کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
برای من در آمریکا چه شغلی هست؟
سلام دوستان
اینقدر به روشهای مختلف دنبال کار گشتم که کاملا گیج شدم.
کسی میدونه برای کارشناسی ارشد معماری کاری پیدا میشه؟ بهتره دنبال چه نوع کار معماری بگردم؟
شماره کیس:2011as10000 نامه قبولی :may18th,2010 کارنت شدن کیس:November دریافت نامه دوم : nov1t,2010 مصاحبه : dec19th,2010 دریافت کلیرنس:jan4th 2011 سفر اول:july7th 2011 سفر مجدد به آمریکا:jan29th 2012
انجمن معماران مهاجرسرا
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام به همگی‌.

من مالزی درس خوندم، لیسانس IT دارم و فوق لیسانس knowledge management.

زبانم خوب هست چون انگلیسی‌ درس خوندم، ولی‌ سابقهٔ کار ندارم فعلا.

با این شرایط وضعیت کار برای من چجوریه اونجا؟

ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام.
من لیسانس گرافیک و فوق لیسانس انیمیشن دارم. سابقه کاریم تو چند تا بازی و انیمیشن خلاصه میشه.
زبانم تقریبا خوبه. ولی میدونم که تو محیط قرار بگیرم خیلی سریع عالی میشه.
با انواع و اقسام نرم افزار های گرافیکی و انیمیشن هم کار کردم و در این زمینه تجربه زیادی دارم.

آیا امکان اینکه شغلی در حیطه مهارتهام پیدا کنم هست؟
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.
پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، honey62 ، Lemony
(2012-04-01 ساعت 18:12)h4di نوشته:  سلام.
من لیسانس گرافیک و فوق لیسانس انیمیشن دارم. سابقه کاریم تو چند تا بازی و انیمیشن خلاصه میشه.
زبانم تقریبا خوبه. ولی میدونم که تو محیط قرار بگیرم خیلی سریع عالی میشه.
با انواع و اقسام نرم افزار های گرافیکی و انیمیشن هم کار کردم و در این زمینه تجربه زیادی دارم.

آیا امکان اینکه شغلی در حیطه مهارتهام پیدا کنم هست؟
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

انیمیشن تحت وب مثل فلش بلد باشین و خودتون هم بتونین ایده تبلیغاتی و گرافیکی درست کنین احتمالا کار خوبی گیرتون بیاد.
پاسخ
تشکر کنندگان: h4di ، SH1A2R3 ، Lemony ، حاجی واشنگتن
ببخشید یادم میاد یک صفحه ای بود که مال ارگانهای دولتی آمریکا بود توش در مورد وضعیت شغلهای مختلف تو آمریکا نوشته بود. اینکه در آمد تقریبیشون چقدره و مثلا چند سال آینده چقدر رشد خواهند کرد.
اما این صفحه رو پیدا نمیکنم. آیا میشه راهنمایی کنید کجا بود؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-04-01 ساعت 19:46)h4di نوشته:  ببخشید یادم میاد یک صفحه ای بود که مال ارگانهای دولتی آمریکا بود توش در مورد وضعیت شغلهای مختلف تو آمریکا نوشته بود. اینکه در آمد تقریبیشون چقدره و مثلا چند سال آینده چقدر رشد خواهند کرد.

دوست عزیز سلام . من نمی دونم کدوم صفحه رو میگی اما از اینجا می تونی اطلاعات خوبی بگیری
موفق باشی
برنده لاتاری 2012
ورود به خاک آمریکا : 3 جولای 2012
هزینه بلیط : 6.800.000 تومان برای 2 نفر و یه بچه
ایرلاین : لوفتانزا
محل اقامت : سن هوزه
فرودگاه ورودی : سانفرانسیسکو
پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، h4di ، SEPIDEHHHH
(2012-04-02 ساعت 15:14)hamid_reza نوشته:  
(2012-04-01 ساعت 19:46)h4di نوشته:  ببخشید یادم میاد یک صفحه ای بود که مال ارگانهای دولتی آمریکا بود توش در مورد وضعیت شغلهای مختلف تو آمریکا نوشته بود. اینکه در آمد تقریبیشون چقدره و مثلا چند سال آینده چقدر رشد خواهند کرد.

دوست عزیز سلام . من نمی دونم کدوم صفحه رو میگی اما از اینجا می تونی اطلاعات خوبی بگیری
موفق باشی

دوست عزیز. اون سایت رو پیدا کردم: http://www.onetonline.org/ و http://www.bls.gov/
سایت شما هم مفید بود.
با تشکر

پاسخ
تشکر کنندگان: hoda2012 ، MAHDI2012 ، honey62 ، SEPIDEHHHH ، حاجی واشنگتن
(2012-04-03 ساعت 22:24)h4di نوشته:  
(2012-04-02 ساعت 15:14)hamid_reza نوشته:  

موفق باشی

دوست عزیز. اون سایت رو پیدا کردم: http://www.onetonline.org/ و http://www.bls.gov/
سایت شما هم مفید بود.
با تشکر

دوستان از ما گفتن, زیاد به این آمارها توجه نکنین. دست کمی از آمارهای خودمون در ایران ندارن! حالا کلیت آمار ممکنه درست باشه مثلا مشاغل گروه سلامت و پزشکی وضعیت بهتری هم الان دارن و هم در آینده خواهند داشت ولی وارد جزئیات بشین زیاد نمیشه روش حساب کرد چون به فاکتورهایی مثل خود فرد هم درش دخیلن. مثلا مشاغل رانندگی سنگین رو ببینین چطور آمار خوبی میزنن براش ولی به خود شغل که میرسین میبینین که زیاد تعریفی نداره شرایطش و با اون چیزی که آدم فکر میکنه خیلی فرق فوکوله!
در کل تا آدم خودش شخصا مدتی وارد یک شغلی نشه نمیتونه درش نظر بده. مثلا من از زمانی که مدت کمتر از دو هفته در مشاغل هاسپیتالیتی کار کردم و همینطور بعدش غذا, کلا قید این دو مدل کار رو زدم و با گوشه چشمم هم نگاهشون نمیکنم. حالا هر چقدر آمار مثبت میخوان براش بدن.
پاسخ
تشکر کنندگان: h4di ، emrah66 ، ParsTrader ، golbano ، MAHDI2012 ، honey62 ، SomeOneX ، Abdorrezaa
سلام دوستان
من شغلی تو ایران ندارم
یعنی هیچ کاری بلد نیستم
فقط کارگری یا همون بنایی و پادویی کردم
مدرک تحصیلی به درد بخوری هم ندارم ولی در عوض زبانم عالیه به نظرتون کاری بران اونجا گیر میاد
دستمزدش چقدره
ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: Abdorrezaa
(2012-04-05 ساعت 18:51)ebi1368 نوشته:  سلام دوستان
من شغلی تو ایران ندارم
یعنی هیچ کاری بلد نیستم
فقط کارگری یا همون بنایی و پادویی کردم
مدرک تحصیلی به درد بخوری هم ندارم ولی در عوض زبانم عالیه به نظرتون کاری بران اونجا گیر میاد
دستمزدش چقدره
ممنون
اگر قدرت بدنی خوبی دارید، با توجه به اینکه زبانتون هم خوبه، قکر میکنم بتونید کار خوبی پیدا کنید. اینجا بهترین کارگرها مکزیکی ها هستن. و باید با اونا رقابت کنید. البته اینجوری که دیدم کارگرها هم حالت تخصصی دارن اینو باید مطمئن شد. اما مهم اینه که وارد کار بشید همونطور که مسیح گفت کارای یدی حقوق خوبی دارن اگه بتونم کسی رو پیدا کنم که از نرخش خبر داشته باشه بهت اطلاع میدم.
شماره کیس:2011as10000 نامه قبولی :may18th,2010 کارنت شدن کیس:November دریافت نامه دوم : nov1t,2010 مصاحبه : dec19th,2010 دریافت کلیرنس:jan4th 2011 سفر اول:july7th 2011 سفر مجدد به آمریکا:jan29th 2012
انجمن معماران مهاجرسرا
پاسخ
تشکر کنندگان: ebi1368 ، كاميلا ، SEPIDEHHHH ، SomeOneX ، kaziar
سلام دوستان
من هیچ شغل و کاری بلد نیستم
ایا کاری برای من هست
در کارخانه یا رفتگری یا کار ساختمانی
پاسخ
تشکر کنندگان: M_star1316 ، emrah66
(2012-04-09 ساعت 13:49)ebi1368 نوشته:  سلام دوستان
ایا کاری برای من هست

سلام.اگه هیچی هم بلد نیستید باید زبان دار حده جملات پیشه پا افتاده بلد باشید.بله برای شما هم کار هاست.تو فروشگاه ها میتونید کار پیدا کنید.کارهای زیادی هست برای مثال چند نمونه بهتون میگم.حمل و نقل اجناس ،جابجایی اونها در فروشگاه ها.،یه شغله دیگه هم هست که بغل دست صندوق دار هستید و اجناس مشتری هارو تو کیسه یا پاکت میکنید و در چرخ خریدشون میگذارید. یه نفر هست که چرخ خرید هارو از اطراف فروشگاه جم میکنه و بر میگردونه تو فروشگاه.تو رستوران میتونید کار کنید.میتونید واسه خیلی از جاها مثل بیمارستان یا جاهای دیگه درخواست شغل نظافتچی بدین...خیلی شغل های دیگه هم هست.فلان همین هارو به ذهنم اومد.
ارسال مدارک F2A (همسرم): 4Sep ,2013, رسید مدارک: 9Sep, 2013,  اپرو: 9Oct, 2013 , دریافت کیس نامبر (سفارت ابوظبی): 18Nov, 2013
پرداخت 22Nov, 2013: DS 261 $88  ,پرداخت 230$ :2013, Dec 11, ارسال مدارک: 2013, 19 Dec , تکمیل پرونده: 2014, 27 NVC) Jan). تاریخ مصاحبه 2015, Jun 3 , کلیر 1Sep, 2015Big Grin، تاریخ ویزا 2015, 9Sep
سفرنامه
لیست تمام مدارک ارسالی به USCIS , NVC ,و مدارک مدیکال و روز مصاحبه ویزای ازدواج Interview Questions+

پاسخ
(2012-04-10 ساعت 06:57)sib 24 نوشته:  
ایا کاری برای من هست

سلام.اگه هیچی هم بلد نیستید باید زبان دار حده جملات پیشه پا پفتاده بلد باشید.بله برای شما هم کار هاست.تو فروشگاه ها میتونید کار پیدا کنید.کارهای زیادی هست برای مثال چند نمونه بهتون میگم.حمل و نقل اجناس ،جابجایی اونها در فروش گاه ها.،یه شغله دیگه هم هست که بغل دست صندوق دار هستید و اجناس مشتری هارو تو کیسه یا پاکت میکنید و در چرخ خریدشون میگذارید. یه نفر هست که چرخ خرید هارو از اطراف فروشگاه جم میکنه و بر میگردونه تو فروشگاه.تو رستوران میتونید کار کنید.میتونید واسه خیلی از جاها مثل بیمارستان یا جاهای دیگه درخواست شغل نظافتچی بدین...خیلی شغل های دیگه هم هست.فلان همین هارو به ذهنم اومد.

sib 24 عزیز! قربانت برم شما ناسلامتی آمریکا هستین فکر کنم. عزیزم چرا مردم رو الکی دلخوش کنیم؟ من طرف شما رو نمیدونم اما طرف ما برای کار جمع کردن چرخ خریدها در فروشگاه والمارت هفتصد و خورده ای نفر تقاضای استخدام داده بودن!!!! بگر یا همون کیسه کننده خرید مردم دم دست صندوقدار تو فروشگاه پابلیکس میگفت که با ده تا نامه و تحت الحمایت دولت (همون کمیته امداد خودمون) و چن سال بیمه بیکاری گرفتن تونسته به این شغل برسه. این دو شغل معمولا فقط به همچین آدمهایی داده که سنی ازشون گذشته یا هیسپنیکهایی که بچه هاشون سیتزن هستن و اینا هم یه مدلهایی آویزون دولت شدن با بیمه بیکاری و اینا داده میشه.
کارهای ساختمانی و باربری و تخلیه و بار زدن اگه کسی جونش رو داشته باشه, بحث جداس. الان آشغالی استخدام میکنن طرف ما که باید گواهینامه CDL B هم داشته باشه طرف و کامیون برونه. روزی هم بطور متوسط باید هزار بار سطل آشغال بندازه بالا. سطل آشغالهای اینجا رو هم که ماشالا دیدین. صد کیلو وزنشه با موادش و شیشه ماالشعیرها!! تازه در مدت زمان مشخص هم باید کارش رو انجام بده. فشار کار صد در صد اما خداییش بیمه حقوقش به جای خود. کی جون این کارا رو داره حالا بالفرض اصلا اگه قید کلاس ملاس رو بزنه؟

* اصلا این دوستانی که میان اینجا این سوالا رو میپرسن مگه گرین کارت رو گرفتن که الان به فکر کارش هستن؟؟؟
پاسخ

sib 24 عزیز! قربانت برم شما ناسلامتی آمریکا هستین فکر کنم. عزیزم چرا مردم رو الکی دلخوش کنیم؟ من طرف شما رو نمیدونم اما طرف ما برای کار جمع کردن چرخ خریدها در فروشگاه والمارت هفتصد و خورده ای نفر تقاضای استخدام داده بودن!!!! بگر یا همون کیسه کننده خرید مردم دم دست صندوقدار تو فروشگاه پابلیکس میگفت که با ده تا نامه و تحت الحمایت دولت (همون کمیته امداد خودمون) و چن سال بیمه بیکاری گرفتن تونسته به این شغل برسه. این دو شغل معمولا فقط به همچین آدمهایی داده که سنی ازشون گذشته یا هیسپنیکهایی که بچه هاشون سیتزن هستن و اینا هم یه مدلهایی آویزون دولت شدن با بیمه بیکاری و اینا داده میشه.
کارهای ساختمانی و باربری و تخلیه و بار زدن اگه کسی جونش رو داشته باشه, بحث جداس. الان آشغالی استخدام میکنن طرف ما که باید گواهینامه CDL B هم داشته باشه طرف و کامیون برونه. روزی هم بطور متوسط باید هزار بار سطل آشغال بندازه بالا. سطل آشغالهای اینجا رو هم که ماشالا دیدین. صد کیلو وزنشه با موادش و شیشه ماالشعیرها!! تازه در مدت زمان مشخص هم باید کارش رو انجام بده. فشار کار صد در صد اما خداییش بیمه حقوقش به جای خود. کی جون این کارا رو داره حالا بالفرض اصلا اگه قید کلاس ملاس رو بزنه؟

* اصلا این دوستانی که میان اینجا این سوالا رو میپرسن مگه گرین کارت رو گرفتن که الان به فکر کارش هستن؟؟؟
[/quote]

بله آمریکام.نمیدونم ولی اطراف جای که هستم افراد سن بالا این شغل ها رو ندارند و همیشه افراد کم سن این شغل هارو دارن و گیر آوردنش خیلی سخت گمون نکنم باشه..نمیدونم
ارسال مدارک F2A (همسرم): 4Sep ,2013, رسید مدارک: 9Sep, 2013,  اپرو: 9Oct, 2013 , دریافت کیس نامبر (سفارت ابوظبی): 18Nov, 2013
پرداخت 22Nov, 2013: DS 261 $88  ,پرداخت 230$ :2013, Dec 11, ارسال مدارک: 2013, 19 Dec , تکمیل پرونده: 2014, 27 NVC) Jan). تاریخ مصاحبه 2015, Jun 3 , کلیر 1Sep, 2015Big Grin، تاریخ ویزا 2015, 9Sep
سفرنامه
لیست تمام مدارک ارسالی به USCIS , NVC ,و مدارک مدیکال و روز مصاحبه ویزای ازدواج Interview Questions+

پاسخ
تشکر کنندگان: MAHDI2012 ، M_star1316 ، SEPIDEHHHH
(2012-04-10 ساعت 07:20)yami نوشته:  
(2012-04-10 ساعت 06:57)sib 24 نوشته:  
ایا کاری برای من هست

سلام.اگه هیچی هم بلد نیستید باید زبان دار حده جملات پیشه پا پفتاده بلد باشید.بله برای شما هم کار هاست.تو فروشگاه ها میتونید کار پیدا کنید.کارهای زیادی هست برای مثال چند نمونه بهتون میگم.حمل و نقل اجناس ،جابجایی اونها در فروش گاه ها.،یه شغله دیگه هم هست که بغل دست صندوق دار هستید و اجناس مشتری هارو تو کیسه یا پاکت میکنید و در چرخ خریدشون میگذارید. یه نفر هست که چرخ خرید هارو از اطراف فروشگاه جم میکنه و بر میگردونه تو فروشگاه.تو رستوران میتونید کار کنید.میتونید واسه خیلی از جاها مثل بیمارستان یا جاهای دیگه درخواست شغل نظافتچی بدین...خیلی شغل های دیگه هم هست.فلان همین هارو به ذهنم اومد.

در مورد شرایط کاری در آمریکا نظری ندارم چونکه اونجا رو تجربه نکردم اما بنظر من بهتره افراد قبل از اقدام برای مهاجرت به هر کجا قبلا در مورد شرایط اونجا یک دید واقع بینانه بدست بیارند و بعد اقدام به مهاجرت کنند تا اینکه به مقصد برسند و ببینند که اونجا همون آرمان شهری که در نظرشون بود نیست و سرخورده و افسرده بشن در حالی که به احتمال زیاد شرایط مقصد از ایران بهتره اما بخاطر تصویری که اشخاص برای خودشون درست کردند حداقل تا مدتی دچار بن بست فکری میشن .
در ضمن از تمام دوستانی که تجربیات خودشون رو با دیگران به اشتراک می زارن صمیمانه متشکرم .
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، hoda2012 ، soheilbadami ، MAHDI2012 ، melina0005 ، nora ، honey62 ، مانترا ، amir0_0amir

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان