کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
فرم 9 سوالی و نحوه پاسخ دادن به آن
(2013-10-20 ساعت 21:50)mechanicalengineer نوشته:  
(2013-06-04 ساعت 11:49)ashakibafar نوشته:  با سلام
تجربه خودم رو میخواستم براتون بنویسم شاید بهتون کمک کنه.
برنده اصلی خانمم بود و من با معافی و کار خصوصی فکر میکردم 90% یکضرب بگیرم ولی آفیسر ما که همون جوون مودب و ریشو(باجه6) بود فقط یک سوال از خانمم پرسید!!!
و گفت آقا بیاد جلو! اول با توجه به کارم که بازرگانی هست پرسید انگلیسی میتونی صحبت کنی و منم تائید کردم و ادامه صحبتها به زبان انگلیسی بود.
ازم پرسید دقیقا چیکار میکنی ؟ کالاهایی که وارد میکنی آیا تغییر میدی و بعد میفروشی؟!
وحتی همونجا رفت توی سایت شرکت آلمانی که نمایندش هستیم رو چک کرد و بازم سوال....
آخر سرم فکر کنم نفهمید کارم چیه!!
به همین دلیل خودش گفت فرم 9 سوالی رو برات امروز یا فردا میفرستم و انصافا سر قولش بود.
بعد از 4 روز و با کمک سعید جان عزیز جوابشو به همراه رزومه خودم و خانمم با دو فرمت word ,pdfفرستادم و ازش تاییدیه خواستم.
فرداش CEAC فقط برای خانمم آپدیت شده و نه برای من و پسرم!
از تاییدیه هم خبری نیست.راستی همون موقع بعد از مصاحبه گفت نگران Dead lineسپتامبر نباشید و توی آگوست ویزاتون میاد.

دوستان من دارم این فرممو کامل میکنم یه سوال دارم :

- List of references in your country of birth or residence
آیا باید واقعا استادمون باشه مثلا نمیتونیم مدیرمون رو بنویسیم یا همکارمون که در حال حاضر هم به اروپا رفت و امود دارن

دوستان کسی پاسخی نداره ؟ من فرممو پر کردم و منتظر این سوالم چون واقعا به استادم و اردسو .. دسترسی ندارم !
2014AS1xxx، فرم :28می باایمیل،کنسولگری:Yerevan،کارنت :14 می ,مصاحبه: اکتبر-انتظار برای ویزا :100 روز
معاینه پزشکی ایروانمدارک مصاحبه ایروان
خدایا در میان این همه چشم ، نگـــــاهِ تـــو مرا بی نیاز می سازد از هر نگاهی..
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-10-20 ساعت 21:50)mechanicalengineer نوشته:  دوستان من دارم این فرممو کامل میکنم یه سوال دارم :
آیا باید واقعا استادمون باشه مثلا نمیتونیم مدیرمون رو بنویسیم یا همکارمون که در حال حاضر هم به اروپا رفت و امود دارن
من اسم 3 نفر رو نوشتم. یکی از استادهای سابقم، همکارم در مرکز تهران و دوستم که استخدام دانشگاه تهران شده بود. بعد از محل کار هر رفرنس هم ایمیلش رو از سایت دانشگاه یا محل کارش درآوردم و نوشتم.
پاسخ
تشکر کنندگان: amir82 ، mechanicalengineer ، A.R.R
(2013-10-20 ساعت 21:50)mechanicalengineer نوشته:  دوستان من دارم این فرممو کامل میکنم یه سوال دارم :

من اسم و اطلاعات تماس دو نفر از مدیران شرکت رو که روابط خوبی باهاشون داشتم نوشتم.
پاسخ
تشکر کنندگان: mechanicalengineer ، Saeedv13 ، ffrfar
(2013-10-22 ساعت 01:11)amir82 نوشته:  

من اسم و اطلاعات تماس دو نفر از مدیران شرکت رو که روابط خوبی باهاشون داشتم نوشتم.
سلام دوستان
من این فرمرو دیشب براشون فرستادم ولی کانفیرم ندادن هنوز ؟
تا کی جواب میدن معمولا؟
اگه جواب ندادن دوباره ایمیلمو کامل با همه جوابا و اتچاش بفرستم یا اینکه فقط یه ایمیل بزنم که تاییدیه بدن بهم ؟
ممنون
2014AS1xxx، فرم :28می باایمیل،کنسولگری:Yerevan،کارنت :14 می ,مصاحبه: اکتبر-انتظار برای ویزا :100 روز
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-10-26 ساعت 08:10)mechanicalengineer نوشته:  
(2013-10-22 ساعت 01:11)amir82 نوشته:  

سلام دوستان
من این فرمرو دیشب براشون فرستادم ولی کانفیرم ندادن هنوز ؟
تا کی جواب میدن معمولا؟
اگه جواب ندادن دوباره ایمیلمو کامل با همه جوابا و اتچاش بفرستم یا اینکه فقط یه ایمیل بزنم که تاییدیه بدن بهم ؟
ممنون
اگر دیشب فرستادین که میخوره به تعطیلات آخر هفته اونها و باید تا دوشنبه صبر کنین...
من در متن ایمیلم ازشون خواسته بودم که رسیدن مدارک رو برام تایید کنن که دقیقا فردای روزی که ایمیل کردم تاییدیه برام اومد. شما هم اگر سه شنبه به بعد ایمیل براتون نیومد به نظرم پیگیری کنین.
این پست عمو سعید رو هم بخونین بهتون کمک میکنه:
http://mohajersara.com/thread-4813-post-...#pid287328
موفق باشین
پاسخ
تشکر کنندگان: ffrfar ، lilac ، manamilad
دوستان من دارم این فرممو کامل میکنم یه سوال دارم :

[/quote]

دوست عزیز اگه دقت کنی بیشتر سوالات برای دانشجوهایی که قصد ادامه تحصیل تو آمریکا رو دارند تهیه شده.
اگر فوق لیسانست یا لیسانست رو تازه گرفتی این قسمت ها رو جواب بده.
من خودم نوشتم توی هیچ پروژه مشخصی شرکت نکردم و ۱۳ سال پیش هم مدرکمو گرفتم.بنابر این اصلا اینو جواب ندادم.
Case No.2013AS68##
روئیت قبولی:8May2012 تعداد:3
سفارت:آنکارا ، مصاحبه :W4 May2013
مقصدTongueortland OR
نتيجه مصاحبه:Q9+AP
کلیرنس:20آگوستBig Grin
دریافت ویزا:۲۶ آگوستBig Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: storagemeter ، ffrfar
(2013-03-05 ساعت 17:55)Saeedv13 نوشته:  سلام به همه ی دوستان
ما روز 19 فوریه مصاحبه داشتیم و موفق به دریافت برگه صورتی با فرم نه سئوالی شدیمTongue. بعد از برگشت به وطن چون خبری از ارسال فرم ها نشد در ساعت 2 صبح 27 فوریه از طریق "صفحه تماس با بخش ویزای مهاجرتی" در مورد عدم ارسال سئوالات به ایمیلم اطلاع رسانی کردم. حدود 10 ساعت بعد یعنی ساعت 12 ظهر همان روز 9 سئوال معروف به ایمیلم فرستاده شد که سئوالات 8 و 9 به کار من مربوط نمی شد و در موردشون "Not applicable" نوشتم. سایت CEAC پس از فرستادن ایمیل حاوی سئوالات آپدیت شده بود. ساعت 22:30 همان شب جواب سئوالات را با ایمیل فرستادم و CV رو هم به صورت یک فایل pdf ضمیمه ایمیل کردم. در متن ایمیل خواهش کردم که در صورت امکان دریافت اطلاعات را تایید کنن که خبری از تاییده نشد ولی سایت CEAC روز اول مارچ آپدیت شد. صبح روز 4 مارچ دوباره از طریق صفحه تماس با بخش ویزای مهاجرتی تقاضای در خواست تاییده ارسال مدارک کردم و دوباره سایت CEAC در روز 4 مارچ آپدیت شد. امروز ظهر (5 مارچ) تایید کردن اطلاعات به دستشون رسیده و یک بار دیگه CEAC آپدیت شد. به نظرم علیرغم شلوغی، هم سفارت و هم سایت CEAC (معروف به کذایی) به خوبی کار می کنن و جای هیچ نگرانی نیست. برای اطمینان از رسیدن اطلاعات به دستشون از صفحه تماس و سایت CEAC استفاده کنید ولی هر ایمیلی زدید حداقل 5 روز بهشون فرصت بدین تا جواب بدن و از ارسال ایمیل های متعدد در فاصله زمانی کوتاه خودداری کنید. همگی موفق باشید.

سلام و تشکر از عمو سعید
برای منم مشکلی مثه شما پیش اومد ولی متاسفانه سایت سفارت ارمنستان مثه انکارا ، امکان پر کردن سوالات روی سایت نیست !
میخواستم ببینم من برای گرفتن تایدیه دریافت فرم 9 سوالی ، خود فرم رو هم دوباره بفرستم یا فقط بزنم تایدیه میخوام ؟
چون تو خود ایمیل اولیم خواسته بودم تایید کنن و لی هنوز که یه 3 روزی گذسته جمعه فرستادم خبری نشده هنوز
؟ این لینکو سفارت داده چک کتیم http://armenia.usembassy.gov/casenumber.html کسی ایروانی هست که تایدیه بعدا گرفته باشه ؟
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، taleghani
(2013-10-27 ساعت 21:55)mechanicalengineer نوشته:  ...برای منم مشکلی مثه شما پیش اومد ولی متاسفانه سایت سفارت ارمنستان مثه انکارا ، امکان پر کردن سوالات روی سایت نیست !
میخواستم ببینم من برای گرفتن تایدیه دریافت فرم 9 سوالی ، خود فرم رو هم دوباره بفرستم یا فقط بزنم تایدیه میخوام ؟ ...
شما یک ایمیل به همون آدرسی که فرم 9 سئوالی رو فرستادی ارسال کن و ازشون تقاضا کن دریافت اطلاعات رو تایید کنند. اگر پاسخ سئوالات رو در متن ایمیل نوشتی و CV رو هم به صورت فایل Word و هم pdf ضمیمه ایمیلت کردی دوباره این کار رو تکرار نکن. یک هفته دیگه صبر کن و اگر بازم خبری نشد به آدرس IranIVYerevan@state.gov ایمیل بزن و تقاضای تاییدیه کن. در ضمن سایت CEAC رو هم مرتب هم قبل و هم بعد از ارسال اطلاعات و ایمیل ها چک کن. من قبل از ارسال پاسخ ها تاریخ آپدیت سیس رو داشتم. وقتی فرم 9 سئوالی رو فرستادم سایت سیس آپدیت شد. این یعنی ایمیل من و اطلاعات داخلش رو دریافت کردند. با این وجود برای اطمینان خاطر تقاضای تاییدیه کردم. موفق باشی.
پاسخ
تشکر کنندگان: A.R.R ، ffrfar ، amir82
(2013-10-27 ساعت 23:34)Saeedv13 نوشته:  
(2013-10-27 ساعت 21:55)mechanicalengineer نوشته:  ...برای منم مشکلی مثه شما پیش اومد ولی متاسفانه سایت سفارت ارمنستان مثه انکارا ، امکان پر کردن سوالات روی سایت نیست !
میخواستم ببینم من برای گرفتن تایدیه دریافت فرم 9 سوالی ، خود فرم رو هم دوباره بفرستم یا فقط بزنم تایدیه میخوام ؟ ...
شما یک ایمیل به همون آدرسی که فرم 9 سئوالی رو فرستادی ارسال کن و ازشون تقاضا کن دریافت اطلاعات رو تایید کنند. اگر پاسخ سئوالات رو در متن ایمیل نوشتی و CV رو هم به صورت فایل Word و هم pdf ضمیمه ایمیلت کردی دوباره این کار رو تکرار نکن. یک هفته دیگه صبر کن و اگر بازم خبری نشد به آدرس IranIVYerevan@state.gov ایمیل بزن و تقاضای تاییدیه کن. در ضمن سایت CEAC رو هم مرتب هم قبل و هم بعد از ارسال اطلاعات و ایمیل ها چک کن. من قبل از ارسال پاسخ ها تاریخ آپدیت سیس رو داشتم. وقتی فرم 9 سئوالی رو فرستادم سایت سیس آپدیت شد. این یعنی ایمیل من و اطلاعات داخلش رو دریافت کردند. با این وجود برای اطمینان خاطر تقاضای تاییدیه کردم. موفق باشی.
سلام عمو سعید عزیز وتشکر

من امروز برام رو همون ایمیلی که زده بودم ریپلایش یه ایمیل اومدم که این متنش :
Thank you
This email is UNCLASSIFIED.

حالا میخوام بدونم این الان یعنی کامل بوده و گرفته ؟ برا بقیه هم اینطور میزنن و منظورش از این ایمیل طبقه بندی نشده چیه ؟ کسی اینطوری ایمیل داشته ؟
الان ازشون بخوان تایدیده بدن یا توضیح بدن که چیکار کنم یا نه چون فقط یه تشکر کرده و گفته طبقه بندی نیست ؟!!!!!

2) اگه تایید شده باید دیگه اون سایتی که وقت مصاحبه بهم گفت فقط چک کنم دیگه چون ظاهرا سیس برای ایروان نیست اینطوریکه من شنیدم؟
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13
(2013-10-28 ساعت 20:46)mechanicalengineer نوشته:  سلام عمو سعید عزیز وتشکر
Thank you
حالا میخوام بدونم این الان یعنی کامل بوده و گرفته ؟ برا بقیه هم اینطور میزنن و منظورش از این ایمیل طبقه بندی نشده چیه ؟ کسی اینطوری ایمیل داشته ؟
الان ازشون بخوان تایدیده بدن یا توضیح بدن که چیکار کنم یا نه چون فقط یه تشکر کرده و گفته طبقه بندی نیست ؟!!!!!
2) اگه تایید شده باید دیگه اون سایتی که وقت مصاحبه بهم گفت فقط چک کنم دیگه چون ظاهرا سیس برای ایروان نیست اینطوریکه من شنیدم؟
والا ظاهراً که گرفتند و گرنه از چی تشکر کردن؟! فقط طرفمون یه ذره کن حرف تشریف داشتن گویا. تا حالا اینجوریشو ندیده بودیم!
سایتی که گفته چک کنین فقط کیس نامبرهای کلیر شده رو نشون میده. نمی تونی به دریافت فرم 9 سئوالی مربوطش کنی. دوستان می گفتند که سیس برای ارمنستان هم راه افتاده. شما مطمئنی درست چکش می کنی؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-10-29 ساعت 00:34)Saeedv13 نوشته:  
(2013-10-28 ساعت 20:46)mechanicalengineer نوشته:  سلام عمو سعید عزیز وتشکر
Thank you
والا ظاهراً که گرفتند و گرنه از چی تشکر کردن؟! فقط طرفمون یه ذره کن حرف تشریف داشتن گویا. تا حالا اینجوریشو ندیده بودیم!
سایتی که گفته چک کنین فقط کیس نامبرهای کلیر شده رو نشون میده. نمی تونی به دریافت فرم 9 سئوالی مربوطش کنی. دوستان می گفتند که سیس برای ارمنستان هم راه افتاده. شما مطمئنی درست چکش می کنی؟
یعنی باید اون صفر یا Oوسط رو نزد یا ... ؟؟
2)در مورد تایدیه نباید متن خاصی باشه و همین تشکر کافیه ؟
چی بگم ! راستش من وقتی کیس نامبرهای کلیر شده رو میبینم عدداشون مثلا YRV2012768044 اینطوریه ! ولی ماله من همون عددیه که قبولیم بود و فرمتش 2014AS0000 و اخرش عدد چهر رقمیه در صورتیکه تو سایت کلیر اصلا اینطور نیست کیسا و تو سیس هم میزنه کیست Invalid Immigrant Visa Case Number. علتش چیه و باید طور خاصی وارد کنم یا ..؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-10-29 ساعت 08:35)mechanicalengineer نوشته:  چی بگم ! راستش من وقتی کیس نامبرهای کلیر شده رو میبینم عدداشون مثلا YRV2012768044 اینطوریه ! ولی ماله من همون عددیه که قبولیم بود و فرمتش 2014AS0000 و اخرش عدد چهر رقمیه در صورتیکه تو سایت کلیر اصلا اینطور نیست کیسا و تو سیس هم میزنه کیست Invalid Immigrant Visa Case Number. علتش چیه و باید طور خاصی وارد کنم یا ..؟؟؟
اونها برای کیس های مهاجرتی ولی غیر لاتاری مثل نامزدی- ازدواجی هست. باید صفرهای وسط رو موقع وارد کردن کیس نامبر تو سیس برداری. به پست من در مورد سیس که لینکش تو امضام هست مراجعه کن.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-10-29 ساعت 09:35)Saeedv13 نوشته:  
(2013-10-29 ساعت 08:35)mechanicalengineer نوشته:  چی بگم ! راستش من وقتی کیس نامبرهای کلیر شده رو میبینم عدداشون مثلا YRV2012768044 اینطوریه ! ولی ماله من همون عددیه که قبولیم بود و فرمتش 2014AS0000 و اخرش عدد چهر رقمیه در صورتیکه تو سایت کلیر اصلا اینطور نیست کیسا و تو سیس هم میزنه کیست Invalid Immigrant Visa Case Number. علتش چیه و باید طور خاصی وارد کنم یا ..؟؟؟
اونها برای کیس های مهاجرتی ولی غیر لاتاری مثل نامزدی- ازدواجی هست. باید صفرهای وسط رو موقع وارد کردن کیس نامبر تو سیس برداری. به پست من در مورد سیس که لینکش تو امضام هست مراجعه کن.

عمو سعید عزیز
خوندم پستتونو خیلی امکان جالبیه و کامل توضیح دادید ممنون ولی بازم بدون صفرهم میزنم میگه iNVALID NUMBER نمیدونم علتش چیه ؟ من شنیدم سایت سیس یه جای دیگه ایه و باید مدارک از سفارت بره اونجا و احتمالا پس از دریافت و انتقال مدارک از سفارت به سایت سیس که تو امریکاست فعال میشه ! این درسته و باید صبر کرد تا یه مدت بعد از دریافت فرم توسط سفارت بره اونجا
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، taleghani
سلام من دانشجوی ترم 2رشدم به نظرتون نگم که میخوام ادامه تحصیل بدم در ضمن من تنها برنده شدم(دختر)
کارنت شدن : 2 نوامبر-سفارت : انکارا- مصاحبه: 17 اپریل - کلیرنس- اپدیت ها:17-18اپریل - 15-19-29 می- 9-12 جون / تعداد کیس یکی RolleyesWink
پاسخ
تشکر کنندگان: r.bazargan
سلام دوستان با تجربه

اصلا" صلاح می دونید که جوابهای مربوط به این سوالهارو توی یه برگ جداگانه روز مصاحبه با خودمون ببریم و بهشون ارائه بدیم شاید اینطوری کارمون راحتتر و سریعتر انجام بشه. بهتر از اینه که بعد چند روز تازه این فرم رو و سوالهاشو برامون بفرستند حالا کلی زمان می بره تا دوباره بررسی کنن و بقیه مراحل طی بشه. نظرتون چیه؟
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان