کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سفرنامه و تجربه مصاحبه در آنکارا
سلام به همه دوستان
امروز مصاحبه داشتم و به قول دوستان ویزای یکضرب گرفتم. از همین جا از همه دوستانی که با پست هایشان به من کمک کردند تشکر میکنم.با تمام مراحل اشنا بودم. درست مثل اینکه بار چندمم بود که برای ویزا میرفتم. واکسن هم نخوردم و همه هزینه ها را هم به لیر دادم . حالا چند توصیه دارم که امیدوارم کمکتان کنه
1 حتما ترجمه شناسنامه و کارت ملی همراهتان باشه چون من قبلا فرستاده بودم ولی در پرونده ام نبود و مجبور شدم همان جا دوباره ترجمه کنم
2 تکس یا فوتو اخرین مالیات اسپانسر را همراه داشته باشید چون اولین مدرک خواسته شده برای من این بود این را هم قبلا فرستاده بودم
3 پاسپورتان را امضا کنید
4 با اعتماد به نفس با شید چون انها روان شنا س های خوبی هستند و میدانند کی ویزا بدهنداگر ندهند قصد اذیت ندارند فقط در چهارچوب مقررات عمل میکنند
ومدارکتان ناقص است
امیدوارم که زودتر ویزایم بیاید که مجبور به جریمه کنسلی و هزینه زیادی نشوم.
در پایان هم برای همه دوستان ارزوی موفقیت و شادی را دارم.
sara
سلام دوستان
من هم ویزامو یکضرب گرفتم و بر خلاف گفته اغلب دوستان ، برگه آبی رو توی پروندم دیدم ولی افسر پروندم رو بست و گفت تا عصر ویزات صادر میشه ...... دوستان جریان این برگه سفید چی بود بالاخره ؟ به من که فقط یه رسید ups دادن!
ضمناً توی مطب دکتر از من هم خواستن پاسپورتم رو امضا کنم .
از همه دوستان و مدیران مهاجر سرا برای کمک های بی دریغشون تشکر میکنم .
شماره کیس: 2012AS00026xxx
کنسولگری: ankara
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: 20/08/2011
تارخ ارسال فرمهای سری دوم : اواخر مارچ
زمان مصاحبه:آپریل
دریافت ویزا : روز مصاحبه _یکضرب
تعداد : یک نفر
زمان ورود به آمریکا :سپتامبر 2012
دوستان يك نكته اي كه بعد از چندين روز كه از مصاحبه گذشت، تازه يادم اومد و گفتم بد نيست مطرح كنم تا دوستان بدونند. شايدم خيلي مهم نباشه ولي براي خودم جالب بود.
همزمان با ما يك آقاي جواني با اسپانسري مادرش ( فكر كنم كيس خانوادگي بشه) ويزاي مهاجرت مي خواست. براي اثبات اينكه مادرش از نمي دونم يك سال پيش داخل آمريكا بوده و خارج نشده ( يك همچين چيزي) بهش گفت بعنوان نقص مدرك كه كپي آخرين بليطي كه مادرت باهاش وارد آمريكا شده بايد بياري!
اين الان ممكنه به ما ربطي نداشته باشه. ولي از اين لحاظ خدمتتون گفتم كه از چنين چيزهايي كه بعدا ممكنه بگن برو از سر كوه قاف بيار بد نيست براي خودمون كپي نگه داريم.
2012, Bay Area, CA
تشکر کنندگان: frz61 ، roghiyeh ، SH1A2R3 ، MPU ، hoda2012 ، green2012 ، viona ، behzad7 ، آلیس-1980
من ديروز از تركيه برگشتم و ويزاها رو گرفتم.
خواستم يه نكته بگم كه شايد به درد بخوره. من بعد از مصاحبه و دريافت برگه آبي، پاسم رو عوض كرده بودم. وقتي رفتم سفارت و مدارك رو دادم، به اون خانومي كه مدارك رو تحويل مي گيره و فارسي بلده گفتم كه پاسم عوض شده. ايشون هم گفت كه حتما بايد پاس قبليت رو هم بدي. من هم كه اصلا پاس قبلي رو با خودم نبرده بودم تركيه.
خلاصه ازش خواهش كردم مداركم رو تحويل بگيره و ايشون هم گفت كه حتما بايد پاس قبليت رو هم مي دادي و ممكنه به اين خاطر به مشكل بر بخوري. من هم با كلي نگراني و استرس مدارك رو دادم و با رسيد يو پس اس رفتم هتل. دو روزي كه منتظر رسيدن ويزاها بودم كلي نگران بودم ولي خوشبختانه مشكلي پيش نيومد و ويزاها بدون مشكل به دستم رسيد.
حالا مي خواستم بگم اگر كسي شرايطي مثل من داره، براي جلوگيري از ايجاد استرس و مشكل، حتما پاس باطل شده قبليش رو هم با خودش ببره و روزه شك دار نگيره.
2012AS00018XXX
دریافت نامه قبولی: 2011 , 16 Jul
کنسولگری: آنكارا
ارسال فرمها: 2011 , 2 August
کارنت شدن: 2011 ِDecember
مصاحبه: Jan 2012
دریافت کلیرنس: Feb 2012
دریافت ویزا: 12 April
ورود به امريكا : 26 April
هزینه ها: 5/5 ميليون تومان
سلام به همه دوستان مهاجرسرا!
ما الان آنکارا هستیم. امروز صبح مصاحبه داشتیم. 330 دلار برای هر نفر دادیم که در جمع شد 990 تا. آقایی که مصاحبه میکرد خیلی خوش برخورد بود. بیشتر در مورد شغلم سوال پرسید و زمینه کاری شرکت (مهندسین مشاور). و اینکه چرا می خوام برم آمریکا. من هم در مورد کارم توضیح دادم و گفتم برای زندگی بهتر و فرصتهای شغلی بیشتر و همچنین برای بچه کوچیکم که می خوام اونجا بزرگ شه. همین . از همسرم هم پرسید تخصصش در پزشکی چیه که گفتیم عمومیه. و اینکه سربازیش مربوط به کدوم ارگان بوده که گفتیم سرباز معلم بوده و جزء نیروی انتظامی محسوب می شه. آخرش گفت واجد شرایط هستید ولی یک پروسه اداری داره. و بدین ترتیب ما برگه آبی به دست از سفارت خارج شدیم .الان هم هتل هستیم. فردا برمی گردیم. نی نی هم خدا رو شکر توسفارت خوابش برد و گریه نکرد. باز هم صبر. ولی این دفعه استرسش بیشتر هست. از مدیرای سایت و دوستانی که راهنمایی کردند تشکر می کنم. با آرزوی موفقیت برای همه.
شماره کیس :2012AS25xxx
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:13 Aug
کنسولگری:آنکارا
تاریخ کارنت شدن کیس:7 Jan
تاریخ دریافت نامه دوم: 14 Feb
تاریخ مصاحبه: 16 April
تاریخ کلیرنس:4 june
تاریخ دریافت ویزا:28 june
تاریخ ورود به آمریکا :به زودی
تاریخ دریافت گرین کارت :؟
تعداد نفرات این کیس :3 نفر
سلام به همهٔ دوستااان.

چند تا خبر خوب:

۱_ویزای یک ضرب من و پسرم.

۲_پرداخت ۳۳۰$ به جای ۴۲۰$.

۳_دریافت ویزا روز ۴شنبه صبح...بدون کنسلی بلیت پرواز

۴_پیدا کردن یک پانسیون فوق‌العاده شیک و تمیز تنها با پرداخت شبی‌ ۶۰ لیر.(اتاق دو تخت)

همهٔ اینها یعنی‌ یه سفر بیادماندنی

ما هنوز آنکارا هستیم و فرصت نوشتن سفرنامه ندارم ولی‌ حتما اوایل هفتهٔ آینده براتون مینویسم.ولی‌ چند نکته :

۱_به جای دکتر اونگان بیمارستان امریکائئ رو انتخاب کنید.ما به حرف دوستان گوش نکردیم ضرر کردیم..حالا شما خود دانید!!

۲_مدرک مالی موجودی۱۰۰.۰۰۰.۰۰۰ تومن معادله ۸۲،۰۰۰$ برای ۳ نفر بود.نه گردش حساب!

۳_سربازی همسرم ارتش و شغلش آزاد..چندین سفر خارجی‌ تجاری آسیایی

۴_شغل خودم غیر دولتی(تدریس زبان انگلیسی‌)..بدون سفر خارجی‌

خدای مهربووووووووووووون دوست داررررررررررررم.

قول بده همه رو خوشحال برگردونی!!!
(2012-04-17 ساعت 08:39)كاميلا نوشته:  _۴_پیدا کردن یک پانسیون فوق‌العاده شیک و تمیز تنها با پرداخت شبی‌ ۶۰ لیر.(اتاق دو تخت)

ممكنه لطفا اسم پانسيون و ادرسش رو بگيد؟
ضمنا در مورد امكاناتش از جمله اينترنت و صبحانه و .... هملطفا توضيح مختصري بگيد.
ممنونم.

اینترنت تووووپ داره.اینجا وقتی با اتوبوس های بین شهری هم سفر کنی اینترنت پر سرعت داری.البته با اون قیمت های بالای سرویس حمل و نقلشون باید هم اینطور باشه.ما تو ایران برای سفر به شهرستانمون که 300 کیلومتر با تهران فاصله داره 6000 تومن کرایه میدیم.اینجا برای اومدن به شهری با همون فاصله 30 لیر دادیم!!!!بگذریم...
ادرس وبسایت پانسیون رو میدم خودتون همه جزئیات رو بخونید.5دقیقه پیاده تا کیزیلای.تازه یک ماهه که باز شده.شیک و تمیز و ارزون.فعلا داره مشتری جذب میکنه.یکی از دوستان ما که ماه پیش رفته بود به ما معرفی کرد که کلی دعاش کردیم.شما هم ما رو دعا کنید.!!!
www.deepshostelankara.com
دختر مهربونی مدیرشه که انگلیسی خوب حرف میزنه.اسمش شیدا هست.بر وزن پیدا!!!!
توی فیس بوک هم میتونید ادش کنید و کامنت های مسافرین قبلی رو بخونید.[/size]

تشکر کنندگان: hoseyn ، SH1A2R3 ، كاميلا ، anikoo ، shadin_n ، sali60 ، batis2010 ، آلیس-1980
[quote='tehran_iran' pid='161698' dateline='1334644371']
[quote='كاميلا' pid='161680' dateline='1334635772']
_۴_پیدا کردن یک پانسیون فوق‌العاده شیک و تمیز تنها با پرداخت شبی‌ ۶۰ لیر.(اتاق دو تخت)

ممكنه لطفا اسم پانسيون و ادرسش رو بگيد؟
ضمنا در مورد امكاناتش از جمله اينترنت و صبحانه و .... هملطفا توضيح مختصري بگيد.
ممنونم.
دوستان در مورد فاصله پانسیون تا مطب و سفارت پرسیدند.
5 دقیقه تا کیزیلای پیاده میاین و با اتوبوس هایی که زیر پل عابر برقی کنار گلفروشی ها هست بلوار اتاتورکرو مستقیم میرید.1.75 لیر هم بلیط میخرید!!جلوی پارک قو پیاده شید.خود ترک ها هم میگن پارک قو!پس نگران ترجمه نباشید.مطب دکتر اون طرف پارکه!!ادرس دادنم کشته منو!
برای رفتن به سفارت هم تاکسی گرفتیم.10 لیر.10 تا 15 دقیقه رسید..شایدم کمتر

تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، كاميلا ، ماندانا ، anikoo ، jordanir ، hamid.0711 ، shadin_n ، sali60 ، batis2010 ، ghorbat ، mohsen66
با سلام
خیلی از دوستان لینک نقشه ی آنکارا و ابوظبی و دوبی رو خواستن که در اینجا گذاشتم
و جاهای مختلف به فارسی توی نقشه مشخص شده
http://mohajersara.com/thread-4422.html
کنسولگری:آنکارا
تاریخ دریافت ویزا: 10 April
تاریخ ورود به آمریکا : 19 MAy
تاریخ دریافت گرین کارت : 6 JUNE

تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، 3rip ، ماندانا ، peimaneh
چقدر اینجا شبیه بحث سفر به ترکیه و ... شده Rolleyes

از ابتدای پروسه لاتاری تابحال یه آب خوش از گلوم پایین نرفته . هیچکدوم از کارام بصورت عادی تموم نشده، همشون یا دقیقه 90 بودن یا با جنگ روانی و تنش خیلی زیاد تموم شده. اونم از ارز مسافرتی که شد 400 دلار (***) سفر به آنکارا هم بی نصیب نموند.
خودمم الان نمیدونم چطور آنکارا و توی هتل هستم. اول قرار بود خانوادگی بیایم که خانواده بعد از دو سه روز برن استانبول، همه کارامونو کردیم ، یک روز مونده به سفر نظر خانواده عوض میشه همه کارای من گره میخوره. طبق قانون دقیقه 90ام ووچر هتلم که تغییر کرده بود و جریمه هم خورده بودم در لحظات آخر به دستم رسید . حتی سوار هواپیما شدنم هم دقیقه 90 شد و آخرین نفر سوار شدم Big Grin (خدا عاقبتمو بخیر کنه)

والا از این سوگنامه که بگذریم الان بیوک ارشان هستم، همونطور که میدونیدهتل تر و تمیزی نیست. ولی رسپشنش فارسی بلده (ارزش اینو وقتی اومدید آنکارا میفهمید) و پسر خوبیه. جایی که قرار گرفته رو خیلی دوست دارم. چند تا کافه ی توپ این پایین خیابون هست که یکیشون بوی کیکاش کل خیابونو ورداشته حتما توی این چند روزه واسه صبحونه بهشون سر میزنم.

سر خیابون یه سوپرمارکت پیدا کردم که اعداد انگلیسی رو میفهمید Big GrinBig Grin
هرچه تلاش کردم نقشه پیدا نکردم و البته به هیچکدوم از این برادران آنکارایی نتونستم بفهمونم که Map چی هست. از رسپشن هتل پرسیدم گفت 2 تا خیابون بالاتر چندتا کتابفروشی هست میتونی بخری.

اولین کاری که اینجا میکنید وقتی رسیدید توی خیابونا یه کم بتابید و چندتا از این سوپرمارکتای بزروگشونو برید توش و اجناسشونو رصد کنید تا قیمت مواد خوراکی دستتون بیاد . (چون توی سوپرمارکتای بزرگ قیمتارو مینویسن بالاش) تا اگه جایی خواستید چیزی بخرید تلکتون نکنند.

در مورد تلفن هم اگه ایرانسل دارید همون فرودگاه یه 20 تومن شارژش کنید و با *111*1# رومینگشو فعال کنید. به ایران زنگ نزنید دقیقه ای 4000 تومن میشه. بزارید بهتون زنگ بزنن (دقیقه ای 700 براتون میفته) . هر اس ام اسی که بدید 500 تومن و هر اس ام اسی که بگیرید 150 تومن.

در کل من که فکر نکنم زیاد بهم زنگ بزنن که نگران هزینش باشم.

راستی هوای آنکارا فوق العادست، ما که با تی شرت بودیم . یه نسیم خیلی خنک میوزه

و اینکه در مورد اینکه توی فرودگاه کارت سربازی آقایون رو میبینند یا نه، باید خدمتتون عرض کنم که از هر 10 نفر کارت سربازی 8 نفر رو میدیدن . پس حتما همراهتون باشه

فعلا تا بعد
سلام دوستان

امروز ساعت 9 مطب دکتر اونگان بودم. وقتی وارد ساختمان شدید 2 تا آساسنسور هست که سمت راستی طبقات زوج میره. برید طبقه 4. پاسپورت و 2 قطعه عکس و پرینت کیس نامبر و پرینت تاریخ مصاحبه همراهتون باشه. (من فکر میکردم کیس نامبر توی پرینت صفحه اول تاریخ مصاحبه هست واسه همین پرینت کیس نامبر رو نبرده بودم. که منشی مهربون دکتر اونگان با تلفن کرد و از یکی چندتا سوال پرسید در مورد کیس نامبرم و بم گفت اشکال نداره ) رفتم معاینه پیش خانم دکتر اونگان تمام سوالات رو بش گفتم نه . آبله مرغان (chiken pox) رو پرسید گفتم گرفتم. گفت جاشو میتونی نشونم بدی منم گفتم آره توی بدنم هست. اصن به نامه آنتی بادی ازمایشگاهم احتیاجی نداشت. من واکسنامو خیلی زود زده بودهم . مثلا سری اول رو اکتبر 2011 زده بودم و سری دوم دوماه فاصله داشت. در کل خیلی تاریخاش تخیلی بود.اما یه دونه واکسن بهم زد؛ نمیدونم چی بود فقط میدونم آبله مرغان نبود. هزینه معاینه و واکسنم شد 120 دلار.
هزینه آزمایشگاه شد 47.5 دلار . کلا هم منشی های آزمایشگاه و هم منشی دکتر و هم آقای دکتری که بردمون برای ایکس ری فوق العاده خوش برخورد و با حوصله بودن. حداقل با من که اینطور بودن. همش لبخند میزدن

در مورد هزینه مطب دکتر اونگان فکر میکنم نوع پوشش تاثیر گذار باشه توی واکسنایی که میخوریم . اینکه چه نوع واکسنی میزنه و آیا واقعا میزنه یا نه نمیدونم چی بگم چون خانم دکتر یه جوری ایستاد که انگار میخواست من نبینم چه واکسنی میزنه و اصلا سرنگ رو پر میکنه یا نه. یه آقا و خانم با کارت واکسن کامل پاستور هزینه معاینه و واکسن هرکدومشون شد 200 و خورده ای دلار. من یه تیپی زده بودم که هر ایرانی از ایرانی بودن خودش خجالت بکشه Big Grin

در کل یه نکته حیاتی بهتون میگم : برای دکتر اونگان و خانمش اصلا افه نیاید و نگید که سر در میارید ، بزارید فکر کنه هیچی از واکسن و دکتر و اینا نمیفهمید.

راستی توی مطب با هیچکس صحبت نکنید، توی مطب دوربین وجود داره که از سفارت داخل مطب رو میبینند. دو نفر ایرانی داشتن با هم صحبت میکردن منشی کاریشون نداشت اما بعد اومدن نشستن کنار هم منشی گفت باهم تماس نداشته باشین از سفارت میبیننتون.
(2012-04-26 ساعت 09:03)كاميلا نوشته:  در مورد تلفن هم اگه ایرانسل دارید همون فرودگاه یه 20 تومن شارژش کنید و با *111*1# رومینگشو فعال کنید. به ایران زنگ نزنید دقیقه ای 4000 تومن میشه. بزارید بهتون زنگ بزنن (دقیقه ای 700 براتون میفته) . هر اس ام اسی که بدید 500 تومن و هر اس ام اسی که بگیرید 150 تومن.

3rip عزيز اميدوارم موفق باشيد.يك سوال داشتم.ايا ميتونيد يه زحمتي بكشيد و در مورد vodafon‌اطلاعاتي گير بياريد.اخه ما تقريبا 2 سال پيش سيم كارتش رو گرفتيم ولي نميدونم الان هم ميتونم ازش استفاده كنم يا نه؟ سوال دوم من ترانسفر از فرودگاه بود. ايا خودتون تاكسي گرفتين؟ تا مطب دكتر تقريبا ميدونين چقدر ميشه؟ ممنونم.

در مورد وودافن چشم اگه این ترکا انگلیسی متوجه شدن ازشون میپرسم Big Grin

در مورد ترانسفر از فرودگاه تا هتل ما از آژانس ایران ترانسفر به هتل و بالعکس هماهنگ کردیم دو نفر 40 هزار تمون. حواستون باشه نفری 40 هزار میگرن اما شما قبول نکنید . چون اون ماشین چه با یه نفر چه با چند نفر میره تا هتل

در مورد مطب دکتر هتل بیوک ارشان فکر کنم دورترین هتل تا اونجا باشه که ما 20 دقیقه ای رسیدیم. پس خیالتون راحت اصلا به تاکسی اجتیاج ندارید.

در مورد تاکسی ها هم خدمتتون عرض کنم که تاکسی متر دارن اما اگه بی انصاف باشن میتونن مسیر پیچ در پیچ برن تا کرایتون زیاد شه
سلام بلاخره نوبت سفرنامه من رسیده و اتفاقی عجیب که فکر نمیکنم برای کسی افتاده باشه ولی میتونه تجربه خوبی برای دوستان باشه
ساعت ۵ پرواز داشتیم با ترکیش ساعت ۳ فرودگاه بودیم ماشین رو در پارکینگ ۱ پارک کردیم شبی ۵۰۰۰ تومان پرواز سره ساعت انجام شد و ساعت ۶.۳۰ به وقته آنکارا رسیدیم ترکیه پروازه بدی نبود و هواپیما متوسط بود ولی خوبیش این بود که سره وقت رسید چون ما ساعت ۱۰ همون روز وقته دکتر داشتیم
از فرودگاه ۳ راه هست برای رفتن به مرکزه شهر
تاکسی که حدوده ۷۰ یا ۸۰ لیر هزینه داره ، اتوبوس که ۲ نوع داره ،هاواس که نفری ۱۰ لیر هزینشه،اگو که نفری ۵ لیره ،هر دو اتوبوس شما رو به ترمینال میبرند و از اونجا میتوند تاکسی بگیرید و با پرداخته ۱۵ لیر به هتلهای نزدیکه سفارت برسید
ما از تهران هتل الیت پالس رو به توصیه یکی از دوستان مهاجر سرا با ایمیل و تلفن شبی ۱۰۰ دلار برای اتاق ۳ تخته رزرو کردیم و هیچ پولی پرداخت نکردیم وقتی رسیدیم هتل باید میرفتیم وقته دکتر داشتیم پس چمدونها رو تحوله هتل دادیم و رفتیم به سمته مطبه دکتر
مطبه دکتر رو راحت پیدا کردیم بهترین آدرس برای مطب اینه که آدرس کوگولا پارک رو بپرسد مطبه در طبقه ۴ ساختمونی هست که کناره پارکه و آزمایشگاه هم همونجاست

سره وقته رسیدیم مطب منشی دکتر پاسپورت و عکس آزمون خواست و اصلآ نپرسید وقت گرفتید یا نه ؟ ما رو برای آزمایش و عکس فرستاد طبقه ۳ حدوده ۹۸ دلار برای ۲ نفر هزینه شد بعد دوباره رفتیم طبقه ۴ و منتظر شدیم ، تمامه کسانی که اونجا بودند ایرانی بودند بجز ۲ نفر بقیه کیسه مطبه دکتر رو راحت پیدا کردیم بهترین آدرس برای مطب اینه که آدرس کوگولا پارک رو بپرسد مطبه در طبقه ۴ ساختمونی هست که کناره پارکه و آزمایشگاه هم همونجاست

سره وقته رسیدیم مطب منشی دکتر پاسپورت و عکس آزمون خواست و اصلآ نپرسید وقت گرفتید یا نه ؟ ما رو برای آزمایش و عکس فرستاد طبقه ۳ حدوده ۹۸ دلار برای ۲ نفر هزینه شد بعد دوباره رفتیم طبقه ۴ و منتظر شدیم ، تمامه کسانی که اونجا بودند ایرانی بودند بجز ۲ نفر بقیه کیسه لاتاری بودند ،جالب بود که هر کی میرفت پیش خانوم دکتر یک یا ۲ تا واکسن نوشه جان میکرد با اینکه واکیناسیون کاملی داشتند و ما هر کی میومد بیرون ازش سؤال میکردیم چند تا واکسن نوش کردی که منشی دکتر اعتراض کرد و گفت نباید راجع به این چیزها سوال کنید، جالبه که یک پزشک رفت و به اون ۳ تا واکسن زد،خلاصه خانوم دکتر خوب دوکونی باز کرده بود ، به همه میگفت که واکسنهاشون به روز نیست ،خلاصه نوبت من شد من باهاش انگیلسی صحبت کردم ،البته ازتون میپرسه ولی اگه زبونتون خوب نیست فارسی صحبت کنید و به سوالهاش به دقت گوش کنید ،از شغلم پرسد که گفتم همکار هستیم،ولی میدونستم به همکارش هم رحم نمیکنه ،ما واکسیناسیونمون کامل بود ،هر چی گشت ایرادی نداد بعد راجع به ابله مرغان پرسید که گفتم در بچگی گرفتم و چن در کارته واکسنمون تیتر آنتی بادی واریسلا یا همون ابله مرغان بالا بود چیزی نگفت معاینه کرد و من امدم بیرون
و بعد خانومم رفت پیشش و وقتی برگشت دیدم بهش یک واکسن زد البته اول نفهمیدم چه واکسنی بهش زد .

دوستان من چون تایپه فارسی ندارم نوشتن برام سخته پس اجازه بدید قسمتهای جالب رو بعدن بنویسم

شماره کیس : ***34
کنسولگری:ankara
تاریخ کارنت شدن کیس:April 2012
تاریخ مصاحبه:May 2012
تاریخ کلیرانس:1June 2012
تاریخ دریافت ویزا:4 ,July 2012
تاریخ ورود به آمریکا :september 2012, 5
تاریخ دریافت گرین کارت :,1october 2012
تعداد نفرات همراه با این کیس:2 نفر
و حالا ادامه داستان .....
حالا نوبت دخترم بود ،برای اینکه واکسن اضافه نخوره من باهاش رفتم تو ،برای بچه های ۲-۱۴ سال تست سل میگیرند ،ابتدا از واکسنهاش پرسید و دید که کامله ،بعد از ابله پرسید که گفتم چند ساله پیش گرفته و در کارت واکسن هم تیتر آنتی بادی بالاست ،خلاصه تست سل رو گرفت ،معاینه کرد و گفت که ۴ روزه بعد دوباره مطب باشیم .
از دکتر در باره واکسنی که به خانومم زد پرسیدم و گفت که من از خانوم شما در باره ابله پرسیدم و اون گفت نگرفته ،من گفتم که در کارته واکسنش تیتره آنتی بادی رو نوشته و معلومه که گرفته ،خلاصه عذر خواهی کرد و من هم ادامه ندادم ، (دکتر چند بیماری رو ازتون میپرسه که آیا داشتد یا نه و اشاره به میکنه که همون ابله مرغان است و خیلیها میگن نه ،اون وقته که یک واکسن میزنه ،البته باید راستش رو بگید چون اگه شک کنه آزمایش میده ،پس به سوالاتش دقت کنید و الکی نه نگید،
خلاصه ۳۱۰ دلار ناقابل پرداخت کردیم و رفتیم به سمت هتل ....
تشکر کنندگان: daria ، كاميلا ، frozen mind ، Blaze ، Hediyeh ، SH1A2R3 ، edge ، storagemeter ، alexander ، smith ، mavarfan ، ابی22 ، ghorbat ، vroom ، shadin_n ، amir0_0amir ، Ali DV-2013
(2012-04-29 ساعت 03:46)Us1346 نوشته:  و حالا ادامه داستان .....
حالا نوبت دخترم بود ،برای اینکه واکسن اضافه نخوره من باهاش رفتم تو ،برای بچه های ۲-۱۴ سال تست سل میگیرند ،ابتدا از واکسنهاش پرسید و دید که کامله ،بعد از ابله پرسید که گفتم چند ساله پیش گرفته و در کارت واکسن هم تیتر آنتی بادی بالاست ،خلاصه تست سل رو گرفت ،معاینه کرد و گفت که ۴ روزه بعد دوباره مطب باشیم .
از دکتر در باره واکسنی که به خانومم زد پرسیدم و گفت که من از خانوم شما در باره ابله پرسیدم و اون گفت نگرفته ،من گفتم که در کارته واکسنش تیتره آنتی بادی رو نوشته و معلومه که گرفته ،خلاصه عذر خواهی کرد و من هم ادامه ندادم ، (دکتر چند بیماری رو ازتون میپرسه که آیا داشتد یا نه و اشاره به میکنه که همون ابله مرغان است و خیلیها میگن نه ،اون وقته که یک واکسن میزنه ،البته باید راستش رو بگید چون اگه شک کنه آزمایش میده ،پس به سوالاتش دقت کنید و الکی نه نگید،
خلاصه ۳۱۰ دلار ناقابل پرداخت کردیم و رفتیم به سمت هتل ....

وقتی رسیدیم هتل ،اتاقمون رو تحویل دادند ،یک اتاقه تاریک در زیر زمین که در اصل دوبله بود و یک تخت الکی اضافه گذاشته بودند ،من عصبانی شدم که این چه اتاقی است و این انی نیست که من میخواستم ،البته اتاق تمیز بود ولی۱۰۰ دلار ارزش نداشت ،گفتند فعلا باشید بعدن عوض میکنیم و ما که خیلی خسته بودیم قبول کردیم ،باد از چند ساعت استراحت دوباره ازشون خواستم که اتاق رو عوض کنند ،ولی گفتند که فعلا اتاق خالی ندارند ،من کلی عصبانی شدم و انها هم کلی عذر خواهی کردن ،تصمیم گرفتم برم یک هتل دیگه ، به چند تا هتلهای اطراف سر زدم و قیمت ها و اتاقشون رو دیدم ،آنکارا پلازا ۴ ستاره ۳ تخته شبی ۱۳۰ دلار ،ددمان ۵ ستاره ۱۴۰ دلار ،بست وسترن ۴ ستاره ۱۲۰ دلار ،ازیلهان ۲ ستاره ۶۶ دلار که اصلآ جالب نبود ،هتل بست ۴ ستاره ۱۱۰ دلار که خوب نبود.تا اینکه سره راهم به هتل gold رسیدم که ۳ ستاره بود ،اتاقهاش رو که دیدم ،خیلی خوشم اومد،اتاقهای شیک و تمیز در حده ۴ ستاره ،واقعن عالی ،تصمیم گرفتم بیام این هتل ،سریع برگشتم که واسایلمون رو جمع کنیم ،گفتند که باید پوله یک شب رو پرداخت کنید بعدن میتونید برید،خلاصه هر چی گفتم اثر نداشت و تصمیم گرفتم فردا بریم هتل گلد ،الان در هتل گلد هستیم،اتاقه ۳ تخته شیک و تمیز با اینترنت رایگان ،صبحانه عالی ،پرسنل مهربان و مودب ،ساکت و آرام، نزدیک ۱۵ دقیقه تا مطبه دکتر ،۱۰ دقیقه تا سفارت ،نزدیک مراکز خرید کیزلای . در ضمن اتاقه ما بالکن هم داره .زیاد با هتل آنکارا پلازا ۴ ستاره فرقی نداره ،سرویسه حمام و دستشویش عالی است .من خیلی به هتل و تمیزش دقت میکنم ،اینجا واقعن مناسبه خانوادست.

تشکر کنندگان: majid89 ، كاميلا ، odiseh ، Hediyeh ، parsy631 ، SH1A2R3 ، edge ، ابی22 ، daria ، ghorbat ، frozen mind ، MPU ، shadin_n ، Saeedv13 ، amir0_0amir ، AsemanAbee
دوستان دقت کنند اگه از آژانس رزرو کنند ضرر میکنند ،اولا اگه خوشتون نیاد ،نمیتونید کاری کنید،ضمن گرونتر باید پول بدید،اینجا وقتی قیمت میپرسید،خودشون اول میگند قیمت ما اینه ولی بهتون تخفیف میدن،بعدن شما میتونید دوباره چونه بزنید و قیمت رو کم کنید،من اینجا رو شبی ۸۰ دلار گرفتم ، در حالی که آنکارا پلازا آخرش ۱۳۰ دلار گفت ،ضمن اول اتاق رو ببیند ،بعدا صحبت کنید ،ضمنا اینجا اصلان اول پرداخت نمیکنید و وقته خروج پرداخت میکنید،پاسپورتهاتون رو هم نگه نمیدارند . همینطور که گفتم تایپ فارسی ندارم و خیلی طول میکشه به فارسی برگردونم .در ادامه در باره اتفاقه عجیبی که برام افتاد براتون مینویسم و ازدوستان نظر میخوام.
تشکر کنندگان: majid89 ، كاميلا ، Hediyeh ، SH1A2R3 ، storagemeter ، ابی22 ، daria ، 3rip ، SallyD ، vroom ، MPU ، shadin_n ، amir0_0amir ، آلیس-1980

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان