کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سفرنامه و تجربه مصاحبه در آنکارا
سلام دوستان

بالاخره نوبت منم شد تا سفرنامه و مصاحبه رو بنویسم. منم برخلاف انتظار به جمع منتظران پیوستم.

ساعت 7:30 جلوی سفارت بودم با یکی دیگه از بچه های ایرانی. جلوی درب سفارت صف ایرانی و ترک و گرین کارت و لاتاری همه باهم قاطی ایستاده بودیم، (امروز اصلا شلوغ نبود. کلا فکر کنم 30 نفر بودیم) . یه خانمی میومد 5 تا پاسپورت رو میگرفت میبرد داخل از توی لیستش چک میکرد و روی اسممون با ماژیک هایلایت میکرد (که یعنی اومدیم برای مصاحبه) برمیگشت و پاسپورت رو بهمون میداد و میفرستادمون داخل. و دوباره 5 تا پاسپورت نفرای بعد رو میگرفت.

داخل یه صف دیگه هست که باید پشت یه اتاقک بایستی تا نوبتمون شه و بریم داخل تا از گیت امنیتیش رد شیم.
بعد از اون یه صف دیگه داخل حیاط کوچک سفارت تشکیل میشه که دوباره نوبت به نوبت باید بریم داخل و اونجا همون خانم فکر کنم هندی ازم پاسپورت+ 2قطعه عکس + شناسنامه + کارت ملی + آخرین مدرک تحصیلی + برگه تمکن مالی + پاکت معاینه پزشکی رو گرفت (سی دی و اون برگه واکسنا که دکتر اونگان بهتون میده بهش ندید). ازم پرسید مصاحبه فارسی یا انگلیسی ؟ گفتم انگلیسی و بهم یه برگه داد که شماره روش نوشته بود.

رفتیم داخل سالن انتظار . دفعه اول 330 دلار (حتما 30 دلار رو داشته باشید و مثل من 400 دلار ندید که صندوقش خالی شه Big Grin ) . دفعه دوم انگشت نگاری و دفعه سوم مصاحبه بود.

آفیسر همون پسر مو قرمزی بود که معرف همتون هست. گفت باید قبل از مصاحبه واسم سوگند بخوری ، تا بهش گفتم ببخشید فقط ... سریع خندید و گفت میدونم میخوای تصحیح کنی. فرمامو بهم داد گفت هرجاشو میخوای اصلاح کن و امضا کن.

بعد گفت کارت چیه ؟ یکی دوتا شوخی هم این بین کرد. گفتم خصوصیه

گفت چرا سربازی معاف شدی ؟ بهش توضیح دادم.

بعد مدارکمو پس داد و در کمال ناباوری گفت مدارکت کامله ولی فقط باید یه پروسه اداری رو طی کنه.

**
چند تا نکته :

1) باید توی حسابتون بین 20000 تا 25000 دلار باشه. (نقل قول مستقیم از آفیسر)

2) این 25000 دلار باید به دلار آزاد حساب کنید. چون دیگه مثل قدیم نیست. آفیسر داشت به یکی از بچه های ایرانی میگفت که من میدونم که توی ایران برای تهیه دلار باید با قیمت غیر رسمی اقدام کنید و نه قیمتی که بانکها اعلام میکنند و ماهم این 25000 تا رو به قیمت واقعی حساب میکنیم.

3) اصلا نگران مصاحبه نباشید حتی اگه استرس هم داشته باشید آفیسر انقدر راحت و خوش برخورده که فکر میکنید دارید با یه رفیق قدیمی گپ میزنید.

* در مورد آنکارا
توی پاساژ کیزیلای فکر کنم طبقه سوم یا چهارم یه فروشگاه هست مربوط به تیم گالاتاسرای . اونجا تی شرتای قشنگی با آرم گالاتاسرای داره که 19 لیر میشه و خیلی قشنگه. فقط حواستون باشه توی آنکارا نپوشید چون اینجا همه طرفدار فنرباغچه ان.

* اگر خانواده اید به جز اوزیلهان جای دیگه نرید. پولتون خرج هتلای 5 ستاره نکنید . اوزیلهان فوق العاده تمیزه.

* اگر مجردید بیوک ارشان انتخاب خوبیه، بهترین بارها و کافه ها با موسیقی زنده توی خیابونیه که بیوک ارشان هست و تا 2 و 3 نصفه شب توی اتاقتون از صدای موسیقی این بارها لذت میبرید

قیمت مک دونالد هم BigMac 12 لیر بود که.
کی اف سی 14 لیر بود

ایشالله مصاحبه خوبی داشته باشید.
حالا داستان عجیبی که برام اتفاق افتاد ....
بعداز ظهر روزی که دنبال هتل میگشتم ،گفتم بد نیست آدرس سفارت رو هم یاد بگیرم ،خلاصه از خیابان هتل مسیری رو که فکر میکردم به سفارت میرسه رو طی کردم و از هر کی میپرسیدم یک چیزی میگفت ،
خلاصه بعد از گشتن بلاخره رسیدم دم در سفارت ،gate ۴ ،همون محله مصاحبه ،
داشتم اسمه کوچه سفارت رو یادداشت میکردم و محل رو برآورد میکردم که دیدم یک پلیس به طرفم امد و به ترکی داره از من سوالاتی میکنه ،از لحن حرف زدنش فهمیدم که میپرسه اینجا چیکار میکنم و دارم چی یادداشت میکنم .بعد دفترچم رو نگاه کرد و هی به ترکی سوال میکرد ،منم که هر چی میگفتم نمیفهمید ،وقتی چشمش به نقشه ای که از گوگل مپ در دفترچه ام ،از محل طراحی کرده بودم افتاد ،شکش پیشتر شد .بعد از مدتی یک خانوم پلیس که انگلیسی خوب بلد بود ،امد و من بهش توضیحات لازم رو دادم ،ولی ازم خواست که به دفتر نگهبانی سفارت بیام ،به محض اینکه پاسپورتم رو دیدند و فهمیدند که ایرانیم ،شکشون چند برابر شد ،از تمومه صفحات پاسپورتم و دفترچم کپی گرفتند . انجا تمومه وسایلم رو گشتند و از سیستم xray هم رد شدم ،خلاصه بازم سوال و جواب ،و هی میگفتند اون نقشه چی است؟منم که کاملا خون سرد بودم به تمومه سوالاتشون جواب دادم ،و هر چی میگفتم که من چند روز دیگه برای مصاحبه وقت دارم و امدم تا اینجا رو یاد بگیرم ،قبول نمیکردند .آخر سر به اون خانوم پلیسه گفتم که شما به چی شک دارید؟گفت که ما فقط دارم بررسی میکنیم و شما نگران نباشد .دوربینهایی ما شما رو رصد میکردند که دارید اینجا رو زیر نظر میگیرد و یادداشت برمیدارد .خلاصه ازش خواستم برای اثباته حرفام ،با من بیان هتل تا مدارکم رو نشون بدم تا ثابت بشه که من برای آشنائی به محله سفارت برای روز مصاحبه اینجام .گفتم که اون نقشه از روی گوگل مپ کشیدم و آدرس مطب دکتر ،هتل محله اقامتم و سفارت در اون هست.پلیس هائی که اونجا بودند هی بهم میگفتند دیگه visa بی visa ،و میخواستند منو اذیت کنند ،ولی اون خانوم پلیس که سرپرست اونجا بود به من میگفت که نگران نباش,در نهایت خانوم پلیس .حرفام رو قبول کرد و گفت که برام مدارکم رو بیارم ،وسایلم رو بجز پاسپورت بهم دادند ،بعدش هم پاسپورت رو هم بهم دادند .منم بدو بدو رفتم هتل و مدارک رو برداشتم و رفتم اونجا ،همه مدارک رو نشون دادم ،فقط از نامه دوم کپی برداشتند و بعد از چند دقیقه بهم گفتند ،مشکلی نیست و همه چیز براشون روشن شده، و بهم گفتند که میتونم برم.
حالا دوستان خیلی نگرانم که برای ویزا مشکلی پیش بیاد ،و یا وقتی برمیگردم ایران ،برام مساله بشه .
به نظر شما وقته مصاحبه ،به افسر پرونده بگم چی شده ؟و یا اگه خودش سوال پرسید بگم ؟
خلاصه بعد جوری پریشونم .منتظره نظرات دوستان هستم .
من ۲ روز دیگه مصاحبه دارم .ضمن امروز مدیکال و cd ها رو از مطب دکتر گرفتم .ولی خیلی نگرانم .!!!!!

شماره کیس : ***34
کنسولگری:ankara
تاریخ کارنت شدن کیس:April 2012
تاریخ مصاحبه:May 2012
تاریخ کلیرانس:1June 2012
تاریخ دریافت ویزا:4 ,July 2012
تاریخ ورود به آمریکا :september 2012, 5
تاریخ دریافت گرین کارت :,1october 2012
تعداد نفرات همراه با این کیس:2 نفر
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، ghorbat ، ماندانا ، storagemeter ، M_star1316 ، vroom ، daria ، كاميلا ، shadin_n ، majid89 ، behzad7 ، r_ent
(2012-05-01 ساعت 11:43)faranak.n نوشته:  
(2012-04-30 ساعت 14:31)3rip نوشته:  **
چند تا نکته :

1) باید توی حسابتون بین 20000 تا 25000 دلار باشه. (نقل قول مستقیم از آفیسر)

2) این 25000 دلار باید به دلار آزاد حساب کنید. چون دیگه مثل قدیم نیست. آفیسر داشت به یکی از بچه های ایرانی میگفت که من میدونم که توی ایران برای تهیه دلار باید با قیمت غیر رسمی اقدام کنید و نه قیمتی که بانکها اعلام میکنند و ماهم این 25000 تا رو به قیمت واقعی حساب میکنیم.

یعنی نفری 50 میلیون حدوداً!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! یک مقدار غیر منطقی به نظر می رسه!..شما چقدر تمکن برده بودین؟ از این بابت می پرسم که شاید به خاطر همون کلیر نشدید...

نه فکر نکنم تصاعدی برای نفرات بعد حساب شه. مثلا اگه یک نفر 20000 دلار کافی باشه، برای دونفر 25000 برای 3 نفر 30000 و الی آخر.

و اینکه اگه ازتون میپرسه میخواین توی امریکا چکار کنید باید حواستون باشه برنامه ای که براش توضیح میدین باید با موجودی که بهشون نشون دادید بخوره. مثلا با موجودی 20000 دلار نگید قصد دارم برم دانشگاه. چون بهتون میگه با این پول نمیتونید اونجا درس بخونید و بهتون نقص پرونده اسپانسر میزنه.

من موجودیم 60 تومن بود ، اما هیچی ازش نپرسید، کیس من هیچ مشکلی نداشت چون هیچ سوال خاصی ازم نپرسید که براش مبهم باشه و کلا 2 دقیقه هم نشد.

بچه ها راستی به جز مرکز خرید کیزیلای که بهتون گفتم از تی شرتای 20 لیری با مارک گالاتاسرای بخرید . سمت راست همون مرکز خرید کیزیلای 200 متر برید میرسید به فروشگاه Collezion اونجا الان جنساشو Off زده . پیراهنای مردونه چهارخونه 20 لیر . حتما سر بزنید
تشکر کنندگان: ghorbat ، SH1A2R3 ، كاميلا ، ASGAR2012 ، میتی ، amir0_0amir ، r_ent
(2012-05-01 ساعت 09:15)omidb نوشته:  
(2012-05-01 ساعت 01:58)Us1346 نوشته:  حالا داستان عجیبی که برام اتفاق افتاد ....
بعداز ظهر روزی که دنبال هتل میگشتم ،گفتم بد نیست آدرس سفارت رو هم

دوست عزیز من موردی رو سراغ دارم که داشتن از خودشون با منظره سفارت عکس میگرفتن!! از در و دیوار میریزن میبرنشون و کلی سوال جواب ازشون میکنن, خیلی جدی تر از حالت شما , اخرش هم بدون هیچ مشکلی ویزاشونا گرفتن اصلا نگران نباش...

منو باش که رفتم بر خیابان یک عکس هم گرفتم از ساختمان سفارت توی سایت هم گذاشتمBig Grin
http://mohajersara.com/thread-4682-page-41.html
2012AS19000
Ankara
یکضرب
هجرت: جولای2012

تشکر کنندگان: masih sh ، SH1A2R3 ، Us1346 ، كاميلا ، hamedaz ، shadin_n ، h4di ، r.bazargan
با سلام
سفرنامه ما هم شروع شد.
امروز ١٣ ارديبهشت صبح دقيقا همزمان با اعلام نتايج لاتاري امسال ساعت ٦ با پرواز تركيش وارد استانبول شديم.
هوا خيلي خوبه. يعني ٦ صبحش هم خوبه.
مديكالمون رو هم براي همين امروز ظهر هماهنگ كردم بيمارستان امريكايي ها.
هتلمون golden park تو ميدون تقسيم ه. هنوز بهمون اتاق ندادن كه اتاقشو ببينم چقدر تميزه. ولي لابيش كه اوكيه. اسما پنج ستارس ولي ايني كه مي بينم چهاره. بيمارستان امريكايي ها خيلي به هتل نزيديكه تقريبا ٢ كيلومتر فاصله داره.
فعلا كه همه خوابن همه جا هم امن و امانه.
اپديت بعديم هم ايشااله شب بعد از انجام مديكال.
ارادتمند
CN : 37xxx
رويت قبولي : 15 july
ارسال فرم‌ها : 17 july
سفارت : آنكارا
دريافت نامه دوم : 7 march
تاريخ مصاحبه : 7 may
تاريخ كليرنس : June 4
تاريخ دريافت ويزا : 14 June
ورود به آمريكا : August 27
دريافت گرين كارت : 10 September
محل اقامت : San Diego

با سلام
اولا در پاسخ به اون دوستمون بايد بگم ما دو صفحه اي رو فرستاديم اما مطمينم يه صفحه اي هم درسته. چون تو سايت خود سفارت هيچ اثري از فرم دو صفحه اي نيست. خاصيتش فقط اعلام سفرهاست. به نظرم اون دوستايي كه سفرهاي خارجي زيادي ندارن همون يه صفحه اي رو پر كنن. بهرحال خود انكارا اون فرمو فقط خواسته.

اما ادامه سفرنامه
درباره اتاقامون بگم كه خيلي تميزه و اوكيه.
ساعت ١١ رفتيم بيمارستان امريكايي ها. بيمارستان كه چه عرض كنم شبيه هتل هيلتون بود.
به عمرم بيمارستان به اين شيكي و تميزي نديده بودم.
يه عالمه امكانات و دم و دستگاه و يه عالمه كارمندي كه هيچكدوم انگليسي بلد نبودن. خلاصه گريمون در اومد تا چكاپمون تموم شد. مدتش حدود ٢ ساعت شد و مراحل چكاپ به شرح ذيل بود:
ازمايش چشم
اندازه گيري قد و وزن
اندازه گيري فشارخون
خون گرفتن براي تست سفليس(اينطوري كه خودشون مي گفتن)
عكس راديولوژي قفسه سينه
معاينه توسط پزشك متخصص داخلي
سوالات مهم پزشك شامل موارد زير بود:
جراحي داشتيد و مسايل مربوط به اونها؟
ابله مرغان و سرخك گرفتيد؟
سيگار مي كشيد؟
مشروب مي خوريد؟
سابقه بيماري خاص داريد؟
دكتر همه واكسن هاي ما رو قبول كرد و نهايتا گفتن فردا ساعت ٤ عصر براي گرفتن جوابها مراجعه كنين.
نهايتا قرار شد فردا ٤ عصر بريم جواب رو بگيريم.
امااااااااااااااا
دوستان همه چي عالي مرتب و منظم بود. هيچ واكسني هم بهمون نزد.ن اما تهش هزينه ما دو نفر رو در نهايت ٦٦٥ لير يا حدود ٣٨٠ دلار اعلام كردن كه خوب تقديم كرديم.
ضمنا ياداوري مي كنم كه اقاي دكتر كاملا فارسي بلدن. يهو ضايع نكنين يه چيزي كه نبايد رو بگين.
اپديت بعدي بعد از رسيدن به انكارا. ان شااله يكشنبه عصر.
سوالي بود در خدمتم.
ارادتمند

تشکر کنندگان: daria ، mansour*** ، kia_0950 ، ماندانا ، كاميلا ، sal ، mmmsdeghi ، storagemeter ، shervn ، ghorbat ، MPU ، SH1A2R3 ، parsy631 ، shadin_n ، hoda2012 ، Blaze ، saher ، a.behzadi ، such ، Ali DV-2013 ، mitme
و اما ادامه سفر نامه........
روز مصاحبه ساعت 7.30 دم در سفارت بودیم.هیچ صفی نبود ولی شلوغ بود.اکثرا ترکها بودند.تا اینکه خانمی اومد و گفت که باید دو صف بشید واونوقت دو صف شد.صف ویزای مهاجرت که اکثرا ایرانیها بودند و صف ویزای توریستی که همه ترک بودند.کم کم صف ما هم شلوغ شد.اکثرا برندگان لاتاری بودند و دو سه نفر کیسهای دیگه.
اول ترکها رو فرستادند تو و ما همچنان منتظر.در این هنگام یکی از دوستان که تازه اومده بود به بقیه گفت که من دیروز مصاحبه داشتم ولی چون یک سری کپی از سند ازدواجم فرستاده بودم به من گفتند امروز بیام.ما هم که مثل او بودیم فوری رفتیم تا از سندمان کپی بگیریم.خوشبختانه روبروی سفارت یک دکه بود که کپی داشت و من ودو سه تا از دوستان دقیقه نود تونستیم کپی بگیریم.پس دقت کنید حتما 2 سری کپی از سند ازدواجتان بفرستید تا بهانه ای نباشد.البته بعضی ظاهرا یک سری فرستاده بودند و مشکلی نبود.
ساعت 8.30 ما رو کم کم فرستادند داخل. اول بازرسی و بعد داخل حیاط یک صف دیگه .بعد داخل سالن شدیم.پاسپورتها و اصل مدارک رو ازم گرفت و کپیهای دوم سند ازدواج رو هم ازم گرفت.ضمنا 2 قطعه عکس هم ازم خواست(با اینکه قبلا فرستاده بودم) و بهم یک شماره داد و رفتیم داخل سالن.
تا حدود 2 ساعت فقط شمارههای ترکها رو اعلام میکردند ولی کم کم شمارههای کیسهای لاتاری را اعلام کردند .بلاخره شماره ما اعلام شد .
دفعه اول انگشت نگاری.دفعه دوم پرداخت 990 دلار برای 3 نفر و دفعه آخر مصاحبه.
مصاحبه ما فارسی بود و با اون آقای ریش قرمز معروف بود که با لبخند با ما احوالپرسی کرد.ترجیح دادم راجع به مشکلی که داشتم صحبتی نکنم تا اولا بی اهمیت باشه و دوما حساسیتش رو زیاد نکنم.اول از ما خواست که دست راستمان رو بالا ببریم و قسم بخوریم و بعد به من گفت که شما یک قسمت از فرمها رو که برایمان فرستادی وباید تیک میزدی رو یادت رفت تیک بزنی و اون قسمت رو بهم نشان دادو من که مشغول مطالعه اون قسمت شدم گفت نه رو تیک بزن میدونم یادت رفته.
و بعد فرمها رو داد امضا کردیم.
خودش بهم گفت که خوب شغلت اینه و حتما میخای در آمریکا هم همین شغل رو ادامه بدی و سربازیت رو هم نیروی هوائی بودی و در همین زمینه فعالیت میکردی و بعد یک چیزائی تایپ کرد.(اصلا از من چیزی نپرسید)
از خانمم در باره شغلش پرسید و اون هم توضیح داد.و بعد هم گفت که خوب پرونده شما کامله و مشکلی نیست.فقط یک سری کارهای اداری است که باید انجام بشه و از یکی دو ماه بعد سایت رو چک کنیداگر شمارهتان رو دیدید یکیتون بیاد برای گرفتن ویزا و برکه آبی رو به همراه بقیه مدارک و رسید پول پرداختی و عکسهابهمون تحویل داد.
من به شوخی بهش گفتم تا سپتامبر چیزی نمونده .اون گفت که اینروزها خیلی سرمان شلوغه و کارهای اداری هم زمان میبره.
نکته مهم اینکه اصلا از مدارک مالی من حرفی نزد و اصلا هم نپرسید چرا میخای بری آمریکا.از اقامت کانادای من هم سوالی نکرد و کلا خیلی ازمون سوال نپرسید در حالی که از کسائی که قبل ما نوبتشان بود خیلی سوال راجع به کارشان و مدارک مالیشان و علت سفر به آمریکا و اینکه اونجا چیکار میخان بکنند و کجا میخان زندگی بکنند پرسید.
حالا نمیدونم اینکه ازمون زیاد سوال نپرسید خوبه یا بد؟!!!!
اما وضعیت ما به این صورت بود:
شغل من و همسرم کاملا خصوصی.
سربازی من نیروی هوائی و بعد از اتمام دانشگاه. که موقع سربازی در همون تخصصم فعالیت داشتم.
مدارک مالی شامل: یک حساب بانکی به اسم خودم با گردش مالی بالا و موجودی حدود 60 میلیون تومان بدون پرینت گردش مالی(تاریخ افتتاح حساب-موجودی-معادل ارزی-گردش مالی در نامه بانک مشخص بود)
حساب بانکی به اسم همسرم به مبلغ 25 میلیون تومان.
حساب بانکی کانادائی به اسم خودم به مبلغ 18000 دلار
یک سند مغازه به اسم خودم بدون ارزش گذاری.
سند یک قطعه زمین در شهرستان به اسم خودم بدون ارزشگذاری.
سند خودروی شخصی به اسم خودم.

اصل مدارکی که به سفارت ارائه دادم شامل:
اصل شناسنامه ها و کارت ملی
اصل سند ازدواج
اصل کارت پایان خدمت
اصل دیپلم
اصل مدرک دانشگاهی
اصل گواهی اشتغال به کار
اصل سندمالی و اتومبیل
پاسپورتها
دو قطعه عکس برای هر نفر(آخر سر بهم برگردوندند)

آنروز تمام کیسهای لاتاری برگه آبی گرفتند. حتی دو تا خانم مجرد که فکر میکردم یکضرب ویزا بگیرند.
روز قبل هم ظاهرا همه بجز یک آقای مجرد آبی گرفتند.یکی از خانمها که مجرد بود و دو تا اسپانسر قوی و موجودی حساب بالا داشت هم آبی گرفته بود و خیلی ناراحت بود.
آقائی بود که با همسرش و فرزند خردسالش بدون هیچ سند مالی و سربازی سپاه آبی گرفته بود و آفیسر ازش خواسته بود که مدارک مالیش رو بعدا براش بفرسته.
اینهم سفرنامه من. البته امیدوارم که پایان آن نباشه و با کلیر شدن بتونم بازم برای دوستانم بنویسم.
لازم است از همه دوستان خوب خصوصا مدیران این سایت تشکر کنم که با راهنماییها و کامنتهای صحیح راهگشای مشکلات و سوالات بقیه هستندو امیدوارم تونسته باشم دینم رو هر چند کوچک به مهاجرسرا ادا کرده باشم.
باز هم امیدوارم همه منتظران که من هم جزعی از اونها شدم هر چه زودتر از این انتظار رهایی یابند و خبرهای خوبی از همه دوستان بشنویم.
و اما یک نصیحت.......
زندگی شیرینتر از آن است که بخواهیم آنرا با استرس و انتظار مضطربانه تلخ کنیم.رویای زندگی در آمریکا بسیار شیرین است ولی برای کسی که از آن برای خود بهشت برین میسازد در واقعیت خیلی زود و در عمل به جهنم تبدیل میشود.پس به مهاجرت عاقلانه فکر کنید و آگاهانه سفر کنید چون سختتر از آن است که ......پس اگر حتی کلیر نشدیم فکر نکنیم که دنیا از ما روی برگردانده چرا که زندگی زمانی زیباست که ما آنرا زیبا کنیم نه جائی که زندگی میکنیم.
بدرود دوستان
(2012-05-03 ساعت 13:02)ماندانا نوشته:  
(2012-05-03 ساعت 11:55)MPU نوشته:  دوستانی که مصاحبه و یا هر سفر خارجی دیگری این اواخر تشریف بردن. لطفا درمورد چک کردن یا نکردن کارت پایان خدمت یا معافیت همراه با پاسپورت در فرودگاه اگر اطلاعاتی دارید لطفا عنوان کنین.

MUP عزیز نگران نباش
ما همین ماه پیش رفتیم مسافرت تو فرودگاه اصلا از همسرم کارت معافیشو نخواستند
به نظر من اصلا چیز مهمی نیست و خودتو اذیت نکن
تازه ما وقتی از سفر برگشتیم پاس ها مون رو عوض کردیم که شوهرم با همون کارت معافی قدیمی مدارکشو پر کرد . و الان پاسهای جدید به دستمون رسیده . انشالله بعد مصاحبه شاید کارتشو بده برای تعویض شایدم اصلا نده
با ارزوی موفقیت برای تمام بچهای مهاجرسرا
نه من که ندیدم کسی چک کنه. اصلا مگه بدون کارت پایان خدمت پاسپورت میدن؟
شماره کیس : ***34
تاریخ کارنت شدن کیس:April 2012
تاریخ مصاحبه:May 2012
تاریخ کلیرانس:1June 2012
تاریخ دریافت ویزا:4 ,July 2012
تاریخ ورود به آمریکا :september 2012, 5
تاریخ دریافت گرین کارت :,1october 2012
تعداد نفرات همراه با این کیس:2 نفر
با درود و صد درود خدمت دوستای مهاجر سرایی عزیز
می دونم سفرنامه ها شاید تکراری شدند ولی الان که در راه ایالات متحده هستیم گفتیم دین خودمون رو به این سایت خوب ادا کنیم.
مصاحبه:
ما بهمن ماه و در اوج سرما واسه مصاحبه رفتیم. مصاحبه هم همونطور بود که بقیه دوستان گفته بوند.
بد نیست اگه دوستان مدارکشون رو از قبل تو پوشه های مختلف طبقه بندی کنند و بعد تو کیف بذارن. مثلا مدارک مالی جدا، مدارک شناسایی و ... 2 نسخه سند ازدواج واسه اونا لازمه. از ما پرسید شغلتون چیه، که ما همونطور که تو فرم ها نوشته بودیم گفتیم self employed هستیم. یه سری سوال هم پرسید درباره اینکه اونجا آشنا دارید؟ کجا میخواید برید؟ اسپانسرتون کیه؟ ما ویزامون رو تکضرب گرفتیم . فرم های سفارت که قبل از مصاحبه میفرستید خیلی مهمه.
راستی در تمام طول مصاحبه لبخند فراموش نشه Smile
هتل:
هتل آنکاراپلازا رو واسه 1 هفته از ایران رزرو کردیم. هتل خوبی بود تنها مشکلش این بود که یه سری لیبیایی اومده بودند اونجا که همه از دستشون شاکی و ناراحت بودند. فاصله هتل تا سفارت پیاده حدود 10 دقیقه بود. در کل موقعبت مناسب با پرسنل خوب داشت.
بلیط:
ما از شیراز با ترکیش رفتیم. موقع برگشت، بلیط آنکارا به استانبول را در ترکیه بدون جریمه عوض کردیم چون پرواز داخلی بود. طوریکه تونستیم یه صبح تا شب استانبول رو بگردیم. البته بیش از اینکه استانبول رو ببینیم رفتیم جزیره بیوک آدا رو دیدیم که بسیار دیدنی بود. شما میتونید از فرودگاه با مترو به سمت شهر حرکت کنید بعد ایستگاه آخر پیاده شید یه مسیر نسبتا کوتاه تا ایستگاه تراموا رو باید پیاده برید. بگید میخواین برین بیوک آدا بهتون میگن کدوم ایستگاه پیاده شین، حدود 1 تا 5/1 ساعت تو راهید تا به جزیره برسید. اگر تونستید با خودتون ساندویچ ببرید چون غذای اونجا خیلی بد و تا حدودی گرونه.
به امید اینکه دوستان دیگه هم بی دردسر ویزاشون رو بگیرنSmile

کیس نامبر;2012as19xxx
کنسولگری:آنکارا
تاریخ ارسال فرم ها:
تاریخ مصاحبه:
تاریخ دریافت ویزا:
تاریخ پرواز:
جمع هزینه ها: تا الان 140000 تومان
با سلام
ورود خودمان را به خيل عظيم منتظران گرامي مي داريم
بله دوستان ما هم برگه ابي و انتظار كليرنس
من و خانمم هردو توي شركت خصوصي كار مي كنيم. سربازي هم معاف بودم.
روند مصاحبه شامل موارد زير بود
تحويل پاسپورت ها به نگهبان سفارت
كنترل و بازرسي در ورود
تحويل مدارك اصلي به فردي كه براي هر متقاضي يك پوشه اماده مي كرد اصل كارتهاي ملي و معافي خدمت را اصلا نخواست تا اخر مصاحبه هم كسي نخواست حتي معافي خدمت
انگشت نگاري
پرداخت ٦٦٠ دلار براي دو نفر
مصاحبه

من چون مصاحبه انگليسي خواستم نوبتم يه كمي از بقيه جلوتر افتاد. اما دو تا زوج كه قبل از ما مصاحبه داشتن هم برگه ابي گرفتن.
سوال هم فقط راجع به كار من و خانمم بود كه مي خواست بدونه جزييات كاريمون چيه. از معافي و مدارك مالي هم هيچي نپرسيد.
نهايتا برگه ابي
سوالي بود در خدمتم
ارادتمند
در ارتباط با
با سلام
دوستان عزيز. متوجه يه چند تا موضوع شدم البته براي اونهايي كه مصاحبه رفتن مهم نيست اما براي اونهايي كه هنوز نرفتن احتمالا مهمه.
من مداركم رو توي يه زونكن فرستاده بودم انكارا. موقع پرداخت پول صندوقدار زونكنم رو بهم پس داد. جالب بود كه صندوقدار بهم پس داد. اونجا خيلي بهش توجه نكردم اما ديشب كه كنترلش كردم متوجه موارد زير شدم.
اولا همه كپي ها رو - همشونو - پس دادن. تنها كپي هايي كه از توي زونكن برداشتن كپي سندهاي ملكيم بود كه اونم به نوبه خودش جالب بود.
موضوع دوم اين بود كه ترجمه ها رو همه رو برداشتن يعني هم ترجمه ديپلممو هم ترجمه ليسانس و هم ترجمه فوق ليسانسم و ساير مدارك. اما ترجمه كارت مليم رو بر نداشتن. با توجه به اينكه اصل كارت مليم رو تو تشكيل پرونده توي سفارت هم ازم نگرفتن و كلا هم كسي نخواستش فكر كنم ديگه به كارت ملي اهميت نمي دن. چون احتمالا مي دونن كه اعتباراشون تموم شده دولت هم به اين راحتيها تمديدشون نمي كنه. برا همين ديگه كاريش ندارن.
موضوع سوم كه احتمالا از همه مهمتره اينه كه من تو مداركم فرم contact رو فرستادم. همون فرم يك صفحه اي انتهاي اون فايل pdf سفارت رو. اما بعد از اون توي زونكن يه فرم ديگه اضافه كردم بعنوان background information. در واقع صفحه دوم فرم قديمي رو براشون در قالب يه فرم جديد توي اكسل درست كردم و فرستادم. ديشب تو زونكن ديدم كه فرم contact خودم و خانمم هر دوتا توي زونكنه اما اين فرم دومي كه خودم درست كرده بودم رو (صفحه دوم فرم قديمي) رو هم مال منو هم مال خانممو برداشتن. با توجه به اينكه خودشون اين صفحه دومو از فايل pdf سفارت حذف كردن، اين مساله از همه مسائل جالب تره كه چرا اين فرمو برداشتن.
بهرحال چون بحث هاي زيادي قبلا در ارتباط با فرم دو صفحه اي و يك صفحه اي تو تاپيك هاي مختلف شده گفتم بدونيد كه احتمالا از فرم دو صفحه اي بدشون نمياد هر چند مطمئنم يك صفحه اي هم اوكيه. بهرحال فرم رسمي سفارت الان فرم يك صفحه ايه.
ضمنا دوستان علاقه مند به سفرنامه نگران نباشن. اين دو سه تا پست اخيرم هيچكدوم سفرنامه نيست. هنوز انكارام و تايپ با گوشي يه كمي سخته ايشاله تهران انجام وظيفه مي كنم. مفصل.
ارادتمند

سلام دوستای خوبم, ما هم بالاخره از مصاحبه برگشتیم البته با برگه آبیSad
فکر کنم کمترین کاری که از دستم بر میآد نوشتن سفرنامه باشه, این مدت هر وقتی استرس داشتم یا ناامید بودم یه سر به اینجا میزدم میدیدم تنها نیستم , جواب همه سوال هامم از همین جا پیدا کردم, همین جا هم میخوام از همگی یه عالمه تشکر کنمSmile
پرواز ما ترکیش بود, ساعت 7 صبح 3می رسیدیم که نیم ساعت بعد اتاق رو تحویل گرفتیم, هتل هیلتون که حرف نداشت, صبحانش عالی بودBig Grin هتل رو از جزیره بهشت گرفتیم شبی 118 دلار , ترکیش هم نفری 350 تومان.
فرداش وقت دکتر داشتیم که صبح رفتیم آزمایش خون و عکس قفسه سینه , بعداز ظهر هم برای معاینه, به نظرمون دکتر آدم خوبی بود, به شوهرم گفت این پاستور ایران رو قبول نداره الکی مهر میزنه, وقتی فهمید شوهرمم پزشک کلی خوش و بش کرد و واکسن هم نخوردیمTongue برای دکتر کلا 240 دلار پیاده شدیم (2 نفر) 3 روز بعد جوابمون حاضر بود, خلاصه تا 9 می که مصاحبه بود فقط رفتیم گشتیم , آنکامال که خیلی توووپ بود من کلی خرید کردمCool جاتون خالی هر شب هم رفتیم سینما , فیلم های هالیوودی البته زیر نویس ترکی ولی خیلی خوب بود به خصوص فیلم های سه بعدیCool قیمت تاکسی که وحشتناک بود, غذا هم فکر کنم در سطح تهران
9 می که مصاحبه بود خیلییییییییییی استرس داشتم , ولی خیلی راحتتر از اونی بود که فکر میکردم, یه شماره دادن که 3بار با همون صدامون کردن, اول اثر انگشت دوم پرداخت پول, سوم مصاحبه. یه آقای بور با موهای خیلی کوتاه , خیلی هم مهربون و گوگولیWink کلش شاید 3 دقیقه شد, اول خواست که قسم بخوریم که ما گفتیم چند تا اشتباه داریم داد درستش کردیم, بعد پرسید زبانتون خوبه؟ گفتیم بعله بعد دیگه انگلیسی حرف زد, از همسر پرسید میبینم شما پزشک هستین اونجا میخواهی چیکار کنی؟ که جواب داد میخوام تخصص بگیرم, پرسید اسپانسر کیتونه؟ کجا زندگی میکنه؟ از منم پرسید اونجا می خوای چیکار کنی؟ بعد از همسر راجع به سر بازی پرسید که کدوم قسمت کار میکردی؟ همین ,بعد گفت پروندتون کامله فقط یه سری مراحل اداری داره که 1 یا 2 ماه دیگه سایت رو چک کنین هر وقت کیستون رو دیدین بیاین ویرا رو بگیرید. البته برگ آبی از قبل رو میز بود.
الانم خیلیییییییییییییییی نگرانم فکر کنم تا این ویزا بیاد یه سکته بزنمSad
اگر هم سوال دیگه ای بود در خدمتم
شماره کیس: 2012AS00030xxx
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: July 28
تاریخ کارنت شدن کیس:may 2012
تاریخ مصاحبه: 9 may
تاریخ دریافت کلیرنس:Rolleyes 13 jun
جمع تقریبی هزینه ها:
تعداد نفرات همراه این کیس: 2 نفر
تمام مرکز خریدهای بزرگ آنکارا توی طبقات بالاشون هم سینما داشتن هم food court, مثلا ما سینمای آنکا مال و مرکز خرید پانورا رو رفتیم که البته مال آنکامال بهتر بود, 6 یا 7 تا سالن داشت, خیلی مجهز و عالی بود.
شماره کیس: 2012AS00030xxx
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: July 28
تاریخ کارنت شدن کیس:may 2012
تاریخ مصاحبه: 9 may
تاریخ دریافت کلیرنس:Rolleyes 13 jun
جمع تقریبی هزینه ها:
تعداد نفرات همراه این کیس: 2 نفر
تشکر کنندگان: Blaze ، ghorbat ، daria ، us0912 ، shkhmo ، majid89 ، afshin4749 ، smmyp ، 3rip ، SH1A2R3 ، shadin_n ، roze
سلام دوستان بلاخره نوبت من هم رسید که سفر نامه بنویسم. من هفته پیش 9 می مصاحبه داشتم که ویزامو یک ضرب گرفتم. 24 ساله. لیسانسه هنری.مجرد و بیکار Smile هتل اویزلهان بودم. واکسن هامو انستیتو پاستور زدم و کامل بود دکتر اونگان برام واکسن اضافه نزد. مصاحبه هم خیلی راحت بود همونطور که بقیه دوستان گفتند. همین . به همین سادگی به همین خوشمزگی. دوستان اگه سوالی دارید بفرمائید .
کیس نامبر: 38***
رویت قبولی: 15 جولای
ارسال فرمها: 1 اگوست
مصاحبه:
ویزا:
همراهان:0
سلام دوستان عزيز. ما دوشنبه مصاحبه داشتيم. با پرواز ترکيش 5 صبح 10 می (پنجشنبه) اومديیم آنکارا. بر عکس اون چيزی که فکر ميکردم اصلا پرواز خوبی نبود (صد رحمت به هواپيما های داخلی). تقريبا ساعت 7 به وقت آنکارا رسيديم و تا با ترانسفر اومديم هتل تقريبا 10 صبح بود. ما هتل tufad prestige را انتخاب کرديم. هتل سه ستاره ولی خيلی تميز و به همراه شام اتاق 2 تخته 82 دلار شد. پياده از هتل تا مطب دکتر 10 دقیقه وتا سفارت 15 دقيقه راه هست. صبح همون روز برای ساعت 11 وقت دکتر داشتيم. ساعت 10:30 رفتيم کلينيک و از ما تست خون و X-RAY گرفتن به همراه 95 دلار (برای دو نفر) نا قابل و گفتن دوباره ساعت 5 بعد ظهر بيايم که خانوم دکتر معاينه کنه. ما هم از اونجايي که خيلی حرف گوش کن بوديم رأس ساعت رفتيم اونجا تا بعد از نيم ساعت خانوم دکتر ما رو راه بده تو اتاقش. بعد شروع کرد به پرسيدن، بيماری حاد داشتی؟ اعتياد؟ آسم؟ آبله مرغان؟ اوريون .... همه رو رديف ميکنه و شما بجز آبله مرغان همه رو بگين نه و بگين که 4 یا 5 سال پيش گرفتين. وگرنه واکسن رو نوش جان ميکنين. ما که گرفته بوديم قبلا و حتی جواب آزمايش و تاييديه از انيستيتو پاستور هم داشتيم. خلاصه دکتر معاينش تموم شد و 140 دلار (دو نفر) ديگه هم گرفت و گفت فردا رأس ساعت 3 برای گرفتن جواب اونجا باشيم. و ما هم همينکارو کرديم.
صبح دوشنبه شد و ما که ساعت 8 وقت مصاحبه داشتيم رأس 7:30 جلوی درب سفارت بوديم. اونجا 2 تا صف بود. يکی مهاجرتی و اون يکی توريستی. ساعت 7:45 دقيقه بود که شروع کردن به جمع آوری پاسپورت های توريستی ها و بعدش يکی يکی صداشون کردن و رفتن داخل. بعد نوبت ما شد، حدود ساعت 8:20 بود که رفتيم داخل سفارت. خانومی که فارسی بلد بود اصل مدارکو از ما گرفت و يک شماره بهمون داد. داخل سالن نشستيم تا تابلو شماره ما رو نشون بده. اعلام شماره ها هيچ حساب و کتابی نداره. کلا سه بار شماره ما اعلام شد. بار اول انگشت نگاری، دوم پرداخت پول و سوم مصاحبه، که در مجموع تا ساعت 11:30 طول کشيد.
مصاحبه خيلی ساده بود. آفيسر خانومی بود که مسلط به زبان فارسی بود ولی هر سوالی که ما جواب ميدادیم با يک آقایی که اون هم فارسی بلد بود و پشت سرش نشسته بود مشورت ميکرد. همون اول گفت که قسم بخورم که همه اون چيزايي که تو فرمها نوشتم درسته و بعدش هم فرمها رو امضا کرديم. پرسيد چه کاره ام و کجا ها کار کردم. از همسرم هم همين سوالات را پرسيد. از نسبت فاميلی اسپانسر پرسيد و در نهایت گفت مدارک شما مشکلی نداره فقط يک سری مراحل اداری هست که بايد طی بشه. يک برگه آبی قشنگ داد بهمونو گفت از يک ماه ديگه سايت رو چک کنم. دوستان اگه سوالی دارند پيغام خصوصی بزارن من در خدمتشون هستم.
شماره کيس: 2012AS00029xxx
کنسولگري: آنکارا
ارسال فرمهاي اوليه: دسامبر 2011
اعلام کارنت شدن کيس: April
مصاحبه: May 14
کليرنس : 12 June
دريافت ويزا: 6 july
تعداد نفرات کيس : 2 نفر
جمع تقريبي هزينه ها تاکنون:7000عکس،120 DHL،ترجمه مدارک 280 بليط و هتل 3.5 ميليون، دکتر 235 دلار، سفارت 660 دلار
(2012-05-17 ساعت 17:12)M_Ti نوشته:  ای کاش دوستان لطف می کردند و می نوشتند که دقیقا چی ازشون پرسیده اند و چی جواب داده اند مثلا اگه در مورد کارتون می پرسند لطف کنید بگید که کارتون چی بوده ...همه خیلی کلی توضیح می دید و فقط ساعت رسیدن و مطب رفتن و اینجور چیزها رو خیلی دقیق می نویسید ...

ممنون میشم اگه سوالات افیسر و خودتون رو با جزییات بیشتری بنویسید
درود بر شما دوست گرامی
توصیه میشه که هر سوالی ازتون پرسیده شد فقط جواب همون سوال رو بدید و بس
من یه کم از سوال جواب خودم رو میذارم شاید به دردتون بخوره:
شغلت چیه؟
مهندس صنایع
چی کار میکنی؟
تو یه شرکت خصوصی کار کنترل پروژه انجام میدم
چی تولید میکنه ؟
نرم افزار ( جواب آفیسر : اون چه جالب!!!)
سربازی کجا بودی؟
ارتش
و ....
موفق باشید
یقیــن دارم که ما روزی پــروانه خواهیــم شد. بگذار روزگار هـــر چه میـــخواهد پیــله کنـــد.
[font=Tahoma]زندگی در شیکاگو[/font]
تشکر کنندگان: ghorbat ، smmyp ، ozone ، 3rip ، ali234 ، M_star1316 ، shadin_n ، Serendipity ، kopol ، mojtaba_k ، a.behzadi ، saher ، SH1A2R3 ، hoda2012 ، H-K ، shkhmo ، behzad7 ، MPU ، کیانا ، ساری ، daria ، majid89 ، M_Ti ، Signal ، alexander ، odiseh ، mdna

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان