كاليفرنيا فرق داره؟( منظورم كالج كرديتي هست)
سوال ديگه اينكه ايا با گواهينامه كاليفرنيا ميشه اونجا هم رانندگي كرد يا بايد باز امتحان بدم؟

گواهینامه رانندگی در کمتر از نیم ساعت با پرداخت 90 دلار ناقابل به گواهینامه واشینگتن تبدیل میشود! تنها بینایی سنجی انجام میشود
پاسخ
تشکر کنندگان: vania77

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان