کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سفرنامه و تجربه مصاحبه در ابوظبی
ها راستی تو مدارک من وکالت نامه خونه و سند سرقفلی مغازه هم بود و قبول کردن.
کیس #: AS1xxx1

ارسال فرمها: 07/19/2012
کنسولگری: ابوظبی
تاریخ مصاحبه: 08/27/2012
تاریخ دریافت ویزا: 08/29/2012

از 10/17/2012 در آمریکا
تشکر کنندگان: opayamani ، houmanes ، daria ، roeentan ، younes77 ، pariya2 ، bayat_r
(2012-09-04 ساعت 10:35)کاوه شیز نوشته:  [تبریک میگم
میشه لطف کنی ودرمورد شغلتون مختصر بگید؟خصوصی؟چه مدارک شغلی از شما خواستند و ارایه کردید ؟
موفق باشی
quote='Solitude' pid='210026' dateline='1346725931']
ها راستی تو مدارک من وکالت نامه خونه و سند سرقفلی مغازه هم بود و قبول کردن.
[/quote]

همونطور که لحظه به لحظه آماده کردن مدارکم رو واستون میگفتم.
عنوان شغلی Network and computer systems Administrator بود مال من.
SVP Range شغلیم هم 7 از 8 بود.
دیپلم 11ساله فنی حرفه ای
مدارک مایکروسافت که پس داد ولی چیزی نگفت که قبوله یا نه
8سال سابقه کاری که گواهی اشتغال از شرکتهای که توشون کار می کردم دادم که توش خطاب به جایی هم نبود فقط گفته شده من تو اون شرکتا از این تاریخ تا این تاریخ اونجا مشغول بودم.
با سابقه بیمه منو که یه گواهی از تامین اجتمایی گرفته بودم رو دادم. که 2962روز توش گواهی شده بود که واسم بیمه رد شده بود و اسم همون شرکتایی که گواهی داشتم به ترتیب تو لیست بیمه آمده بود.

از 10/17/2012 در آمریکا
دوستانی که دیپلم 11ساله و سابقه کار دارین حتمآ حتمآ باید SVP Range شغلتون حد نساب رو داشته باشه واسه Qualify شدن پس طبق دستورالعمل انتخاب شدگان که لینکش هم تو نامه اول همه انتخاب شدگان هست و استپ اول اگه اشتباه نکنم واسه Qualify شدن تو سایت www.onetonline.org که خودش میگه اگه حد نساب امتیاز رو نداشته باشین ادامه ندین. باید مثل مثالی که خودش زده امتیاز لازم رو داشته باشید. باز سوالی هست در خدمتم.

منبع این چیزی رو که واستون میگم اینجا میتونید ببینید:
http://www.travel.state.gov/visa/visa_4756.html

Step 1: Confirm Your Eligibility:

The principal diversity visa applicant must have a high school education, or its equivalent, or two years of qualifying work experience, under provisions of United States (U.S.) law.

How To Find the Qualifying Occupations on the Department of Labor Website: Qualifying DV Occupations are shown on the Department of Labor O*Net Online Database. Follow these steps, when you are in O*Net Online to find out if your occupation qualifies:

Under "Find Occupations" select "Job Family" from the pull down;
Then Browse by “Job Family”. (For example, select Architecture and Engineering) and click "GO";
Then click on the link for your specific occupation. (As an example, select Aerospace Engineers. At the bottom of this Summary Report for Aerospace Engineers, under the Job Zone section, you will find the designated Job Zone 4, SVP Range, 7.0 to < 8.0. This means using this example, Aerospace Engineering is a qualifying occupation.)
If you do not have either the required education or qualifying work experience, you are not eligible to be issued a diversity visa. Only you, as the principal applicant, must meet this requirement. Your spouse and children do not have to meet this requirement. Do not continue with this application if you do not meet the qualifying education or work experience requirements explained above.

پس اگه دیپلم 11ساله دارین و امتیاز شغلیتون هم طبق گفته خود دستورالعمل حد نساب رو دارید مثل من به شما هم امکان دادن ویزا هست اگه پروندتون کامل باشه و مشکلی نداشته باشه.

شاد باشید و موفق.
با تشکر فراوان از هممممممه دوستان خوبم که اینجا با همیاریشون من هم ویزامو گرفتم اینشلا 20 تا 26 ژانویه ره سپار بلاد امریکا میشویم Big Grin
ممنون از همه اگه بتونم کسی رو کمک کنم باعث خوشحالی منه چون دوستانی اینجا منو کمک کردن و من هم وظیفه خودم میدونم که دوستان جدید رو که کیسشون به کیس من شباهت داره کمک کنم.
شادی و موفقیت و سلامتی برای همه دوستان.

از 10/17/2012 در آمریکا
تشکر کنندگان: roeentan ، hadiseh.t ، daria ، younes77 ، pariya2 ، bayat_r
سلام به همه بچه های مهاجر سرا
یک ویزا یکضرب همونطور که انتظارش رو داشتم
سفرنامه رو براتون مینویسم شاید کمکی باشه به همه
از این جا شروع کنم که من 25 Jul تازه فهمیدم برنده شدم و سریعا مدارک رو فرستادم و 03 Aug به دستشون رسید و 11 Sep وقت مصاحبه دادن.
سریعا به دفتر توریستی رفتم و ویزا و بلیط رو خریدم و هتل رو هم رزرو کردم که اینجوری از اب در اومد:
ویزا = 167 درهم
بلیط = 395 هزار تومان (چارتر نگرفتم که بتونم تغیر بدم) اسمان
هتل = 666 هزار تومان = 222 درهم در شب = Fork International Hotel
هتل نزدیک متروAl Fahidi هستش وجای مناسب و خلوتی بود.
شنبه صبح رسیدم دبی بلافاصله بعد از گذاشتن وسایلم تو هتل رفتم NMC و کارای مدیکال رو انجام دادم.هیج وقتی نگرفته بودم .فقط گفتم من واسه کارای سفارت امریکا اومدم و بعد از چند دقیقه که منتظر شدم خانمی مهربان اومد و من را صدا کرد و از این اطاق به این اطاق کارهامونو با هم انجام دادی خیلی راحت بود.
فرداشم رفتم جوابش رو گرفتم.یکشنبه و دوشنبه تو دبی به گشت وگزار مشغول شدم و برای سه شنبه صبح با ملیکا (فکر میکنم همه میشناسن) همانگ کردم و پیش به سوی ابوظبی.
من نفر دوم بودم و بعد از چک کردن پاسپورت و نامه دوم KCC رفتیم تو سالن.اونجا هم یک چک دیگه و وارد یک سالن دیگه شدیم که شماره دادن بهمون و من هم شماره 2 .سریعا نوبتم شد .مدارکم رو چک کرد و گفت برو پول بریز.بعد اثر انگشت .
دوباره نشستیم و بعد از چند دقیقه صدامون کردن و گفتن دست راست رو بیارین بالا و قسم بخورین که همه چیزی که گفتین صحت داره. و تنها سوالی که از من شد این بود که خدمت کجا رفتی من هم گفتم خریدم .جواب دادن ایشون شما مدارکتون کامله و پس فردا بیاین پاسپورت رو بگیرین.

خیلی با جزییات ننوشتم ببخشید ولی اگر سوالی بود من در خدمتم
در ضمن این پروسه رو اصلا سخت نگیرید .
(2012-09-20 ساعت 11:00)saljoogh نوشته:  
(2012-09-20 ساعت 10:39)number_one نوشته:  منم یه ضرب از ابوظبی گرفتم
بچه ها توی سفرنامه هاشون همهٔ اطلاعاتو دادن، اما اگه کسی‌ در هر زمینهای مشکلی‌ داشت ازم بپرسه همونجوری که بقیه به من خیلی‌ کمک کردن منم بهشون کمک می‌کنم
تبریک میگم،
ممنون میشم پاسخ سوالهای زیر رو بدید
۱- موجودی حساب بردید یا گردش حساب؟
۲-اصل مدرک رو هم خواستن؟ یعنی‌ مثلا اصل شناسنامه ترجمه نشده؟ یا فقط ترجمه نیاز شد؟
۳- در مورد خدمت سربازی سوالی شد؟ 
۴- اگه لطف کنید سوال‌هایی‌ که آفیسر ازتون پرسید رو بگید

1-رفتم پاسارگاد گفتم پرینت حساب به زبان انگلیسی میخوام
2-من همه رو بردم و پیشنهادم اینه که ببرین اصل رو.. اما از من فقط ترجمه خواستن
3-بله ! مهمترین قسمت سربازیه واسه آقایون !
4-کارت چیه؟ دانشجوی چه رشته ای هستی؟ پول رو کی بهت داده؟ همین Wink
تشکر کنندگان: daria ، saljoogh ، hadiseh.t ، roeentan ، bayat_r ، amairmonre ، atlantis770

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان