کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
چگونه سپری کردن دوران کلیرنس
من فقط یه چیزی بگم که واقعا خدا یه صبری بده که بتونیم تحمل کنیم این مدت که حسابی رفته رو مخم اعصاب هیج کاری رو ندارم

هر کاری میکنم که فکرشو نکنم نمیشه شبا که خواب هستم هم ازم دست بر نمیداره خواب سفیر رو میبینم که به کارمنداش میگه بابا کار اینا رو ردیف کنین برن اینقدر به ما ایمیل زدن کچلمون کردن

چند روز پیش تو سایت ابوظبی دیدم که سفیر با یک آقای عرب یه عینک زده نشسته تو سینمای سه بعدی داره از فیلم سه بعدی لذت میبره گفتم بابا به جای فیلم دیدن برو کار ما رو ردیف کن

فقط موندم اونایی که روزای کلیرنسشون از 100 گذشته چه تحملی دارن دمتون گرم بعد فکر میکنم من که الان 35 روزه منتظرم اینه وضعیتم ببین اونا چی کشیدن

الان داشتم تاپیک کلیرنس برندگان 2010 رو نگاه میکردم از اینکه تو اخرای سپتامبر چه بحرانی اونجا حاکم بود خیلی دلم خالی شد و اینکه ابوظبی چه کاری کرده با بچه ها
کیس: 315xx
نامه قبولی: 2010 3 june
کنسولگری: ابوظبی
کارنت شدن: July
نامه دوم: 13 june
مصاحبه: 26 July
کلیرنس: 6 sep
هزینه ها برای 2نفر: 60000 پستTNT - ترجمه حدود 120000 - عکس دو سری 20000
بلیط و ویزا 1,060,000- هتل 900,000 برای 9 شب -مدیکال 700 درهم- سفارت 1638 دلار
تشکر کنندگان: sare ، gadfly ، najibi ، tamanna ، drmahmoodi ، California ، maryam58 ، 3rip ، golesang ، satusa ، sepinod ، آرتين ، vahidvm60 ، Hornet
(2011-08-30 ساعت 16:35)A.K نوشته:  من فقط یه چیزی بگم که واقعا خدا یه صبری بده که بتونیم تحمل کنیم این مدت که حسابی رفته رو مخم اعصاب هیج کاری رو ندارم

هر کاری میکنم که فکرشو نکنم نمیشه شبا که خواب هستم هم ازم دست بر نمیداره خواب سفیر رو میبینم که به کارمنداش میگه بابا کار اینا رو ردیف کنین برن اینقدر به ما ایمیل زدن کچلمون کردن

چند روز پیش تو سایت ابوظبی دیدم که سفیر با یک آقای عرب یه عینک زده نشسته تو سینمای سه بعدی داره از فیلم سه بعدی لذت میبره گفتم بابا به جای فیلم دیدن برو کار ما رو ردیف کن

فقط موندم اونایی که روزای کلیرنسشون از 100 گذشته چه تحملی دارن دمتون گرم بعد فکر میکنم من که الان 35 روزه منتظرم اینه وضعیتم ببین اونا چی کشیدن

الان داشتم تاپیک کلیرنس برندگان 2010 رو نگاه میکردم از اینکه تو اخرای سپتامبر چه بحرانی اونجا حاکم بود خیلی دلم خالی شد و اینکه ابوظبی چه کاری کرده با بچه ها
خوشحالم که کلیر شدی، بچه ها واسه ما هم دعاکنید، دعا کنید کلیر شیم و اگه کلیر نشدیم، زود زود امیدوار و پر انرژی بتونیم به زندگی ادامه بدیم. از اون روزی که بیاد و ما قراره بقیه داستان رو یه جور دیگه بنویسیم میترسم.
غصه هم خواهد رفت ، به حباب لب یک رود قسم وبه کوتاهی آن لحظه ی شادی که گذشت / غصه هم خواهد رفت ،آنچنانی که فقط خاطره ای خواهد ماند ، لحظه را در یابیم ، باور روز برای گذر از شب کافیست
یار تنهایی من با من گفت: هر کجا لرزیدی، از سفرترسیدی، تو بگو از ته دل، من خدا را دارم... من خدا را دارم
تشکر کنندگان: najibi ، hanok ، A.K ، آرتين ، vahidvm60 ، sepinod ، golesang ، Hornet ، بنفشه ، tamanna
(2011-09-06 ساعت 19:53)maryam58 نوشته:  
(2011-08-30 ساعت 16:35)A.K نوشته:  من فقط یه چیزی بگم که واقعا خدا یه صبری بده که بتونیم تحمل کنیم این مدت که حسابی رفته رو مخم اعصاب هیج کاری رو ندارم
خوشحالم که کلیر شدی، بچه ها واسه ما هم دعاکنید، دعا کنید کلیر شیم و اگه کلیر نشدیم، زود زود امیدوار و پر انرژی بتونیم به زندگی ادامه بدیم. از اون روزی که بیاد و ما قراره بقیه داستان رو یه جور دیگه بنویسیم میترسم.

ممنونم دوست من امیدوارم شما هم به زودی همین امروز فردا کلیر بشین واقعا من اعصابم به هم ریخته بود ولی خدا رو شکر که کلیر شدم
فقط از خدا خواستم که اگر قراره که برم خودش راه رو برام باز کنه و همین کار رو کرد به دلم خیلی خوب اومده میدونم که این هفته خیلی ها کلیر میشن امیدوارم شما هم بین اونها باشید
کیس: 315xx
نامه قبولی: 2010 3 june
کنسولگری: ابوظبی
کارنت شدن: July
نامه دوم: 13 june
مصاحبه: 26 July
کلیرنس: 6 sep
هزینه ها برای 2نفر: 60000 پستTNT - ترجمه حدود 120000 - عکس دو سری 20000
بلیط و ویزا 1,060,000- هتل 900,000 برای 9 شب -مدیکال 700 درهم- سفارت 1638 دلار
تشکر کنندگان: maryam58 ، 1979SAM ، gadfly ، najibi ، آرتين ، alisarshar ، Hornet ، tamanna
دوستان روزای خیلی سختی رو دارم میگذرونم. نمیدونم چرا کلیرم هنوز نیومده و نگرانی بالاتر از اون اینه که یواش یواش داریم به آخر خط میرسیم. دعا کنید بیاد
شماره کیس:2011AS19XXX
کنسولگری:ابوظبي
مصاحبه:90/03/16 (06 june)
مدت كلیرنس : 111 روز
تاریخ کلیر : 25 SEP
دریافت ویزا : 26 SEP
تاریخ پرواز : 9 مارچ
دریافت گرین کارت : 19 آوریل
خلاصه وضعیت کیس
تشکر کنندگان: sare ، آرتين ، maryam58 ، gadfly ، vahidvm60 ، sepinod ، Hornet ، tamanna
(2011-09-07 ساعت 09:43)naeiji1974 نوشته:  دوستان روزای خیلی سختی رو دارم میگذرونم. نمیدونم چرا کلیرم هنوز نیومده و نگرانی بالاتر از اون اینه که یواش یواش داریم به آخر خط میرسیم. دعا کنید بیاد
دوست عزيزم
اندكي صبر سحر نزديك است ، انشاء الله به زودي زود خبر كلير همه شما منتظران رو داشته باشيم
تشکر کنندگان: آرتين ، maryam58 ، alisarshar ، naeiji1974 ، Hornet ، tamanna
(2011-09-07 ساعت 11:14)againstthewind2010 نوشته:  سلام
این داستان لاتاری خیلیها رو تحت تاثیر قرار داده یه عده خداشناس شدند و یک عده نماز شب خوان و یک عده تو آسمونا سیر میکنند.
یک چیز جالب بگم در رابطه با یکی از آشنایان
8 سالی است که لاتاری شرکت می کند و واقعا محتاج آن است !
از قضا قبل از ثبت نام لاتاری به فکر یکی از آشناهاش می افته که اونم محتاجه این شانس از خدا نازل شدست!
یه روزازشون عکس می گیره ، پاسپورتاشونو با وسواس خاص اطلاعاتشو می نویسه و ...
محتاج؟؟؟؟؟؟
فکر نکنم کسی محتاج به رفتن باشه، هممون داریم در جهت داشتن یه زندگی، محیط و فرهنگ بهتر تلاش میکنیم، اگر شد که بهتر واگر نشد تلاشمون رو از یه راه دیگه ادامه میدیم.

غصه هم خواهد رفت ، به حباب لب یک رود قسم وبه کوتاهی آن لحظه ی شادی که گذشت / غصه هم خواهد رفت ،آنچنانی که فقط خاطره ای خواهد ماند ، لحظه را در یابیم ، باور روز برای گذر از شب کافیست
یار تنهایی من با من گفت: هر کجا لرزیدی، از سفرترسیدی، تو بگو از ته دل، من خدا را دارم... من خدا را دارم
تشکر کنندگان: sare ، vahidvm60 ، 1979SAM ، Hornet ، tamanna
می خواستم یه موضوعی رو بگم الان چند روزه که یکی از دوستان دورم رو می بینم که همیشه با یقه بسته و در صف اول نماز مسجد هستش واقعاً برام جالبه کسی که تا دیروز راه مسجدرو بلد نبود الان این کارهارو میکنه به نظر من اگه قرار باشه با دعا و رازو نیاز و بیدارموندن تا 3 نصف شب کارتون راه بیوفته که الان خیلی کجاها که نبودن...

به نظر بنده اگه می خواهید زود کلیر بشین باید بتونید همه چیز رو فراموش کنید بله درست شما باید فراموش کنید که اصلاً لاتاری شرکت کردید این طوری زمان براتون زود میگذره و وقتی کلیر شدین خوشحال تر میشی و راه دوم قبل از اینکه کلیرتون بیاد اینه که برین سراق کار های دیگرتون واسه رفتن به اونور آب نا سلامتی شما برنده شدین.

امید وارم همتون زودی کارهاتون روبهراه بشه....
تشکر کنندگان: naeiji1974 ، baz4baz ، Hornet ، tamanna
(2011-08-02 ساعت 23:54)hvm نوشته:  وقتی منتظر کلیر شدنت هستی هزاران فکر به مغزت فشار خواهند آورد
هر کس راهکار ویژه ای برای سپری کردن این دوران دارد
عده ای نیز به دنبال راهکار میگردند تا خود را از شر استرسی که دارند رهایی بخشند یا لااقل از آن بکاهند
اینجا میتوانید تجربه های خود را با یکدیگر به اشتراک بگذارید
امیدوارم تایپیک مفیدی از کار درآید
موفق باشید و پاینده

سلام به همه دوستان عزیز به نظر من این بدترین دوره انتظار هست چون هیج جیز معلوم نیست یادتون باشده من درلاتاری 2010 برنده شدم بعد از 5 ماه کلیر نشدم و از سال مالی گذشت و باطل شد الان دوباره از طریق اف وان در حال کلیر شدن هستم فقط این رو به همه دوستان میگم که زندگی روتین خودتون را داشته باشید چون شاید درست بشه
تشکر کنندگان: vahidvm60 ، Hornet ، tamanna
دوست عزیز مگه میشه بعد ازپایان سپتامبر و کلیر نشدن باز هم پیگیری کرد؟

شماره کیس: *****2011AS
کنسولگری: آنکارا
تاریخ مصاحبه: AUG/4
تاریخ اخذ ویزا :من یکضرب ویزا گرفتم ،همسرم برگه آبی
تاریخ کلیر همسر:sep/27Rolleyes
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، Hornet ، tamanna
(2011-09-09 ساعت 15:50)آمریکا نوشته:  دوست عزیز مگه میشه بعد ازپایان سپتامبر و کلیر نشدن باز هم پیگیری کرد؟

از طریق مهاجرت خانوادگی میشه.
تشکر کنندگان: آمریکا ، Hornet ، tamanna
(2011-09-09 ساعت 13:27)ali56 نوشته:  
(2011-08-02 ساعت 23:54)hvm نوشته:  وقتی منتظر کلیر شدنت هستی هزاران فکر به مغزت فشار خواهند آورد
عده ای نیز به دنبال راهکار میگردند تا خود را از شر استرسی که دارند رهایی بخشند یا لااقل از آن بکاهند
موفق باشید و پاینده

سلام به همه دوستان عزیز به نظر من این بدترین دوره انتظار هست چون هیج جیز معلوم نیست یادتون باشده من درلاتاری 2010 برنده شدم بعد از 5 ماه کلیر نشدم و از سال مالی گذشت و باطل شد الان دوباره از طریق اف وان در حال کلیر شدن هستم فقط این رو به همه دوستان میگم که زندگی روتین خودتون را داشته باشید چون شاید درست بشه
دوست عزیز
شما کلا یک ارسال داری
تاریخ عضویتتم sep2011 هستش
بعد چه جوری از بقیه پرسیدی که من جز برندگان 2010 بودم یادتونه؟؟؟؟؟؟؟!!
تشکر کنندگان: najibi ، 1979SAM ، AmericanHamid ، naeiji1974 ، Hornet ، tamanna ، SH1A2R3
(2011-09-09 ساعت 19:19)vahidvm60 نوشته:  
(2011-09-09 ساعت 13:27)ali56 نوشته:  
موفق باشید و پاینده

دوست عزیز
شما کلا یک ارسال داری
تاریخ عضویتتم sep2011 هستش
بعد چه جوری از بقیه پرسیدی که من جز برندگان 2010 بودم یادتونه؟؟؟؟؟؟؟!!

سلام دوست عزيز
وحيدخان راست ميگن درضمن چطوربعدازكمترازيكسال كه ازتاريخ ابطال ميگذره درخواست اف وان كه مربوط به همسرهستش روكردين درحاليكه حداقل سه سال بايستي ازتاريخ گرين كارت همسرتون بگذره تااف وان رودرخواست كنيد
البته باعرض پوزش ازجنابعالي چون به شخصه من خيلي روي رفتن وجواب كليرم سرمايه بازكردم
تشکر کنندگان: AmericanHamid ، Hornet ، vahidvm60 ، najibi ، tamanna ، SH1A2R3
سلام
من الان تو ماه 12 انتظار برای جواب FBI هستم

تمام این مراحل را که گفتین را گذروندم . من که دیگه بی خیال شدم و شد شد نشد ! به جهنم زندگیم رو به هم ریخته
کیس من F1 ( مادر سیتی زن ) هستش این خانم افیسر گفت 3 ماه حداکثر الان شده 12 ماه ها ها ها
فک کنم تن اونها به تن ما خورده که رو حرفهاشون نمیشه حساب کرد
شاد باشین
تشکر کنندگان: frozen mind ، alisarshar ، Hornet ، sare ، gadfly ، maryam58 ، vahidvm60 ، najibi ، AmericanHamid ، بنفشه ، tamanna ، zohreh36 ، SH1A2R3
همانطور كه قبلاً تو همين تاپيك گفته بودم، من هم شرح حال زمان سپري شدن كليرنس خودم و همسرم رو كه در حدود 3 ماه (88 روز) طول كشيد را به شرح زير با شما دوستان عزيز به اشتراك ميگزارم، اگر دير شد بر من ببخشيد و به حساب تنبلي و بي تفاوتي و ... نگذاريد، من به دلايل شخصي اين موارد را پس از اتمام، دوره زماني قبول شدگان 2011 در اين تاپيك قرار دادم:
از زماني كه قبول شدم واقعاً احساس خوبي نسبت به قبول شدن و مهاجرت داشتم،‌ در اين حد كه زماني كه فهميدم قبول شدم، تقريباً تا 2 هفته خواب نداشتم، البته در كنار اين احساس خوشايند، حس اضطراب و مجهول بودن آينده نيز به ميزان خيلي كم منو همراهي ميكردن.
همونطور كه دوستان با سابقه هم بارها تو تاپيكهاي مختلف تاكيد كردن، من هم خيال داشتم، تا ويزا رو نگيرم دست به تركيب و روال عادي زندگيم نزنم و حتي قصد داشتم به شركت هم نگم و وقتي ويزا رو به راه شد، اونوقت به شركت بگم و خلاصه بقيه كارها، ولي در ادامه خواهيد خواند كه هميشه، همه چيز مطابق ميل آدم پيش نميره و انگار تو مسير سر پاييني افتادي كه بايد تا اخرش بري و نميتوني توقف كني و يا برگردي.
وقتي قبول شدم و تاپيك دوستان 2010 رو ميخوندم،‌ ازاينكه از نيومدن كليرنسشون ناراحت بودن و از گرفتن ويزاي يكضرب خيلي خوشحال ميشدن، تعجب مي كردم، پيش خودم ميگفتم، اي بابا، كليرنس يك رواله، چرا اين دوستان بيخودي اينقدر حرس الكي ميخورن، مياد ديگه. ولي وقتي خودم در اون شرايط قرار گرفتم و با اين قضيه روبرو شدم كه اصلاً معلوم نيست، اين پاسخ كليرنس كي بياد، يا اصلاً تضميني وجود نداره كه بياد يا نياد، تازه درك كردم كه ويزاي يك ضرب چقدر ارزش داره و واقعاً اين دوران كليرنس، ميتونه از سخت ترين دوران زندگي يك نفر(يا يك خانواده)‌ باشه.
ما براي ماه Jun كارنت شديم و از دو ماه قبل براي بليط و ويزا به قصد مصاحبه در ابوظبي اقدام كرديم؛ همه چيز طبق برنامه پيش ميرفت كه يك هفته مانده به سفر، ‌جناب آقاي صاحب خانه عزيز زنگ زدن و فرمودن يك موقعيت اضطراري پيش آمده و بايد خانه رو بفروشن،‌ ايشان اضافه كردن كه 1 ماه هم به ما فرصت ميدهند، لازم به ذكر است كه اين اتفاق در ماه خرداد افتاد و مدت زمان قانوني قرار داد اجاره ما تا پايان شهريور ماه بود. با حساب صاحب خانه عزيز، يك هفته كه تا سفر مانده و 10 روز هم كه ما دبي بوديم،‌ پس وقتي بر ميگشتيم عملاً بايد بلند ميشديم ،‌ همين شد كه كلاً صفر دبي به دهن ما زهر شد، وقتي برگشتيم با كلي جنگ و دعا و بحث و جدل نهايتاً آقاي محترم صاحب خانه راضي شدن كه ما تا آخر تير بمانيم.
وقتي برگشتيم رفتيم دنبال خونه و چون موقعيتمون مشخص نبود و دنبال خونه اي براي شش ماه ميگشتيم ،‌هرچي گشتيم پيدا نشد، (همه بنگاه هاي عزيز ميگفتن به صاحب خانه نگين براي شش ماه ميخواين، و هر وقت خواستين يك ماه قبلش بگين و بلند شين! . انگار ريختن بهم حساب كتاب ديگران واقعاً براي هموطنان ما مهم نيست و عادت كرديم كه فقط به خودمون فكر كنيم و .... بقيه). خلاصه از انجايي كه بنده و خانمم از كل فاميل فقط و فقط يك خاله بنده در تهران موجود هستن و بقيه در شيراز هستن، تصميم گرفتيم در موعد مقرر (آخر تير ماه) اسباب و اثاثيه رو جمع كنيم و بفرستيم شيراز، خودمون هم بريم خانه خاله، ديگه لازم به توضيح نيست كه چه بر ما گذشت ... آخر مرداد هم خانومم از محل كارش استعفا داد و رفت شيراز و من ماندم و حوضم اونم در خانه مردم(خاله محترمه).
يلا نسبت به خوانندگان و دوستان عزيز مهاجر سرا، يادمان باشه: سود جويي و خودخواهي ما، بعضي از اوقات باعث ميشه ما زندگي يكي ديگه رو كلا بهم بريزيم.( روزي كه ما خونه رو اجاره ميكرديم، صاحبخانه محترم فرمودن كه اين خانه براي اجاره است و ... ،‌بعداً متوجه شديم كه ايشون يك خونه خوب گيرشون مياد و بدون اينكه به قرار داد ما توجه كنن و با ما صحبت كنن، اون خونه رو معامله ميكنن، رو پول اين خونه حساب ميكنن و قبل از پايان موعد قرار داد ما به صاحبخانه جديد، چك داده بودن و همه رو تو دردسر انداخته بودن).
شما تصور كنين اگه تا آخر قرار داد، ما در آن خانه مانده بوديم، 3 ماه استرس و آشفتگي و بلا تكليفي رو صرفه جويي كرده بوديم.
توي اين مدت هرچي دعا بلد بودم خوندم، به هر كي كه ميشناختم هم نذر كردم و ... البته خودايش اين مدت لحظات خيلي كمي نا اميد ميشدم و 99.99% مواقع اميدوار بودم كه خدا خودش همه كارها رو درست ميكنه. هميشه با خودم و خانومم ميگفتم ، قسمتي از مسايل مربوط به مهاجرت ما ، افتاده در همين وطن.
بعضي وقتا به خودم شك ميكردم، ميگفتم حتماً چون تو فرمهاي اوليه در مورد سربازي اشتباه كرده بودم (درجه و محل خدمت و ... جابجا نوشته بودم) و روز مصاحبه درستش كردم، شك كردن و ديگه كارم نميشه و يا اينكه چون تو 10 سالگي سفر خارج از كشور داشتم و تو فرمها ننوشتم، حتماً فهميدن و 1000 تا مورد ديگه.(اينا رو گفتم تا دوستان بدونن كه اين فكرها براي همه پيش مياد).
تا بالاخره جوابمون آمد و در اين شرايط واقعاً ورق برگشت. نمي خوام بگم همه مشكلاتم با رفتن از اين مملكت حل ميشه ولي من شخصاً رفتن رو خيلي دوست دارم و ميدونم كه اونجا هم ميشه از صفر شروع كرد و با سرعت بيشتري پيشرفت كرد. (البته اينا صرفاً نظر شخص بنده است)،‌ چيزي نگذشته بود كه شيريني اين قضيه، با اتفاقي كه براي دوستان عزيزم در روزهاي آخر در ابوظبي افتاد، تبديل به تلخي شد و به جرات ميتونم بگم كه يكي از سخت ترين لحظات زندگيم رو تو اين روزهاي آخر، به فكر اين دوستان گذروندم. و واقعاً دلم از اين قضيه خيلي خيلي گرفته.
هدف اصلي من از اين پست، حقيقتاً ذكر مصيبت نبود،‌ من ميخواستم دوستان عزيز 2011 و به ويژه دوستاني كه بعداً اين تاپيك رو مرور ميكنن بدونن كه هميشه امكان رخ دادن اتفاقات غير منتظره وجود داره. واقعاً خدا رو شكر ميكنم كه اين سايت بود و من اينجا دوستاني پيدا كردم كه خيلي خيلي دلگرم كننده بودن.
حالا همه اينا رو بزاريد كنار، افرادي تو همين سايت بودن كه حرفهايي ميزدن كه دور از انصاف بود. خيلي دلم ميخواست همون موقع جوابشون رو بدم ولي گفتم ميزارن به يك حساب ديگه. در زير صرفاً به دو نمونه از اين صحبتها و جوابهايي كه ميخواستم بدم اشاره ميكنم:
گفته شده بود " اگه جواب ما آمد به خاطر اين بود كه به خدا اعتقاد داشتيم"، دوست عزيز: يعني دوستاني كه كليرشون دير آمده به خدا اعتقاد ندارن ؟
يكي به ديگري گفته بود "برو خدا رو شكر كن كه جوابت اومده، برو تاپيك كليرنس، حتي جواب ايميلشون هم نميدن!" دوست عزيز: واقعاً نميدونم جواب اين يكي رو چي بهت بدم.
دوستان عزيز چرا ما بايد به جاي اينكه غم خوار همديگه باشيم،‌ نمك رو زخم هم ميپاشيم ! بالاخره بعد از يك مدت ما هممون به يك شرايط يكسان ميرسيم، پس نبايد به خاط زود كلير شدن به بقيه فخر بفروشيم و فكر كنيم نسبت به بقيه برتري داريم.
در آخر ذكر اين نكته لازم است كه تواين مدت اگه با نوشته هام يا هر نوع رفتار ديگه باعث ناراحتي دوستان عزيز (به غير افراد ذكر شده در بالا) شدم، همينجا عذرخواهي مي كنم و دستشون رو ميبوسم،‌ و عرض ميكنم كه قطعاً عمد و نيتي در كار نبوده و اميدوارم من رو ببخشند.
ارادتمند همه شما
Hornet
شماره کیس: 2011AS25xxx
اطلاعات كامل كيس

انتشار انرژي منفي در اين مكان ممنوع است، حتي براي شما دوست عزيز
تشکر کنندگان: tamanna ، najibi ، frz61 ، naeiji1974 ، baz4baz ، nahid.t ، maryam58 ، SH1A2R3 ، alirezagh ، rayan.s ، satusa ، sima s ، success ، sunrise ، farzad.s ، MeMo ، SK89 ، vahidbaq

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان