کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
فرم 9 سوالی و نحوه پاسخ دادن به آن
(2013-03-27 ساعت 22:34)nina22 نوشته:  دوستان سلام
چند روز پيش به همون ايميلي كه خود سفارت گفت فرم نه سوالي و رزومه هارو فرستادم.تو متن ايميل خواهش كردم كه دريافت اطلاعات رو تاييد كنن.چون خبري نشد از طريق صفحه تماس با بخش ويزاي مهاجرتي بهشون ايميل دادم ولي امروز ايميل دادند كه :

We have not received the mentioned email message. Can you please resend it by replying this email message?
Sincerely,
Immigrant Visa Unit
يعني الان من مداركمو دوباره به همين بخش reply كنم؟مشكلي نيست اگه به همون ايميل قبلي نفرستم؟
سئوالات رو با یک آدرس ایمیلی می فرستند و درخواست می کنن که جواب رو به همون آدرس ایمیل بفرستین و subject ایمیل رو هم “ivadminprocessing” بنویسید. نمی دونم چطور شده که ایمیلتون نرسیده. حالا دوباره به همین ایمیلی که گفتن جواب بدین و موضوع رو هم طبق خواسته اونها بنویسید تا بین ایمیل های دیگه گم نشه. برای احتیاط پاسخ سئوالات و CV رو هم به صورت فایل word و هم به صورت pdf به همون ایمیل ضمیمه کنید تا بعداً بهانه ای نداشته باشند. برای این که مطمئن شید این دفعه ایمیلتون رسیده در قسمت BCC آدرس ایمیل دیگه ای متعلق به خودتون رو وارد کنید تا بعد از ارسال چک کنید و از ارسالش اطمینان حاصل کنید. تا 5 روز بعد از ارسال ایمیل سایت CEAC رو چک کنید ببینین پروندتون آپدیت میشه یا نه؟ اگر آپدیت شد یعنی خبر خوبیه و به احتمال زیاد ایمیل رو گرفتن ولی با وجودی که در ایمیل پاسخ ها تقاضا کردید که گرفتن پاسخ ها رو کانفیرم کنن این کار رو انجام نمیدن. پس بعد از آپدیت CEAC دوباره ایمیل بزنین و تقاضای کانفیرم کنین. تا موقع گرفتن جواب از چک کردن CEAC غافل نشید. موفق باشید.
پاسخ
تشکر کنندگان: nina22 ، alirezass ، iman63ir ، rozelo ، سلی ، ashakibafar ، payam62 ، javadi436 ، taleghani
مرسی از جوابتون عمو سعید جان.هر روز سایت رو چک میکنم امروز هم آپدیت شد.یعنی 3روز پشت سر هم.فکر کردم آپدیت امروز مربوط به باز کردن ایمیل تایید مدارکم باشه.که اون جواب رو بهم دادن.الان دوباره به همون ایمیلشون ریپلای میکنم فایلهارو.امیدوارم زودتر جوابمو بدن.تمام آپدیت هامو تو تاپیک کلیرنس مینویسم تا بشه یه نتیجه ای گرفت.باز هم مرسی Smile
كيس نامبر:20130000AS45xx (دو نفر) / مصاحبه: هفته اول مارس/ آنكارا/دريافت برگه صورتي+فرم نه سوالي+CV/تاريخ كليرنس:٨ مي/تاريخ ورود به آمريكا:٢١ آگوست
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، iman63ir
دوستان سریعا به کمکتون نیاز دارم بهد از 3 روز از مصاحبه فرم 9 سوالی برای هر دومون اومده ولی نمیدونم جواب سوال 3 و 4 رو که پرسیده علایق و برنامتون برای کار در امریکا چیه با ذکر محل کار و... رو چی بدم ما قصد داریم بعد از ورود زبان بخونیم و اگر لازمه کالج بریم بعد رزومه بدیم و از دوستامون کمک بگیریم اگر نتونستیم کار مرتبط پیدا کنیم یک بیزنس کوچک راه بندازیم ولی میگن اگه بگید پولدارید خیلی مزایا بهمون تعلق نمیگیره لطفا راهنمایی کنید مدرکمون هم مهندسی شیمی هست با سابقه تولید قطعات خودرو و واردات مواد اولیه
سه نفر/آنکارا/اول اوریل/کلیرنس/نه سوالی/ستاره دارکلیرشدن در 26 جولای /کلیر خودم بعد از 168 روز نفس گیردر 17 سپتامبر/ ارواین کالیفرنیا/ورود 26 سبتامبر/دریافت گرین کارد 23 اکتبر
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، nina22
(2013-04-06 ساعت 03:02)SK89 نوشته:  دوستان سریعا به کمکتون نیاز دارم بهد از 3 روز از مصاحبه فرم 9 سوالی برای هر دومون اومده ولی نمیدونم جواب سوال 3 و 4 رو که پرسیده علایق و برنامتون برای کار در آمریکا چیه با ذکر محل کار و... رو چی بدم ما قصد داریم بعد از ورود زبان بخونیم و اگر لازمه کالج بریم بعد رزومه بدیم و از دوستامون کمک بگیریم اگر نتونستیم کار مرتبط پیدا کنیم یک بیزنس کوچک راه بندازیم ولی میگن اگه بگید پولدارید خیلی مزایا بهمون تعلق نمیگیره لطفا راهنمایی کنید مدرکمون هم مهندسی شیمی هست با سابقه تولید قطعات خودرو و واردات مواد اولیه
شما به ارسال دوم مربوط به همین تاپیک مراجعه کنید و طبق راهنمایی های این پست هر کاری که واقعاً قصد انجامش رو دارین بنویسین. در مورد سئوال 3 من بعد از گفتن علایق کاریم گفتم که قصد ادامه تحصیل در مقطع دکترا دارم ولی شاید مجبور بشم برای سال اول یک کار غیر مرتبط انجام بدم تا هزینه های درس خوندنم مثل شهریه دانشگاه رو کاهش بدم. شما هم در مورد قصدتون برای رفتن به کالج یا بیزینس مشترک یا دوستان بنویسین.
پاسخ
تشکر کنندگان: SK89 ، marjani ، el333 ، nina22 ، سلی
این فرم 9 سوالی برای همه میاد
:case number 2013as00007xxx . مقصد لوس آنجلس : افراد 3 نفر . مصاحبه 6 می ابوظبی . دریافت برگه سفید. کلیر بعد 50 روز Shy
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-04-06 ساعت 23:46)honey rahmati نوشته:  این فرم 9 سوالی برای همه میاد
نه دوست عزیز.برای همه نمیاد.
كيس نامبر:20130000AS45xx (دو نفر) / مصاحبه: هفته اول مارس/ آنكارا/دريافت برگه صورتي+فرم نه سوالي+CV/تاريخ كليرنس:٨ مي/تاريخ ورود به آمريكا:٢١ آگوست
پاسخ
تشکر کنندگان:
عجیبه سوال های من کلا فرق می کنه مثلا سوال اول نوشته شرح شغلی که در اون مشغول هستم را بنویسیم . بعد سوال ها ی نوشته که با چه کسانی در کارهم همکاری دارم . حتی خواسته که اگر فرد خاصی هست اسم اون رو ذکر کنم . سوال های بعدی هم کما بیش متفاوت هستند . مثلا یه جا خواسته تحصیلات دانشگاهی به بالا به همراه پروژهای خاصی در اون ها مشغول به کار بودم . اسم ارگان یا سازمان اسپانسر و سرپرست یا سوپروایزر پروژه را هم بنویسم . این سه سوال اول که می تونید مقایسه کنید . فکر کنم بسته به این که کجا مصاحبه بشید سوال ها فرق کنه .

(2013-04-11 ساعت 04:27)babak 1234 نوشته:  عجیبه سوال های من کلا فرق می کنه مثلا سوال اول نوشته شرح شغلی که در اون مشغول هستم را بنویسیم . بعد نوشته که با چه کسانی در اون ارتباط هستم . حتی خواسته که اگر فرد خاصی هست اسم اون رو ذکر کنم . سوال های بعدی هم کما بیش متفاوت هستند . مثلا یه جا خواسته اگر تحصیلات دانشگاهی به بالا به همراه پروژهای خاصی در اون ها مشغول به کار بودم . اسم ارگان یا سازمان اسپانسر و سرپرست یا سوپروایز پروژه را هم بنویسم .

1-• Please describe your job responsibilities and research that you perform or supervise.
2-• What are the potential, practical applications for the work you are doing in this field?
3-• With whom have you been collaborating in your work, if anybody? Please provide affiliation as well as names.
شماره کیس: 2013AS00005XXX
کنسولگری:هلسينكي کارنت شدن کیس:Feb-11-2013
مصاحبه:9 آوریل ،دریافت ویزا : 15 آوریل . مقصد Big Grinetroit
A journey of thousand miles begins with a single step
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، nina22 ، alirezass ، ashakibafar
سلام به همگي
دوستان كمك فوري
شده تا به حال بعد از 75 روز انتظار واسه كلير شدن تازه واسه كسي فرم 9 سوالي بفرستن و درخواست CV كنن؟ من كه گيج شدم كه چيكار كنم!!!!!
شماره كيس : ***2013AS4_ ٢نفر _ سفارت :انكارا _مدارك :١٢ مي _ مصاحبه : FEB W1 _ برگه صورتي+بعد از ٧٥ روز! از مصاحبه درخواست فرم وcv و از آن موقع منتظريم!!!
پاسخ
تشکر کنندگان: r.bazargan
(2013-04-17 ساعت 13:48)rozelo نوشته:  سلام به همگي
دوستان كمك فوري
شده تا به حال بعد از 75 روز انتظار واسه كلير شدن تازه واسه كسي فرم 9 سوالي بفرستن و درخواست CV كنن؟ من كه گيج شدم كه چيكار كنم!!!!!
براي فرم 9سوالي كه page اول همين تاپيك بخون. در مورد cv ميتوني از نمونه هاي موجود در اينترنت استفاده كني. مهم اينه كه cv اون چيزايي كه بايد داشته باشرو ، داشته باشه.
2013AS37XX • مصاحبه: 20فوریه/آنکارا/برگه صورتی+فرم 10 سئوالی+CV • سفرنامهویرایش فایلهای PDF با Adobe Acrobat ثبت نام در CSCپرینت فایل CSCنمونه پرینت CSCنرم‌افزار PDF995تغییر PTTنقشه آنکاراکلیر بعد از 135 روز
پاسخ
تشکر کنندگان: rozelo ، Saeedv13 ، javadi436
(2013-04-17 ساعت 14:03)mohammad fazli نوشته:  
دوستان كمك فوري
براي فرم 9سوالي كه page اول همين تاپيك بخون. در مورد cv ميتوني از نمونه هاي موجود در اينترنت استفاده كني. مهم اينه كه cv اون چيزايي كه بايد داشته باشرو ، داشته باشه.

ممنون
ولي مشكل اينه كه ايميلي كه فرستادن بعد از 75 روز خطاب به 2 نفره يكي خودم و يكي به يه بنده خدايي كه نمي شناسم ! به نظرتون اشتباهي پيش نيومده؟!
شماره كيس : ***2013AS4_ ٢نفر _ سفارت :انكارا _مدارك :١٢ مي _ مصاحبه : FEB W1 _ برگه صورتي+بعد از ٧٥ روز! از مصاحبه درخواست فرم وcv و از آن موقع منتظريم!!!
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-04-17 ساعت 14:09)rozelo نوشته:  
دوستان كمك فوري

ممنون
ولي مشكل اينه كه ايميلي كه فرستادن بعد از 75 روز خطاب به 2 نفره يكي خودم و يكي به يه بنده خدايي كه نمي شناسم ! به نظرتون اشتباهي پيش نيومده؟!
شما بهتر است بهشون توضيح بدين كه در روز مصاحبه افيسر صحبتي از فرم 9سوالي براي من نكرده!!! اين فرم سوالهاش براي همه يكيه. ممكن هست اشتباه تايپي بوده باشه
2013AS37XX • مصاحبه: 20فوریه/آنکارا/برگه صورتی+فرم 10 سئوالی+CV • سفرنامهویرایش فایلهای PDF با Adobe Acrobat ثبت نام در CSCپرینت فایل CSCنمونه پرینت CSCنرم‌افزار PDF995تغییر PTTنقشه آنکاراکلیر بعد از 135 روز
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، rozelo ، nina22
(2013-04-17 ساعت 14:21)mohammad fazli نوشته:  
(2013-04-17 ساعت 14:09)rozelo نوشته:  
دوستان كمك فوري

ممنون
شما بهتر است بهشون توضيح بدين كه در روز مصاحبه افيسر صحبتي از فرم 9سوالي براي من نكرده!!! اين فرم سوالهاش براي همه يكيه. ممكن هست اشتباه تايپي بوده باشه

ممنون دوست عزيز
جواب ايميلي كه فرستادم براشون الان رسيد كه اشتباهي نشده و بايد فرم رو براشون بفرستيم وتاكيد هم كردن تا رسيدن اون هيچ كاري روي پرونده انجام نخواهد شد.!!!!!!!! خوب اين هم نحوه كار كردن هم راستش نوبره بعد از 2 ماه و نيم
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، nina22 ، taleghani ، r.bazargan
(2013-04-17 ساعت 21:17)rozelo نوشته:  ...جواب ايميلي كه فرستادم براشون الان رسيد كه اشتباهي نشده و بايد فرم رو براشون بفرستيم وتاكيد هم كردن تا رسيدن اون هيچ كاري روي پرونده انجام نخواهد شد.!!!!!!!! خوب اين هم نحوه كار كردن هم راستش نوبره بعد از 2 ماه و نيم
من یک نفر دیگه رو سراغ دارم که اتفاقاً ایروان هم مصاحبه شد. روز مصاحبه از فرم 9 سئوالی چیزی نگفتن ولی یک هفته بعد بی خبر براش سئوالات رو فرستادند. متاسفانه به شما خیلی دیر خبر دادن ولی کاریش نمیشه کرد و بهتره به اعصابت مسلط باشی و از روی پست دوم این تاپیک جواب سئوالات رو آماده و براشون بفرستی. شایدم جواب کلیرت اومده و تو بعضی موارد هنوز براشون ابهام وجود داره و یک وقت دیدی بعد از فرستادن جواب ها زودی کلیرت رو اعلام کردند.امیدوارم اینطوری باشه. موفق باشی. سعید
پاسخ
تشکر کنندگان: mehdiii ، rozelo ، amairmonre ، nina22 ، سلی ، ashakibafar ، taleghani
(2013-04-17 ساعت 22:35)Saeedv13 نوشته:  
(2013-04-17 ساعت 21:17)rozelo نوشته:  ...جواب ايميلي كه فرستادم براشون الان رسيد كه اشتباهي نشده و بايد فرم رو براشون بفرستيم وتاكيد هم كردن تا رسيدن اون هيچ كاري روي پرونده انجام نخواهد شد.!!!!!!!! خوب اين هم نحوه كار كردن هم راستش نوبره بعد از 2 ماه و نيم
من یک نفر دیگه رو سراغ دارم که اتفاقاً ایروان هم مصاحبه شد. روز مصاحبه از فرم 9 سئوالی چیزی نگفتن ولی یک هفته بعد بی خبر براش سئوالات رو فرستادند. متاسفانه به شما خیلی دیر خبر دادن ولی کاریش نمیشه کرد و بهتره به اعصابت مسلط باشی و از روی پست دوم این تاپیک جواب سئوالات رو آماده و براشون بفرستی. شایدم جواب کلیرت اومده و تو بعضی موارد هنوز براشون ابهام وجود داره و یک وقت دیدی بعد از فرستادن جواب ها زودی کلیرت رو اعلام کردند.امیدوارم اینطوری باشه. موفق باشی. سعید

ممنون عمو سعيد
اميدوارم هميني بشه كه شما ميكين ( البته واقعا شرايط من و همسرم روشنه!) فعلاً دارم cv تهيه مي كنم كه افيسر محترم حسابي نورباران بشن و خداي نكرده خسته نشن !
و همينطور تشكر از راهنمايي و توضيحاتي كه لطف كرديد برام ارسال كرديد.
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، amairmonre ، nina22
سلام دوستان
این 9 سوال در چه مرحله ای پرمیشوند و تحویل میشوند؟
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان