کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مشخصات عکس دیجیتالی برای شرکت در لاتاری و سوالات مرتبط با آن
این تاپیک به منظور بحث و گفتگو در مورد مشخصات عکس ثبت نام ایجاد شده است.
برای اطلاعات بیشتر به ویکی مهاجرسرا مراجعه کنید.
http://wiki.mohajersara.com/شرایط_عکس_قر...ی_گوناگونی
با سلام
آیا مشخصات عکس مانند سالهای قبل است؟
تشکر کنندگان: j@vad ، SH1A2R3 ، Brianskamp
من می تونم عکسی که سال قبل گرفتم و با اون ثبت نام کردم رو دوباره استفاده کنم مشکلی پیش نمیاد؟
تشکر کنندگان: j@vad ، SH1A2R3
(2011-09-26 ساعت 02:16)zeus1 نوشته:  با سلام

فکر نمی کنم شرایطش تغییر کرده باشه...تنها تغییراتش برا سال 2013 فقط یکی دو کشور را فاقد صلاحیت و واجد صلاحیت برا شرکت توی قرعه کشی اعلام کرده بود ... که خوشبختانه با کشور ما کاری نداشتند Wink

http://travel.state.gov/pdf/DV_2013_instructions.pdf
تشکر کنندگان: majidgbox ، ali.narooei ، j@vad ، SH1A2R3 ، Farshid22 ، Justinked
(2011-09-26 ساعت 04:40)sarah_xzx نوشته:  

فکر نمی کنم شرایطش تغییر کرده باشه...تنها تغییراتش برا سال 2013 فقط یکی دو کشور را فاقد صلاحیت و واجد صلاحیت برا شرکت توی قرعه کشی اعلام کرده بود ... که خوشبختانه با کشور ما کاری نداشتند Wink

سلام
میخواستم سوال همین دوستمون تکرار کنم آیا شرایط عکس گرفتند تغییر کرده
اگر نکرده ممنون میشم مشخصات دقیق عکسی که باید تهیه کنیم اعلام کنید
تشکر کنندگان: j@vad ، SH1A2R3 ، Hexor
شرایط عکس هیچ تغییری نکرده دوستان فقط سعی کنید که عکس جدید تهیه نمائید
تشکر کنندگان: sarah_xzx ، j@vad ، SH1A2R3
(2011-09-26 ساعت 06:16)majidgbox نوشته:  
(2011-09-26 ساعت 04:40)sarah_xzx نوشته:  

سلام
میخواستم سوال همین دوستمون تکرار کنم آیا شرایط عکس گرفتند تغییر کرده
اگر نکرده ممنون میشم مشخصات دقیق عکسی که باید تهیه کنیم اعلام کنید

دوستان قبل از هر چیز لطفا انجمن ها و موضوعات سال های گذشته را مطالعه کنید ..جواب تقریبا همه سوال ها را می توانید پیدا کنید ...این لینک برای سال 2012 بود ولی کامل کامله....

http://mohajersara.com/showthread.php?tid=3246

مشخصات عکس مطابق دستورالعمل DV2012 :
Image File Format:
The image must be in the Joint Photographic Experts Group (JPEG) format.
Image File Size:
The maximum image file size is 240 kilobytes (240 KB).
Image Resolution and Dimensions:
Minimum acceptable dimensions are 600 pixels (width) x 600 pixels (height). Image pixel dimensions must be in a square aspect ratio (meaning the height must be equal to the width).
Image Color Depth:
image must be in color (24 bits per pixel). 24-bit black and white or 8-bit images will not be accepted
در بین تمامی مردم تنها عقل است که به عدالت تقسیم شده زیرا همه فکر می‌کنند به اندازه کافی عاقلند.
چرخهای سنگین و زنگ زدۀ زندگی با دستهای نامرئی امید می چرخد
تشکر کنندگان: golebita14416 ، farzad-it ، mitr.p ، zeus1 ، sadafsetareh ، j@vad ، SH1A2R3 ، majidusa01 ، Farshid22 ، yek_mosafer
سلام
عكس توسط دوربين ديجيتال گرفته شود
فرمت JEPG
حجمكس كمتر از 240 كيلو بايت باشد
سايز : ارتفاع و عرض 600 در 600 چه براي عكس اسكن شده و چه براي عكس ديجيتال باشد
پشت زمينه عكس بايد روشن و رنگي طبيعي داشته باشد
عمق رنگ باbit-24 باشد و توسط اسكنري كه در تنظيماتش عمق رنگ فوق تنظيم شده اسكن شود
عكس 5 در 5 باشد
ارتفاع سر و اندازه ناحيه صورت ( فاصله بين بالاي مو تا زير چانه) بين 50 تا 69 درصد ازکل ارتفاع عکس را بايد پر کند. و فاصله بين لبيه زيرين عکس تا سطح چشمان داوطلب بين 56 تا 69 درصد از ارتفاع عکس را دربر گيرد.

عکسي که براي لاتاري اسکن ميکنيم تنظيم اسکنر بايد روي 300 dpi باشه

دوستان اين حاصل جستجو من درباره مشخصات عكس ديجيتالي براي شركت در لاتاري بود كه از انجمن هاي سال قبل به دست آوردم.(اگر اشتباهي وجود دارد دوستان تصحيح كنند)
من در دنيا يك بزرگوار مي شناسم و آن حضرت بزرگوار مي باشد.

خلیج فارس و ابوموسی و تنب بزرگ و تنب کوچک دارایی همه ایرانی ها می باشد.
تشکر کنندگان: mitr.p ، sadafsetareh ، Amir Caran ، j@vad ، SH1A2R3 ، omidfarda ، farzam2012 ، amir2640 ، xbox ، nora ، avestairan ، Danil
(2011-09-26 ساعت 12:25)Hadi joon نوشته:  سلام
فرمت JEPG
عمق رنگ باbit-24 باشد و توسط اسكنري كه در تنظيماتش عمق رنگ فوق تنظيم شده اسكن شود
عكس 5 در 5 باشد
ارتفاع سر و اندازه ناحيه صورت ( فاصله بين بالاي مو تا زير چانه) بين 50 تا 69 درصد ازکل ارتفاع عکس را بايد پر کند. و فاصله بين لبيه زيرين عکس تا سطح چشمان داوطلب بين 56 تا 69 درصد از ارتفاع عکس را دربر گيرد.

دوستان اين حاصل جستجو من درباره مشخصات عكس ديجيتالي براي شركت در لاتاري بود كه از انجمن هاي سال قبل به دست آوردم.(اگر اشتباهي وجود دارد دوستان تصحيح كنند)

فکر کنم حداقل 300 dpi منظورشون بوده ، نه؟
تشکر کنندگان: SH1A2R3
با سلام خدمت دوستان عزیز
اول اینکه من همین الان عضو این سایت شدم،البته بعد از تقریبا 5 ماه آشنایی با سایت!
و خیلی تشکر میکنم از دوستان عزیز که این سایت مفید رو فراهم کردن.
یه سوال در ارتباط با عکس داشتم: عکس هایی که تو ایران میگیریم مستطیل شکله،میشه همون عکسا رو به 600در600 تبدیل کرد بدون اینکه عکس خراب بشه یا باید به عکاس بگیم عکس رو برامون طبق مشخصات بالا چاپ کنه ؟
تشکر کنندگان: sadafsetareh ، majidusa01 ، SH1A2R3
(2011-09-26 ساعت 13:00)rohambasir نوشته:  
(2011-09-26 ساعت 12:25)Hadi joon نوشته:  سلام
فرمت JEPG
عكس 5 در 5 باشد

فکر کنم حداقل 300 dpi منظورشون بوده ، نه؟

مطمئن نيستم ولي به احتمال زياد آره حداقل dpi 300 باشه.

من در دنيا يك بزرگوار مي شناسم و آن حضرت بزرگوار مي باشد.

خلیج فارس و ابوموسی و تنب بزرگ و تنب کوچک دارایی همه ایرانی ها می باشد.
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، Justinked
(2011-09-26 ساعت 14:12)mehdi23 نوشته:  با سلام خدمت دوستان عزیز
اول اینکه من همین الان عضو این سایت شدم،البته بعد از تقریبا 5 ماه آشنایی با سایت!
و خیلی تشکر میکنم از دوستان عزیز که این سایت مفید رو فراهم کردن.
یه سوال در ارتباط با عکس داشتم: عکس هایی که تو ایران میگیریم مستطیل شکله،میشه همون عکسا رو به 600در600 تبدیل کرد بدون اینکه عکس خراب بشه یا باید به عکاس بگیم عکس رو برامون طبق مشخصات بالا چاپ کنه ؟

به نطر من شما بهتره که عکس رو چاپ نکنید چون مشکلات مربوط به اسکن و غیره دارهWinkWink
شما بعد ازگرفتن عکس به عکاس بگید که بدون رتوش و تغییرات وبا فرمت و در اندازه ای که دوست عزیزمون هادی جون گفتند براتون بزنند رو سی دی بعد از اون شما می تونید عکستون رو با کامپیوتر خودتون یا در کافی نت در موقع ثبت نام بفرستید .Cool

و بعد از این که شانسون گل کرد و برنده شدید می تونید از روی همون عکس هایی که رو سی دی داشتید بدین براتون چاپ کنند...!!
اطلاعات فوق در حد دانسته های خودم بود اگه کمی کاستی داشت ببخشیدTongueTongue
تشکر کنندگان: mehdi23 ، ابی22 ، j@vad ، SH1A2R3 ، xbox
دوستان گرامی در موقع ثبت نام دقت کنند که در پایین صفحه ثبت نام یا صفحه قبلش در مورد عکس ها هم توضیح داده شده و حتما بخونید ...
حتی نمونه عکس های قابل قبول و نمونه های غیر قابل قبول رو نیز گذاشتند ...
موفقیت های بزرگ لازمه اراده ی قوی هستند.!
تشکر کنندگان: majidusa01 ، j@vad ، SH1A2R3
يكي از بهترين راه هاي داشتن عكس مناسب مراجعه به آتليه هاي سطح شهر هست . وقتي به اونها بگيد كه عكس لاتاري مي خوان اكثر عكاسها خودشون جزئيات رو مي دونن و فايل مناسب رو رو سي دي بهتون ميدن . البته اكثر مواقع عكس چاپ شده رو هم بايد تحويل بگيريد چون نرخ عكس با چاپ اون هست.

جديدترين قيمتي هم كه من پرسيدم براي هر نفر 7500 تومان بود كه در ميدان كاج پرسيدم ولي فكر مي كنم رنج قيمت عكس از 5000 هزار تومان باشه به بالا .

تشکر کنندگان: majidgbox ، j@vad ، SH1A2R3 ، Farshid22 ، xbox ، m@ry@m75 ، Brianskamp
قابل توجه دوستانی که میخوان خودشون سایز عکس رو تغییر بدن.. عکس خود را در ویندوز 7 با نرم افزار paint باز کنید بعدش کلیدهای Ctrl + W را بزنید و در صفحه باز شده گزینه Pixels را انتخاب کنید و مقدار مورد نظر را با توجه به راهنمای فرم وارد کرده و save کنید... سعی کردم خیلی راحت و ساده توضیح بدم امیدوارم که بدرد دوستان 2013 بخوره
شماره کیس:2012AS700
کنسولگری:آنکارا
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:July-27
تاریخ مصاحبه: Oct-2011 آنکارا-- دریافت برگه آبیCool
تاریخ دریافت کلیرنس: Jan-2012
جمع تقریبی هزینه ها:شش میلیون تومان(پست،ترجمه،ویزا، 2بار سفر به ترکیه، تهیه بلیط آمریکا...)

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان