کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سیاتل، ایالت واشنگتن
پیشاپیش واقعا خیلییی ممنون از لطف همگی شما سروران که کمک زیادی واسه دغدغه های افرادی هستید که در راه مهاجرت هستند....
پاسخ
تشکر کنندگان: humsun ، Reza Smart
(2016-12-11 ساعت 00:15)MahmoudTouyserkani نوشته:  پیشاپیش واقعا خیلییی ممنون از لطف همگی شما سروران که کمک زیادی واسه دغدغه های افرادی هستید که در راه مهاجرت هستند....

با سلام و خوش آمد گویی به شما دوست عزیز در رابطه با رانندگی پایه یک باید به شما پیشنهاد کنم اگر تازه به امریکا مهاجرت کرده اید اول گواهینامه شهری خود رابگیرید و بعد از مدتی که تشخیص دادید برای مسیر یابی مشکلی ندارید میتوانید برای گواهینامه اصطلاحا cdla اقدام کنید و بنده حتما از تجربه های قبلی خودم با شما صحبت خواهم کرد پس بدون عجله به dmv بروید و کتابچه مرتبط به cdla رابگیرید و مطالعه کنید.
پاسخ
تشکر کنندگان: copol ، MahmoudTouyserkani ، dv2017 ، pishtaz611 ، soruosh
سلام دوستان
حداقل سن برای گرفتن گواهینامه رانندگی در ایالت واشنگتن چقدر است؟
ممنون و سپاسگزارم بابت پاسخگویی شما
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوست عزیز مهاجر سرایی و بسیار ممنونم از پاسختون...
من فعلا در مرحله انتخاب ایالت و شهر مناسب شرایط خودم هستم...
تا اینجای کار تمام تاپیک های مهاجرسرا درمورد ایالتهای مختلف رو خوندم و تنها شهری که نظرمو به خودش خیلی جلب کرده سیاتله و البته در مراحل بعد و با اختلاف خیلی کم بعضی شهرهای دیگه هم هست که برای انتخاب نهاییم شهری میرم که بتونم کار مرتبط با حرفه ام رو پیدا کنم ولی اینقدر دلم با سیاتله که همش دعا میکنم بازار کار واسه رانندگی (چه شهری با ون و کامیونت یا بین شهری با کامیون و تریلی) در سیاتل فراوان و پایه حقوق اینگونه مشاغل به نسبت ایالتهای دیگه بالاتر باشد...

من تازه با این سایت آشنا شده ام و هنوز نمیتونم درست از تمام امکاناتش استفاده کنم، لطفا هر کس هر چی در این رابطه میدونه و اطلاعاتی دارد همینجا بهم بگه...
واقعا از همتون ممنونم.
پاسخ
تشکر کنندگان: pishtaz611
من خودم قصدم اینه به محض ورود به سیاتل ( البته اگه قسمت ما هم بشه) در ابتدا کارهای مربوط به سوشیال نامبر، حساب بانکی، پیدا کردن منزل مناسب و انجام کلیه کارهای اولیه مربوط به ورودمون را انجام بدم... سپس دنبال گواهینامه عادی رانندگی و دنبال یه کار جنرال واسه داشتن درامدی حداقلی که بنا نباشه خیلی از جیب بخوریم... حدود 6 ماه تا 1 سال که زبانمون قویتر بشه و با محیط و فرهنگ بیشتر آشنا بشیم و بعد اقدام برای CDL-A کنم و...

ولی بعد از همه اینها آیا کار مناسب با درآمد خوب (به نسبت ایالات دیگه برای شغل رانندگی) در سیاتل هست؟ چون من هیچ کار دیگه ای یاد ندارم و مدرکی هم ندارم! (دیپلم ریاضیم)
پاسخ
و کارها
و پیشنها کارها
برای رانندگی
به چه شکل هست؟
بیشتر چه کارهایی را پوشش میدهند؟
با توجه به داشتن زن و دو فرزند، طوری هست که تا قبل از شب کارم تموم بشه و در خانه باشم و...
و هر چیز دیگه ای که به نظر شما دوستای گلم میرسه و لازم میدونید بگید تا از آنها اطلاع داشته باشم...
باز هم ممنون و آرزوی بهترینها رو واسه همه دارم...
پاسخ
سلام
من 20 سالمه و میخوام به آمریکا مهاجرت کنم به احتمال زیاد به کالیفرنیا.
میخواستم وضعیت کار شبانه اونجا چجوریه؟ مثل خوانندگی در کافه بارها به سبک متال و راک
چون کار من نوازندگی کیتار سبک متاله
کاری پیدا میشه واسه من اونجا؟ درآمدش چجوریه؟
ممنون میشم از راهنماییتون
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام خدمت دوستان من ۱سال هست در ایالت تنسی هستم وقصد دارم به سیاتل برم لطفا اگر امکانش هست راهنمایی کنین کدوم منطقه واسه زندگی خوبه واز چه سایتی میشه واسه خونه چک کرد خیلی ممنون
پاسخ
سلام مجدد، با عرض معذرت علت طرح مختلف سوالاتم و تکرار مکررات اینه که یک جواب که حداقل نصفه دغدغه های ذهنی منو ازبین ببره نمیبینم و همه بطور کلی و روتین هست و اینکه تنها جایی که احساس میکنم به بهترین پاسخ میرسم اینجاست...
لطفا هر کس هر چی در رابطه با شغل رانندگی (اوبر، لیفت، تاکسی، شرکتهای پستی، پخش لوازم یا مواد غذایی، وانت، کامیونت و کامیون، و هر کاری که داخل محیط شهری و حومه باشد و قبل از تاریکی هوا روز کاریم تموم شه) میدونه و اطلاعاتی دارد همینجا بهم بگه...
من هیچ حرفه ای غیر از رانندگی یاد ندارم و دیپلم ریاضیم و هیچ کار تخصصی نمیتونم انجام بدم...
واقعا از همتون ممنونم.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-12-16 ساعت 17:16)MahmoudTouyserkani نوشته:  سلام مجدد، با عرض معذرت علت طرح مختلف سوالاتم و تکرار مکررات اینه که یک جواب که حداقل نصفه دغدغه های ذهنی منو ازبین ببره نمیبینم و همه بطور کلی و روتین هست و اینکه تنها جایی که احساس میکنم به بهترین پاسخ میرسم اینجاست...
لطفا هر کس هر چی در رابطه با شغل رانندگی (اوبر، لیفت، تاکسی، شرکتهای پستی، پخش لوازم یا مواد غذایی، وانت، کامیونت و کامیون، و هر کاری که داخل محیط شهری و حومه باشد و قبل از تاریکی هوا روز کاریم تموم شه) میدونه و اطلاعاتی دارد همینجا بهم بگه...
من هیچ حرفه ای غیر از رانندگی یاد ندارم و دیپلم ریاضیم و هیچ کار تخصصی نمیتونم انجام بدم...
واقعا از همتون ممنونم.

سلام دوست عزیز ،اینطور که من میبینم اینجا در لس آنجلس اکثر جوانها و یا سنهای بالاتر تو کار دلیوری هستند اکثرا برای رستورانها کار میکنند، یا با سیستم اوبر کار میکنند البته برای اوبر باید یکسال از تاریخ گواهینامتون گذشته باشه، من هم لیسانس زبان فرانسه دارم ولی الان تو یک رستوران کمک آشپز هستم، نترسید از یک کار ساده شروع میکنید تا سرفرصت به کارخودتون مشغول بشید موفق باشید
کیس نامبر-دوهزاروششصدو...تعداد نفرات 2نفر-تاریخ رویت قبولی 1 می-فرستادن فرمها 22 جولای تاریخ کارنت سپتامبر-نامه دوم ۱۲ دسامبر محل مصاحبه ایروان-تاریخ مصاحبه هفته دوم فوریه خودم یکضرب همسرم ap و بالاخره شوهرم بعد از ۸۰ روز کلیر شد.مقصد لس آنجلس،من از چیزی نمیترسم برای هر تغییری آماده ام
پاسخ
تشکر کنندگان: MahmoudTouyserkani ، copol ، pishtaz611 ، sheghi ، melisa ، azerila619
(2016-12-17 ساعت 09:24)behjat نوشته:  
(2016-12-16 ساعت 17:16)MahmoudTouyserkani نوشته:  سلام مجدد، با عرض معذرت علت طرح مختلف سوالاتم و تکرار مکررات اینه که یک جواب که حداقل نصفه دغدغه های ذهنی منو ازبین ببره نمیبینم و همه بطور کلی و روتین هست و اینکه تنها جایی که احساس میکنم به بهترین پاسخ میرسم اینجاست...
واقعا از همتون ممنونم.

سلام دوست عزیز ،اینطور که من میبینم اینجا در لس آنجلس اکثر جوانها و یا سنهای بالاتر تو کار دلیوری هستند اکثرا برای رستورانها کار میکنند، یا با سیستم اوبر کار میکنند البته برای اوبر باید یکسال از تاریخ گواهینامتون گذشته باشه، من هم لیسانس زبان فرانسه دارم ولی الان تو یک رستوران کمک آشپز هستم، نترسید از یک کار ساده شروع میکنید تا سرفرصت به کارخودتون مشغول بشید موفق باشید
سلام و خیلی ممنون از پاسختون،
از دوستان دیگر هم خواهش دارم هرکس، هر چقدر در رابطه با سوالم میدونه دریغ نکنه و همینجا اطلاعات و توضیحاتش رو بذاره که واسه من نظر تک تک شما عزیزان بسیار مهم و لازمه، هر چند که شاید از لحاظ خودتون پیش و پا افتاده و سطحی باشه ولی من مشتاق خوندن نظرات همگی شما دوستانم...
با تشکر.
پاسخ
تشکر کنندگان: behjat ، pishtaz611
(2016-12-14 ساعت 18:52)abonayer نوشته:  
(2016-12-11 ساعت 00:15)MahmoudTouyserkani نوشته:  پیشاپیش واقعا خیلییی ممنون از لطف همگی شما سروران که کمک زیادی واسه دغدغه های افرادی هستید که در راه مهاجرت هستند....

با سلام و خوش آمد گویی به شما دوست عزیز در رابطه با رانندگی پایه یک باید به شما پیشنهاد کنم اگر تازه به آمریکا مهاجرت کرده اید اول گواهینامه   شهری خود رابگیرید و بعد از مدتی که تشخیص دادید برای مسیر یابی مشکلی ندارید میتوانید برای گواهینامه اصطلاحا cdla اقدام کنید و بنده حتما از تجربه های قبلی خودم با شما صحبت خواهم کرد پس بدون عجله به dmv بروید و کتابچه مرتبط به cdla رابگیرید و مطالعه کنید.

سلام دوست گرامی،
آیا امکانش هست از تجربه های قبلی خودتون توضیحی بدید؟
شاید نکته و راهنمایی واسه من و یا خیلی افراد دیگر در این راه بود...
از این همه لطف و عنایت شما و سایر دوستان در مهاجرسرا سپاسگزارم و خوشحالم که با این جمع مهربان آشنا شدم و امیدوارم یک روز هم من در کنار شما دوستان بتونم گوشه ای از دغدغه عزیزان دیگری که پا در راه مهاجرت گذاشته اند را برطرف کنم و شاید کوچکترین کمکی واسه آنها باشم.
پاسخ
(2016-12-17 ساعت 09:53)MahmoudTouyserkani نوشته:  
(2016-12-14 ساعت 18:52)abonayer نوشته:  

با سلام و خوش آمد گویی به شما دوست عزیز در رابطه با رانندگی پایه یک باید به شما پیشنهاد کنم اگر تازه به آمریکا مهاجرت کرده اید اول گواهینامه   شهری خود رابگیرید و بعد از مدتی که تشخیص دادید برای مسیر یابی مشکلی ندارید میتوانید برای گواهینامه اصطلاحا cdla اقدام کنید و بنده حتما از تجربه های قبلی خودم با شما صحبت خواهم کرد پس بدون عجله به dmv بروید و کتابچه مرتبط به cdla رابگیرید و مطالعه کنید.

سلام دوست گرامی،
آیا امکانش هست از تجربه های قبلی خودتون توضیحی بدید؟
شاید نکته و راهنمایی واسه من و یا خیلی افراد دیگر در این راه بود...
از این همه لطف و عنایت شما و سایر دوستان در مهاجرسرا سپاسگزارم و خوشحالم که با این جمع مهربان آشنا شدم و امیدوارم یک روز هم من در کنار شما دوستان بتونم گوشه ای از دغدغه عزیزان دیگری که پا در راه مهاجرت گذاشته اند را برطرف کنم و شاید کوچکترین کمکی واسه آنها باشم.
سلام دوست عزیز شما برای گرفتن گواهینامه cdlaمیتوانید از کمپانی های بزرگ درخواست کنید و هزینه آموزش شما را تقبل میکنند و در عوض شما بسته به سیاست آن کمپانی باید مدتی برای خود آنها کار کنید ولی این تغییر پذیر میباشد ولی اینکه به شما کار داخل ایالت پیشنهاد کنند بنده اطلاعی ندارم.
پاسخ
تشکر کنندگان: copol ، dv2017 ، MahmoudTouyserkani
سلام دوستان
کسی اینجا هست که تو شرکت بویینگ کار کرده باشه یا در حال حاضر اونجا مشغول باشه
ممنون

پاسخ
سلام،
کسی از شرایط کار در اوبر خبر داره؟
یعنی بصورت استخدامی هست و راننده به ازاء مدت زمان مشخصی که باید آماده و در حال کار باشه از شرکت پول میگیره؟ و درآمدش ثابته؟
یا بستگی به تعداد مسافراش و کرایه هاش داره و پولی که مسافر میده مستقیم میره به جیب راننده و فقط شرکت سهم (پورسانتش) را میگیره؟ یه چیزی تو مایه های آژانس تاکسی بی سیم ایران...
ساعت کارش و متوسط درآمدش و هر چیزی که باید از یه کار دونست چجور هست؟؟؟
از لطف همگی اعضاء ممنونم...
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان