کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
نداشتن اسپانسر و راه حل ها
(2010-07-29 ساعت 05:56)Neda نوشته:  
(2010-07-28 ساعت 21:41)انا نوشته:  سلام خانم ندا اگه ميشه لطفا تلفن موسسهاي كه اسپانسر درست ميكنه را به من هم بدهيد. با سپاس فراوان

دوستان عزیز،

این موسسه کار اصلیش تهیه ویزای دانشجویی و تبدیل و ترجمه مدارک دانشگاهی است. در کنار اون در زمینه تهیه اسپانسر بطور قانونی فعالیت میکنه.
نکاتی رو دراین باره ذکر میکنم:
این موسسه به دلیل تحریمهای سختی که علیه ایران هست ، نمیتونه مستقیم با شهروندان مقیم ایران در ارتباط باشه. اینجا زیر پا گذاشتن این قوانین خیلی گرون تموم میشه. به همین علت نمیتونم شماره بدم که خودتون زنگ یا ایمیل بزنین.
موسسه معتبری هست و من قبولش دارم. این کار رو برای دوستم انجام داده و مدارک من رو هم معادل سازی کرده. چون دیدم خیلی از شما مشکل اسپانسر دارین ، گفتم به عنوان آخرین گزینه اگر بخواین میتونین روی این هم فکر کنید.
این مبلغ برای اسپانسری یک نفر حدود 4500$ و دونفر 6500 $ است. باز بستگی به تحصیلاتتون داره.
کل پول رو اول میگیره بعد اقدام میکنه. حدود 10-15 روز هم طول میکشه. مدل پست به ایران رو هم اضافه کنید.
باز اگر سوالی بود در خدمتم.
موفق باشین

در مورد گرفتن ویزای دانشجوئی و یا معادل سازی مدارک کار این موسسه رو میشه قبول کرد ولی در مورد گرفتن پول در قبال اسپانسر شدن یه مقداری مشکوکه....
اول از همه اینکه کسی نمیتونه بدون شناخت از طرف مقابل بیاد و این مسئولیت رو قبول کنه.در ضمن اون آفیسری که توی سفارت نشسته مطمئنا در این موارد باید خیلی بیشتر از من و شما بدونه و در صورتی که شک بکنه که اسپانسر صوریه خیلی راحت اون برگه ی قرمز خوشگلش رو در میاره.
دوما اگه این موسسه به دلیل تحریم با ایران کار نمیکنه پس چطوری میخواد برای کسی که داره از ایران میاد اسپانسر جور کنه و یا اینکه ویزای دانشجوئی بگیره؟
خیلیها بودند که بدون اسپانسر ویزا گرفتند و مشکلی هم براشون پیش نیومده ...این موسسه یه مقداری مشکوکه ...من اگه بودم بهش اعتماد نمیکردم.
جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
تشکر کنندگان: Ali Sepehr ، User ، fairwall ، goli20 ، alirezagh ، AMIN3Y ، aminaran ، lorecance ، najibi ، Emad_L
سلام بچه ها.
اگه اوراق بدون نام داشته باشیم چی جوری میشه به عنوان پول نقد و دارایی کردش؟
از طریق دفاتر اسناد رسمی یا اینکه خود اوراق رو باید ببریم؟
اگه کسی میدونه لطفا راهنمایی کنه
مرسی
هم روز را تو می سازی ، هم روزگار را ، امروز را زیباتر بساز...

Case Number: 2011AS9700
تاریخ پرواز به ایالات متحده: 2011 Apr 21
BEAVERTON, OREGON

تشکر کنندگان:
(2010-07-29 ساعت 12:57)laili نوشته:  
(2010-07-28 ساعت 21:41)انا نوشته:  سلام خانم ندا اگه ميشه لطفا تلفن موسسهاي كه اسپانسر درست ميكنه را به من هم بدهيد. با سپاس فراوان
دوستان عزیز،
این موسسه کار اصلیش تهیه ویزای دانشجویی و تبدیل و ترجمه مدارک دانشگاهی است. در کنار اون در زمینه تهیه اسپانسر بطور قانونی فعالیت میکنه.
این موسسه به دلیل تحریمهای سختی که علیه ایران هست ، نمیتونه مستقیم با شهروندان مقیم ایران در ارتباط باشه. اینجا زیر پا گذاشتن این قوانین خیلی گرون تموم میشه. به همین علت نمیتونم شماره بدم که خودتون زنگ یا ایمیل بزنین.
موسسه معتبری هست و من قبولش دارم. این کار رو برای دوستم انجام داده و مدارک من رو هم معادل سازی کرده. چون دیدم خیلی از شما مشکل اسپانسر دارین ، گفتم به عنوان آخرین گزینه اگر بخواین میتونین روی این هم فکر کنید.
این مبلغ برای اسپانسری یک نفر حدود 4500$ و دونفر 6500 $ است. باز بستگی به تحصیلاتتون داره.
کل پول رو اول میگیره بعد اقدام میکنه. حدود 10-15 روز هم طول میکشه. مدل پست به ایران رو هم اضافه کنید.
موفق باشین

در مورد گرفتن ویزای دانشجوئی و یا معادل سازی مدارک کار این موسسه رو میشه قبول کرد ولی در مورد گرفتن پول در قبال اسپانسر شدن یه مقداری مشکوکه....
اول از همه اینکه کسی نمیتونه بدون شناخت از طرف مقابل بیاد و این مسئولیت رو قبول کنه.در ضمن اون آفیسری که توی سفارت نشسته مطمئنا در این موارد باید خیلی بیشتر از من و شما بدونه و در صورتی که شک بکنه که اسپانسر صوریه خیلی راحت اون برگه ی قرمز خوشگلش رو در میاره.
دوما اگه این موسسه به دلیل تحریم با ایران کار نمیکنه پس چطوری میخواد برای کسی که داره از ایران میاد اسپانسر جور کنه و یا اینکه ویزای دانشجوئی بگیره؟
خیلیها بودند که بدون اسپانسر ویزا گرفتند و مشکلی هم براشون پیش نیومده ...این موسسه یه مقداری مشکوکه ...من اگه بودم بهش اعتماد نمیکردم.

دقیقا! من هم موافقم!
من داشتم به تاپیک نظر سنجی در مورد داشتن یا نداشتن اسپانسر برندگان 2010 نگاه می کردم. 56 درصد برندگان 2010 اسپانسر نداشتند. و توی سفرنامه هاشون هم که خودندم، آفیسر مهاجرت کسی رو به خاطر نداشتن اسپانسر رد نکرده یا حتا نگفته بروید و اسپانسر فراهم کنید.
در مواردی که فرد اسپانسر نداشته، تونسته با گواهی موجودی و در مواردی گواهی موجودی+ سند ملکی به راحتی ویزا گرفته اند.

اسپانسر توصیه میشه، اما نه اینکه به خاطر فراهم کردن اسپانسر فرد برنده دست به کارهای شبه-غیر قانونی بزنه و این ترس رو در دل خودش ایجاد کنه که اگر آفیسر بفهمه یک برگه قرمز رنگ بهش میده و میفرستتش دقیقا به یک سال گذشته! یعنی هدر کردن کلی زمان، انرژی و پول!

من جای دوستان بودم می رفتم فکر کنم ببینم رفتم آمریکا میخوام چکار کنم؟ برنامه ام چیه؟ کار کجاها برای من هست؟ اجاره خونه چنده؟ و مهمتر از همه میرفتم همین الان یک کلاس زبان انگلیسی ترمیک ثبت نام می کردم فردا رفتم اونجا دست کم مشکل ارتباط کلامی نداشته باشم!

البته من با اجازه مدیرای باسابقه هم یک نکته کوچیک اینجا تذکر بدم و اون هم اینه که هرگونه پستی که ترویج کننده راه های غیر قانونی باشه بدون تذکر حذف میشه. یک سایت با اطلاعات کمتر ولی قانونی بهتر از یک سایت فیلتر شده است. حالا توش هر قدر هم اطلاعات مفید وجود داشته باشه.

موفق باشید
تشکر کنندگان: laili ، fairwall ، free_free ، goli20 ، zohre61 ، alirezagh ، AMIN3Y ، aminaran ، lorecance ، najibi ، Serendipity ، Emad_L ، Man
درمورد حساب بانکی بانکای ایران تحت تحریم هستن و شاید کنسول از شما قبول نکنه حساب بانک رو و بگه چون تحریم وانجام معاملات با این بانکا لغو. حساب شما قبول واقع نشه
case:19###
Big Grin

تشکر کنندگان:
(2010-07-29 ساعت 14:44)User نوشته:  
(2010-07-29 ساعت 12:57)laili نوشته:  
دوستان عزیز،
موفق باشین

دقیقا! من هم موافقم!
من داشتم به تاپیک نظر سنجی در مورد داشتن یا نداشتن اسپانسر برندگان 2010 نگاه می کردم. 56 درصد برندگان 2010 اسپانسر نداشتند. و توی سفرنامه هاشون هم که خودندم، آفیسر مهاجرت کسی رو به خاطر نداشتن اسپانسر رد نکرده یا حتا نگفته بروید و اسپانسر فراهم کنید.
در مواردی که فرد اسپانسر نداشته، تونسته با گواهی موجودی و در مواردی گواهی موجودی+ سند ملکی به راحتی ویزا گرفته اند.

اسپانسر توصیه میشه، اما نه اینکه به خاطر فراهم کردن اسپانسر فرد برنده دست به کارهای شبه-غیر قانونی بزنه و این ترس رو در دل خودش ایجاد کنه که اگر آفیسر بفهمه یک برگه قرمز رنگ بهش میده و میفرستتش دقیقا به یک سال گذشته! یعنی هدر کردن کلی زمان، انرژی و پول!

من جای دوستان بودم می رفتم فکر کنم ببینم رفتم آمریکا میخوام چکار کنم؟ برنامه ام چیه؟ کار کجاها برای من هست؟ اجاره خونه چنده؟ و مهمتر از همه میرفتم همین الان یک کلاس زبان انگلیسی ترمیک ثبت نام می کردم فردا رفتم اونجا دست کم مشکل ارتباط کلامی نداشته باشم!

البته من با اجازه مدیرای باسابقه هم یک نکته کوچیک اینجا تذکر بدم و اون هم اینه که هرگونه پستی که ترویج کننده راه های غیر قانونی باشه بدون تذکر حذف میشه. یک سایت با اطلاعات کمتر ولی قانونی بهتر از یک سایت فیلتر شده است. حالا توش هر قدر هم اطلاعات مفید وجود داشته باشه.

موفق باشید
اسپانسر سوری نیست و حقیقی است. دوم اینکه اسن موسسه این کار رو برای هر کسی انجام نمیده. اول رشته تحصیلی و تجربه کارش رو بررسی میکنه و بعد اگر ببینه واقعا طرف از پس زندگی اینجا بر میاد، به اسم تهیه مدارک برای ادامه تحصیل در رشته مورد نظر، براش اسپانسر حقیقی درست میکنه.
این پروسه ای بود که برای دوست من انجام شد و آفیسر بدون مشکل پذیرفت.
کلیه فرمها و برگه های مالیاتی برای 3 سال متوالی رو هم پست کرده بود.

دوست عزیز نه من نه هیچ کس دیگه ای حاضر نیست با پیشنهادهای غیر قانونی این شانسی رو که برای یک نفر بین میلیونها ایجاد شده، حتی سر سوزنی به خطر بندازه. این پروسه برای دوست من به خوبی انجام شد و من گفتم شاید گره از کار کسی بر داره.

من اصلا حرفم رو پس میگیرم.
کلا این قضیه رو نشنیده بگیرین و اون راهی که فکر میکنید درسته انجام بدین.

به امید قبولی بی درد سر همه ی عزیزان ایرانی مخصوصا مهاجرسرایی ها Big Grin
تشکر کنندگان: laili ، User ، free_free ، Linspire ، Emad_L
(2010-07-28 ساعت 22:20)free_free نوشته:  با توجه به اینکه اکثر دوستانی که اسپانسر ندارن از حساب بانکی +سند ملکی استفاده می کنند سوال مطرح شده اینجاست اگر روز مصاحبه یکی از این دوتا رو به آفیسر ارائه کنیم قبول میشه یا نه؟

در مورد حساب بانکی آیا موجودی حساب در یک لحظه مد نظر قرار میگیرد یا معدل حساب در یک بازه زمانی؟ و اون بازه زمانی چقدره؟

Smile

دوستان سوال من رو هوا مونده ها....
آرزوی من مفید بودن برای مهاجرسراست در صورتی که پرسش و یا مشکلی دارید(هرچندغیرقابل حل) دارید می توانید تا حد توان من روی کمک من حساب کنید...Smile

دستهایی که کمک می کنند پاکتر از دستهایی هستندکه رو به آسمان دعا می کنند(کورش کبیر)
تشکر کنندگان: najibi
(2010-07-30 ساعت 03:03)fairwall نوشته:  درمورد حساب بانکی بانکای ایران تحت تحریم هستن و شاید کنسول از شما قبول نکنه حساب بانک رو و بگه چون تحریم وانجام معاملات با این بانکا لغو. حساب شما قبول واقع نشه

گواهی بانکی نشاندهنده میزان سرمایه ای است که شما می توانید فراهم کنید. سفارت هم از کسی نمیخواد پولش رو بفرسته یک بانک خارجی بعد گواهی موجودی از اون بیاره.
لطفا خبر غیر موثق و شایعه پخش نکنید. همین الان هم دوستان برنده 2010 با همین گواهی های بانکی داخل کشور میرن مصاحبه. لطفا قبل از ارسال پست تحقیق کنید.
(2010-07-30 ساعت 10:18)free_free نوشته:  
(2010-07-28 ساعت 22:20)free_free نوشته:  با توجه به اینکه اکثر دوستانی که اسپانسر ندارن از حساب بانکی +سند ملکی استفاده می کنند سوال مطرح شده اینجاست اگر روز مصاحبه یکی از این دوتا رو به آفیسر ارائه کنیم قبول میشه یا نه؟
در مورد حساب بانکی آیا موجودی حساب در یک لحظه مد نظر قرار میگیرد یا معدل حساب در یک بازه زمانی؟ و اون بازه زمانی چقدره؟
Smile
دوستان سوال من رو هوا مونده ها....

سوال اول رو باید اسپانسر پاسخ بده Wink حالا از شوخی گذشته، این به نظر آفیسر بستگی داره ! اما منطقیش اینه که شما باید گواهی بانکی پول نقد رو حتما نشون بدید! بالاخره آدم باید پول داشته باشه!

گواهی موجودی هم برای n امین بار: تا بحال فقط گواهی روز نیاز بوده! گرئش حساب نمی خواد! وام که نمیخواهید بگیرید!Big Grin
تشکر کنندگان: free_free ، goli20 ، AMIN3Y ، najibi
(2010-07-29 ساعت 14:44)User نوشته:  من جای دوستان بودم می رفتم فکر کنم ببینم رفتم آمریکا میخوام چکار کنم؟

یک جمله با هفت فعل!!! Big Grin
تشکر کنندگان: goli20 ، AMIN3Y ، binahayat_m ، mavarfan ، najibi ، Ehsan2011
(2010-07-30 ساعت 11:01)User نوشته:  
(2010-07-29 ساعت 14:44)User نوشته:  من جای دوستان بودم می رفتم فکر کنم ببینم رفتم آمریکا میخوام چکار کنم؟

ترجمه ی انگلیسی لطفا Smile
جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
تشکر کنندگان:
(2010-07-30 ساعت 12:11)laili نوشته:  
(2010-07-30 ساعت 11:01)User نوشته:  

ترجمه ی انگلیسی لطفا Smile

لیلی جان اتفاقا داشتم به همین فکر می کردم! که اگر یک فرد انگلیسی زبان بخواد اینو ترجمه کنه و بفهمه دچار چه مالیخولیایی میشه!
تشکر کنندگان:
سلام دوستان عزیز:

خانوم من لاتاری برنده شده و کیس نامبرش حدود 10000 هست. از طرفی ما ماه آینده واسه ادامه تحصیل من داریم می ریم کانادا. یعنی زمان مصاحبه از کانادا اقدام می کنیم.
من در مورد اسپانسر 2 سوال داشتم که امیدوارم بتونم رو کمکتون حساب کنم:
1) آیا گواهی تمکن مالی باید به اسم همسرم (برنده اصلی) باشه یا اگر به اسم من هم باشه کفایت می کنه؟

2) می تون الان یک گواهی تمکن مالی از یک بانک ایرانی بگیرم و مثلاً 5 ماه دیگه (روز مصاحبه) اونو ارائه بدم؟ یا اینکه گواهی تمکن مالی باید در بازه زمانی مشخصی تهیه بشه تا اعتبار داشته باشه؟

ممنون و سپاسگزارم
تشکر کنندگان: aminaran
دوستان عزیز ممنون میشم 2 سوال من در مورد اسپانسر رو جواب بدین.Shy
تشکر کنندگان:
(2010-07-31 ساعت 17:18)jamirfakhri نوشته:  سلام دوستان عزیز:

خانوم من لاتاری برنده شده و کیس نامبرش حدود 10000 هست. از طرفی ما ماه آینده واسه ادامه تحصیل من داریم می ریم کانادا. یعنی زمان مصاحبه از کانادا اقدام می کنیم.
من در مورد اسپانسر 2 سوال داشتم که امیدوارم بتونم رو کمکتون حساب کنم:
1) آیا گواهی تمکن مالی باید به اسم همسرم (برنده اصلی) باشه یا اگر به اسم من هم باشه کفایت می کنه؟

2) می تون الان یک گواهی تمکن مالی از یک بانک ایرانی بگیرم و مثلاً 5 ماه دیگه (روز مصاحبه) اونو ارائه بدم؟ یا اینکه گواهی تمکن مالی باید در بازه زمانی مشخصی تهیه بشه تا اعتبار داشته باشه؟

ممنون و سپاسگزارم

دوست عزيز در مورد اينكه مي‌خواهيد از كانادا اقدام كنيد به نظرم بايد بيشتر تحقيق كنيد كه آيا امكان مصاحبه واسه ايرانيان از كانادا هست؟
ظاهرا ويزاي مهاجرتي براي مليت ايراني در ابوضبي ، آنكارا، فرانكفورت، ناپل و وين صادر ميشه و براي ويزاهاي غير مهاجرتي در بقيه كنسولهاي امريكا محدوديتي نيست.
ميتونيد به لينك زير مراجعه كنيد:

http://www.travel.state.gov/visa/fees/fe...l?cid=3585

Immigrant visas for nationals of Iran are processed at the following U.S. consular offices. While non-immigrant visa applicants are not restricted in where they may apply for a non-immigrant visa, they should be aware that the interview may be delayed if a Farsi-speaking officer is unavailable.

Post Country
Abu Dhabi United Arab Emirates
Ankara Turkey
Frankfurt Germany (Family-based applicants only)
Naples Italy
Vienna Austria

البته ظاهرا يكي از دوستان 2010 از كوالالامپور بوده و ويزا گرفته. به هر حال در اين مورد تحقيق كنيد.

در مورد تمكن مالي گواهي بايد نزديك به زمان مصاحبه باشه (5 ماه فكر كنم زياده و مورد قبول نباشه)
گواهي هاي مالي براي همسر هم مورد قبوله (توي پستهاي قبلي دوستان با تجربه اينو تاييد كرده اند. ميتونيد بيشتر تحقيق كنيد)

ضمنا حتما نيازي نيست بانك ايراني باشه. شما ميتونيد پولتون رو انتقال بديد به بانك كانادايي و گواهي رو از اونجا بگيريد مگر اينكه نخواهيد پولهاتون رو با خودتون ببريد!
تشکر کنندگان: aminaran ، najibi
در مورد تمكن مالي يه مطلبي پيدا كردم كه فكر كنم بد نباشه به اطلاع دوستان برسه:

When processing immigrant visa cases subject to the Affidavit of Support (I-864) requirement under INA 212(a)(4)©, posts must use the figures in the column on the right (125% of poverty guidelines) as the minimum income that a petitioner and/or a joint sponsor must demonstrate, or the column on the left (100%) for an active member of the U.S. Armed Forces sponsoring his or her spouse or children

The following are the 2009 Poverty Guidelines for the 48 Contiguous States and the District of Columbia:
Size of Family Unit Poverty Guidelines 125% of Poverty Guidelines
1 $10,830 $13,538
2 14,570 18,213
3 18,310 22,888
4 22,050 27,563
5 25,790 32,238
6 29,530 36,913
7 33,270 41,588
8 37,010 46,263

For family units with more than 8 members, add $3,740 for each additional member to meet the poverty
guideline; $4,675 to meet 125% of the poverty guideline

اين ارقام مربوط به خط فقر سال 2009 هست و ظاهرا براي 2010 هنوز اعلام نشده.

به هرحال طبق جدول فوق به عنوان حداقل نيازمندي به عنوان مثال براي خانواده 2 نفري اثبات 18213 دلار ( 125% مقدار پايه توسط فرد متقاضي و يا اسپانسر) ضروري هست و چنانچه متقاضي و يا اسپانسر عضو فعال US Force باشه مبلغ 100% پايه يعني 14570 دلار كفايت ميكنه.
البته خوب اين مبالغ حداقل قانوني هست كه آفيسر ها بايد جهت ارائه ويزا رعايت كنند و البته ممكنه آفيسر جهت ارائه ويزا تمكن مالي بيشتر درخواسن كنه. (توي دستورالعمل نوشته توسط Petitioner و يا Joint Sponsor كه البته كيس لاتاري Self-Petition هست).

اينكه دوستان ميگن براي هر نفر 15 تا 20 ميليون بر اساس تجربياتشون تو سفارت هست ولي پايه قانوني همين ارقام فوق هستش.
البته دوستان توجه كنند كه به هيچ عنوان ريسك نكنند و هر چه بيشتر ميتونند فراهم كنند بهتره.
اينو واسه اون دسته از دوستان گفتم كه امكان فراهم كردن 15-20 ميليون براي هر نفر رو ندارند و ممكنه يه كم نگران شده باشند.

http://travel.state.gov/visa/laws/telegr..._4437.html
تشکر کنندگان: naeiji1974 ، Donkey chance ، goli20 ، kaveh1979 ، alirezagh ، AMIN3Y ، aminaran ، najibi ، Emad_L
سلام دوستای گل مهاجر سراییی من نتونستم اسپانسر پیدا کنم و چون قبلا ک اومده بودم سایت و گفته بودن برای ایرانی ها باید اسپانسر باشه وگرنه آفیسر قبول نمیکنه خیلی نگران شده بودم..اما امروز مطالب بروز شده خیلی کمکم کردن..ممنون و تشکر از همه.. پس فقط تمکن مالی و پرینت حساب جاری کافیهSmile
از صمیم قلبم برای همه ی دوستای خوبم در مهاجرسرا دعا میکنم تا در این روزهای آخری که از لاتاری 2011 باقی مونده به هدفشون برسن و دست پر این تورنمنت طاقت فرسا رو به پایان برسونن.خدایا به ایمانی که بوجودت دارم به ما لطفی بکن تا به گفته ات عمل کنیم در جهانی که آفریدی سفر کنیم تا انسان باشیم و انسان بمانیم
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان