کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ورود به آمریکا با پول!
(2014-08-28 ساعت 11:10)soheilbadami نوشته:  
(2014-08-28 ساعت 07:50)Vahid2014 نوشته:  دوستان روايات مختلف در مورد پول بردن به امريكا شنيده ميشه براى بار اول حداكثرچقدر ميشه برد كه دچار دردسر نشيم
وحتما بايد تو سفر اول تمام دارايهايى كه ميخواهى از ايران ببرى را اعلام كنى كه شامل تكس نشه
مثلا اگه من سال ديگه بخوام خونه ام را بفروشم وتو امريكا سرمايه گذارى كنم الان بايد اعلام كنم

متاسفانه شایعه زیاده در مورد پول بردن و تکس که هیچ ارتباطی هم بهم نداره. شما میتونی هر مقدار پول اعلام شده و با مبدا مشخص رو وارد آمریکا کنی و همه آمریکا هم ازین موضوع خوشحال میشن ! تکس رو هم پایان هر سال با دو لت حساب میکنی و هر مقدار پول که حاصل درامد و ارزش افزوده باشه بهش مالیات میخوره. خیلی از افراد تصور میکنن اگر پول به حسابشون بریزن بانک یا دولت اتوماتیک از پولشون تکس برمیداره که تصور غلطی هست و سیستم مالیات اصولا به اینگونه نیست .تاپیک مالیات توضیحاتی داره در این موضوع. در ضمن خونه شما که درش سکونت میکردین مشمول ارزش افزوده نیست و شامل هیچ مالیاتی نمیشه (همه جزئیات رو حسابدار رسمی میدونه و براتون انجام میده)
مرسى از پاسختون اينطور استنباط كردم كه در هر زمانى من خونه ام را در ايران بفروشم با داشتن گرين كارت يا پاس امريكايى مشكلي بابت انتقال پول أن به امريكا ندارم
Case num:2014as3$$/ ديدن قبولى ١مى/ارسال فرمها ٢٨مى/مصاحبه ٨ اكتبر٢٠١٣/كلير پس از ٢٢٥روز ناقابل ٢١مى ٢٠١٤/تاريخ ورود به امريكا ٢٦سپتامبر٢٠١٤/ساكن مريلند/ssn:بعداز٣روز/گرين كارت بعد از ٢٦روز
پاسخ
تشکر کنندگان: soheilbadami
(2014-08-29 ساعت 09:23)Vahid2014 نوشته:  
(2014-08-28 ساعت 11:10)soheilbadami نوشته:  
(2014-08-28 ساعت 07:50)Vahid2014 نوشته:  دوستان روايات مختلف در مورد پول بردن به امريكا شنيده ميشه براى بار اول حداكثرچقدر ميشه برد كه دچار دردسر نشيم
وحتما بايد تو سفر اول تمام دارايهايى كه ميخواهى از ايران ببرى را اعلام كنى كه شامل تكس نشه
مثلا اگه من سال ديگه بخوام خونه ام را بفروشم وتو امريكا سرمايه گذارى كنم الان بايد اعلام كنم

متاسفانه شایعه زیاده در مورد پول بردن و تکس که هیچ ارتباطی هم بهم نداره. شما میتونی هر مقدار پول اعلام شده و با مبدا مشخص رو وارد آمریکا کنی و همه آمریکا هم ازین موضوع خوشحال میشن ! تکس رو هم پایان هر سال با دو لت حساب میکنی و هر مقدار پول که حاصل درامد و ارزش افزوده باشه بهش مالیات میخوره. خیلی از افراد تصور میکنن اگر پول به حسابشون بریزن بانک یا دولت اتوماتیک از پولشون تکس برمیداره که تصور غلطی هست و سیستم مالیات اصولا به اینگونه نیست .تاپیک مالیات توضیحاتی داره در این موضوع. در ضمن خونه شما که درش سکونت میکردین مشمول ارزش افزوده نیست و شامل هیچ مالیاتی نمیشه (همه جزئیات رو حسابدار رسمی میدونه و براتون انجام میده)
مرسى از پاسختون اينطور استنباط كردم كه در هر زمانى من خونه ام را در ايران بفروشم با داشتن گرين كارت يا پاس امريكايى مشكلي بابت انتقال پول أن به امريكا ندارم

با سلام
من یک سوالی که برام پیش امد این بود که
1.ایا مقدار پول اورده شده در سفر اول به عنوان مهاجر که از طریق لاتاری اومده مالیات شامل اون میشه یا خیر؟
2.در مورد اینکه از زمانی که وارد میشیم برای افتتاح حساب در بانک حتما باید داری سوشیال و گرین کارت باشیم که حدود 2یا 3 هفته شاید هم بیشتر این مقدار
طول بکشه مهاجر این مقدار پول باید پیش خودش نگه داره بعد اقدام کنه درسته یا خیر؟
و اگه درسته چه کاری باید در این مورد کرد که در مورد امنیت پولش اطمینان پیدا کنه و اینکه بعضی بانک ها قبول میکنن مثلا با پاسپورت و a -number یا گواهی موقت مشکلی در مورد برداشت وجه و استفاده از کارت دپیت پیش نخواهد اومد؟
‎رویت قبولی:‎ 6 may‎
‎‎ارسال فرم ‎may 11: ‎
‎‎کنسولگری: انکارا ‎‎
‎‎کارنت ‎ 8 Feb ‎
‎‎نامه دوم ‎15 feb
‎‎تعداد نفرات‎: 1‎ نفر‎‎
‎‎مصاحبه:‎ ‎6april
‎‎مدیکال:‎31march
کیس نامبر‎
2016000005‎
دریافت ویزا:یکضرب
دستانی که به دیگران کمک می کند بهتر از دستانی است که به سمت اسمان دراز می شود
پاسخ
تشکر کنندگان:
1. معمولا شامل نمیشه. فقط اگر بالای 10 هزارتا باشه باید اعلام کنید ولی فقط چک میکنن.
2. برای افتتاح حساب پاسپورت و یک کارت شناسایی دیگه کافیه و لزوما سوشال و گرین کارت لازم نیست. البته بستگی به بانکش داره. میتونید حساب باز کنید بعد که سوشالتون اومد مشخصاتش رو به بانک بدید. وقتی مبلغی که میخواید به حساب بذارید چندهزارتایی باشه، برای بانک ها وسوسه کننده است و زیاد سخت نمیگیرن. پاسپورت و ترجمه کارت ملی ممکنه کفایت کنه. دانشجوها هم بدون سوشال و گرینکارت حساب باز میکنن. تازه بعضی بانک ها از دانشجوها کارمزد کمتری میگیرن.
مسلما نگه داشتن مقدار زیادی پول نقد هیچ جا عاقلانه نیست. اگر هتل هستید، توی safe box هتل یا safe box اتاق (درصورت وجود) بذارید و نذارید کارکنان هتل ببین چی توی اون باکس میذارید.
تنها دو روز در سال هست که نمیتونی هیچ کاری بکنی‌! یکی‌ دیروز و یکی‌ فردا . . .
پاسخ
تشکر کنندگان: saeidfireboy67 ، reza_norouzi
سلام دوستان من به صورت توریستی به آمریکا رفتم همون بار اول در بانکی که مال ایالت پنسیلوانیاست حساب باز کردم البته حساب دبیت. دو تا مدرک شناسایی میخواستن. یکی که پاسپورتم بود و یه کارت عضویت در یونیسف هم به انگلیسی داشتم قبول کردند. میتونید در یکی از سازمانهای بین المللی عضو بشید. حتی از ایران هم باهاش خرید کردم فقط اگر توی حسابتون زیر ۱۰۰۰ دلار پول بمونه آنلاین خرید نکنید چون در ازای هر خرید مقداری پول هم از حسابتون کم میشه. که البته اگر پی گیری کنید و بگید اطلاع نداشتید برش میگردونن. انسان های شریفین Smile)
پاسخ
تشکر کنندگان: lighthouse ، ed2008 ، reza_norouzi
گروه تلگرام ایرانیان مقیم آمریکا
گروه بمنظور ارتباط و رفع مشكلات ايرانيان در امريكا تشكيل شده است. این گروه آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان می باشد.
https://t.me/joinchat/BJpWQz_zJgFSzIeIFxSXqA
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان