کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مراحل ازدواج در ترکیه
(2014-02-11 ساعت 02:05)inanna نوشته:  
(2014-02-03 ساعت 18:40)sahar_a009 نوشته:  سلام دوستان
طبق اخرین اخبار رفتن به کنسولگری ایران جهت گرفتن برگ تجرد، به اضافه همراه داشتن شناسنامه و کارت ملی و پاسپورت الزامی است تا برای ما برگه گواهی تجرد صادر کنند. من با کنسولگری ترکیه در تهران صحبت کردم و آنها گفتن میتونید برگه تجرد و پاسپورت و شناسنامه را همین جا توی ایران توی دار الترجمه رسمی ترجمه کنید با مهر دادگستری و تاییده وزارت کشور ببرید کنسولگری ترکیه تا تایید کنند.
دقیقا همون راهی که باید تو ترکیه و از طریق سفارت ایران انجام داد.

دوستان کسی اخیرن در جریان ازدواج تو ترکیه بوده؟؟؟؟ کسی میدونه چند روز وقت نیاز داریم؟؟؟ و ایا بدون رفتن به سفارت با در دست داشتن این مدارک میشه پروسه را سریع تر انجام داد؟؟؟
یه اقایی تو کنسولگری استامبول گفت 1 ماه!!!! من با توجه به مدارک و نوشته های این سایت 4 روز وقت اداری در ترکیه هستیم...

من خیلی به کمک شما احتیاج دارمSadSadSadSadSad
ممنون ازتون
من هم همین مراحل رو الان دارم طی میکنم ! هنوز مشغول برنامه ریزی برای سفرمون هستیم , من شنیده بودم که اگر مدارک رو ترجمه شده به تایید سفارت ترکیه تو ایران برسونیم دیگه لازم نیست به کنسولگری ایران تو ترکیه مراجعه کنیم !!! راستی همسر من آمریکاییه و امروز شنیده که برای دریافت marriage certificate در سفارت آمریکا باید ترجمه شناسنامه من رو که محضری تایید شده باشه با خودش ببره ! یعنی من باید مدارکم رو به انگلیسی هم ترجمه کنم ؟ فکر میکردم marriage certificate رو باید از دفاتر ازدواج گرفت نه سفارت !  راستی من شنیدم که این پروسه  ٣ تا ٥ روز بیشتر زمان نمیبره ! چه طور اون آقا گفته یک ماه ؟  امیدوارم کار هممون با خوبی و خوشی انجام شه ! Smile
از همسرمن ترجمه شناسنامه منو نخواسته بودن ، شاید جدیداً میخواهند
در ضمن کمتر از یک هفته کارتون انجام میشه و اصلا یه ماه درکار نیست
نوع ویزا:IR1 -- اولین اقدام: آگست 2013 -- نقص مدارک: مارچ 2014 -- اپرووال: 10جولای2014 -- کیس نامبر: 10 آگست 2014 ابوظبی -- تکمیل مدارک:8جولای2015 مصاحبه: سپتامبر2015 -- کلیر:25جولای2016
پاسخ
تشکر کنندگان: inanna
اگر برگه تجرد رو از همین جا میخواهید تهیه کنید , دقت کنید از روزی که گواهی تجرد براتون صادر میشه تا یک ماه مهلت دارین ازدواج کنید ! اگر از تاریخ صدور گواهیتون یک ماه گذشته باشه ترکیه نمیپذیره و دوباره مجبور میشیم از همونجا درخواست برگه تجرد بدیم ! امروز که رفتم گواهی بگیرم , از خانومی که مسوول این کار بود این رو شنیدم ! (خدا خیرش بده واقعا ! ) ....
پاسخ
تشکر کنندگان: shadoow ، Niusha pour
سلام دوستان من نامزدم پاسپورت کانادایی داره و متولد عراف هست میخاستم بدونم برای ازدواج تو ترکیه باید گواهی تولد از عراق داشته باشه یا فقط پاسپورت کاناداییش کافیه خیلی مهمه اگه کسی میتونه لطفا کمک کنه مرسی
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-03-07 ساعت 02:44)miilad نوشته:  سلام دوستان من نامزدم پاسپورت کانادایی داره و متولد عراف هست میخاستم بدونم برای ازدواج تو ترکیه باید گواهی تولد از عراق داشته باشه یا فقط پاسپورت کاناداییش کافیه خیلی مهمه اگه کسی میتونه لطفا کمک کنه مرسی

دوست عزیز من اطلاعات زیادی در باره ی ازدواج در ترکیه ندارم ولی به شما و بقیه کسانی که مشکل مدارک دارند توصیه میکنم کشور گرجستان که برای ثبت ازدواج هیچ مدرکی نمیخواد و خیلی هم سریع کارتون انجام میشه (حدود 2 ساعت!!!!) رو هم برسی کنید برای اطلاعات بیشتر میتونید به تاپیک ( ثبت ازدواج در کشور ثالث ) مراجعه کنید Wink
F2A# ارسال اوليه مدارك  Nov.25.2013 #اپرو feb.12.2014 #ارسال مدارك به nvc و تكميل فرمها may.13.2015 #دريافت نقص مدرك و فرستادن دوباره مدارك July.27.2015 #تكميل پرونده AUG.21.2015 #مصاحبه اواخر سپتامبر- ابوظبی
ويزاي يك ضربsep.20.2015Cool
پاسخ
تشکر کنندگان: miilad
(2014-03-07 ساعت 16:02)vania77 نوشته:  
(2014-03-07 ساعت 02:44)miilad نوشته:  سلام دوستان من نامزدم پاسپورت کانادایی داره و متولد عراف هست میخاستم بدونم برای ازدواج تو ترکیه باید گواهی تولد از عراق داشته باشه یا فقط پاسپورت کاناداییش کافیه خیلی مهمه اگه کسی میتونه لطفا کمک کنه مرسی

دوست عزیز من اطلاعات زیادی در باره ی ازدواج در ترکیه ندارم ولی به شما و بقیه کسانی که مشکل مدارک دارند توصیه میکنم کشور گرجستان که برای ثبت ازدواج هیچ مدرکی نمیخواد و خیلی هم سریع کارتون انجام میشه (حدود 2 ساعت!!!!) رو هم برسی کنید برای اطلاعات بیشتر میتونید به تاپیک ( ثبت ازدواج در کشور ثالث ) مراجعه کنید Wink

مرسی از جوابت مثل اینکه گرجستان خیلی راحت تره بازم باید بیشتر تحقیق کنم
پاسخ
تشکر کنندگان: vania77 ، shadoow
سلام دوستان
من دارم 15 روز دیگه میرم ترکیه که اونجا ازدواجم را ثبت کنم. وحشت ناک استرس دارم.
از دوستانی که اخیرن ازدواج کردن می خوام که اگه ممکنه ادرس چند محل یا حتی نام انها را بفرستن

1-ادرس یا نام بیمارستان و مراکزی که میشه ازمایش خون داد.
2- شهرداری

هر اطلاعات دیگه ای که به من کمک کنه! مرسی از همتون
پاسخ
تشکر کنندگان: shadoow
(2014-03-12 ساعت 15:34)sahar_a009 نوشته:  سلام دوستان
من دارم 15 روز دیگه میرم ترکیه که اونجا ازدواجم را ثبت کنم. وحشت ناک استرس دارم.
از دوستانی که اخیرن ازدواج کردن می خوام که اگه ممکنه ادرس چند محل یا حتی نام انها را بفرستن

1-ادرس یا نام بیمارستان و مراکزی که میشه ازمایش خون داد.
2- شهرداری

هر اطلاعات دیگه ای که به من کمک کنه! مرسی از همتون
برای آزمایش در میدان تکسیم بود خیابان جنب هتل مرمر
شهرداری هم یکم پایین تر از سفارت ایرانه ( محدوده ی آکسارای)
نوع ویزا:IR1 -- اولین اقدام: آگست 2013 -- نقص مدارک: مارچ 2014 -- اپرووال: 10جولای2014 -- کیس نامبر: 10 آگست 2014 ابوظبی -- تکمیل مدارک:8جولای2015 مصاحبه: سپتامبر2015 -- کلیر:25جولای2016
پاسخ
تشکر کنندگان:
برای ازدواج در ترکیه (با یک دختر سیتیزن مسلمان امریکایی ) چه مدارکی را باید ترجمه به ترکی/انگلیسی بکنم و این ترجمه مدارک هارو ایران باید انجام بدم یا ترکیه
لطفا زود کمک کنین 10 روز بیشتر وقت ندارم
نوع کیس :cr1
اقدام اولیه : اپریل 2014
اپرو : دسامبر 2014
دریافت کیس نامبر : feb 2015 ابوظبی
ارسال مدارک به March 2015: Nvc
تکمیل مدارک و نامه مصاحبه هر دو باهم = اپریل 2015
مصاحبه : نیمه دوم may 2015
كلير : 2015 sep 28
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-03-14 ساعت 12:40)amir_naji نوشته:  برای ازدواج در ترکیه (با یک دختر سیتیزن مسلمان آمریکایی ) چه مدارکی را باید ترجمه به ترکی/انگلیسی بکنم و این ترجمه مدارک هارو ایران باید انجام بدم یا ترکیه
لطفا زود کمک کنین 10 روز بیشتر وقت ندارم

اولا سلام اين تايپك رو مطالعه كنيد به همه جواباتون ميرسيد.به خانمتون بايد گواهي تولدشونو از امر يكا بيارن.شما هم شناسنامه و مدارك تون رو.
امضای سانازی كه نام كاربريش شده baba manam sanaz
CR1 ازدواجى
receipt number: 20dec2012
approv : 5dec 2013!!
14jan2014:دريافت كيس نامبر
completed on: 21feb 2014!!
3apr 2014 :گرفتن وقت مصاحبه
20may2014:مصاحبه
سفارت انكارا
ويزاي يك و نيم ضرب 30may!Shy
پاسخ
تشکر کنندگان: shadoow
سلام
گواهی تجرد بنده برای بیست و یکم اسفند ۹۲ صادر شد و شنیدم یک ماه معتبر هست . و طرف ازدواج من ۱۶ فروردین میرسه ترکیه که یکشنبه می شه و تعطیل . و ۱۱ روز قراره بمونیم ترکیه که از این ۱۱ روز فقط ۸ روز اداری وقت داریم ولی گواهی مجرد بودن من تا ۲۱ فروردین معتبر هست (فقط ۵ روز اداری) اگه کاغذ بازی زیاد وقت ببره می ترسم بگن ۲و۳و۴ روز از اعتبار گواهی تجردت گذشته و مشکل بیدا کنم . در همچین شرایتی چون ترکیه هستیم می شه گفت ایران که نیستم بگین نکوه اونجا چند روز بیش ازدواج کردین . به نظرتون چه کنم ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-03-16 ساعت 13:52)amir_naji نوشته:  سلام
گواهی تجرد بنده برای بیست و یکم اسفند ۹۲ صادر شد و شنیدم یک ماه معتبر هست . و طرف ازدواج من ۱۶ فروردین میرسه ترکیه که یکشنبه می شه و تعطیل . و ۱۱ روز قراره بمونیم ترکیه که از این ۱۱ روز فقط ۸ روز اداری وقت داریم ولی گواهی مجرد بودن من تا ۲۱ فروردین معتبر هست (فقط ۵ روز اداری) اگه کاغذ بازی زیاد وقت ببره می ترسم بگن ۲و۳و۴ روز از اعتبار گواهی تجردت گذشته و مشکل بیدا کنم . در همچین شرایتی چون ترکیه هستیم می شه گفت ایران که نیستم بگین نکوه اونجا چند روز بیش ازدواج کردین . به نظرتون چه کنم ؟

اقا امير مشكلي پيش نمياد شما از كنسونگري ايران گواهي تجرد ميتونين بگيرين.يه چند صفحه قبل رو مطالعه كنيد همه چي نوشته شده.صبح زود بيدر شين و به كاراتون برسيد ترافيك استانبول واسه خودش مساله اي هست.در ضمن ميخواييد واسه ويزاي ازدواج اقدام كنيد درسته پس هر روز با لباسهاي مختلف حتما عكس بگيريد و صميمي واسه بعد لازم ميشه.شما هم عكس ٥*٥ بگيريد چند تا بديد همسرتون ببره كپي مداركتون رو و ترجمه شون رو اگه زود اقدام ميخواييد بكنيد. تايپك ها رو خوب مطالعه كنيد.
پيشاپيش ازدواجتون رو تبريك ميگم.
امضای سانازی كه نام كاربريش شده baba manam sanaz
CR1 ازدواجى
receipt number: 20dec2012
approv : 5dec 2013!!
14jan2014:دريافت كيس نامبر
completed on: 21feb 2014!!
3apr 2014 :گرفتن وقت مصاحبه
20may2014:مصاحبه
سفارت انكارا
ويزاي يك و نيم ضرب 30may!Shy
پاسخ
تشکر کنندگان:
شناسنامه خودم می تونم ترکیه بدم ترجمه کنن ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
من خیلی گیج شم و این تصمیم و تابستون داشتیم این دختره رفت بلیط و ویزا گرفت یحو و من اصلا اماده نبودم تو رو خودا دوستان یکیتون یه شماه تماس بدین من چند دقیقه تو تلفن اطاعات بگیرم . فارسی با مصیبت تایپ می کنم کمک ....
پاسخ
تشکر کنندگان:
من هیچ مدرکی ترجمه نکردم کجای ترکیه می تونم ترجمه کنم فعلا من ۱۳ روز ایران هستم ایجا ترجمه کنم ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
baba manam sanaz لطفا پیام های خصوصی خود را بخونین