کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مراحل ازدواج در ترکیه
(2014-06-16 ساعت 17:06)shilerfrost نوشته:  ممنونم از راهنماییتون . دعا کنید که کارامون با موفقیت پیش بره. فقط می خوام بدونم شما ازدواج ایرانی هم انجام دادید یا فقط بین المللی؟ به خاطر اختلاف دینی توی ایران مشکلی برام پیش نمیاد؟

در ترکیه ازوداج بین المللی انجام میشه و اینکه اختلاف دینی اصلا اهمیتی نداره
خوشبخت بشین
نوع ویزا:IR1 -- اولین اقدام: آگست 2013 -- نقص مدارک: مارچ 2014 -- اپرووال: 10جولای2014 -- کیس نامبر: 10 آگست 2014 ابوظبی -- تکمیل مدارک:8جولای2015 مصاحبه: سپتامبر2015 -- کلیر:25جولای2016
پاسخ
تشکر کنندگان: lighter ، msar
123456123121
تعداد کیس : 4 نفر
ارسال مدارک : 91/4/21
نامه دوم :1 آذر   مصاحبه: 21 دی
کلیرنس :12/1 تحویل پاس : 12/14
صدور ویزا : 12/17 دریافت ویزا برای 3 نفر : 12/21
ورود آمریکا 92/2/2
پورتلند اورگان Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
بله می دونم در ترکیه مشکلی برای اختلاف دینی پیش نمیاد ولی من چون به ایران فعلا باید رفت و آمد داشته باشم میترسم. نمیشه از سفارت اتریش در ترکیه کارای ویزام رو ذنبال کنم و ایران برای کارام نیام؟
پاسخ
تشکر کنندگان: shadoow ، msar
دوستان عزیز مراحل ازدواج در گرجستان خیلی ساذه تر از ترکیه هست .
تابپیک گرجستان را بخوانید . یک قسمت را براتون کپی گذاشتم .
در واقع شما به اداره ی ثبت میروید روبروی همون ساختمون ثبت پاستون رو ترجمه میکنید که حدود نیم ساعت طول میکشه و بعد پاسپورت ها و کپی ها رو به اضافه پاسپورت دو شاهد (ما از دو راننده تاکسی جلوی در خواستیم شاهدمون باشن!!!Wink) به همون اداره ثبت تحویل میدید و حدود 2 ساعت بعد شما رو صدا میکنند و سند اماده شده رو امضا میکنید و تحویل میگیرید ! حتما ارشون بخواهید سندتون رو ترجمه کنند و ترجمه ی مهر شده رو هم بهتون بدن ،توی اون 2 ساعت هم میتونید توی رستوران بسیار زیبای همون ساختمون که لب رودخانه هم هست کلی لذت ببرید!!Tongue
جواب سوال بعدی اینه که از شما هیچ مدرکی بجز پاستون نمیخواهند نه برگه تجرد و نه ازمایش و نه هیچ چیز دیگه مگر اینکه ازدواج دوم باشه که یا بهشون نگید قبلا ازدواج کردید یا برگه طلاق رو هم ترجمه کنیدBig Grin
و سوال اخر اینکه سند ازدواجتون همه جا معتبره ، ما با همین سند برای آمریکا اقدام کردیمSmile
تعداد کیس : 4 نفر
ارسال مدارک : 91/4/21
نامه دوم :1 آذر   مصاحبه: 21 دی
کلیرنس :12/1 تحویل پاس : 12/14
صدور ویزا : 12/17 دریافت ویزا برای 3 نفر : 12/21
ورود آمریکا 92/2/2
پورتلند اورگان Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: vania77 ، lighter ، msar
سلام دوستان. به نظرتون کدام قسمت هتل بگیرم استانبول واسم بهتره؟ اطراف سفارت ایران یا قسمت تکسیم؟جدیدا کسی ازدواج کرده؟چند روز طول کشیده.مرسی
پاسخ
سلام
من الان با سفارت ایران تو استانبول تلفنی صحبت کردم ، میگفت دیگه نمیشه عقد بین الملل انجام داد اونجا !!! Sad کسی جدیدا عقد نکرده اونجا ؟
F2A
ارسال مدارک : 22Jan.2015 , رسید مدارک : 29Jan.2015 , انتقال از سرویس سنتر ورمونت : 2Sep.2015 , اپرو : 25Sep.2015
دریافت کیس نامبر و اینویس نامبر : 5Nov.2015
DS-261 و 120$ : 13Nov.2015 : $325 ، 5Nov.2015 ، فرم 20Nov,2015 : DS-260 ، ارسال مدارک : 24Nov.2015
تکمیل مدارک : 11Jan 2016
پاسخ
(2014-10-17 ساعت 12:41)abedi110 نوشته:  دوستان به نظر میرسد جدیدا در ترکیه به مشکل بر خواهید خورد .
متن زیر جواب ایمیل من از سفارت ایران در ترکیه می باشد .
باسلام

ضمن عرض تبريك به جنابعالي به اطلاع ميرساند براي ثبت ازدواج دو تبعه خارجي در تركيه بايد حداقل يكي از طرفين داراي اقامت تركيه باشد در غير اينصورت اين امر به سختي و در مدت زمان طولاني امكان پذير خواهد بود

همین جواب را سفارت ایران در دبی به من داد .
پس به نظر میرسد بهترین گزینه گرجستان می باشد .
لطفا علاوه بر خواندن تاپیک ثبت ازدواج در کشور ثالت سری به این تاپیک خارجی هم در مورد گرجستان بزنید .
http://www.tripadvisor.com/ShowTopic-g29...ilisi.html
موفق باشيد

شما به کدوم سفارت ایمیل زدی ؟ استانبول ؟
F2A
ارسال مدارک : 22Jan.2015 , رسید مدارک : 29Jan.2015 , انتقال از سرویس سنتر ورمونت : 2Sep.2015 , اپرو : 25Sep.2015
DS-261 و 120$ : 13Nov.2015 : $325 ، 5Nov.2015 ، فرم 20Nov,2015 : DS-260 ، ارسال مدارک : 24Nov.2015
پاسخ
تا اونجایی که من متوجه شدم سفارت استانبول چون خیلی سرش شلوغه اینجوری جواب میده معمولا.
حالا باز شما بیشتر تحقیق کنید
اگر اطلاعات دیگه ای از ترکیه داشتین ممنون میشم اینجا بگید
F2A
پاسخ
دوستان عزيز اول اينكه تبريك! دوم اينكه اميدوارم به زودي كارهاتون درست شه و چند نكته كوچيك در باره گرجستان به ذهنم اومد كه خواستم بهتون بگم شايد به دردتون بخوره ،اول اينكه به نظرم اومد بين مردم اونجا كمتر كسي زبان انگليسي بلد بود ،و اگه از قبل براي همه چيز برنامه ريزي داشته باشيد و آدرس همه جا رو مخصوصا هتل محل اقامتتون رو (با خط خودشون )همراهتون باشه بهتره! و يك نكته ديگه اينكه وقتي غريبه و تازه وارد هستيد اول همه مردم به نظرتون مهربون ميان كه سعي ميكنند به زور هم كه شده بهتون كمك كنند! ولي در واقعيت اگر نفع مالي خوب در كار نباشه ممكنه جواب سلامتون رو هم ندن!! هر كسي كه كوچكترين كمكي بهتون ميكنه اخرش توقع پول خوب ازتون داره پس كمي مواظب باشيد بهتره ! در. هر صورت من پيشنهاد ميكنم اگر تونستيد يك راهنما همراهتون باشه بهتره شايد از آدمهاي هتل بتونيد كمك بگيريد ولي ما يك راننده تاكسي گرجي رو پيدا كرديم كه انگليسي بلد بود هم هرجا لازم بود ما رو ميبرد و راهنمايي ميكرد و هم شاهدمون شد براي ازدواج و كلي كمكمون شد! توي شهر بارها شد كه اگه دخالت اون اقا نبود كلي پول اضافه ازمون گرفته بودن!!
اميدوارم نترسونمتون ولي با احتياط باشيد بهتره

F2A# ارسال اوليه مدارك  Nov.25.2013 #اپرو feb.12.2014 #ارسال مدارك به nvc و تكميل فرمها may.13.2015 #دريافت نقص مدرك و فرستادن دوباره مدارك July.27.2015 #تكميل پرونده AUG.21.2015 #مصاحبه اواخر سپتامبر- ابوظبی
ويزاي يك ضربsep.20.2015Cool
پاسخ
تشکر کنندگان: msar ، Medito
من با خانم (امریکایی 'ایرانی)ازدواج کردم در ایران، اما بصورت وکالتی و در سند قید شده که به صورت وکالتی است و دولت امریکا قبول نداره. با این تفاسیر چی کار کنم اگه بدونی میشه تو ترکیه یا گرجستان یا دبی این ازواج ثبت کرد با ترجمه و روی اون کارکرد؟واسه مهاجرت
پاسخ
دوستان اگه کسی بدونه خواهش جواب بدین
من یه بار ازدواج کردم تو ایران حالا چی کار کنم که بخوام یه بین المللیش رو تو ترکیه ثبت بکنمً با خانمم
مشکلم این که ازدواج ثبت شدم تو ایران وکالتی هست و دولت امریکا وکاتی قبول نمیکنه نمیتونم اقدام کنم روش
حالا بخوام تو ترکیه ثبت کنم دیگه خوب برگه تجرد و.......... در کل این پروسه دیگه چیه ؟؟؟من که خوب برگه تجردواسم معنی نداره دیگه خوب میخوام با همین خانم که توازدواجم ثبت شده ازدواج کنم تکلیفم چیه بخدا کلافه شدم کسی مورد منو نداشته؟؟؟
پاسخ
دوست عزيز ، طبق آخرين پست هاي بچه ها تو همين تاپيك فكر ميكنم كلا تركيه فعلا اين كار و انجام نميده و اگر بتونيد براي گرجستان ويزا بگيريد ( جديدا مثل قبل ويزا پاي پرواز نميدن و بايد از سفارتشون اقدام كنيد) اونجا ازتون برگه تجرد نميخوان و در واقع هيچي جز پاس نميخواهند ، ولي باز هم درباره تركيه و گرجستان تحقيق كنيد چون هر روز قوانينشون عوض ميشه و شايد براي كيس شما كه ازدواج با همسر خودتون هست هيچ جا ازتون برگه تجرد نخواهند؟

F2A# ارسال اوليه مدارك  Nov.25.2013 #اپرو feb.12.2014 #ارسال مدارك به nvc و تكميل فرمها may.13.2015 #دريافت نقص مدرك و فرستادن دوباره مدارك July.27.2015 #تكميل پرونده AUG.21.2015 #مصاحبه اواخر سپتامبر- ابوظبی
ويزاي يك ضربsep.20.2015Cool
پاسخ
احسان جان سلام يه سئوال داشتم من شناسنامه المثني جديد داريم و گرين كارت امريكا و قرار هست بيام تركيه براي ثبت ازدواج با دختري از ايران حالا ميخواستم بدونم من هم بايد گواهي تجرد بگيرم از كشور ايران چون المثني هست شناسنامه ام در ضمن من در حال حاضر در امريكا زندگي ميكنم

پاسخ
سلام بر دوستان
من ميخوام براي ازدواج بين المللي به تركيه سفر كنم.
مشكلي كه من دارم اينه كه همسر من مسيحي هستش
با توجه به تاپيكهايي كه خوندم
جديدا تركيه نميتونه اين كارو انجام بده !!!
به علت اختلاف دين هم نميتونم به سفارت ايران در استانبول برم !!
لطفا كمكم كنين
من كارهاي سفر به استانبول رو انجام دادم
و يك ماهه ديگه مسافرم
چه كنم?
پاسخ
خوب دوست عزيز شما برين تركيه با هم نامزد شين هم خيلي سريع تر كار هاي شما براي رفتن به امريكا انجام ميشه و هم دردسر سفارت رو نداري البته اگه اون طرف مقابل شما سي تي زن هستش ويزاي نامزدي خيلي سريع تر انجام ميشه

پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان