کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ورود به آمریکا با پول!
سلام
کسی میدونه ما وقتی وارد آمریکا میشیم، چطور باید پولمونو همرامون بیاریم که امن باشه؟ یا اگه تنها راه، پول نقد هست، جهت اطمینان، چطور سریع آنرا در بانک ذخیره کنیم؟
با توجه به اینکه، نه سوشال سکیورتی داریم و نه گواهینامه (باتوجه به مطالب دوستان که نوشته بودند حداقل نیاز به دو کارت شناسایی هست)
دانشجویی سفر می کنم، و تنها گذرنامه، نامه پذیرش، I-20 رو دارم.
پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، smith ، Solitude ، مریم رف
(2011-12-06 ساعت 21:32)meba نوشته:  سلام
کسی میدونه ما وقتی وارد آمریکا میشیم، چطور باید پولمونو همرامون بیاریم که امن باشه؟ یا اگه تنها راه، پول نقد هست، جهت اطمینان، چطور سریع آنرا در بانک ذخیره کنیم؟
با توجه به اینکه، نه سوشال سکیورتی داریم و نه گواهینامه (باتوجه به مطالب دوستان که نوشته بودند حداقل نیاز به دو کارت شناسایی هست)

با سلام و آرزوی موفقیت
1- اگر بیش از 10000 دلار نقد یا غیر نقد در هنگام ورود همراه داشته باشید باید اطلاع داده شود و فرم های خاصی را پرکنید تا از نظر پولشویی کلیر شود.
2-ریسک همراه داشتن پول نقد بخصوص در روزهای اول بسیار بالاست و اصلا به صلاح نیست
3-اول با برگه ویزای F1 خودتان که در پاسپورت موجود است گواهینامه بگیرید( در همانروز نسخه موقت گواهینامه را به شما میدهند) سپس در همان روز حتی بدون داشتن سوشال حساب بانکی می توانید باز کنید .(BOA اینکار را انجام میدهد)
4-بهترین راه انتقال پول از طریق حواله صرافی هاست.یا خرید ارز از تجار صادر کننده که اغلب دلار برای فروش دارند .ولی حتما از خریدار مطمئن و اشنا خرید نمایید که با کمی پرس وجو فرد اشنایی پیدا خواهید کرد.ولی هربار مبالغ بسیار بالا انتقال ندهید و خرد خرد جابجا کنید مثلا هر سه ماه یا دو ماه
5-حداقل یک کارت اعتباری ویزا یا مستر از ایران با خودتان ببرید در روزهای اول خیلی بدرد می خورد مبلغ آن هم 1000 دلار باشد کافی است.چون بلافاصله پس از افتتاح حساب به شما کارت ویزا یا مستر می دهند ولی از نوع دبیت است ونه کردیت.
6-پس از دریافت SSN به همان بانک بروید وشماره آن را به حساب خود اضافه نماید.
سئوال دیگری باشد در خدمتتان هستم.
موفق باشید
پاسخ
(2011-12-08 ساعت 11:50)amira44a نوشته:  

با سلام و آرزوی موفقیت
1- اگر بیش از 10000 دلار نقد یا غیر نقد در هنگام ورود همراه داشته باشید باید اطلاع داده شود و فرم های خاصی را پرکنید تا از نظر پولشویی کلیر شود.
3-اول با برگه ویزای F1 خودتان که در پاسپورت موجود است گواهینامه بگیرید( در همانروز نسخه موقت گواهینامه را به شما میدهند) سپس در همان روز حتی بدون داشتن سوشال حساب بانکی می توانید باز کنید .(BOA اینکار را انجام میدهد)
4-بهترین راه انتقال پول از طریق حواله صرافی هاست.یا خرید ارز از تجار صادر کننده که اغلب دلار برای فروش دارند .ولی حتما از خریدار مطمئن و اشنا خرید نمایید که با کمی پرس وجو فرد اشنایی پیدا خواهید کرد.ولی هربار مبالغ بسیار بالا انتقال ندهید و خرد خرد جابجا کنید مثلا هر سه ماه یا دو ماه
5-حداقل یک کارت اعتباری ویزا یا مستر از ایران با خودتان ببرید در روزهای اول خیلی بدرد می خورد مبلغ آن هم 1000 دلار باشد کافی است.چون بلافاصله پس از افتتاح حساب به شما کارت ویزا یا مستر می دهند ولی از نوع دبیت است ونه کردیت.
موفق باشید

مرسی از توضیحات کاملتون،
1- یعنی اگر گواهینامه نداشته باشم، هیچ راحی برای افتتاح حساب نیست؟
2- کارت اعتباری با پیگیری هایی که کردم دیگه صادر نمیکنند هیچ کدوم از بانکها. راه دیگری پیشنهادی ندارید؟
3- حداقل گرفتن گواهینامه چند روز است؟

با تشکر
پاسخ
تشکر کنندگان:
1-اگر گواهینامه نباشد باز کردن حساب بستگی به نظر هر بانک یا شعبه دارد بهر حال درج یک شماره ای که مربوط به مدرک صادره از یکی از مراجع رسمی انجا باشد برای کنترل حساب لازم است.و به نفع خودتان هم می باشد.
2-از غیر از منابع رسمی و قانونی برای خرید کارت اعتباری اقدام ننمایید.
3-زمان دریافت گواهینامه بستگی به شلوغی یا خلوتی اداره گواهینامه دارد .گواهینامه موقت همان روزقبولی در امتحان صادر می شود در بعضی جاها کل مراحل ان 2 ساعت طول می کشد( ثبت نام،امتحان آیین نامه،معاینه چشم و امتحان شهر)
پاسخ
تشکر کنندگان: MPU ، Solitude ، parastoo mohajer ، Rock ، remarya
(2011-12-08 ساعت 11:50)amira44a نوشته:  

با سلام و آرزوی موفقیت
موفق باشید

باسلام و تشكر بخاطر اطلاعات مفيدتان
ما در سفر اولمان بدون شماره سوشيلا هم حساب دبيت در بانك BOA باز كرديم وهم كرديت و مبلغ كمي هم در حساب كرديتمان گذاشتيم ولي متاسفانه بعد از چندماه بانك مبلغ واريزي به حساب كرديتمان را طي يك فقره چك عودت داد. من هنوز علت آنرا نتوانستم بفهمم چونكه در امريكا نيستم ولي فكر كنم بخاطر اينكه ما شماره سوشيال نداشتيم پول راعودت داده است.
ممنون ميشوم اگر علت را در صورت اطلاع از اين موضوع بفرماييد
دريافت ويزا: 2011
باران باش و ببار و نپرس کاسه های خالی از آن کیست_كوروش بزرگ [/color]
پاسخ
تشکر کنندگان: Rock
باسلام و تشكر بخاطر اطلاعات مفيدتان
ما در سفر اولمان بدون شماره سوشيلا هم حساب دبيت در بانك BOA باز كرديم وهم كرديت و مبلغ كمي هم در حساب كرديتمان گذاشتيم ولي متاسفانه بعد از چندماه بانك مبلغ واريزي به حساب كرديتمان را طي يك فقره چك عودت داد. من هنوز علت آنرا نتوانستم بفهمم چونكه در امريكا نيستم ولي فكر كنم بخاطر اينكه ما شماره سوشيال نداشتيم پول راعودت داده است.
[/quote]
دوست عزیز درود بر شما همانطور که خودتان توضیح دادید باز کردن حساب دبیت در اختیار شعب بانک است و معمولا" با کپی پاسپورت و ویزا افتتاح می کنند ولی موردهای استثنائی هم بوده که حساب چکینگ یا سیوینگ باز شده ولی از مرکز آن حساب مسدود وطی کشیر چک موجودی حساب برای مشتری ارسال شده و تقاضای آی دی کارت معتبر برای افتتاح مجدد شده است. ولی لازمه افتتاح حساب کردیت در بانک Citi و Bank Of America شماره سوشیال و آیدی کارت معتبر مثل گواهینامه همان ایالت یا آی دی کارت آن ایالت می باشد.

پاسخ
تشکر کنندگان: User ، Rainy ، ASALI ، parastoo mohajer ، مریم رف ، Rock ، remarya
(2011-12-11 ساعت 21:32)smebi2011 نوشته:  باسلام و تشكر بخاطر اطلاعات مفيدتان
دوست عزیز درود بر شما همانطور که خودتان توضیح دادید باز کردن حساب دبیت در اختیار شعب بانک است و معمولا" با کپی پاسپورت و ویزا افتتاح می کنند ولی موردهای استثنائی هم بوده که حساب چکینگ یا سیوینگ باز شده ولی از مرکز آن حساب مسدود وطی کشیر چک موجودی حساب برای مشتری ارسال شده و تقاضای آی دی کارت معتبر برای افتتاح مجدد شده است. ولی لازمه افتتاح حساب کردیت در بانک Citi و Bank Of America شماره سوشیال و آیدی کارت معتبر مثل گواهینامه همان ایالت یا آی دی کارت آن ایالت می باشد.

[/quote]

sembi عزيز سلام
با تشكر فراوان از پاسخ دقيقتان.لازم به توضيح است كه ما زمان افتتاح حساب گرين كارتمان نيامده بود و توانستيم با ويزاي يكساله حساب دبيت و كرديت باز كنيم ولي بانك از ما خواست كه بمحض دريافت گرين كارت آنرا به بانك ببريم تا آنها موقعييت حساب مارا تثبيت كنند و ما اين كار را هم كرديم ولي بعد از مدتي چك مبلغ واريزي براي ما ارسال شد و حساب كرديت مارو صادر نكردند ولي با حساب دبيت مشكلي نداشتيم. پس همانطوريكه شما فرموديد شماره سوشيال و همچنين كارت معتبر همان ايالت بسيار بسيار مهم است. راستي آيا شما اطلاع داريد كدام بانك براي ما ايراني ها از لحاظ سهولت كار بهتر است و همچنين در آمريكا بانك معتبري براي حساب بازكردن ميباشد.

دريافت ويزا: 2011
باران باش و ببار و نپرس کاسه های خالی از آن کیست_كوروش بزرگ [/color]
پاسخ
تشکر کنندگان: remarya
سلام.
من ژانویه سال 2011 وارد آمریکا شدم. یک ماه بودم و برگشتم ایران. شش ماه ایران بودم و آمدم آمریکا دو ماه موندم و برگشتم ایران. هشت ماه ایران بودم و برگشتم آمریکا. الان آمریکا هستم. حالا چند تا سوال دارم:
1- من با خودم حدود 19000 دلار در سفر دوم به آمریکا آوردم که گذاشتم توی حساب بانکیم. اما موقع ورود به آمریکا جایی فرم پر نکردم حتی اعلام هم نکردم که چنین پولی همراهمه. حالا چه اتفاقی میفته؟
2- من تا حالا درآمد نداشتم. هیچ فرم مالیاتی هم پر نکردم تو این یک و نیم سال. مشکلی پیش میاد؟
ممنون میشم کسی راهنماییم کنه.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-06-27 ساعت 03:19)MSD نوشته:  سلام.
من ژانویه سال 2011 وارد آمریکا شدم. یک ماه بودم و برگشتم ایران. شش ماه ایران بودم و آمدم آمریکا دو ماه موندم و برگشتم ایران. هشت ماه ایران بودم و برگشتم آمریکا. الان آمریکا هستم. حالا چند تا سوال دارم:
1- من با خودم حدود 19000 دلار در سفر دوم به آمریکا آوردم که گذاشتم توی حساب بانکیم. اما موقع ورود به آمریکا جایی فرم پر نکردم حتی اعلام هم نکردم که چنین پولی همراهمه. حالا چه اتفاقی میفته؟
2- من تا حالا درآمد نداشتم. هیچ فرم مالیاتی هم پر نکردم تو این یک و نیم سال. مشکلی پیش میاد؟

اصولا دوستان سوالاتی رو اینجا جواب میدن که خودشون تجربه کرده باشن ولی بهتون پیشنهاد میکنم در مورد این مسائل حتما حتما از یه شخص آگاه مثل وکیل یا ترجیحا حسابدار سوال کنید .چون قرار بر اینه که وقتی پولی وارد آمریکا میشه جتما قبلش و یا توی فرودگاه اعلام بشه مخصوصا برای کشورهایی مثل ایران که تحریمن و زیر ذره بین ....اگه بخواهید میتونم شماره ی حسابدارم و بدم شاید تلفنی جوابتون و بده ..پیش هر حسابداری نرید چون بعضی ها خیلی بی انصافن و برای نیم مشاوره ساعت حدود 200 دلار شارژتون میکنن..

پاسخ
تشکر کنندگان: shahrzad_a ، soheilbadami ، كاميلا ، Saeedv13 ، مریم رف ، Rock ، frozen mind ، Farshid22

دوست عزیز شما چطور این میزان پول رو تو حساب گذاشتید ؟
اگر یکباره میگذاشتید که باید توی بانک فرم پر میکردید. اگر هم خورده خورده گذاشتید که حالا کی میخواد شما رو ته رک کنه ؟ شما ریسک اصلی رو دم مرز کردید که حالا گذشته و کسی نمیتونه ثابت کنه که شما همه رو با خودتون یکجا اوردید. با اینحال اگر فرد امینی هست که ازش مشورت بگیرید خوبه مثلا شخصی که لیلی گفتن.
آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
پاسخ
تشکر کنندگان: laili ، mml ، Danoosh ، frozen mind

سلام.اگه یه نفر نیستین شما و خانواده هستید مشکلی نیست.چون دولت امریکا میگه اگه هنگام ورود به اینجا بالای ۱۰ هزار دلار داشته باشید اطلاع بدین و شما گه بیشتر از یک نفر هستید مشکلی نیست چونکه میگید همش مال من نیست.طبق گفته lali عزیز میتونید از یک شخص آگاه سوال کنید.
حتما فرم مالیات رو پر کنید.خیلی ها میگن لزومی نداره ولی کاملا اشتباه هست.اگه درامد شما صفر هم بود بازهم اعلام کنید .الان هم با اینکه گذشته از نوبتش ولی پول به حسابدار بدین پر میکنه براتون
ارسال مدارک F2A (همسرم): 4Sep ,2013, رسید مدارک: 9Sep, 2013,  اپرو: 9Oct, 2013 , دریافت کیس نامبر (سفارت ابوظبی): 18Nov, 2013
پرداخت 22Nov, 2013: DS 261 $88  ,پرداخت 230$ :2013, Dec 11, ارسال مدارک: 2013, 19 Dec , تکمیل پرونده: 2014, 27 NVC) Jan). تاریخ مصاحبه 2015, Jun 3 , کلیر 1Sep, 2015Big Grin، تاریخ ویزا 2015, 9Sep
سفرنامه
لیست تمام مدارک ارسالی به USCIS , NVC ,و مدارک مدیکال و روز مصاحبه ویزای ازدواج Interview Questions+

پاسخ
تشکر کنندگان: laili ، كاميلا ، mml ، parastoo mohajer ، Danoosh ، Soeño
فرمهای مالیاتی باید در هر شرایطی پر بشن ..حتی اگه درآمد نداشته باشن و یا درآمدتون خیلی خیلی کم بوده باشه ..این فرمها بعدا به دردتون میخوره ...مثلا اگه بخواهید برید کالج یا دانشگاه یکی از مدارکی که از شما میخوان برای اینکه ثابت بشه شما رزیدنت شدین فرمهای مالیاتی است .یه مزیت دیگه ای هم که داره اگه درآمد نداشتید دولت براتون یه مقدار پول که فکر میکنم حدود دو هزار و خورده ای هست اگه اشتباه نکنم برمیگردونه ..پس در هر صورت هر جوری که حساب کنید به نفعتونه که فرمهای تکس رو داشته باشین .
پاسخ
تشکر کنندگان: كاميلا ، bita-p ، shahab2012 ، mml ، frozen mind ، soheilbadami ، nahid.t ، Saeedv13 ، Danoosh ، مریم رف ، Rock ، Alex 2014 ، Soeño
اگر درست یادم باشه ایشان میبایستی مدت مشخصی رو ساکن بوده باشن برای پر کردن فرم مالیات که ایشان نبوده .از سوالهای اولیه توربوتکس فکر کنم یکیش همین بود. البته بازم برای اطمینان باید حسابدار بپرسید.
آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
پاسخ
تشکر کنندگان: laili ، parastoo mohajer ، kasrafo ، Alex 2014
با سلام و ممنون از این که این جریان فرمها مالیاتی رو گفتید دوستان:
خواستم بگم باید چه زمان و کجا این کار را انجام داد.؟ من اکتبر ۲۰۱۱ اومدم آمریکا و الان اومدم ایران تا ۱ ماه دیگر که برگردم. من جایی که بودم کار نتونستم پیدا کنم و در ضمن کالج رفتم. الان هم برگردم میرم لوس انجلس. می‌خواستم بدونم می‌شه بگید کجا این فرم ها می‌شه گرفت و به کجا باید فرمها را داد.؟؟
و اینکه من گرین کارت دارم و بعد از ۲ ۳ سال واسه سیتیزنی می‌خوام در خواست کنم آیا در روند کاری مشکلی‌ پیش میاد؟

با سپاس.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-06-27 ساعت 12:10)afshin_m7 نوشته:  با سلام و ممنون از این که این جریان فرمها مالیاتی رو گفتید دوستان:
خواستم بگم باید چه زمان و کجا این کار را انجام داد.؟ من اکتبر ۲۰۱۱ اومدم آمریکا و الان اومدم ایران تا ۱ ماه دیگر که برگردم. من جایی که بودم کار نتونستم پیدا کنم و در ضمن کالج رفتم. الان هم برگردم میرم لوس انجلس. می‌خواستم بدونم می‌شه بگید کجا این فرم ها می‌شه گرفت و به کجا باید فرمها را داد.؟؟
و اینکه من گرین کارت دارم و بعد از ۲ ۳ سال واسه سیتیزنی می‌خوام در خواست کنم آیا در روند کاری مشکلی‌ پیش میاد؟

با سپاس.

سلام دوستان
من هم در باره بردن پول سوال دارم.بار دوم که داریم میریم چقدر میتونیم با خودمون ببریم؟ما دونفریم .میتونیم بیشتر از ده هزار تا ببریم؟

سوال دوم اینکه ما که هر شش ماه میریم و میایم آیا میتونیم tax refund استفاده کنیم یعنی مالیاتهائی رو که موقع خرید و یا به هتل پرداخت می کنیم میتونیم تو فرودگاه پس بگیریم؟ اینکار برای اقامت و مراحل بعدی دردسر درست میکنه یانه؟

دیگه اینکه اگه از ایران از کارت اعتباریمون استفاده کنیم درسته که حسابمون مسدود میشه؟ اگه اینطور شد چکار باید بکنیم؟
case number:2012ASA00009000
تعداد کیس:2 نفر
رویت قبولی:15 جولای2012
ارسال فرمهای سری اول:24 جولای 2012
دریافت مدارک:5 روز بعد
دریافت نامه دوم :16 آگوست
مصاحبه:28 آگوست ابوظبی
نتیجه:برگه سفید و منتظر کلیرنس
کلیرنس:13 سپتامبر
دریافت ویزا:؟
پاسخ
تشکر کنندگان: