کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
تركيه
با سلام به دوستان عزیز:

من ترم اخر مهندسی مکانیک تاسیساتم و تصمیم گرفتم برای ارشد برم ترکیه.شنیدم ازمون ورودی داره اگه ممکن اطلاعاتی در این زمینه به من بدین لطفا که منابع ازمون چیه؟
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
با سلام خدمت اعضای محترم
ما قراره اگه خدا بخواد 31 خرداد یا 1 تیر راهی استانبول بشیم.اونجوری که تو یاهو چک کردم هوا از نظر درجه خوبه ولی رطوبتش بعضا به 75% می رسه.می خواستم بدونم کسی هست توی اون حوالی استانبول رفته بشه.اگه هست هوا چه طوری بوده؟اذیت نشدن
با تشکر فراوان
پاسخ
(2011-05-09 ساعت 17:11)idn نوشته:  میشه یکی به من کامل توضیح بده برای یک هفته موندن در استانبول و یا انکارا باید چیکار کنم؟؟محل خوابش ارزون باشه که بیشتر پولمون رو بدیم عشق و حال Smile

در ضمن من میتونم با خودم 5-6 تا گوشی موبایل بزارم قاطی لباسام بیارم؟؟پول گمرک که نمیگیرن؟؟؟

با سلام
تور یک هفته با هواپیما و هتل 4 ستاره 500 هزار تومان
توی اکثر آزانس های هوایی هستش
پاسخ
(2011-06-05 ساعت 12:37)mamizadeh نوشته:  
(2011-05-09 ساعت 17:11)idn نوشته:  میشه یکی به من کامل توضیح بده برای یک هفته موندن در استانبول و یا انکارا باید چیکار کنم؟؟محل خوابش ارزون باشه که بیشتر پولمون رو بدیم عشق و حال Smile

در ضمن من میتونم با خودم 5-6 تا گوشی موبایل بزارم قاطی لباسام بیارم؟؟پول گمرک که نمیگیرن؟؟؟

با سلام
در مورد سوال اولتون قیمت هتل برای هرنفر از 25 دلار شروع میشه(هتل 2 ستاره) و بستگی به مکان هتل وخدماتش قیمت میره بالا . در مورد گوشی موبایل اینو باید بگم که قیمت گوشی در ترکیه به مراتب گرانتر از ایران هستش و اصلا براتون صرف نداره.سراغ گوشی دست دوم هم نرین که اکثرا دزدی هستند.موفق باشید

پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، msar
با سلام من اینجا زندگی میکنم
هوا اینجا گرمه و کم کم داره اذیت کننده میشه
اطمینان حاصل کنید جایی که تشریف میبرین AC داشته باشه وگرنه احتمالا اذیت میشین
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، REZA1390 ، msar
(2011-06-05 ساعت 12:37)mamizadeh نوشته:  

با سلام
تور یک هفته با هتل 4 ستاره 500 ؟
دوست عزیز اشتباه نمی کنی؟ من تور 3 ستاره دیروز گرفتم یک هفته با پرواز تابان 670 !!! دوست بنده هفته پیش فقط بلیط رفت و برگشت گرفتن 5 روز فاصله داره 480 !!!
مخصوصا الان که بلیط کمه و قیمتا بسیار گران !!! چه جوری 500 هتل 4 ستاره؟
Pir shodim vali bozorg na
پاسخ
دوست عزیز نیازی به ایجاد تاپیک نبود ... راه های بسیاری هست که مفیدترین شون چک کردن آب و هوا از Weather های معروف در اینترنت نظیر یاهو می باشد که می تونین از هوای شهر مورد نظرتون با خبر شین
موفق باشی
پاسخ
من اولین سفرم بود به ترکیه چندتا مطلب رو لازم دونستم خدمت دوستان خوبم بگم ..
اول اینکه دوستانی که با تور قصد سفر دارن حتما قبل رزرو تور از جزئیات هتل,پرواز و .. اطلاعات کسب کنن که مثل من جا نخورند .. موقیت هتل همچنین عکس های هتل رو از اینترنت ببینین
پرواز تابان اصلا نگیرین !!!!!!!!!!!! این جور که لیدرمون گفت اکثرا پروازاش فضایی تاخیر داره که برای ما هم این اتفاق افتاد و در پرواز رفت تاخیری معادل 2 ساعت و در برگشت هم برگشت هم 1 ساعت 45 دقیقه تاخیر داشتیم .. به نظر خودم اول ترکیش بعد ماهان بعد ایران ایر ..
تو اونجا به هیچ کس اعتماد نکنین نه ایرانی نه ترک !!
حدالامکان به دیسکوهای شبانه تو استانبول نرین چون امنیت نداره (مخصوصا منطقه آکسارای) من خودم از خیلی ها شنیدم که امکان زورگیری اینا هست !! برای خود من پیش اومد بارها کسایی میومدن و اول سر صحبت رو باهام باز می کردن تو خیابون و بعد دعوتم می کردن به دیسکوهایی که نمی شناختم و می گفتن بیا قیمتاس خوبه یا فلان دختر هست که بدون رودروایسی درخواستشون رو رد می کردم ..
توی استانبول با کسی درگیر نشین .. این جور که من فهمیدم اکثرا از ایرانی ها بدشون میاد و خودم توی مغازه ها و بیرون با اینکه زبانم خیلی قوی نبود ولی اصلا فارسی حرف نمی زدم ..
ترکیه از دو قسمت که نصفش توی آسیا و نصف دیگرش در اروپا هست تشکیل شده که قسمت آسیاش بافت خونه ها اکثرا بلند و حالت برجی رو داره و قسمت اروپاش بافت خونه ها قدیمی هست که خود من مناظر قسمت اروپائیش رو خیلی دوست داشتم ..
توی استانبول و کلا ترکیه همه جور آدم می بینین .. با حجاب و بی حجاب و کلا هر مدل ظاهری هست.خیلی مردم آزاد و راحتی هستن
مراکز خرید و مال های زیادی داره که پیشنهاد می کنم حتما از مرکز خرید Olivium دیدن کنین .. قیمت هاش خوبه و تخفیف هایی تا سقف 60 درصد هم داشت که نمیشه ازشون گذشت.همه رغم پوشاک و چیزهای مختلف تو اولوویم پیدا می کنین
سفرهای درون شهریتون رو می تونین با تاکسی مترو و اتوبوس انجام بدین که ورودی مترو و اتوبوسش 2 لیر هست و به همه جا هم راه داره که بسیار هم به صرفه است ..
در مورد غذاها هم بگم اونجا KFC,Mc Donald,Pizza Hut و غیره اونجا هست که من خودم KFC رو خیلی دوست داشتم.بقیشون غذاهاش خیلی فرقی نداره با فست فودهای ایران و انتظار مزه تازه ای رو نداشته باشین ! قیمت غذاها هم از 2 لیر اینطورا شروع میشه به بالا .. که تقریبا به پول ما اندکی از قیمت غذاهای خودمان در ایران بالاتر است ..
و مطلب آخر اینکه توی سفرتون سعی کنین لذت ببرین و وقت برای همه چیز داشته باشین .. سوالی چیزی بود درخدمتم
شاد و پیروز باشید - سعید
پاسخ
تشکر کنندگان: gadfly ، mml ، hvm ، kamranjon ، ZAS ، alinet ، zahra/// ، msar
با سلام كسي هست كه بدونه براي زندگي در يكي از شهرهاي تركيه با چه مبلغي

ميشه زندگي كرد؟
پاسخ
من واقعا تشكر ميكنم از سايت بسيار عالي كه داريد . هر چند من هنوز جوابمو نگرفتم ولي اميدوارم كه كسي پيدا بشه راجع به هزينه هاي تركيه توضيحاتي بده البته نه براي مسافرت براي زندگي كردن در آنجا ممنونم
پاسخ
(2011-06-20 ساعت 14:28)مصي نوشته:  با سلام كسي هست كه بدونه براي زندگي در يكي از شهرهاي تركيه با چه مبلغي

ميشه زندگي كرد؟

سلام دوست خوبم
سوالت خيلي كليه ، من چند بار تركيه بودم به من بگو چه شهري ميخواي زندگي كني و چطوري پول خرج كني يا بهتر بگم هدفت از زندگي اونجا چيه ميخواي درس بخوني يا كار ( كه بتونم براورد هزينه كنم)
پاسخ
تشکر کنندگان: مسافرکوچولو ، mahdi_gh ، msar
من دنبال یک تور ارزون هستم برای هفته دیگه 7 و یا 8 تیر
برای 1 هفته استانبول و جزایر دیدنی ترکیه

کسی تور سراق(غ) داره لطفا معرفی کنه
تنها چیزی که موفقیتهای ما را محدود میسازد، تفکری ست که به ما میگوید نمیتوانی موفق شوی
پاسخ
(2011-06-25 ساعت 02:57)idn نوشته:  من دنبال یک تور ارزون هستم برای هفته دیگه 7 و یا 8 تیر
برای 1 هفته استانبول و جزایر دیدنی ترکیه

کسی تور سراق(غ) داره لطفا معرفی کنه

من يكماه پيش خودم اونجا بودم ولي با يه پرواز چارتر رفتم و اپارتمان خودم رزرو كردم چون حساب كردم از تور به صرفه تر بود ضمن اينكه تورها معمولا هتلاشون بيرون شهر و لي من يه آپارتمان گرفتم حوالي ميدان تكسيم ( مركز شهر) شبي 60 يورو كه جاي خوبي بود .
ولي من چند با با تورهاي شركت نسيم شب پرواز رفتم خوب بود كه البته يه نمه قيمتاش بيشتره ولي خدماتشون عاليه
سولي بود در خدمتم.
پاسخ
تشکر کنندگان: parand ، msar
دوستانی که قیمت پایین می خوان می تونند از هاستل هم استفاده کنن.هاستل یه چیزی مثل مسافرخونه های خودمون می مونه ولی بسیار بهتر.هاستل تو استانبول زیاده و قیمت هاشون هم شبی 40/50 دلار هست ...
پاسخ
تشکر کنندگان: fafa k.a.f ، msar
(2011-04-16 ساعت 15:57)kamranjon نوشته:  
(2011-04-13 ساعت 14:09)kamranjon نوشته:  سلام دوستان

میشه لطف کنین و بگین با چه شرایطی و چگونه میشود اقامت ترکیه را داشته باشیم ؟

با سلام به تمامي دوستان

از مديران خواهشمندم به اين سوال پاسخ بدهند.

ممنون

سلام من تحقيقاتي در اين زمينه داشتم

شما با 5 سال اقامت در تركيه ( تركهاي ساير كشورها سه سال) مي توانيد اقامت بگيريد مشروط به اينكه
1- در شركتي در اين مدت 5 سال مشغول به كار بوده باشي و يا براي خودت كاري و تجارتي داشته باشي كه ماليات پرداخت كرده باشي
2- اگر هم يه تبعه ترك را بيمه كرده باشي خيلي راحت بعد از سه سال اقامت مي گيري.
در مجموع فعلا زندگي براي ايرانيها در تركيه زياد محدوديت قانوني نداره و شما ميتوني تا 90 روز بدون ويزا زندگي كني و بعدش هم يه ورود و خروج داشته باشي و دوباره تا سه ماه بموني .
سوال بيشتري بود در خدمتم.
پاسخ
تشکر کنندگان: kamranjon ، msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان