کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
گرفتن اقامت ترکیه
(2012-09-24 ساعت 19:36)Seattle2015 نوشته:  
(2012-09-23 ساعت 23:04)spiderman1 نوشته:  سلام
تشکر میکنم از راهنمایی شما
من چند تا سوال برام پیش اومده
1. منظور از نامه قبولی همون قبول نمودن تومر برای شرکت در کلاسهاست دیگه؟
2. پس از دریافت ویزای اقامت از سفارت و ورود به ترکیه ایا میتونیم تو کلاسها شرکت کنیم تا زبان ترکی یاد بگیریم؟
3 . اموزش زبان ترکی در تامر ایا با معلم فارسی است یا با متد خاص بصورت ترکی یا زبان انگلیسی؟
4. در حین تحصیل در تومر میتوان ثبت شرکت هم نمود و شروع به کار کرد؟
5. کتاب فرهنگ لغت ترکی استانبولی به فارسی جیبی چیزی پیشنهاد میکنید؟
6. ترم های تومر چند ماهه هست و چند ترم داره ؟
7. در صورت قبولی در دوره های تومر دیگه زبان ترکی مون فول میشه Wink
8. هزینه ای که تومر در اول میگیره فقط بابت ویزا هستش و پس از ورود به ترکیه وشرکت در کلاس هزینه ترم هم باید بدیم؟
با تشکر سرتون رو درد اوردم

1- بله , باید حضوری به موسسه تومر در ترکیه مراجعه و ثبت نام کنید و فرم پذیرش Acceptance رو بگیرید و به سفارت ترکیه در ایران برده و درخواست ویزا کنید.
250 دلار هزینه گرفتن این نامه هست ولی ترم اولی که برای کلاس ثبت نام میکنید این مبلغ رو از هزینه ترم کم می کنند.
2- بله! برای همین ویزا میدن Big Grin اگه شرکت نکنید به مشکل میخورید.
3-خیر. فارسی نیست! از کشورهای متعددی با زبانهای مختلفی در این کلاسها حضور پیدا میکنند که خیلیهاشون انگلیسی هم نمیدونن.آموزش به زبان ترکی هست.
4- بله و در صورت موفقیت ویزای شما با ویزای کاری عوض میشه.
5- اطلاعی ندارم
6- دوازده دوره هست , مدت هر ترم یک ماه (5 روز درهفته) یا دو ماه (سه روز در هفته) به انتخاب شما
7-بله , اگر تا انتها ادامه بدید فول فول میشه و میتونید حتی کار ترجمه هم انجام بدید.البته لازم به ذکر نیست که این "فول شدن" به خود شما و تلاشتون هم بستگی داره.
8- اون 250 دلار بابت Acceptance یا همون نامه پذیرش هست. هزینه کلاسها هم برای هر ترم 420 دلار است که معادل اون به لیر حدود 760 لیر میشه.
(تا الان دقت نکرده بودم ! با توجه به قیمت ا.ر.ز در ایران هزینه کلاسها به ریال کلی ناجوانمردانه میشه)
9-با تشکر سرتون رو درد اوردم
تقصیر شما نیست ,خودش درد می کرد Tongue

امیدوارم این اطلاعات مفید واقع بشه

ممنون از پاسخها و راهنماییتون ، من به سایت تومر رفتم ولی نمیشه به انگلیسی برگردوندش و من نتونستم بفهمم که در شعبه انتالیا و انالیا هم این کلاسها برگزار میشه یا نه ؟
من اسم یک institute دیگه به نام icone را در انکارا شنیدم که اموزش زبان ترکی هست ولی با هزینه خیلی کمتر 900 دلار در سال ایا شما اطلاعاتی از این موسسه دارید ؟
پاسخ
تشکر کنندگان: Shahabpk ، satin ، aliha499
سلام
من میخواستم بدونم که در صورت ثبت نام در کلاسهای زبان تومر و دریافت نامه Acceptance فردی که با ویزای عادی وارد ترکیه شده است میتواند بدون بازگشت به ایران با مراجعه به پلیس امنیت دفترچه افامت شش ماهه را دریافت کند؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان من دانشجوی کارشناسی دانشگاه آزاد هستم میخوام برای کاری برم ترکیه و برگردم (4روزه) تاپیکی ندارید که مراحل گرفتن پاس دانشجوئی رو داشته باشه؟؟؟ کسی میدونه چند روز طول میکشه تا پاس به دانشجو بدن؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-12-24 ساعت 01:56)milad.nazari نوشته:  سلام دوستان من دانشجوی کارشناسی دانشگاه آزاد هستم میخوام برای کاری برم ترکیه و برگردم (4روزه) تاپیکی ندارید که مراحل گرفتن پاس دانشجوئی رو داشته باشه؟؟؟ کسی میدونه چند روز طول میکشه تا پاس به دانشجو بدن؟؟؟
ا
سلام دوست عزیز
من تجربه خودم را در دانشگاه ازاد تهران شمال سال 79 بیان میکنم.
اول از همه یه نامه از آموزش میگیری و میبری واحد اداری . اگر بیش از 2 روز بخوای باید مرخصی تحصیلی داشته باشی یا تابستان باشه.
واحد مشمولین مرکز اداری میفرستتد حسابداری و یه سری سفته و تعهد نامه میدی که بر میگردی و اگر نیامدی از تحصیل انصراف دادی و از محل اون سفته های دانشگاه هزینش را میگیرد و به نظام وظیفه معرفیت میکنه.
بعدش برمیگردی و واحد مشمولین یه نامه بهت میده میری نظام وظیفه
( 1 تا 2 روز)
نظام وظیفه بررسی میکنه و میگه 5 میلیون تومان پول نقد یا 15 میلیون تومان ضمانت نامه بانکی بذار و بعدش بر میگردی یه نامه میدن بهت
(2-4 روز)
میری پلیس +10 مدارکت تحویل میدی و منتظر ارسال پاسپورتت میشی
(5 روز تا 20 روز)

زمانی که برگشتی ار مهر ورود و خروج کپی میگیری میری نظام وظیفه ضمانت مالی رو آزاد میکنی.در موارد خاص ممکنه پاسپورتت رو ازت بگیرند ولی در اکثر موارد پاسپورتت پیش خودت میمونه.
بعد میری واحد مشمولین دانشگاه اعلام میکنی که برگشتی و میتونی سفته هات پس بگیری که بهتره اگر قصد دوباره سفر رفتن داری این کارو نکنی تا در هزینه سفته صرفه جویی کنی.ولی حتما باید به واحد مشمولین دانشگاه اعلام کنی برگشتی.

در پاسپورت های عادی نوشته شده اجازه خروج از مرزهای مجاز کشور به دفعات و همراه ندارد. نوشته میشود اما در پاسپورت دانشجویی مینویسداجازه خروج از تاریخ .... تا تاریخ .... فقط یکبار از مرزهای مجاز کشور و همراه ندارد
البته در پاسپورت های جدید هیچ کدوم از این متنها را نمیبینید و بجایش یک بارکد میبینید.

امیدوارم کمک کنه
اراتمند نوید
پاسخ
تشکر کنندگان: milad.nazari
خبر جدید مژده به علاقه مندان به خرید خانه و اقامت در ترکیه !

بالاخره قانونی که بسیاری از خارجی ها از جمله ایرانی ها منتظرش بودن به تصویب و در روزنامه ی رسمی انتشار یافت از این به بعد با خرید ملک به خارجی ها ۱ سال اقامت قابل تمدید داده می شود. تا ۸ سال سالی یکبار تمدید میشود بعد از ۸ سال اقامت دائم دریافت می کنند. توجه کنید که برای برخورداری از این قانون شخص باید به طور دائم در آن ملک اقامت کند.
پاسخ
تشکر کنندگان: Shahabpk ، gbtm ، saeide-72 ، satin ، mahi58
(2014-01-03 ساعت 17:10)hepyanlizm نوشته:  دوستان یک سوال داشتم ممنون میشم جواب بدید من 2 ماه پیش بعد از 84 روز اقامت در ترکیه با ویزای توریستی به ایران برگشم و مشکلی پیش نیومد ویزای تحصیلی تومر گرفتم و با این ویزا بعد از 20 روز اقامت در ایران دوباره وارد ترکیه شدم در عرض یک ماه باید دفترچه اقامت میگرفتم ولی به خاظر بعضی مشکلات نگرفتم و بعد از 48 روز اقامت در ترکیه وارد ایران شدم این دفعه به خاطر 18 روز 250 لیر جریمه نقدی شدم و گفتم بهدا پرداخت می کنم حالا سوال من این است اگه جریمه را پرداخت کنم می توانم دوباره وارد ترکیه بشوم مرز گفتند تا 3 ماه نمیتونی وارد بشی ولی اگر ویزا بگیری میتونی چه راهکاریو نشونم میدید دوباره وارد ترکیه بشم چون کارم گیره اونور؟

دوست عزیز چونکه جریمه شدی تا 3 ماه نمیتونی وارد ترکیه بشی
پاسخ
تشکر کنندگان: barvos
Today at 7:29 PM
با سلام خدمت مدیر محترم سایت
من از شما سوالی داشتم در مورد اقامت در ترکیه
اگز کسی اقامت 3 ماهه توریستی را به پایان رساندهباشد و بعد از آن اقامت 6 ماهه را توسط یک شهروند ترک گرفته باشد و زمان آن 6 ماه هم به پایان رسیده باشد زمانی که به ایران میرود چه مدت باید در ایران بماند و بعد از آن میتواند به ترکیه برگردد؟ آیا باید 3 ماه در ایران بماند؟ یا نه میتواند چند روز بماند و دوباره به ترکیه برگردد؟؟ لطفا سوال من و پاسخ بدهید
با تشکر
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان من شنیدم اگر ادم اذری باشه و با ثبت شرکت بتونه اقامت 1 ساله بگیره و اون رو تمدید کنه میتونه بعد از 2 سال به جای 5 سال شهروند ترکیه بشه اما باید ثابت کنه اذری هست. خب سوال من اینه چه جوری باید ثابت کرد؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
از دوستانی که زحمت کشیدن و اطلاعاتشونو با ما به اشتراک گذاشتن متشکرم
دوستان من خبر های مربوط به دریافت اقامت با خرید ملک خوندم و بنظر می رسه با تصویب شدن این قانون دیگه نیازی به ثبت شرکت و ازدواج با دختر ترک و ... نباشه. اما سوالی که برام پیش اومده اینه که ملکی که خریداری می شه حتما باید ساخت جدید باشه یا میشه املاک چند ساله رو هم خریداری کرد. و آیا اون امتیازی که ( منظورم 2 ساله ) بابت آذری ها گذاشته بودن باز هم پایداره یا همون 8 سال برای ما هم وجود داره؟

لینک خبرها ی مربوط به دریافت اقامت 1 ساله تمدید متناوب و دریافت اقامت دائم با 8 سال اقامت پایدار در ترکیه :

http://ekonomi.milliyet.com.tr/ev-alan-y...efault.htm

http://www.hayat.ro/tuerkye/1747

با توجه به اینکه قیمت ملک در ترکیه نسبت به سایر کشور ها حتی خود ایران ارزانتره بنظرم ترکیه انتخاب مناسبی برای دریافت اقامت خواهد بود.
دوستان چند تا سوال برام پیش اومده ممنون می شم جواب بدین؟
1- با دریافت اقمات 1 ساله از طریق خرید خانه امکان افتتاح حساب وجود داره؟
2- امکان سرمایه گذاری در بورس ترکیه هست؟
3- میشه فعالت های تجاری رو بستر اینترنت داشت؟
4- بنظرتون شهر ترابزون برای اقامت چطوره؟

از راهنمایی هاتون ممنونم
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2011-07-06 ساعت 14:45)khabaloo نوشته:  
(2011-07-06 ساعت 00:56)ARASH@MH نوشته:  دوستان اقامت ترکیه رو چطور میشه گرفت؟
ممنون

بستگی داره برای چه کاری بخواین بمونین
من اینجا راحت ترین راه رو عرض میکنم امیدورام مورد استفاده همه قرار بگیره
1: در کلاس آموزش زبان ترکی در موسسه تومر شرکت کنین
(تومر مرکز آموزش زبان وابسطه به دانشگاه آنکارا هست که در بیشتر شهرهای ترکیه برنچ دارن، بهترین موسسه آموزش زبان ترکی هم میباشد، هزینه ثبت نام برای یک ترم 420 دلار میگیرن)
2: بعد از ثبت نام و دریافت قبولی بهشون میگین که نامه قبولیتون رو به سفارت ترکیه در ایران بفرستن و یک کپی هم برای خودتون ایمیل بزنن که ببرین سفارت
3: به سفارت ترکیه در تهران (چهار راه استانبول) مراجعه کنین نامه قبولیتون رو نشون بدین و بگین قبلا به سفارت هم فاکس شده، و برای یک ویزای دانشجویی اقدام کنین
4: بعد حدودا یک ماه شاید کمتر یا بیشتر ویزاتون صادر میشه
5: بعد از ورود به ترکیه با ویزای دانشجویی (ما ایرانی ها برای ورود به ترکیه به ویزا نیازی نداریم اما فقط 90 روز اعتبار داره و ویزای توریستی محسوب میشه پس به هیچ وجه اون رو به اقامت تبدیل نمیتونین بکنین، حتی اگه تشریف بیارین و تومر هم ثبت نام کنین دوباره باید برگردین ایران و از سفارت ویزای دانشجویی دریافت کنین) به مرکز پلیس امنیت مراجعت میکنین با مدارکی که در دست دارین و ویزای دانشجوییتون بهتون اقامت تعلق میگیره
چند نکته مهم :
- بعد از دریافت اقامت از تومر میتونین برای کار یا دانشگاه اقدام کنین و فقط اقامتتون رو تحویل بدین به اسم دانشگاه یا محلی که کار میکنین
- معمولا زبان ترکی رو باید تا حدودی صحبت کنین تا کارهاتون راه بیفته و یا این که با یکی از دوستان یا آشناهاتون برین
دوستان برای ثبت نام در تومر من فرمش رو گرفتم حالا باید چیکار کنم فرم پست میکنیم یا ایمیل اونوقت شعبه اش رو چجوری انتخاب کنیم و ایا منبع رایگانی برای ارشیو زمانی که کنکور برای خارجی ها برگذار میشد رو دارین با تشکر
2014 منوازدست داد
2015 منوازدست داد
به امید 2016
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان
من و همسرم اقامت کانادا داریم اما چون اینجا را دوست نداریم میخواهیم برای زندگی به ترکیه مهاجرت کنیم.
فقط قبل از هیچ اقدامی به یک سری اطلاعات نیاز داریم. اینکه بهترین شهر برای یک زندگی ارام و با کیفیت در ترکیه کجاست؟
من فارسی زبان هستم البته فرانسوی و انگلیسی و ایتالیایی هم بلدم اما برای یادگیری زبان ترکی از صفر چقدر زمان لازم است؟
ایا شهری در ترکیه هست که بتوان برای مدتی با زبان انگلیسی در ان سر کرد؟
و اینکه هزینه زندگی (به جز اجاره خانه چون برای اقامت باید خانه را بخریم) و مالیات چقدر است؟
ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-02-01 ساعت 01:20)memoosh نوشته:  سلام دوستان
من و همسرم اقامت کانادا داریم اما چون اینجا را دوست نداریم میخواهیم برای زندگی به ترکیه مهاجرت کنیم.
فقط قبل از هیچ اقدامی به یک سری اطلاعات نیاز داریم. اینکه بهترین شهر برای یک زندگی ارام و با کیفیت در ترکیه کجاست؟
من فارسی زبان هستم البته فرانسوی و انگلیسی و ایتالیایی هم بلدم اما برای یادگیری زبان ترکی از صفر چقدر زمان لازم است؟
ایا شهری در ترکیه هست که بتوان برای مدتی با زبان انگلیسی در ان سر کرد؟
و اینکه هزینه زندگی (به جز اجاره خانه چون برای اقامت باید خانه را بخریم) و مالیات چقدر است؟
ممنون

یادگیری زبان ترکی هم مثل سایر زبانها بسته به استعداد خودتون بین 2 تا 5 سال زمان نیاز داره .
شهرهای استانبول ازمیر و منطقه آنتالیا از نظر زبان انگلیسی و حتی روسی به مشکلی نمیخورین . آنکارا هم اکثرا به این زبان مسلطند .هزینه ها شهر به شهر با هم متفاوتند . برای یک زندگی خیلی خیلی متوسط در ترکیه و در شهر استانبول 1400 تا 1700 دلار را به ازای هر نفر مد نظر داشته باشید .
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، satin
توجه توجه
قوانین جدید اقامت در ترکیه اعلام شد
-هزینه دفترچه اقامت 50 لیر شد تا مدتی پیش 206 لیر هزینه دفترچه اقامت بود
-بر اساس قوانین جدید ویزای توریستی 6 ماهه به یک سال افزایش پیدا کرد و مدارک جدیدی هنگام ثبت نام اخذ خواهد شد مثل بیمه سلامتی از ارگان های بیمه خصوصی یا دولتی در ترکیه
- اجازۀ کار برای دانشجویان و پناهندگان، دادن اقامت دائمی ویا موقت به اتباع خارجی و دانشجویان فارغ التحصیل از دانشگاههای ترکیه تحت شرایط خاصی است که در قوانین و مقررات مربوطه به آنها اشاره شده است.
-اقامت کوتاه مدت، اقامت خانوادگی، اقامت طولانی مدت، اقامت به دلایل ملاحظات انسانی و اقامت برای افرادی که در معرض قاچاق و تجارت انسان بودند. - ایجاد پروسۀ موثرتر در مراجعه به مقامات قضایی - حق اعتراض به دپورت شدن و استفاده از کمک حقوقی وکیل - - حق استفاده از بیمۀ بهداشت عمومی - حمایت موقت - حمایت ثانوی - حمایت بین المللی - عدم بازگرداندن - پناهندۀ مشروط -
-قانون اتباع خارجی و حمایت بین المللی در چارچوب تعهداتی به تصویب رسید که کشور ترکیه در قبال اتحادیه اروپا به عهده گرفته است. با تصویب این قانون، هم چارچوب حقوقی و قانونی مسائل مربوط به اتباع خارجی و حمایت بین المللی معلوم شد، هم اینکه از بعضی جهات در زمینۀ حق و حقوق اتباع خارجی تغییرات اساسی و مثبتی بعمل آمد
Referece: تركيه
پاسخ
تشکر کنندگان: rkarimi
http://www.yabancilar.info
کاملترین منبع برای مشکلات و راهنمائی های کامل در مورد اقامت ترکیه
پاسخ
تشکر کنندگان:
طبق قانون جدید کسی از ترکیه دیپورت نمی شود اگر بیشتر از ویزایتان در ترکیه ماندید و جریمه خود را بریزید فردای همان روز میتوانید وارد ترکیه بشوید قبلا باید 3 ماه ایران می ماندید سپس وارد ترکیه می شدید
Giriş Yasağı (Deport) Yok
17.04.2014 tarihinden itibaren Cezasını ödeyip çıkan yabancılara 3 ay giriş yasağı uygulanıyordu.
28.04.2014 tarihinden itibaren cezasını ödeyip çıkan yabancılara giriş yasağı (deport) uygulanmıyor.
Çıkış yapıp 1 gün sonra geri gelebilirsiniz.
لینک خبر
http://yabancilar.info/index.php?option=...Itemid=473
پاسخ
تشکر کنندگان: Hamid_110

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان