کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
فرم 9 سوالی و نحوه پاسخ دادن به آن
(2013-02-20 ساعت 12:01)smartie نوشته:  من دو شب پیش این فرمو براشون ایمیل کردم و امروز یه ایمیل اومد که تشکر کرده بود از اطلاعات (که یعنی به دستشون رسیده) و تو سایت ceac هم کیسم آپدیت شدCool

تو چه سایتی میشه لینکشو بذاریدWink
****13AS/مصاحبهANK/نتیجه:صورتی/مقصدNY/کلیر در 208 روز
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
(2013-02-20 ساعت 14:24)alirezass نوشته:  
(2013-02-20 ساعت 12:01)smartie نوشته:  من دو شب پیش این فرمو براشون ایمیل کردم و امروز یه ایمیل اومد که تشکر کرده بود از اطلاعات (که یعنی به دستشون رسیده) و تو سایت ceac هم کیسم آپدیت شدCool

تو چه سایتی میشه لینکشو بذاریدWink
من هم امروز جواب دادند بعد از 2 روز. و 3بار ایمیل کردن
شماره کیس: 2013AS3XXX ، رویت قبولی:1 ، می کنسولگری:آنکارا ،تعداد کیس: 3 نفر، ارسال فرم:بار اول May ،بار دوم Sep ، تاریخ مصاحبه 7ّ Feb , ,کلیرنس 28 june وتاریخ ورود july 2013 ساکن پلینو - تگزاس
پاسخ
تشکر کنندگان: payam62 ، msar
سلام من دیشب فرستادم امروز از سفارت برای من ایمیل اومد اینم متنش
Ankara-Consular-Public-MB
Dear Alireza;
Thank you for the information provided. We will continue processing your case accordingly.
Sincerely,
Immigrant Visa Un
به ما بازم ایمیل میزنه یا نه؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان: sadeghi897 ، payam62 ، msar
hasti_banooدرود بر شما و ممنون بخاطر مطالب خوبتون.
یک سوالی داشتم اون هم اینکه در مورد سوال 4و3 چرا ممکنه بخاطر کار تحقیقاتی مشکل ایجاد کنه؟
ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: hasti_banoo ، sadeghi897 ، ashakibafar ، آنی ، msar
(2013-02-22 ساعت 01:52)اردوان نوشته:  hasti_banooدرود بر شما و ممنون بخاطر مطالب خوبتون.
یک سوالی داشتم اون هم اینکه در مورد سوال 4و3 چرا ممکنه بخاطر کار تحقیقاتی مشکل ایجاد کنه؟
ممنون
سلامBig Grin
هیچ مشکلی ایجا نمیکنن شما اگر کار تحقیقاتی دارید بنویسید همیشه راست بگین من خودم نوشتنم من به آمریکا میام به عنوان یه شهروند دائمی و هیچ کار تحقیقاتی ندارم فعلا
پاسخ
تشکر کنندگان: آنی ، payam62 ، msar
دوستان عزیز من هم ارشد عمران دارم امکان داره به من هم فرم نه سوالی بدن،
**55، مقصد: اهایو، تعداد: 3 نفر، مصاحبه هفته اول اپريل
پاسخ
تشکر کنندگان: آنی ، msar
(2013-02-28 ساعت 19:52)heidari1248 نوشته:  دوستان عزیز من هم ارشد عمران دارم امکان داره به من هم فرم نه سوالی بدن،

از قول یکی از مدیران به نام عمو سعیدBig Grin
به نظرم فرم 9 سئوالی در 3 حالت برای متقاضی ویزا صادر میشه: 1- تحصیلات فوق لیسانس و بالاتر. 2- رشته تحصیلی و شغل حساسیت برانگیز. 3- وقتی که آفیسر متوجه نوع شغل شما نشه. فکر کنم در مورد من مورد اول و سوم با هم اتفاق افتاد. موضوع سئوالات این فرم به این ترتیب هستند: سئوال 1: نام متقاضی، کیس نامبر، همراهان. 2- پورت ورودی. 3- علایق تحقیقاتی و نقاط تماس در ایالات متحده. 4- شرح پروژه تحقیقاتی یا کار تخصصی مورد نظر متقاضی. 5- سوابق شغلی و استخدامی. 6- سوابق آموزشی، مقالات چاپ شده و نام اساتید. 7- مسافرت های خارجی. 8- نام موسسات تامین کننده هزینه سفر به ایالات متحده. 9- شماره مجوز صادرات (برای تجار احتمالاً). وقتی سئوالات رو می خونین متوجه میشین که می خوان دقیقاً بدونن قراره داخل آمریکا با چه کسانی ارتباط برقرار کنین، تخصصتون چی هست و اگر قراره تجارت کنین تو چه فیلدی فعالیت می کنین. Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، Soap McTavish ، iman63ir ، pooya.n ، سلی ، marjani ، آنی ، payam62 ، reasonable ، taleghani ، feidom30 ، msar ، ed2008
(2013-02-22 ساعت 01:52)اردوان نوشته:  hasti_banooدرود بر شما و ممنون بخاطر مطالب خوبتون.
ممنون

مشکلی ایجاد نمیشه. منظور اینه که روی کارهای تحقیقاتی در بعضی رشته ها حساس تر هستند و روی پروسه کلیرنس می تونه تاثیر بگذاره و زمانش رو بیشتر کنه. البته هیچ قانونی در این باره نیست که بگم 100% همینه. فقط تجربه نشون میده که اکثرا اینطوره. به هر حال، اگر در ایران کار تحقیقاتی انجام میدادید بنویسید. اما برای آمریکا مهاجران معمولا نمی دونن و نمی تونن پیش بینی کنند که حتما در چه حوزه ای قراره مشغول کار بشن. پس بهتره حساسیتی هم ایجاد نکنیم ، برای شغلی که معلوم نیست داشته باشیم !
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، اردوان ، battosai ، Soap McTavish ، iman63ir ، ashakibafar ، آنی ، taleghani ، jojo_hami ، msar
باسلام به مدیران محترم
یک درخواست
اگر برای شما مقدور است این تاپیک را به این نام تغییر دهید:
نام فعلی : فرم 9 سوالی و نحوه پاسخ دادن به آن
نام جدید : فرم 9 سوالی و نحوه پاسخ دادن به آن و روش نوشتن CV یا رزومه
البته من نتوانستن یه تاپیک جدید درست کنم فکر کنم فقط مدیران میتوانن این کار را بکنن Sad
پاسخ
تشکر کنندگان: payam62 ، r.bazargan ، msar
سلام
برگه صورتی : یعنی باید منتظر کلیر شدن خود در سایت سفارتی که مصاحبه داشتید باشد و سایت را چک کنید
فرم 9 سوالی : شامل 8 سوال است که دوستان به دلایلی به این نام میخوانن (9 سوالی)باید به سوالات جواب دقیق بدید برای کمک میتوانید به تاپیک 9 سوالی مراجعه کنید چیز پیچیده ای نیست
Curriculum Vitae
a short written document that lists your education and previous jobs, which you send to employers when you are looking for a job [= resume American English]
پاسخ
تشکر کنندگان: آنی ، msar
-دوستان cv رو بايد زمان گرفتن ويزا به سفارت بديم؟يا با فرم نه سوالي ايميل كنيم؟
- بايد براي خودم و همسرم به صورت جداگانه جواب سوالات فرم رو بديم؟يا هردو رو بصورت ادغام شده تو يه فرم جواب بديم؟
تشكر
كيس نامبر:20130000AS45xx (دو نفر) / مصاحبه: هفته اول مارس/ آنكارا/دريافت برگه صورتي+فرم نه سوالي+CV/تاريخ كليرنس:٨ مي/تاريخ ورود به آمريكا:٢١ آگوست
پاسخ
(2013-03-04 ساعت 14:23)nina22 نوشته:  -دوستان cv رو بايد زمان گرفتن ويزا به سفارت بديم؟يا با فرم نه سوالي ايميل كنيم؟
- بايد براي خودم و همسرم به صورت جداگانه جواب سوالات فرم رو بديم؟يا هردو رو بصورت ادغام شده تو يه فرم جواب بديم؟
تشكر
تمام این سوالات بستگی به خواسته افیسر داره . موقعی که مصاحبه کردید چی میخواست. اگر گفته که جداگانه پس این کارو انجام بدید. در هر صورت اگر خواسته باید همزمان با فرم 9 سوالی ارسال شود.
شماره کیس: 2013AS3XXX ، رویت قبولی:1 ، می کنسولگری:آنکارا ،تعداد کیس: 3 نفر، ارسال فرم:بار اول May ،بار دوم Sep ، تاریخ مصاحبه 7ّ Feb , ,کلیرنس 28 june وتاریخ ورود july 2013 ساکن پلینو - تگزاس
پاسخ
تشکر کنندگان: nina22 ، alirezass ، msar
سلام به همه ی دوستان
ما روز 19 فوریه مصاحبه داشتیم و موفق به دریافت برگه صورتی با فرم نه سئوالی شدیمTongue. بعد از برگشت به وطن چون خبری از ارسال فرم ها نشد در ساعت 2 صبح 27 فوریه از طریق "صفحه تماس با بخش ویزای مهاجرتی" در مورد عدم ارسال سئوالات به ایمیلم اطلاع رسانی کردم. حدود 10 ساعت بعد یعنی ساعت 12 ظهر همان روز 9 سئوال معروف به ایمیلم فرستاده شد که سئوالات 8 و 9 به کار من مربوط نمی شد و در موردشون "Not applicable" نوشتم. سایت CEAC پس از فرستادن ایمیل حاوی سئوالات آپدیت شده بود. ساعت 22:30 همان شب جواب سئوالات را با ایمیل فرستادم و CV رو هم به صورت یک فایل pdf ضمیمه ایمیل کردم. در متن ایمیل خواهش کردم که در صورت امکان دریافت اطلاعات را تایید کنن که خبری از تاییده نشد ولی سایت CEAC روز اول مارچ آپدیت شد. صبح روز 4 مارچ دوباره از طریق صفحه تماس با بخش ویزای مهاجرتی تقاضای در خواست تاییده ارسال مدارک کردم و دوباره سایت CEAC در روز 4 مارچ آپدیت شد. امروز ظهر (5 مارچ) تایید کردن اطلاعات به دستشون رسیده و یک بار دیگه CEAC آپدیت شد. به نظرم علیرغم شلوغی، هم سفارت و هم سایت CEAC (معروف به کذایی) به خوبی کار می کنن و جای هیچ نگرانی نیست. برای اطمینان از رسیدن اطلاعات به دستشون از صفحه تماس و سایت CEAC استفاده کنید ولی هر ایمیلی زدید حداقل 5 روز بهشون فرصت بدین تا جواب بدن و از ارسال ایمیل های متعدد در فاصله زمانی کوتاه خودداری کنید. همگی موفق باشید.
پاسخ
تشکر کنندگان: hasti_banoo ، iman63ir ، el333 ، nina22 ، alirezass ، asal1907 ، rose_2000 ، سلی ، jazirehh ، SK89 ، mehdiii ، ashakibafar ، payam62 ، ffrfar ، reasonable ، taleghani ، msar
ظاهرا من اولین ۹ سوالیه(برا من ۱۰ تا سواله) ایروانم (بالاخره یه جا اول شدم Tongue)
به من برگه آبی داد و عصر همون روز هم برام ایمیل سئوالات ارسال شد.
پ ن : خیت شدم اونجام اول نبودم Tongue
•49xx •مصاحبه:ایروان-مارچ •برگه آبی + ۹ سوالی(کلیر شده در 30+7 روز) • چرندنامه
پاسخ
تشکر کنندگان: asal1907 ، alirezass ، Saeedv13 ، nina22 ، shimoda ، arash_r15 ، ashakibafar ، payam62 ، msar
(2013-03-06 ساعت 23:05)iman63ir نوشته:  ظاهرا من اولین ۹ سئوالیه(برا من ۱۰ تا سئواله) ایروانم (بالاخره یه جا اول شدم Tongue)
به من برگه آبی داد و عصر همون روز هم برام ایمیل سئوالات ارسال شد.

دوست من بهت تبریک میگم انشاالله زودتر کلیر بشیBig Grin
اگر برات امکان داره سوالهای که برات فرستادن رو در این تاپیک قرار بده برای همگان شاید مفید باشه و شاید هم بهت کمک کنن برای جواب دادنBig Grin
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان