کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
انجمن مهندسین عمران
(2016-01-18 ساعت 17:57)kavehafzali نوشته:  دوستان عزیز سلام
خواستم ببینم برای کار ارشد سازه کدوم ایالتها مناسبتره و اینکه با توجه به اینکه آیین نامه های طراحی ایران از روی نسخه های آمریکایی کپی برداری شده و ما هم داریم با همونا کار میکنیم آیا نداشتن PE و صرف سابقه کار حدود ده ساله طراحی میتونه کمکی به ما در پیدا کردن کار بکنه؟

سلام 
اين بستگي به background شما داره كه كدوم ايالت برين. ايلينوي و كاليفرنيا خوب هستن ولي چون بازار رقابتي هست كار گرفتن سخت است. هيوستون ماركت به غير از نفت براي مهندساي سازه خوب هست و شانس كار گرفتن داريد اگه دنبال كار نفتي نباشيد. كلا هم PE براي مهندساي عمران از نون شب واجب تره. از روز اول بايد دنبالش باشين.
لاتاري ٢٠١٣
پاسخ
تشکر کنندگان: kavehafzali ، sce ، behjan ، aligeocivil
(2014-10-28 ساعت 22:11)raam12000 نوشته:  
(2014-09-29 ساعت 14:01)raam12000 نوشته:  دوستان مهاجرسرایی سلام. ...
.
.
.
سلام raam12000 عزيز با آرزوي موفقيت براي شما . مطلبتون رو توي انجمن خصوص 2013 خوندم خواستم اونجا سوالم رو بپرسم كه ديدم موضوع بسته شده ، اين بود كه اينجا سوالهامو مطرح ميكنم . قبل از اون بايد بابت زحمتي كه كشيديد و اطلاعتي كه داديد ازتون تشكر كنم.
و اما سوالها:
در نوشته شما اومده بود 
"و نه ماه با خود مرکز کاریابی قرارداد بست"
1- با اين مراكز كاريابي مستقيما مكاتبه ميشه يا با درخواست كار  مثلا در indeed اونا مطلع شده و تماس ميگيرن ؟
2- اگه لطف كنيد در مورد  قرارداد با كاريابها و ميزان و نحوه شارژشون همچنين مدت زمان عقد قرارداد با اونها راهنمايي كنيد ممنون ميشم.
چگونه کاربر حرفه ای مهاجرسرا شویم؟‎
We don't grow when things are easy  We grow when we face challenges
پاسخ
تشکر کنندگان: aligeocivil
سلام
دوستان الان این ایمیل از برد تگزاس اومد و چون خبر خوبی بود گفتم اینجا بزارم که شما هم در جریان باشید. با امید موفقیت برای همه مهاجران علی الخصوص خانواده دکتر ارنست Smile

Decoupling of PE Exam and Experience Requirement

At the February 11, 2016, Regular Board meeting, the Board approved rules to allow for the 'decoupling' of the experience requirements for licensure and the approval to take the PE exam. These rules will officially be implemented in May 2016. You do not need to do anything at this time.  Stay tuned to the TBPE website and watch your emails for further updates.

This change will allow a Texas Engineer in Training (EIT) to register for the PE exam prior to meeting the full experience requirement. The May implementation date means the new system will be in effect for the upcoming October 2016 PE exam but will not be applicable for the April 2016 exam.

"TBPE is pleased to offer flexibility for taking the PE exam in passing the "decoupling" provision," said TBPE Chairman Daniel Wong, Ph.D., P.E. "Decoupling does not change the current requirements for PE licensure or the PE exam itself but just offers a more flexible time line to accommodate different career and life paths of our future engineers".

Refer to the Decoupling Webpage for further information and frequently asked questions.

Sincerely,

TBPE Staff

TBPE Staff
Texas Board of Professional Engineers
1917 S Interstate 35
Austin, TX 78741
کتگوری: F2A
تارخ مصاحبه: مارچ ۲۰۱۵
محل مصاحبه: ابوظبی
نتیجه: دریافت برگه سفید A.P
آپدیت: ۲ بار تا کنون- 》17 آپریل》۲۰ آگوست با ایمیل 》27 آگوست》
کلیرنس: بلاخره 27 آگوست تو سایت سفارت ابوظبی
ویزا: 10 سپتامبر 2015
عزیمت : اکتبر 2015
4 اکتبر 2015 ورود از مرز هوایی تگزاس به شهر مقدس سن آنتونیو
همش همین بود کلاغه هم به خونه اش رسید Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: amirhoseinc ، dv2017 ، hamed_gh ، Sam2014 ، sportlovly ، aligeocivil
سلام دوستان
من يك سوْال داشتم
امروز بعد از اينكه مدرك من توسط spantran ارزيابي شد ديدم توي نامه خودش به board نوشته كه فقط ٢٠ ساعت از ٣٢ ساعت رياضيات و علوم پايه مورد نياز را گذروندم حالا ميخواستم بدونم كه
١- ايا ميتونم ١٢ ساعت مابقي را در همينجا پاس كنم و بعد مدارك را به بورد ارائه كنم
٢- از كجا بدونم كه دقيقاً چه واحد هايي را بايد پاس كنم
٣- كدوم دانشگاه يا كالج براي گذروندن اين واحد ها مناسب هست
٤- دوازده ساعت معادل چند واحد درسي ميشه و چقدر بايد براي اون وقت و هزينه كرد ؟
خيلي ممنون از بابت كمك و راهنمايي
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-03-23 ساعت 01:56)kyakourosh نوشته:  سلام دوستان
من يك سوْال داشتم
امروز بعد از اينكه مدرك من توسط spantran ارزيابي شد ديدم توي نامه خودش به board نوشته كه فقط ٢٠ ساعت از ٣٢ ساعت رياضيات و علوم پايه مورد نياز را گذروندم حالا ميخواستم بدونم كه
١- ايا ميتونم ١٢ ساعت مابقي را در همينجا پاس كنم و بعد مدارك را به بورد ارائه كنم

سلام
من سوال شما رو خوندم و از چنتا از همکارام هم پرسیدم ولی کسی چیزی نمیدونه. کلا کیس شما یکم گیج کننده است. Sad
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-04-06 ساعت 05:16)karo.eng نوشته:  
(2016-03-23 ساعت 01:56)kyakourosh نوشته:  سلام دوستان
من يك سوْال داشتم

سلام
من سوال شما رو خوندم و از چنتا از همکارام هم پرسیدم ولی کسی چیزی نمیدونه. کلا کیس شما یکم گیج کننده است. Sad

سلام دوست عزيز
همين كه زحمت كشيديد براي من يك دنيا ارزشمند هست
در مورد اين سؤالات قرار هست برم دانشگاه و با مشاور صحبت كنم و احتمالاً مشكلم حل ميشه
پاسخ
تشکر کنندگان: karo.eng ، aligeocivil
(2015-12-22 ساعت 23:25)sepraa نوشته:  Amir 2016 عزيز،
سلام. والا اينكه چه ايالتي بهتره و اينارو نميدونم. فقط اينكه تو رشته شما كار راحت تر پيدا ميشه. و اينكه ما فوق ليسانسمون از ايتاليا بود و تزي كه انجام داديم پركتيكال بود كه اين باعث كار گرفتن خانم من شد، من هنوز دنبال كار عمرانيم ولي متوجه شدم كه رزومم مشكل داشته و بايد اصلاح ميشده. سوالي بود در خدمتم. يا حق

سلام ببخشید من میخواستم بپرسم چطور میشه یه رزومه خوب وکامل نوشت میشه منو لطفا راهنمایی کنید 8186719841
پاسخ
تشکر کنندگان: aligeocivil ، Allensh
سلام به همه دوستان خوبم

علی هستم داری مدرک فوق لیسانس عمران، اخیراً توانستم ویزا امریکا را دریافت کنم. تخصص من در زمینه قالب فلزی و طراحی قالب فلزی بتن است. گفتم اگر بروم می توانم در آنجا کار خوبی نسبت به تخصصم پیدا کنم
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان
اميدوارم خوب باشيد
من فوق ليسانس عمران در گرايش زلزله دارم.حالا اسمم تو لاتاري در اومده.ميخواستم ببينم به نظرتون كدوم ايالت ها رو تو اولويت براي كار و زندگي و حتي تحصيل در نظر بگيرم؟؟
اخه من هم ليسانس و هم فوقم رو با معدل بالاي ١٧.٤٠ گرفتم و رزومه تحصيلي خوبي هم دارم.تجربه ي كارهاي عمراني هم چند سال دارم اما نه تو شركت و با مدرك بيمه اي خاصي.
ممنون ميشم كمكم كنين
پاسخ
تشکر کنندگان: behjan
(2016-04-30 ساعت 20:31)ali67 نوشته:  سلام به همه دوستان خوبم

علی هستم داری مدرک فوق لیسانس عمران، اخیراً توانستم ویزا آمریکا را دریافت کنم. تخصص من در زمینه قالب فلزی و طراحی قالب فلزی بتن است. گفتم اگر بروم می توانم در آنجا کار خوبی نسبت به تخصصم پیدا کنم

سلام
شما برو دنبال شركت هاى كه بتن پيش ساخته توليد ميكنن. بايد به نرم افزر هاى اتوكد و REVIT مسلط باشی. در ضمن اگه به زبان مسلط نیستید وقت خودتون رو برای کار تخصصی تلف نکنید. برید کلاس زبان فشرده. خودتون رو برای کارهای کارگری آماده کنید و انتظار اینو داشته باشید که دست کم 1 سال طول میکشه که کار مرتبط پیدا کنید. هر وقت اومدید پیام بدید که با هم راجع کار پیدا کردن صحبت کنیم. من تو کار طراحی سازه های پیش ساخته و پیش تنیده بتنی هستم.
پاسخ
تشکر کنندگان: behjan ، dv2017
(2015-08-23 ساعت 01:33)sce نوشته:  بالاخره بعد از یه کش و قوس دو ماهه مدارک من هم برای امتحان PE تایید شد و می تونم برای اولین فرصت ممکن که 30 اکتبر هست امتحان بدم که البته ترجیح میدم بزارم برای آپریل سال آینده.همینجا از دوست خوب و گرامی امیر حسین که با در اختیار گذاشتن اطلاعات خوبشون به من کمک کردن تشکر می کنم.
موفق باشین و قدر مهاجرسرا رو بدونین.

سلام دوست عزیز. من علیرضا هستم و با ID خانمم وارد شدم. و کارشناسی ارشد سازه دارم با 8 سال سابقه کار در ایران. میخواستم بدونم شما برای اخذ مدرک FE چه پروسه ای رو طی کردین؟ راستش من تازه میخوام بیام آمریکا (کالیفرنیا). گرین کارتم هم درست شده مشکلی در این زمینه ندارم. فقط به این پروسه تایید مدرک دانشگاهی یه خورده ناآشنام. اصلا برای اخذ FE هم نیاز به این کار هست؟ اگه هست هزینه اش چقدره؟ کجا باید برم؟ فرق FE و EIT دقیقا چیه؟ به سایت ncees هم سر زدم ولی چیزی دستگیرم نشد. بعدم میخواستم بدونم سابقه کار ایرانم برای گرفتن این دوتا مدرک FE و PE به درد میخوره یا نه؟ یعنی برم دنبال ترجمه مدارک سابقه کارم یا نه؟ ممنون میشم اگه هرکدوم از دوستان دیگه هم تجربه ای در این زمینه دارن بنده رو راهنمایی کنن. با تشکر.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-08-23 ساعت 01:33)sce نوشته:  بالاخره بعد از یه کش و قوس دو ماهه مدارک من هم برای امتحان PE تایید شد و می تونم برای اولین فرصت ممکن که 30 اکتبر هست امتحان بدم که البته ترجیح میدم بزارم برای آپریل سال آینده.همینجا از دوست خوب و گرامی امیر حسین که با در اختیار گذاشتن اطلاعات خوبشون به من کمک کردن تشکر می کنم.

سلام دوست عزیز. من علیرضا هستم و با ID خانمم وارد شدم. و کارشناسی ارشد سازه دارم با 8 سال سابقه کار در ایران. میخواستم بدونم شما برای اخذ مدرک FE چه پروسه ای رو طی کردین؟ راستش من تازه میخوام بیام آمریکا (کالیفرنیا). گرین کارتم هم درست شده مشکلی در این زمینه ندارم. فقط به این پروسه تایید مدرک دانشگاهی یه خورده ناآشنام. اصلا برای اخذ FE هم نیاز به این کار هست؟ اگه هست هزینه اش چقدره؟ کجا باید برم؟ فرق FE و EIT دقیقا چیه؟ به سایت ncees هم سر زدم ولی چیزی دستگیرم نشد. بعدم میخواستم بدونم سابقه کار ایرانم برای گرفتن این دوتا مدرک FE و PE به درد میخوره یا نه؟ یعنی برم دنبال ترجمه مدارک سابقه کارم یا نه؟ ممنون میشم اگه هرکدوم از دوستان دیگه هم تجربه ای در این زمینه دارن بنده رو راهنمایی کنن. با تشکر.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-07-09 ساعت 14:24)saharbb نوشته:  

سلام
براي FE پروسه خاصي نميخواد فكر كنم براي كاليفرنيا سه سال سابقه ميخواهد. تا اونجا كه ميدونم بورد كاليفرنيا ارزيابي مدرك نميخواهد ولي بايد ريزنمرات انگليسي با مهر و موم دانشگاه داشته باشين.FE و EIT يكي هستند. سابقه ايرانتون هم قبوله
لاتاري ٢٠١٣
پاسخ
تشکر کنندگان: saharbb
درود بر همگي
اميدوارم فلوچارت الزامات كاليفرنيا در گرفتن PE مورد استفاده قرار بگيره .

http://www.bpelsg.ca.gov/applicants/flow...waiver.pdf
پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017
سلام

من تقریبا بیشتر صفحات این انججمن رو خوندم

برداشتم این بوده که مشاغل مهندسی در زمینه IT و رایانه!! Big Grin مقبولیت بیشتری در امریکا داره ، یعنی مهندسین شاخه عمران مثل ماها شانس کمتری دارن

حالا دوستانی که کارشون تموم شده و مهاجرت کردن بیان بیشتر توضیح بدن ، چون مهاجرت یعنی از صفر شروع کردن و این سابقه و جایگاهی رو که امروز ساختیم رو رها کردن

ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان