کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
تركيه
من هم يكبار تركيه رفتم
مستقيم رفتم آنكارا خونه عموم . اونجا يه شهر فرهنگيه يعني بيشتر داشجو و كارمندن توي آنكارا
ولي يه شب رفتيم استانبول براي تفريح. همونطور كه عموم گفت استانبول فقط براي تفريح خوبه
توي استانبول ديسكوهاي شبانه خيلي توپي وجود داشت ولي 50$ وروديش بود و اكثرا اونجا مست ميكردن و بعد از چند ساعت بزن و بكوب دست يك فروند زيبارورو ميگرفتن و ميرفتن وادامه ماجرا...
چيزي كه فهميدم اين بود كه استانبول شهر بيكارا و هرزه هاس!(نه همه)
يه محله اي اونجا بود به نام "آكسارا"
عموم ميگفت اينجا محله ايرانياس
واقعا هم همينطور بود جلوي رستورانها تابلوهاي "آبگوشت بزباش" يا "غذا حاضر است"ديده ميشد
از قاچاقچيهاي آدم اونجا بودن تا زنان تن فروش و افراد جوياي كار و...
ولي در كل اگه راه پول دراوردنو كسي توي استانبول بلد باشه بايد پولاشو پارو كنه!

يه نكته اي كه خيلي به نظرم جالب اومد اين بود كه دختران و زنان ترك خيلي مرتب بودن ولي اصلا آرايش نميكردن
اعتقاد داشتن كه آرايش كردن كار زنان بدكارس
خداوند انسان را آزاد آفرید و انسان بندگی را برگزید
پاسخ
تشکر کنندگان: adelmis ، adonis2006
نقل قول:چيزي كه فهميدم اين بود كه استانبول شهر بيكارا و هرزه هاس!(نه همه)
واقعا متاسفم براتون که از استانبول اینو فهمیدید!
اینکه یکی دو روز بری استانبول و به جاهایی سر بزنی که اکثر افراد توریست به اون قسمتها رفت و آمد میکنن , و چیزایی ببینی و همچین نتیجه ای بگیری! واقعا جای تاسف داره.
دوست عزیز,
شما 10% استانبول رو هم ندیدی. فقط جاهایی رفتی که ایرانی ها اکثرا میرن و جاهایی که ایرانی ها متاسفانه بد نام کردن. همون آکسارا تو کل استانبول بدنامه به دلایلی که لازم نیست توضیح بدم.

سعی کن دید وسیع تری داشته باشی و با دیدن چیزی که جلوی چشمته برای کل یک مجموعه نتیجه گیری نکنی.

اگه منظور شما از استانبول آکسارا و حوالی اون باشه تا حدودی حرفت درسته.

استانبول مرکز اقتصادی ترکیه هست! اونوقت شما تشخیص دادی شهر بیکارهاست؟!!!!!! اکثر کارخانه های بزرگ صنعتی در استانبول هستند و کل ترکیه به درامد استانبول متکی هست. ضمن اینکه استانبول سومین مرکز بزرگ توریسم جهان هم هست. یا شما چند نفر رو در استانبول تست کردید که به هرزه بودنشون پی بردید؟ آیا این کار رو در همه جای استانبول انجام دادی و به این نتیجه رسیدی؟ تو ایران از این افراد خیابونی وجود ندارن؟ تو ایران محلهای خاصی نیست که به خاطر وجود افراد خیابونی شناخته شده باشه؟

من که در استانبول زندگی میکنم تا مجبور نشم و کار خاصی پیش نیاد به سمت آکسارا نمیرم و اگر هم برم هرچه سریعتر اونجا رو ترک میکنم. چون جو کثیفی اونجا حاکمه که منو به یاد جایی میندازه که ترکش کردم تا از اینجور مسائل دور بشم.
استانبول اون چیزی نیست که شما میگی و با یک تجربه کوتاه تفریحی نمیتونی در موردش همچین نظری بدی.

امیدوارم در زندگی موفق باشی و در آینده با دید باز تری نتیجه گیری کنی.

ممنون.

پاسخ
تشکر کنندگان: sasan_rock ، farshad_sh ، cky ، ZAS ، omino ، arash2323 ، vahid_vh2 ، zahra/// ، هایده ، mehrdad1348 ، adonis2006
من نه طرفدار ايرانم نه خصومتي با تركيه دارم نه اصرار دارم كه شما به حرفهاي من استناد كنيد
شما كه اونجا زندگي ميكنيد يه شرح كامل از اونجا بنويسيد تا همه استفاده كنن نه اينكه بياي از من اشكال بگيري
جالب اينه كه شما از بين همه نوشته هاي من همون يه جملرو ديدي!
خداوند انسان را آزاد آفرید و انسان بندگی را برگزید
پاسخ
تشکر کنندگان: adelmis
(2011-08-19 ساعت 17:12)ice_lucky نوشته:  
نقل قول:چيزي كه فهميدم اين بود كه استانبول شهر بيكارا و هرزه هاس!(نه همه)
واقعا متاسفم براتون که از استانبول اینو فهمیدید!
اینکه یکی دو روز بری استانبول و به جاهایی سر بزنی که اکثر افراد توریست به اون قسمتها رفت و آمد میکنن , و چیزایی ببینی و همچین نتیجه ای بگیری! واقعا جای تاسف داره.
دوست عزیز,
شما 10% استانبول رو هم ندیدی. فقط جاهایی رفتی که ایرانی ها اکثرا میرن و جاهایی که ایرانی ها متاسفانه بد نام کردن. همون آکسارا تو کل استانبول بدنامه به دلایلی که لازم نیست توضیح بدم.

سعی کن دید وسیع تری داشته باشی و با دیدن چیزی که جلوی چشمته برای کل یک مجموعه نتیجه گیری نکنی.

اگه منظور شما از استانبول آکسارا و حوالی اون باشه تا حدودی حرفت درسته.

استانبول مرکز اقتصادی ترکیه هست! اونوقت شما تشخیص دادی شهر بیکارهاست؟!!!!!! اکثر کارخانه های بزرگ صنعتی در استانبول هستند و کل ترکیه به درامد استانبول متکی هست. ضمن اینکه استانبول سومین مرکز بزرگ توریسم جهان هم هست. یا شما چند نفر رو در استانبول تست کردید که به هرزه بودنشون پی بردید؟ آیا این کار رو در همه جای استانبول انجام دادی و به این نتیجه رسیدی؟ تو ایران از این افراد خیابونی وجود ندارن؟ تو ایران محلهای خاصی نیست که به خاطر وجود افراد خیابونی شناخته شده باشه؟

من که در استانبول زندگی میکنم تا مجبور نشم و کار خاصی پیش نیاد به سمت آکسارا نمیرم و اگر هم برم هرچه سریعتر اونجا رو ترک میکنم. چون جو کثیفی اونجا حاکمه که منو به یاد جایی میندازه که ترکش کردم تا از اینجور مسائل دور بشم.
استانبول اون چیزی نیست که شما میگی و با یک تجربه کوتاه تفریحی نمیتونی در موردش همچین نظری بدی.

امیدوارم در زندگی موفق باشی و در آینده با دید باز تری نتیجه گیری کنی.

ممنون.
٪100 با شما موافقم و این رو هم از من داشته باشین که یکی از دلایل بدنام شدن آکسارای تعدادی از هموطنان کارآمد!!1 و سالم!!! ما هستند.سال قبل استانبول پایتخت فرهنگی و توریستی اروپا بود.توصیه من اینه که با 2 روز اقامت در یک هتل ارزون قیمت در محله پایین شهر (این شامل تمام نقاط دنیا میشه) در مورد اون محل اظهارنظر کلی نکنیم .بعنوان مثال کسی که در تهران 2 یا 3 روز در مسافرخونه های سعدی یا ناصرخسرو اقامت کرده باشه نظرش در مورد تهران مشابه نظر این دوست عزیزمان خواهد بود.موفق باشید

پاسخ
تشکر کنندگان: arvin2000 ، Seattle2015 ، frozen mind ، ali.narooei ، omino ، هایده
سلام میخواستم بدونم برای رفتن به آنکارا کدوم پرواز بجز ترکش ایر بهتر هستش؟ ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2011-08-19 ساعت 22:43)ghmo نوشته:  سلام میخواستم بدونم برای رفتن به آنکارا کدوم پرواز بجز ترکش ایر بهتر هستش؟ ممنون
به جز ترکیش بقیه پروازهای مستقیم در یک سطح هستند.تا اونجایی که من میدونم فعلا ایران ایر و اونور ایر پرواز مستقیم تهران آنکارا دارن.
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، ali.narooei
سلام دوستان
ما برای 30 شهریور میخواهیم بریم استانبول ایا شما هتل با قیمت مناسب سراغ دارید نقاط دیدنی در این شهر کجا هستند یا راهنمایی کنید از کجا میتونم پیدا کنم و ایا شما سفر با تور را پیشنهاد میکنید یا انفرادی ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
اگه 2 نفر هستین تور رو پیشنهاد میکنم
اما اگه 4 نفر به بالا هستین پیشنهاد میکنم خونه بگیرین خیلی با صرفه تره
خونه 3 خوابه یا دو خوابه با حدو 100 الی 130 دلار میتونین شبی اجاره کنین جای خوب
تقریبا همه جای استانبول از نظر من دیدنی هست
اما بیشترین مکانهای تاریخی و موزه ها و کاخها قسمت اروپائی هست
سمت فاتح و سلطان احمد . بشیکتاش .تور تنگه بسفر رو از دست ندین هم روزانه و هم شبانه کشتی ها از اسکله گالاتا راه میفتن
برای رفتن به جزیره ها از اسکله بشیکتاش میتونین برین
دفترهای مسافرتی و توریستی تور های روزانه متنوعی دارن میتونین ار توریسم اینفو اطلاعات بگیرین
تور های داخلی هم برنامه های جالبی رو ارائه میدن البته با پرداخت وجه اضافه ولی میارزه اگه نمیخواین خودتون دنبال تور ها تو استانبول بگردین..
پاسخ
تشکر کنندگان: 1404 ، vahidansari
سلام
دوستان اگر نمودار ساليانه دماي هواي شهر آنكارا تركيه رو دارند بزارند ممنون ميشم،بلاخره خيلي از دوستان محل مصاحبه شون آنكارا مي باشد.
من در دنيا يك بزرگوار مي شناسم و آن حضرت بزرگوار مي باشد.

خلیج فارس و ابوموسی و تنب بزرگ و تنب کوچک دارایی همه ایرانی ها می باشد.
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام و خسته نباشید به همه... خواستم تجربیاتم رو در مورد ترکیه به دوستان عزیز بگم.
نکته اول اینکه، همه جای دنیا، خوب و بد وجود داره، پس نمیتونیم با قطعیت بگیم کجا خوب و کجا بد هست اما نکته ای که باید اشاره کنم اینه که، هیچ وقت جایی رو که ایرانی های عزیز با هزینه های پایین به اونجا میرن رو با کل یک شهر یا کشور مقایسه نکنید. اکثر جاهایی که توریست هایی که با قیمت های پایین تو هتل های درجه 2-3 به سر میبرن تو بدترین و بدنام ترین جاهای شهر هست. پس انتظار زیادی از اون جور نقل قول ها نداشته باشید.
مورد ازمیر بگم خدمت دوستان که با توجه به مدتی که در ازمیر بودم، باید بگم یکی از زیباترین، مرتب ترین و باکلاس ترین شهرهایی که دیدم ازمیر هست. توی ازمیر همه جور آدمی پیدا میشه ولی تا وقتی کاری به کسی نداشته باشید، کاری به کارتون ندارن. این که از ایرانی ها بدشون بیاد اصلا وجود نداره تو ازمیر... من خودم رو به عنوان ایرانی معرفی میکردم و در جاهای مختلف شهر با آدمهای مختلف صحبت می کردم نتایج جالبی گرفتم که اکثرا از فرهنگ و شعرای ایرانی خوششون میاد. ازمیر به طور عجیب غریبی پر از سگ هست ولی کاری به کار آدما ندارن... خود و خوراک هم قیمت ایران و اگر بلد باشید جاهای مختلف شهر رو، شاید ارزون تر از ایران باشه... دریای ازمیر برای شنا مناسب نیست ولی ساحل بی نظیری داره ... برای رفت و آمد شهری حتما از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنید. با تاکسی ورشکست خواهید شد.... سوالی بود بپرسید
پاسخ
تشکر کنندگان: mostafa69ir ، alinet
خاطرات سفر به استانبول(14 شهریور 90):
سلام، ما 5 نفر بزرگ و 1 بچه 1.5 ساله در تاریخ 14 شهریور 90 بعد از ماه رمضان به استانبول برای یک هفته رفتیم ، چون من خودم خیلی از خاطرات دوستان استفاده کرده بودم سعی کردم خاطرات خودم هم به صورت خلاصه بیارم تا همه دوستان بتونن استفاده کنن.ما از تور استفاده نکردیم و من خودم بلیط گرفتم و خودم اینترنتی خانه رزرو کردم .
بلیط: چون بعد از ماه رمضان یک دفعه بلیط ها گران شد ، من که می خواستم اول هواپیمایی تابان بگیرم نتونستم و مجبور شدم بلیط هواپیمایی زاگرس بگیرم.این هواپیما های تابان و زاگرس همگی بویینگ MD هستند که بد نیست ولی اینو بدونید اگر میخواهید خیلی خرید کنید اینا نفری 20 کیلو بیشتر اجازه نمیدهند و ما با وجود همراه داشتن 3 خانم و با اینکه چند تا ساک و چمدانمون را داخل هواپیما بردیم 15 کیلو اضافه بار خوردیم.در ضمن همانطور که میدانید استانبول 2 فرودگاه دارد آتاتورک و سابیحا که با توجه به اینکه ما خونومن نزدیک میدان تقسیم بود از نظر کرایه خیلی فرقی نداشت.
رزرو خانه:اگر تو اینترنت چک کنید سایتهای زیادی هستند که میشود از آنها خانه اجاره کرد ، البته اکثر خارجی آنهاچون باید با کارتهای اعتباری رزرو کرد برای ما ایرانی ها امکان پذیر نیست. از طرفی من با توجه به محلیتی که بررسی کرده بودم حوالی میدان تقسیم دنبال خانه میگشتم و اینم بگم که اجاره خانه برای 4 نفر به بالا بسیار مقرون به صرفه است.من اصولأ چون از ایرانی های خارج از کشور میترسم از سایت www.taksimflat.com که به سه زبان فارسی –انگلیسی و ترکی نوشته و عکس همه آپارتمانها هم گذاشته رزرو کردم.ولی برای ایمیل زدن به این سایت باید انگلیسی ایمیل زد که با زبان دست و پا شکسته من مشکل حل شد. این سایت متعلق به یک آقای ترک به نام سلیم است و دو مدل آپارتمان بزرگ و کوچک داره که کوچک 4 نفره و بزرگه 8 نفره است و عکس هایی که گذاشته دقیقأ عین خود آپارتمانها است.به من برای آپارتمان کوچک شبی 60 یورو و بزرگ 120 یورو پیشنهاد کرد و قبول هم کرد که کل پول را تواستانبول بهش بدم و برای من فقط برگه رزرواسیون را ایمیل کرد.در ضمن خودش هم برای رفت و برگشت ما به فرودگاه سابیها آژانس فرستاد و ما راحت رفتیم و برگشتیم.فکر میکنم برای هر راه نفری 15دلار دادیم.این خانه 5 دقیقه تا میدان تقسیم راه بود که یک دقیقه آن سر بالائی بود.
مشخصات شهر استانبول:استانبول دارای 2 بخش آسیایی و اروپائی میشود که 3 قسمت است وبین این سه قسمت آب می باشد.آسیایی سمت راست و دوقسمت اروپائی شمالی و جنوبی سمت چپ می باشد. بخش آسایی به اروپائی شمالی(که میدان تقسیم در این قسمت است) توسط پل معروف بسفر(بقول ترکا بغاز) وصل میشود و دو قسمت شمالی و جنوبی اروپائی هم با چند تا پل که معروف ترین و مورد استفاده ترین آن پل امین نونو است به هم متصلند.تنکه بسفر هم دریای سیاه را به دریای مرمره(مدیترانه) و قسمت اروپائی شمالی و جنوبی هم با یک خیلج به نام Golden Horn از هم جدا میشود.در ضمن کل شهر استانبول به صورت سر بالائی و سر پائینی هست برای پیاده روی کفش راحت یادتون نره.
حمل و نقل در استانبول:شما در شهر استانبول اصلا احتیاج به تاکسی ندارین و با مترو ،تراموا کارتون حل میشه مگر اینکه برای یک مسیر کوتاه احتیاج داشته باشین.یادتون نره که اول با راننده تاکسی طی کنید.مترو زیر زمین است و تراموا روی زمین.در تمام ایستگاه ها شما بجای بلیط ، ژتون می خرید که با اسکناسهای 10-20-50 لیری و سکه میشه خرید (با دستگاه بار اول از یک نفر بپرسین بهتون یاد بده) و هر ژتون 2 لیر است.نقشه مترو و تراموا هم از همون فرودگاه رایگان بگیرید یا از دکه های Information داخل شهر.همه خطوط مترو و تراموا تقریبأ به هم وصل هستند.نقشه تو اینترنت هم هست خوبه قبل از رفتن بگیرید از میدان تقسیم (Taksim) به ایستگاه کباتاش (Kabatas) یک مترو قدیمی است.از ایستگاه کباتاش (Kabatas) به ایستگاه باگ کیلار مرکز(Bagcilar Merkez ) هم یک تراموا هست که این تراموای اصلی و خیلی کاربرد داره.ایستگاه مترو آکسارای به کوکا تپه (Kocatepe) هم یک بار باید سوار شید.
چون هوا یک کم خنک بود ما دیگه ساحل برای شنا نرفتیم.
عوض کردن (Change) پول:من همان جا تو فرودگاه یک 100 دلاری چنج کردم چون برای حمل چمدان با گاری ها نیاز بود یک 1 لیری توش بندازیم و در مقصد آن یک لیری رو اگر گاری را سر جاش بزاریم پس میده-توی همه جای شهر هم Change office فراوان برای چنج هست ولی من چون کلاه سرم رفت تو بانک عوض میکردم که مبلغش کمتر بود.داستان هم این بور که تو یه فروشگاه بزرگ رفتم که پول بدم یارو گفت یک 50لیری من تقلبی است و زنگ زد پلیس آمد و پلیس هم از من پرسید از کجا گرفتی منم گفتم یادم نیست ولی احتمالأ از Change office همین فروشگاه بعد با آنها رفتم آنجا یارو هم با اینکه من قبضم را داشتم قبول نکرد-پلیس هم گفت چون تو مسافری کاریت نداریم پول رو پاره کرد و من را ول کردن-بنابراین هم قبضا رو نگهدارین هم موقعی که پول چنج میکنید شماره پولها رو یاداشت کنید که از کجا گرفتین.
روز اول: ما تا ظهر استراحت کردیم و ناهار خوردیم (آن خانه همه امکانات آشپزی بود) و عصر رفتیم برای جاهای دیدنی. با مترو از تقسیم برین کباتاش و از کباتاش با تراموا برین ایستگاه سلطان احمد (Sultanahmet) پیاده بشید.ولی ما اشتباه کردیم عصر رفتیم شما یک صبح برین تا عصر همه جاهای دیدنی آن اطراف را ببینین.(جاهای دیدنی مسجد سلطان احمد (Blue Mosque) با 6 گلدسته که مجانی هست ( یادتون باشه اگر با شلوراک یا دامن کوتاه برین آنجا دور پاهاتون یه پارچه میدن ببندید)-کاخ ایا صوفیا (که بلیط داره 25 لیر و هرروز از صبح تا 4.5 بعد از ظهر به جزء دوشنبه ها باز هست و آخر کوچه ایا صوفیا هم قصر توپکاپی هست که آنجا هم حتمأ برید(Topkapı Palace به نظرم اینجا هم همان 25 لیر بود ). 2 تا ایستگاه پائین تر از سلطان احمد لب دریا ایستگاه امین نونو هست (Eminonu) که از سلطلن احمد پیاده هم میشه رفت زیر پل امین نونو رستورانهای عالی غذاهای دریایی هست که خوب و گرانند و اگر ارزان هم بخواهید کنار ساحل یک کشتی هایی وایستادن که همون جا ساندویچ ماهی یفروشن 3-4 لیر که خوشمزه هم هست. درست روبروی امین نونو هم یک مسجد هست که نمی خواهد برین عین مسجد سلطان احمد هست ولی همون جا یک بازار مواد غذایی-ادویه-آجیل و ماهی عالی هست که حتمأ برید و خرید کنید که پشیمون میشید اسمش هم می سیر چارشی بازار هست.
روز دوم(آکواریوم استانبول):استانبول یک آکواریوم داره که بد نیست ببینید ولی مثل آکواریوم تایلند که من دیده بودم نبود و اگر تا حالا ندیدید برید حتما یک تونل داره که بالا سرت آکواریوم.اسم آن Aquarium Turkuazoo بود که سایت داره و ساعت کاریشو میتونید چک کنید من چون تا خانه اینترنت داشتم با لپ تاپم چک کردم.برای رفتن هم ما میتونستیم هم پیاده بریم تا میدون تقسیم و هم پیاده بریم تا ایستگاه فیندیکیلی(Findikili).بنابرمیتونین با مترو از تقسیم برین کباتاش و از کباتاش با تراموا برین ایستگاه یوسف پاشا (Yusuf Pasa) اونجا که پیاده شدید بپرسید مترو آکسارای (Aksaray) –(ایستگاه یوسف پاشا که پیاده شوید از پله ها میرید بالا و بعد سمت شمال یک کوچه هست که آخر آن کوچه ایستگاه مترو آکسارای هست )–ایستگاه آکسارای سوار میشوید و ایستگاه کوکا تپه (Kocatepe) پیاده میشوید آنجا یک مرکز خرید خیلی بزرگ مارک هست به نام Forum Istanbul که تو زیرزمین آن آکواریوم هست ما پس از دیدن آکواریوم توی آن مرکز و مرکز مارک بقلی آن بنام IKEA خرید کردیم خیلی خیلی گران بود و 2 روز وقت میخواست ولی ما دیگه غروب برگشتیم.
شب هم رفتیم پیاده میدان تقسیم آنجا یک خیابان معروف هست بنام استقلال که پر از مراکز خرید مارک و خوردنی و بار و خوشگذرانی هست. جند تا کار اینجا بکنید :1-بگردید پیدا کنید فروشگاها را که چند طبقه هستند و معولأ حراجن و قیمت هاشون خوبن2-آنجا دست فروشها صدف میفروشن با لیموترش حتمأ بخورید3-کباب ترکی بخورید3-بلال بخورید-4-تو رستوراناش یه غذایی دارن یه سیب زمینی پخته بزرگ میدن با هزارتا مخلفات قیمتش هم 7-8 لیر بود عالی بود5 – یه رستورانهایی دارن همه مدل غذا هست شما یک سینی میگیرید هرچی میخواید میگین بذاره بعد میرین صندوق حساب میکینین حتمأ همه چیز را چند روزی که هستید بخورید و امتحان کنید عالی با قیمت منسب هست.تو خیابان استقلال یک شب یک ایرانی مجری تور آنجا بود بنام تور تهران به ما یک کاغذ داد برای تور بسفر شب با شام و... که ما هماهنگی کردیم برا فرداشب.
روز سوم(فروشگاه بزرگ و اصلی کارفور Carrefour): با مترو از تقسیم برین کباتاش و از کباتاش با تراموا برین ایستگاه زیتون برونو (Zeytinburnu) آنجا بپرسین مرکز خرید Forum Marmara Mall یک مرکز خرید بسیار بزرگ هست که توش یک کارفور خیلی بزرگم داره ولی تو رو خدا از آنجا همه چی نخرید چون بارتون تا خانه سنگین میشه –ما مثلأ بعدآ متوجه شدیم یک کارفور اکسپرس نزدیک خانه بوده که خیلی چیزها را میشده از آنجا خرید کرد.
شب هم آن آقای ایرانی آمد دنبالمون نفری 30 دلار رفتیم تور بسفر ، همه ایرانی بودن-بزن و برقص ایرانی بود که خیلی خوب بود-با میوه و نوشیدنی هم پذیرایی شدیم-فقط شامش زرشک پلو با مرغ بود که آشغال بود ولی به خاطر بزن و برقصش بیاد ماندنی شد.
روز چهارم (بازار بزرگ و اطرافش): با مترو از تقسیم برین کباتاش و از کباتاش با تراموا برین ایستگاه بایازیت کاپالی چارشی(Bayazit-Kapali carsi).یک بازار مسقف بسیار بزرگ که چون به ما گفته بودن توش گران هست ما اطرافش رو دیدیم و خرید کردیم که خوب بود بخصوص برای شلوار لی -فقط یادتون باشه که جمعه ها آنها ظهر 2 ساعت تعطیل میکنن میرن نماز جمعه-فکر میکنم شنبه یا یکشنبه هم تعطیلند حتمأ بپرسید
روز پنجم بازار مرتر و مرکز خرید اوله لیوم: با مترو از تقسیم برین کباتاش و از کباتاش با تراموا برین ایستگاه زیتون برونو (Zeytinburnu) آنجا بپرسین مرکز محله مرتر (ما نرفتیم ولی مثل اینکه خوب هست و هم جنس عمده داره هو خورده) و یک مرکز خرید بنام اولیوم اوت لت مارکت (Olelium utlet markrt) از همون ایستگاه زیتون برونو بپرسین با مینی بوس میبرن.خیلی خوبه چون جنس های مارک دار داره و حراجه معمولأ ، در واقعoutlet هست.
روز ششم(کاخ دلما باغچه Dolmabahçe Palace): با مترو از تقسیم برین کباتاش آنجا بپرسین 3 دقیقه پیاده راهه-حتمأ برین بسیار زیبا و عالی هست-یک کاخ کنار دریا که مترجم انگلیسی مجانی هم روشه.از صبح تا 4 عصر باز هست و بلیطشم از سایتش قیمتشو ببینید.به نظرم چهار شنبه ها بسته هست.
جاهایی که ما نرفتیم:
جزایر- بیوک آدالار: با مترو از تقسیم برین کباتاش از آنجا با اسکله میتونید برین برای شنا و کالسکه سواری و...
پاساژ جواهر: با مترو از تقسیم به سمت شمال برین ایستگاه سی سی لی )SISILI
لالعلی و آکسارای: : با مترو از تقسیم برین کباتاش و از کباتاش با تراموا برین ایستگاه لالعلی(LALELI) پیاده شوید آنجا ظاهرآ هم عمده فروشی داره هم خرده که بد نیست .فقط بدونید که آنجا شنبه بعد از ظهر و یکشنبه بسته هست .ما آنجا یک ماهی کیلکا خوردیم که خیلی عالی بود.
ساحل فلوریا : با مترو از تقسیم برین کباتاش و از کباتاش با تراموا برین ایستگاه سیر کسی(Sirkeci) و از آنجا با اتوبوس خط B1 برید ایستگاه فلوریا (Florya)

پاسخ
تشکر کنندگان: alinet ، ladanlove ، edcxz1 ، راتا ، nima1385 ، error ، armin22 ، saeedfweb ، mahdi_gh ، omino ، vahid_vh2 ، zahra///

http://www.turkeytourismjournal.com/
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
من میخوام با یک وکیل ایرانی که در ترکیه هست مشورت کنم.
مورد من ازدواج است ولی یک مقدار مشکلات سر راهم است.
اگه کسی رو میشناسید ممنون میشم معرفی نمایید.
پاسخ
تشکر کنندگان:
به نظرم مفید اومد گفتم شما هم استفاده کنید..
http://www.palizcompany.com
پاسخ
تشکر کنندگان: سارا مهاجر ، راتا
یعنی هیچ کس نیست راجغ به قوانین خانوادگی ترکیه اطلاعات داشته باشد؟
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان