کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
انجمن مهندسین عمران
master of construction management اصلا کاری براش هست ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
دوستانی که امتحان FE رو گذروندند اگه میشه راهنماییم کنن. من دارم برا امتحان FE ثبت نام میکنم (ایالت تگزاس و مهندسی مکانیک). وقتی در قسمت اطلاعات مدارک تحصیلی، گزینه verify رو میزنم گزینه Transcript Request Form فعال میشه و وقتی روی اون کلیک میکنم فرمی میاد که میگه اطلاعات باید توسط دانشگاههای ایران تکمیل و به NCEES پست بشه. در این مورد چکار باید بکنیم؟ آیا برای امتحان FE لازمه اینکار انجام بشه؟ میشه لطفا راهنمایی بکنید؟
[color=#006400]کیس نامبر: AS2014...17XX / مصاحبه: 15ژانویه/2 نفر/، ایروان/کلیر:6 جون/ ویزا: 20 جون
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام به دوستان عمرانی من به تازگی امتحان fe رو پاس کردم و دارم خودم رو برای ازمون مهمتر بعدی یعنی pe اماده میکنم. مایلم به اطلاع برسونم که کتاب review material lideburg civil رو طی اقامتی که داشتم خریدم و همراه خودم اوردم ایران اگه کسی نیاز داره و مایله داشته باشه این کتاب رو می خواهم اون رو بفروشم.
شماره کیس:2016as7xx
کنسولگری:آنکارا 
تعداد افراد منظور در کیس :٢ نفر(برنده خانم همسر)
مصاحبه:هفته اول Nov
دریافت ویزا: همسر برنده اصلي يكضرب، خودم ap
آپديتها: 10novو 11jan , 5jan
ورود به آمريكا:...
پاسخ
تشکر کنندگان: mehdi2014
[quote='mehdi2014' pid='731249' dateline='1478569826']
سلام
دوستانی که امتحان FE رو گذروندند ..............

دوست عزیز من در این خصوص با بورد گفتگو کردم (چت انلاین) و اونها گفتن نیازی به ارسال ترانسکریپت برای دادن ازمون نیست اون فرم زمانی لازمه که شما بخواهید درخواست مدرک مولتی از ncees بکنید و یا سوابق خود رو توی رکوردهای ncees ثبت بکنید. بنابراین برای ازمون دادن نیازی به ارسال اون فرم به سازمان نیست و شما می بایست مدارک مورد نیاز بورد تگزاس رو تامین کنید.
پاسخ
تشکر کنندگان: mehdi2014 ، dv2017
(2016-10-11 ساعت 16:56)Sarah Hajian نوشته:  سلام بچه هااااااااااااااااااااااا
کسی هست اینجا که امتحان FE داده باشه و قبول شده باشه؟؟ لطفا اگر کسی هست بی زحمت جواب من رو بدید

تچکر تچکر

سوالی باشه خوشحال میشم کمکی کنم.
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان
بالاخره نتایج PE هم اومد و خداروشکر هم من و هم همسرم تونستیم هر سه امتحان برای کالیفرنیا رو با اینکه بار اول هم بود قبول شیم. همکارای آمریکایی ما تعجب کردن که چه طور میشه همه رو باهم قبول شد اونم برای بار اول. ما ایرانیا اینقدر کنکور دادیم که برای ما این امتحانها راحت تره. با برنامه ریزی خوب و خوندن حتی موقع کار کردن هم میشه این امتحان رو قبول شد.
۲۰۱۳
پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017 ، mehdi2014 ، sce ، Mohajer2017 ، Leila18 ، Mrcivil ، hamidazimi
(2016-12-19 ساعت 09:25)raam12000 نوشته:  سلام دوستان
بالاخره نتایج PE هم اومد و خداروشکر هم من و هم همسرم تونستیم هر سه امتحان برای کالیفرنیا رو با اینکه بار اول هم بود قبول شیم. همکارای آمریکایی ما تعجب کردن که چه طور میشه همه رو باهم قبول شد اونم برای بار اول. ما ایرانیا اینقدر کنکور دادیم که برای ما این امتحانها راحت تره. با برنامه ریزی خوب و خوندن حتی موقع کار کردن هم میشه این امتحان رو قبول شد.

سلام بهتون تبریک میگم من هم کالیفرنیا هستم میشه لطفا مراحل کارتون رو توضیح بدید برای امتحان FE ایا نیاز به ارزیابی مدرک تحصیلی هست در سایت NCEES یک فرم هست برای گرفتن مدارک و ریزنمرات از دانشگاه که مستقیم به این سازمان ارسال بشه اگر این لازم باشه که واقعا زمان بره! .منظورتون از سه امتحان چیه؟من تا حالا فکر می کردم دوتا امتحان هست FE و PE
شماره کيس :***2015AS2 -تعداد افراد کيس: 4 نفر-رويت قبولي:1 May - ارسال فرمها:May 29- کارنت شدن:July- کنسولگري:آنکارا-تاريخ مصاحبه: Dec 3- وضعيت: کلير توسط ايميل 3 April ورود به کالیفرنیا: 28jun
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-02-23 ساعت 12:32)Leila18 نوشته:  

سلام بهتون تبریک میگم من هم کالیفرنیا هستم میشه لطفا مراحل کارتون رو توضیح بدید برای امتحان FE ایا نیاز به ارزیابی مدرک تحصیلی هست در سایت NCEES یک فرم هست برای گرفتن مدارک و ریزنمرات از دانشگاه که مستقیم به این سازمان ارسال بشه اگر این لازم باشه که واقعا زمان بره! .منظورتون از سه امتحان چیه؟من تا حالا فکر می کردم دوتا امتحان هست FE و PE

سلام
مرسی. برای امتحان FE نیازی به ارزیابی مدرک نیست. برای امتحان PE در کالیفرنیا سه امتحان هست. امتحان 8 ساعته(ncees), امتحان زلزله و امتحان نقشه برداری اما بقیه ایالت ها فقط امتحان 8 ساعته دارند
۲۰۱۳
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-02-24 ساعت 09:40)raam12000 نوشته:  
(2017-02-23 ساعت 12:32)Leila18 نوشته:  

سلام
مرسی. برای امتحان FE نیازی به ارزیابی مدرک نیست. برای امتحان PE در کالیفرنیا سه امتحان هست. امتحان 8 ساعته(ncees), امتحان زلزله و امتحان نقشه برداری اما بقیه ایالت ها فقط امتحان 8 ساعته دارند
سلام و تشکر از پاسخگویی تون
پس بعد از مطالعه برای امتحان FE فقط کافیه از NCEES وقت امتحان بگیریم و امتجان بدیم؟
شماره کيس :***2015AS2 -تعداد افراد کيس: 4 نفر-رويت قبولي:1 May - ارسال فرمها:May 29- کارنت شدن:July- کنسولگري:آنکارا-تاريخ مصاحبه: Dec 3- وضعيت: کلير توسط ايميل 3 April ورود به کالیفرنیا: 28jun
پاسخ
تشکر کنندگان: pishtaz611
سلام و سپاس از راهنمایی بی دریغ دوستان
بچه‌ها،
بچه‌ها، همسر من نیز مهندسی عمران خونده، قصد ما زندگی در ایالت کالیفرنیا هست، میخواسم بدونم کدوم شهر برای مهندس عمران فرصت های شغلی بهتری داره؟
و دیگه این که، با احتساب این که به هر حال زمانی صرف میشه تا همسرم بتونه مدارک fe و pe رو بگیره، تو این فاصله برای چه کارهایی مرتبط با رشته ی عمران بدون مدارک fe و pe میتونه اپلاي کنه؟ منظورم این که چه عنوان شغل هایی رو تا سایت های کاریابی وارد کنیم؟
ممنون میشم دوستان اگه تجربه ای دارن در اختیار بزارن.
2015AS4XXX** ابوظبی**۲ نفر ** کارنت: ۱۰ فوریه** مصاحبه: ۶ آپریل** کلير: من بعد از ۱۰۹ روز در ۲۷ جولاي و ايشود ۲۹ جولای، همسرم کلير بعد از ۱۶۵ روز در ۲۰ سپتامبر و ايشود ۲۷ سپتامبر.
ورود: ۳ اکتبر،لس آنجلس، سانتاکلاريتا.
دریافت سوشال سکوریتی نامبر: ۲۱ روز پس از ورود.
دریافت گرین کارد: ۴۲ روز پس از ورود.
خدا خواست و شد.
پاسخ
تشکر کنندگان: pishtaz611
(2017-04-22 ساعت 11:22)samirakn نوشته:  سلام و سپاس از راهنمایی بی دریغ دوستان
بچه‌ها،
بچه‌ها، همسر من نیز مهندسی عمران خونده، قصد ما زندگی در ایالت کالیفرنیا هست، میخواسم بدونم کدوم شهر برای مهندس عمران فرصت های شغلی بهتری داره؟
و دیگه این که، با احتساب این که به هر حال زمانی صرف میشه تا همسرم بتونه مدارک fe و pe رو بگیره، تو این فاصله برای چه کارهایی مرتبط با رشته ی عمران بدون مدارک fe و pe میتونه اپلاي کنه؟ منظورم این که چه عنوان شغل هایی رو تا سایت های کاریابی وارد کنیم؟
ممنون میشم دوستان اگه تجربه ای دارن در اختیار بزارن.

سلام
شما نگفتيد همسرتون سابقه سايت دارن يا سابقه Design. كاليفرنيا من يك ماه بودم دوستاني كه زندگي ميكنن بهتر ميتونن نظر بدن ماركت اونجا خيلي رقابتي و من توصيه ميكنم از روز اول دنبال PE باشن. اون چيزي كه من ميدونم بيشتر شركتا با نرم افزار هاي كار ميكنن كه تو ايران استفاده ميشه. البته در صنعت Residential و Transportation . كاليفرنيا هم شركت هاي نفتي هستن ولي خيلي كمتر از تگزاس. بدون PE من كسيرو ميشناسم كه در San Francisco بعد از ده ماه تو يه شركت طراحي ساختماني كار گرفت ولي به نظر من California , Illinois وNew York استيت هايي هستن كه اكثر مهندسان عمران PE دارن يا مدرك از آمريكا و رقابت سخته.
لاتاري ٢٠١٣
پاسخ
تشکر کنندگان: gbtm ، dv2017 ، samirakn ، sce
سلام خدمت همه دوستان
من امسال در لاتاري برنده شدم شوهرم مهندس نقشه برداري هست و ده سال هم سابقه تدريس در هنرستان را دارد آيا بعد از ورود به آمريكا براي كار به مشكل بر خواهد خورد
اين مدرك fe و pe كه ميگيد چي هست آيا همون امتحان نظام مهندسي خودمونه كه تو ايران ميگيرن
و اين كه با اين تخصصي كه شوهرم داره براي ابتدا به كدوم شهر بريم كه هم هزينه كمتر بشه هم بتونن كار پيدا كنن
خيلي استرس دارم و خيلي نگران چون ايران موقعيتمون خوبه
لطفا راهنمايي كنيد تشكر
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-05-09 ساعت 09:58)Nzg3242 نوشته:  سلام خدمت همه  دوستان
من امسال در لاتاري برنده شدم شوهرم مهندس نقشه برداري هست و ده سال هم سابقه تدريس در هنرستان را دارد آيا بعد از ورود به آمريكا براي  كار به مشكل بر خواهد خورد  
اين مدرك  fe و pe كه ميگيد چي هست آيا همون امتحان نظام مهندسي خودمونه كه تو ايران ميگيرن
و اين كه با اين تخصصي كه شوهرم داره براي ابتدا به كدوم شهر بريم كه هم هزينه كمتر بشه هم بتونن كار پيدا كنن
خيلي استرس دارم و خيلي نگران چون ايران موقعيتمون  خوبه
لطفا راهنمايي كنيد تشكر

سلام
تبريك براي قبولي. همسر محترم شما سابقه كار به عنوان نقشه بردار دارن؟ يا فقط سابقه تحصيل دارن .مدرك مهندسي عمران نقشه برداري دارن؟ من ميدونم كاليفرنيا بازار خوبي داره و حقوقش هم بد نيست. FE , PE شبيه همون نظام مهندسي ولي مفصل تر. كاليفرنيا دو تا امتحان اضافه داره يكيش اتفاقا Surveying هست. در تگزاس من خودم دقيق نميدونم ولي دوستان ميتونن بهتر كمك كنن.
اگه جدي به مهاجرت فكر ميكنيد زبان بخونين تا ميتوانيد.
لاتاري ٢٠١٣
پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017
(2017-05-10 ساعت 02:12)amirhoseinc نوشته:  
(2017-05-09 ساعت 09:58)Nzg3242 نوشته:  سلام خدمت همه  دوستان
من امسال در لاتاري برنده شدم شوهرم مهندس نقشه برداري هست و ده سال هم سابقه تدريس در هنرستان را دارد آيا بعد از ورود به آمريكا براي  كار به مشكل بر خواهد خورد  
اين مدرك  fe و pe كه ميگيد چي هست آيا همون امتحان نظام مهندسي خودمونه كه تو ايران ميگيرن
خيلي استرس دارم و خيلي نگران چون ايران موقعيتمون  خوبه
لطفا راهنمايي كنيد تشكر

سلام
تبريك براي قبولي. همسر محترم شما سابقه كار به عنوان نقشه بردار دارن؟ يا فقط سابقه تحصيل دارن .مدرك مهندسي عمران نقشه برداري دارن؟ من ميدونم كاليفرنيا بازار خوبي داره و حقوقش هم بد نيست. FE , PE شبيه همون نظام مهندسي ولي مفصل تر. كاليفرنيا دو تا امتحان اضافه داره يكيش اتفاقا Surveying هست. در تگزاس من خودم دقيق نميدونم ولي دوستان ميتونن بهتر كمك كنن.
اگه جدي به مهاجرت فكر ميكنيد زبان بخونين تا ميتوانيد.
سلام اره مدرك عمران نقشه برداري دارن و هم سابقه كار نقشه برداري اين ماه هم ميخان پايه ٣ بشن و هم ده سال سابقه اموزش البته الان ارشد جي اي اس ميخونن و دارن كاراي پايان نامه انجام ميدن تشكر از راهنماييتون
پاسخ
تشکر کنندگان: amirhoseinc
(2016-12-01 ساعت 19:19)Meysam-mac نوشته:  سلام به دوستان عمرانی من به تازگی امتحان fe  رو پاس کردم و دارم خودم رو برای ازمون مهمتر بعدی یعنی pe اماده میکنم. مایلم به اطلاع برسونم که کتاب review material lideburg civil رو طی اقامتی که داشتم خریدم و همراه خودم اوردم ایران اگه کسی نیاز داره و مایله داشته باشه این کتاب رو می خواهم اون رو بفروشم.
ba arze salam
mishe lotfan beporsam az koja mitoonam ketabo tahvil begiram va gheimatesh chand ast
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان