کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
گرفتن اقامت ترکیه
(2013-06-29 ساعت 18:21)REZAIRANI نوشته:  اگه از تومر نامه ثبت نام بگیری بیاری ایران به سفارت بدی. اونوقت باید حتما وایسی تا اجازه اقامت بیاد یا میشه دوباره توریستی برگشت بعد اقامت رو گرفت؟

بعد از اینکه نامه ثبت نام رو گرفتید. تو ایران سفارت ترکیه ویزای اقامت رو به شما میده. بعد با ویزا وارد خاک ترکیه می شوید و یک ماه فرصت دارید تا خودتون رو به اداره امنیت شهری که کلاس در اونجا هست معرفی کنید تا دفترچه اقامت شما در عرض یک هفته صادر بشه.
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام من دقيقا متوجه نشدم كه اول بايد چيكار كرد واسه أقامت در تركيه از طريق تومر؟
و ايا ميشه از طريق سفارت تركيه در ايران أقدام كرد يا نه؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2011-07-06 ساعت 14:45)khabaloo نوشته:  
(2011-07-06 ساعت 00:56)ARASH@MH نوشته:  دوستان اقامت ترکیه رو چطور میشه گرفت؟
ممنون

بستگی داره برای چه کاری بخواین بمونین
من اینجا راحت ترین راه رو عرض میکنم امیدورام مورد استفاده همه قرار بگیره
1: در کلاس آموزش زبان ترکی در موسسه تومر شرکت کنین
(تومر مرکز آموزش زبان وابسطه به دانشگاه آنکارا هست که در بیشتر شهرهای ترکیه برنچ دارن، بهترین موسسه آموزش زبان ترکی هم میباشد، هزینه ثبت نام برای یک ترم 420 دلار میگیرن)
2: بعد از ثبت نام و دریافت قبولی بهشون میگین که نامه قبولیتون رو به سفارت ترکیه در ایران بفرستن و یک کپی هم برای خودتون ایمیل بزنن که ببرین سفارت
3: به سفارت ترکیه در تهران (چهار راه استانبول) مراجعه کنین نامه قبولیتون رو نشون بدین و بگین قبلا به سفارت هم فاکس شده، و برای یک ویزای دانشجویی اقدام کنین
4: بعد حدودا یک ماه شاید کمتر یا بیشتر ویزاتون صادر میشه
5: بعد از ورود به ترکیه با ویزای دانشجویی (ما ایرانی ها برای ورود به ترکیه به ویزا نیازی نداریم اما فقط 90 روز اعتبار داره و ویزای توریستی محسوب میشه پس به هیچ وجه اون رو به اقامت تبدیل نمیتونین بکنین، حتی اگه تشریف بیارین و تومر هم ثبت نام کنین دوباره باید برگردین ایران و از سفارت ویزای دانشجویی دریافت کنین) به مرکز پلیس امنیت مراجعت میکنین با مدارکی که در دست دارین و ویزای دانشجوییتون بهتون اقامت تعلق میگیره
چند نکته مهم :
- بعد از دریافت اقامت از تومر میتونین برای کار یا دانشگاه اقدام کنین و فقط اقامتتون رو تحویل بدین به اسم دانشگاه یا محلی که کار میکنین
- معمولا زبان ترکی رو باید تا حدودی صحبت کنین تا کارهاتون راه بیفته و یا این که با یکی از دوستان یا آشناهاتون برین
سلام اگه در این دوره بخوایم درس بخونیم به بقیه اعضای خونواده هم اقامت میدن؟ در ضمن برای قبولی در ازمون باید چه شرایظی داشته باشیم؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام.... میخواستم بدونم ثبت نام برای کلاسهای تومر همیشه هست یا زمان خاصی داره؟ مثلا من میخوام شهریور 93 از ایران خارج بشم کی باید ثبت نام کنم که تا کارامو انجام میدم حدودا شهریور باشه؟ و اگر همسر من تو کلاسا شرکت کنه به من و بچه ها هم اقامت میدن؟ در ضمن من سایت تومر رو رفتم ترکی بود تغییر زبان به انگلیسی داره؟ اگر بله کدوم قسمته؟ مرسی از اینکه جوابمو میدید.
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام ببخشید من یه سوالی داشتم من از دانشگاه پذیرش گرفتم ویزامم گرفتم الان اومدم ترکیه حالا دانشگاه میگه واسه ثبت نام باید اول برم کلاس تومر مدرک تومرمو بگیرم بعد دانشگاه ثبت نام کنم حالا پلیس امنیت از من نامه ثبت نام میخواد میخاستم بدونم اگه من الان برم کلاس تومر اسممو بنویسم بعد برم پلیس امنیت برام مشکلی پیش نمیاد؟ چونکه من با پذیرش از دانشگاه ویزا گرفتم ولی حالا تو کلاس تومر ثبت نام کردم. نمیگن تو با نامه پذیرش دانشگاه ویزا گرفتی ولی حالا دانشگاه نمیری به جاش کلاس تومر میری؟
پاسخ
تشکر کنندگان: storagemeter
(2013-10-27 ساعت 17:42)1rainbow نوشته:  سلام ببخشید من یه سوالی داشتم من از دانشگاه پذیرش گرفتم ویزامم گرفتم الان اومدم ترکیه حالا دانشگاه میگه واسه ثبت نام باید اول برم کلاس تومر مدرک تومرمو بگیرم بعد دانشگاه ثبت نام کنم حالا پلیس امنیت از من نامه ثبت نام میخواد میخاستم بدونم اگه من الان برم کلاس تومر اسممو بنویسم بعد برم پلیس امنیت برام مشکلی پیش نمیاد؟ چونکه من با پذیرش از دانشگاه ویزا گرفتم ولی حالا تو کلاس تومر ثبت نام کردم. نمیگن تو با نامه پذیرش دانشگاه ویزا گرفتی ولی حالا دانشگاه نمیری به جاش کلاس تومر میری؟

سلام
دوست من شما چطور بدون تومر پذیرش گرفتین؟
من اقدام کردم قبل از دادن پذیرش همشون می گن مدرک تومر را هم بفرست.
می تونم بپرسم در چه مقطع و کدوم دانشگاه پذیرش گرفتین؟
آیا بورس هم گرفتین یا خیر؟
پاسخ
تشکر کنندگان: storagemeter
من برای مقطع کارشناسی ارشد رشته معماری پذیرش گرفتم از istanbul aydin university بعد که اومدم اینجا واسه ثبت نام گفتن اول باید کلاسای تومرمونو بری بعد میتونی ثبت نام کنی حالا من کلاسای تومرو میرم از ترم بعد میتونم برم سر کلاس معماری بشینم
پاسخ
تشکر کنندگان: storagemeter ، amirfriendship ، nora
(2013-10-30 ساعت 21:16)1rainbow نوشته:  من برای مقطع کارشناسی ارشد رشته معماری پذیرش گرفتم از istanbul aydin university بعد که اومدم اینجا واسه ثبت نام گفتن اول باید کلاسای تومرمونو بری بعد میتونی ثبت نام کنی حالا من کلاسای تومرو میرم از ترم بعد میتونم برم سر کلاس معماری بشینم

اوکی..
ممنون/
من الان دارم کلاس تومر می رم.
شما تونستی بورس بگیری؟
برای مقطع دکترا میشه بورس گرفت؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2011-08-15 ساعت 00:16)hm13862007 نوشته:  من بیخیال شدم ، چون این راه شدنی نیست ، یعنی نمیشه که من ترکیه رستوران تحت عنوان شرکت ثبت کنم و تا چند سال حتما باید کارگر استخدام کنم . این از نظر من خیلی مسخره هستش ... یه سوال دارم از اساتید : کشوری داریم در دنیا که بشه براحتی و با کمترین دردسر رفت اونجا موند و زندگی کرد ؟ ساده ترین اقامت متعلق به کجاست ؟ دوری و نزدیکیش مهم نیست میخوام برم هر جا امکان داره ذکر بفرمایید .

با احترام و سپاس
(2011-08-14 ساعت 09:02)mostafa69ir نوشته:  
(2011-08-13 ساعت 23:01)aghamilad نوشته:  با سلام
اگه میشه در خصوص ثبت شرکت در ترکیه و هزینه های ان و اینکه خودمان می تونیم اقدام کنیم یا وکیل باید این کار را بکند و سایر اطلاعات توضیح بدهید
متشکرم

لینک توسط پیام خصوصی فرستاده شد

سلام لطفا این لینک را برای من هم ارسال بفرمایید متشکرم
سلام لطفا این لینک را برای من هم ارسال بفرمایید متشکرم

درود بر شما
لطفا این لینک را برای من هم ارسال بفرمایید
باتشکر
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2011-07-08 ساعت 12:12)khabaloo نوشته:  
(2011-07-08 ساعت 01:32)ARASH@MH نوشته:  خیلی ممنون این موسسه تومر در ایران نمایندگی نداره؟

خواهش میکنم
خیر متاسفانه فقط داخل ترکیه کار میکنن و استقبال خیلی خوبی هم ازش میشه بیشتر دانش آموزهاشون از کشورهای اروپایی بودن و معمولا اگه دیر بجنبین جاها پر میشن بنده شخصا برنچ تقسیم رو پیشنهاد میکنم

(2011-07-08 ساعت 03:34)summery_armin نوشته:  
(2011-07-06 ساعت 14:45)khabaloo نوشته:  
(2011-07-06 ساعت 00:56)ARASH@MH نوشته:  دوستان اقامت ترکیه رو چطور میشه گرفت؟
ممنون

خوب با این روش میشه تا پایان مدت تحصیل در ترکیه موند ولی بعدش چی؟
برای اقامت دائم چیکار میشه کرد؟

ببینید ترکیه کشور مهاجر/پناهنده پذیری نیست فقط در چند مورد معدود اقامت دائم صادر میکنن
مثل ازدواج با شهروند ترکیه، یا این که به افراد دارای سن بالای 60 سال که یک خونه بخرن اقامت میدن (معمولا اروپایی های بازنشسته جاهایی مثل آنتالیا یه خونه میخرن که آخر عمری بد نگذره بهشون )
ضمنا این روش سریع اقامت گرفتن هستش که عرض کردم دوست من
چون مثلا اگه از راه دانشگاه اقدام کنین باید تشریف بیارین کلی امتحان و مصاحبه بدین بعد بشینین منتظر جوابشون بعدشم باز برگردین ایران و بقیه ماجرا
در واقع به این دلیل تومر رو ذکر کردم چون از همون داخل ایران میتونین کارهاتون رو روبراه کنین هیچ شرطی هم برای پذیرش ندارن و بعد گرفتن اقامت از طریق تومر وقت کافی دارین که کار پیدا کنین یا دانشگاه مد نظرتون رو اقدام کنین و با خیال راحت به کارهاش برسین در عین حال ترکی هم یاد میگیرین
و کلا تا زمانی که ترکیه کار داشته باشین یا در حال تحصیل باشین میتونین بمونین
شنیدم از راه سرمایه گذاری هم میشه اقامت دائم گرفت اما نه مطمئن هستم و نه راه و چاهشو میدونم اگه عزیز دیگه ای خبر داره لطفا راهنمایی کنه

واسه گرفتن اقامت دائم ترکیه تنها نوع اقامتی که به اقامت دائم ختم میشه اقامت کاریه و شما باید بعنوان نیروی کار اسمتون از لیست بیمه رد بشه که دو راه برای گرفتن اقامت کاری وجود داره یا اینکه شرکت ثبت بکنید و بعنوان کارآفرین 5 تا ترک رو استخدام کنید یا اینکه خودتون بعنوان نیروی کار استخدام بشید. من الان ساکن استانبول هستم و برای همسرم اقامت کاری با یه قرارداد کاری صوری گرفتم و در واقع پروسه اقامت دائم ما شروع شده . اگه کسی بخواد از این طریق اقامت بگیره من کارفرمائی که قرارداد کاری با خارجی میبنده رو بهش معرفی میکنم.
پاسخ
تشکر کنندگان: ostokhan
درود بر کلیه دوستان فعال که بدون هیچ گونه چشم داشتی به سوالات هموطنان خودشون پاسخ میدن
من هم چندتا سوال داشتم اگه لطف کنید و جواب بدید ممنون میشم
من 35سال سن دارم و متأهل هستم و یک فرزند دختر هم دارم
خودم و همسرم کارمند هستیم(حقوق ماهیانه هر 2نفر 1700000تومان می شود)، در ضمن کار آزاد(درآمدی حداقل ماهیانه2میلیون تومان) هم در کنار کارم انجام میدم
فعلا حدود 100-150میلیون پول دارم.
کشورهای زیادی(مالزی، گرجستان، امارات و ...) رو هم تحقیق کردم برای مهاجرت که در هر کدوم به درهای بسته برخورد کردم و در آخر به ترکیه رسید.
فقط دنبال جایی هستم که در کنار خانوادم بتونم با آرامش زندگی کنم
آیا با این مقدار پولی که دارم میتونم در ترکیه یک خانه بخرم و اقامت بگیرم؟(حوصله ثبت شرکت و درگیری با اداره مالیات و بیمه رو هم ندارم(البته فعلا، تا بریم اونجا ببینیم اوضاع چجوره))
آیا با این موقعیتی که در ایران دارم ارزش دارد که از دست بدهم و به ترکیه مهاجرت کنم؟
قابل ذکر هست که کار آزادم اینترنتی هست و میتونم در ترکیه هم کارمو انجام بدم
ممنون میشم از دوستان اگر راهنمایی کنید
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-11-05 ساعت 13:10)NasimRayaneh نوشته:  درود بر کلیه دوستان فعال که بدون هیچ گونه چشم داشتی به سوالات هموطنان خودشون پاسخ میدن
خودم و همسرم کارمند هستیم(حقوق ماهیانه هر 2نفر 1700000تومان می شود)، در ضمن کار آزاد(درآمدی حداقل ماهیانه2میلیون تومان) هم در کنار کارم انجام میدم
کشورهای زیادی(مالزی، گرجستان، امارات و ...) رو هم تحقیق کردم برای مهاجرت که در هر کدوم به درهای بسته برخورد کردم و در آخر به ترکیه رسید.
آیا با این مقدار پولی که دارم میتونم در ترکیه یک خانه بخرم و اقامت بگیرم؟(حوصله ثبت شرکت و درگیری با اداره مالیات و بیمه رو هم ندارم(البته فعلا، تا بریم اونجا ببینیم اوضاع چجوره))
آیا با این موقعیتی که در ایران دارم ارزش دارد که از دست بدهم و به ترکیه مهاجرت کنم؟

بستگی داره کدام شهر ترکیه مد نظرتون باشه . دبایزید هم ترکیه حساب میشه استانبول هم !!! در اغلب شهر های شرقی مثل دبایزید قونیه ارزروم ارزنجان طرابزون و ... میتونید یه خانه 40-50 شاید هم 60-70 متری بخرید . اما در کل با درامد متوسطی که در ایران دارید من ایران رو بیشتر از هر جای دیگه ای براتون از نظر مالی تضمین شده میبینم .
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-11-11 ساعت 18:23)barvos نوشته:  
(2013-11-05 ساعت 13:10)NasimRayaneh نوشته:  درود بر کلیه دوستان فعال که بدون هیچ گونه چشم داشتی به سوالات هموطنان خودشون پاسخ میدن

بستگی داره کدام شهر ترکیه مد نظرتون باشه . دبایزید هم ترکیه حساب میشه استانبول هم !!! در اغلب شهر های شرقی مثل دبایزید قونیه ارزروم ارزنجان طرابزون و ... میتونید یه خانه 40-50 شاید هم 60-70 متری بخرید . اما در کل با درامد متوسطی که در ایران دارید من ایران رو بیشتر از هر جای دیگه ای براتون از نظر مالی تضمین شده میبینم .

باتشکر از جواب تان
هزینه زندگی متوسط برای یک خانواده 3نفره در استانبول یا آنتالیا در ماه چقدر است؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-11-17 ساعت 11:48)NasimRayaneh نوشته:  
(2013-11-11 ساعت 18:23)barvos نوشته:  

باتشکر از جواب تان
هزینه زندگی متوسط برای یک خانواده 3نفره در استانبول یا آنتالیا در ماه چقدر است؟

زندگی متوسط برای افراد مختلف متفاوته . زندگی دانشجویی برای هر نفر بین 1000 تا 1300 دلار در ازمیر و آنکارا. استانبول 10 درصد بیشتر. توجه داشته باشین که دانشجو اکثر مایحتاجش رو از ایران تهیه میکنه و ماهیانه 1000 دلار ارز 2400 تومانی بهش تعلق میگیره .
پاسخ
تشکر کنندگان:
چجوری میتونم یه کارفرما پیدا کنم تا از طریق اون اقامت بگیرم؟مدرک تومر هم دارم.اگه کسی راهی میدونه لطفا راهنمایی کنه.
**2013AS19 رویت قبولی: 7 می 2013ارسال مدارک23 می ،دریافت نامه دوم 2 july ؛،مصاحبه هفته اول سپتامبر آنکارا صورتی ,1نفر کلیر بعد از 13 روز،به ما که رسید ویزا تموم شد.
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان