کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سفرنامه و تجربه مصاحبه در آنکارا
اگر برای مصاحبه به سفارت آمریکا در آنکارا مراجعه کرده اید نکات مهم سفر و مصاحبه خود را در این تاپیک در اختیار سایر اعضاء قرار دهید.
جهت مشاهده موضوع مشابه در انجمن برندگان سال 2010 اینجا را کلیک کنید.

جهت مشاهده موضوع مشابه در انجمن برندگان سال2011 اینجا را کلیک کنید.
سیدعلی سپهر
مدیر ارشد مهاجرسرا و مدیرعامل شرکت پاریز تراول
۰۹۱۲۱۲۵۳۵۵۷

هر آنچه در مورد لاتاری بايد بدانيد.
https://telegram.me/pariztravel
با سلام خدمت تمامی دوستان خوبم در مهاجرسرا
فکر کنم این اولین سفرنامه آنکارایی بچه های 2012 باشه پس سعی میکنم که همه چی رو دقیق بگم تا دوستان بتونن استفاده کنن
بعد از اینکه نتیجه قبولی رو تو سایت دیدم تا یه هفته گیج میزدم... اصلا باورم نمیشد... تا اینکه از گیجی اومدم بیرون و شروع کردم به جمع کردن مدارکم و روزی که تاریخ مصاحبه مشخص شد (تقریبا 50 روز زودتر) بلیطم رو خردیم فکر کنم حدود 340 تومن با ترکیش و شروع کردم به مذاکره با هتل های مختلف که بعدا به این نتیجه رسیدم که آژانس بهترین گزینه هستش... و هتل رو از همون آژانسی که بلیط رو گرفته بودم رزرو کردم 7 شب هتل ددمان با ترانسفر 700 تومن...حدود 1 ماه قبل از مصاحبه از دکتر سفارت وقت گرفتم.... و بالاخره لحظه موعود یعنی شروع سفر رسید... من چون 2 شنبه مصاحبه داشتم و با توجه به اینکه اینجا شنبه و یکشنبه تعطیل هست چهارشنبه اومدم آنکارا... توی فرودگاه اومده بودن دنبالم تا رسیدم هتل ساعت 7 صبح بود و تا حدود ساعت 10 که اتاقم رو گرفتم توی لابی الاف بودم... بالاخره اتاق رو تحویل گرفتم و یه چند ساعتی خوابیدم و شب رو هم رفتم خیابون تونالی یه قدمی زدم و شام روهم در مک دونالد خوردم برگشتم و خوابیدم تا صبح سر حال برای رفتن به دکتر آماده باشم...
پنجشنبه ساعت 7 صبح بیدار شدم یه دوش و یه صبحانه مفصل و پیاده راه افتادم به سمت مطب دکتر خیلی راحت اونجا رو پیدا کردم و راس 8:30 که وقت داشتم اونجا بودم ولی منشی دکتر 8:45 اومد... مطب دکتر طبقه چهار هستش... خلاصه پاسپورت و یک قطعه عکس رو ازم گرفت و گفت برو طبقه 3 منم رفتم اونجا وعکس و پاسم و کیس نامبرم و دادم و برای آزمایش خون و عکس از قفسه سینه 78 لیر پرداخت کردم، برگشتم بالا ساعت شده بود 9:15 منشی دکتر گفت ساعت 10:30 اینجا باش واسه معاینه... حالا حدود یک ساعت وقت داشتم که رفتم استار باکس و یه کاپو چینو مشتی به سلامتی شما دوستان خوب خوردم و راس 10:30 اونجا بودم با یکم انتظار رفتم تو و چشمم به جمال خانم دکتر اونگان روشن شد.. من چون کارت واکسنم کامل بود هیچ واکسنی نخوردم و معاینه انجام شد و سوال های خانم دکتر و جواب های من و در اخر هم معاینه بعدشم که اومدم بیرون منشی ازم 70 دلار بابت ویزیت گرفت و گفت فردا ساعت 2 بیا جوابشو بگیر منم فردا که رفتم بهم گفت عکس قفسه سینت خوب نیست و 3 بار دیگه ازم عکس گرفتن تا بالاخره مورد قبول واقع شد و حدود ساعت 3 من جواب مدیکال رو در قالب یک پاکت برای سفارت و یک سی دی گرفتم که گفت سی دی رو باید با خودت ببری آمریکا... من هم خوشحال و خرم اومدم بیرون و حالا تا دوشنیه که بخوام برم سفارت کار خاصی ندارم بجز خوش گذروندن... جای همتون خالی این سه روز رو با دوستایی که اینجا پیدا کردم کلی خوش گذروندم....
راجع به غذا باید بگم یکم از تهران گرونتره هربار در رستوران بین 15 تا 20 لیر آب میخوره و فست فود هم زیر 10 لیر.. واسه خریدم من هم رفتم خیابون اتاتورک قبل از کیزیلای و هم با مترو رفتم آنکامال بچه هایی که هتل ددمان یا هتل های اطراف هستید 10 دقیقه پیاده تا میدان کیزیلای و بعدش متروی قرمز رو سوار شید و ایستگاه آکپورا پیاده شید (چهارمین ایستگاه بعد از کیزیلای) درست جلوی آنکامال ارزون و سریع و راحت میرسید...
دوشنبه صبح یعنی روز مصاحبه صبح ساعت 7:30 دم سفارت بودم و نفر چهارم در صف ورودی. جاتون خالی یه بارون شدید هم میومد ولی خدا بیامرزه پدر و مادر صاحب هتل ددمان که چتر در اختیار مسافرایی مثل من قرار میده وگرنه معلوم نبود توی این بارون چه بلایی سرم بیاد :دی ....خلاصه بعد از اینکه نگهبان محترم اول ترک های محترم تر رو فرستاد داخل نوبت ما شد درب اول و بعدشم درب دوم در نهایت خانمی که اصل مدارک رو گرفت و من حدود ساعت 8:15 وارد سالن اصلی شدم و اول انگشت نگاری بعدشم پرداخت پول 819 دلار و در نهایت مصاحبه با آفیسر ریش قرمز که بسیار راحت بود و واقعا من بیخودی استرس داشتم... از من فقط راجع به کار و سربازی پرسید و همچنین سفر های خارجیم و هیچ سوالی راجع به مدارک مالی نپرسید... من یه مانده حساب 40 میلیون تومنی داشتم و 3 تا سند... :دی .....خلاصه در نهایت گفت پرونده شما کامله و هیچ مشکلی نداری اما باید یه سری مراحل اداری طی بشه که بین 4 ال 6 هفته آینده سایت رو چک کن هروقت کیس نامبرتو دیدی بیا ویزا تو بگیر و یک برگه آبی هم بهم داد...
این بود از سفر نامه من

شماره کیس:2012AS700
کنسولگری:آنکارا
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:July-27
تاریخ مصاحبه: Oct-2011 آنکارا-- دریافت برگه آبیCool
تاریخ دریافت کلیرنس: Jan-2012
جمع تقریبی هزینه ها:شش میلیون تومان(پست،ترجمه،ویزا، 2بار سفر به ترکیه، تهیه بلیط آمریکا...)
(2011-10-17 ساعت 13:00)ETnakhausetelefonien نوشته:  با سلام.
ممنون از محبتت دوست عزيز. ان‌شا‌اله كه ويزاتم هر چه زودتر برسه.
ممكنه در ارتباط با سوالاتي كه ازت پرسيدن مثل كار، سربازي و سفرهات يه كمي بيشتر توضيح بدي. اينكه دقيقاً چي پرسيدن و اينه به نظرت پاسخت به اين سوالا تاثيري توي برگه آبي داشت يا اينكه از قبل مي‌دونست كه مي‌خواد بهت برگه آبي بده؟
بازم ممنون.
ارادتمند

به نظر من از قبل مشخصه و روز مصاحبه آفیسر میخواد ببینه که بین گفته های شما و مدارک ارسال شده تناقضی هست یا نه ... من خودم از همون اول برگه آبی رو دیدم روی میزش ولی خب راجع به کارم خیلی پرسید ازم که دقیقا چیکار میکنی منم خیلی ساده توضیح دادم و اصلا کارم رو مهم جلوه ندادم و همچنین سربازی که کجا خدمت کردی و چیکار میکردی که من باز هم ساده جواب دادم راجع به سفر های خارجی هم فقط پرسید آمریکا رفتی که منم گفتم نه و گفت کجا ها رفتی که من چون قبلش فقط یه سفر داشتم همونو گفتم و در ادامه ش گفتم آنکارا دومین سفر من هست..
همین
در کل مصاحبه خیلی خیلی راحت هست و اصلا نگران نباشیدShy
جمع تقریبی هزینه ها:شش میلیون تومان(پست،ترجمه،ویزا، 2بار سفر به ترکیه، تهیه بلیط آمریکا...)
(2011-10-17 ساعت 22:20)adambarfi نوشته:  سلام علی آقا

مبارکه خوش به حالتون که این مرحله رو گذروندید چند تا سئوال داشتم ممنون میشم جواب بدبد
1- مدارکی که ارسال کزدید به سفارت یک سری بود؟اصل ترجمه رو فرستادید؟
2-مدارک مهر امور خارجه داشت یا فقط مهر دارالترجمه
3- گردش حساب یک ساله برده بودید؟
4-سندهاتون ارزش گذاری شده بود؟

باز هم بی نهایت ممنون که وقت میزارید جواب بدید
با سلام
1- مدارک یک سری و اصل ترجمه ها رو ارسال کردم
2- بله مهر امور خارجه و دادگستری داشت
3- من موجودی حساب رو بردم و ازم قبول کردن نیازی به گردش 1 ساله نیست
4- بله من سند هارو ارزش گذاری کردم ولی فکر نمیکنم نیازی باشه باز هم تصمیم با خودتونه

موفق باشید

(2011-10-17 ساعت 23:08)mehdi3261 نوشته:  ببخشید میشه بگین پرینت مالی رو چند وقت قبل از مصاحبه گرفتین ؟

مرسی
32 روز قبل اگه اشتباه نکنم ولی مطمئنم یه کوچولو بیشتر از 30 روز بود

تشکر کنندگان: arman_m ، tamanna ، parsy631 ، SH1A2R3 ، smith ، ghorbat ، zina s ، ASALI ، sayeh_m ، saeed2568 ، pariya2 ، سمانه777 ، آلیس-1980 ، msar
سلام
خانم نوری ضمن تبریک به شما برای برنده شدن در لاتاری لطفا شما هم سفرنامه خود را در این تاپیک قرار بدید که بدرد بسیاری از عزیزان خواهد خورد
کلیرنس خیلی طبیعی است و برای بیش از 90% افراد این موضوع هست نگران این موضوع نباشید انشالله به زودی کلییر خواهید شد و ویزای خود را دریافت خواهید کرد
با ارزوی موفقیت برای همه دوستان
آن مایه ز دنیا که خوری یا پوشی
معذوری اگر در طلبش میکوشی
باقی همه رایگان نیرزد هشدار
تا عمر گرانبها بدان نفروشی
با سلام
این فایل ضمیمه که برای شما قرار داده ام چکیده ی سفرنامه های آنکارای پارسال دوستان است که تنها نکات ضروری در آن آمده است. امیدوارم به کار شما هم بیاید.

اگر چیزی از قلم افتاده که شما آگاهی دارید به من اعلام کنید تا به همین فایل اضافه شود.

فایل نکات
کیس خواهر دومم
2014AS00006XXX
کیس خواهر اولم
2012AS00037XXX
جدول برندگان 2012
(2011-10-22 ساعت 17:05)hoseyn نوشته:  فكر كنم NMC مخفف NAHDI MEDICAL CENTER هست.Sad

سلام دوست گرامی
NEW MEDICAL CENTER صحیح هست
این هم لینک ویکی پدیا
NMC
موفق باشید
شماره کیس : 2012AS3XXX
کنسولگری: ابوظبی
کارنت شدن کیس: Oct
مصاحبه: Nov 20
دریافت ویزا: NOV 22
2 نفر
تاریخ ورود به امریکا:
Feb/29/2012
دریافت گرین کارت: 50 روز بعد
سفرنامه
تشکر کنندگان: hoseyn ، 3rip ، SH1A2R3 ، امیر مهاجر ، pariya2 ، سمانه777 ، آلیس-1980 ، msar
سلام دوباره به همه ببخشید که معطل شدید ما تازه امروز ساعت 5 صبح رسیدیم تهران ولی حالا بریم سر اصل مطلب یعنی
سفرنامه
ما ساعت 12 شب به وقت ایران به طرف فرودگاه امام خمینی حرکت کردیم و ساعت 3.30 صبح سوار هواپیما شدیم وقتی به آنکارا رسیدیم و حدود 60 لیر تا هتل بیوک ارشان دادیم وقتی رسیدیم ساعت 7.30 بود که ما رفتیم و صبحانه خوردیم و از هتل یک تاکسی گرفتیم و به سمت مطب دکتر اونگان رفتیم تو مطب دکتر دو تا آسانسور هست که یکی برای طبقات فرد و دیگری برای طبقات زوج بود که رفتیم طبقه ی چهارم و مطب دکتر هم خیلی خلوت بود و پرنده پر نمی زد رفتیم پیش منشی دکتر(خیلی با ادب بود) و از ما پرسید که بار اولتون که گفتیم بله و یک عکس از ما گرفت و گفت برین پایین و تست خون و xray رو بدید که بگم هیچ کدوم از این تست ها رو از بچه های زیر 15 سال نمیگیرن و دوباره رفتیم بالا و منتظر موندیم و وقتی منشی دکتر اسم ما رو یکی یکی صدا زد یکی یکی رفتیم تو و سوالات همیشگی رو پرسید سوابق بیماری و چه دارو هایی مصرف می کنی و ... که به هممون دو تا واکسن زد که یکیش آبله مرغون بود از بچه ها هم علاوه بر اون تست سل گرفت که بعد منشی دکتر گفت سه روز دیگه (شنبه) بیاید و جواب رو بگیرید ولی به بچه ها گفت جای تست رو لیف نکشین کیسه نکشین و زخم هم نکنین که ما بعدش رفتیم هتل و تازه اتاقمونو دیدیم (که پیشنهاد میکنم هرگز هرگز به بیوک ارشان نرید چون حتی ساس هم داره) ما اون روز رو استراحت کردیم و فردا صبح رفتیم مقبره آتاتورک که خیلی قشنگ بود بهتون پیشنهاد میکنم حتما برید که کل روز رو اونجا بودیم و فردا رفتیم مراگز خرید در میدان کیزیلای که دو روز رو تو این مراکز گذروندیمBig Grin و شنبه رفتیم دکتر و دکتر تست بچه ها رو دید و منشی شروع کرد به پرینت کردن مدارک که روی مدارک پزشکی ما که یک سی دی بود که گفت باید به آمریکا تحویل بدین ولی مال بچه ها یک برگه تکمیلی واکسن بود که گفت اون مال خودتونه و ما هم رفتیم خونه و اون روز و یک شنبه رو گشتیم تا دو شنبه یعنی
مصاحبه
ما صبحانه رو خوردیم وبه سمت سفارت حرکت کردیم و راس ساعت 8.30 جلوی در سفارت بودیم که بیرون صفی نبود و پاسپورت ها رو گرفتن و رفتیم تو پشت صف دوم که تو محوطه سفارت بود که یکی یکی رفتیم تو که نوبت ما شد و رفتیم که همون خانومی که فارسی بلد بود از ما
1.شناسنامه ها + ترجمه
2.کارت ملی(بدون ترجمه و کپی)
3.مدارک ساپورت مالی(که ما اسپانسر نداشتیم یک سند زمین و دو تا وکالت بلاعزل و یک قولنامه و یک پول تو حساب به مبلغ 15 میلیون
4.سند ازدواج که فقط هم یک کپی خواست
5.آخرین مدرک تحصیلی همسرم
6.پاسپورت
که کارت پایان خدمت و آخرین مدرک تحصیلی من هم نخواستن
که این ها رو تحویل این خانوم دادیم و ایشون یک شماره به ما دادن و رفتیم داخل سفارت که خیلی شلوغ بود و ما اون روز تنها کیس لاتاری بودیم بعد از حدود 3 ساعت معطلی باجه شماره هفت ما رو برای انگشت نگاری صدا زد که همه با روالش آشنا هستیو و پس از حدود بیست دقیقه که تا اون موقع صندوق بسته بود باز شد و اسم ما رو برای باجه سه خوند رفتیم و نفری 819 دلار دادیم و دوباره نشستیم نزدیگ مصاحبه سفارت خلوت خلوت شده بود که آرومم حرف می زدی صداتو همه می شنیدند که باجه شماره شش ما رو صدا زد و رفتیم مصاحبه که یک خانوم بودن که گقت دست راست رو بالا بیارید که ما همون لحظه گفتیم دو سه تا مشکل هست که لطفا برطرف کنید که از ما پرسید چرا این مشکل پیش اومده که ما گفتیم اشتباه تایپی بوده و اون خانوم هم گفت مشکلی نیست و بعد قسم خوردیم و اول سوالشو از همسرم آغاز کرد
1.تو این شرکت هایی که نوشتی کار میکردی و می کنی چه کاره بودی و اون شرکت چه کار میکرد و یا میکنه
2.همینSmile
و بعد از من پرسید چه کاره هستی که منم گفتم ............ و شرکتی نیست و آزاد هست که یک چند لحظه واستادیم تا این که گفتن به همسرم ویزای شما و بچه ها آماده هست ولی آقا یک سری مراحل اداری دارن که از ما پرسید می خواهید ویزاها رو الآن بگیرید یا همه رو با هم می گیرید که ما هم گفتیم همه رو با هم میگیریم و یک برگه آبی دادن و تمام
جواب سوالات دوستان
1.من در ارتش خدمت کردم ولی وقتی کارت پایان خدمت رو نخواستن که نمیشه متوجه شد کجا خدمت کردی
2.بله.مال ما کارت ملی هامون تاریخش گذشته بود
امیدوارم همتون موفق باشید و همه ویزاتونو بگیریدRolleyes
شماره کیس :2012AS4XXX
تاریخ کارنت شدن کیس: Big Grin
تاریخ دریافت روز مصاحبه از KCC:روز بعد از کارنت شدن
تاریخ مصاحبه:31 OCT
تاریخ کلیرنس:JUN 04
تاریخ دریافت ویزا:April/04/2012<<<<>>>>>June/21/2012
تاریخ ورود به آمریکا :April/18/2012<<<<>>>>August/04/2012
تاریخ دریافت گرین کارت:
Smile 
همانطور که میدونید همسرم برنده اصلی است و توی شهریور ماه بود که زمان مصاحبه ما اعلام شد؛ 3 نوامبر 2011. خوب اولین کار به چنگ آووردن مدارک تحصیلی از دست دانشگاه محترم بود، هر چند که اصلا" برای مصاحبه ازم نخواستند! و من زودتر از موعد 4میلیون ناقابل به دانشگاه دادم تا مدرکم آزاد بشه (کوفتشون بشه). همه مدارک ترجمه و 24 روز قبل مصاحبه با پست DHL برای سفارت فرستادم.
بلیط هواپیما رو 40 روز قبل گرفتم ولی باید زودتر میگرفتم تا ارزونتر تموم بشه. شد نفری 417 تومان، پرواز ترکیش 30 اکتبر ساعت 4:30 صبح. ووچر هتل رو هم از همون آژانس که بلیط رو گرفتم، تهیه کردم؛ 7شب اتاق دو تخته هتل Best Western 2000 همراه صبحانه شد 740 تومان.
ساعت 1 (خیلی زودتر از موعد) فرودگاه بودیم. پرواز سر ساعت حرکت کرد. و ما 6 صبح فرودگاه Ezenboga آنکارا رسیدیم. با یه اتوبوس از فرودگاه در کمتر از نیم ساعت رسیدیم به شهر (بلیطش نفری 10 لیر بود) از اونجا یه تاکسی تا هتل که زیاد فاصله ای هم نداشت (14 لیر شد).
هتل:
هتل در تقاطع خیابان کندی و بستکار واقع شده و به سفارت خیلی نزدیکه. نکته مثبتش صبحانه عالی اونه و نزدیکی به سفارت و مطب دکتره.
دکتر:
بعد از یه خواب، عصر ما رفتیم دنبال مطب دکتر که برای فردا که وقت داریم مشکلی نداشته باشیم ولی چون یکشنبه بود و همه جا تعطیل و مطب دکتر هم تابلویی نداشت. اون شب نتونستیم پیداش کنیم! مطب در تقاطع خیابانهای تونالی، ایران و بلوار آتاتورک و در کنار پارک واقع شده.
فردا صبح رفتیم و منشی اصلا" به اون پرینتهایی که گرفته بودیم از وقت دکتر هیچ توجهی نکرد. همینکه ما رفتیم شلوغ شد.
اول طبقه 4، CASE NO و پاسپورت بعد طبقه 5 برای پرونده
دوباره طبقه 4 برای معاینه. دکتر اونگان یه واکسن به هر دومون زد و چندتا سوال درباره سابقه جراحی و شرح حال و در آخر معاینه ریه و قلب. گفت فردا ساعت 3 بیایید جواب رو بگیرید. بعدش هم نفری 220 دلار گرفت.
دوباره طبقه 5 برای آزمایش خون و CXR. اینجا هم نفری 47.5 دلار شد.
و تمام
فردا هم رفتم و جواب تو پاکت گرفتم، منشی گفت در پاکت رو باز نکنید و یه سی دی بهش چسبیده بود که گفت اینو به سفارت نمیدید ولی باید با خودتون ببرید آمریکا، عکس CXR هست.
سفارت:
وقت مصاحبه ما پنجشنبه بود، و از شانس ما بارونی. ساعت 7:50 راه افتادیم و 8 دم در سفارت بودیم. کارکنان بیرونی از جمله نگهبانها همه ترک هستند. پاسپورتهای ویزاهای مهاجرتی رو گرفتند و بعد از چند دقیقه صدا کردند. رفتیم تو و گیت چک و وسایل با x-ray. نگهبانهای باحالی بودند، کلی خندیدم باهاشون.
و دوباره تو سفارت تو صف مهاجرتی ها تا بریم تو مدارک رو بدیم. شناسنامه، کارت ملی، عقدنامه، و آخرین مدرک تحصیلی برنده لاتاری!! رو گرفت و اصلا" دیپلم رو هم نخواست. و شماره داد.
رفتیم تو نشستیم. 3 بار اسم رو میخونن: انگشت نگاری، پول و در آخر مصاحبه. تقریبا" 2ساعت و نیم طول کشید.
مصاحبه:
کل مصاحبه 2-3 دقیقه بیشتر طول نکشید. اول قسم و بعد امضای فرمها جلوی آفیسر.
شغل همسرم رو پرسید. نوع فعالیت شرکتی که توش کار میکنه.
اسپانسرتون کیه و نحوه آشنایی.
شغل من و خدمت سربازی و دلیل معافیت.
هر سوالی هم که میکرد یه چی تایپ کرد. بعدش هم گفت مدارک تکمیله و یه بررسی نهایی میخواد و برگه آبی رو بهمون داد و گفت تا 2-3ماه دیگه به سایت سر بزنید وقتی Case No. خودتونو دیدید. یکیتون بیاد برای ویزا.
همین
مصاحبه امروز بود و فعلا" آنکارا هستم، این سفرنامه هنوز ادامه دارد و آپدیت میشه.Tongue
2012AS9XXX
دریافت نامه قبولی: 2011 18 Jul
کنسولگری: آنكارا
ارسال فرمها: 2011 26 Jul
کارنت شدن: Sep 7 2011
دریافت نامه دوم: Sep 16 2011
مصاحبه: Nov 3 2011
دریافت کلیرنس: 2012 Jan 6
دریافت ویزا: Feb 24 2012
ورود به آمریکا: March 25 2012
دریافت Apr 1 2012 :SSN
دریافت گرین کارت:
(2011-11-03 ساعت 21:24)ali72 نوشته:  ARazmi با تبریک فراوان که موفق شدیداین راه سختو طی کنیدعزیز مدارک مالی چی داشتید؟آیا اسپانسر داشتید؟
ولی از اینجایی که مشخص شده کسی فعلا یکضرب ویزانگرفته است البته تااینجا.
ممنون، شما هم بزودی این راه رو میری Smile
اسپانسر داشتم ولی سفارت قبل رفتن ایمیل زد که درآمد اسپانسر شما کافی نیست و احتمالا" باید یک اسپانسر دیگه هم داشته باشیدSad به همین خاطر من یه حساب 38000 دلاری براشون بردم و دم در سفارت با مدارک دادم. ولی سوالی راجع به اون پرسیده نشد.
2012AS9XXX
دریافت نامه قبولی: 2011 18 Jul
کنسولگری: آنكارا
ارسال فرمها: 2011 26 Jul
کارنت شدن: Sep 7 2011
دریافت نامه دوم: Sep 16 2011
مصاحبه: Nov 3 2011
دریافت کلیرنس: 2012 Jan 6
دریافت ویزا: Feb 24 2012
ورود به آمریکا: March 25 2012
دریافت Apr 1 2012 :SSN
دریافت گرین کارت:
تشکر کنندگان: afshin4749 ، SH1A2R3 ، parsy631 ، arman_m ، daria ، babak_LosAngeles ، ASALI ، saeed2568 ، pariya2 ، peyman1355 ، آلیس-1980 ، msar
سلام به دوستان مهاجرسرا از آنکارا
ما هم روز 3 نوامبر رفتیم مصاحبه و برگه آبی رو گرفتیم!خیلی مختصر می نویسم چون اینجا نوشتن ،اونم فارسی یکم برام سخته ولی سعی میکنم زیاد سر بزنم و به سوالات شما جواب بدم.بعداً هم سفر نامه رو می نویسم ان شاء ال...
از من در مورد سربازیم سوال کرد که چرا نرفتی منم گفتم خریدم.در مورد کارم پرسید که توضیح دادم(کارم دولتیه).همین
از خانمم هم در مورد کارش پرسید که اونم توضیح داد.
بعدشم گفت که بعد از انجام بررسی و کارهای اداری 1 الی 2 ماه دیگه سایت رو چک کنید و یکیتون بیاد ویزاها رو بگیره.
در ضمن من اسپانسر دارم و پرینت بانکی(40 میلیون) بردم.
مدارکی هم که از من در آخرین نامه خواستند:اصل شناسنامه و کارت ملی و سند ازدواج و کپی فرم 1040 مالیاتی و کپی پاسپورت آمریکایی اسپانسر و مدارک مالی و پاسپورتها و عکس
همه رو تقریبا خانمی که فارسی حرف می زنه خواست ولی فرم مالیاتی و کپی پاس اسپانسرم رو خودم یادآوری کردم که گفت بده.کارت خرید خدمتو نخواست و من به افسر مصاحبه کننده گفتم اصلش رو آوردم که گفت لازم نیست(ترجمه و کپی اصل رو فرستاده بودم)
در ضمن اینو بگم در جواب یکی از دوستان که گفته بود به کسی مستقیم ویزا ندادند.یک زوج جوان بودند که مستقیم گرفتند(مهاجرسرائی نیستند).کار دولتی نذاشتند و اسپانسر و پرینت بانکی و سند خونه داده بودند.دیگه بیشتر از این در مورد این دوستان نمیگم شاید راضی نباشن.ان شاء ال.. همین قدرشم ناراضی نباشند.امیدوارم هر جا که هستند موفق باشن.
اینجا هوا یکم سرد هست اما اصلاً اذیت کننده نیست.از 6 روزی که ما اینجا هستیم فقط صبح روز مصاحبه بارون آمد!که ما هم به فال نیک گرفتیم و خدا رو شکر کردیم به خاطر برکتی که فرستاد.
افسر مصاحبه کننده بسیار خوش برخورد بود و کل مصاحبه بیشتر از 5 دقیقه طول نکشید.یک چیزی هم که من فهمیدم اینه که اگه دیرتر از بقیه شمارتونو اعلام کردن و شماره های قبل از شما رفته بودن ولی شما هنوز مونه بودید اصلاً ناراحت نشید و خودتونو دچار استرس نکنید بلکه برعکس ممکنه بخوان بتون مستقیم ویزا بدن که طول کشیده.
فعلاً اینو داشته باشید تا بعد ببخشید که پراکنده گویی کردم.

سلام به دوستان مهاجرسرا از آنکارا
ما هم روز 3 نوامبر رفتیم مصاحبه و برگه آبی رو گرفتیم!خیلی مختصر می نویسم چون اینجا نوشتن ،اونم فارسی یکم برام سخته ولی سعی میکنم زیاد سر بزنم و به سوالات شما جواب بدم.بعداً هم سفر نامه رو می نویسم ان شاء ال...
از من در مورد سربازیم سوال کرد که چرا نرفتی منم گفتم خریدم.در مورد کارم پرسید که توضیح دادم(کارم دولتیه).همین
از خانمم هم در مورد کارش پرسید که اونم توضیح داد.
بعدشم گفت که بعد از انجام بررسی و کارهای اداری 1 الی 2 ماه دیگه سایت رو چک کنید و یکیتون بیاد ویزاها رو بگیره.
در ضمن من اسپانسر دارم و پرینت بانکی(40 میلیون) بردم.
مدارکی هم که از من در آخرین نامه خواستند:اصل شناسنامه و کارت ملی و سند ازدواج و کپی فرم 1040 مالیاتی و کپی پاسپورت آمریکایی اسپانسر و مدارک مالی و پاسپورتها و عکس
همه رو تقریبا خانمی که فارسی حرف می زنه خواست ولی فرم مالیاتی و کپی پاس اسپانسرم رو خودم یادآوری کردم که گفت بده.کارت خرید خدمتو نخواست و من به افسر مصاحبه کننده گفتم اصلش رو آوردم که گفت لازم نیست(ترجمه و کپی اصل رو فرستاده بودم)
در ضمن اینو بگم در جواب یکی از دوستان که گفته بود به کسی مستقیم ویزا ندادند.یک زوج جوان بودند که مستقیم گرفتند(مهاجرسرائی نیستند).کار دولتی نذاشتند و اسپانسر و پرینت بانکی و سند خونه داده بودند.دیگه بیشتر از این در مورد این دوستان نمیگم شاید راضی نباشن.ان شاء ال.. همین قدرشم ناراضی نباشند.امیدوارم هر جا که هستند موفق باشن.
اینجا هوا یکم سرد هست اما اصلاً اذیت کننده نیست.از 6 روزی که ما اینجا هستیم فقط صبح روز مصاحبه بارون آمد!که ما هم به فال نیک گرفتیم و خدا رو شکر کردیم به خاطر برکتی که فرستاد.
افسر مصاحبه کننده بسیار خوش برخورد بود و کل مصاحبه بیشتر از 5 دقیقه طول نکشید.یک چیزی هم که من فهمیدم اینه که اگه دیرتر از بقیه شمارتونو اعلام کردن و شماره های قبل از شما رفته بودن ولی شما هنوز مونه بودید اصلاً ناراحت نشید و خودتونو دچار استرس نکنید بلکه برعکس ممکنه بخوان بتون مستقیم ویزا بدن که طول کشیده.
فعلاً اینو داشته باشید تا بعد ببخشید که پراکنده گویی کردم.
شماره کیس : 2012AS00008XXX
تاریخ رویت قبولی در سایت : اواخر جولای 2011
تاریخ ارسال فرمهای سری اول : اوايل آگوست 2011
کنسولگری: آنکارا
تاريخ كارنت: اکتبر 2011
تاریخ مصاحبه: نوامبر 2011
تاريخ كليرنس: دسامبر 2011 Smile
تاریخ دریافت ویزا: فوريه 2012
تاریخ ورود به آمریکا : April 2013
تاریخ دریافت گرین کارت : May 2013

با سلام
من هم به همراه همسرم و پسرم 2 نوامبر برای مصاحبه انکارا رفتیم. مثل همه دوستان مصاحبه ما هم شاید 2 دقیقه بیشتر نشد. تنها سوال از کار من ( برنده اصلی ) و کار خانمم. پرسید سربازی رفتی که من هم گفتم اره . تمام .
حالا باید منتظر بمونیم تا کلیرنسمون بیاید. صبر ، صبری جمیل که منجر به تذکیه روح می شود!!
[/quote]
MEHDI 2012
ضمن تبریک آیا برای تست پزشکی پسرتان 4 روز قبل از مصاحبه را رعایت کردید.یعنی جواب آزمایش پسرتان طول کشید ..مرسی
.
[/quote]

با سلام
من قبل از رفتن به آنکارا از دکتر وقت گرفته بودم . برای شنبه هماهنگ شده بود ولی چون پنجشنبه رسیدیم جمعه همینطوری رفتیم و گفتیم برای تستهای پزشکی اومدیم. پرسید وقت گرفتید گفتم برای فردا وقت دارم ولی چون زودتر رسیدیم اومدیم. قبول کرد و ما آزمایشها رو همون روز دادیم . برای پسرم هم تست سل رو انجام داد و گفت تا 72 ساعت بعد یعنی دوشنبه ساعت 10 بیایید. به نظر می رسه حتما باید این 72 ساعت بگذره که باید در نظر داشته باشید پنجشنبه این تست انجام نمی شه چون 72 ساعت بعد می شه یکشنبه که اونا تعطیلند.
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، MAHDI2012 ، shadin_n ، arman_m ، امیر مهاجر ، pariya2 ، مانترا ، آلیس-1980 ، msar
(2011-11-09 ساعت 23:38)cmbt نوشته:  دوستان یک سوال مهم.ایام می‌شه وقت دکتر بعد از ظهر باشه یا حتما همش صبح است.تا جائی‌ که من تو سفرنامه‌ها دیدم همه صبح رفته بودند دکتر.اینو برای این میپرسم که اگر ظهر برسیم آنکارا می‌شه عصر بریم دکتر یا نه.ممنون که جواب می‌دهید.

وارد سايت دكتر اونگان بشين، به قسمت گرفتن وقت برين، اطلاعات لازم را وارد كنين تا جدول وقتها باز بشه. در اين جدول ساعتهاي ويزيت هم نمايش داده ميشه. نكته هاي ضروري هم در اين سايت وجود داره كه بهتره حتما بخونين.
[en] PD: Jan. 6, 2001
Visa: July 2012
F4
[/en]
سلام بچه ها
من تو سایتهای خارجی سفرنامه ها رو سرچ کردم و چند تاشو خوندم برام خیلی جالب بود و برای کاهش استرس میخوام براتون ئو تاشو بزارم بخونین اولی که جواب مدیکال نداشته ولی اوکی شده دومی جالبه که نه اسپانسر داشته و نه مدارک مالی که به آفیسر گفته تو سایت نبوده از طرفی مدیکال هم نداشته و خودش و زنش و سه تا هم بچه بوده اوکی شده. اینو مینویسم و نشون میدم که کلی از این استرس هایی که میکشیم رو کم کرده باشم و بدونیم اینقدر که ما سخت میگیریم اونا نمیگیرن در این دومی در پستهای بعدی اوکی ویزاش هم اومده است
ای از اولین سفرنامه I had my interview yesterday in Sydney and was successful. It was such a nerve racking experience and got little sleep the night before. In the end it was easy which is exactly what I had read on this forum previously and I know if you read this you will still be nervous which is natural but I hope my experience will help prepare you for
the big day!

My interview was at 8am. I got to the embassy around 740. There were two other groups ahead of me and just as I was headed to the doors security were opening up.
We lined up and went through security. On the Sydney Consulate website it said not to bring any form of bag as there was no storage facilities available however there
was storage. I left my mobile phone at home so didnt have anything to leave with security. In the same room was several rows of chairs and was asked to sit on the frontrow. The two other groups of people also sat down, they were also winners of the DV Lottery. After a couple minutes of waiting we were ushered into a lift and taken to
different floor of the building. Upon reaching the floor there was a booth where we once again lined up, showed our passports and group by group let into a different
room. It was nothing like what I expected, the best thing to compare it to would be a bank, there were 7 counters no visas and then more down the other end for
Citizenship Services. We each took a numbered ticket and were asked to sit down.

I was number 3 and waited around 10minutes to be called. The woman, who was Australian was very friendly and asked for all my documents. I handed over my confirmation letter, police check, court record, yr12 graduation papers and birth certificate. I was then asked to go to the cashiers counter and pay the fee which was AUD$819 and come back. She looked them over one by one and then proceeded to tell me that the Consulate had not received my medical documents, I had seen the doctor two weeks prior so this was worrying. She asked me to sit down again. I probably waited for maybe 10 minutes but it felt like an hour. By this stage two more DV winners and several groups of US Citizens had arrived. I was called back to the same counter by the same lady and they had located my medical records. It turns out thatthe doctor had not written my first name on the form so they had been filed under my middle and last names, it was such a relief. She had a piece of paper out and
proceeded to check off my documents one by one. On the original forms I filled out and sent to the Consular in Kentucky she asked me why I had checked no for a
criminal conviction when I had one. The conviction was for driving an unregistered car and that I wasnt aware at the time of filling out the paperwork it was deemed a
criminal conviction. She was satisfied with my answer and asked me to change it on the form and sign next to it. I had my finger prints taken and she then asked me to
sit down and wait to be interviewed. By this stage I was feeling quite confident about things.

As I waited one of the DV winners ahead of me was being interviewed by the second lady I would eventually be interviewed by. From over hearing their conversation it
tuns out he didnt have a police check and had to go to the police station and have it done before they could process his Visa. I was then called up by the same women.
She looked over my paperwork that the other lady had given her and told me I had to sign up for selective service. I told her the other lady I didnt have to as had alreadyturned 26 which turned out to be correct and i didnt have to sign it. She asked for more fingerprints to be taken and asked me several questions, namely about my
previous trips to the United States and if I had overstayed on the VWP at all. She also asked if I had a friend or family member in the United States and if I would stay
with them upon my arrival, I said yes and that was it Visa approved. She gave me a slip of paper which said my Visa had been Approved and a tracking number for my
Postage Bag I had pre-purchased and brought with me. I was out of the Consulate about 930 so all up it took about 90mins which wasn't bad at all.

The best advice I can give is make sure you have all your documents. If you are not sure about a document take it with you anyway just incase. I took bank and property statements just incase. I think as a rule they dont ask for these at the Sydney Consulate but you never know. Also make sure you dont rush yourself in the morning, give
yourself plenty of time and just stay relaxed. I also forgot to mention the first lady asked for a passport photograph even though this was not on the Syd Consulate
information pdf however fortunately for me I had spares on me. I hope this information helps future Interviewees and if you have anything questions please don't hesitate
to ask!
2012OC000000XX
DV 2012 Entry - Oct 17
May 1st - Miss Out
July 15 - Success
July 19 - Post Forms to KCC

این هم از دومی که خیلی جالبه
Our interview at London Embassy
Hi all

I've been reading the various threads on this forum for a while now and have found them really useful so I thought it was about time I contributed back by telling you about our interview experience.

Firstly it was my husband who was selected for DV2012, however me and our 3 kids all had to join him in the interview which was on the 26th October in London. I should just say here that we had already had our medical examinations on the 13th October, however, it was clear that the doctors report would not be ready for our interview (my husband and I have to undergo some more tests). We emailed the embassy and explained this to them and asked if we could reschedule. There reply was very clear, they said we should come for our interview as scheduled and that although we would be refused the visas intitally there would still be time to submit the missing documents (in our case the medical reports) and then they would look at our application again. Well we had to accept this as it didn't look like we had much choice so we just waited for the 26th to come around.

Our interview was for 8 am and we managed to arrive 5 minutes late but that didn't seem to matter as their was a queue outside the embassy anyway. Before we were able to join the queue a lady called us over and asked our names, she then checked her list and ticked off all our names then she asked us to join the queue. I didn't speak to anyone in the queue but I'm pretty sure not everyone queing up was there for a dv interview, alot of them looked like professionals so perhaps they were just being interviewed for a temporary work visa. We were the only family there. When our turn came we showed the security guard our passports and the interivew letter, he was happy with that and then directed us to enter the security booth. In there they asked us to take off belts and we had to put our bags in the boxes and only then walk through the barrier, everything went fine. We saw the lady in front of us being denied entrance to the embassy just because she had keys and her moible in her bag. There are specific embassy guidelines on the state.gov.uk which did state no keys and mobiles, luckily I had read these and we had left these things in our hotel (I actually did see the lady who was denied entrance in the embassy later on so she must have been able to sort it out). But it's probably best to read the guidlines so you won't suffer any delays. Finally we were allowed entrance to the embassy and were given our number and asked to sit in the waiting room and wait for our number to come up on the screen. It was a very large room and there were alot of people already there so we knew we were in for a long wait. We could see about 20or more windows with an officer behind each and people were being called to specific windows. There were no chairs at the windows so we assumed that the actual interview would probably be brief. Finally after about 1 1/2 hours we were called to window 1, the lady behind the counter wasn't american. She went through her checklist asked for the different paperwork one at time including the photocopies of everything. I don't know about other embassies around the world but we had already had a letter direct from the London embassy confirming our interview date and informing us we must bring 1 photocopy of each document we bring. So I had make photocopies of everything however I just forgot to make one photocopy of our marriage certificate which she was very unhappy with. She told us she didn't have time to photocopy anything and actually said that we needed to go out a find a place where we could get a photcopy, which I thought was totally unreasonable. She was actually quite a rude lady, but maybe it was down to her being pressured to get things done quickly, I don't know. Then she started asking for evidence of our finances, well I told her that we didn't have that information because it wasn't listed on the website and she said I was wrong and she had read it herself on the website, she then said how are you going to support yourselves in america because you're a big family. She didn't even let us answer, she just said we needed to go to another window and make the visa payment which we were happy to do just to get away from her! We made the payment and got the receipt and then we had to return to the original lady , we handed the reciept to her and it's only then I realised that wasn't actually the interview as she told us we had to sit down again and wait to be called for out interview! Another hour or so later our number was called and we went over to the window for our interview, actually if you can call it that it only lasted about 5 minutes and there was just 1 question! Firstly the lady interviewing us happened to be american and she was so lovely, so different to the first lady we had encountered. She asked us to swear an oath that we would answer all questions truthfully which we did. She then asked us to sign all the forms that we had sent to the KCC. Next she took our fingerprints, but not the kids. Her one and only question was why did we want to go to america, she asked it so casually that my husband answered equally casually and said that it was his dream and that he had always wanted to live there. Well she seemed happy with that. She then starting explaining that she could not process our application further that day as our medical reports were missing and also we had not provided an american address, however she said as long as they received the medical reports they would write to us and ask for our passports and an american address (I do have an address now but I didn't realise how important that was...luckily we do have some distant relatives over there!) This is pretty much what we were expecting so we were fine with that. I did ask her whether we should have provided evidence of our finances and she said no that it wasn't necessary, which I was relieved to hear. So that was almost 2 weeks ago and we are still waiting for our medical reports to be finished, but all in all I feel pretty good about the whole thing and I'm confident we will get the visas. I feel the next step will be the most difficult i.e going over there and trying to find a job!

Well that was our experience I hope I haven't bored you all!! Feel free to ask me any questions
کیس نامبر: 2012as2xxxx
کنسولگری:انکارا
مصاحبه: فبريوري ٢٠١٢
کلیرنس: مارچ ٢٠١٢
دريافت ويزا: آپريل ٢٠١٢
تاریخ ورود به آمريكا: جون ٢٠١٢
تعداد افراد در این کیس نامبر: 3 نفر

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان