کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ورود به آمریکا با پول!
سلام دوستان
در خصوص اموال غیر منقول مثل مسکنی که در ایران داریم
آیا لازم است که قبل از ورود به آمریکا یا قبل از مصاحبه برای ویزای لاتاری، مدرکی دال بر داشتن آن به سفارت ارائه کنیم که سالهای بعد اگر در آمریکا بودیم و خواستیم آن را بفروشیم و پولش را به آمریکا بیاوریم مشمول مالیات نشود؟
برای چراغ همسایه هم نور آرزو کن
بی شک حوالی ات روشن تر خواهد شد ...
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-05-11 ساعت 12:36)Reza20002 نوشته:  سلام دوستان
در خصوص اموال غیر منقول مثل مسکنی که در ایران داریم
آیا لازم است که قبل از ورود به آمریکا یا قبل از مصاحبه برای ویزای لاتاری، مدرکی دال بر داشتن آن به سفارت ارائه کنیم که سالهای بعد اگر در آمریکا بودیم و خواستیم آن را بفروشیم و پولش را به آمریکا بیاوریم مشمول مالیات نشود؟
دوست عزیز اگر مطمعن هستین که در اینده میخوایید پول این ملک رو به امریکا ببرید حتما باید سال اول ورودتون اعلام کنید و این قضیه شامل هرگونه دارایی که قبل از رزیدنس شدنتون دارید و میخوایید ببرید امریکا در اینده میشه در غیر این صورت هر وقت این پول و خواستید ببرید امریکا باید تکسشو بدید ولی اگه اعلام کرده باشید شامل دارایی های قبل از مقیم امریکا شدنتون میشه که از تکس معافه
پاسخ
تشکر کنندگان: remarya
(2014-05-11 ساعت 13:26)tartar نوشته:  دوست عزیز اگر مطمعن هستین که در اینده میخوایید پول این ملک رو به آمریکا ببرید حتما باید سال اول ورودتون اعلام کنید
به کجا و چگونه باید اعلام کرد و چه مدارکی از ایران باید به همراه داشت برای ارایه به سازمان یا مرجع مربوط ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-05-11 ساعت 15:46)behfaza نوشته:  
(2014-05-11 ساعت 13:26)tartar نوشته:  دوست عزیز اگر مطمعن هستین که در اینده میخوایید پول این ملک رو به آمریکا ببرید حتما باید سال اول ورودتون اعلام کنید
به کجا و چگونه باید اعلام کرد و چه مدارکی از ایران باید به همراه داشت برای ارایه به سازمان یا مرجع مربوط ؟

دوست عزیز
آیا شما هم اکنون در آمریکا هستین؟
آیا پاسخ سوالها رو بطور دقیق می دونین که بتونین به من هم راهنمایی کنین؟
با توجه به اطلاعاتی که من تاکنون بدست آورده ام بنظرم پاسخ tartar در خصوص ارائه اطلاعات معقول بنظر می رسد اما همانطور که شما گفتین ، اینکه به کجا و چگونه اعلام شود محل ابهام است.
من تبلیغات چند کارشناس دادگستری را در اینترنت دیدم که به شکل زیر است:
ارزیابی املاک و دارائیها جهت مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری

یا دریافت گرین کارت Green Card ، لاتاری یا متقاضیان اقامت دائم با اسپانسر Sponsor و اعلام توان مالی

توسط کارشناس رسمی دادگستری

به همراه ترجمه و اخذ تاییدهای لازم

از کانون کارشناسان ، وزارت خارجه و قوه قضاییه

با 2 نفر از آنها هم صحبت کردم که اصرار داشتند باید ارزیابی کنم ولی با توجه به اینکه حق الزحمه چند میلیونی می گیرند ممکن است اصرار آنها در جهت منافع آنها باشد و واقعا نیازی به ارزیابی رسمی نداشته باشیم.
این شد که در مهاجرسرا پیغام گذاشتم شاید کسی واقعا بداند راه چاره چیست.

2 وبسایت کارشناسان رسمی جهت اطلاع در زیر آورده می شود:
-http://krdrs.com
-http://www.exp-co.com
پاسخ
تشکر کنندگان:

در اولین تکس فایلینگتون همراه با اعلام درامد و مخارج یک فرم هم هست که asset یاداراییهاتون رو تو اون فرم اعلام میکنید و اگر گرین کارت و دارین وفقط صرفا جهت اعلان کردن به اداره مالیات اونجاس هیچ مدرکی از ایران نمیخواد هر چه قد که شما ارزش اونو اعلام کردید کاری بهتون ندارن ولی اینو هم باید در نطر بگیرید اگه تغیری در قوانین پیش اومد و خواستن ازتون تکس یگیرن طبق همون ارزشی که اعلام کردین تکس بایس بدید پس نگید حالا یک مبلغ بالایی رو میگیم تا هر وقت لازممون شد پول ببریم بدون تکس باز هم میگم دوستان این اطلاعات شخصی بنده است که دستگیرم شده و اصلا قابل استناد نیست این قضبه خیلی پیچیده و حساس هست که حتما باید با یک وکیل یا حسابدار خبره و مطمعن مشورت کنید کوچکترین اشتباه میتونه هزینه های هنگفتی رو حتی زندان واسه تون خدای نکرده رقم بزنه خیلی ها سالانه به خاطر این مشکلات پاسپورت شون رو پس میدن و از خیر اونجا میگزرن لازم هم نیس زیاد بترسین خیلی هم هستن با کلی درامد و املاک کمترین تکس و میدن فقط باید بدونین دارین چیکار میکنین
پاسخ
تشکر کنندگان: behfaza ، Saeedv13 ، Reza20002 ، shoshina
(2014-05-12 ساعت 12:25)tartar نوشته:  

در اولین تکس فایلینگتون همراه با اعلام درامد و مخارج یک فرم هم هست که asset یاداراییهاتون رو تو اون فرم اعلام میکنید و اگر گرین کارت و دارین وفقط صرفا جهت اعلان کردن به اداره مالیات اونجاس هیچ مدرکی از ایران نمیخواد هر چه قد که شما ارزش اونو اعلام کردید کاری بهتون ندارن ولی اینو هم باید در نطر بگیرید اگه تغیری در قوانین پیش اومد و خواستن ازتون تکس یگیرن طبق همون ارزشی که اعلام کردین تکس بایس بدید پس نگید حالا یک مبلغ بالایی رو میگیم تا هر وقت لازممون شد پول ببریم بدون تکس باز هم میگم دوستان این اطلاعات شخصی بنده است که دستگیرم شده و اصلا قابل استناد نیست این قضبه خیلی پیچیده و حساس هست که حتما باید با یک وکیل یا حسابدار خبره و مطمعن مشورت کنید کوچکترین اشتباه میتونه هزینه های هنگفتی رو حتی زندان واسه تون خدای نکرده رقم بزنه خیلی ها سالانه به خاطر این مشکلات پاسپورت شون رو پس میدن و از خیر اونجا میگزرن لازم هم نیس زیاد بترسین خیلی هم هستن با کلی درامد و املاک کمترین تکس و میدن فقط باید بدونین دارین چیکار میکنین

ممنون واسه مطالب و توصیه هاتون
کسی دیگه می تونه اطلاعات تکمیلی بده؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
من و همسرم می خواهیم به آمریکا برویم . آیا 10000 مجموع پول 2 نفر ما می باشد . یا چون 2 نفر هستیم می توانیم 20000 دلار همراه داشته باشیم ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-05-18 ساعت 09:55)amirali_badghelegh نوشته:  سلام
من و همسرم می خواهیم به آمریکا برویم . آیا 10000 مجموع پول 2 نفر ما می باشد . یا چون 2 نفر هستیم می توانیم 20000 دلار همراه داشته باشیم ؟
مقدارپولی را که همراه میبرید را در فرم مربوطه دقیق واردکنید. آنها مشکلی با بردن حتی مقادیر خیلی زیاد دلار به داخل آمریکا ندارند فقط صحیح اعلام کنید.
پاسخ
تشکر کنندگان: ffrfar ، mahdibashoma
بانکها خیلی وقتا به دلایل نامعلومی حساب را بلوکه میکنن.. همه پول خودتونو توی بانک نگذارید.

خیب این خیلی نگران کننده شد... شما تا حالا به کیسی برخورده این که حسابش بلوکه شده باشه؟
پاسخ
تشکر کنندگان: mehrdad pharm
(2014-05-20 ساعت 08:42)mahdibashoma نوشته:  
(2014-05-19 ساعت 14:59)Reza20002 نوشته:  بانکها خیلی وقتا به دلایل نامعلومی حساب را بلوکه میکنن.. همه پول خودتونو توی بانک نگذارید.

خیب این خیلی نگران کننده شد... شما تا حالا به کیسی برخورده این که حسابش بلوکه شده باشه؟

بله اول خود من. ابتدای ورودم یک هفته بعد از باز کردن حساب...مراجعه کردم گفتن علت اینه که وضعیت مالی شما مشخص نیست..
بعدا متوجه شدم چند تا نامه واسم اومده بود و سوشیالم را نفرستاده بودم.
دوست من که 30 هزارتا تو حسابش بود و بعد که مراجعه کرد گفتن پولو از کجا آوردی؟
یا همسفر دیگه که کارتشو تو ایالت دیگه استفاده کرده بودو به دلیل امنیت اتومات بلوک شده بود و با احتساب تعطیلی سه روز بی پول بود.
در کل ممکنه تا چند روزی که حسابتون بستست دسترسی به پول نداشته باشید.

بطور موقت که ممکنه بدلایل فنی و امنیتی باشه می شه از ذخیره بالش استفاده کرد.
اما اینکه بپرسند از کجا آورده ای با توجه به اینکه قبلا فرمهای مربوطه را در فرودگاه و قبل از ورود به آمریکا پر کرده ایم چه معنایی دارد؟
بعد، کار دوستتون چی شد؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
آیا توصیه می شه که مقداری از پول تبدیل به طلا و زیور آلات بشه و به این صورت به آمریکا ببریم و بفروشیم؟ یا اینکه کارمزد ساخت زیورآلات در آمریکا بالاست و اینطوی نمی صرفه؟!
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-08-25 ساعت 15:38)Reza20002 نوشته:  آیا توصیه می شه که مقداری از پول تبدیل به طلا و زیور آلات بشه و به این صورت به آمریکا ببریم و بفروشیم؟ یا اینکه کارمزد ساخت زیورآلات در آمریکا بالاست و اینطوی نمی صرفه؟!
نمیصرفه که هیچ ضرر هم میکنید.
آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
پاسخ
تشکر کنندگان: storagemeter
(2014-08-26 ساعت 11:11)soheilbadami نوشته:  
(2014-08-25 ساعت 15:38)Reza20002 نوشته:  آیا توصیه می شه که مقداری از پول تبدیل به طلا و زیور آلات بشه و به این صورت به آمریکا ببریم و بفروشیم؟ یا اینکه کارمزد ساخت زیورآلات در آمریکا بالاست و اینطوی نمی صرفه؟!
نمیصرفه که هیچ ضرر هم میکنید.

طلا ببريد حسابى ضرر ميكنيد
Case num:2014as3$$/ ديدن قبولى ١مى/ارسال فرمها ٢٨مى/مصاحبه ٨ اكتبر٢٠١٣/كلير پس از ٢٢٥روز ناقابل ٢١مى ٢٠١٤/تاريخ ورود به امريكا ٢٦سپتامبر٢٠١٤/ساكن مريلند/ssn:بعداز٣روز/گرين كارت بعد از ٢٦روز
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان روايات مختلف در مورد پول بردن به امريكا شنيده ميشه براى بار اول حداكثرچقدر ميشه برد كه دچار دردسر نشيم
وحتما بايد تو سفر اول تمام دارايهايى كه ميخواهى از ايران ببرى را اعلام كنى كه شامل تكس نشه
مثلا اگه من سال ديگه بخوام خونه ام را بفروشم وتو امريكا سرمايه گذارى كنم الان بايد اعلام كنم
Case num:2014as3$$/ ديدن قبولى ١مى/ارسال فرمها ٢٨مى/مصاحبه ٨ اكتبر٢٠١٣/كلير پس از ٢٢٥روز ناقابل ٢١مى ٢٠١٤/تاريخ ورود به امريكا ٢٦سپتامبر٢٠١٤/ساكن مريلند/ssn:بعداز٣روز/گرين كارت بعد از ٢٦روز
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-08-28 ساعت 07:50)Vahid2014 نوشته:  دوستان روايات مختلف در مورد پول بردن به امريكا شنيده ميشه براى بار اول حداكثرچقدر ميشه برد كه دچار دردسر نشيم
وحتما بايد تو سفر اول تمام دارايهايى كه ميخواهى از ايران ببرى را اعلام كنى كه شامل تكس نشه
مثلا اگه من سال ديگه بخوام خونه ام را بفروشم وتو امريكا سرمايه گذارى كنم الان بايد اعلام كنم

متاسفانه شایعه زیاده در مورد پول بردن و تکس که هیچ ارتباطی هم بهم نداره. شما میتونی هر مقدار پول اعلام شده و با مبدا مشخص رو وارد امریکا کنی و همه امریکا هم ازین موضوع خوشحال میشن ! تکس رو هم پایان هر سال با دو لت حساب میکنی و هر مقدار پول که حاصل درامد و ارزش افزوده باشه بهش مالیات میخوره. خیلی از افراد تصور میکنن اگر پول به حسابشون بریزن بانک یا دولت اتوماتیک از پولشون تکس برمیداره که تصور غلطی هست و سیستم مالیات اصولا به اینگونه نیست .تاپیک مالیات توضیحاتی داره در این موضوع. در ضمن خونه شما که درش سکونت میکردین مشمول ارزش افزوده نیست و شامل هیچ مالیاتی نمیشه (همه جزئیات رو حسابدار رسمی میدونه و براتون انجام میده)
آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان