کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
خلاصه وضعیت گروه F2B
(2016-09-11 ساعت 14:02)Survivor نوشته:  
(2016-09-11 ساعت 13:51)saeednia نوشته:  
(2016-09-11 ساعت 13:39)Survivor نوشته:  اميدوارم براى شما هم به خوبى و خوشى انجام بشه. تو بولتن اين ما كه اكتبر هست تا ١٥ مارچ جلو رفته و پيش بينى كرده كه ماه بعد حداكثر تا يكماه جلو بره. يعنى تا ١٥ آوريل كه ظاهراً به من نميرسه. نظرتون چيه؟ و اينكه آيا بلافاصله بعد كارنت شدن وقت مصاحبه ميدن يا باز طول ميكشه؟

والله من رسد کردم همیشه.طی 6 سال گذشته رو.اینکه قطعا یکماه اعلام بشه خیلی قطعی نیست.گمون میکنم حتی بیشتر هم باشه(امیدوارم کمتر نباشه)معمولش اینه که براتون نامه روز و تاریخ مصاحبه بیاد و مصاحبه هم نهایتا یکماه(این اواخر 20 روز زیاد دیده شده) بعدباشه.مدارکتون مهیاست؟دامیسیل ،تکس،.....

به اميد حق. بله مدارك من آماده هست فقط من ميخوام اگه بشه مصاحبه رو از ابوظبى به سنگاپور انتقال بدم چون اينجا كار ميكنم شما يا دوستان تجربه اى دارين؟ كه ارزش داره؟ باعث تاخيير طولانى نميشه؟ يا بهتره همون ابوظبى مصاحبه بشم؟

من به دلیل امنیتی میخاستم از آنکارا به ارمنستان تغییر بدم که دوستی بهم گفت طولانی تر میشه و من این کار رو نکردم.اگر فقط بعد مسافت مشکلتونه بهتره که بجون بخرین.البته پیشنهاد من اینه.
پاسخ
تشکر کنندگان: Survivor
(2016-09-11 ساعت 15:47)saeednia نوشته:  
(2016-09-11 ساعت 14:02)Survivor نوشته:  
(2016-09-11 ساعت 13:51)saeednia نوشته:  والله من رسد کردم همیشه.طی 6 سال گذشته رو.اینکه قطعا یکماه اعلام بشه خیلی قطعی نیست.گمون میکنم حتی بیشتر هم باشه(امیدوارم کمتر نباشه)معمولش اینه که براتون نامه روز و تاریخ مصاحبه بیاد و مصاحبه هم نهایتا یکماه(این اواخر 20 روز زیاد دیده شده) بعدباشه.مدارکتون مهیاست؟دامیسیل ،تکس،.....

به اميد حق. بله مدارك من آماده هست فقط من ميخوام اگه بشه مصاحبه رو از ابوظبى به سنگاپور انتقال بدم چون اينجا كار ميكنم شما يا دوستان تجربه اى دارين؟ كه ارزش داره؟ باعث تاخيير طولانى نميشه؟ يا بهتره همون ابوظبى مصاحبه بشم؟

من به دلیل امنیتی میخاستم از آنکارا به ارمنستان تغییر بدم که دوستی بهم گفت طولانی تر میشه و من این کار رو نکردم.اگر فقط بعد مسافت مشکلتونه بهتره که بجون بخرین.البته پیشنهاد من اینه.

شما هم در صورت امکان تجربه ی سوال جواب مصاحبتون رو به اشتراک بزارین.خیلی لطف میکنین
پاسخ
تشکر کنندگان: Survivor
سلام دوستان من می‌خواستم در رابطه با کار و مدارک کاری بپرسم که چه مدرکی‌ میخوان؟چون تو سایت سفارت ابوظبی دیدم نوشته از به کار بردن عناوینی چون بازنشسته و یا دارای شغل آزاد خودداری کنید واسهٔ کسایی که اصلا کار نمیکنند و در گذشته هم کار نکردن چی‌ باید بگن؟
كيس نامبر abd2014
كتگوري f2b
تشكيل پرونده April 2010
تاريخ مصاحبه December 2016
دريافت ويزا يك ضرب هوووورا Big Grin
زندگي San Diego California
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
براي من nvc welcome letter اومده ،‌از كجا ميتونم اطلاعت بيشتري در مورد نوع مدارك و نحوه ارسال مدارك بپرسم؟ و اينكه از زمان ارسال چقدر طول ميكشه كه بهم وقت مصاحبه بدن؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام خدمت دوستان ، اگر از دوستان كسي ميتونه در مورد جدول اول و جدول دوم ويزا بولتن توضيحي بده ممنون ميشم با تشكر
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-08-19 ساعت 20:50)marmolak007 نوشته:  
(2015-05-12 ساعت 13:52)ایلیانا نوشته:  
(2015-05-12 ساعت 13:32)miladsa نوشته:  Sep/۲۰۱۲
کلا این شده هی بد شانسی،سال 2010 موقع interview ما شد منم 20 سالم بود خانواده ام همه رفتند green card گرفتند (بعد از 14 سال) من دانشگاه علوم پزشکی بودم هر کار کردم دانشگاه گواهی اشتغال به تحصیل نداد،نطام وظیفه هم گفت تا گواهی نیاری مجوز خروج نمی دیم بعد هم که خدمت رفتم گفتن f2b! اینم به سلامتی ۷ ۸ سالی طول می کشه سر جمع به نظر 22 سالی فکر کنم زمان ببره :-(

منم 2012 هستم . دیگه واقعا نا امید شدم باز دوستانی که کارنت شدنشون نزدیکه می دونن که امروز فردا کارنت می شن اما با این روال من بعید می دونم تا چند سال آینده نوبت ما بشه . من مادرم امسال سیتیزن می شه ... امیدوارم حداقل F1 پیشرفت کنه ... اگه شانس ماست که تا ما بریم توی کتگوری دیگه کلا عقبگرد می کنه!SadSadSad

سلام ، اگر پدر و مادر سیتیزن بشن حتما باید اعلام کنیم و کتگوری تغییر بدیم یا با همین F2B میتونیم ادامه بدیم ؟

میتونید ادامه بدین.
Category: F1 Family Based
Apply: july 2007
Interview: June 2016
Result: AP
update: 21 June
Second update: 15 August
Clear: 16 August
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-08-18 ساعت 08:48)Elyzed نوشته:  
(2016-08-17 ساعت 12:47)saeednia نوشته:  
(2016-08-16 ساعت 18:23)Elyzed نوشته:  سلام

من امروز در انكارا مصاحبه داشتم ، همه مدارك را دادم و tax return 2015 كسي كه co sponsor شده بود رو گفت كافي نيست و يك برگه سفيد بهم داد كه در قسمت administrative processing علامت زده و همچنين در قسمت مدارك جلوي فرمهاي مالياتي از ضامن دوم علامت زده ، در حاليكه اون فرم داخل پرونده م هست ... بهم گفت منتظر بشيد تا ايميل بزنيم بهتون ، تو كاغذ هم نوشته اين سايت رو چك كنيد براي وضعيت ... دقيقا الان چه اتفاقي افتاده و من بايد چكار كنم ؟ ايا دوباره مدارك مالياتي همون فرد رو بفرستم براشون ؟

آیا به نقص مدارک اشاره کرد؟یعنی بگه که این نواقص رو تامین کنی؟چون معمولا اشاره میکنن که چه نواقصی داشتین و چطور به دستشون برسونین.

فارسي حرف زدنش خيلي خوب نبود و جملات رو خوب نمي تونست برسونه ،
اول گفت مرحله تكميل مدارك شما تمام شد و حالا ما به شما ايميل خواهيم زد كه براي گرفتن ويزا بياييد
بعد چون گفته بود ماليات ضامن دوم يا co sponsor كمه و كافي نيست يه فرم I 864 بهم داده بودن از طرف co sponsor اون رو بهش دادم نگاه كرد و فرم 1040 و W2 رو نشونم داد گفت براي دولت امريكا اين مهمه ، چند تا جمله ديگه هم در توصيف مرحله administrative processing گفت با فارسي كه فهميدنش دشوار بود ... بعد تو اون فرم سفيد كه g221 هست ، جلوي گذرنامه و رسيد پست PTT خودش ضربدر داشت ، بعد خودش به مربع " مراحل اداري " administrative processing علامت زد و در قسمت مدارك هم فقط جلوي فرم 1040 و W2 ( فرمهاي مالياتي و شغلي ) ضامن دوم ( co sponsor ) علامت زد.

با توجه به اينكه فرمهاي مالياتي 2015 رو الان دارند ، دليل اينكه جلوش علامت زد رو متوجه نميشم

اینطور که میگید وضعیت مالی کو اسپانسر شما آنقدر نیست که دولت آمریکا بتونه قبول کنه و شما باید علاوه بر این کو اسپانسر،،، فرد دیگری را با وضعیت مالی بهتر معرفی کنید و همان مراحل معرفی کو اسپانسر اولتون را طی کنیدکه خود مصاحبه گر فرم هاش را برای شما داده.....

مراحل AP هم که یه عالمه معنی میتونه داشته باشه از کمبود مدارک تا اف بی ای چک، چک کردن اسم، شغل، تحصیل و .... شما سعی کن زود یک اسپانسر دیگر رو براشون معرفی کنی
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-04-28 ساعت 13:29)ایلیانا نوشته:  سلام دوستان عزیز . می خواستم ببینم اگر مادر من سیتیزن بشه و برگرده ایران ولی من توی همین گروه f2b باقی بمونم بابت نبودن ایشون در آمریکا چه مشکلی برای من پیش میاد ؟

مادر شما در زمان مصاحبه تون صد در صد باید آمریکا باشن کار داشته باشن یا تکس پرداخت کنن و.... یعنی ثابت بشه که دارن تو آمریکا زندگی می کنن و خواهان پیوستن شما به خودشون هستن در غیر این صورت ممکنه ویزا ندن... من زمان مصاحبه ام اولین سوالی که پرسید ازم این بود که مادرت الان کجاست؟ وقتی گفتم آمریکا سرش رو به علامت تصدیق و اوکی بودن تکون داد و سوال های دیگر رو پرسید
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-10-03 ساعت 14:30)Sasa-t نوشته:  
(2016-04-28 ساعت 13:29)ایلیانا نوشته:  سلام دوستان عزیز . می خواستم ببینم اگر مادر من سیتیزن بشه و برگرده ایران ولی من توی همین گروه f2b باقی بمونم بابت نبودن ایشون در آمریکا چه مشکلی برای من پیش میاد ؟

مادر شما در زمان مصاحبه تون صد در صد باید آمریکا باشن کار داشته باشن یا تکس پرداخت کنن و.... یعنی ثابت بشه که دارن تو آمریکا زندگی می کنن و خواهان پیوستن شما به خودشون هستن در غیر این صورت ممکنه ویزا ندن... من زمان مصاحبه ام اولین سوالی که پرسید ازم این بود که مادرت الان کجاست؟ وقتی گفتم آمریکا سرش رو به علامت تصدیق و اوکی بودن تکون داد و سوال های دیگر رو پرسید

دوستمون کاملا درست میگه.مسیله اقامت مادرتون رو در امریکا جدی بگیرین.من تا دو ماه دیگه مصاحبه دارم و مشکلم همینه.زیاد در موردش مطالعه و تحقیق کردم و میخام میدرم رو قبل از مصاحبه بفرستم امریکا.اگه مصاحبتون نزدیکه حتما حداقل یکماه قبلش بفرستین بره امریکا.مدارک دامیسایل رو هم جدی بگیرین.مدارکی از قبیل منزل(اجاره یا خرید) گواهینامه،مالیات قبوض برق و آب و..... و هرچی که نشون بده ایشون در امریکا سکونت داره.حتی اگر نمیخاد تا مدتی اونجا باشه شما این مدارک رو داشته باشین.مالیات که خیلیییییییی مهمه
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-10-03 ساعت 12:36)zohreh36 نوشته:  با سلام خدمت دوستان ، اگر از دوستان كسي ميتونه در مورد جدول اول و جدول دوم ويزا بولتن توضيحي بده ممنون ميشم با تشكر
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام من در مورد اقامت پتیشنر در آمریکا از وکیلم سوال کردم و گفت لزومی نیست که حتما در زمان مصاحبه پتیشنر در خاک آمریکا باشه حتی میتواند با تو به ابوظبی بیاید فقط در هنگام مصاحبه خودت و افسر پرونده هستین و به کسی‌ اجازه ورود نمی‌دهند من نمیدونم چرا ما ایرانیها انقدر همه چیز رو می‌‌پیچونیم کاتگوری ما f2b هست یعنی‌ فرزند بالای ۲۱ گرین کارتی و مجرد و باید حتما مجرد باشیم در وقت مصاحبه و این چیزی هست که روش فوکوس میکنند شغل ما و تحصیلات و دیگر موارد اصلا ربطی‌ به پرونده ندارد.
كيس نامبر abd2014
كتگوري f2b
تشكيل پرونده April 2010
تاريخ مصاحبه December 2016
دريافت ويزا يك ضرب هوووورا Big Grin
زندگي San Diego California
پاسخ
تشکر کنندگان: zohreh36
(2016-10-22 ساعت 03:50)arminpaye نوشته:  سلام من در مورد اقامت پتیشنر در آمریکا از وکیلم سوال کردم و گفت لزومی نیست که حتما در زمان مصاحبه پتیشنر در خاک آمریکا باشه حتی میتواند با تو به ابوظبی بیاید فقط در هنگام مصاحبه خودت و افسر پرونده هستین و به کسی‌ اجازه ورود نمی‌دهند من نمیدونم چرا ما ایرانیها انقدر همه چیز رو می‌‌پیچونیم کاتگوری ما f2b هست یعنی‌ فرزند بالای ۲۱ گرین کارتی و مجرد و باید حتما مجرد باشیم در وقت مصاحبه و این چیزی هست که روش فوکوس میکنند شغل ما و تحصیلات و دیگر موارد اصلا ربطی‌ به پرونده ندارد.
دوست عزیز proof of domicile چیزی هست که خود سفارت از خیلی ها خواسته و باعث شده خیلی ها نتوانند ویزا دریافت کنند چون شما اقدام کردید که پیش عزیزانتون برین ولی وقتی اون ها ایران باشند سفارت هم نیازی نمیبینه شما ویزا دریافت کنید. در پیوست هم میتونید این مساله رو ببینید من این رو از سایت nvc گرفتم.البته این که بیان ایران برای مدت کوتاه مشکلی نیست ولی باید نشون بدین که اونجا اقامت دارن برای بلند مدت.

فایل‌های پیوست
.pdf   Domicile.pdf (اندازه 164.86 KB / تعداد دانلود: 159)
نوع ویزا: F4
اولین اقدام: Nov. 2003
محل مصاحبه: آنکارا
تاریخ دریافت NVC Welcome letter: آگوست ۲۰۱۵
تاریخ تکمیل فرم DS-261 و پرداخت ۱۲۰ دلار: دوم سپتامبر ۲۰۱۵
تاریخ ارسال مدارک : ۷ اکتبر ۲۰۱۵
تاریخ تکمیل فرم DS-260 و پرداخت ۳۲۵ دلار: ۲۷ نوامبر ۲۰۱۵
نامه کامپلیت : ۲۹ مارچ ۲۰۱۶
تاریخ مصاحبه: هفته دوم نوامبر ۲۰۱۶
تاریخ کلیرینس : دو نفریکضرب پدرم ap...
ورود:۱۵ دسامبر ۲۰۱۶
ssn:دو هفته بعد از ورود
گرین کارد:یک ماه بعد از ورود
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-10-22 ساعت 10:04)Survivor نوشته:  
(2016-10-22 ساعت 03:50)arminpaye نوشته:  سلام من در مورد اقامت پتیشنر در آمریکا از وکیلم سوال کردم و گفت لزومی نیست که حتما در زمان مصاحبه پتیشنر در خاک آمریکا باشه حتی میتواند با تو به ابوظبی بیاید فقط در هنگام مصاحبه خودت و افسر پرونده هستین و به کسی‌ اجازه ورود نمی‌دهند من نمیدونم چرا ما ایرانیها انقدر همه چیز رو می‌‌پیچونیم کاتگوری ما f2b هست یعنی‌ فرزند بالای ۲۱ گرین کارتی و مجرد و باید حتما مجرد باشیم در وقت مصاحبه و این چیزی هست که روش فوکوس میکنند شغل ما و تحصیلات و دیگر موارد اصلا ربطی‌ به پرونده ندارد.

شما بهتره وكيلت رو عوض كنى چون اطلاعات اشتباه بهت ميده. اگه نتونى ثابت كنى كه پتيشنر مقيم اونجاست ويزا نميدن. اگر پتيشنر مدتى حتى زمان مصاحبه بيرون باشه ايراد نداره ولى بايد در خاك امريكا مدتى قبل از مصاحبه اقامت كرده باشه و اين رو بايد با ارائه مدرك ثابت كنى. هرچى وكيل بگه ملاك نيست. ولى واقعيات و قوانين مهاجرت امريكا هست.

شاید به لحاظ قانونی چیزی برای اجبار کردن به پتیشنر وجود نداشته باشه اما در همه ی مواردی که من دیدم و تجربشون رو گرفتم،بدون استثنا،بدون حتی یک مورد استثنا در مورد اینکه پتیشنر کجاست پرسیدن.قانونی وجود نداره اما یک الگو برای این کتگوری وجود داره که باعث میشه در این مورد حساس بشن
پاسخ
تشکر کنندگان: ایلیانا ، Sasa-t
سلام دوستان عزیز مجرد بالای بیست و یک سال .... لطفا هر چند وقت یک بار بقیه رو در جریان اتفاقات پروندتون بذارین و اجازه بدین این تاپیک پویا باقی بمونه .. هر خبری از شما می تونه یه کورسوی امیدی باشه برای بقیه
Catagory :F2B
Priority Date : 26APR2012
Case No : Yrv2013......

پس کی روزای خوب میاد؟ اصلا میاد عایا؟!!!Sad
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، AsemanAbee
(2016-10-23 ساعت 12:31)ایلیانا نوشته:  سلام دوستان عزیز مجرد بالای بیست و یک سال .... لطفا هر چند وقت یک بار بقیه رو در جریان اتفاقات پروندتون بذارین و اجازه بدین این تاپیک پویا باقی بمونه .. هر خبری از شما می تونه یه کورسوی امیدی باشه برای بقیه

از دوستان امیرعباس عزیز ماه پیش ویزا گرفت.محمد هم بولتن بعدی کارنت میشه و دو تا بولتن بعد من کارنت میشم.یعنی دسامبر محمد مصاحبه داره و ژانویه من.
پاسخ
تشکر کنندگان: ایلیانا ، pegah_p6

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان