کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
انجمن مهندسین عمران
این داستان شریک آمریکایی دیگه چه صیغه جدیدیه ؟
تو رو خدا اگر از پاسخ سوالی مطمین نیستین چیزی نگین.من تو یه شرکت مهندسی مکانیک خاک کار می کنم که رییس شرکت و تمام اعضا اصلی شرکت هندی و یه نفرشون هم چینیه.به جرات می تونم بگم فهمیدن زبون دو نفر از صاحبان شرکت واقعا تو شش ماه اول سخته.افتضاح به معنای واقعی.اما تونستن تو این مدت بیزینس موفقی رو راه بندان.
موفق باشین.
پاسخ
تشکر کنندگان: karo.eng ، Leila18 ، aligeocivil
(2015-08-27 ساعت 07:23)sce نوشته:  این داستان شریک آمریکایی دیگه چه صیغه جدیدیه ؟
تو رو خدا اگر از پاسخ سوالی مطمین نیستین چیزی نگین.من تو یه شرکت مهندسی مکانیک خاک کار می کنم که رییس شرکت و تمام اعضا اصلی شرکت هندی و یه نفرشون هم چینیه.به جرات می تونم بگم فهمیدن زبون دو نفر از صاحبان شرکت واقعا تو شش ماه اول سخته.افتضاح به معنای واقعی.اما تونستن تو این مدت بیزینس موفقی رو راه بندان.
موفق باشین.
سلام
اول تبریک میگیم بابت موفقیتتون. دوم در تکمیل فرمایشات شما باید بگم دو دسته از ملیتها لهجه انگلیسیشون افتضاحه. بکی هندیها یکی هم خاور دوری ها. ولی جالبه که به تعداد زیادی در کشورهای انگلیسی زبان دارن کار میکنن و خیلیهاشون پستهای مهمی دارن. البته هندی ها ریاضیشون به مراتب از چینی ها و و اونها هم به مراتب از ما بهتره. من 11 سال پیش تو پتروشیمی فجر با مشاور ILF هندی همکاری میکردم ولی با اینکه تو انگلیسی مشکل خاصی ندارم وقتی باهاشون کارداشتم گریه ام در میومد. با توجه به تجربیات بنده اگر زبانتون خوب باشه لهجه اصلا مهم نیست چه بسا خیلی ها از لهجه ایرانی ها خوششون میاد چون خیلی واضحه Big GrinWinkTongue
کتگوری: F2A
تارخ مصاحبه: مارچ ۲۰۱۵
محل مصاحبه: ابوظبی
نتیجه: دریافت برگه سفید A.P
آپدیت: ۲ بار تا کنون- 》17 آپریل》۲۰ آگوست با ایمیل 》27 آگوست》
کلیرنس: بلاخره 27 آگوست تو سایت سفارت ابوظبی
ویزا: 10 سپتامبر 2015
عزیمت : اکتبر 2015
4 اکتبر 2015 ورود از مرز هوایی تگزاس به شهر مقدس سن آنتونیو
همش همین بود کلاغه هم به خونه اش رسید Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: Leila18 ، sce
سلام از اظهارنظر همه دوستان متشکرم
اما من متوجه نشدم بلاخره سازمان متولی برای تاسیس شرکت مهندسی مشاور چه سازمانیه؟
البته یک سوال هم اضافه شد: آیا برای تاسیس این نوع شرکت نیاز به مدرک PE هست یا نه؟
شماره کيس :***2015AS2 -تعداد افراد کيس: 4 نفر-رويت قبولي:1 May - ارسال فرمها:May 29- کارنت شدن:July- کنسولگري:آنکارا-تاريخ مصاحبه: Dec 3- وضعيت: کلير توسط ايميل 3 April ورود به کالیفرنیا: 28jun
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
پیشنهاد من برای تسریع در کار بود و صیغه جدید نبود. بعنوان یک شهروند ما می تونیم هر کار قانونی بکنیم.
من از مهندسای با سابقه ایرانی که اینجا کار شخصی با شرکت خودشون هم کردند پرسیدم و جواب دادند
بیشتر از سواد چگونه حرف زدن و پرزنته کردن مهمه.
اگر مثل خود آمریکایی حرف بزنید و الگوی رفتاری تخصصی اونا را داشته باشید هیچ نیازی به شریک ندارین.
ضمنا من الان دارم با ۶ نفر مهندس امریکایی پی ای و تعداد زیادی ای ای تی کار می کنم و بر اساس اون دارم این مطالب را عنوان می کنم.

(2015-08-27 ساعت 07:23)sce نوشته:  این داستان شریک آمریکایی دیگه چه صیغه جدیدیه ؟
موفق باشین.
من به زیبایی یک گل٬ به هوای مه آلود صبحگاهی و به رنگ پریده کودکم که ترسید مدیونم.
شاید روزی یا ساعتی بجای آن بی نیاز از من ها ... دینم را به تو ادا کنم.
پاسخ
تشکر کنندگان: aligeocivil
دوست عزیز خانم لیلا:
قطعا ثبت هر نوع شرکت حقوقی مراحل قانونی خودش رو داره و توصیه من به شما آینه که اگه به صورت جدی دنبال این مساله هستین برین و مستقیما از افرادی که تو ایالت خودتون تو این زمینه مشغول به کار هستن پرس و جو کنین.
دوست عزیز آقا یا خانم آدریان:
من هنوز متوجه منظور مطلب شما نشدم.ثبت شرکت یه موضوعه که قوانین خاص خودش رو داره که من بی اطلاعم.اما گرفتن کار بیشتر به موفقیت شرکت تو کار مارکتینگ ربط داره که خیلی مساله مهمیه.این مهم نیست که شما آمریکایی هستین یا نه.مهم آینه که چطور بتونین با بازاریابی خوب و همینطور شرکت در کمپین های تبلیغاتی که اینجا بسیار مهمه کار رو به دست بیارین.شما برای گرفتن کار خوب باید خوب هم خرج کنین.
موفق باشین.
پاسخ
تشکر کنندگان: Leila18 ، aligeocivil
دوستان و همکاران گرامی که قراره برید تگزاس و سوالاتی در مورد اهمیت و داشتن یا نداشتن مدرک P.E دارید و اینکه چرا برخی از شرکتها مدرک رو نیاز دارن به نشریه قوانین مهندس بورد تگزاس که تو سایتشه صفحات 10 بند 1001.052 و صفحه 23 بند 1001.405 زیر بند e (3 مراجعه کنن کلا پاسخ سوالشونو میگیرن. حالا چرا تگزاسو گفتم چون خودم دارم میرم وگرنه تو ایالات دیگم همینه ولی آدرسشو اینطوری ندارم.
پاسخ
تشکر کنندگان: sce ، aligeocivil
sce جان یه آماری از کاری که الان داری انجام میدی بده آپگرید بشیم. به نظرم پلی زیرگذری چیزی قراره ساخته بشه? مرسی از وقتی که میزاری
پاسخ
تشکر کنندگان: aligeocivil
سلام من تا دو هفته ديگه دارم ميام كاليفرنيا، از دوستايي كه مدرك pe دارن مي خواستم من رو راهنمايي كنن، من مدرك كارشناسي و ارشدم و ريز نمراتش رو گرفتم و ترجمه كردم براي اينكه pe مدركم رو قبول كنه بايد مدركم رو داخل پاكت هم بذارم و ادرس مركز ساكرامنتو رو روش بنويسم؟ با توجه به وقت كمي كه برام مونده لطف ميكنيد اگه هر چه زودتر من رو راهنمايي كنيد
كيس f4 سفارت ankara تاريخ اقدام اوليه jul2002 تاريخ مصاحبه may2015 دریافت برگه صورتي ٩ اپديت كلير شدن sep 2015
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام به همه دوستان

لطفا اگه امکانش هست کسانی که الان دارن تو امریکا زندگی و تحصیل می کنن بگن که راضی هستن ار وضعیتشون یا نه
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-10-10 ساعت 10:29)amirommati نوشته:  سلام به همه دوستان

لطفا اگه امکانش هست کسانی که الان دارن تو آمریکا زندگی و تحصیل می کنن بگن که راضی هستن ار وضعیتشون یا نه

بطور کلی میشه گفت اکثر بچه های لاتاری به خصوص بچه های عمران کار خاصی انجام نمی دن و بیشتر کار گری می کنن فقط یک عده خاصی او نها هم شرایط خاص خودشون داشتن کار درست حسابی گیر اووردن و .....
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-10-12 ساعت 06:30)morse نوشته:  

لطفا اگه امکانش هست کسانی که الان دارن تو آمریکا زندگی و تحصیل می کنن بگن که راضی هستن ار وضعیتشون یا نه

بطور کلی میشه گفت اکثر بچه های لاتاری به خصوص بچه های عمران کار خاصی انجام نمی دن و بیشتر کار گری می کنن فقط یک عده خاصی او نها هم شرایط خاص خودشون داشتن کار درست حسابی گیر اووردن و .....

یعنی چی دوست عزیز یعنی همکارای ما میرن اونجا کارگری یعنی اینقدر ذلیل شدیم ما بعدش شما از رو چه سندی این حرفو میزنی
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام بچه ها فروم ما از همه فرم ها سوت و کورتره لطفا بچه های قدیمی یه حرکتی بکنن
پاسخ
تشکر کنندگان:

میشه کمی بیشتر توضیح بدین کارگری یعنی چی ؟یه مقدار برام جالب شد.
لاتاری 2013
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-10-12 ساعت 15:05)amirommati نوشته:  

یعنی چی دوست عزیز یعنی همکارای ما میرن اونجا کارگری یعنی اینقدر ذلیل شدیم ما بعدش شما از رو چه سندی این حرفو میزنی
دوست عزیز من اینها رو نگفتم که تحقیر کنم بلکه واقعیت گفتم شما هم که این طوری جواب دادین معلوم که تو ایرانی و هنوز از اینجا خبر نداری من خیلی از بچه های لاتاری میشناسم با 10 سال سابقه کار نتونست کار گیر بیاره و رفته توی ازمایشگاه خاک کار می کنه نمی دونم می دونی یا نه ولی تو امریکا به کسی این کار رو می دن که مدرک دیپلم داره یعنی به زبان به زبانی میگه مدرک بریز تو سطل اشغالی . خدا می دونه که این کار ازمایشگاهی اون هم توی تگزاس چقدر سخته و واقعا کارگری هست وقتی بهت یک فر غون می دن که بری سمپل خاک یا بتن بگیری اگر اسمشو کارگری نمی ذاری پس چی می خواهی بذاری؟!!!!
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام، من هم با فوق ليسانس سازه از ايتاليا( به زبان انگليسي) و شش سال سابقه كار توي ايران، الان نزديك ٣ ماهه دنبال كار تو رشتمونم توي شمال كاليفرنيا و هنوز نتونستم پيدا كنم. مشكل زبان هم ندارم. اگه كانكشن ( همون پارتيه خودمون) رو توي جايي داشته باشين، ميتونين كار بگيرين سريع، ولي بدون كانكشن خيلي سخته.

پاسخ
تشکر کنندگان: morse ، sce

کاربران در حال بازدید این موضوع: