کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
تركيه
(2011-06-27 ساعت 16:16)saeed1980 نوشته:  
(2011-04-16 ساعت 15:57)kamranjon نوشته:  
(2011-04-13 ساعت 14:09)kamranjon نوشته:  سلام دوستان

میشه لطف کنین و بگین با چه شرایطی و چگونه میشود اقامت ترکیه را داشته باشیم ؟

با سلام به تمامي دوستان

از مديران خواهشمندم به اين سوال پاسخ بدهند.

ممنون

سلام من تحقيقاتي در اين زمينه داشتم

شما با 5 سال اقامت در تركيه ( تركهاي ساير كشورها سه سال) مي توانيد اقامت بگيريد مشروط به اينكه
1- در شركتي در اين مدت 5 سال مشغول به كار بوده باشي و يا براي خودت كاري و تجارتي داشته باشي كه ماليات پرداخت كرده باشي
2- اگر هم يه تبعه ترك را بيمه كرده باشي خيلي راحت بعد از سه سال اقامت مي گيري.
در مجموع فعلا زندگي براي ايرانيها در تركيه زياد محدوديت قانوني نداره و شما ميتوني تا 90 روز بدون ويزا زندگي كني و بعدش هم يه ورود و خروج داشته باشي و دوباره تا سه ماه بموني .
سوال بيشتري بود در خدمتم.

سلام دوست عزیز . من یه سوال داشتم اینه که : بعد از 90 روز حتماً باید به ایران برگردم یا اینکه میتونم برم قبرس ترک و برگردم ترکیه ؟
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
Toungue 
Winkسلام دوستان من میخوام 4 ماهه دیگه برم ترکیه ومیخوام برا همیشه برم بمونم اونجا میخواستم ببینم بجز تحصیل و ازدواج و کار راهه دیگه ای برای مقیم شدن نداریم؟
و اگه بدون ویزا برم اونجا ازدواج کنم بازم باید بگردم ایران ویزا بگیرم؟
دوستانی که اطلاع دارن جواب بدن ممنون میشمShyShyShyShy

فایل‌های پیوست پیش‌نمایش تصاویر

پاسخ
سلام
دوستانی که آشنایی دارن لطفا یک سایت رسمی از اعلام برانامه های نمایشگاههای ترکیه جهت شرکت درانها را لینک بدهند
در ایران مثلا سایت وزارت صنایع قسمت نمایشگاهها اینکارو میکنه.
آیا نجات دهنده ای هست؟
پاسخ
سلام ، احیانا کسی اطلاعاتی راجع به بیمه شدن توسط یک شرکت تو ترکیه رو داره؟ مشکلات احتمالی این روش میتونه چه چیزهایی باشه؟
پاسخ
تشکر کنندگان: saeedfweb ، msar
سلام دوستان من دوستم ازمیر زندگی میکنه میخواستم برم پیشش
نمیدونم چه جوری باید برم چون میدونم پرواز مستقیم نداره
خواستم از اطلس جت بلیط رزرو کنم
تهران-استانبول-ازمیر داشت
سوالی که داشتم اینه که من تو استانبول که پیاده میشم تو فرودگاه آتاترک هست برای سوار شدن به هواپیمای استانبول- ازمیر باید به اون یکی فرودگاه مراجعه کنم یا نه؟
پاسخ
نقل قول:اما در کل هرجور حساب کنی هزینه‌ی تحصیل و زندگی در ترکیه برای همه‌ی مقاطع از دانشگاه آزاد ایران کمتره
حتی اگه ایران تو خونه خودت باشی و بری دانشگاه آزاد از ترکیه گرونتر در میاد!
من دانشجوی ارشد دانشگاه ازادم.2 ترمم خوندم کاش زودتر می فهمیدم.
نمیشه واحدهامون و انتقال بدیم بریم اونجا!؟
پاسخ
سلام من تازه عضو شدم، قصد مهاجرت به ترکیه را دارم، مدرکم مهندسی برق هست با معدل بالا و ترکی استانبولی هم بلد هستم. من هیچی راجع به مهاجرت به ترکیه و شرایطش نمی دونم ممنون میشم کمکم کنید.
پاسخ
با سلام
من یه سوالی داشتم که می خواستم از دوستان کمک بگیرم
من مدت 74 روز در ترکیه بودم ولی زمانی که می خواستم به ایران برگردم در فرودگاه ،پلیس ترکیه مرا جریمه کرد و من چون زمان زیادی به پروازم باقی نمانده بود بسیار دچار استرس شدم و پس از پرداخت جریمه توانستم وارد هواپیما شوم . سوالی که من دارم این است که اگر مدت زمان اقامت در ترکیه 90 روز است چرا من جریمه شدم . درضمن من اینقدر نگران پروازم بودم که متوجه نشدم که پلیس مهر خروج را در پاسپورت نزده ... با توجه به اینکه من مجبورم بار دیگر به ترکیه برگردم آیا این درست است که حق ندارم تا 90 روز به آنجا بروم آیا پس از 90 روز بازگشت من بلا مانع است آیا مهر خروجی که زده نشده دردسر ساز نمی شود ؟
بسیار سپاسگزار خواهم بود اگر دوستانی که اطلاعات دارند مرا نیز آگاه سازند...
پاسخ
یه خونه تو استانبول میخواستیم کرایه کنیم واسه 1 هفته میشه کسی راهنمایی کنه
تنها چیزی که موفقیتهای ما را محدود میسازد، تفکری ست که به ما میگوید نمیتوانی موفق شوی
پاسخ
باید بگم که بعد از تغییر قانون در آوریل ۲۰۱۴ دیگه بدون خرید خانه هم اقامت میدن فقط باید شرایط زیر رو داشته باشید:

۱. به نام خودتون خانه بخرید یا ۱ ساله اجاره کنید و حتما در خانه ساکن باشید چون پلیس میاد کنترل می‌‌کنه

۲.بیمه ۱ ساله داشته باشید هزینه با توجه به سنّ متفاوت میانگین ۱۰۰۰ لیر است ( برای جزئیات بیشتر در مورد بیمه Kito Tourism and Business)

۳.برای ۱ سال ۶۰۰۰ دلار در حساب بانکی‌ داشته باشید یا از صرافی برگه چنج پول بگیرید (صرافی‌ها بدون نیاز به چنج ۶۰۰۰ دلار این برگه رو با ۲۵ لیر بهتون میدن)

۴.اداره ی امنیت حدود ۲۵۰لیر بابت مالیات و دفترچه ازتون پول میگیره

اگه شرایط بالارو داشته باشید اقامت ۱ ساله می‌گیرید و هرسال می‌تونید تمدید کنید
پاسخ
سلام .راجع به اقامت و زندگی تو ترکیه میتونید راهنمایی بکنید ؟؟؟

شماره ای هست بتونم باهاتون تماس بگیرم ؟؟؟؟؟
پاسخ
سلام ميشه راجب شهر استانبول اطلاعات بدين من خيلي تو اينترنت گشتم ولي جز اطلاعات كليشه اي هيچي پيدا كردم خيلي دوست دارم نظر هموطنان ساكن استانبولو راجب محله ها امنيت و زندگي با مردم استانبول بدونم???
پاسخ
تشکر کنندگان: behdist ، msar
دوستان من انکارا هستم زندگی میکنم اجاره منزل دقیقااز 600لیر بالوازم هست تا 1500لیر هزینه مثل ایران پول اب برق گاز دو برابر ایران
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان عزیزی که در ترکیه هستن لطفا اطلاعات درست بدن من اصلاح میکنم پلیس نمیاد کنترل کنه منزل هستید یا نیستید بیمه نفری500لیر اقامت نفری 350لیر حتما باید حساب بانکی 6000دلار روبازکنید صرافی نمیشه بانک زراعت حساب باز میکنه ولی میتونید فردای همان روز مبلغ رو بگیرید کلیه این اطلاع به روز هست چون من کارم تو انکارا همینه
پاسخ
تشکر کنندگان:
در مورد جریمه بیش از 90 روز هم باید بگم درسته ولی کمتر از 90 روز حق جریمه ندارن فیش پرداخت جریمه رو بیارید ازشون بگیرید دقت کنید این مواردرو میشه گرفت پول رو
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان