کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سیاتل، ایالت واشنگتن
سلام مجدد و عرض خسته نباشی و آرزوی بهترینها برای همه هموطنان در سراسر دنیا علی الخصوص شما مهاجر سرایی های عزیز...
در تکمیل سوال قبلم،
اوبر، لیفت و اینجور شرکتها در کدوم ایالتها بیشتر جذب نیروی کار داره و مردم کدام ایالت و شهر بیشتر از اینجور وسائل نقلیه استفاده میکنند؟ (به قول خودمون کاسبی اوبر و لیفت و اینجور چیزا کجا بیشتر از همه سکه هست؟)
همچنین اوضاع اینجور مشاغل در سیاتل و شهرهای اطرافش چگونه هست؟
واقعا از لطف همگی بسیار سپاسگذارم...
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-01-01 ساعت 18:29)MahmoudTouyserkani نوشته:  سلام مجدد و عرض خسته نباشی و آرزوی بهترینها برای همه هموطنان در سراسر دنیا علی الخصوص شما مهاجر سرایی های عزیز...
در تکمیل سوال قبلم،
اوبر، لیفت و اینجور شرکتها در کدوم ایالتها بیشتر جذب نیروی کار داره و مردم کدام ایالت و شهر بیشتر از اینجور وسائل نقلیه استفاده میکنند؟ (به قول خودمون کاسبی اوبر و لیفت و اینجور چیزا کجا بیشتر از همه سکه هست؟)
همچنین اوضاع اینجور مشاغل در سیاتل و شهرهای اطرافش چگونه هست؟
واقعا از لطف همگی بسیار سپاسگذارم...

شما تا قبل از گذشت يكسال از دريافت گواهينامه واشنگتن امكان كاريابي در اوبر نخواهيد داشت. امكان كار بسيار عالي ميباشد كلا هر شهري شلوغتر باشد بهتر ميتوان كار كرد
پاسخ
تشکر کنندگان: MahmoudTouyserkani ، pishtaz611 ، قصه گو
سلام خدمت دوستان عزیز،
راستش یه مدت زیادیه که راجع به ایالتها و شهرهای آمریکا از هر لحاظ که فکرشو کنید تحقیق کردم، و بدون هیچ تعصبی میگم که بین دو شهر گیر کردم که شاید زیاد هم شبیه به هم نباشند ولی جزء بهترین انتخابها برای مهاجرت میتونن باشن...

1)دالاس:
مزایا:
-هزینه زندگی نسبتا ارزان بخصوص اجاره خانه و هزینه سوخت
-آب و هوای تقریبا نزدیک به تهران با رطوبت کمی بیشتر
-جمعیت ایرانی نسبتا زیاد
-جزء شهرهای شلوغ و پرجمعیت با اقتصادی قوی و نیاز زیاد به نیروی کار (هم ساده و هم متخصص)
-نداشتن مالیات ایالتی
معایب:
-وجود زیاد مهاجران غیر قانونی که حاضرند با دستمزد ناچیزی کار کنند که تعدادشون در دالاس زیاده و این باعث میشه که با وجود کارهای زیاد و نیاز به کارگر فراوان پیشنهادهای کارهای ساده کمتر بشه.
-حداقل دستمزد در دالاس بسیار پایین هست و این امر ارزانی و اجاره های پایین را بی معنی میکند.
-حمل و نقل عمومی بسیار ضعیف و نیاز قطعی به خودرو شخصی بدلیل مسافتهای زیاد و پراکندگی شهر
-لهجه ای که به سختی قابل فهم هست.
2)سیاتل:
مزایا:
-نبود مهاجران غیر قانونی و آمار کم تعداد سیاه پوستان و نبود کامل هیسپانیکها که تا حد زیادی امنیت و بازار کارهای ساده به همین دلیل بهتر است
-شهری بندری با موقعیتهای کاری و اقتصادی زیاد، دارای بنگاهها، کارخانه ها و صنایع کوچک و بزرگ متعدد. (اقدام برای گرفتن کارهای ساده معمولا در دو هفته اول موفقیت آمیز است)
-حداقل دستمزد بالا نسبت به بسیاری از ایالتها
-نداشتن مالیات ایالتی و همچنین مالیات فروش بر روی اکثر مواد خوراکی صفر است و ایالت جنوبی آن (اورگن) مالیات فروش ندارد و بدلیل فاصله کم خریدهای با ارزش را میتوان از این ایالت انجام داد.
-پراکندگی کمتر شهر و حمل و نقل عمومی معمولی و به نسبت خوب (در حد شهرهایی مثه نیویورک و شیکاگو و... نیست)
-طبیعتی زیبا و نزدیکی به شهر ونکوور کانادا.
معایب:
-سردی نسبی و بارندگی نسبتا زیاد و هوای ابری و مه آلود که به عقیده بعضی افراد قابل تحمله و هوای دلپذیری را بوجود میاره.
-هزینه زندگی مقدار کمی نسبت به دالاس بالاتره ولی اجاره ها نسبت به دالاس خیلی بالاست و در نگاه اول هر کسی رو به وحشت می اندازه. (ولی با مقایسه درآمد مشاغل و حداقل دستمزدها پی میبرید که انچنان تفاوتی هم باهم ندارند)
-بدلیل کمتر مهاجر پذیر بودن و نا آشنایی افراد با روند کاری مهاجرین ممکن است در بدو ورود مشکلاتی در زمینه اجاره کردن، افتتاح حساب و... بوجود بیاد.
-نبود جمعیت قابل توجه و کامیونیتی ایرانی منسجم برای مرتفع کردن مشکلات مهاجرین تازه وارد.

اگه کسی نکته دیگه ای راجع به این دو شهر میدونه اضافه کنه و اگه قسمتی از مطالبم با واقعیت فاصله داشت اصلاح کنید و همچنین اگه به نظرتون شهر دیگه ای میتونه با این دو سهر رقابت کنه یا به نظر بهتر میاد نام ببرید و یه مقایسه بزارید...
ممنون از همگی شما عزیزان.
پاسخ
تشکر کنندگان: farhhad ، sheghi ، pishtaz611 ، Saeed rezaee ، قصه گو ، tabim4
(2017-01-03 ساعت 20:31)MahmoudTouyserkani نوشته:  سلام خدمت دوستان عزیز،
راستش یه مدت زیادیه که راجع به ایالتها و شهرهای آمریکا از هر لحاظ که فکرشو کنید تحقیق کردم، و بدون هیچ تعصبی میگم که بین دو شهر گیر کردم که شاید زیاد هم شبیه به هم نباشند ولی جزء بهترین انتخابها برای مهاجرت میتونن باشن...

1)دالاس:
مزایا:
-هزینه زندگی نسبتا ارزان بخصوص اجاره خانه و هزینه سوخت
-آب و هوای تقریبا نزدیک به تهران با رطوبت کمی بیشتر
-جمعیت ایرانی نسبتا زیاد
-جزء شهرهای شلوغ و پرجمعیت با اقتصادی قوی و نیاز زیاد به نیروی کار (هم ساده و هم متخصص)
-نداشتن مالیات ایالتی
معایب:
-وجود زیاد مهاجران غیر قانونی که حاضرند با دستمزد ناچیزی کار کنند که تعدادشون در دالاس زیاده و این باعث میشه که با وجود کارهای زیاد و نیاز به کارگر فراوان پیشنهادهای کارهای ساده کمتر بشه.
-حداقل دستمزد در دالاس بسیار پایین هست و این امر ارزانی و اجاره های پایین را بی معنی میکند.
-حمل و نقل عمومی بسیار ضعیف و نیاز قطعی به خودرو شخصی بدلیل مسافتهای زیاد و پراکندگی شهر
-لهجه ای که به سختی قابل فهم هست.
2)سیاتل:
مزایا:
-نبود مهاجران غیر قانونی و آمار کم تعداد سیاه پوستان و نبود کامل هیسپانیکها که تا حد زیادی امنیت و بازار کارهای ساده به همین دلیل بهتر است
-شهری بندری با موقعیتهای کاری و اقتصادی زیاد، دارای بنگاهها، کارخانه ها و صنایع کوچک و بزرگ متعدد. (اقدام برای گرفتن کارهای ساده معمولا در دو هفته اول موفقیت آمیز است)
-حداقل دستمزد بالا نسبت به بسیاری از ایالتها
-نداشتن مالیات ایالتی و همچنین مالیات فروش بر روی اکثر مواد خوراکی صفر است و ایالت جنوبی آن (اورگن) مالیات فروش ندارد و بدلیل فاصله کم خریدهای با ارزش را میتوان از این ایالت انجام داد.
-پراکندگی کمتر شهر و حمل و نقل عمومی معمولی و به نسبت خوب (در حد شهرهایی مثه نیویورک و شیکاگو و... نیست)
-طبیعتی زیبا و نزدیکی به شهر ونکوور کانادا.
معایب:
-سردی نسبی و بارندگی نسبتا زیاد و هوای ابری و مه آلود که به عقیده بعضی افراد قابل تحمله و هوای دلپذیری را بوجود میاره.
-هزینه زندگی مقدار کمی نسبت به دالاس بالاتره ولی اجاره ها نسبت به دالاس خیلی بالاست و در نگاه اول هر کسی رو به وحشت می اندازه. (ولی با مقایسه درآمد مشاغل و حداقل دستمزدها پی میبرید که انچنان تفاوتی هم باهم ندارند)
-بدلیل کمتر مهاجر پذیر بودن و نا آشنایی افراد با روند کاری مهاجرین ممکن است در بدو ورود مشکلاتی در زمینه اجاره کردن، افتتاح حساب و... بوجود بیاد.
-نبود جمعیت قابل توجه و کامیونیتی ایرانی منسجم برای مرتفع کردن مشکلات مهاجرین تازه وارد.

اگه کسی نکته دیگه ای راجع به این دو شهر میدونه اضافه کنه و اگه قسمتی از مطالبم با واقعیت فاصله داشت اصلاح کنید و همچنین اگه به نظرتون شهر دیگه ای میتونه با این دو سهر رقابت کنه یا به نظر بهتر میاد نام ببرید و یه مقایسه بزارید...
ممنون از همگی شما عزیزان.
منم مدت زیادی سرگرم مقایسه بودم،این دو شهر بعلاوه رالی نظر منو جلب کرده،ولی در کل سیاتل رو بهتر از همه میدونم.
2017AS6200
سفارت: آنکارا> ایروان
ارسال فرم: 8May
کارنت: 9March
مصاحبه: 4may
نتیجه: AP
کلیر:15Aug

خوشا راهي! که پايانش تو باشي.

دستانی که به دیگران کمک می کند بهتر از دستانی است که به سمت آسمان دراز می شود.
‎‎
پاسخ
تشکر کنندگان: sheghi ، MahmoudTouyserkani ، pishtaz611 ، قصه گو
واقعا ناراحت ميشم وقتي ميام اينجا و سوْال ها و ابهام هاي شما رو مي خونم در كنار اشتياق و هيجانتون، نمي تونم كمك و راهنمايي كنم،
به طور كلي در مورد حداقل دستمزد اين رو ميگم كه بر اساس هزينه هاي اون ايالت و كسب و كارهاي عمده موجود در ايالت تعيين ميشه. يعني اينكه حداقل دستمزد كه بالا هست اجاره خونه، خورد و خوراك، لباس و لوازم ديگه هم قيمت بالاتري داره،لطفا به اين قضيه كه ميگن خورد و خوراك همه جا يكسانه خيلي اعتماد نكنيد،چون تو يك فروشگاه يكسانه ولي ممكنه اون فروشگاه تو محل زندگي/ شهر شما موجود نباشه.
اجاره خونه و هزينه هاي يوتيليتي شامل برق، آب و فاضلاب، زباله و ... از ساختمون به ساختمون متفاوته، برق براي جايي كه سرده تو زمستون و براي گرماي تابستون، ارزون نيست.
من در مورد كار براي اوبر و ليفت چيزي نميدونم واقعا و حقيقتا روي حرفهاي ديگر هموطنان هم خيلي حساب نميكنم ديگه مگر اينكه از نزديك بشناسمشون و زندگي شون رو ببينم، واقعيت زندگي و كار در بدو ورود براي ما با هر سابقه و سطح تحصيلي كار ساده/ جنرال هست مثل صندوق دار و فروشندگي، تعميركاري، أنبار، data entry و bank teller با زبان خوب، اگر مهندس نرم افزار هستيد، كدينگ عالي و بدون نقص، اطلاعات آكادميك بسيار خوب و زبان هم خوب،
مصاحبه كاري اصولي داره، از يوتيوب ببينيد، همه سؤالها و جواب ها و غيره هست. بدون كوچكترين اشتباه همون طور روتين بايد جواب بدين.
باز هم تاكيد ميكنم تو اين مدت و تا دريافت ويزا، زبان بخونيد و پول جمع كنيد
کیس:2016as1$$(برنده آقاي همسر)،تعداد:٢نفر،ارسال فرم:٢٩مي،سفارت:آنکارا،مصاحبه:٣ نوامبر،وضعيت: AP، آپديتها: ١١ژانويه،٧ مارچ و٩مارچ تبديل به or نَفَر دوم، ٢١ مارچ نَفَر اصلي و تبديل به or ٢٢مارچ،دريافت ايميل كليير ٢٢ مارچ، مديكال مجدد:٢٩مارچ ارسال٣٠،ايشود:٥ آپريل و دريافت پاسها از پست ٦آپريل، ورود به آمریکا (سیاتل):22 جولای
سفرنامه آنکارا
پاسخ
تشکر کنندگان: copol ، dv2017 ، sheghi ، pishtaz611 ، امیر مهاجر ، MahmoudTouyserkani ، قصه گو ، tabim4
سلام دوستان اجاره یک استدیو فلت در بلویو یا کرکلند الان چقدره
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان روزگارتون خوش و خرم باد. ما یه خانواده سه نفره هستیم. خودم فوق لیسانس روان شناس هستم و همسرم مهندس نقشه برداره و دخترم سال آخر دبیرستانه. در مرحله AP هستیم و منتظر لطف خدا برای گرفتن ویزا. یکی از گزینه هام برای اقامت سیاتل و کرکلنده. بالطبع صفحات این تایپیک رو مطالعه کردم حدود 50 صفحه اول و 100 صفحه آخر رو کامل خوندم. اطلاعات خوبی دریافت کردم و آشنایی نسبی پیدا کردم. برای اینکه اطلاعاتم کامل تر بشه از دوستان عزیز سیاتلی چند تا سوال دارم که ممنون میشم جواب بدید. 1_ حداقل دستمزد کارهای جنرال ساعتی چقدر است؟ 2_ در هفته حداکثر چند ساعت می تونیم پر کنیم؟ (چون تو پورتلند می گفتند زیر 40 ساعت کار میدن.) 3_ سطح مدارس و آموزش در مقطع دبیرستان چطوره؟ 4_ اجاره یک آپارتمان 2 خوابه تو یه محیط سالم و امن چقدره؟ البته طبیعتا سوالات زیادی دارم که فعلا بیشتر از این نمی پرسم تا حمل بر بی ادبی نباشه. سپاس فراوان از اینکه به سوالات زیاد من پاسخ خواهید داد. سبز باشید.
کیس نامبر: 2017AS22##
تاریخ رویت قبولی: 3 MAY
اعضای کیس: 3 نفر (برنده اصلی همسرم+ من و دخترم)
تاریخ ارسال فرم260: 14 MAY
آنلاک اول: 20 MAY
آنلاک دوم: 24 MAY
تاریخ کارنت: September
نامه دوم: 20 September
تاریخ مصاحبه: 16 November
نتیجه مصاحبه: AP
محل مصاحبه: آنکارا، تغییر به ابوظبی توسط KCC
در انتظار کلیرنس
ارسال ایمیل به سفارت: 13 April
آپدیت برنده اصلی: 17 April
ارسال ایمیل به سفارت: 21 May
آپدیت برنده اصلی: 30 May
آپدیت برنده اصلی  و دو خطی: 13 Jun
آپدیت کل کیس: 18 Jun
دریافت ایمیل بونافاید: 25 Jun
تمدید مدیکال: 12 Aug
تحویل مدارک به سفارت: 13 Aug
آپدیت ها: 13-14-15 Aug
ایشود: 16 Aug
دریافت ویزا: روز تاریخی و با شکوه 17 آگوست 2017

پاسخ
تشکر کنندگان: AlireZaz ، pishtaz611
دوستان عزیز سیاتلی سلام روز و شب تون بخیر و شادی. از عزیزان سیاتلی کسی به سوالات من پاسخ نمیده؟ البته میدونم که این روزا هوا برفی و سرده و کسی حس و حال نداره. هر موقع گرمتون شد و حس پیدا کردید جواب بدید ممنون میشم. سبز باشید.
در انتظار کلیرنس

پاسخ
تشکر کنندگان: pishtaz611
(2017-01-12 ساعت 00:55)rahghozar نوشته:  سلام دوستان روزگارتون خوش و خرم باد. ما یه خانواده سه نفره هستیم. خودم فوق لیسانس روان شناس هستم و همسرم مهندس نقشه برداره و دخترم سال آخر دبیرستانه. در مرحله AP هستیم و منتظر لطف خدا برای گرفتن ویزا. یکی از گزینه هام برای اقامت سیاتل و کرکلنده. بالطبع صفحات این تایپیک رو مطالعه کردم حدود 50 صفحه اول و 100 صفحه آخر رو کامل خوندم. اطلاعات خوبی دریافت کردم و آشنایی نسبی پیدا کردم. برای اینکه اطلاعاتم کامل تر بشه از دوستان عزیز سیاتلی چند تا سوال دارم که ممنون میشم جواب بدید. 1_ حداقل دستمزد کارهای جنرال ساعتی چقدر است؟ 2_ در هفته حداکثر چند ساعت می تونیم پر کنیم؟ (چون تو پورتلند می گفتند زیر 40 ساعت کار میدن.) 3_ سطح مدارس و آموزش در مقطع دبیرستان چطوره؟ 4_ اجاره یک آپارتمان 2 خوابه تو یه محیط سالم و امن چقدره؟ البته طبیعتا سوالات زیادی دارم که فعلا بیشتر از این نمی پرسم تا حمل بر بی ادبی نباشه. سپاس فراوان از اینکه به سوالات زیاد من پاسخ خواهید داد. سبز باشید.
سلام دوست عزیز :من در حال حاضر سیاتل زندگی نمیکنم و19 ماه که در انتظار کلیر هستم ولی خانواده من در حال حاضر بیش از 4 سال در انجا زندگی میکنند همسر من در مهد کودک کار میکنه از ساعتی 10 دلار و 50سنت شروع بکار کرده شاید در سال جدید 12 دلار بشود شاید؟؟!!!! پسرم چون دانشجو علوم کا مپیوتراست در یکی از فروشگاهای بزرگ کامپیوتر کار میکنه ساعتی 11دلار و 50 سنت دریافت میکنه دخترم سال اخر دبیرستان دو روز اخر هفته صندوق دار یک رستوران ساعتی 10دلار و 50 سنت با اینکه از لحاظ زبان هم پرفکت هم بودن واما سوال دوم در هفته 40ساعت کاری است از لحاظ قانون ولی بعضی از کار فرماها ممکن چند ساعتی بدلیل نیاز اضافه کار بدهند.3 سطح مدارس چون من هر روز با دخترم در تماس هستم طبق گفته دخترم بسیار خوب هر دانش اموز باید بتواند کریدیت هایی برای فارغ التحصیلی بدست بیاورد 4 در سیاتل کرایه ها متفاوت است مسلمن جاهای خوب و عالی تفاوت قیمت دارند ولی جایی که شما گفتید در یک مجتمع خوب 1350 تا 1550 دلار برای دوخوابه هر ماه قیمت دارد . امیدوارم توانسته باشم کمکی کرده باشم موفق باشید.
کیس نامبر ANK2014 تایید پرونده در ان وی سی 29 می 2014مصاحبه انکارا تاریخ مصاحبه 23  جون 2015 کلیر19 اپریل2017
پاسخ
تشکر کنندگان: copol ، MahmoudTouyserkani ، sheghi ، humsun ، pishtaz611 ، rahghozar ، قصه گو ، Mina1Mina ، gbtm
(2017-01-12 ساعت 00:55)rahghozar نوشته:  سلام دوستان روزگارتون خوش و خرم باد. ما یه خانواده سه نفره هستیم. خودم فوق لیسانس روان شناس هستم و همسرم مهندس نقشه برداره و دخترم سال آخر دبیرستانه. در مرحله AP هستیم و منتظر لطف خدا برای گرفتن ویزا. یکی از گزینه هام برای اقامت سیاتل و کرکلنده. بالطبع صفحات این تایپیک رو مطالعه کردم حدود 50 صفحه اول و 100 صفحه آخر رو کامل خوندم. اطلاعات خوبی دریافت کردم و آشنایی نسبی پیدا کردم. برای اینکه اطلاعاتم کامل تر بشه از دوستان عزیز سیاتلی چند تا سوال دارم که ممنون میشم جواب بدید. 1_ حداقل دستمزد کارهای جنرال ساعتی چقدر است؟ 2_ در هفته حداکثر چند ساعت می تونیم پر کنیم؟ (چون تو پورتلند می گفتند زیر 40 ساعت کار میدن.) 3_ سطح مدارس و آموزش در مقطع دبیرستان چطوره؟ 4_ اجاره یک آپارتمان 2 خوابه تو یه محیط سالم و امن چقدره؟ البته طبیعتا سوالات زیادی دارم که فعلا بیشتر از این نمی پرسم تا حمل بر بی ادبی نباشه. سپاس فراوان از اینکه به سوالات زیاد من پاسخ خواهید داد. سبز باشید.

درود دوست گرامی‌؛

۱- ۹/۵ دلار

۲- بله معمولا کمتر از ۴۰ ساعت هست برای شروع ولی‌ میتونید در چند جا کار بگیرید، در مورد کارهای جنرال کار زیاد هست ولی‌ در مورد کار تخصصی احتمالا ۳-۲ سال زمان میبره به دلایل مختلف.

۳-خوب

۴- از ۱۳۰۰ دلار به بالا، شهرهائی مثل رنتون، تاکویلا.. قیمتها پأینتره ولی‌ زیاد منطق جالبی‌ نیستند
پاسخ
تشکر کنندگان: copol ، MahmoudTouyserkani ، sheghi ، rahghozar ، pishtaz611 ، قصه گو
با سلام و دورود به همه دوستانی که سیاتل و شهرهای اطراف زندگی میکنند. یک خواهش دارم در صورت امکان اگر امکان داره از شهر و مراکز شهر کریکلند krikland downton و Redmond و Lynnwood و Mill Creek فیلم بگیرن و آپلود کنید . برای سیاتل و شهرهای بزرگتر هست تو سایت یوتیوپ اما از شهرهای که گفتم نیست . خیلی ممنون و منت دار میشم از دوستانی که توی این مناطق زندگی یا کار یا رفت و آمد دارن در صورت امکان و در حد توان فیلم تهیه کنن و آپلود کنن . بدلیل اینکه موجب آشنایی و شناخت بصری مفیدی میشه. ممنون میشم اگر اجابت بفرمایید. با آرزوی بهترین ها برای تک تک دوستان . خدانگهدار
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-01-14 ساعت 02:26)Fardad205 نوشته:  با سلام و دورود به همه دوستانی که سیاتل و شهرهای اطراف زندگی میکنند. یک خواهش دارم در صورت امکان  اگر امکان داره از شهر و مراکز شهر کریکلند krikland downton و Redmond و Lynnwood   و  Mill Creek فیلم بگیرن و آپلود کنید . برای سیاتل و شهرهای بزرگتر هست تو سایت یوتیوپ اما از شهرهای که گفتم نیست . خیلی ممنون و منت دار میشم از دوستانی که توی این مناطق زندگی یا کار یا رفت و آمد دارن  در صورت امکان و در حد توان  فیلم تهیه کنن و آپلود کنن . بدلیل اینکه موجب آشنایی و شناخت بصری مفیدی میشه. ممنون میشم اگر اجابت بفرمایید. با آرزوی بهترین ها برای تک تک دوستان . خدانگهدار

با استفاده ازgoogle map& google earth همه‌‌جا رو میتونید ببینید دوست عزیز
پاسخ
تشکر کنندگان: MahmoudTouyserkani ، nora ، pishtaz611 ، قصه گو
(2017-01-14 ساعت 00:41)sina35 نوشته:  

درود دوست گرامی‌؛

۱- ۹/۵ دلار

۲- بله معمولا کمتر از ۴۰ ساعت هست برای شروع ولی‌ میتونید در چند جا کار بگیرید، در مورد کارهای جنرال کار زیاد هست ولی‌ در مورد کار تخصصی احتمالا ۳-۲ سال زمان میبره به دلایل مختلف.

۳-خوب

۴- از ۱۳۰۰ دلار به بالا، شهرهائی مثل رنتون، تاکویلا.. قیمتها پأینتره ولی‌ زیاد منطق جالبی‌ نیستند

سینا جان منت گذاشتی و پاسخ دادی. کاملا درست گفتی و واقف هستم که کار تخصصی زمان می بره چه از نظر آشنا شدن به موقعیت و زبان و اخذ مدرک مربوطه و احتمالا گذراندن دوره های دانشگاهی و غیره. میشه لطف کنی و بگی با یک زندگی نرمال در حد متوسط برای یه خانواده سه نفره هزینه زندگی برای ماه های اول چقدر میشه؟ با توجه به اینکه هر خانواده ای هزینه و مخارج خاص خودشو داره، نظرم رو حد متوسط است. سربلند باشی.
در انتظار کلیرنس

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-01-14 ساعت 00:40)bihkyal نوشته:  
سلام دوست عزیز :من در حال حاضر  سیاتل زندگی نمیکنم و19 ماه که در انتظار کلیر هستم ولی خانواده من در حال حاضر بیش از 4 سال در انجا زندگی میکنند همسر من در مهد کودک کار میکنه  از ساعتی 10 دلار و 50سنت شروع بکار کرده شاید در سال جدید 12 دلار بشود شاید؟؟!!!! پسرم چون دانشجو علوم کا مپیوتراست  در یکی از فروشگاهای بزرگ کامپیوتر کار میکنه ساعتی 11دلار و 50 سنت دریافت میکنه دخترم سال اخر دبیرستان دو روز اخر هفته صندوق دار یک رستوران ساعتی 10دلار و 50 سنت با اینکه از لحاظ زبان هم پرفکت هم بودن واما سوال دوم در هفته 40ساعت کاری است از لحاظ قانون ولی بعضی از کار فرماها ممکن  چند ساعتی بدلیل نیاز اضافه کار بدهند.3 سطح مدارس چون من هر روز با دخترم در تماس هستم طبق گفته دخترم بسیار خوب هر دانش اموز باید بتواند کریدیت هایی برای فارغ التحصیلی بدست بیاورد 4 در سیاتل کرایه ها متفاوت است مسلمن جاهای خوب و عالی تفاوت قیمت دارند ولی جایی که شما گفتید در یک مجتمع خوب 1350 تا 1550 دلار برای دوخوابه هر ماه قیمت دارد . امیدوارم توانسته باشم کمکی کرده باشم موفق باشید.
سلام رفیق لطف کردی و وقت گذاشتی برام خیلی ناراحت شدم از وضعیتت. امیدوارم زودتر کلییر بشی و بری پیش خانواده ات. به خانمتون هم تبریک میگم که تونسته تو کشور غریب بدون شما خانواده رو به خوبی مدیریت کنه . اطلاعاتت خیلی خوب بود. سبز باشی.
در انتظار کلیرنس

پاسخ
تشکر کنندگان: bihkyal
سلام خدمت تمامی دوستان من میخواستم بدونم در سیاتل انجمن ایرانیا یا جایی شبیه به این داره که بشه بیشتر اطلاعات گرفت در مورد بیمه درمانی مخصوصا اگر دوستان اطلاعات دارن یا تلفنی ازاون مجموعه دارن ممنون میشم راهنمایی کنن
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان