کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
گرفتن اقامت ترکیه
https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/h...4529_n.jpg
پاسخ
تشکر کنندگان: taherifar
« قوانین جدید اقامت در ترکیه »
۱, دفترچهٔ اقامت تبدیل به کارت اقامت شده است
۲: هزینه آن از ۲۰۰ لیر به ۵۰ لیر تغییر کرده ودیگر قابل تمدید نیستو بعد از یک سال باید همان هزینه مجددا واریز شود .
۳: زمان تکمیل مدارک اخذ اقامت ، ارائه برگه بیمه و برگه خوابگاه یا اجاره ملک ضروری می باشد.
و خبر خوب اینکه :
۴: اجازهٔ کار پاره وقت و یا تمام وقت مطابق قوانین اتحادیهٔ یورو به دارندگان این کارت چه پناهنده چه دانشجو داده میشود.
پاسخ
تشکر کنندگان: Hamid_110 ، مارال -ش ، rkarimi ، taherifar
(2014-05-06 ساعت 11:24)mostafa69ir نوشته:  « قوانین جدید اقامت در ترکیه »
۱, دفترچهٔ اقامت تبدیل به کارت اقامت شده است
۲: هزینه آن از ۲۰۰ لیر به ۵۰ لیر تغییر کرده ودیگر قابل تمدید نیستو بعد از یک سال باید همان هزینه مجددا واریز شود .
۳: زمان تکمیل مدارک اخذ اقامت ، ارائه برگه بیمه و برگه خوابگاه یا اجاره ملک ضروری می باشد.
و خبر خوب اینکه :
۴: اجازهٔ کار پاره وقت و یا تمام وقت مطابق قوانین اتحادیهٔ یورو به دارندگان این کارت چه ******** چه دانشجو داده میشود.

با سلام
من دانشجوی ارشد در یکی از دانشگاهای استانبول هستم ..متاسفانه به خاطر کم بودن اعتبار پاسم اقامت اولیه من به مدت 5 ماه صادر شد و دختر 8 ساله من هم از طریق قانون همراه به همین میزان اقامت گرفت..از این رو T.Cصادر نشد.
بعد از تعویض پاس مجددا برای خودم و دخترم راندوو گرفتم..که پلیس اداره امنیت فرمودند: قوانین عوض شده و دانشجو بجز خودش برای هیچکس دیگر حتی فرزند وهمسر نمیتواند اقامت بگیرد..از انجا که دخترم مدرسه خصوصی ترک تحصیل میکند با گواهی اشتغال به تحصیل مدارک دخترم را جهت بررسی دریافت کردند..حالا بعد از سه هفته تماس گرفتند که دوباره به اداره امنیت مراجعه کنید..گواهی اشتغال به تحصیل دچار اشکال است از انجا که دخترم T.C ندارد ثبت نام رسمی نشده و در مدرسه خصوصی به صورت مشروط ثبت نام شده است.برای همین نگرانم برگه رسمی اشتغال به تحصیل از مرکز اموزش وپرورش استانبول درخواست کنند..ایا شما اطلاعاتی در این خصوص دارید؟
واقعا مستاصل شده ام بعداز دو ترم تحصیل من ودخترم حالا خیلی راحت به ما میگویند قوانین عوض شده..ممنون میشم کمکم کنید..Sad
پاسخ
کسی جدیدا خونه تو ترکیه خریده که از این طریق اقامت گرفته باشه ؟

کسی جای مطمئنی رو میشناسه ؟

ناظم ها و مدیران و دوستان عزیز

من به یک اعتماد خوب احتیاج دارم تا اینکارو انجام بدم

و واقعا نمیتونم ریسک کنم و این همه پول رو بدم به یکی و اونور تو یه کشور دیگه یه خونه بگیرم و اطمینانی در کار نباشه . چون تقریبا بیشتر زندگیم رو دارم ریسک می کنم .

دلم میخواد اونجا زندگی کنم و همون جا کار پیدا کنم و زبان ترکی رو یاد بگیرم .

بیشتر تو انتالیا یا انالیا دوست دارم
کسی هست کمکم کنه ؟
پاسخ
تشکر کنندگان: satin ، taherifar
سلام دوستان.
من چند تا سوال دارم.
اگه از طریق تومر برم ترکیه و مدرک تومر رو بگیرم و بخوام همونجا ادامه تحصیل بدم میتونم همزمان با درس خوندن کار کنم؟
بعد اینکه درسم تموم شد میتونم اونجا کار کنم و ویزای تحصیلیم رو تبدیل به ویزای کاری کنم؟
و در نهایت میتونم بعد از چند سال کار، ویزام رو تبدیل به اقامت کنم؟
پاسخ
اقامت در ترکیه با تحصیل در کالج های زبان

ساده ترین ، سریع ترین و ارزان ترین راه اقامت مداوم بیش از سه ماه در ترکیه ، ثبت نام و تحصیل درکالج های زبان معتبر این کشور است. ثبت نام کالج زبان در کمتر از یک هفته قطعی می شود و می توانید برای ویزا اقدام کنید. کالج ها در شهرهای مختلف ترکیه مانند استانبول و آنکاراو...می باشد واکثر کالج ها دارای خوابگاه سرویس رفت و آمد و دو وعده ی غذایی می باشد.برای اطلاع از جزییات کالج های زبان ترکیه و اخذ پذیرش از کالج های زبان ترکیه تنها کافیست کپی پاسپورت و یک قطعه عکس خود را ارسال نمایید تا در اسرع وقت در کالج زبان دلخواه شما پذیرش انجام شود.

برای ثبت نام از طریق ایمیل morteza.barghinan@gmail.com با شماره تلفن 09333633993 تماس حاصل فرمایید
شما میتوانید از دیگر خدمات ما نیز از طریق این وبلاگ مطلع گردید
ادرس وبلاگ : http://turkiye-stay.blogfa.com
----------------------------------------------------------------------------
پذیرش از دانشگاههای ترکیه بدون آزمون ورودی و بدون شرط معدل و فوری

از هم اکنون اقدام کنید چون محدودیت زمان وجود دارد

برای رشته های پزشکی و غیر پزشکی

اخذ برای تمامی مقاطع تحصیلی

دیپلم - فوق دیپلم - لیسانس - فوق لیسانس - دکترا

جهت اقدامات نهایی و یا اخذ مشاوره

با شماره تلفن 09333633993 تماس حاصل فرمایید

http://turkiye-stay.blogfa.com/
پاسخ
تشکر کنندگان: gbtm ، taherifar
(2014-04-29 ساعت 12:56)mostafa69ir نوشته:  توجه توجه
قوانین جدید اقامت در ترکیه اعلام شد
-هزینه دفترچه اقامت 50 لیر شد تا مدتی پیش 206 لیر هزینه دفترچه اقامت بود
-بر اساس قوانین جدید ویزای توریستی 6 ماهه به یک سال افزایش پیدا کرد و مدارک جدیدی هنگام ثبت نام اخذ خواهد شد مثل بیمه سلامتی از ارگان های بیمه خصوصی یا دولتی در ترکیه
- اجازۀ کار برای دانشجویان و پناهندگان، دادن اقامت دائمی ویا موقت به اتباع خارجی و دانشجویان فارغ التحصیل از دانشگاههای ترکیه تحت شرایط خاصی است که در قوانین و مقررات مربوطه به آنها اشاره شده است.
-اقامت کوتاه مدت، اقامت خانوادگی، اقامت طولانی مدت، اقامت به دلایل ملاحظات انسانی و اقامت برای افرادی که در معرض قاچاق و تجارت انسان بودند. - ایجاد پروسۀ موثرتر در مراجعه به مقامات قضایی - حق اعتراض به دپورت شدن و استفاده از کمک حقوقی وکیل - - حق استفاده از بیمۀ بهداشت عمومی - حمایت موقت - حمایت ثانوی - حمایت بین المللی - عدم بازگرداندن - پناهندۀ مشروط -
-قانون اتباع خارجی و حمایت بین المللی در چارچوب تعهداتی به تصویب رسید که کشور ترکیه در قبال اتحادیه اروپا به عهده گرفته است. با تصویب این قانون، هم چارچوب حقوقی و قانونی مسائل مربوط به اتباع خارجی و حمایت بین المللی معلوم شد، هم اینکه از بعضی جهات در زمینۀ حق و حقوق اتباع خارجی تغییرات اساسی و مثبتی بعمل آمد
Referece: تركيه
دوست عزیز ممنون از این اخبار جدید
لطف می کنید متن مربوط به زیاد شدن مدت اقامت توریستی از 6 ماه به یکسال رو قرار بدید. یا لینک منبع رو
اگه براتون امکان داره و ترکی بلدید ممنون میشم اخبار مربوط به قانون جدید در صفحت اول سایت http://yabancilar.iem.gov.tr/ رو به فارسی ترجمه کنید
پاسخ
تشکر کنندگان: mostafa69ir ، mobmohamad ، taherifar
ترجمۀ فارسی قانون اتباع خارجی و حمایت بین المللی که توسط ادراۀ مهاجرت نشر شده است.
http://goc.gov.tr/files/files/fars%C3%A7a.pdf

(2014-06-10 ساعت 07:36)rkarimi نوشته:  
(2014-04-29 ساعت 12:56)mostafa69ir نوشته:  توجه توجه
قوانین جدید اقامت در ترکیه اعلام شد
-هزینه دفترچه اقامت 50 لیر شد تا مدتی پیش 206 لیر هزینه دفترچه اقامت بود
-بر اساس قوانین جدید ویزای توریستی 6 ماهه به یک سال افزایش پیدا کرد و مدارک جدیدی هنگام ثبت نام اخذ خواهد شد مثل بیمه سلامتی از ارگان های بیمه خصوصی یا دولتی در ترکیه
- اجازۀ کار برای دانشجویان و پناهندگان، دادن اقامت دائمی ویا موقت به اتباع خارجی و دانشجویان فارغ التحصیل از دانشگاههای ترکیه تحت شرایط خاصی است که در قوانین و مقررات مربوطه به آنها اشاره شده است.
-اقامت کوتاه مدت، اقامت خانوادگی، اقامت طولانی مدت، اقامت به دلایل ملاحظات انسانی و اقامت برای افرادی که در معرض قاچاق و تجارت انسان بودند. - ایجاد پروسۀ موثرتر در مراجعه به مقامات قضایی - حق اعتراض به دپورت شدن و استفاده از کمک حقوقی وکیل - - حق استفاده از بیمۀ بهداشت عمومی - حمایت موقت - حمایت ثانوی - حمایت بین المللی - عدم بازگرداندن - پناهندۀ مشروط -
-قانون اتباع خارجی و حمایت بین المللی در چارچوب تعهداتی به تصویب رسید که کشور ترکیه در قبال اتحادیه اروپا به عهده گرفته است. با تصویب این قانون، هم چارچوب حقوقی و قانونی مسائل مربوط به اتباع خارجی و حمایت بین المللی معلوم شد، هم اینکه از بعضی جهات در زمینۀ حق و حقوق اتباع خارجی تغییرات اساسی و مثبتی بعمل آمد
Referece: تركيه
دوست عزیز ممنون از این اخبار جدید
لطف می کنید متن مربوط به زیاد شدن مدت اقامت توریستی از 6 ماه به یکسال رو قرار بدید. یا لینک منبع رو
اگه براتون امکان داره و ترکی بلدید ممنون میشم اخبار مربوط به قانون جدید در صفحت اول سایت http://yabancilar.iem.gov.tr/ رو به فارسی ترجمه کنید
پاسخ
تشکر کنندگان: rkarimi ، taherifar
[عکس: iran3.jpg]

فایل‌های پیوست پیش‌نمایش تصاویر

پاسخ
تشکر کنندگان: rkarimi ، taherifar
(2014-07-24 ساعت 09:34)mostafa69ir نوشته:  [عکس: iran3.jpg]

با سلام
ممکنه ترجمه بفرمایین؟
پاسخ
تا جای که من فهمیدم ... بهترین روش در شرایط من اینکه کلاس تومر ثبت نام کنم و برم ترکیه بعد درخواست ویزای یک ساله بدم و بعد از 2 یا 5 سال درخواست اقامت بدم (که در حین این 2 یا 5 سال هم یا باید شرکت داشته باشی یا کار کنی!)
اما ترجمه عکس بالا که از روی کنجکاوی ترجمه می کنم از کوچکیم با کانالهای ترکیه بزرگ شدم الان 25 سالمه بچه اردبیل هستم (نمی دونم از نظر ترکیه ها آذربایجان حساب میشه یا نه ولی فعلا که اردبیل 250 کیلومتر با آذربایجان مرز داره فکر نمی کنم صرفا اگه تو شناسنامت نوشته باشه آذربایجان آذری حساب بشی اونا می دونن کدوم شهرها آذری هستن و کدوما نیستن.)

ترجمه متن قرمز رنگ:
شهروندان ایرانی
که می خواهند در ترکیه شرکت تاسیس کنند
در یک شرکت شریک شوند
اجازه کار دریافت کنند
تبعه ترکیه شوند
در ترکیه تحصیل کنند

ترجمه متن سبز رنگ:
یک ایمیل که حاوی جزئیات درخواستتان هست را برای ما بفرستید. وضعیت شما را بررسی کرده، و به شما کمک می کنیم. mrtersahin@gmail.com --- www.yabancilar.info
پاسخ
تشکر کنندگان: amjad ، taherifar
(2014-10-26 ساعت 00:35)karsizozv نوشته:  تا جای که من فهمیدم ... بهترین روش در شرایط من اینکه کلاس تومر ثبت نام کنم و برم ترکیه بعد درخواست ویزای یک ساله بدم

شما یک ایرانی هستید و اصلا مهم نیست کجا متولد شدید و با چه زبان و گویشی صحبت میکنید

اگر در ترکیه اشنایی دارید پذیرش غیابی تومر رو بگیرید و برید سفارت برای ویزای ترکیه - هزینه یکبار سفر صرفه جوئی میشه !! قسمتی از شهریه رو میگیرن و
پذیرش شما رو صادر میکنن
مهاجر خانوادگی (F3) ساکن لانگ ایلند نیویورک و به زودی دالاس ، تقاضای اولیه سپتامبر 2002 - صدور ویزا نوامبر 2014
پاسخ
(2014-05-11 ساعت 02:11)adonis2006 نوشته:  کسی جدیدا خونه تو ترکیه خریده که از این طریق اقامت گرفته باشه ؟

کسی جای مطمئنی رو میشناسه ؟

ناظم ها و مدیران و دوستان عزیز

من به یک اعتماد خوب احتیاج دارم تا اینکارو انجام بدم

و واقعا نمیتونم ریسک کنم و این همه پول رو بدم به یکی و اونور تو یه کشور دیگه یه خونه بگیرم و اطمینانی در کار نباشه . چون تقریبا بیشتر زندگیم رو دارم ریسک می کنم .

دلم میخواد اونجا زندگی کنم و همون جا کار پیدا کنم و زبان ترکی رو یاد بگیرم .

بیشتر تو انتالیا یا انالیا دوست دارم
کسی هست کمکم کنه ؟

قوانین خرید ملک رو بخونید.
خونه مورد نظر رو پیدا کنید.
سر قیمت به توافق برسید.
مرحله آخر یک معتمد پیدا کنید که کمکتون کنه.
پاسخ
سلام
من دوست دارم استانبول زندگی کنم
شرایط اقامت برای ما چگونه خواهد بود ؟
من 31 ساله و همسرم 42 ساله هست
کار همسرم نساجی هست و خودم 12 سال هست کارمند یه شرکت خودرو سازی هستم
برای زندگی و کار و خرید ملک چه جوری باید اقدام کرد ؟
من میخوام شرکتهای صنعتی که کار نساجی و ماشین آلات نساجی هم انجام میدن بشناسم
پاسخ
سلام ميشه راجب شهر استانبول اطلاعات بدين من خيلي تو اينترنت گشتم ولي جز اطلاعات كليشه اي هيچي پيدا كردم خيلي دوست دارم نظر هموطنان ساكن استانبولو راجب محله ها امنيت و زندگي با مردم استانبول بدونم???
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان