کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
انجمن مهندسین عمران
سلام
میشه لطفا برای ما که بچه کوچیک داریم و البته یک دختر 8 ساله و رشتمون عمران و برق هست راهنمایی کنید کدام شهر در کدام ایالت از همه نظر مناسبتره؟....ممنون
شماره کیس: ‎2017AS44XX‎
تاریخ رویت قبولی:06 ‎MAY‎
کنسولگری: آنکارا تغییر به ایروان توسط kcc
تاریخ ارسال فرم: ‎28 may
تاریخ مصاحبه: 14march
نتیجه: AP

پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام خدمت تمام دوستان هم صنف عمرانی
یکی از مهمترین کارها برای یک مهندس عمران که در واقع همون نون شب قبول شدن در آزمون fe و pe هست. برای شرکت در این آزمون یک سری اقدامات لازمه که من سعی کردم در یک وبینار آموزشی ار طریق سایت civil808 به اشتراک بگدارم . اگر مایل بودید می تونید دموی این فیلم رو هم از طریق همین وبسایت ملاحظه کنید.
شماره کیس:2016as7xx
کنسولگری:آنکارا 
تعداد افراد منظور در کیس :٢ نفر(برنده خانم همسر)
مصاحبه:هفته اول Nov
دریافت ویزا: همسر برنده اصلي يكضرب، خودم ap
آپديتها: 10novو 11jan , 5jan
ورود به آمريكا:...
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
برای پیدا کردن کار تخصصی حتما باید ازمون fe رو پاس کرد؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2018-04-26 ساعت 01:33)kian60 نوشته:  سلام
برای پیدا کردن کار تخصصی حتما باید  ازمون fe رو پاس کرد؟

با سلام
پاس کردن آزمون FE دو تا کارکرد داره: ۱- دریافت مدرک EIT و ۲- پیش‌نیاز آزمون PE:
۱- برای بعضی شرکت‌ها داشتن مدرک EIT برای استخدام کفایت می‌کنه. بنابراین داشتنش میتونه برای پیدا کردن شغل بهتون کمک کنه. داشتن مدرک EIT نشون‌دهنده این هست که شما از حداقل‌های مطالب پایه مهندسی عمران آگاهی دارید ولی مجوز حقوقی تایید مدارک فنی (چیزی شبیه به حق امضای خودمون تو ایران) رو ندارید.
۲- اگر بخواهید بدون پاس کردن آزمون FE درآزمون PE شرکت کنید (به اصطلاح آزمون FE رو waive کنید) با توجه به نوع مدرک تحصیلی‌تون باید یک سری شرایط بسیار سخت‌گیرانه رو داشته باشید. مثلن در کالیفرنیا با داشتن مدرک لیسانس از ایران باید بهشون نشون بدید که ۲۰۴ ماه (معادل ۱۷ سال) سابقه کار مرتبط دارید. (بسته به ایالت شرایط متفاوته)

در کل توصیه من اینه که آزمون FE رو پاس کنید. چون اولن آسون هست و با پاس شدنش روحیه می‌گیرید. دوم اینکه با داشتن مدرک EIT پیدا کردن شغل براتون راحت‌تره و سوم اینکه درس خوندن برای امتحان PE براتون آسونتر میشه چون بسیاری از مطالب رو قبلن برای امتحان FE خوندین و با جو امتحان آشنا هستین.

اگرسوال دیگری داشتین میتونید همینجا مطرح کنید من با کمال میل پاسخ میدم.

ضمنا این ایمیل منه و سال‌ها تجربه تدریس دروس مهندسی عمران رو دارم. شما یا سایر دوستانی که ساکن اورنج‌کانتی یا لس‌آنجلس هستند اگر نیاز به معلم خصوصی برای آزمون‌های FE و PE مهندسی عمران داشتند من با کمال میل در خدمتم. اگر هم در خصوص خود امتحان (زمان, نحوه ثبت‌نام, مراجع امتحان, ....) سوالی بود یا ایمیل بزنید یا همینجا مطرح کنید من به‌سرعت پاسخ خواهم داد:
CivilFEPE@gmail.com
پاسخ
تشکر کنندگان: diakoal
سلام دوستان،ازمون fe رو میتونید ثبت نام کنید و تویه امارات یا ترکیه امتحان بدید،کتاباشم ک هست داخل نت برای خوندن فقط سختیش خوندنشه چون انگلیسیه. Smile
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان. یه مشکلی در پروسه ثبت نام FE برام پیش اومده ممنون میشم دوستان راهنمایی کنن. من ایران هستم و میخوام امتحان FE رو در بورد امارات (شارجه) بدم. مدارک لیسانس و فوق لیسانسم (دانشگاه آزاد) رو برای بررسی (credential evaluation) به NCEES فرستادم. جوابی که به من دادن این بود که یکی از دو کورس شیمی عمومی یا بایولوژی رو کم دارم در مقطع لیسانس!!! پیگیری که کردم این دو تا کورس اصلا در چارت درسی مهندسی عمران دانشگاههای داخل کشور نیست. از بعضی از دوستان شنیدم که اگه مثلا درس شیمی عمومی رو بگذرونیم و نمرش رو بفرستیم NCEES قبول میکنن ولی مشکل اینجاست که دانشگاههای داخل واسه منی که فارغ التحصیل شدم درسی ارائه نمیدن. ممنون میشم از دوستان اگه مقدوره براشون راهنمایی کنن چه کار میتونم بکنم.
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
من آزمون fe رو قبول شدم و برای صدور مدرک EIT ظاهرا دانشگاه باید مستقیما ریزنمرات رو به بورد ایالات بفرسته آیا کسی تجربه ای داره که چه چطور بایستی از دانشگاه درخواست کرد و دقیقا درخواست ارسال چه چیزهایی رو باید داد ممنون میشم راهنمایی فرمایید در ضمن من ایالات تگزاس هستم
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام من به تازگی عضو این سایت شده ام و رشته ام مهندسی عمران هست و خوشحالم در جمع شما دوستان عمرانی هستم
من دو سوال دارم
سوال اول : تاپیک های گفتگوی مهندسی عمران در این سایت فقط همین یکی است یا تاپیک های دیگری هم هست اگر تاپیک های دیگری هم در سایت تون موجود است میشه لینکش رو بگذارید
سوال دوم : من به تازگی درس خواندن رو شروع کردم میخواستم بدونم از مبحث 6 مقررات ملی ساختمان یعنی بارهای وارد بر ساختمان
برای آزمون نظارت و اجرا از کدام مباحث سوال می آید چون که یک مباحثی در کتاب هست برای آزمون طراحی است ومن مباحث نظارت و اجرا رو میخواهم امتحان بدم
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2018-10-28 ساعت 16:42)Meisam.g نوشته:  سلام دوستان. یه مشکلی در پروسه ثبت نام FE برام پیش اومده ممنون میشم دوستان راهنمایی کنن. من ایران هستم و میخوام امتحان FE رو در بورد امارات (شارجه) بدم. مدارک لیسانس و فوق لیسانسم (دانشگاه آزاد) رو برای بررسی (credential evaluation) به NCEES فرستادم. جوابی که به من دادن این بود که یکی از دو کورس شیمی عمومی یا بایولوژی رو کم دارم در مقطع لیسانس!!! پیگیری که کردم این دو تا کورس اصلا در چارت درسی مهندسی عمران دانشگاههای داخل کشور نیست. از بعضی از دوستان شنیدم که اگه مثلا درس شیمی عمومی رو بگذرونیم و نمرش رو بفرستیم NCEES قبول میکنن ولی مشکل اینجاست که دانشگاههای داخل واسه منی که فارغ التحصیل شدم درسی ارائه نمیدن. ممنون میشم از دوستان اگه مقدوره براشون راهنمایی کنن چه کار میتونم بکنم.
اي داد بيداد، حالا چيكار كرديد، اين اتفاق فكر مي كنم براي خيليا صادق هست. دوستان صاحب نظر در اين خصوص پيشنهادتون چي هست.

خودتون براي ارسال مدارك اقدام كرديد.
ريزنمرات ترجمه شده با مهر دادگشتري و وزارت خارجه براشون كرديد درسته؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام همسر من حدود 15سال سابقه کار دارن اما نه مهندسی عمران ایشون به نرم افزار تکلا و اتوکد مسلط هستن وکارهایی از قبیل شاپ. کاتینگ .متره و برآور . نقشه کشی و... میدونن ایا ایشون میتونن با تجربه کاری والبته بدون داشتن مدرک هیچکدوم از اینا به احتمال ایالت کالیفرنیا یا تگزاس کار پیدا کنن ؟
الان در حال تحصیل رشته عمران دانشگاه ازاد ترم 4هستن وتقریبا 2سال دیگه مهاجرت میکنیم ممکنه درسش تموم نشه
با این شرایط چه ایالتی بهتره و ایا کار میشه پیدا کرد؟
قصد ادامه تحصیل رو در آمریکاندارن؟

ایمیل
kabiriraziye@gmail.com
امیدوارم ی دوست که اطلاعات کافی داره مارو راهنمایی کنه
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان