کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
فرم 9 سوالی و نحوه پاسخ دادن به آن
(2013-03-07 ساعت 00:56)alirezass نوشته:  
(2013-03-06 ساعت 23:05)iman63ir نوشته:  ظاهرا من اولین ۹ سئوالیه(برا من ۱۰ تا سئواله) ایروانم (بالاخره یه جا اول شدم Tongue)
به من برگه آبی داد و عصر همون روز هم برام ایمیل سئوالات ارسال شد.

دوست من بهت تبریک میگم انشاالله زودتر کلیر بشیBig Grin
اگر برات امکان داره سوالهای که برات فرستادن رو در این تاپیک قرار بده برای همگان شاید مفید باشه و شاید هم بهت کمک کنن برای جواب دادنBig Grin

والا سوالا که هموناست فقط یه سوال دیگه داره که مشخصات والدینو خواستهShy
•49xx •مصاحبه:ایروان-مارچ •برگه آبی + ۹ سوالی(کلیر شده در 30+7 روز) • چرندنامه
پاسخ
تشکر کنندگان: alirezass ، shimoda ، SK89 ، msar
سلام به همه دوستان بعد از 14 روز از مصاحبه من در آنکارا که برگه صورتی رو گرفتم فرم 9 سوالی برام e mail کردن, متاسفانه من در روز مصاحبه در پاسخ سوال که چرا بعد از فارغ التحصیلی و گرفتن مدرک فوق لیسانس کار نکردید گفتم زبان می خوندم و می خوام دکترا بخونم در آمریکا
حالا نمی دونم جواب سوال 3 و 4 چی بدم که نه تضادی با حرفی که زدم داشته باشه نه پروسه کلیرنس شدنم طولانی بشه
لطفا اگه کسی می دونه کمکم بده خیلییییییی نگرانمSad
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
(2013-03-07 ساعت 18:53)gole pooneh نوشته:  سلام به همه دوستان بعد از 14 روز از مصاحبه من در آنکارا که برگه صورتی رو گرفتم فرم 9 سوالی برام e mail کردن, متاسفانه من در روز مصاحبه در پاسخ سوال که چرا بعد از فارغ التحصیلی و گرفتن مدرک فوق لیسانس کار نکردید گفتم زبان می خوندم و می خوام دکترا بخونم در آمریکا
حالا نمی دونم جواب سوال 3 و 4 چی بدم که نه تضادی با حرفی که زدم داشته باشه نه پروسه کلیرنس شدنم طولانی بشه
گل پونه
روز مصاحبه بهتون گفتند که براتون یک سری سئوال می فرستند؟ یا نگفته سئوالات رو ایمیل کردن؟
من خودم یک هفته هست که جواب سئوالات رو فرستادم. در جواب سئوال 3 گفتم که دوست دارم تو یک دانشگاه معروف دکترا بخونم ولی باید یک سال در یک ایالت ساکن بشم و حتی یک کار نامرتبط با تحصیلاتم انجام بدم تا هزینه های دانشگاه مثل شهریه ام کم بشه و به عنوان یک برنده لاتاری و مهاجر جدید به ایالات متحده پیدا کردن کار در اولویت اولم هست. یعنی همون چیزی رو گفتم که قصد انجامشو دارم. حالا نمی دونم خوششون میاد یا بدشون. تنها علتی که ملت از قصد ادامه تحصیلشون صحبت نمی کنن اینه که هزینه زیادی داره و آفیسر با توجه به تمکن مالی شما ممکنه به این نتیجه برسه که از پس هزینه هاش بر نمیاین وگرنه به نظرم باید از خداشون باشه که یکی بره دنبال ادامه تحصیل. کار خلاف قانون که نمی خوایم انجام بدیم.
پاسخ
تشکر کنندگان: nina22 ، alirezass ، gole pooneh ، اردوان ، iman63ir ، SK89 ، payam62 ، msar
(2013-03-05 ساعت 17:55)Saeedv13 نوشته:  سلام به همه ی دوستان
ما روز 19 فوریه مصاحبه داشتیم و موفق به دریافت برگه صورتی با فرم نه سئوالی شدیمTongue. بعد از برگشت به وطن چون خبری از ارسال فرم ها نشد در ساعت 2 صبح 27 فوریه از طریق "صفحه تماس با بخش ویزای مهاجرتی" در مورد عدم ارسال سئوالات به ایمیلم اطلاع رسانی کردم. حدود 10 ساعت بعد یعنی ساعت 12 ظهر همان روز 9 سئوال معروف به ایمیلم فرستاده شد که سئوالات 8 و 9 به کار من مربوط نمی شد و در موردشون "Not applicable" نوشتم. سایت CEAC پس از فرستادن ایمیل حاوی سئوالات آپدیت شده بود. ساعت 22:30 همان شب جواب سئوالات را با ایمیل فرستادم و CV رو هم به صورت یک فایل pdf ضمیمه ایمیل کردم. در متن ایمیل خواهش کردم که در صورت امکان دریافت اطلاعات را تایید کنن که خبری از تاییده نشد ولی سایت CEAC روز اول مارچ آپدیت شد. صبح روز 4 مارچ دوباره از طریق صفحه تماس با بخش ویزای مهاجرتی تقاضای در خواست تاییده ارسال مدارک کردم و دوباره سایت CEAC در روز 4 مارچ آپدیت شد. امروز ظهر (5 مارچ) تایید کردن اطلاعات به دستشون رسیده و یک بار دیگه CEAC آپدیت شد. به نظرم علیرغم شلوغی، هم سفارت و هم سایت CEAC (معروف به کذایی) به خوبی کار می کنن و جای هیچ نگرانی نیست. برای اطمینان از رسیدن اطلاعات به دستشون از صفحه تماس و سایت CEAC استفاده کنید ولی هر ایمیلی زدید حداقل 5 روز بهشون فرصت بدین تا جواب بدن و از ارسال ایمیل های متعدد در فاصله زمانی کوتاه خودداری کنید. همگی موفق باشید.
عمو سعيد جان،امكانش هست متن ايميل رو اينجا بگذاريد؟ممنون ميشم
كيس نامبر:20130000AS45xx (دو نفر) / مصاحبه: هفته اول مارس/ آنكارا/دريافت برگه صورتي+فرم نه سوالي+CV/تاريخ كليرنس:٨ مي/تاريخ ورود به آمريكا:٢١ آگوست
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، payam62 ، msar
(2013-03-07 ساعت 22:42)nina22 نوشته:  عمو سعيد جان،امكانش هست متن ايميل رو اينجا بگذاريد؟ممنون ميشم
To Whom It May Concern
My family and I received lilac sheet after our interview in your embassy on February 19. Officer told that she would send some questions to my email. Unfortunately I have not received any question from officer or embassy yet. It would be appreciated if you please check this matter and let me know about the results.
Yours faithfully
Saeed ****
ممکنه شما بتونی قشنگتر از این بنویسی. پس خودتو بهش محدود نکن و نظرات خودتو اعمال کن. برای ارسال ایمیل از صفحه Contact the Immigrant Visa Section استفاده کنید. CEAC رو روزی یک بار چک کنید و تاریخ های آپدیت رو یادداشت کنین تا بشه نتیجه گیری کنیم.
پاسخ
تشکر کنندگان: nina22 ، iman63ir ، alirezass ، parastoo mohajer ، SK89 ، سلی ، payam62 ، msar
(2013-03-07 ساعت 20:53)Saeedv13 نوشته:  
(2013-03-07 ساعت 18:53)gole pooneh نوشته:  سلام به همه دوستان بعد از 14 روز از مصاحبه من در آنکارا که برگه صورتی رو گرفتم فرم 9 سوالی برام e mail کردن, متاسفانه من در روز مصاحبه در پاسخ سوال که چرا بعد از فارغ التحصیلی و گرفتن مدرک فوق لیسانس کار نکردید گفتم زبان می خوندم و می خوام دکترا بخونم در آمریکا
گل پونه
روز مصاحبه بهتون گفتند که براتون یک سری سئوال می فرستند؟ یا نگفته سئوالات رو ایمیل کردن؟
من خودم یک هفته هست که جواب سئوالات رو فرستادم. در جواب سئوال 3 گفتم که دوست دارم تو یک دانشگاه معروف دکترا بخونم ولی باید یک سال در یک ایالت ساکن بشم و حتی یک کار نامرتبط با تحصیلاتم انجام بدم تا هزینه های دانشگاه مثل شهریه ام کم بشه و به عنوان یک برنده لاتاری و مهاجر جدید به ایالات متحده پیدا کردن کار در اولویت اولم هست. یعنی همون چیزی رو گفتم که قصد انجامشو دارم. حالا نمی دونم خوششون میاد یا بدشون. تنها علتی که ملت از قصد ادامه تحصیلشون صحبت نمی کنن اینه که هزینه زیادی داره و آفیسر با توجه به تمکن مالی شما ممکنه به این نتیجه برسه که از پس هزینه هاش بر نمیاین وگرنه به نظرم باید از خداشون باشه که یکی بره دنبال ادامه تحصیل. کار خلاف قانون که نمی خوایم انجام بدیم.

سلام مرسی که جواب سوالم رو دادید خیلی استرس داشتمSmile
آره به من گفت که e mail براتون می یاد در مورد سوابق تحصیلیتون که خیلیم مهم نیست!!! البته قبلش ازم پرسید که آیا پذیرش از دانشگاه گرفتی منم گفتم نه و هنوز امتحان زبانم رو ندادم.
شما در مورد RESEARCH INTERESTS چه در جواب سوال 3 و همین طور در cv چیزی نوشتید یا نه؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، nina22 ، msar
(2013-03-08 ساعت 00:44)gole pooneh نوشته:  ...شما در مورد RESEARCH INTERESTS چه در جواب سوال 3 و همین طور در cv چیزی نوشتید یا نه؟؟
من علایق تحقیقاتیمو مفصل نوشتم. شما حتی اگر به لحاظ شغلی محقق نیستین ولی به هر حال بر اساس علایقتون یک پایان نامه ای گذروندین و ازش دفاع کردین و فوق لیسانستون رو گرفتین. بنا براین به نظرم باید موضوع همون پایان نامه تون رو بنویسین. CV منم از قبل آماده بود و به سرعت از داخلش موارد رو در جواب ها کپی کردم و فرستادم. یه کار دیگه هم انجام بدین بد نیست. اسمتون رو به فارسی و انگلیسی در گوگل سرچ کنید. ببینین چه رکوردهایی از فعالیت هاتون رو میاره. اگر موردی هست که در CV تون جا افتاده بهش اضافه کنید. یکی از همکارام بدون اطلاع من نتایج یک طرح تحقیقاتی رو برای کنفرانسی در کشوری خارجی فرستاده بود و من از رو سرچ گوگل جریان رو فهمیدمSad!!!.
پاسخ
تشکر کنندگان: nina22 ، iman63ir ، ashakibafar ، payam62 ، taleghani ، msar
(2013-03-08 ساعت 01:09)Saeedv13 نوشته:  
(2013-03-08 ساعت 00:44)gole pooneh نوشته:  ...شما در مورد RESEARCH INTERESTS چه در جواب سوال 3 و همین طور در cv چیزی نوشتید یا نه؟؟
من علایق تحقیقاتیمو مفصل نوشتم. شما حتی اگر به لحاظ شغلی محقق نیستین ولی به هر حال بر اساس علایقتون یک پایان نامه ای گذروندین و ازش دفاع کردین و فوق لیسانستون رو گرفتین. بنا براین به نظرم باید موضوع همون پایان نامه تون رو بنویسین. CV منم از قبل آماده بود و به سرعت از داخلش موارد رو در جواب ها کپی کردم و فرستادم. یه کار دیگه هم انجام بدین بد نیست. اسمتون رو به فارسی و انگلیسی در گوگل سرچ کنید. ببینین چه رکوردهایی از فعالیت هاتون رو میاره. اگر موردی هست که در CV تون جا افتاده بهش اضافه کنید. یکی از همکارام بدون اطلاع من نتایج یک طرح تحقیقاتی رو برای کنفرانسی در کشوری خارجی فرستاده بود و من از رو سرچ گوگل جریان رو فهمیدمSad!!!.

عنوان پایان نامم در educational background هست و مقاله ای رو که چاپ کردم در publications آوردم در cv هم ذکر کردم.
پس این جواب هایی که تو پست های قبل هست که در جواب بنویسید که نمی خواهیید research انجام بدید و بهشون اطمینان بدید برای چیه؟
این جوری پورسه کلیرنس شدن طولانی می شه؟؟
ممنون به خاطر راهنماییتونSmile
پاسخ
تشکر کنندگان: nina22 ، Saeedv13 ، alirezass ، msar
(2013-03-08 ساعت 01:26)gole pooneh نوشته:  عنوان پایان نامم در educational background هست و مقاله ای رو که چاپ کردم در publications آوردم در cv هم ذکر کردم.
پس این جواب هایی که تو پست های قبل هست که در جواب بنویسید که نمی خواهیید research انجام بدید و بهشون اطمینان بدید برای چیه؟
در Research interest شما موضوع پایان نامه تو میاری (یعنی subject) و در educational background عنوان پایان نامه تو (یعنی title).
من شغلم تحقیق کردن هست. دوازده ساله تو یک مرکز تحقیقاتی با پست هیئت علمی پژوهشی کار می کنم. وقتی تو فرم های KCC شغلم رو نوشتم researcher نمی تونم بهشون بگم که من اصلاً دنبال کار تحقیقاتی نمیرم و می خوام یه کار یدی ساده انجام بدم. البته شاید مجبور بشم هر کاری انجام بدم ولی ترجیح میدم اول کارهایی رو شروع کنم و روش وقت و انرژی صرف کنم که بهش واردترم. حالا ممکنه کلیرنسم هم طولانی بشه ولی فکر کنم همه اینها تو پرونده مهاجرتیم ثبت میشه و دروغ گفتن در موردش درست نیست. به نظرم برای جواب دادن به این سئوالات باید شرایط خودتون رو هم در نظر بگیرین و فقط از بیم طولانی شدن کلیرنستون از پاسخ های کلیشه ای و یکسان استفاده نکنید. اینها نظر شخصی من هست و تا یقین حاصل نکردین لزومی نداره بهش عمل کنید.
پاسخ
تشکر کنندگان: nina22 ، iman63ir ، سلی ، payam62 ، taleghani ، r.bazargan ، msar ، ed2008
(2013-03-08 ساعت 02:11)Saeedv13 نوشته:  
(2013-03-08 ساعت 01:26)gole pooneh نوشته:  عنوان پایان نامم در educational background هست و مقاله ای رو که چاپ کردم در publications آوردم در cv هم ذکر کردم.
در Research interest شما موضوع پایان نامه تو میاری (یعنی subject) و در educational background عنوان پایان نامه تو (یعنی title).
من شغلم تحقیق کردن هست. دوازده ساله تو یک مرکز تحقیقاتی با پست هیئت علمی پژوهشی کار می کنم. وقتی تو فرم های KCC شغلم رو نوشتم researcher نمی تونم بهشون بگم که من اصلاً دنبال کار تحقیقاتی نمیرم و می خوام یه کار یدی ساده انجام بدم. البته شاید مجبور بشم هر کاری انجام بدم ولی ترجیح میدم اول کارهایی رو شروع کنم و روش وقت و انرژی صرف کنم که بهش واردترم. حالا ممکنه کلیرنسم هم طولانی بشه ولی فکر کنم همه اینها تو پرونده مهاجرتیم ثبت میشه و دروغ گفتن در موردش درست نیست. به نظرم برای جواب دادن به این سئوالات باید شرایط خودتون رو هم در نظر بگیرین و فقط از بیم طولانی شدن کلیرنستون از پاسخ های کلیشه ای و یکسان استفاده نکنید. اینها نظر شخصی من هست و تا یقین حاصل نکردین لزومی نداره بهش عمل کنید.
واقعا ممنون از راهنماییتون من هر چقدر با خودم فکر می کردم اگر جواب این سوال بدم اصلا نمی خوام research کنم نه با حرف روز مصاحبه جور در می یومد نه با سوابق تحصیلی من و واقعا نمی دونستم چی کار کنم.
از صمیم قلبم آرزوم براتون اینه که هر چه زودتر کلیرنس بشید و کاری متناسب
با توانایی علمی تون در آمریکا پیدا کنید.
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، nina22 ، iman63ir ، msar
قابل توجه دوستان:
(2013-03-08 ساعت 15:13)ali5980 نوشته:  سلام به همگی‌
من الان یه ایمیل از سفارت گرفتم که فرم ۹ سوالی و رزومه را با فرمت word براشون بفرستم. ماه پیش من این فرم رو با فرمت پی‌دی‌اف فرستاده بودم. قابل توجه کسانی‌ که باید رزومه یا فرم ۹ سوالی یا هر دو رو بفرستند
من برای احتیاط یک ایمیل دیگه فرستادم و دو تا فایل word ، یکی جواب سئوالات و یکی رزومه رو فرستادم.
پاسخ
تشکر کنندگان: gole pooneh ، alirezass ، nina22 ، iman63ir ، SK89 ، payam62 ، reasonable ، msar
سلام دوستان
بالاخره فرم نه سوالي ما هم رسيد.امروز دوتا ايميل بهم دادن يكي ساعت ١٣:٢٨ و يكي ديگه ساعت ١٦:٥٩.
براي شما هم همينطوره؟يكيش فايل بصورت اتچ شده هست و اون يكي،فايل اتچي نداره و سوالات رو همينجوري نوشته.
كيس نامبر:20130000AS45xx (دو نفر) / مصاحبه: هفته اول مارس/ آنكارا/دريافت برگه صورتي+فرم نه سوالي+CV/تاريخ كليرنس:٨ مي/تاريخ ورود به آمريكا:٢١ آگوست
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، SK89 ، msar
(2013-03-14 ساعت 21:23)nina22 نوشته:  سلام دوستان
بالاخره فرم نه سوالي ما هم رسيد.امروز دوتا ايميل بهم دادن يكي ساعت ١٣:٢٨ و يكي ديگه ساعت ١٦:٥٩.
براي شما هم همينطوره؟يكيش فايل بصورت اتچ شده هست و اون يكي،فايل اتچي نداره و سوالات رو همينجوري نوشته.
نه دیگه. برای من فایلی اتچ نکردن. فقط تو متن ایمیل نوشته بودن. فایل اتچ چی هست؟ فایل ورده؟ همون سئوالات رو توش نوشتن دوباره؟
پاسخ
تشکر کنندگان: nina22 ، iman63ir ، msar
(2013-03-14 ساعت 21:28)Saeedv13 نوشته:  
(2013-03-14 ساعت 21:23)nina22 نوشته:  سلام دوستان
نه دیگه. برای من فایلی اتچ نکردن. فقط تو متن ایمیل نوشته بودن. فایل اتچ چی هست؟ فایل ورده؟ همون سئوالات رو توش نوشتن دوباره؟
بله عمو سعيد جان.ورد هست و كاملا شبيه سوالاست.تنها چيزي كه اضافه داره متن ايميل هست كه چيز خاصي نيست و گفته كه پرسشنامه رو پر كنيد و ارسال كنيد.اشتباها دوتا فرستادنSmile
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، alirezass ، iman63ir ، msar
دوستان سلام
چند روز پيش به همون ايميلي كه خود سفارت گفت فرم نه سوالي و رزومه هارو فرستادم.تو متن ايميل خواهش كردم كه دريافت اطلاعات رو تاييد كنن.چون خبري نشد از طريق صفحه تماس با بخش ويزاي مهاجرتي بهشون ايميل دادم ولي امروز ايميل دادند كه :

We have not received the mentioned email message. Can you please resend it by replying this email message?
Sincerely,
Immigrant Visa Unit
يعني الان من مداركمو دوباره به همين بخش reply كنم؟مشكلي نيست اگه به همون ايميل قبلي نفرستم؟
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان