کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
تركيه
هيچي پاسپورت كه ايشالا دارين!يه بليط هواپيما ميگيرين ميرين!به گوشيم فك نكنم گير بدن بازم مطمئن نيستم ميگم من كارشناس اينا نيستم فقط ميخوام با دونسته هاي خودم كمك كنم!
اولا فك كنم كنترل ميكردن ولي 2 سه تا ميتونين بيارين..
از قيمتا خبر ندارم..اگه واسه تفريح ميرين برين استانبول..آنكارا جاي زندگيه!بچه بزرگ كردن و اينا:دي
پاسخ
تشکر کنندگان: mml ، fafa k.a.f ، aliraha23 ، msar
آنکارا برای تفریح جای مناسبی نیست ، تفریح در ترکیه بستگی به نوعش داره ، ایغدیر میشه رفت ، استانبول میشه ، آنتالیا هم میشه. ویزا نیاز نداره و گوشی موبایل از ایران گرونتره.
سیدعلی سپهر
مدیر ارشد مهاجرسرا و مدیرعامل شرکت پاریز تراول
۰۹۱۲۱۲۵۳۵۵۷

هر آنچه در مورد لاتاری بايد بدانيد.
https://telegram.me/pariztravel
پاسخ
تشکر کنندگان: bandican ، cky ، mml ، fafa k.a.f ، aliraha23 ، msar
بچه ها قضیه عوارض خروج چیه؟
من می خوام برم از یکی شنیدم مثل اینکه باید 50 تومن بریزیم به یه حساب که از کشور خارج میشی و باید فیشش تو فرودگاه همراهت باشه که بهش می گن مالیات خروج .. آره؟ یهنی هرموقع بخوایم از ایران خارج بشیم باید این مبلغ رو بدیم یا فقط ترکیه؟کسی چیزی می دونه؟
Pir shodim vali bozorg na
پاسخ
تشکر کنندگان: Ali Sepehr ، mml ، msar
برای خروج هوایی از کشور بجز سفر به عربستان 50 هزار تومان عوارض خروجی لازمه
سیدعلی سپهر
۰۹۱۲۱۲۵۳۵۵۷

پاسخ
تشکر کنندگان: cky ، mml ، fafa k.a.f ، msar
ما از این پولها نداریم با هواپیما بریم جناب bandican Smile:p
با قطار میخوام برم،شایدم اتوبوس (شایدم نصف نصف)

یک هتل هم پیدا کردم که شبی 25$ هست

اما میخوام ببینم با قطار که 3 روووووووووووووز طول میکشه چجوریه؟؟اونم تو تیرماه(تو تهران کهتا ساعت 5 از خونه در نمیام - به شدت گرمایی هستم)

با قطار بهتره یا اتوبوس
بدون رزرو قبلی برم مشکلی نداره؟؟
میخوام حداقل هزینه باشه بهترین راه کدوم هست

و اینکه برای 4 شب چه مقدار پول همراهم باشه

فقط 100$ بابتخوابیدن و صبحانه
یعنی با 400$ میتونم برم اولین سفر خارجی و کلی هم خرید کنم و خوشبگذرونم و برگردم؟؟؟
تنها چیزی که موفقیتهای ما را محدود میسازد، تفکری ست که به ما میگوید نمیتوانی موفق شوی
پاسخ
تشکر کنندگان: mml ، msar
با سلام
من خودم با خانواده دارم ميرم استانبول به مدت چهار شب ( نيمه خرداد) يه اپارتمان خوب حدود 60 متر مركز شهر ( ميدان تكسيم) گرفتم شبي شصت يورو و با كلي گشتن بهترين مورد بود.
سال قبل هم انتاليا بودم و موقع برگشت با چمدونامون زياد كاري نداشتن اگه زياد چمدون نبري بدون عبور از گمرك وارد كشور ميشي ولي من يه بار چين رفته بودم و كلي چمدون داشتم رفتيم قسمت گمرك و همه چيو گشتن ولي به خير گذشت
سوال ديگه اي بود در خدمتم
راستي اگه واسه عشق و حال ميخواي بري فقط برو انتاليا و لي اگه تجارت ميخواي استانبول
پاسخ
تشکر کنندگان: cky ، mml ، fafa k.a.f ، aliraha23 ، msar
(2011-05-09 ساعت 23:42)Nazem نوشته:  برای خروج هوایی از کشور بجز سفر به عربستان 50 هزار تومان عوارض خروجی لازمه

صدرا این مبلغ رو تو فرودگاه میدیم یا قبلش باید بریزیم؟
Pir shodim vali bozorg na
پاسخ
تشکر کنندگان: fafa k.a.f ، msar
هم توی فرودگاه میشه داد و هم قبلش توی شعب بانک ملی
سیدعلی سپهر
۰۹۱۲۱۲۵۳۵۵۷

پاسخ
تشکر کنندگان: cky ، fafa k.a.f ، msar
لطفا در این قسمت تجربیات و نکات مهم سفر خود را بنویسید Smile
فکر کنم تاپیک خوبی باشه واسه تازه کارایی مثل خودم
تنها چیزی که موفقیتهای ما را محدود میسازد، تفکری ست که به ما میگوید نمیتوانی موفق شوی
پاسخ
تشکر کنندگان: mml ، hvm ، msar
سلام دوستان
من تصمیم گرفتم برم یکی از دانشگاههای ترکیه ادامه تحصیل بدم. میخواستم بدونم شهریه کدوم دانشگاه کمتر از همه است؟!!!
و کلا ترکیه واسه ادامه تحصیل خوبه یا نروژ؟
پاسخ
تشکر کنندگان: fafa k.a.f ، msar
ترکیه خیلی جای خوب و قشنگیه اما شما که میخوایی هزینه کنید چرا جاهای بهتر نمیرید؟ دبی ، مالزی ، حتی ارمنستان

تاپیک ترکیه هم خیلی ساکته Wink اکثرا واسه مصاحبه میرن که تو همون قسمت آمریکا صحبتش رو میکنند
پاسخ
تشکر کنندگان: fafa k.a.f ، aliraha23 ، msar
من خودم نيمه خرداد ميخوام ميرم

ولي پرس و جويي كردم فهميدم جاهاي ديدنيش كه با خانواده ميشه ديد اطراف ميدان تكسيم كه ميتوني با گرفتن يه تاكسي همه رو يكروزه بگردي

(2011-05-15 ساعت 22:34)gadfly نوشته:  دوستان عزیز سلام

در پرواز آینده مان به لطف ترکیش ایرلاین ، توقف یک شب و یک روز با خانواده در استانبول برای اولین بار خواهیم داشت . ورود ما ساعت 9:30 شب به فرودگاه کمال آتاتورک خواهد بود . می خواهم در این مدت به اماکنی که در استانبول ارزش دیدن توسط خانواده را داشته باشد ، بروم . دوستانیکه می توانند کمکی در این زمینه بکنند اگر لطف کنند و راهنمایی نمایند بسیار سپاسگزار خواهم بود . ضمناً هتل خوب و مناسب کجا را پیشنهاد می کنید ؟

پاسخ
تشکر کنندگان: gadfly ، msar
واسه تفریح میخواین برید فقط برید انتالیا ! دیسکو ددمان هم هم حتما برین فوق العادس

قبرس شمالی هم خوبه با ترکیش ایرلاین میتونید برید از داخل ترکیه
پاسخ
تشکر کنندگان: gadfly ، fafa k.a.f ، msar
(2011-05-15 ساعت 22:34)gadfly نوشته:  دوستان عزیز سلام

در پرواز آینده مان به لطف ترکیش ایرلاین ، توقف یک شب و یک روز با خانواده در استانبول برای اولین بار خواهیم داشت . ورود ما ساعت 9:30 شب به فرودگاه کمال آتاتورک خواهد بود . می خواهم در این مدت به اماکنی که در استانبول ارزش دیدن توسط خانواده را داشته باشد ، بروم . دوستانیکه می توانند کمکی در این زمینه بکنند اگر لطف کنند و راهنمایی نمایند بسیار سپاسگزار خواهم بود . ضمناً هتل خوب و مناسب کجا را پیشنهاد می کنید ؟

سلام دوست عزیز
امیدوارم روز و شب خوبی را در استانبول داشته باشین
خیابان استقلال یکی از خیابان های دیدنیه استانبوله که در نزدیکیه میدان معروف استانبول (میدان تکسیم) قرار داره،ا گر به بازدید اماکن تاریخی علاقه دارید مسجد ایاصوفیه را بهتون پیشنهاد میکنم
راستی میتونید با کشتی هم هفت جزیره ی معروف استانبول را دیدن کنید
برای هتل هم ما در هتل اسپرت بودیم که خوب بود و چون در نزدیکیه استگاه ترموا و اتوبوس بودیم و رفت و آمد بسیار راحت بود
نوع ویزا: k1 (نامزدی)
اولین اقدام:2010/sep/25
مصاحبه: 13 ،جولای 20۱۱ - آنکارا
مدت زمان کلیرینس: ۱۲ روز
کلیر: ۲۵ جولای 2011
تاریخ گرفتن ویزا: ۱۹ آگست 2011
طول مدت پروسه :۱۰ ماه

و خدایی که در این نزدیکیست . . .
.
پاسخ
تشکر کنندگان: gadfly ، msar
(2011-05-04 ساعت 00:38)bandican نوشته:  من از مامانم پرسیدم مامانم گفت دقیق نمیدونه ولی درکل گرونه..تو آنکارا هم فک کنم گرونتر باشه البته از استانبول خبر ندارم که گرونتر از آنکاراس یا ارزونتره
آنکارا گرون باشه هم می ارزه..

هزینه زندگی در آنکارا از استانبول کمتره
مثلا یک نفر دانشجوی فوق لیسانس در آنکارا با خونه‌ی مستقل و بریز و یپاش و ... کل هزینش میشه یک میلبون تومن
اما اگه دانشجویی زندگی کنی و خوابگاه بگیری با ماهی 300 هزار تومن هم می‌تونی یه راحتی زندگی کنی.
ارزروم دانشگاه داره و به مرز نزدیکه
تا اونجا که ماشینتو بردارو کاپتاژ کن برو
ازمیر بهترین شهر فرهنگی ترکیه است و خیلی جای خوبیه برای زندگی و تحصیل البیته هزینه اش هم به نسبت بالاست اما در کل هرجور حساب کنی هزینه‌ی تحصیل و زندگی در ترکیه برای همه‌ی مقاطع از دانشگاه آزاد ایران کمتره
حتی اگه ایران تو خونه خودت باشی و بری دانشگاه آزاد از ترکیه گرونتر در میاد!
پاسخ
تشکر کنندگان: kamranjon ، bandican ، ARASH@MH ، fafa k.a.f ، msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان