کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
پرسش و پاسخ - ویزاهای مهاجرت خانوادگی
سلام دوستان
آیا کسی که گرین کارت داره میتونه برای پدر و مادرش گرین کارت درخواست بده؟ یا این که باید اول سیتیزن شد؟ بعضی از دوستان گفته بودن با گرین کارت میشه درخواست داد ولی توی فرم 130 چیزی که متوجه شدم اینه که تا قبل از دریافت شهروندی نمیتونیم براشون اقدام کنیم؟
پاسخ
تشکر کنندگان: sib 24 ، farrokh33
(2017-04-16 ساعت 14:27)siavashasg نوشته:  سلام دوستان
من‌میخوام بعد از طی شدن پروسه کلیرنس و گرفتن گرین کارت، سریعا ازدواجم رو ثبت کنم و واسه همسرم‌اقدام کنم، اول اینکه میخوام‌بدونم ثبت سریع ازدواج بعد از گرفتن گرین کارت مشکلی داره یا نه؟ دوما پروسه گرین کارت از طریق همسر حدودا چقدر طول می کشه؟

دوست عزیز اگر درخواست ویزای نامزدی بدید کارتون سریع تر انجام خواهد شد. در عین حال از یک وکیل هم سوال کنید . اما هیچ نیازی به وکیل نیست و شخصا فرمها رو بفرستید.
خداوند یار ویاورتان
شماره کیس: ,,,2014AS18 /تاریخ رویت قبولی: 12 MAY / تعداد :3 نفر/ ارسال فرمهای سری اول:20MAY / کارنت شدن کیس:Sep 22 / مصاحبه :Nov 14 ,2013
کلیر :May 29,2014
/دریافت ویزا : 18 ـJune  ورود به آمریکا : September 15,2014/ مقصد : Washington DC /Virginia
پاسخ
تشکر کنندگان: farrokh33
(2017-05-15 ساعت 02:53)سروناز بانو نوشته:  سلام دوستان
آیا کسی که گرین کارت داره میتونه برای پدر و مادرش گرین کارت درخواست بده؟ یا این که باید اول سیتیزن شد؟ بعضی از دوستان گفته بودن با گرین کارت میشه درخواست داد ولی توی فرم 130 چیزی که متوجه شدم اینه که تا قبل از دریافت شهروندی نمیتونیم براشون اقدام کنیم؟

باید اول سیتیزن شد
ارسال مدارک F2A (همسرم): 4Sep ,2013, رسید مدارک: 9Sep, 2013,  اپرو: 9Oct, 2013 , دریافت کیس نامبر (سفارت ابوظبی): 18Nov, 2013
پرداخت 22Nov, 2013: DS 261 $88  ,پرداخت 230$ :2013, Dec 11, ارسال مدارک: 2013, 19 Dec , تکمیل پرونده: 2014, 27 NVC) Jan). تاریخ مصاحبه 2015, Jun 3 , کلیر 1Sep, 2015Big Grin، تاریخ ویزا 2015, 9Sep
سفرنامه
لیست تمام مدارک ارسالی به USCIS , NVC ,و مدارک مدیکال و روز مصاحبه ویزای ازدواج Interview Questions+

پاسخ
تشکر کنندگان:
من‌میخوام بعد از طی شدن پروسه کلیرنس و گرفتن گرین کارت، سریعا ازدواجم رو ثبت کنم و واسه همسرم‌اقدام کنم، اول اینکه میخوام‌بدونم ثبت سریع ازدواج بعد از گرفتن گرین کارت مشکلی داره یا نه؟ دوما پروسه گرین کارت از طریق همسر حدودا چقدر طول می کشه؟

سلام.نه مشکلی نیست.همه چیز خوب پیش بره ۲سال
ارسال مدارک F2A (همسرم): 4Sep ,2013, رسید مدارک: 9Sep, 2013,  اپرو: 9Oct, 2013 , دریافت کیس نامبر (سفارت ابوظبی): 18Nov, 2013
پرداخت 22Nov, 2013: DS 261 $88  ,پرداخت 230$ :2013, Dec 11, ارسال مدارک: 2013, 19 Dec , تکمیل پرونده: 2014, 27 NVC) Jan). تاریخ مصاحبه 2015, Jun 3 , کلیر 1Sep, 2015Big Grin، تاریخ ویزا 2015, 9Sep
سفرنامه
لیست تمام مدارک ارسالی به USCIS , NVC ,و مدارک مدیکال و روز مصاحبه ویزای ازدواج Interview Questions+

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-05-15 ساعت 03:00)peidaye penhan نوشته:  

دوست عزیز اگر درخواست ویزای نامزدی بدید کارتون سریع تر انجام خواهد شد. در عین حال از یک وکیل هم سوال کنید . اما هیچ نیازی به وکیل نیست و شخصا فرمها رو بفرستید.

فقط سیتیزن ها میتونن از طریق ویزای نامزدی یا ازدواج اپلای کنند گرین کارتی ها فقط از طریق ویزای ازدواج میتونن اپلای کنند
سفرنامه

پاسخ
تشکر کنندگان: farrokh33 ، siavashasg
(2017-05-15 ساعت 02:53)سروناز بانو نوشته:  سلام دوستان

سلام دوست عزیز
میتونید درخواست بدید ولی پرونده تا موقعی که شما سیتیزن نشید به جریان نمیوفته درضمن چون پرونده مهاجرتی برای اونا درست کردید تو این مدت به اونا ویزای توریستی نمیدن .پس بهتره منتظر بمونی تا سیتیزن بشید وبعد درخواست بدید
پاسخ
تشکر کنندگان: عرفان 123
(2017-05-15 ساعت 03:00)peidaye penhan نوشته:  

تا موقعی که سیتیزن نشدید نمیتونید از طریق نامزدی اقدام کنید ولی با گرین کارت میتونید از طریق عقد اقدام کنید که حدود یک ونیم تا دو سال طول میکشه
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان
من حدود ۵ سال که برای خواهرم اقدام کردم و خواهرم۳ سال پیش ازدواج کرد و من متاسفانه تغییر کیس رو اعلام نکردم .حالا میخوام برای شوهر خواهرم اقدام کنم .می تونید لطف کنید و بگید چه مقدار کیس خواهرم عقب میفتع و دیگه اینکه من چه فرمهایی رو باید برای شوهر خواهرم پر کنم . ممنون از همکاریتان
پاسخ
(2017-06-03 ساعت 23:09)سونیا فرید نوشته:  سلام دوستان
من حدود ۵ سال که برای خواهرم اقدام کردم و خواهرم۳ سال پیش ازدواج کرد و من متاسفانه تغییر کیس رو اعلام نکردم .حالا میخوام برای شوهر خواهرم اقدام کنم .می تونید لطف کنید و بگید چه مقدار کیس خواهرم عقب میفتع و دیگه اینکه من چه فرمهایی رو باید برای شوهر خواهرم پر کنم . ممنون از همکاریتان

سلام دوست عزیز
تا انحا من اطلاع دارم کیس شما در این صورت تغییر نخواهد کرد ، فقط باید خواهر شما به NVC اعلام کنند که ازداوح کرده اند و فرزند و همسر ایشان نیز زیر گروه ایشان باید قرار داده شوند برای این کار شما ابتدا به ایمیل asknvc@state.gov یک ایمیل ارسال کنید و به طور کامل وضعیت جدید را شرح داده و آنها به شما اطلاع خواهند داد که آبا الان یا در مرحله تکمیل فرم های نهایی مانند DS-260 می بایست این تغییر را اعلام نمایید. احتمال زیاد اگر اعلام کنند الان باید فرم جدیدی برای آنها ارسال کنید فرم I-130 خواهد بود و باز محدد در ایمیل سوال بفرمایید ضمنا تغییری در تاریخ الویت و کارنت شدن پرونده خواهر شما نخواهد بود چون کیس ایشان از ابتدا F4 بوده است و خواهد بود. فقط در مکاتبه با NVC حتما در ابتدادی نامه باید یک سری مشخصات دکر نمایید که در زیر برای شما ارسال خواهم کرد.

Name of the person submitting the inquiry :
NVC case number or USCIS receipt number :
Petitioner's name and date of birth :
Principal Applicant's name and date of birth :

باسپاس
Category : F2B
Receipt Number : WAC1190XXXXXX
Priority Date : 2011 January
Approve Date : 2013 September
Welcome Letter Date : 2016 August
Document Complete Letter : 2016 December
Case Number : ANK2013XXXXXX
Interview Date : 2018 February
Visa Issue : 2019 December         
تا زمانی که امید وجود دارد زندگی هم ادامه خواهد داشت
پاسخ
سلام دوستان عزیز
ممنون میشم سوال منم جواب بدین. آیا مدارک ترجمه شده در دارالترجمه نیاز به مهر دادگستری دارن؟ جایی که ما مدارک رو دادیم فقط مهر خود دارالترجمه رو خورده و گفتن کافیه. آیا برای اقدام ویزای مهاجرتی کافی هست؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-06-08 ساعت 12:42)mina_s1 نوشته:  سلام دوستان عزیز
ممنون میشم سوال منم جواب بدین. آیا مدارک ترجمه شده در دارالترجمه نیاز به مهر دادگستری دارن؟ جایی که ما مدارک رو دادیم فقط مهر خود دارالترجمه رو خورده و گفتن کافیه. آیا برای اقدام ویزای مهاجرتی کافی هست؟

بله مهر مترجم رسمی کافیه و احتیاجی به مهر دادگستری نداره
f4
sep2003
کیس :ANK2009

پاسخ
تشکر کنندگان: mina_s1

ما برای اقدام همه مهرهارو زدیم. میدونم که برای روز مصاحبه نیازی به مهر وزارت خارجه و دادگستری نیست.
F3
تعداد نفرات: 4 نفر
محل مصاحبه: آنکارا
اقدام اولیه: اکتبر 2001
تشکیل پرونده: آگوست 2008
مصاحبه: دسامبر 2016 (کنسل به دلیل برف سنگین!)
مصاحبه اصلی: 8 مارس 2017
نتیجه: ناقصی مدارک و پروسه اداری(AP)
صدور ویزا: 16 مارچ برای متقاضی اصلی و یک نفر از اعضای کیس(ورود به امریکا 7 می)
دو نفر دیگر: AP
پاسخ
VISA BULTIN JULY 2017

F1 22DEC10
F2A 08SEP15
F2B 01NOV10
F3 08JUL05
F4 08MAY04
PD: 2006 MAY , C N:ABD2009 , Category: F3
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان
سوالی داشتم در رابطه با ارسال  ترجمه مدارک به NVC بعد از کارنت شدن کیس ها که ممنون میشم دوستانی که تجربه اش رو داشتند پاسخ بدهند. ایا ترجمه رسمی مدارک باید حتما مهر وزارت خارجه داشته باشه و یا مهر مترجم و دادگستری کافیه ?و برای مرحله بعد یعنی مصاحبه هم همین ترجمه بدون مهر وزارت خارجه رو میخوان ? یا اصل مدارک رو ?
تشکر کنندگان:
(2017-06-09 ساعت 23:13)Sudeh نوشته:  

ما برای اقدام همه مهرهارو زدیم. میدونم که برای روز مصاحبه نیازی به مهر وزارت خارجه و دادگستری نیست.

کاملا با اینکه نیازی به مهر امورخارجه و دادگستری نیازی نیست مخالفم.مترجم ترجمه میکنه.دادگستری مهر مترجم رو تایید میکنه که صلاحیت ترجمه کردن داره.امورخارجه مهر دادگستری رو تایید میکنه که حقیقیه.این یعنی متن ترجمه موثر میشه.نمیدونم چرا میگید نیازی نیست.همیشه و برای هر نوع سند رسمی ای برای هر کشوری مهر امورخارجه لازمه.
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان