کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مهاجرت به گرجستان
علی میای زمینی با هم بریم از مرز بازگان و از ترکیه؟ تو تابستون؟
پاسخ
تشکر کنندگان: alibati
سلام من دو ساله که در گرجستان دفتر بازرگانی دارم . باز کردن حساب در اونجا فقط نیم ساعت کار داره و فقط پاسپورت شما رو میخواد و ارز هیچ مشکلی نداره
سلام
من مدت دو سال که در کشور گرجستان کار می کنم مردم اونجا بسیار شاد
می باشند و دائم نهار و شام را بیرون از خونه هستند. زدن فست فود یا رستوران خیلی کار خوبی در اونجا .
براتون آرزوی موفقیت می کنم
پاسخ
تشکر کنندگان: alibati ، saeedfweb ، kobrick ، hesam1
(2012-05-15 ساعت 21:03)sahar_3034 نوشته:  سلام من دو ساله که در گرجستان دفتر بازرگانی دارم . باز کردن حساب در اونجا فقط نیم ساعت کار داره و فقط پاسپورت شما رو میخواد و ارز هیچ مشکلی نداره
سلام
من مدت دو سال که در کشور گرجستان کار می کنم مردم اونجا بسیار شاد
می باشند و دائم نهار و شام را بیرون از خونه هستند. زدن فست فود یا رستوران خیلی کار خوبی در اونجا .
براتون آرزوی موفقیت می کنم

سلام
می خواستم بدونم ایا خدمات بانکی برای کسانی که اقامت دارند
با کسانی که اقامت ندارن از نظر خدمات فرقی داره یا نه ؟

پاسخ
تشکر کنندگان: saeedfweb
(2012-05-13 ساعت 23:42)kobrick نوشته:  با سلام.من قصد دارم یک فست فود در یکی از کشورهای همسایه راه بیندازم.میخواستم ببینم آیا مردم گرجستان اهل فست فود وغذای بیرون هستند یا نه؟ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

دوست عزیز به نظر من حتما قبل از هر اقدام و هزینه به گرجستان تشریف بیاورید و از نزدیک خودتان شرایط را ببینید و بهتر از همه اینه که به فست فودهای که خود ایرانی ها زده اند بروید و شرایط را ببینید من که اینجا بغیر از مکدونالد و یکی دو تا رستوارن گرجی ندیدم که شلوغ باشه به نظر من ایران از همه جا برای کار بهتره اتفاقا توی ایران مردم خیلی راحتتر خرج میکنند
پاسخ
تشکر کنندگان: alibati ، kobrick
سلام نه دوست عزیز هیچ فرقی نمی کنه امکانات بانکی هیچ ربطی به داشتن یا نداشتن اقامت نداره
پاسخ
تشکر کنندگان: alibati
با سلام.نظرتون در مورد فست فود و کافی شاپ بین المللی (نه لزوما ایرانی) چیه؟ به نظرتون توی روستاولی یا واکه جواب میده یا نه؟ بعد یه سوال دیگه.وسایل راه اندازی فست فود را آنجا تهیه کنیم بصرفه تره یا از ایران وارد کنیم ؟لطفا راهنمایی بفرمایید.ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
اولا از انهای که وقتشونو میگذارن و به هم وطناشون کمک میکنن تشکر میکنم من یه ادم 38 ساله هستم میخام برای بهتر کردن زندگی خودم و همسرم و دختر 10 ساله ام از ایران برم حدود 60 میلیون دارم کارم توی ایران فروش ساعت و زیورالات بدلی میتونم با این سرمایه توی کشوری مثله گرجستان زندگی خوبی رو شروع کنم
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، Kashifornia
با اجازه از دوست محترم و عزیز آقای آندره میخواستم تجربه چند ماه زندگی خودمو برای بعضی از هموطنان خوبم که در حال تحقیق برای مهاجرت به گرجستان هستند مختصر در اختیارشون قراربدم . هزینه های زندگی در گرجستان با قبل خیلی تفاوت کرده و شاید یکی از علل آن همین افزایش مهاجرت به گرجستان باشه . در حال حاضر اجاره آپارتمان دو خوابه با شرایط معمولی میانگین 600 دلار در ماه است . هزینه برق و گاز و در صورت خرید ماشین هزینه بنزین نیز بالا بوده و افزایش دلار نیز مزید برعلت شده پس دوستای عزیزی که تصمیم به اومدن دارن باید فکر همه این مخارج رو تازه بغیر از هزینه های اقامت و در صورت نیاز مترجم و غیره کرده باشن و همونطور که دوستمون آقای آندره فرموده بودند شاید این سرمایه ای که شما دارید اینجا میارید تمام زندگی شما باشد پس پل های پشت سرتونو در ایران خراب نکنید و اگه نتونستید اینجا کار کنید امکان برگشت و داشته باشید . من خودم به شخصه اینجا رو بخاطر هوای خوب و آرامش و امنیتش دوست دارم ولی مثل ایران نمیتونیم اینجا خرج کنیم و هزینه های زندگی از ایران خیلی بیشتر شده و به سرعت برق پول خرج میشه در خصوص رستوران و فست فود هم من خودم تحقیق کردم و از زدنش منصرف شدم به همان علتی که قبلا گفتم . حقیقتش من در این مدت هرچی ایرانی دیدم که اینجا سرمایه گذاری کردن الان دچار مشکل شدن و حتی هزینه اجاره جا رو به سختی پرداخت میکنند.
ببخشید اگر به این صراحت نظر شخصی خودمو گفتم فقط قصدم این بود که دوستانی که تصمیم به مهاجرت دارند شاید کمی بیشتر دقت کنند تا بعدا به مشکلی برخورد نکنند به امید موفقیت و پیشرفت همه .

پاسخ
تشکر کنندگان: andrewlachina ، aminghshiraz ، worldforex ، alibati ، Kashifornia ، مجيد 007 ، hesam1 ، mehdiokey
با سلام خدمت دوستان.به نظر من گرجستان کشور بکری برای کارهای جدید است.با قوانینی که زیاد دست وپا گیر نیست.ولی در کل برای شروع هر کاری اول باید با محیط آشنا شوید وموقعیت ها را بسنجید و بعد تصمیم بگیرید.لطفا هرکس تجربه ای دارد با دوستان دیگر در میان بگذارد تا دیگران استفاده کنن.ممنون
پاسخ
تصمیم گرفتم برمد گرجستان و افکار زیادی در ذهن دارم ولی نمی دونم بیشتر بر روی چه کار ی تمرکز کنم یکبار به آنجا صفر داشتم خیل خوشم آمد به نظر شما تولید و یا خرید و فروش چه محصولی در آنجا مناسب است با تشکر فراوان
پاسخ
تشکر کنندگان:
لابلای گرفتن ویزای 90 روزه به کجا مراجعه کنیم و سوال بعدی آیا تجار و کسبه گرجستان قابل اطمینان هستند در آنجا که دیگه خبری از چک و نسیه نیست
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-06-20 ساعت 05:56)hamidbabaei نوشته:  لابلای گرفتن ویزای 90 روزه به کجا مراجعه کنیم و سوال بعدی آیا تجار و کسبه گرجستان قابل اطمینان هستند در آنجا که دیگه خبری از چک و نسیه نیست
چک و معامله مدت دار اصولا در گرجستان معنا ندارد اگر هم کسی بخواهد جنسی را قسطی بخرد این کار را از طریق کارت اعتباری و سیستم بانکی انجام میدهد و طرف حساب فروشنده بانک است نه شخص تجار هم کلا قابل اعتماد و صادق هستند ( این موضوع البته ابدا در مورد اتباع ترکیه و اذربایجان ساکن گرجستان صدق نمیکند هموطنان گرامی هم که نیاز به توضیح ندارند) برای تمدید ویزا بهترین و بی دردسرترین کار یک خروج کوچک از کشور است یک سر بروید ترابازون و برگردید .
پاسخ
تشکر کنندگان: man-ari-ram ، hesam1
سلام
میخواستم بدونم از دوستانی که در گرجستان اقامت دارند جدیدا با ماشین پلاک گرجستان به ایران سفر کرده اند ؟ قبلا تا سه ماه اجازه بردن ماشین داشتیم ولی جدیدا شنیدم که باید هر ده روز یکبار باید بریم مرز بیلاسوار و حضور ماشینو توی ایران تمدید کنیم و دیگه پلاک موقت صادر نمی کنند ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
برای یادگیری زبان گرجی در گرجستان چه کار باید کرد ؟وچه راه‌هایی وجود دارد ؟
پاسخ
سلام
برای گرجیان ایران تسهیلاتی قرار داده شده؟
چطوری می تونیم گرجی بودن خودمونو ثابت کنیم؟
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان