کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
دنیای بعد از ویزا
از طریق اینترنت می تونید ...
از پاسخ به پیام خصوصی معذورم. Shy
شماره کیس:‌ 2011AS18XXX
دریافت نامه قبولی: May/2010/19
ارسال فرم : June 6
نامه دوم : 4 April 2011
مصاحبه: آنکارا- 25 April 2011
کلیرنس :‌ June 2011 9
دریافت ویزا :‌ 15 June 2011
تاریخ پرواز : 8 July 2011
تشکر کنندگان:
Mehran 54
ورودتون رو تبریک میگم. من هم همین مراحل رو داشتم. شما باید خودتون برای ssn اقدام کنید و gc رو خودشون براتون پست میکنن. موفق باشین.
تشکر کنندگان:
سلام.
از آمریکا چه خبر؟
تشکر کنندگان:
امن و امان Wink
تشکر کنندگان:
پس خیالم راحت شد.خیلی نگران بودم.
تشکر کنندگان:
سلام به دوستان در مرحله بعد از ویزا، تمام مطالب این موضوع را خواندم، سئوالهایی برایم پیش آمد:
1.فرودگاه ورودی باید با آدرس اقامتی که تو سفارت مشخص کردیم باید در یک ایالت یا نزدیک به آن شهر باشد یا اصلا مهم نیست؟ مثلا من آدرس Irvinre رو دادم و بجای اینکه از Los angeles وارد بشم، از فرودگاه san francisco، وارد بشم.

2-داخل آمریکا باشم و قبل از گرفتن کارت اقامت، ویزام باطل بشه،چی میشه؟؟ ایا در بدو ورود برگه اقامت موقت یا مهر تمدید تاریخ روی ویزا میزنند؟
به عبارت دیگه ویزام تموم بشه و هنوز کارت اقامت دستم نرسه چه راهی هست؟
تو فزانسه ویزای من 3 ماهه بود و بعد از ثبت نام دانشگاه، درخواست کارت اقامت کردم،یک برگه موقت بهم دادن تا کارت اقامت دستم برسه چون ویزام هم تموم میشد، آمریکا هم به همین صورته؟

3. یکی از پستها گفته شده بود بهتره مدت بیرون ماندن از آمریکا رو هنگام ورود اعلام نکنیم، کسی پاسپورت و مهر ورود و خروج رو نگاه نمیکنه؟ یا وقتی گرین کارت داشته باشیم،اصلا با پاسپورت کاری ندارند؟

ممنون میشم.

تشکر کنندگان:
farshadz نوشته: سلام به دوستان در مرحله بعد از ویزا، تمام مطالب این موضوع را خواندم، سئوالهایی برایم پیش آمد:
1.فرودگاه ورودی باید با آدرس اقامتی که تو سفارت مشخص کردیم باید در یک ایالت یا نزدیک به آن شهر باشد یا اصلا مهم نیست؟ مثلا من آدرس Irvinre رو دادم و بجای اینکه از Los angeles وارد بشم، از فرودگاه san francisco، وارد بشم.

2-داخل آمریکا باشم و قبل از گرفتن کارت اقامت، ویزام باطل بشه،چی میشه؟؟ ایا در بدو ورود برگه اقامت موقت یا مهر تمدید تاریخ روی ویزا میزنند؟
به عبارت دیگه ویزام تموم بشه و هنوز کارت اقامت دستم نرسه چه راهی هست؟
تو فزانسه ویزای من 3 ماهه بود و بعد از ثبت نام دانشگاه، درخواست کارت اقامت کردم،یک برگه موقت بهم دادن تا کارت اقامت دستم برسه چون ویزام هم تموم میشد، آمریکا هم به همین صورته؟

3. یکی از پستها گفته شده بود بهتره مدت بیرون ماندن از آمریکا رو هنگام ورود اعلام نکنیم، کسی پاسپورت و مهر ورود و خروج رو نگاه نمیکنه؟ یا وقتی گرین کارت داشته باشیم،اصلا با پاسپورت کاری ندارند؟

ممنون میشم.

1- مهم نیست، شما از هر فرودگاهی که اداره مهاجرت داشته باشه میتونی وارد بشی (اکثر فرودگاههایی که پرواز بین المللی دارند شامل این موضوع می شوند)
2- روی ویزایی که به شما داده میشه نوشته شده که این ویزا تا یک سال و تا زمان نرسیدن گرین کارت به عنوان گرین کارت موقت معتبر است، حتی شماره گرین کارتتون هم گوشه بالا سمت راستش هست. کارت هم دو سه هفته ای میاد.
3- قبلا خیلی جدی نبوده این قضیه ولی الان ثبت میشه، اگر پرسید چند وقت نبودی و چرا بیرون بودی حقیقت را بگو.
تشکر کنندگان: farshadz
ادامه 2:
ویزایی که در حال حاضر دارم، 6 ماهه هستش. اینو یکساله میکنن؟ یا یک ویزا دیگه میدن؟
و اینطور که میگید با این حساب احتیاجی نیست اصلا امریکا بمونم؟ 2 یا 3 روز بعد از ورود ویزام یکساله میشه و میتونم برگردم یا فرضا برم کانادا و هر وقت کارتم اومد، اسپانسرم برام پست کنه؟

تشکر کنندگان:
منم شنيده بودم كه ويزاي گرين كارت 6 ماهه است و بيشتر از 6 ماه نميشه خارج از آمريكا موند، اما Masoud خان گفته يك ساله است كه من اولين باره كه مي شنوم(مي بينم). براي منم مهمه كه بدونم اگه كسي لطف كنه و بيشتر توضيح بده ممنون ميشم.
تشکر کنندگان:
موضوعها رو اشتباه نگیرید،
من در مورد ویزا اولین ورود سئوال کردم، که 6 ماه بیشتر اعتبار نداره که اگر در بدو ورود 1 سالش کنند، دیگه مهم نیست برای گرفتن کارت تو آمریکا بمونم یا نه...یا اشتباه می کنم؟

در زمان مصاحبه هم، خانمه گفت با کارت اقامت می تونم 1 سال بدون اجازه دولت بیرون از امریکا بمونم.

تشکر کنندگان:
salam,
ma 10 rooz ast varede usa shodim. ssn ra gereftim va montazere green card hastim. rasty shoma kodum bank hesab baz kardid? engar faghat ssn kafi nist va bayad id ham dasht.
bad az sabte nam dar emtehane ranandegy cheghadr tool mikeshe ta rooze emtehan?
hameye 2008 ha residan be usa? ma da west hollywood hastim.
لاتاری 2008
شماره پرونده: ***14
مصاحبه: روزهای پایانی ماه آگوست
دریافت ویزا: 13 روز بعد از مصاحبه
تشکر کنندگان:
پگاه جان بهت تبریک میگم رسیدنت به آمریکا رو و امیدوارم که موفق باشی و سربلند
تشکر کنندگان: pegah
pegah نوشته:
salam,
ma 10 rooz ast varede usa shodim. ssn ra gereftim va montazere green card hastim. rasty shoma kodum bank hesab baz kardid? engar faghat ssn kafi nist va bayad id ham dasht.
bad az sabte nam dar emtehane ranandegy cheghadr tool mikeshe ta rooze emtehan?
hameye 2008 ha residan be usa? ma da west hollywood hastim.

خوش آمدید.
بعضی از بانک ها برای باز کردن حساب 2 تا ID می خواهند. اگر در سایت DMV نوبت امتحان بگیرید معمولاً در مدت یک هفته تا 10 روز می توانید امتحان کتبی را بدهید.اما اگر عجله داشتید می توانید صبح ساعت 8 به نزدیک ترین DMV بروید و با نیم تا یک ساعت صف ماندن همان لحظه امتحان بدهید. بعد از قبول شدن در این امتحان برگه ای به شما داده می شود که شماره گواهینامه شما بر روی آن هست و مهر DMV را هم دارد... بانک من این برگه را به عنوان یک ID از من قبول کرد. پاسپورت یا گرین کارت هم ID دیگر شما می باشد.
شماره کیس: 2008AS4xxx
دریافت اولین نامه: Mar/2007
دریافت نامه دوم: Nov/2007
مصاحبه: Dec/2007
آمدن کلیرنس : Feb/2008 - (بعد از 71 روز)
گرفتن ویزا: Apr/2008
گرفتن گرین کارت: 13 روز پس از ورود
تشکر کنندگان: سارا کوچولو
سلام دوستان
ما هم بالاخره رسیدیم و حدود 10 روزه رسیدیم ولی هنوز SSN ما نرسیده ، 2 روز بعد از رسیدن درخواست دادیم
کسی می‌دونه حدودا چقدر طول می‌کشه SSN و Green Cart برسه؟
ما به آدرسی که در فرم اول داده بودیم (ایالت فلوریدا) نرفتیم و در مریلند هستیم مامور چک کردن مدارک به ما گفت که باید در سایت اداره مهاجرت و بصورت آنلاین آدرس را تغییر دهیم که همان روز اول این کار را کردیم، کسی تجربه مشابه داشته است؟
تشکر کنندگان:
شاهد نوشته: سلام دوستان
ما هم بالاخره رسیدیم و حدود 10 روزه رسیدیم ولی هنوز SSN ما نرسیده ، 2 روز بعد از رسیدن درخواست دادیم
کسی می‌دونه حدودا چقدر طول می‌کشه SSN و Green Cart برسه؟
ما به آدرسی که در فرم اول داده بودیم (ایالت فلوریدا) نرفتیم و در مریلند هستیم مامور چک کردن مدارک به ما گفت که باید در سایت اداره مهاجرت و بصورت آنلاین آدرس را تغییر دهیم که همان روز اول این کار را کردیم، کسی تجربه مشابه داشته است؟

رسیدن به خیر، کارتتون 2-3 هفته ای میاد، SSN هم حدودا دو هفته. ممکن هست یک کمی هم کم و زیاد بشه، جای نگرانی نیست.
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان