کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
نمونه مکاتبه با کی سی سی (KCC) و سفارت
سلام نه من اصلا تا حالا استرلیا رو ندیدم,نامزدمم ثبت نامم کرد و ما قرار شده بود تا آخر این ماه عقد کنیم که باهم بریم مصاحبه ولی الان ...
کلا تو هر کاری خیلی وسواس داره و همچیرو دقیق انجام میده,میگه مطمءنم استرلیا نزدم مگر اینکه کامپیوتر قاط زده باشه!!!
تا اونجا که میدونم جد در جدمم ایرانین و تا حالا استرلیا نرفتن مگر اینکه کلا بچه سر راهی از استرلیا باشم :-)
تشکر کنندگان:
(2011-09-01 ساعت 13:03)mahtabi نوشته:  سلام نه من اصلا تا حالا استرلیا رو ندیدم,نامزدمم ثبت نامم کرد و ما قرار شده بود تا آخر این ماه عقد کنیم که باهم بریم مصاحبه ولی الان ...
کلا تو هر کاری خیلی وسواس داره و همچیرو دقیق انجام میده,میگه مطمءنم استرلیا نزدم مگر اینکه کامپیوتر قاط زده باشه!!!
تا اونجا که میدونم جد در جدمم ایرانین و تا حالا استرلیا نرفتن مگر اینکه کلا بچه سر راهی از استرلیا باشم :-)

احتمال زیاد به صورت ناخواسته یا کشور تولد یا محل اقامت رو استرالیا زدن محاله که چنین اشتباهی بشه چون تحت هیچ شرایطی OC AS خونده نمیشه.به نظر من اگه زبانت خوبه حتما زنگ بزن و بگو چرا؟اونام میگن مثلا چون زدی استرالیا به دنیا اومدی بعد شما می گی موقع ثبت نام ماموریت بودم دادم فلانی(یا.....) لطفا درستش کنید که یا عوض میکنند یا میگن با همین بیا اینجاشو نمیدونم.
اگه انکارا واست انتخاب شده قریب به یقین تولدت اشتباه شده.
شماره کیس :20125xxx
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:14 Aug
کنسولگری:آنکارا
تاریخ مصاحبه: Nov
تاریخ دریافت ویزا: خدا بخواد قبل از ژانویهBig Grin و خواست Big Grin دسامبر
تاریخ دریافت گرین کارت : 1 ماه پس از ورود
2 نفر
تشکر کنندگان: mahtabi
سلام دوستان ، من دیشب برای KCC میل زدم برای مطمئن بشم که مدارکم رسیده و آیا قابل قبول هست; 2 نکته رو گفتن که می گم به دوستان:
اول:
When inquiring about the status of your case, you must provide your full name, complete case number, and date of birth in the following format (MMDDYYYY)
دوم:
KCC is currently scheduling visa numbers below 8,000 for Asia for the month of October
آرزوی موفقیت برای همه
2012AS00043XXX
کنسولگری:کوالالامپور
کارنت شدن کیس:April13
مصاحبه:Jun14
دریافت ویزا:Jun17
ورود به آمریکا :13 Oct
دریافت گرین کارت:25 Oct
تشکر کنندگان:
سلام ، من ایمیلم رو توی فرم ds-230 اشتباه نوشتم بعد یه ایمیل زدم گفتم ایمیلم اشتباهه و ایمیل درستم رو دادم بعد جواب دادن باید تاریخ دقیق تولدت رو بگی و و قتی تو ایمیل بعدی تاریخ تولدم رو دادم گفتند تاریخ تولدت اشتباهه ، در صورتی که تاریخ تولدم رو درست داده بودم ، حالا چی کارکنم
تشکر کنندگان:
(2011-09-07 ساعت 13:11)leila-gh نوشته:  سلام ، من ایمیلم رو توی فرم ds-230 اشتباه نوشتم بعد یه ایمیل زدم گفتم ایمیلم اشتباهه و ایمیل درستم رو دادم بعد جواب دادن باید تاریخ دقیق تولدت رو بگی و و قتی تو ایمیل بعدی تاریخ تولدم رو دادم گفتند تاریخ تولدت اشتباهه ، در صورتی که تاریخ تولدم رو درست داده بودم ، حالا چی کارکنم

شما :
1.یا جای ماه و سالو اشتباه زدی فرمت درست mm/dd/yy
2.یا تاریخ تولد تو نامه قبولیت با این که فرستادی فرق می کنه.
3.یا کلا فرمت نامت مشکل داره.(فرمت نامه رو بلدی؟)

خوب چک کن.
شماره کیس :20125xxx
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:14 Aug
کنسولگری:آنکارا
تاریخ مصاحبه: Nov
تاریخ دریافت ویزا: خدا بخواد قبل از ژانویهBig Grin و خواست Big Grin دسامبر
تاریخ دریافت گرین کارت : 1 ماه پس از ورود
2 نفر
تشکر کنندگان:
با درود
بنده متن زیر رو فرستادم و می تونید چیزی شبیه این استفاده کنید:
FULL Name: *****************
Case Number: ***************
DOB: M-D-Y
To Whom It May Concern,
As I have already sent my forms and photographs, if possible, please
inform me whether you have received them or not. Please let me know also
if the forms and photographs comply with your criteria.
Kind Regards,
FULL Name: *****************
تشکر کنندگان:
سلام
من دوبار به KCC میل زدم، هر دوبار یه چیزی تو همین مایه ها اومد Sad

Thank you for your inquiry.

The information you have provided does not match the case. Please resubmit your request with the correct information for KCC to properly assist you.

دفعه ی اول، اول قامیلم رو نوشته بودم بعد اسمم، گفتم شاید برای همین اشتباه شده، بعد دوباره جای اسم و فامیل رو عوض کردم فرستادم بازم همین رو گفتند
در ضمن تاریخ رو هم با همون فرمت خودشون زدم
بزرگ کوچیک نوشتن حروف تاثیری داره؟ پس چرا این طوریه Sad
شماره کیس:2012AS00052XXX
کنسولگری:Ankara
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:2011Aguest 06
تاریخ مصاحبه:19 June
تاریخ دریافت کلیرنس: Sep 10
تاریخ دریافت ویزا: 26 Sep
تاریخ ورود به امریکا: 28 Sep
جمع تقریبی هزینه ها: حدود 6 میلیون تومان برای یک نفر
تشکر کنندگان:
(2011-09-13 ساعت 20:30)Hmax نوشته:  سلام

The information you have provided does not match the case. Please resubmit your request with the correct information for KCC to properly assist you.

دفعه ی اول، اول قامیلم رو نوشته بودم بعد اسمم، گفتم شاید برای همین اشتباه شده، بعد دوباره جای اسم و فامیل رو عوض کردم فرستادم بازم همین رو گفتند
دوست عزیز
شاید یادت رفته اطلاعات اولیه مثه کیس نامبر ... رو براشون بذاری. اگه این کار رو هم انجام دادی دیگه شرمندتم از توان اطلاعاتی من خارجه باید دوستان آگاه تر مساعدت کنند
به امید موفقیت همه
یقیــن دارم که ما روزی پــروانه خواهیــم شد. بگذار روزگار هـــر چه میـــخواهد پیــله کنـــد.
[font=Tahoma]زندگی در شیکاگو[/font]
تشکر کنندگان: Hmax
دوستان اگر اطلاعات درخواستی رو (که بارها در پست های قبلی ذکر شده) کامل وارد کنند، ظرف یک ساعت الی 3 روز به شرط گذشتن حداقل مدت یک هفته از تحویل توسط پیک یا همون کوریر خودمون (تی ان تی، دی اچ ال یا آرامکس و ...) ایمیل جواب اصلی و نه اتوماتیک داده میشه که البته اونهم از تمپلیت ها استفاده میشه که فکر نکنم خودتون هم انتظار داشته باشین که برای همه تایپ کنند!.
پ.ن بعضی ها ممکنه اون ایمیل اتوماتیک را نداشته باشند و مستقیم ایمیل اصلی را دریافت کنند.

این ماحصل تجریه تنی چند از دوستانه.
تشکر کنندگان: outlaw
(2011-08-13 ساعت 00:44)kopol نوشته:  
(2011-08-12 ساعت 01:07)viona نوشته:  من هم برای مطمئن شدن از رسیدن مدارکم به کی سی سی ای-میل زدم و این جواب رو دریافت کردم.

Your forms have been received and are acceptable for the continuation of your visa processing. KCC is currently scheduling visa numbers for your region for the month of October. Please refer to the visa bulletin at www.travel.state.gov to locate the current numbers being processed. This bulletin is updated after the 15th day of each month.

برای من هم همین جواب اومد

(2011-09-13 ساعت 21:12)omidooo نوشته:  

دوست عزیز
شاید یادت رفته اطلاعات اولیه مثه کیس نامبر ... رو براشون بذاری. اگه این کار رو هم انجام دادی دیگه شرمندتم از توان اطلاعاتی من خارجه باید دوستان آگاه تر مساعدت کنند
به امید موفقیت همه
من مدارکو فرستادم و از طریق پست هم چک کردم رسیده وقتی به کی سی سی ایمیل زدم و وقت مصاحبه رو پرسیدم برام اینو نوشت

منظورش چیه match نیست. یعنی فرمهایی که فرستادم ایراد دارند؟ یا ایمیلی که زدم ایراد داره؟ خواهش می کنم زودتر نظر بدید. باور کنید چک کردم ایرادی ندارند. کیس نامبر هم نوشتیم بالا سمت راست.
کیس نامبر: 2012AS000013XX

تاریخ ورود به آمریکا: دسامبر 2011
تشکر کنندگان:
من برای هم فرم 122 هم فرم 230 یک برگه اضافه کردم و با اکسل جدول کشیدم و ادامه تحصیلات را اونجا نوشتم چون توی خود جدولش جا نشده بود. ولی شماره سوال روهم کنارش نوشتم و کیس نامبرهمروی برگه ها هست فکر می کنید مشکل از این باشه؟ چرا؟
تشکر کنندگان:
(2011-09-14 ساعت 13:47)Mehrafarin نوشته:  من برای هم فرم 122 هم فرم 230 یک برگه اضافه کردم و با اکسل جدول کشیدم و ادامه تحصیلات را اونجا نوشتم چون توی خود جدولش جا نشده بود. ولی شماره سوال روهم کنارش نوشتم و کیس نامبرهمروی برگه ها هست فکر می کنید مشکل از این باشه؟ چرا؟

خیلی کارو سخت کردی- از همان صفحه فرم چنتا اضافه پرینت کن و ادامشو بنویس
تشکر کنندگان:
(2011-09-14 ساعت 14:18)imanmamad نوشته:  
(2011-09-14 ساعت 13:47)Mehrafarin نوشته:  من برای هم فرم 122 هم فرم 230 یک برگه اضافه کردم و با اکسل جدول کشیدم و ادامه تحصیلات را اونجا نوشتم چون توی خود جدولش جا نشده بود. ولی شماره سوال روهم کنارش نوشتم و کیس نامبرهمروی برگه ها هست فکر می کنید مشکل از این باشه؟ چرا؟

مگه میشه؟ بقیه اطلاعات صفحه رو دوباره پرکنم؟مطمئنید؟ خودش گفته بود اگه جا نشد برگه اتچ کنید. بالای فرم نوشته
تشکر کنندگان:
(2011-09-14 ساعت 14:30)Mehrafarin نوشته:  
(2011-09-14 ساعت 14:18)imanmamad نوشته:  

مگه میشه؟ بقیه اطلاعات صفحه رو دوباره پرکنم؟مطمئنید؟ خودش گفته بود اگه جا نشد برگه اتچ کنید. بالای فرم نوشته
سلام

من توی ورد یک جدول مثل فرم اصلی‌ درست کردم و بقیه تحصیلات را توش نوشتم،شمارهٔ سوال و تاپیک جدول را هم بالای جدول نوشتم.همین.وقتی‌ هم ایمیل زدم جواب دادند که مدارک رسیده و قابل قبوله
***2012AS16
تاریخ دریافت ویزا:29 March
تاریخ ورود به آمریکا :June 1
تاریخ دریافت گرین کارت : 20 June,Big Grin
تعداد افراد با این کیس:3
تشکر کنندگان:
(2011-09-14 ساعت 13:08)Mehrafarin نوشته:  
(2011-08-13 ساعت 00:44)kopol نوشته:  
(2011-08-12 ساعت 01:07)viona نوشته:  من هم برای مطمئن شدن از رسیدن مدارکم به کی سی سی ای-میل زدم و این جواب رو دریافت کردم.

Your forms have been received and are acceptable for the continuation of your visa processing. KCC is currently scheduling visa numbers for your region for the month of October. Please refer to the visa bulletin at www.travel.state.gov to locate the current numbers being processed. This bulletin is updated after the 15th day of each month.

برای من هم همین جواب اومد

(2011-09-13 ساعت 21:12)omidooo نوشته:  

دوست عزیز
به امید موفقیت همه
من مدارکو فرستادم و از طریق پست هم چک کردم رسیده وقتی به کی سی سی ایمیل زدم و وقت مصاحبه رو پرسیدم برام اینو نوشت

منظورش چیه match نیست. یعنی فرمهایی که فرستادم ایراد دارند؟ یا ایمیلی که زدم ایراد داره؟ خواهش می کنم زودتر نظر بدید. باور کنید چک کردم ایرادی ندارند. کیس نامبر هم نوشتیم بالا سمت راست.
کیس نامبر: 2012AS000013XX

سلام

دوست عزيز اين مشكل تنها زمانی رخ خواهد داد كه اطلاعات تكميل شده شما در فرم اوليه اينترنتی، فرم های ارسال شده از طريق پست و يا مشخصات درج شده در ايميلتون با هم تطابق نداشته باشه.مخصوصا در نوشتن تاريخ ها با كوچكترين اشتباه جوابتون رو نمی دن.اگر از فرهاي اوليه كه آنلاين پر كردی پرينت داری ، مجدد اطلاعات رو تطابق بده، مطمئن باش يه جا اشتباه كردی، نام و نام خانوادگی، تاريخ تولد و كيس نامبر در اوليت هستند.اميدوارم مشكل حل بشه.

خودم :
2010AS20583
ويزا بی ويزا Sad
اينم جزييات قضيه

سينا :
AS20126###
كنسولگری : آنكارا
فرمهای اوليه : Aug 2011
كارنت : Oct 2011
فرمهای مصاحبه : Oct 2011
مصاحبه : 23Nov11
ويزا : 24Nov11