کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
برای من در آمریکا چه شغلی هست؟
با سلام
من مدتی است که به کالیفرنیا آمده ام ، زبانم خیلی خوب نیست ولی بد هم نیست ، رشته ام کامپیوتر بوده و در ایران 4 سال سابقه پشتیبانی نرم افزار دارم . حال مدتی است که ASP.net را شروع کردم ولی نمی دانم بعد از اینکه آنرا تمام بکنم چگونه کار بگیرم و چطور وارد بازار کاری شوم که هیچ معرفی یا دوستی ندارم. اگر کسی تجربه اینچنین دارد یا مطلبی به ذهنش می رسد که می تواند مرا راهنمایی کند یا برایم مفید باشد با کمال میل می شنوم. با تشکر از شما
M.A
ایران آزادم آرزوست ، روزی که براحتی بتوانم در کشور خودم زندگی کنم و یک خارجی و مهاجر نباشم.
پاسخ
تشکر کنندگان: golesang ، honey62
سلام امیر هستم امروز 18 اردیبهشت میرم توی 32 سال تموم تقریبا 11 سال سابقه کاری در یک کلینیک خصوصی پزشکی رو دارم و متاهلم
در ضمن فوق دیپلم صنایع چوب و کاغذ دارم توی کلینیک هم مسئول پذیرشم چیز خاصی هو بلد نیستم ولی اعتماد به نفسم بالاست زیادی شانسم هم خیلی زیاده میدونم لاتاری ثبت نام کنم اسمم درمیاد زبانم هم خیلی خوب نیست اسپانسری هم ندارم خلاصه به نظر شما من اونجا چه کاری میتونم انجام بدم؟ لطفا راهنماییم کنید
پاسخ
تشکر کنندگان: golesang
من دبیر فیزیک با 10 سال سابقه کاری هستم لطفا در مورد کار در امریکا من را راهنمایی کنید .خیلی ممنون میشم . در مورد درامدش هم لطفا بنویسید.
شنيده ام كه در بلاد كفر آدميان ديندارترند.
پاسخ
تشکر کنندگان: golesang
راجبه شغل حسابداري كسي چيزي ميدونه ليسانس حسابداري با گرين كارت ميتونه شغلي پيدا كنه
پاسخ
تشکر کنندگان:
از دوستان باتجربه ساکن در امریکا کسی اینجا نیست ؟ لطفا جواب بدین .
شنيده ام كه در بلاد كفر آدميان ديندارترند.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-05-13 ساعت 23:50)leila42 نوشته:  من دبیر فیزیک با 10 سال سابقه کاری هستم لطفا در مورد کار در امریکا من را راهنمایی کنید .خیلی ممنون میشم . در مورد درامدش هم لطفا بنویسید.
با سلام من جواب ندادم گفتم دوستان با تجربه پاسخ بدن، حالا در حد تجربهٔ خودم میگم اما بعدن دوستان با تجربه پاسخ بیشتری بدن.
ببینید تجربه یی که داشتم اینه که صرف سابقه در ایران برای کار پیدا کردن تاثیر گذار نیست. مهم این است که رستهٔ کاریتون رو بررسی‌ کنید. نمیدونم کدوم یکی‌ رو میخواین دنبال کنید: دبیری فیزیک یأ خود رشته‌ای فیزیک؟ برای کار در رشته فیزیک حتما باید در آمریکا ادامه تحصیل بدید. برای دبیری هم فک کنم قبل از فراهم کردن ملزومات شروع کار دبیری، زبان هست که بسیار مهم شاید لهجه در دانشگاه کمتر اهمیت داشته باشه اما در دبیرستان علاوه بر زبان قوی لهجهٔ خوب می‌خواد. نمیدونم زبانتون چقدر خوب باشه اما اولین معضل است. من اینجا هرچی‌ ایرانی‌ دیدم که بعد از ۲۰ سالگی به آمریکا مهاجرت کردن حتا بعد از ۴۰ سال زندگی‌ در آمریکا لهجه و زبان قوی ندران. موفقیت وابسته به زبان در آمریکا تنها برای نسل دوم مهاجرت میسر هست، این چیزی بوده که بعد از آمدن به آمریکا فهمیدم، شاید بعضی‌ بگن چقدر دیر؟ اینهم از کور بودنه من بود که قبل از آمدن نفهمیدم. این بود اطلاعات من در حد تجربم. بقیه‌اش رو باید یک نفر که در آمریکا دبیر هست پاسخ بده. نمی‌خوام غیر مستند پاسخ بدم
شماره کیس:2011as10000 نامه قبولی :may18th,2010 کارنت شدن کیس:November دریافت نامه دوم : nov1t,2010 مصاحبه : dec19th,2010 دریافت کلیرنس:jan4th 2011 سفر اول:july7th 2011 سفر مجدد به آمریکا:jan29th 2012
انجمن معماران مهاجرسرا
پاسخ
تشکر کنندگان: sezar ، storagemeter ، leila42 ، tartar ، honey62 ، مانترا ، lighthouse
(2012-05-13 ساعت 23:50)leila42 نوشته:  من دبیر فیزیک با 10 سال سابقه کاری هستم لطفا در مورد کار در امریکا من را راهنمایی کنید .خیلی ممنون میشم . در مورد درامدش هم لطفا بنویسید.

بهترین کار تحصیل در رشته معلمی هست که خودش به تنهایی رشته ای جداگانه هست. چیزی مثل کارشناسی علوم تربیتی در ایران میشه گفت هست و پس کردن امتحانات ایالتی برای گرفتن لایسنس معلم شدن. در همین اثنا میتونین جستجو کنین و ببینین که تطبیق مدرک ایرانتون به نفعتونه یا مثلا یک کاردانی علوم پایه هم بهمراه این بگیرید و سعی در استخدام شدن در اسکول بورد جایی که میخواین زندگی کنین.
در کل برای معلمی در اینجا اگه نخوایین به کالج برین و بین دو تا چهار سال تحصیل کنین, شانسی تقریبا ندارین. با معلومات دبیری فیزیک هم بعید میدونم بتونین برای مشاغل فیزیک کاربردی در صنایع کار پیدا کنین مگر در سطح پایین چون دبیرها از هر مبحث کمی میدونن ولی اونایی که در صنایع هستن فقط در یکی دو زمینه (مثلا نور یا مکانیک یا ...) اطلاعات دارن ولی بسیار عمیق تر و کاربردی تر.
پاسخ
تشکر کنندگان: storagemeter ، leila42 ، ملیحه مجید
سلام دوستانSmile
می خواستم بپرسم ایالت هایی که قطب صنعت دامپروری هستن و همینطور کارخونه های بزرگ صنایع لبنی و تولید فراورده های گوشتی تو کدوم ایالتها هستن؟
لینک هم اگه بدین که خیلی ممنون میشم.
سفرنامه
ﻣﻬﺎﺟﺮ 2013

پاسخ
تشکر کنندگان: ASALI
(2012-05-15 ساعت 02:11)mooj نوشته:  سلام دوستانSmile
می خواستم بپرسم ایالت هایی که قطب صنعت دامپروری هستن و همینطور کارخونه های بزرگ صنایع لبنی و تولید فراورده های گوشتی تو کدوم ایالتها هستن؟
لینک هم اگه بدین که خیلی ممنون میشم.

من که فکر میکنم کسی در این زمینه البته بیشتر گاو گوشتی در تگزاس نتونه کار پیدا کنه، نباید وقتشو برای ایالتهای دیگه هم صرف کنه. بنابرین توصیه من اینه که اول رو تگزاس زوم کنین.
پاسخ
تشکر کنندگان: mooj ، golesang ، ASALI ، ronmony ، ghorbat
(2012-05-17 ساعت 20:15)ASALI نوشته:  [quote='ASALI' pid='171516' dateline='1336594623']
من مهندس کشاورزی با سابقه 12 سال کار هستم . کجای امریکا برای من کار مرتبط با مدرکم هست ؟ ممنون از پاسختون
[/quot
دوستان عزیز من به خاطر گذاشتن این مطلب در چند جای مهاجر سرا یک هفته بایکوت شدم !!!!!! آخرش هم کسی جوابمو نداد !!!!!!!!!! لطفا اگر اطلاعاتی در مورد مناطق کشاورزی و مشاغل مربوطه دارید بگین . با سپاس فراوان
سلامSmile
آمار سال 2004 (رنکینگ تولید محصولات کشاورزی در آمریکا)
1- کالیفرنیا
2-تگزاس
3-آیوا
4-نبراسکا
5-مینسوتا

سفرنامه
ﻣﻬﺎﺟﺮ 2013

پاسخ
تشکر کنندگان: ASALI ، SH1A2R3 ، ronmony ، مانترا ، SEPIDEHHHH
دوستان ،
من graphic designer هستم. البته نه خیلی حرفه ای سطح بالا چون به صورت دائم کار نکردم.Tongue
فوق دیپلم گرافیک دارم ، و دیپلم هنرستانی نقشه کشی ساختمان به هر دو تاش هم مسلط هستم .
حالا
به نظرتون برای یک خانم که زبانشم به حد کافی خوب نیست برای شروع چه شغلی خوبه ؟ برم دوره های پیشرفته اتو کد بگذرونم یا طراحی وب ؟
یا در آخر بی خیال مدرک و اینا بشم برم دوره های آرایشگری یا آشپزی و ....... ببینم .
لطفا کسایی که اطلاعات درستی دارند راهنمایی بفرمایند .بسیار ممنون میشم.
مهم نیست قفل ها دست کیست مهم این است که کلیدها دست خداست * Shy
شماره کیس :2012AS00068xxx
رویت قبولی : 7 می
ارسال مدارک با ایمیل و سفارت آنکارا
مصاحبه: 6 آگست (برگه آبی و فرم 9 سوالی+رزومه)
کلیر:10 سپتامبر
دریافت ویزا:18 سپتامبر
پاسخ
تشکر کنندگان: golesang ، SH1A2R3 ، ronmony
(2012-05-27 ساعت 00:20)nilufar نوشته:  دوستان ،
من graphic designer هستم. البته نه خیلی حرفه ای سطح بالا چون به صورت دائم کار نکردم.Tongue
فوق دیپلم گرافیک دارم ، و دیپلم هنرستانی نقشه کشی ساختمان به هر دو تاش هم مسلط هستم .
حالا
به نظرتون برای یک خانم که زبانشم به حد کافی خوب نیست برای شروع چه شغلی خوبه ؟ برم دوره های پیشرفته اتو کد بگذرونم یا طراحی وب ؟
یا در آخر بی خیال مدرک و اینا بشم برم دوره های آرایشگری یا آشپزی و ....... ببینم .
ببینید دوست عزیز کسی ازتون مدرک نمی خواد قدم اول اینه که بتونید کار پیدا کنید
من همه این مدرکا را دارم ولی حتی کسی برای مصاحبه(اینترویو) هم ازم دعوت نکرده.
پاسخ
تشکر کنندگان: nilufar ، golesang ، amir_arian ، SH1A2R3 ، ronmony ، honey62
(2012-05-27 ساعت 07:56)ama نوشته:  
(2012-05-27 ساعت 00:20)nilufar نوشته:  دوستان ،
حالا
ببینید دوست عزیز کسی ازتون مدرک نمی خواد قدم اول اینه که بتونید کار پیدا کنید
من همه این مدرکا را دارم ولی حتی کسی برای مصاحبه(اینترویو) هم ازم دعوت نکرده.

میشه بگی شما در کدوم ایالت تشریف دارید.
مهم نیست قفل ها دست کیست مهم این است که کلیدها دست خداست * Shy
شماره کیس :2012AS00068xxx
رویت قبولی : 7 می
ارسال مدارک با ایمیل و سفارت آنکارا
مصاحبه: 6 آگست (برگه آبی و فرم 9 سوالی+رزومه)
کلیر:10 سپتامبر
دریافت ویزا:18 سپتامبر
پاسخ
با سلام خدمت تمام هم وطنان شرکت کننده در ماراتن لاتاری و اعضای پر جنب و جوش سایت وزین مهاجرسرا.
براتون امکان داره با بررسی وضعیت شغلی بنده یعنی :
دارای مدرک فوق دیپلم کامپیوتر و کارشناسی فن آوری اطلاعات و 20 سال سابقه کاری در زمینه کامپیوتر های mainframe و بانکداری الکترونیک.
بفرمائید آیا شغل مناسبی در امریکا در این رابطه وجود داره و بیشتر در کدام منطقه آن کشور؟
با تشکر از همه بزرگواران
-------------------------------------------------------------------------------------------------
شماره کیس:2013AS00005XXX
مشاهده قبولی: 1 MAY 2012
کنسولگری:ANKARA
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:16 MAY 2012
رسیدن فرمها به KCC در تاریخ : 18 MAY 2012
زندگی شما تنها زمانی بهتر می شود که خودتان بهتر شوید . برایان تریسی
2013 - قبولی+ مصاحبه + کلیرنس + اتمام سهمیه ویزا
2014 - شرکت نکردم
2015 - ناقبول
2016- شاید ..اگه بشه چی میشه
پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، ronmony
سلام
کار من طراحی قالب های پلاستیک و ساخت قالب های پلاستیک است لطفا بگویید شرایط این کار در آمریکا چگونه است ؟ کدام ایالت ؟ راهنماییم کنید لطفا
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان