کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
دنیای بعد از ویزا
لیلی جان تبریک می گم !!ان شاالله SSN تون هم زودتر بیاد !! زندگی خوبی در امریکا داشته باشید !!!Wink
از پاسخ به پیام خصوصی معذورم. Shy
شماره کیس:‌ 2011AS18XXX
دریافت نامه قبولی: May/2010/19
ارسال فرم : June 6
نامه دوم : 4 April 2011
مصاحبه: آنکارا- 25 April 2011
کلیرنس :‌ June 2011 9
دریافت ویزا :‌ 15 June 2011
تاریخ پرواز : 8 July 2011
تشکر کنندگان:
آقای جعفری عزیز سلام
بهتون تبریک میگم و امیدوارم که همیشه موفق و پیروز باشید.
لی لی خانم اومدن گرین کارت در ۱۰ روز اینو نشون میده که شما همیشه تو زندگیتون خوش شانس هستین . بهتون تبریک میگم.
ما هم همچنان منتظر دریافت گرین کارتمون هستیم. البته امروز از اون سایتی که آقای جعفری معرفی کرده بودن یه ایمیل بهمون اومده که کارتمون صادر شده و تا ۱ ماه به دستمون میرسه.
من فکر کنم که اینا به اسمهای ما گیر دادن. چون هم فرایند کلیرنسمون خیلی طول کشید و هم صدور گرین کارت.
در هر حال به همتون آرزوی موفقیت میکنم.
علی
شماره کیس: ***2008AS11
دریافت نامه اول: May/2007
دریافت نامه دوم: May/2008
مصاحبه: June 24th, 2008
كليرنس همسرم:September 7th, 2008(قبل از اعلام شدن در سایت سفارت)
دريافت ويزای همسرم: September 14th, 2008
کلیرنس خودم:September 21th, 2008
دریافت ویزای خودم: September 25th, 2008
تشکر کنندگان:
سلام

چند نکته: البته در ارتباط با تجربه چند هفته زندگی در لاس وگاس برای دریافت گرین کارت.

1- آدرس جایی که مراحل پیگیری پرونده تان تا صدور گرین کارت قابل پیگیری است با Receipt Number موجود در نامه خوشامد گویی:
https://egov.uscis.gov/cris/caseStatusSearchDisplay.do
2- سعی کنید اگر اتومبیل ندارید محل اقامت تان نزدیک فروشگاه های خرید مواد غذایی، ایستگاه اتوبوس(در صورت وجود اتوبوسرانی در آن شهر)
و حتی الامکان کتابخانه باشد.
3- هنگام پرکردن مشخصات در فرم درخواست SSN نام و نام خانوادگی و ... دقیقا مشابه آنچه که در فرم های KCC و ترجمه شناسنامه هست باشد. به پاسپورت و ویزا اعتماد نکنید. چون اطلاعات شما باید با اداره مهاجرت چک شود که برای آنها فرمها و ترجمه ها ملاک هستند.
4- اگر در روند صدور کارت هایتان مشکلی داشتید به اداره مهاجرت محل اقامت تان رچوع کنید. برای اینکار باید از Infopass وقت بگیرید(انهم فقط از طریق اینترنت امکانپذیر است). لبنک ان در صفحه اول USCIS هست.
5- عضو کتابخانه شوید(فقط پاسپورت لازم است). کلی CD/DVD و کتابهای آموزشی و ... در اختیار شما خواهد بود. کلاس آموزش زبان هم بصورت دوره ای دارند. برای کودکان جای مجزا با امکانات نسبتا کاملی برای سرگرم کردن آنها دارند(بعضا بهتر از مهد کودکهای خودمان). و مهمتر از همه اینترنت مجانی، دستگاه کپی و پرینتر(صفحه ای10 سنت) و ...
6- اگر مقید به خوردن گوشت حلال هستید یا دنبال رستوران و مدرسه اسلامی، مسجد و ... در محل اقامت تان می باشید از این سایت کمک بگیرید:
http://www.zabihah.com
7- اگر در محل اقامت تان دسترسی به کامپیوتر و اینترنت ندارید حتما بفکر تهیه لپ تاپ با امکان شبکه Wireless-WiFi باشید. لپ تاپ در اینجا ارزانتر از ایران هست. اینترنت مجانی هم که گفتم در کتابخانه ها

موفق باشید
تشکر کنندگان: samad ، Masoud ، mahan ، WIKIMAN ، sasaj58 ، Ali Sepehr ، ezbob74 ، ali1339 ، leili
آقای جعفری ممنون
ولی یک مشکلی هست. شماره من 9 رقمه ولی این لینک میگه 13 رقم باید بزنم. چه باید کرد؟
تشکر کنندگان:
سلام خدمت همه

من مي خواستم بدونم اگر گرين كارتم اومد مي تونم هفته بعدش برگردم ايران و 1 ماهه بهد بيام براي هميشه بمونم آمريكا .
اگر كسي اطلاعاتي كلا در مورد نحوه اقامت داره يا جائي رو مي شناسه كه اين اطلاعات توشه لطفا آدرسشو در اختيار بگذاره
باتشكر
سام
تشکر کنندگان:
سام عزیز . منهم دقیقا همین کاری رو می کنم که شما قصدش رو دارید . الان 10 روزه که به واشنگتن اومدم و تا آخر دسامبر هم بیشتر نمی مونم . یک آپارتمان 1 خوابه به قیمت 1200 دلار (با برق و آب و اینترنت و هزینه های گرمایشی روش) برای 1 ماه اجاره کرده ایم . تفاوت ما با شما اینه که ما یک ماه بعد برنمی گردیم . بیشتر طول می کشه . هیچ مشکلی هم پیش نخواهد آمد . شما قانونا اجازه بیرون ماندن از امریکا رو بیشتر از 6 ماه ندارید . کمتر مشکلی نیست . فقط بعضی ازدوستان صاحب تجربه ما گفته اند که اگر بیشتر از اونهم از امریکا بیرون بودید موقع ورود اینو نگید . بگید که مثلا 2 هفته است یا 1 ماهه . این برای فرایند سیتی زن شیپ خوب نیست .
تشکر کنندگان:
با سلام

در جستجو با Receipt Number تمام حروف و اعداد باید پشت سرهم و بدون وارد کردن خط تیره یا blank در کادر مربوطه نوشته شود
تشکر کنندگان:
سلام آرزوي عزيز
مرسي از اطلاعاتت با اين حساب مشكلي براي كمتر از 6 ماه نيست .

مرسي
تشکر کنندگان:
آرزو جان یک سوال داشتم . در بدو ورود به امریکا باید از چه جایی برای اجاره خانه اقدام کرد ؟ آیا مثل ایران بنگاههای املاک وجود دارد؟در این باره هر اطلاعاتی که داری ممنون می شم بنویسی .
تشکر کنندگان:
mr. Jafari
کل حروف و عدد میشه 10تا، سه رقم دیگه کجاست؟
تشکر کنندگان:
با سلام

ندا خانم. دقت نمایید که Receipt Number را در فرم خوشامدگویی بدرستی یافته اید. این شماره باید با یکی از عبارتهای سه حرفی (EAC, WAC, LIN, or SRC) شروع شود و مابقی آن عدد است. مثلا شماره ما با
SRC شروع شده است
تشکر کنندگان:
والله من از ایران حدود یکماهی در سایتهای معروفی مثل RENT.COM و OODLE.COM و CRIAGSLIST.ORG گشتم توی قسمت temporary & sublet . بعد از اینکه یکی دو مورد رو انتخاب کردم یکی از دوستانم اینجا زحمت کشید و برام اجاره کرد یعنی پول پیش رو داد و قرارداد نوشت و از این کارها . به طور عموم توی این چند وقتی که من گشتم متوجه شدم که اکثر صاحبخانه ها یک پولی رو تقریبا معادل یک ماه اجاره (گاهی بیشتر گاهی کمتر) به عنوان دیپازیت می گیرن . بعد که شما خونه رو تخلیه کردین اگر آسیبی به خونه وارد نکرده بودید بهتون پس میدن . البته مکانهایی به نام RealEtate هم وجود دارن که من اطلاع ندارم که آیا در خصوص اجاره هم کار می کنن یا نه .به هر حال اگه سئوالی بود در خدمتم
تشکر کنندگان: behzad756
راجع به خرید خونه چی؟
لاتاری 2008
شماره پرونده: ***14
مصاحبه: روزهای پایانی ماه آگوست
دریافت ویزا: 13 روز بعد از مصاحبه
تشکر کنندگان:
سلام دوستان
من 2 روز پیش وارد امریکا شدم . تو فرودگاه فقط یک برگه رو امضا زدم و یک انگشت زدم نه تمام دست رو . خواستم بپرسم از کسانی که قبل از من اومدن آیا در فرودگاه برگه یا چیزی می دن برای SSN یا گرین کارت یا باید منتظر بمونیم تا خودشون بفرستند ؟ من از فرودگاه مریلند وارد شدم .
با تشکر از شما
----------------------------------------------
salam dostan
man 2rooz pish vared usa shodam too frodghah fhaght ye bargeh ro emzaa zadam va 1 angosht zadam na tamom dast ro.
khastam beporsam az kesani ke ghabl az man omadan aya dar frodghah bargeh ya chizi medan baray SSN ya Green Card ya bayad montazer bemonim ta khodeshon befrestan.man az maryland airport vared shodam.
ba tashakor az shoma
تشکر کنندگان:
سلام.دوستان کسی که در امریکا هیچ کسی رو نداره زمانی که از فرودگاه خارج شد چطوری میتونه یک خانه اجاره بکنه؟
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان